TRADITIE Stad en Provincie Zware regens op Korea De zware regens in Korea houden aan, waardoor de activiteit te land tot een minimum beperkt blijft. Een communistische poging om het Zuide lijk piteinde van dc „oude kale" heu vel aan het Westelijk front te ver- overe i werd afgeslagen. V.N.-vlicgtuigen hebben, geleid door radar, chemische fabrieken te Hoeng- nam en rangeerterreinen te ffamhoe.ig gebombardeerd. Ook spoorbruggen bij Jcngmi in Noordwest-Korea werden aangevallen. Grote brand in Djakarta GOO huizen a/gebrand In Djakarta heeft een brand ge woed, waarbij 600 huizen zijn afge- brund en waardoor duizenden perso nen dakloos zijn geworden. Do brand, die de grootste is die na do oorlog in Djakarta is voorgekomen, is uitgc- brokeu bij de kuwpong Bunder, die achter de winkelstraat Pasar Baroe is gelegen. 00 brandweerlieden hebben met zeven spuiten het vuur bestreden en*waren na drie uur do brand mees ter. Dc Juvasche Bank heeft een re kening geopend voor de slachtoffers, waarop tot nu toe 70.000 rupiah is gestort. Chinese handeluren hebbel balen rijst ter beschikking gesteld. Vermoedelijk begon de brand in eon Chinese rotanmeubelmakerij, en breid de deze zich zo snel uit door de droge atapwoningen, die in de omgeving hiervun stonden. Waterstof in helium door explosieve reactie De Italiaanse minister van Defensie, Bapdolfo Pncciardi, heeft tijdons een kabinetsvergadering Jjekeml gemaakt, dat met succes op ccn nrtillcrie-proef- terretn hydrogenium mot ccn explosie ve rcactio in helium omgezet is. Do minister voegde er aan toe, dat de omzetting van waterstof in holium in do atmosfeer geschiedt. Het deel der proefnemingen was om deze reactie in het laboratorium tot stand to bron gen. Met dc reactie gaat een ontplof fing gepaard. Het was onmogelijk te zeggen welko toopossing deze roactio in do woten- schnp zou vinden voordat een vollodig onderzoek naar de resultaten was in gesteld. Kort voor de bekendmaking was do „Gicrnalo d' Italia" gekomen met het sensationele bericht, dat Itnliö do eer ste waterstofbom tot ontploffing hui gebracht. De minister sprak dit be richt echter tegen. Huwelijk per bromfiets Koets vervangen door brommer Reuó Willink is in hot huwelijk ge treden met mej. J. A. Schmidt. Dat do weg naar hot stadhuis, van d-izo bromfictspionier (hij snorde als free lance journalist met zijn bromfiets van do Sahara naar Lapland on doar kruiste Europa van Oostenrijk tot Ier land, van Portugal tot Finland en van Sicilië tpt Noorwegen) niet op ds traditionele wijze werd afgelegd mag men verwachten. Het koetsje was vervangen door een met bloemen versierd^ tandem met hulpmctor en het gevolg, vcor het merendeel bromfietscntho.usiasten, volg- in een lange stoot op een vijftigtal snorrende fietsen. De 6toet stelde zich in het centrum van Den Haag op en zette vandaar koers naar het stadhuis van Voorburg, waar het huwelijk vol trekken werd en een en ander op de geluidsband werd opgenomen. Op de vraag naar de verdere plannen van Rent? Willink antwoordde hij een bromtocht door Noecd-Amerika voor to bereiden, waar hij onder meer zijn vader, Luc Willink, die korte tijd geleden naar de U.S.A. is vertokken wil bezoeken. Zo mogelijk zou deze tocht uitgebreid worden tot een deel van Zuid-Amerika. Ook de huwelijks reis zal brommend doorgebracht wer den. RECHTZAKEN EEN KEIHARDE JONGEN Do 22-jarige Utrechtse kantoorbe diende A. J. V. is door Uc arrondis sementsrechtbank te Utrecht veroor deeld tot een gevangenisstraf van oen jaar en drie maanden, overeenkom stig ^le cis. Hij had twee wekon gele den terecht gestaan wegens diefstal van ruim f 5000 ten nadele van do firma bij welke hij werkzaam was. Hij zon tot zijn daad zijn gekomen om ccn motorfiets te kopen en om zijn meisje wat luxe tc geven. Dc president had hem „een keiharde jongen" gonoemd, zulks naar aanleiding van de inhoud van brieven, die V. getracht had uit hot Huis van Bcworing te doon smok kelen. RADIONIEUWS A.V.R.O.-bestuur breekt besprekingen met actiecomité af Ia het conflict ia de AVRO is een nieuwe en verrassende wending geko men, die is ontstaan door het plotse ling afbreken van de besprekingen tus sen hot AVRO-bestuur en het comité van actio nit de AVilO-leden. Zoals bekend, werd op Maandag 21 dezer een eerste bespreking gehouden, waar bij besloten werd deze conferentie Di-is- dag voort te zetten. Toon de leden van het actiecomité Dinsdagmorgen in de studio arriveerden, werden zij door vier leden van bet dagelijks bestuur in de bestuurskamer ontvangen. Vijf minuten later echter stonden zij al weer op straat, nadat de voorzitter van de AVRO, do heer G, de Qercq, een verklaring had voorgelezen, waarin hij mededeelde, dat de AVRO van elk verder contact met het comité afzag. LUCHTVAART NIEUWE THUNDERJETS VOOR DE LUCHTMACHT Dezer dagen is in Kopenhagen een nieuwe zending Thundcrjot-straaljogcrs voor landen van het Noord Atlantisch pact gearriveerd. Nederland krijgt 20 van deze Republic F-89 G straaljagers. Deze machines zullen binnenkort naar ons land worden overgevlogen. Do P-84 G is een gemoderniseerde uitvoe ring van do F-84 E, waarvan ons land reeda verscheidene heeft ontvan gen. ZIERIKZEE Tactisch tegenover vreemdelingen Onze stad verheugt zich do laatste jaren in vcortdurondo belangstelling zowel van landgenoot als vreemdeling. Het gemeentemuseum werkt als een magneet op de bezoeker» van buiten de stad, meer als op de ingezetenen zelr, hoewel dat begrijpelijk is. Tal loze jachten bezoeken de haven, auto''a met buitenlandse kentekenen jachten door do straten, koers zettend naar het duingebied, gezelschappen buiten landers trekken door de straten en langs da historische gebouwon en mo numenten waarop we met recht ©en beetje trcts zijn. Deze bezoekers nemen souvenirs moe on 6tappcn do diverse winkels binnen om eens iets extra's mee paar huis te nomen. Nu is het natuurlijk gewenst cn dat gebeurt ook, de vreemdeling de meest mogelijke aer- vico aan te bieden, maar dan moet men niet, zoals onlangs geschiedde, vertellen, als hot slecht weer is, „het weer is hier bijna altijd slecht", want dan zegt do vreemdeling, goed dat ik dat wcot, men ziet mij hier niet meer terug. Slimmor wnro het dat mon do klant antwoordde, „jammer dat hot na regent, want over do weersgesteld heid hebben we hier niet to klagen". Uit ccn oogpunt van vreemdelingen verkeer dient men de vreemdeling ze ker niet af te schrikken als hij onze stad bezoekt. WINKELWEEK IN BURGH-HAAMSTEDE Geslaagd dank zij aller medewerking Nu de winkelweek weer tot het ver leden behoort, willen wij nog een en ander daaruit relevoren. Deze win kelweek werd Maandag geopend met een optocht, terwijl Dinsdagavond oen kindcrballonoptocht werd gehouden op hot terrein achter de Brouwerij. Reeds Woensdagavond kwam hot eerste kaartje binnen uit de omgeving van Brussel). In de loop van do week kwamen nog verschillende kaartjes binnen waaron der een uit Nocrd-Frankrijk uit Pe- ronne, in hets departement Sorame. Daar verwacht wordt, dat nog meer kaartjes binnen zullen komen, is het nog niet mogelijk te bepalen, wiens ballon do grootste afstand heeft afgelegd. Dinsdagavond werd na de ballon- optocht een openlucht filmvoorstelling gegeven, welke aangeboden werd door jiNf.V. Zeelandia uit Zierikzee. Deze filmvoorstelling viel bij het zoor tal rijke publiek Ln de smaak, want nadat de mooie bedrijfsfilm „Ais de toren spreekt" vertoond was, werd de film van het 1100-jarig bestaan van Zicrik zee gedraaid. Het Winkelweekcoinité is de directie van de N.V. Zeelandia dan ook zeer erkentelijk voor de be toonde medewerking. Woensdagavond kwam de jeugd weer aan zijn trek, door het verkeeraspel dat in Burgh gehouden werd, waarbij de prijzen werden dc prijzen werden behaald door: I. H. Dalcbout, 2 A. van Citters, 3 J. Jonker. Daarna werd cok weer de opcnluchtfilm vertoond, rkoping van allerlei artikelen i ,i> vai. Avuil,uur" Oon- r...i0.woiid in Burgh en IianinsU'de r u.a.ig succes. Geheel anders wa* daarentegen k rij- uagavond met de korfbal wedstrijd, waarbij een combinatie uit do Sportvcr. „Burgh" en „Zeemeeuwen" in het veld kwam tegen „Unitas" uit Zierik zee, waarbij de gasten met 6-4 wisten tc winnen in een aantrekkelijke wed strijd. Dc week word besloten met een concert van „Witte van Hnemstedo" op dc tent in Haamstede, waarbij een record aantal bezoekers nnnwezig was. Jammer dat dc jeugd nu cn dan zo ru ,ioerig was. lit Winkelwcckco.uité is alleszins hel bereikte resultaat a.ik .ij de medewerking van a lie kan ten ondervonden. Hot aantal uitgereikte bonnen bleek belangrijk boven de ra ming. al is dit niet zo groot nis vorig jaar. Van verschillende gasten entving het comité blijken van waar- dering, zodat het comité do hoop uit spreekt, dat het volgend jaar weer op aller medewerking mag worden ge rekend. Ook dc voorzitter van do Mid- denstnndsvereniging, do heer M. Soeters doelde ons mee, dat hij tevreden is met het bereikte resultaat, dank zij de modewerking van dc jeugd, van B. en W. van Burgh cn Haamstede en van het publiek. RENESSE Concert „Kunst en Eer" In het kader van de aitwisseling»- ccncerten tal het harmoniegezeLscbafJ „Kunst en Eer" Donderdagavond ao. .een concert geven in de tent alhier.. Gisteren kwam eeu bestelauto bestuurd door dc heer B, uit Renesse, komende uit Kabbelaarsweg, in botsing met een van Ucnesse op de Provinciale weg rijdende auto bestuurd door de heer B. uit Amsterdam. De auto's wer den vrij ernstig beschadigd. Het zicht ter plaatse is door opgaand houtgewas, slecht. Zomcrprogramma V.V.V. „Renesse Vooruit" Zaterdag 2 Augustus as. wordt een sportmiddag voor kinderen aan hrt strand te Henesse georganiseerd en wel bij de trap aan het einde van de Lacne. Hen programma, dat aanvangt om half drie, bestaat uit: hardlopen 60 meter, in twee groepen van 6 t.m. 9 jaar en 10 t.m. 14 jaar, iowel 9voor jongens ais meisjï», zomede ver springen, hoogspringen als boegspriet- lopen. ONDERWIJS Mej. M. E Flik weert, cnJerwijzores in do nuttige cn vrtuwolijke handwer ken aan de Chr. schcol te Nieuwer- kerk, slaagde op 22 Juli in Den Haag vcor het examen handenarbeid. Haar cpleiding ontving zo van het hoofd der school, dc heer N. Slingerland. De heer L. P. Verhago, onderwijzer aan bovongenoemdo school behaalde op 25 Juli de lager akte Engols, Mej. M. P v. d. Berg van Brui- nisso is por 1 September vast be noemd ann dc Chr. schooi to Niou- workerk. Op die datum ui. vcrloat do heer K. 13. bij de Vaato bet omlcrwij» wegens bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. LAGERE LANDBOUWSCHOOL te Nleuwerkerk Bevorderd van kl. II naar kl. III: A. J. Rentier, P Flikweert, H. Stou ten, J. A. Klomjpe, C N. do Boud, H. M. Flikweert, W K. Bolijn, G. Stouten, A. P. Nccrhout, Th. Ver burg. Afgewezen 1 leerling. Bevorderd van kl. I naar kl. II: Joh. Kooyman, H. M. Krabbe, A, L, v. d. Wekken, G. Flikweert, K. v. d. Maas, Max. Braam, Jan v. d. Sluis, St. v. d. Wokken, Joh. v. d. Sluis, B. Huygens, Ph. van Ast, A. Brouwer, Ph- J- v. d. Velde, Nic. v. d. Wekken* Joh. J. v. d. Maas, C. J. Braai. Afge- wezon 4 leerlingen. Tot kl. I zijn 27 leerlingen toogo- laten. Bij hot to Bergen op Zoom go- houden examen ter verkrijging van het Middenstandsdiploma slaagde o.m. do heer Evert Hoogmoed alhior. LAND- EN TUINBOUW ELECTRISCHE TOEPASSING OP DE BOERDERIJ Vcor verschillende doeleinden kan de electriciteit in het land- en tuin bouwbedrijf worden gebruikt. We noe men daarvan in de eerste plaats do verlichting, dan het elcctrisch koken, dat in de laatste tijd zeer belangrijk ia tcegonomen. Verder do eloctrischo bo- dcraverwarming in tuinderijen en zeer Speciaal de clectrische kracht. Dczo is te gebruiken o.a. voor dor sen, strosnijden, bietensnijden, meelina- len, gierpempen, houtzagen, waterpom pen, melkmachines, ja voor wat niet al. Voor ons land is do toepassing van clectrische krocht geworden een zeer voornaam hulpmiddel in de land- en tuinbouw. Eenvoud in de bediening cn grote bedrijfszekerheid zijn de eisen waaraan ook in hot land- en tuinbouw bedrijf de grootste waarde wordt ge hecht. Daarom zijn de moderne elcctromo- tcren met kortsluitanker zo bijzonder geschikt voor de land- en tuinbouw. Door de 6p'ccialc constructie, heeft deze motor zeer bijzondere eigenschapj- pen, waarvoor wij hier, behalve grote bedrijfszekerheid on eenvoudige bedie ning, nog in het bijzonder willen ver melden het geringe onderhoud en een rotorconstrnctiewelke de rotor prao- tisch onverwoestbaar doet zijn. Do rotorwikkeling van do meest gangbare motoren wordt Ln een speciale pergictinstallatie onder een druk van 300 atm. in hot rotorpakkor geperst. De rotor bestaat hierdoor uit een practiach massief metalen lichaam, zon der isolatie, zonder soldcerplaatsen en zonder verbindingsbouton of schroovon, waardoor defecten on duro reparatie» van dit aandrijvende godeolto worden voorkomen. Dc uitvoering van do mo tor is druipwatordicht, d.w.z. dat neer vallend water niet 'i n do motor kan dringen, dnnlc zij do juisto vorm von de lagerachildon, die allcon aan do onderzijde con opening hebben voor do luchtrirculatio. Do bedtoning van dc moderne moto ren is ta eenvoudig, dat het voor do leek op electro technisch gebied onmo gelijk is zichzelf hlndor cn zijn motor of zijn bedrijf gevaar to bezorgen. Hot aanzetten is oven gemakkelijk nis hot inschakelen van een lamfp. In Nebraska is oen vliegend fort neergestort. Do zeven inzittenden kwa men om het leven. Toen de familie gereed stond voor de jaarlijkse reisbegonnen de eerste traditionele druppels te val len en naderhand is er nog zo het een en ander omlaag gekomen, zij het in verhevigde mate. Het is ook in de evenwichtigste zomers nog niet voorgekomen, dat de familie op reis is gegaan zonder die voch tige omkransing van plensbuien, die het gezelschap altijd zulk een alleraardigst effect geven. Zodra het woord vacantia in deze familie wordt uitgesproken, pakt pa zijn tot de grond reikende règenzeilen en moe controleert de parapluie met de nauwkeurigheid eigen aan hen, die een regenstraaltje in de nek uit ervaring hebben leren ken nen. Er is nimmer hoop op mooi of zelfs vrij aardig weer of zo maar droog weer. Altijd 13 het van het hele erge weer, met schepen vol zure appels, die aan de kim komen aangevaren. De familie kent de natuur alleen in doorweekte toestand, met plas sen op de velden en wegen en sop- pige weiden, met druipbomen en ondoordringbare regengordijnen en sluiers water, die over de we reld worden gesjoannen. Deze keer leek het alsof de reeds van jaren- her daterende berusting ontbrak. „Dat het nu toch weer van dat ongelofelijk slechte weer nïoet zijn", zuchtte meneer. Met Thijsses woorden probeerden we toe te lichten hoe slecht weer niet be staat, maar alleen verschillende soorten goed weer kunnen worden geregistreerd. Maar het hielp niet zo veel. Is toch weer wat, t is toch weer wat", zei moedie dik in de capes was gepakt. Van de kinderen was slechts een vochtig neuspuntje tc zien. Zo ingekapseld waren ze. En pa zag er met zijn laarzen uit als een opzichter van de Heide maatschappij. De regen tikkelde pokkeputjes in de plassen op straat en roffelde neer op het duivendakje van buur man. Onder plensende watervallen van Coo ging het naar de tram die glom als was hij pas opgepoetst. Maar het was alleen maar van het regenwater. Nu en toen de duinen in. Daar regende het ook hard en zo is van 't jaar de traditie dus weer voortgezet. Tradities zijn kostbaar en wel wat moeite en teleurstelling waard. Trouwens op zonnige dagen krui pen de mensen het water in en in dit licht bezien gaat het toch moei lijk aan tegen hemelwater te pro testeren. En de grond was wel 75 centimeter droog zeiden de boeren en die dachten er dus helemaal niet aan te protesteren. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Brake!: J. C. Hooi kaas, v/h predikant te Arnemuiden, Scheveningen. Aangenomen naar Katwijk aan Zee: W. A. B. Wagen, Kerkdriel; ais vicaris naair Bantega: H. A. Den kers, Den. Haag. Bedankt voor Stad aan 't Haring vliet: H. N. v. Hensbergen, Schalk wijk; voor Perth (Australië): J. Lokharst, Nieuwpoort; voor Ede (toez.): L. Blok, Kampen; voor Ny- verdal (toez.): W. Brinkman, Aspe- r.en. Vrij Evangelische Gemeente Benoemd tot pred. in algemene dienst te Den Helder: J. I. v. Wijck, Gouda. Geref. Kerk Beroepen te Baarland: cand. A. V-eldhuyzen, Rhoon. Beroepbaar: J. C. Baumflak, Met- slawier. Aangenomen naar Rijnsburg: J. Bijieveld, Aduard. Ger. Kerken (art. 31 K.O,) Beroepbaar: E. R. Postma, 'e Gra- venhage. Baptisten Gemeenten Bedankt voor Groningen: S. J. Zijlstra, Eindhoven. BEKENDMAKING Het Hoofd van Plaatselijke Poli tie, als bedoeld in Artikel 1 van het Vreemdelingenreglement in de ge meente Zierikzee, maakt bekend': Ieder, die aan een vreemdeling nachtverblijf verschaft, is verplicht binnen 24 uur daarvan, hetzij mon deling, hetzij schriftelijk, kennis te geven aan het Bureau van Politie, onder opgave van naam, voornamen, nationaliteit, woonplaats, datum en. plaats van geboorte. Op het niet nakomen van deze be paling kan een geldboete tot maxi maal f 5000,worden opgelegd. Zierikzee, 28 Juli 1952. Het Hoofd van Plaatselijke Politie voornoemd» SCHUURBEQUE BOEIJE. MARKTBERICHTEN Granen ROTTERDAM, 28 Juli. Binnen landse granen (officieuze noterin gen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe: het aanbod van de nieuwe oogst was nog te gering om note- z-ing op te maken. Voedergranen: in verband met de verlaagde distri- butieprijzen voor buitenlandse gra nen was de stemming op de binnen landse markt verdeeld. Gerst van de nieuwe oogst, zomergerst f 31-32,50, wintergerst f 30-31,25; haver van de oude oogst flauwer f 28,50-30; rogge van de oude oogst onveran derd flauw f 27,50-28,50. Veemarkt ROTTERDAM, 29 Juli. Totaal aange veerd 2735 diereu, u.L 400 vette koeien en ossen, 885 «tuks gebruiksveo, 180 vette kalveren, 115 graskalveren, 449 nuchtere kalveren, 107 varkens, 154 biggen, 124 paarden, 64 veulens,- 223 schapen en lammeren34 bakkoa en geiten. Prijzen por stuk: kalf-' en melk koeien f 1100-975-850} vare kooien £780-700-650; vaarzen f 850-750-680; graskalveren f 350-300-200; pinken f 580-500-375; nuchtere kalveren f65- 60-55; biggen £53-50-45; schapen f 120-90-70; lammeren f 85-70-55; per kilogram: vette koeien cn ossen f2.70- 2.85, f 2.50-2.70, i 2.20-2.40; vette kol veren £2.40-2.50, f 2.20-2.40, £2-2.20; slachtpaardcn f 2.30-2.20-2.10. Vette kooien en lossen: aanvoer min der, handel tamelijk, prijshoudend. Vette kalveren: aanvoer groter, han del kalm, prijshoudend. Graskalveren: aanvoer kleiner, handel lui, prijzen a).9 vorige week. Nuchtero kalveren: aanvoer minder, handel stug, prijzen als vorige week. Biggen: aanvoer klei ner, handel stil, prijzen lager. Slacht paardcn: aanvoer kleiner, handel vlot, prijzen hoger. Schapen en lommeren: aanvoer als vorige week, handel sle pend, prijzen lager. Kalf- en melk koeien: aanvoer gewoon, handel stil, prijshoudend. Vare koeien: aanvoeral» vorige week, handel tamelijk, prijzen als vorige week. Vaarzen en pinken: aanvoer gewoon, handol stil» prijshou dend. OFFICIËLE PUBLICATIE Opkomst eerste oefening voor dienstplichtigen Ten behoeve van de dienstplich tigen, die op 31 Juli a.s. onder de wapenen moeten komen, worden enkele extra-treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moe ten, rekening houdende met de hun voorgeschreven reisroute en de ge noemde afwjjkipgen daarvan, van deze exra-treinen gebruik maken en derhalve daartoe op een dusdanig tfjldstip van hun woonplaats ver trekken, dat zy op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde extra-trein. De extra-treinen lopen in de volgende dienstregelingen a. De dienstplichtigen, uit het Zui den, die moeten opkomen in Bergen op Zoom, Breda, Geertruidenberg, Gorinchem, Grave (station Wy- chen), Haarlem, 's Hertogenbosch en Tilburg moeten reizen als volgt: 1'. Maastricht v. 8.03 - Bunde v. 8.11 - Beek-Elsloo v. 8.20 - Sittard a. 8.28; 2. Heerlen v. 8.02 - Hoensbroek v. 8.07 - Nuth v. 8.12 - Schinnen v. 8.16 - Spaubeek v. 8.21 - Geleen v. 8.26 - Sittard a. 8.31. 1 en 2: Sittard v. 8.35 - Susterew v. 8.42 - Echt v. 8.48 - Roermond v. 9.02 - Weert v. 9.27 - Heeze-Leende v. 9.40 - Geldrop v. 9.53 - Eindhoven V. 10.03 - Best v. 10.13 - Boxtel v. 1-0.23 - Vught v. 10.31 - 's Hertogen- bosch a. 10.36. Voor Tilburg, Breda en Bergen op Zoom stappen zij te 's Hertogen bosch over in de extra-trein, die van- Amsterdam via 's Hertogenbosch naar Bergen op Zoom rijdt: 's Her togenbosch v. 10.40. Voor Grave (station Wychen) stappen zij over in de -extra-trein 's Hertogenbosch- Wychen: 's Hertogenbosch v. 10.40 - Oss v. 10.57 - Ravenstein v. 11.06 - Wychen a. 11.13. Voor Haarlem stap pen zij te 's Hertogenbosch over. b. De dienstplichtigen uit Noord- Holland, Utrecht, de Noordelijke eni de Oostelijke provinciën en bestemd voor Bergen op Zoom, Breda, Geer truidenberg, Gorinchem, Grave (sta tion Wychen), 's Hertogenbosch, Maastricht, Tlburg en Venlo moeten reizen als volgt: Amsterdam C.S. v. 8.41 - Amster dam M.P. v. 8.48 - Amsterdam Am- stel' v. 8.53 - Abcoude v. 9.03 - Nieu- wersluis v. 9.13 - Utrecht C.S. v. 9.43 - Geldermalsen v. 10.06 - 's Her togenbosch a. 10.28, v. 10,40 - Til burg a. 11.01, v. 11.03 - Breda a. 11.22, v. 11.24 - Roosendaal v. 11.47 - Bergen op Zoom a. 12.01. Dienstplichtgen voor Gorinchem stappen! te Geldermalsen over. Dienstplichtigen voor Geertrui denberg stappen te 's Hertogenbosch over op de bus. Dienstplichtigen voor Maastricht en Venlo stappen te 's Hertogen bosch over. Dienstplichtigen voor Grave (sta tion Wychen) stappen te 's Herto genbosch over op de extra-trein naar Wychen: 's Hertogenbosch v. 10.40. c. Dienstplichtigen uit Zuid-Hol land. en Westelijk Noord-Brabant met bestemming Bergen op Zoom, Breda, Geertruidenberg, Gorinchem en' Tilburg reizen- als volgt: Den Haag H.S. V. 9.52 - Delft V. 10.00 - Schiedam v. 10,09 - Rotter dam D.P. v. 10.19 - Zwijndrecht v. 10.35 - Dordrecht v. 10.40 - Lagje Zwaluwe (richting Roosendaal) v. 10.55 - Roosendaal a. 11.13 - Lage Zwaluwe (richting Breda) v. 10.58 - Breda a. 11.12. Voor Bergen op Zoom moet te Roosendaal overgestapt worden op de extra-trein Amsterdam-s Herto genbosch-Bergen op Zoom. De dienstplichtigen, die, in ver band met hun plaats van bestem ming of de hun voorgeschreven reis route, geen gebruik kunnen maken' van één der hiervoren genoemde ex tra-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid nè 7.00 uur. BIM EN BAM Bim en Bam gaan een poosje kamperen. Vóórdat zij 's avonds slapen- gaan zetten zij de wekker op zes uur em dan gaan zy ter ruste. Om ongeveer vijf minuten vóór zes die volgende morgen komt de struisvogel voorbij lopen. Hij is erg (hongerig en- gulzig slokt hij de wekker naar binnen, want struisvogels kijken nooit goed wat ze eigenlijk eten. Het is heel moeilijk de wekker naar binnen te krijgen en hij' blijft dan ook steken in dfe lange hals van de struis vogel. Om zes uur begint de wekker af t)e lopeni Lieve help, dat is een consternatie. De struis vogel krijgt de schrik van zijn leven. Hij danst als een dwaas in het rond, hij springt en draait en weet niet hoe hij het heeft. Door het lawaai worden Bim en Bam wakker. „Ja", zeggen ze, „dat komt er nu van als je zo gulzig bent".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 3