„Ik heb zó gedacht....." Bier: voor, bij en na het eten! VEERTIG EEUWEN MAKE-UP het bier is weer best KONINKLIJKE MARINE De Marine V doet een beroep op U! Stél U beschikbaar voor de MIJNENUITKIJKDIENST van de Lichaamsverzorging in de loop der tijden (Van een medewerkster) Teen in de oertijd de vrouwen der oudste primitieve volken zich aan de rand van een bosvijver over het water bcgen en met veifoazing het eigen gelaat aanschouwden, waren eigenlijk tezelid.'rti^d de make-up cn het begrip •chconheidsverzorging gebcren. Het mt'T wm hun spiegel, zij haalden de vinger» (hun kam!) door het lange haar, brachten dit achter de oren en smeer den er vettigheid door om het mcoier te doen glanzen. Zij waren zich be wust van hun schoonheid. Eeuwen kwamen en gingen sindsdien. Culturen werden geboren en gingen ten onder. Het was een lange weg tot de hedendaagse geperfectionneerde dag en nachtcrème! Maar een weg, waarop ■wij vele interessante zaken aantreffen. Opgravingen brachten vele merk waardige spulletjes te voorschijn, die vroeger bij de schoonheidsverzcrging dienst deden. Op oude Egyptische pa pyrusrollen vond men reeepten voer huidverzorging, epilatie, onderhoud van het haar, make-op, frisse adem en zelfs voor verjongingskuren! De toi letkamer van koningin Mentuhotep, die in het museum te Berlijn bewaard wordt, laat zien dat de vrouwen van die dagen er wel „iets" van wisten. De uiterlijke schoonheid was voor de vrouw een kostbaar bezit. Lever van inktvissen, katteningewanden, het bloed van een zwarte koe en andere bizarre hulpmiddelen kwamen er aan te pas. Ook de maskers van klei (vers uit do JJijl) doen hun intrede en men verft do oogharen, de wenkbrauwen, het haar cn zelfs do nagels. Ook de middeleeuwen en de re naissance kenden ontelbare schoon heidsmiddelen en recepten en de Franse vrouwen ten tijde der Lodewijken, be schikten over een waar arsenaal van toiletpreparaten. Sinsdien is alles eenvoudiger ge werden. De beste en wetenschappelijk volkomen verantwoorde schoonheids middelen staan do vrouw van heden ter beschikking. Door de grote vraag kan de fabricatie in duizendvoudge- schieden, hetgeen een lage prijs moge lijk maakt. De basisartikelen toiletzeep, dag- en nachtcrème, worden van een uitstekende kwaliteit in Nederland ge maakt en zijn voordeliger dan het buitenlandse product, dat meestal in 'een dure verpakking gesloten, doch heus niet altijd beter is. Er wordt als het ware over onze 6chconheidsverzorging gewaakt. Nu het haar in de zomerwarmte snel uitdroogt, kunnen wij voor onze wekelijkse sham pooing een frisse champoo krijgen, die een speciaal ingrediënt bevat, dat het haar weer gewillig en glanzend maakt. En hoe zouden wij de Home-Perma nent durven onderschatten, die reeds in Amerika zo populair is en ook bij ons steeds meer veld wint. Wel zullen we bij dit alles door drongen moeten blijven van de waar heid dat overdaad schaadt. Teveel make-up maakt b.v. vooral bij scherp zonlicht het gezicht oud. Een make up slaagt alleen wanneer de huid gced verzorgd is, o.a. door de dagelijkse massage met vette crème. Och, het heeft in al die eeuwen nooit als een zondo gegolden dat de vrouw de natuur een beetje helpt. Maar alles met mate. Wat lippenstift, bij de teint passende poeder cn ter bekro ning van dit alles het heerlijk geurig omhulsel, dat ons een geparfumeerde lotion van Nederlands fabrikaat ver schaft. éérst een biertje MODEPRAATJE ONS SUCCES-PATROON VAN DEZE WEEK verzorgd door Atelier Croon Beatrijsstraat 4 - Rotterdam Een vlot zomerjurkje voor de jonge dames. Van dit jurkje is het rokje klokkend eni heeft van voren een ruim baantje. Opzij in de voor baan valt een zakje, waarvan de bovenkant met een ruche is afge- weikt, terwij'l ook de schouderpas met een ruche is gegarneerd. De schouderpas eindigt in een patje op het voorpand, waarop drie knopen gezet worden. Het mouwtje is aan geknipt en aan> de hals zit een aan geknipt reverkraagje. Dit patroon is verkrijgbaar in de maten: 36, 38, 42, 44 voor f 0,75. Er is 2.50 tot 3.25 meter stof van 90 cm breed voor nodig. Hoe bestel ik mijn patroon? Plak aan de adreszijde van een briefkaart, naast en buiten de fran keerzegel het verschuldigde bedrag aan geldige postzegels en zend deze naar Atelier Croon, Beatrijsstraat 4, Rotterdam. Vermeld aan de andere zijde duidelijk uw naam, adres en woonplaats en maat en nummer van hét gewenste model. Plak nooit meer dan f 1 op een kaart, wat meer geplakt wordt is waardeloos. Girostortingen op nummer 271291 eveneens ten name van Atelier Croon. Door ccn ontploffing in ccn springstoffenfabriek in Guaretingueta in Brazilië zijn Woensdag negen ar beider» om hot leven gekomen. Een arbeider werd op ëlag gedood. De anderen overleden later aan de be komen verwondingen. Donderdag is to Washington be kend gemaakt, dat do Verenigde Sta ten do Sowjot-Unie hebben verzocht hoar invloed aan te wendon bij do communisten in Korea, opdat zij zich zullen houden aan do voorschriften van de overeenkomst van Gcnève voer do behandeling van krijgsgevangenen. AANBESTEDINGEN Te 'Dreischor werd aangesteed, voor rekening van de gemeente, het ver nieuwen van de bestrating van een ge deelte van de Ring met bijbehorende werken in de gemeente Dreischor. Ra ming f 5500. Ingeschreven werd als volgt: R. Voor- maa, Naarden f 6875; M. van de Velde, Bruinisse f 5180; M. de Moor, Brou wershaven f 5130: J. M. Dekker, Brou wershaven f 5045; L. van Pop'ering, Bruinisse f 4950; P. v. Dongen, Haam stede f 4925; A. J. Verj aal, Dreischcr f 4847D. Rentier, Noordgouwe f 4638. SPORT DE VIERDAAGSE Do derde dag van de internationale Vierdaagse is in allo opzichten uitste kend geslaagd en er viel dan ook een betrekkelijk gering aantal uitvallers te noteren. Aan de 6tart lieten 61 deel nemers verstek gaan, terwijl in de loop ;van de dag nog 41 waudelaars opgeven. Deze cijfers zijn laag in vergelijk met die der voorgaande dagen, temeer daar het parcours op de derde dag dorr.het heuvelachtige landschap ten Zuiden van Nijmegen liep. De weersomstandigheden waren uit stekend en zo werd zelfs de beruchte berg bij de Piasmolen in het Noorde lijkste puntje van Limburg door do duizenden wandelaars met weinig moei te genomen. Als beloning voer deze sportieve prestatie wachtte hun kort daarna een enthousiaste ontvangst in Grcesbeek. In de namiddag hebben de Nijmege- naren cn hun Vierdaagse-gasteu een fraai schouwspel beleefd. Do drum band van het tweede bataljon van do „Grenadier Guards" bracht een taptoe ten gehore. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" De postduivenhoudersvereniging „De Bruse Trekker" heeft deelgenomen aan de wedvlucht voor jonge duiven uit Sint Kat. Wavre. Afstand 71 km. ïn ccncours 75 duiven. Uitslag: 1, 7, 8, 11, 16, 23 en 24 A. J. IJzelenberg; 2, 10, 13 en 2o overduif J. van den Berge; 3, 14, 15 en 20 ,C. J. Maas; 4, 5, 21 cn 26 en eerste overduif I. J. Deurloo; 6 H. W. Bossers; 9 jen 17 C. Bal; 12 en 19 P. Zandijk; 18, 22 en 25 A. de Ko ning; 27 en 20 J. van de Velde. Snel heid eerste duif 803,37 meter per minuut. Uitslag wedstrijd voor oude duiven uit Chatcroux: 1, 2, 3 en 4 A. J. IJzelenberg, Bruinisse. In concours 12 duiven. Snelheid eerst aank. duif 961 meter per minuut. „De Trouwe Duif", Tholen Wedvlucht uit Orleans; afstand 436 km. In de vlucht 103 duiven). A. Wagemaker 1 9 11 24; L. Laban 2 6 14; J. Baaij 3 4 20 25; R. de Groot 5 15; J. Deurloo 7 17 18; M. Tazelaar 8; L. Soomers 10; H. Cor- nelisse 12 23; V. Laban 13; A. Bout 16; L. M. de Heer 19; M. Moeliker 21; F. Koppenhol 22; D. Jansen 26. Concourscombinatie „Schouwen en Duiveland" Uitslag van de wedvlucht uit Cha- teauroux op 18 Juli. Snelheid eerste duif 1058 m per minuut. C. J. Over- weel, Zonnemaire 1; J. Pankow, 't Is altijd tijd om bier te drinken. Welk uur de klok ook slaat, het is altijd tijd om bier te drinken. Vóór de maaltijd prikkelt een koel, knap getapt biertje Uw eetlust. Het doet U met zo'n prettige tinteling in de mond aan tafel gaan. Daar zorgt een twééde glas bier, dat het eten U goed smaakt en wel bekomt. En weet U - er is' geen prettiger long drink voor 's avonds na tafel dan bier - de trouwe, altijd sprankelende lafenis die Uw dorst lest en Uw stemming prettig houdt. bier en lekker eten horen bij elkaar een paar biertjes en dan naar bed 44 '/y De Marine doet een beroep op alle niet-dienstplichtige mannen van 18-58 jaar die in de omgeving van „zee-armen" wonen, om tot mijnenwachter te worden opgeleid. De opleiding begint in het komende najaar. „De Mijnenuitkijkdienst van de Koninklijke Marine heeft mannen nodig, om als er ooit nog weer eens een oorlog zou komen de toegangswegen tot ons land te bewaken. Dat begrijp ik. Maar de zaak staat en valt toch niet met mij Als er zich nu maar voldoende mannen aanmelden,.dan hoef ik toch niet mee te doen Maar toen heb ik zó gedachtals ik nu de enige was die zo redeneerde was er geen man over boord I Maar als iedereen zo denkt meldt er zich niemand I Toen heb ik ingezien, dat het de plicht van ons allemaal is - zonder één uitzondering - zich te melden. De opleiding duurt tenslotte nauwelijks een uur per week en daar wordt nog een vergoe ding voor gegeven ook. En als je land je nodig heeft kun je toch onmogelijk zeggen 'gaat U mijn deur maar voorbij' Vraagt U ook eens op het gemeentehuis hef pros pectus, waarin U alle bijzonderheden over de Mijnenuitkijkdienst vermeld vindt. Zierikzee 2; H. Slagboom/, Zierikzee 3 4 6; P. B. ten Haaf, Zierikzee 5 7; A. J. IJzelenberg, Bruinisse 8 11; P. v. di. Welle, Zierikzee 9 12; H. Wilbrink, Zierikzee 10; F. D. Hi l'le- brand, Zierikzee 13 16; C. N. Bot ting, Schuddebeurs 14; J. Verwijs, Zierikzee 15; A. Hagesteijn, Zierik zee 17; A. M. Berrevoets, Zierikzee 18. De Bottingbeker werd weer ge wonnen door C. J. Overweel te Zon nemaire. P.V. „De Reisduif" Noordgouwe en omstreken Uitslag wedvlucht Chateauroux op 18 Juli. C. J. Overweel, Zonne maire 1 6; P. B. ten Haaf, Zierik zee 2 3;C. N. Botting, Schuddebeurs 4; J. Fülmer, Nieuwerkerk 5 9; P. van Maanen, Dreischor 7; J. M. Kloet, Brouwershaven 8. Uitslag wedvlucht Kat. Waver op 19 Juli. C. N. Botting, Schudde beurs 1 16 17 18 19; P. Flohil, Brouwershaven 2 3 20; J. M. Kloet, Brouwershaven 4 6; J. Pannekoek, Schuddebeurs 5 8; A. J. Flikweert, Zonnemaire 7; S. v. d. Houten, Zon nemaire 9; L. Matthijsse, Renesse 10 13 15; J. Flikweert, Dreischor 11; P. B. ten Haaf, Zierikzee 12; J. Fol- mer, Nieuwerkerk 14. Hoofdprijs ge wonnen door J. Pannekoek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 6