VAREN Vergadering Kringraad Schouwen-Duiveiand bescherming bevolking Stad en Provincie Jaarvergadering Vereniging Boerderijen en Pluimveefokbedrijven ent De gemeenschappelijke regeling goedgekeurd Gemeenten moeten ook in de kosten bijdragen Vrijdagmorgen hield de Kringraad Schouwea-Duiveland Bescherming Be reiking zijn eerste openbare vergade ring in de raadszaal ten stadbuize te Zierikzee, onder voorzitterschap van Jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije. Met de voorzitter, het kringhooid de beer M. Haverbock en de secretarie-pen ningmeester, de heer G. GroUeman, waren slechts 9 burgemeesters ol bun plaatsvervangers van het eiland en het hoofd van de afdeling Zelfbescherming, do beer A. J. Me ij er in g, tegenwoordig. Na een openings-welkomst woord te hebben gericht tot de aanwezigen deelde de voorzitter mede dat de gemeen schappelijke regeling door. de Commis saris der Koningin is goedgekeurd en thans In werking is getreden, doch dat enkele kleine technische wijzigingen die nen te worden aangebracht. Op voorstel van de voorzitter werd besloten de kring te doen aansluiten bij de Fraude Bisico Onderlingo van de Nederlandse Gemeenten voor een bedrag van f -1000. In het bestuur werden thans definitief benoemd de heren Jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije, C. Gast, mr. G. F. Lunslngh Ton ekens, J. J. Bomeijn, K. H. Michaëlia, G. Grolleman en M. Haverhoek. Het eer vol ontslag aan de heer W. r. d. Berg Dz. te Bruinisee werd eveneens be krachtigd. Wat het personeel betreft werden benoemd tot hoofd van de Medische dienst de heer J. M. de Koek, tot hoofd van do Belnigings- en Reddings dienst de heer S. Bosmolen, tot hoofd van de Brandweer de heer C, Barre voets, tot hoofd van de Sociale Ver zorging de heer J. v. d. Gaast, tot hoofd van de Zelfbescherming de heer A. J. Moijering, tot hoofd v. d. Politie, Nieuwe emigrantenreizen naar Australië De Nederlandse regering heeft het m.s. „Fatraea" dat thans een reis met emigranten naar Australia maakt, op nieuw gecharterd voor het vervoer van Ncdcrlandso emigranten naar dat we relddeel. Het schip zal nu op 1 Sep tember en op 12 November a.s. tel kens met ongeveer 1750 Nederlandse emigranten van de terreinen der Kon. Rotterdamsche Lloyd af vertrekken. Boerderijbrand door hooibroei Te Benningbroek (N.-H.) is de boer derij van de heer J. Siijkerman geheel uitgebrand. Hooibroei veroorzaakte de brand. Omdat de hoeve door vier boerderijen wordt omringd, was het ge vaar voor uitbreiding zeer groet en daarom werden ook de braodweren van Wognura en Abbekerk gealarmeerd. Slechts met de grootste- moeite slaagde de brandweer er in het overslaan van het vuur naar een tweede boerderij te vcorkomen. De schade wordt slechts gedeeltelijk door de verzekering gedekt. KERKNIEUWS Prof. Berkouwer blijft verbonden aan de V.U. Naar vernomen wordt, heeft prof. dr. C. C. Berkonwer zijn benoeming tot hoogleraar in do dogmatiek aan het Calvin Seminary te Grand Rapids niot aanvaard. Prof. Berkouwer blijft hoogleraar aan do Vrije 'Universiteit en zal de publicatie van zijn „Dogma tische studiën" voortzetten. ONDERWIJS M.UX.O.-exameas GOES, 17 Juli. Geëxamiaeerti 2 vrouwelijke eni 1 manlijke candi- daat van de Openb. UJLO.-schooï te Zierikzee. Geslaagd: mej. B. A. vam Strien te Haamstedie en de heer C. M. van der Westen Azn. te Zie rikzee. Allen slaagden voor diplo ma A. RJL MODEVAKSCHOOL TE ZIERIKZEE Voor het Staatsexamen, akte K (nuttige handwerfcen) slaagde mej. Ina Boot, Duivendijke. Zij ontving baar opleiding aan de R.K. Mode vakschool te Zierikzee. Voor de schoolexamens slaag den voor Lingerie de dames: Corrib den Deldker, Riet Verlocx, Gella v. d. Doe, Neeltje bij de Vate, Maatje Kloet, Alie Verkaart, Jenny Vbr- kaart, Riet van Aken, Beatrix Jur- gen en Atie d'eni Boer te Zierikzee; Ria de Zwarte, Renesse; Jannetje v. d. Wekken', Capelle; Ada Hanse, Ei kerzee; Corrie Boot, Kerkwerve; Lidy Lodewijk, Drcischor; Alber- clien Kodde, Oosterland; Janny Bal, Nieirwerkerk; Rika de Keyzer en Rina v. d. Klooster, Bruiniise. Voor Costumière de dames: Krina van Oever en, Riet Appels, Netty Oudde, Nelly* Vermue, Leonza v. Veüthioven, Jopie Beye, Tini van Beveren, Nel Fondse en Ne/1 Joppe te Zierikzee; Corrie v. Oeveren, Duivendijke; Gretha de Vlieger, Kerkwerve; Lies Jumeiet eii Tineke de Koning, Bruinisse; Suzanne Sin- gadji, Noordwelle. tevens hoofdinstructeur de heer A. Pipping en tot administrateur mr. A. Gast. In antwoord op een vraag van burgemeester Lunatngh Tonekena antwoordde de voorzitter dat voor de Rijkspolitie de heer L. Kou-,ven ia aangesteld en dat de samenwerking tuo- •en Rijks- en Gemeentepolitie vlot ver loopt. Rekeningen en begrotingen Wat de rekening it kwartaal 1952 betreft komt een nadelig saldo ad f 348,12 voor omslag over de gemeen ten in aanmerking. De vergadering keurde deze rekening goed. De rekening 1951 wees aan dat eea bedrag van f 422,93 te verhalen is* Dese rekening werd eveneens goedge keurd. Ook de begroting 1952 ont moette geen bezwaar, evenmin als de begroting 1953. De voorzitter deelde nog mede dat onderhandeld wordt met de B.L.O.-school over het huren van de zolder» van h et Burgerweeshuis voor het opbergen van materiaal. Burge meester Vermeulen verklaarde te heb ben gedacht dat het Rijk alle kosten voor rijn rekening zoa nemen, terwijl nu blijkt dat f 810 is geraamd als bijdrage van de gemeenten (plm, 10 pet. van het totale budget). De voor zitter en de heer Grolleman lichtten toe dat het Rijk slechts voor bepaaldo onderdelen subsidie verleent, hoewel het inderdaad in de bedoeling had ge legen dat het Rijk allo kosten op zich zon nemen. Later Is men hior echter op teruggekomen, daar de mi nister niet voldoende middelen heeft toegewezen gekregen. Naar do grootst mogelijke zuinigheid wordt echter in de kripg gestreefd. De kosten van con- trólo door het Verificntiobureau zijn ook voor rekening vun de kring. N.ü.v. een vraag van burgomeestcr van Ciiters deelde >d o voorzitter mede dat het materiaal verzekerd zal worden. Hierna ging de raad in besloten zitting. ZIERIKZEE Op het te Antwerpen gehouden examen aan het Belgische Muziek-Col- lege, ter verkrijging van het Diploma Hogere Graad-Piano, slaagde onze stad genote, mevr M. Ochtmm-Moelijker. Aan deze graad is verbonden het mid delbaar opvoedkundig certificaat voor het desbetreffend instrument. De kentekenen van V.V*V. Het bestuur van V.V.V. richtte zich met .een .circulaire van de navolgende inhoud tot de leden: Sinds vorig jaar is er uniformiteit gebracht in de kentekenen van V.V.V^, die nu landelijk een eenheid vormen. De aangebrachte plaatjes aan de hui zen van de leden hebben nu eenzelfde vorm en kleur in geheel Nederland. Het bestuur van V.V.V. te Zierikzee meendo dan ook, dat ook de plaatse lijke vereniging hieraan moest mede werken en kocht voor alle leden deze plaatjes aan. Dat .hieraan enige kosten verbonden zijn, zal ieder wel duidelijk zijn. Het bestuur kwam dan ook overeen met dhr. J, Roskam, dat deze de plaatjes aan de woningen zal aan brengen tegen betaling van zestig cent. Met het oog op het steeds toenemen de vreemdelingenbezoek aan onze stad, vertrenwt het bestuur, dat al de leden zulk een plaatje .pan hun huis zullen doen aanbrengen, opdat do vreemde ling onmiddellijk zoo zien, waar hij gewenste mlichtingen kan bekomen en verzekerd zou zijn, bij aankoop van artikelen, op coulante wijze te zullen worden bediend. HAAMSTEDE Uit 22 sollicitanten ia tot onderwij zeres aan de Chr. Nat, school, met ingang van 1 September, benoemd mej. H. D. Kars te Vlissingen. NOORDWELLE Schoolreisje De kinderen uit do hoogste klassen der O.L. school alhier maakten per bus van. do Gobrs. de Jonge uit Zie rikzee hun jaarlijkse reis. Ditmaal ging de toer naar Rotterdam, waar o.a. de Maastunnel en de havendrukte werden bewonderd. De terugreis ging over óp „Oranjestad" Breda, waar in een speeltuin de stijve beentjes worden lesgemaakt. Omstreeks 9 uur keerden allen vrolijk op hun uitgangspunt terug. ZONNEMAIRE Concert van »Con Amore" Heden (Zaterdagavond hoopt hot Muziekgezelschap „Con Amore" nit Noordgouwo bij gunstig weer een c»n- oert te geven in de muziektent alhier. Per abuis was gemeld, dat te Brouwers haven zou worden geconcerteerd, doch dit is niet het geval. NIEUWERKERK Ongeluk met vlasreepmachine Do heer J. A Stoutjcsdijk alhier had hot ongeluk met do hand in oen vlasreepmachine te geraken, waardoor drie vingers ernstig werden gekwetst. Dokter Vleugels Schutter verleende do rste hulp, waarna S. naar de Corne- liastichting te Zierikzee werd overge bracht. Een bakkersjubileum Dinsdag 22 Juli ij. zal het 28 jaren geleden zijn dat de heer C. Ba- de walt als bakkerzlearling in hst be drijf van de heer A. Ueiuhoud alhier rijn werk begon en dit nog «teeds tot volle tevredenheid van baea en klanten altijd vrolijk en opgeruimd uitvoert. Het zal „Kees do bakker" ongetwijfeld die dag niet aan belaag- telling ontbreken. BRUINISSE Door het motorvaartuig „Koos" Bru 21, schippfcr D. van den Berg alhier werd in de haven binnengebracht het Rijksbetonningsvaartuig „Grevelingen". Dit echip had op de Grevelingen mo toraverij gekregen. Vrouwenvereniging op reis Ook de vrouwenvereniging „Helpt Elkander" bad baar jaarlijks zomer reis je en wel op Woensdag jL V«a Gouda, waar de Gondse glazen werden bezichtigd en koffie werd gebruikt, kwam men in Amsterdam, waar naar verkiezing werd gcwiuWd of eea rond vaart door de grachten werd gemaakt. Om* 3 uur werd men verwacht la de NCRV-etodio te Hilversum. Ook danr was heel wat te bekijken, zodat de tocht naar huis nog wel werd onder broken voor de thee, maar toch niet meer toeliet dat nog extra uitstapje* werden gemaakt in anders plaatsen. THOLEN Visserij-uitkomsten De uitkomsten van de binnen geko-' men vissersschepen waren deze week zeer somber en niet lonend. Bot werd in geringe mate aangevoerd. Ook de vangsten van garnalen en paling waren niet lenend. De omzet van mossolen, vooral voor de inmaak en verzending naar het buitenland wordt beter. De kwaliteit is vrij goed, soms afwijkend. Rot in de aardappelen Tengevolge van de zware regens van voor 14 dagen, waardoor do grond als hot ware werd goplet, komen er op verschillende peroelen veel aardappe len voor die zijn aangestoken of wel rotting vertonen. Er zijn vukclo per celen, waar de opbrengst slechts een minimum zal ^bedragen. EITJE MET HANDVAT Een; pluimveehouder te Oos terland raapte een eitje van een rijtoer kippen dJat een aller- vitöemdsoortigste vorm: vertoon de. Boven op het eitje bevond zich een gebogen stukje van on geveer 1 Vz cm lemgjte, afbuigend naar omlaag. Men zou dus kun nen spreken van een ei met handvat. In de reeks van extra grote en extra kleine eieren weer eens een originele variant op het thema ed. Stremming verkeer Veer Anna-JacobapolderZijpe De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland te Middelburg maakt, bekend, dat in verband met het uitvoeren van bagger- werk in de tramhavens a an het Zijpe de ponton in de tramweghaveo aan de Willem polder moet worden weggeno men en herlegd, en wel: weggenomen op Donderdag 24 juli 1952 om 19 uur; herlegd op Vrijdag 25 Juli 1952 om 4 uur; weggenomen op Vrijdag 8 Augustus 1952 om 19.30 uurj herlegd op Zaterdag 9 Augustus 1952 om 4.30 uur Het terugleggen der fccmtbri Wal tel- 'kens geschieden, zoveel eerder als mo gelijk of later als nodig zal blijken. Gedurende de tijd, dat do ponton is weggenomen, zullen alleen voetgangers, rijwielen en motorrijwielen wordsn cVergozet. De komende oogst De gerst is maairijp De 'tijd is reeds weer zo ver govor- derd dat op verschillende landbouwbe drijven een begin gemaakt wordt met het maaien van gerst. Zoals gewoonlijk is men bezig op vele plaatsen de banen te snijden met do hand, waarover strak* de graanmaaior al of niet voortbewo gen door do tractor, het rijpe graan zal doen vallen. Ook rijn er verschil lende percelen tarwe die reeds tekenen van rijpheid beginnen te laten zien. Burgerlijke Stand van Zierikzee Gehuwd: 18 Mei. Pieter Raamsdonk, 24 j. en Lena P. Stoel, 22 j.; 18 Mei. Leendert Jonker, 25 j. en Johanna de Kuijper, 20 j. Overleden: 15 Juli. Maria Th. Gil den, 80 j., weduwe van Lambertus F. Jasperse; 16 Juli. Jaooba Pietor- nella den Boer, 83 j., weduwe van Gorardus de Bie; 17 Juli. Jacob Moel- ker, 82 j., echtgenoot van Adriana Maria Fierens. De Sowjet-Unie heeft zich bereid verklaard de tweede secretaris van haar ambassade te Londen, Pavol Koeznet- sof, wiens nnam onlangs in een te Lon den gevoerd spionnngeprooos was ge noemd, terug te roepen, zo deelde een woordvoerder vnn het Britso Ministerie von buitenlandse zaken Donderdag mee. In de Russische antwoordnota op de Britse nota, waarin de terugroeping nverd geëist, werd echter geen tijds limiet genoemd. Achter het huis van meneer Ot- sehaar Ugt een soort grachtdie echter reeds lang niet meer op deze titel aanspraak maken kan. Het is veel meer een poel van on gerechtigheid, met een heel klein beetje water en heel veel drabbigs waarvan de kleur varieert van cho coladepudding tot het geel van nas uitgekomen kuikens. De veronder stelling is gewettigd dat *t secretie residu van een hele stad in deze gracht terecht komtDit nog te meer, daar da lucht boven dit ro mantisch vaarwatertje vrijwel ge regeld bezwangerd is met wolken zwavelwaterstofdie elke normale werking van de ademhalingsorga nen onmogelijk maken. Achter de ze Middeleeuwse stankpoel liggen de welige landouwen van de heer Ossehaar, die met behulp van een snuifje paardenmest en een flesje Pokon de grootste bloemkolen te zien geven in wilde omtrek. Bij bloemkolen blijft het nietwant er zijn ook andere groenten die 's he ren Ossehaars aanwezigheid in dit landelijk domein voortdurend tot een noodzakelijkheid maken. Na tuurlijk is er over het weinig be varen water geen veerdienst naar de overkant en om in het overjor- daanse te komen moet men min stens wel een kilometer te voet of per bromfiets lopen of rijden Dit was de heer Ossehaar al lang een doorn in het oog. Geen wonder dan ook dat hij dag op dag ver liefde blikken liet glijden over een modderjol, die ah een Chinese jonk statig en zwart, aan de rand van de poel op betere tijden lag te wachten. Zoals dat gaat met ver liefde mensen, op een vroege mor gen werd de spanning te groot en Ossehaar stapte in zijn boot. Hij pagaaide met de zelfverzekerdheid van een aanzienlijke wegbekorter naar het midden van de oceaan en bleef toen steken in de prut, waar uit giftige gasbellen omhoog bor relden. die de vroege reiziger zo borstig als een pruim maakten. Groenblauwe slierten wentelden ah vloeibare zalf langs zijn schip, waar geen beweging meer in was te krijgen. Toen Ossehaar zich met een boomstok af wilde zetten viel hij bijkans overboord. Op het uur dat de kinderen al weer de scholen bevolkten is Os sehaar vrijgekomen uit zijn aller- neteligste positie. Groen en bleek in het gelaat is hij aan land gestapt ah een Robinsin Crusoe, met de vaste wil nimmer meer deze on rendabele veerboot te betreden. Hij had een portie snuif beet voor een heel jaar PREDIKBEURTEN Zonldag 20 Jul Ncd. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 9.30 urur Ds W. Kool uit Woerden, 11 uur Ds O Elseman -uit Bergen op Zoom (bedl H.D.)'. Kerkwerve: 2.30 uur Ds van Wijck. Serooskerke: 10 uur Ds v. dl Giift. Borgb: 9.30 uur Ds Swaak (H.D.), 7.30 uur Ds Barendrecht (jeugddienst). Haamstede: 1*0.45 titor Ds Swaak. Renesse: 9 uur Ds vato Liane (jeugddienst;, 10 uur idem. Noordwelle: 7 uur Dr Sperna Wei land. Eikerzee: 10 uur, dhr M. C. MaHpaard, Brouwershaven: 10 uur Dr Sperna Weiland. Zonnemaire: 10 uur Da v. Wijck. Noordgouwe: 10 uur Ds Barendreeht Dreischor: 10 uur Ds Huizing. Ouwerkerk: 10 uur Vicaris Kuin. Nieuwerkerk: 2.30 uur Dis Suizing. Oosterland: 10 uur Ds Radstake, 6 uur dhr P. Th den Boer evangelist te Rockanje. Sirjansland: 10 uur dhr P. Th. den Boer, evange list te Rdckanje, 6.30 uur Ds W. Hod! uit "Woerden. Bruinisse: 10 uur Ds v. d. Brink (H.D.), 5 uur idem; SL Philipsland: 9.30 en 2.30 uur cancL van Zetten uit 's Gnavenhaga. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur Ds R. Oos- terhoff uit Sliedrecht. Haamstede: 10 en 5 uur Ds G. N. Lammens uit Heinkenszand. Scharendijke: 10 en 2.30 uur Ds Kuitert, Brouwershaven 1*1.15 en 3.15 uur Ds L. W. Muns uiit Rotterdam-Zuid. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur Ds A. J. van Sliuijs, evan- golisatiepred. te Den Haag. Nieu werkerk: 10 en 6 uur lieesdienst. Oosterland: 10 eni 2.30 uur Ds J. H. Meijer. Bruinisse: 10 uur leesdienst, 5 uur Ds J. H. Meijer. Anna-Jacoba- polder: 10 en 2.30 uur Ds J. H, van Halsema uit Tholen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur Ds Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur Ds v. d'. Klis, 6 uur Dis J. M. Visser uit Enschedé. Kerk werve: 3 uur Ds J. M. Visser. Haam stede: 10 uiur Ds J. M. Visser (H.A.), 6 uur Ds v. d. Klis (nabertr. H.A.). Geref. Gemeente Zlorikzee: 10, 2 en 6 uur leeadieniBt. Haamstede; 10 en 2.30 uur let*- LANDBOUW EN VEETEELT Geen ongunstig seizoen, ondanks de vogelpest Hoewel het begin door het woe den van een hevige peeudo-vogelpeet- epidemie niet rooskleurig wao, kan thana worden gezegd, dat wij een druk, niet ongunstig seizoen achter de rug hebben, aldua de heer A H. vao Steenbergen, voorzitter der Vereniging van boerderijen en Pluimveefokbedrij ven in Nederland, welke in „La Bor delaise" te Apeldoorn baar algemene ledenvergadering hield. Er bestaat zo vervolgde opr. een grote neiging, de kuikeabonnea ai te schaffen en terecht, want de tijd ervoor is voorbij. De eierprijs valt niet tegen, alleen zouden de voederprijsoa aog enkele guldens per 100 kg. naar beneden moeten gaan. Prof. C. Romijn uit Utrecht hield een voordracht over de resultaten van zijn in het afgelopen seizoen gedane enderzoekingeu inzake broedmachines, welke onderzoekingen aansloten san die, welke spreker reeds In het vorige eelzoen had verricht. De resultaten van zijn onderzoek samenvattend, kwam prof. Romijn tot de conclusie, dat de warmteverdeling in de machines sterk wordt begunstigd door het uitkomen van kuikens onder In de voorbroeder, of indien men, zoale spr., de voorkeur geeft asu een afzonderlijke uitkomstkast dor.rhet ONS SUCCES-PATROON VAN DE WEEK verzorgd door Atelier Croon Beatrijsstraat 4 - Rotterdam Een van de nieuwste snufjes van1 dit seizoen is een japon of jasfje van een fijn gestreept stofje dat dwars geweven of verwerkt wordt Ook dit model is op die manier verwerkt, en die garnering en het vestje zijn in1 tegengestelde richting genomen. Het rokje is echter glad en heeft voormidden eeni plooi. De aardige zakken zijn met klepjes en knopen versierd. Het mouwtje is aangeknipt en heeft een. brede man chet Het vestje is rond ingezet en sluit tegen! elkaar. Ook hierop zijn voor garnering aan weerskanten twee knopen gezet. Het patroon is verkrijgbaar dn maat 40, 44, 46 en 48 k f 0,75. Be nodigde stof: 3 3.50 meter van 90 emi breed'. Hoe bestel ik mijn patroon? Plak aan de adreszijde van een briefkaart, naast en buiten de fran keerzegel het verschuldigde bedrag aan geldige postzegels en zend deze naar Atelier Croon, Beatrijsstraat 4, Rotterdam. Vermeld aan de andere zijde duidelijk uw naam, adres en woonplaats en maat en nummer van het gewenste model. Plak nooit meer dan f 1 op een kaart, wat meer geplakt wordt is waardeloos. Girostortingen op nummer 271291 eveneens ten name van Atelier Croon. dienst. Nieuwerkerk: 10» 2.30 en 6 uur letesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur Ds MaHan, St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 5 uur lteesdiënkt Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30 Ds W. H. BlaoJc, em.-predi, te Geldermalsen» 2.30 uur leesdienst, 6 uur Ds Blaak. Brui nisse: 9.30 en 4.30 uur leesdienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur Ds van Leeuwen. Leger des Hells Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst 3.30 uur openluchtsamenkomst Ach terweg, 7.30 uur verlossingssamen komst, alle o.l.v. Ie 11 J. Gelder man en 2e It. H. André. aanbrengen van extra verwarmingsele menten Voornamelijk in de eerste helft van de "broedtijd ia een gelijkmatige tem peratuur van grote invloed, waardoor ook een gelijkmatig uitkomen van de kuiken# wordt bereikt. Vcorts wordt de kwaliteit van de kuikens aanzienlijk verbeterd door hen bij een niet te hoge temeprataor te doen uitkomen. De werkzaamheden en resultaten van de broedtechniachc dienst besprekend, gaf prof. Romijn als zijn mening te kennen, dat de oorzaak van slechte uit komsten en slechte kwaliteit van kui ken# in de mee*te gevallen moet wor den gezocht in een foutieve vochtig heidsgraad of een slechte warmteverde ling in de broedkast. Naar sprekers hdviezen inzake het aanbrengen van verbeteringen werden opgevolgd, wer den de reeultaten aanzienlijk beter SPORT WIELRENNEN TOUR DE FRANCE JAN NOLTEN TWEEDE In de 21e étappe De 21e éitappe: Limoges-Cler- moiit Ferraiud (245 kim) is gewoa- rien dioor de Italiaan Coppi met een klein verschil vóór onze landgenoot Nol/ben die tweede werd. De tijd1 vato Coppi was uur 39 min. 21 sec. (bo nificatie inbegrepeni), dlie van Nol ten 9 uur 40 min. 16 sec. (bonifi catie inbegr.). 3'. Bartali (Italië) 9.51.22; 4. Geminiani (Fr.) 9.41.37; 5. Carrea (Italië) 9.21.42. De ove rige Nederlanders plaatsten zich als volgt: 9. Wagtmans 9.43.23; 36. Dek kers 9.52.10; 45. van Est 9.53.17; 47. Roks 1.54.10; 52. Voorting 1.54.24; 65. Faatohof 10.00.17; 66. van Bree- nlen 1*0.01.41. Doordat Wagtmans de Belg Oc- kers had! geholpen werd' hem een straf van» 30 sec. opgelegd. Ook Oc- kers, die de hulp had aanvaard, kreeg 30 sec. straf. In het algemeen klassement be hield de Italiaaiv Coppi d»e leiding met 138.48.31; 2. Ockers (België) 139.20.15; 3. Robic (Fr.) 139.22.01; 4. Bartali (Italië) 139.23.31; 5. Ruiz (Spanje) 139.24.24. De Ned'erland*ers zijn als volgt geklasseerd: 15. Noiter* 140.15.03; 16. van Est 140.41.04; 21. Voorting 140.53.49; 24. Wagtmans 140.55.23; 51. Roks 142.09.47; 60. Dekkers 142.26.38; 70. van Breenen 143.00.42; 76. Faanhbf 144.07.53. In het eindklassement om de grote hergprijis is Coppi eerste met 92 pun ten; 10. Nolten met 22 punten; 17 en 18. Bertiaina (Z.O. Fr.)' en Wagt mans (Ned.) elk met 5 punten. In het ploegenklassemenJfc leiddte Italië nog met 416.45.36; 2. Frank rijk 417.05.54; 3. België 417.34.24; 4. Spanje 419.22.34; 5. Nederland 4ll9.30.51'. Dc Olympische Waterpolo-, Zwem- en Roei wedstrijden Voor htt Waterpolctourncoi, dat Vrijdagmorgen 25 Joli as. begint, heeft do loting plaat# gehad voor do le ronde. Dqzc had het volgende resul taat s Nederland-Rusland; Hongarije-Mexico Egypte-Portugal; Duitsland-Roemenië; Bclgië-Zuid-Afrika; Zuid-Slavie-Aostra- liö; Italic-India; Spanje-Brazilié, Gc. Brittanoië-Ocstenrijk; Zweden-Vcr. Sta ten. Verder werd geloot voor de zwem wedstrijden. Op dc 400 tn. vrije slag heren start Tjebbes in de 5e eerie, op de 100 m. vrije slag dames komt Irma Heyting-Schumacher uit in de le serie, Hannio Termeulen in de 2c en Koosje van Voorn in de 3e, op de 400 m, vrije slag dames start Geertje Wielema in de le, Hannie Termeulen in de 3e en Irma Heyting-Schumacher in de 4e serie, op do 100 m. rugslag dame* start "Geertje Wielema in de le serie, Ria v. d. Horst in de 2e en Joke de Korte in de 3e, op de 200 m. school slag dames komt Rika Bruins uit in de le serie, Lies Bonnier in de 2o co Ncl Gerritsen in do 5e, op de 4 maal 100 m. vrije slag estafette dames kamt Nederland in de 2o serie uit tegen Fin land, Zweden, Canada, Frankrijk, Bel gië en de Verenigde Stoten, op de 200 tn. sohoolslag heren komt Daan Buyze uit in de 6e serie, op de 100 m. rug slag heren Jitao van der Veen in dc 4e serie en bij het schoonspringen dames in de groep gelimiteerde spron gen komen Els van der Hom sis no. 3 en Lenie Lanting-Keller al# no. 11 uit. In totaal nemen aan de spelen 529? mannen en 573 vrouwen deel, dat is 1764 in totaal meer dan aan de spelen te Londen tn 1948. Wat de roei wedstrijden betreft komt Nederland op het nummer 2 zonder stuurman uit in de 3e heat tegen Rus land, Argentinië en de Snor, op het nummer Skiff in de 4e heat togen Uru guay, Frankrijk cn Rusland, op het nummer 4 zonder stuurman In de 2e heat legen Finland, Nieuw Zeeland sn Joegoslavië.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 3