DE Z1ER1KZEESCHE COURANT Gisteren lag Taft nog een honderd voorkeurstemmen voor op „Ike" Twaalfjarig Amerikaans meisje reist evangeliserend de wereld door ZIJ BEZOCHT REEDS 36 LANDEN Nieuw-Zeeland wenst meer vrouwelijke emigranten beslissend Adenauer acht „ja" of „nee voor Europa's lot ZHKmSCHEmEUWSBODE ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIÈN. Prl]$ par 3 mnd. bij voorultbatallngl f 4,94, p. w. 38 ct Lo»o nummati 10et Varschljnt («dare weritdag. Ad*»rtantl®priJ> 1 5et par mm SuccMjm (maa. 15mm.) minimum 11»- o »tuk WAARIN OPGENOMEN DONDERDAG 10 JULI 1952 1797-1889 No. 17150 108e Jaargang CEDACTIE EN ADMINISTRATIE, Langs Nob«1straal A 171, Zlerikxee, Postbm ntv l. Telefoon on 32, Girorekening ar. f37677 Uitgave i N.V. Drukkerij voorh. takenman OcHtman Lange Nobelitroot A 171 Ziertkzee. DE GROTE WEDLOOP Eisenhower's kansen waren stijgende Op do tweede dag ran do nationale ocnvontie der Republikeinen partij wni aller aandacht gevestigd op do com- miaeio voor do geloofsbrieven, dio be sluiten moest nemen over betwiste af vaardigingen uit Florida (18 afgevaar digden), Georgia (17), Kanaas (1), Loui siana (13), Mississippi (5), Missouri (1) ou Toxo* (38). Do commissie la samengesteld uit 63 leden, één uit elke staat oa elk go- bied. Ia deze oommissie hebben aan hangers van Taft een meerderheid van drie tegon twee op de aanhangers voa Eisephowor. De commissi*) besloot de delegaties uit Gccrgio on Florida, die geheel uit aanhangers van Taft zijn samengesteld, als do wettige te erkennen. Ook sprak do oommissie zich uit voor de uit vijf aanhangers van Taft bestaande delo-t gatio uit Mississippi. Do leider van Eisenhower's campag ne heeft meegedeeld, dat bij tegen de beslissing over de delegatie uit Geor gia beroep zal aantekenen bij de vol tallige vergadering. De Presidentsverkiezing in Mexico Bij onlaston in do stad Mexico naar aanloiding van do presidents verkiezingen zijn drio doden en 50 gewonden gevallen. Er worden demon straties uiteengedreven met gebruikma king van traangasbommen. Ook zijn enkele schotou gewisseld. Hot leger heeft opdracht paraat to blijven. HA ministerie van Binnenlandse Zaken hoeft iedere poiitieko demonstratie verbo den. Adoif Boilz Cortines, candidaot van do regeringspartij in Moxioo, heeft volgens de oorsto gegovens uit gozag- hebhondo bron 56.5 procent van do stemmen in do Zondag gebonden vor- kioziDgen gekregen. Het Westelijke antwoord aan de Sowjet-Unie Do geallieordo Hoge Commissarissen hebben Dinsdogavond bondskanselier Adenauer do definitieve tekst van do antwoordnota dor Westolijko mogend heden aan do Sovjot-Unio ovorhnndigd. Tcgolijkertijd ontving Adenauer drie brioven, waarin do regeringen van do Vor. Staten, Engeland en Frankrijk haar mening over de door Adenauer voorgestelde wijzigingen in de ontwerp- nota tot niting brengen. Naar uit geallieerde bron wordt ver nomen werden Adenauer's voorstellen gedeeltelijk als nuttig beaohouwd en in do slottekst verwerkt. Debat in de Franse Nationale Vergadering Ptaay wint parlementaire strijd De Franse premier, Antoine Pinay, heeft in de Nationale Vergadering met 267 tegen 216 stemmen do motie van vertrouwen gewonnen over het rege- riagswetsontwerp voor een glijdende loonschaal. Ulbricht vloog er in Hij kreeg vals Duits verdrag in banden Het West-Duitse ministerie van Bini neniandse Zaken heeft een „spionnago- bendc" ontdekt, die do „tekst van het algemene verdrag voor Duitsland", waarover Walter Ulbricht op 16 Ja nuari verldnardo te beschikken, toll heeft opgesteld en tegen ontvangst van een honorarium Ulbricht in handen g<H •peeld heeft. Ulbricht, plaatsvervangend minister* president der 8owjct-z6no en alge meen secretaris van het hoofdbestuur der 8.E.D.N had op een persconfe rentie op dio datum „opzienbarende onthullingen" aangekondigd en getracht het bestaan van het document, dat zich in xiju handen bevond, to bowlj- zen door enkele woordelijke citaten. Vclgens de spreker van het ministe rie, die dit meedeelde, is het materiaal waarop Ulbricht vertrouwde, inmid dels ter voorlichting voor de functio narissen van de puitse communistische partij gebruikt en in een brochure, „Adenauers gohetrao verdragen een samenzwering tegen Duitsland", opge nomen. Een Belg heeft dew valse tekst op gesteld. Voor de vergadering van de com missie voor do geloofsbrieven werdvor- daagd zonder tot een besluit te zijn gekomen over de delegaties van Loui siana en Texas kendo de oommissie de betwiste zetel voor Missouri nog toe aan een aanhanger van generaal Eisonhower. De secretaris ra a de 70 lede a tel lende dclegatio uit Pennsylvania heeft meegedeeld, dat volgens zijn raming 65 loden van zijn delegatie bij eerste stemming Eisenhower zullen steunen. Waarnemers menen, dat indien deze raming juist blijkt, wellicht do ovon- cens nog neutrale delegaties van Michi gan en andore staten dit voorbeeld rallen volgen. Volgens jongste, niet-offlcl8le bere keningen is do verhouding op het ogen blik: Taft 540 stemmen, Eisenhower 439, anderen 107, betwist of nog niet bepaald 120. De „United States" in Southampton Amcrika's grootsto passagiersschip', „United States", die do blauwe wim pel van do „Qucon Mary" hooft ver overd, is Dinsdagavond onder bot ge looi van sirenes do haven van Sout hampton blnnongevnrep. Hot schip word door ongeveer 20.000 mensen op on- thousiasto wijzo begroot. Eon armada van kleine schepen en sleepboten giog de „United States" tegemoet on vlieg-* tulgon doken tor begrooting. Do kade was met vlaggon versierd on or wer-* don vuurpijlen afgeschoten en serp'on- tincs naar hot p chip goworpjaa. Een woordvoerder van de „United States Lines" verklaarde, dat oen po ging zou wordon 'gedaan hot record op do Oost-West route, dat In 1937 door het Franso schip ,',Normandiö" ia gevestigd, to brokon. Do „Norman-' di6" deed drie dagen, 22 nnr en zovon minuten over do afstand, d.w.z. mei eon gemiddelde snelheid van 31.20 kno- pon. Do United States" vertrekt he den (Donderdag) naar Now York. Een jaar praten In Korea Do bestondsonderhandoloars zijU gis teren 26 minntcn bijoen geweest. Na de bijeenkomst verklaarde brigade-ge neraal Nuckols, dat op znkelijko ma nier vergaderd was. Op do vraag of er vorderingen zijn gemaakt, antwoord de hij tegenover verslaggevers, dat „er in hot geheel niets to zeggen valt". Vandaag komen de delegaties opnieuw in geheime zitting bijeen. Het is dan oen jaar geleden dat de bestands- besprekingen begonnen. In de Dolomieten zijn b^ Bol zano dnizenden tonnen rotsblokken ruim tweeduizend meter omlaag go-* stort op een zomerkamp van Italiaan- sa Alpentro'èpen. Do manschappen, ge waarschuwd door het hevigo gerom mel, hadden het kamp tijdig kunnen verlaten. Splitsing in de Gaulle's partij De leider van de 28 Gaullistische „rebellen" in de Franse Nationale Ver gaderingAndré Kuebn, heeft tegen over verslaggevers verklaard, dat zijn groep het plan heeft uit de RPF (Franse Volksconcentratie) te treden en een eigen fractie te vormen. Do fractie zon naar zijn mening uiteinde lijk tut 30 leden bestaan. Vrijdog zonden de statuten worden opgesteld. Men verwaoht dat 20 Gaullisten uit do Senaat de dissidenten zullen volgen De vooraanstaande leden van de frao- tie zullen zijn: generaal Pierre Billote, Andre Godin, een vice-president van do Nationale Vergadering en Edmond Barraohin, een vooraanstaande afge vaardigde voor Parijs. Gevolgen der staalstaking in Amerika Voorraden verminderen snel Do staking in de Amerikaonso staal industrie heeft tot dusverre oen pro ductieverlies van 11.5 millioen ton aan staal veroorzaakt. In do afge lopen weck heeft do staalindustrie eloohts op 13 pet. van haar capaci teit gewerkt. In kringen van deskun digen verwacht men oen aanzienlijke productiedaling in do geholo Ameri- kaanso industrie, wanneer do staking mot spoedig eindigt. Een groot aantal staalvorwerkende bedrijven is reeds voornemens tot slui ting over to gaan. Do voorraden stanl vormmdoren snol. Do sympathiestaking der arbeiders in do ijzcrortsmijnen zal zich echter eoret in hot komoudo voor jaar nadelig voor de stnalpiodu,ctie doen gevoelen. Do leveranties van ijzer erts uit de mijnon in Noord-Minneaota moéten worden stopgezet zodro do gr;o- to moron in do winter zullen dicht vriezen. Wanncor men er niet in slaagt do zomermaanden te henutton voor hot verschepen van een zo groot mö- gelijko hoeveelheid ijzererts, znl een voorraadsohanrsto in het komondo voor jaar onvermijdelijk zijn. Ridgway opperbevelhebber aller Amerikaanse strijd krachten Volgens een bekendmaking van het Amerikaanse ministerie van defensie heeft president Trnman Dinsdag gene raal Ridgway bclost met hot direoto opporbovol over nlle Amerikaanse strijd krachten in do NAVO-landcn in Euro pa. Tot dusver had generaal Ridgway, evenals zijn voorganger, generaal Eison hower, als hoofd van do NAVO-strijd- krachten in Europa alleen in govnl van een noodtoestand direct zoggen schap over do hedoolde Amerikaanse strijdkracht on. Generaal Thomas Han dy, dio tot dusver deze troepon oom- pciandeerde, wordt nu plaatsvervangend opperbevelhebber onder gonoraal Ridg way. Zijn hoofdkwartier zal worden Verplaatst van Heidelberg naar de om geving van Parijs, nabij het hoofdkwar tier van generaal Ridgway. Volgens functionarissen van het mi- pist orio van defensie hoopt men door deze coördinatie, aangelegenheden, wel ke tot dusver werden verwaarloosd,1 beter te kunnen behandelen. Men heeft in het bizonder het oog op verbete ringen ten aanzien van de bouw van militaire installaties en do bevoorra ding. „'sWerelds jongste evangeliste" in Nederland Tekort aan candldaten voor vrouwelijke beroepen Op het ogenblik bestaat slechts 7 procent van do Nederlander» die naar Niouw Zeeland emigreren uit vrouwen. Do meisjes zouden echter minstens 60 procent van do emigranten moeten uit maken. Dit vorklaardo de heer H. L. Bookott, (permanent head of tho ral* niatry of immigration and labour and employment" in Niouw Zeeland, op oen pcrsconfcrcntio in Don Haag, De hoer Bookott vcrtcldo, dat er in Nieuw Zeeland oen groot tekort ia aan meisjes voor speoifiek vrouwelijke bo- roopen als verpleegsters on hulp in do huishouding. Vcrploogstcra hobbcn in Nicow Zeeland oon veertigurigo werk week. OOvcrnren worden extra bo- taold. Het basis-salaris voor vcrplcog- Moedors, dio hun doohters naar •tor» is ook hogor dan in ons Innd. Nieaw Zeeland laton gaan, behoeven niet bevreesd te zijn, aldus do heer Bookott, dat hnn dochters bij aam* komst aan hun lot wordon overgela ten, In alle grote fteden zijn speciaal voor meisjes opvangcentra ingericht. Er wordt daar goed voor do meisjes gezorgd. Do heer Bookott verzokerdo, dat do Nederlandse meisjes niet moo- toQ denken, dat zij in Nieuw Zeeland geen jc'chtgonoot kunnen vinden. Ne derlandse meisjes staan zeer hoog aan4 geslagen bij do Nederlandse manno- lijko c migranten en ook bij do Nieuw Zoolander». Waarderende woorden had do hoor Bookott voort» voor do Nodorlandors, dio thans in Nionw Zeeland werken. Zij gedragen zich goed, werken hord on passen zioh gemakkelijk aan. Hij zei dat Niouw Zeeland nog steeds een groot tekort hooft aan gcsohooldo on ongeschoolde arbeidskrachten. Do zes duizend Nederlander», dio dit joarnsar Niouw Zeeland zullen emigreren, zul" len van harte wolkom zijn. Ook ia er in Niouw Zeeland emplooi voor ar chitecten en ingenieur», Advoonton on dokter» zullen er echter moeilijk aan de slag kunnen komen. Wegens do zg. „ccloorbnr" is daar geen plaats voor Indonesiërs, Bcneo Martz is 12 jaar oud. Ze bezit vijftien poppen, de krullen van Shirley Temple, heeft heldere bruino ogen, die zo nimmer schijnt neer te 6laan, heeft zes en dertig landen be reisd en heeft tot een millioen nioa sen gesproken. Zo is de dochter van een Amerikaans predikant, wiens zo-* mershirt als twee druppels water lijkt op het strandt cnuo van president Truman. Toen zo zes jaar oud was zegt co zag ze aan do hemel een rood kruis ou oen stem zei tot haar, dat ze het ovangclio moest gaan prediken. Dat heeft ze sindsdien gedaan op allo' delen vak onze aarde on zij maakt derhalve aanspraak op do titel van „'s werelds jongsto evangeliste''. fionoo heeft haar intrek genomen in ccn propere, doch ccnvoudigo kamor vau hot Bristol hötol aan do Prinsen-* graoht to Amsterdam. Voor do deur stond ccn open Amerikaanse auto, waarop met gcoto letter» geschreven staat, dat do inzittonde do 12-jarige Woningbouw in Mei 1952 Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor do Statistiek zijn in Mei jl. 4381 woningen gereed gokomco. Hierin zijn begrepen 174 duplexwonin- gon, zodat in die maand door nieuw-> bouw in totaal voor 4555 gezinnen niouwo woonruimte bcsohikbaat ia go- kemen. In do overeenkomstige» maanden van do jaren 1945 t.m. 1951 kwamen resp. gereed: geon, 54, 796, 2192 (31), 3327 (25), *749 (377), en 4802 (355) wonin gen. De tussen haakjes geplaatste cij fers geven de duplcxwoningon aan, d.o in do genoemde aantallen gereed go- komoi woningen zijn bogrepen. Ia de eorsto vijf maanden van 1952 kwamen 20.331 woningen gereed, waar van 848 als duploxwoning wordon ge bouwd, zodat voor 21.179 gezinnen woonruimte beschikbaar kwam. Do in Mei voltooide woningen zijn als volgt over do provincies en do drie groto 6tedcn verdeeld (tussen haakjes do cijfers van Mei 1951): Groniugon 308 (271), Friesland 148 (145), Drente 103 (212), Overijssel 400 (341), Gel derland 391 (502), Utrecht 361 (270), Noord Holland (excl. Amsterdam) 375 (501), Zuid Holland (excl. Den Haag en Botterdam) 369 (644), Zeeland 100 (140), Nd Brabant 435 (546), Limburg 275 (587), Amsterdam 375 (218), Den Haag 349 (305), Rotterdam 340 (100), N.O. Polder 52 (100), Ncdoriand 4381 (4882). Sedert de bevrijding zijn, gerekend tot eind Mol 1952, 216.704 nienwo woningen gebouwd, waarvan 11.863 du- plexwcningon, zodat voor 228.567 ge zinnen nieuwe woonruimte werd ge sticht. Noodweer in Z.-Limburg Enorme slagregens veroorzaakten, overstromingen Dinsdagavond omstreeks 6 n^r ont- lcstto zich een hevig onweor boven Zuid-Limburg, gepaard goaudo met slagregens. De Geleon steeg in cnkclo uren tijds zo hoog, dat zo te Sittard op verschillende ponten buiten haar oevers trod. Do regen was zo hevig, dat hot treinverkeer tussen Sittard en Maostrioht kwam stil te liggen, doordat in do baart van Gooien en Bundo het traject onder wator stond an gedeeltelijk bedekt was mot leem, die van do hellingen aan do linkor- zijdo van hot traject afgespoeld was. Tot 19.50 zijn do roizigor» op dit traject per antobas vervoord en por trein langs do omweg via Hcoricta. Spocrwogporsonool hooft inmiddels do baan vrij gemaakt on na rijden do treinen weer, In Geleen, waar hot noodweor van zes tot half a°kt duurdo, liepen hon derden kolders vol. Zc moesteu door do brandweer locggopompt worden. Ook do tannel onder do spoorbaan dio do verbinding vormt tussen hot Oostelijke en hot Westelijke doel van Golccn, stond blank. Bussen en vracht auto's bloven erin stoken. Hot raijn- workorevorkecr heeft hierdoor vool hin der ondervonden. Ook in Maastricht zijn vela kelders vol wator gelopen. Do zoor overvloedige regenval heeft in vrijwel gohcol Zuid-Limburg water schade en grondverschuivingen veroor zaakt. evangeliste Bcnee nit Orlando In Flo rida is. Orlando ligt een 30 kilome ter ten Noorden van Miami. Uiterlijk maakt Beqeo de indruk van een nor maal meisje van twaalf jaar, doch in haar optreden en in haar gesprekken is zo zonder twijfel haar leeftijdgeno ten ver vooruit. Met haar glasheldere Stem babbelt ze zonder enige schroom over de verschijning van zes jaar gele den als over haar poppen, dio haar op (ölke reis begeleiden*' Tweede wereldreis Ze maakt thans haar tweedo woroldi reis onder do hoede van haar ouders en haar 32-jarige, blondharigo onder wijzeres Ruby Mary James. Zo ver kondigt het evangolio op openlncbt- bijoenkomsten mot haar gehoor rond do auto geschaard, in kerken en in teuten, zoals dat heden (Donderdag) het geval zal zijn in Hamburg, waar zij zal sproken tot twee duizend men-i sen. Zo hooft vcrtcldo zo het ovangclio verkondigd in Singaporo, Hongkong, in Djakarta, In San Fran-f cisco, in Parijs, Brassol, ia Scandina vië en Egypte. Zo zon 27000 mensen hebben bekeerd tot hot Christendom!. Haar cersto prook hield zo in 1946 ia een kerkje in Oklahoma on wannoer wo haar vador mogen geloven deed zo dat mot oven weinig sohroom als thans. Zo bereidt haar prekon nimmer voor on spreekt zoveel mogelijk over alle daagse onderwerpen. Mot do „Qaccn Elisabeth" heeft zo ditmaal do over tocht gemaakt naar Engeland, waar zo voor een groot gehoor heeft gespro ken in oon kerk in Birmingham. In Nederland is zo sleohts op doorreis. Zoals elke rechtgeaarde Amerikaan bezocht zo Marken en Volendam. Gis teren aanvaardden Rcncc en haar ouders de tocht naar Hamburg. West-Duits weekblad „Der Spiegel" in beslag genomen Het Distxictsgerochtfihof van Bonn heeft op verzoek van do Kanselarij van Dr. Adenanor Woensdag borel ge- géven do oplage van „Dor Spiegel" van deze week in beslag to nemen. In dit nummer van het Wcst-Dnitso week blad is een artikel opgenomen waar in wordt vorklaard, dat Kanselier Ado- nauer plannon heeft gemaakt om in geval van een Russische invasie to Vlucht en. De uitgever van „Der Spiegel", Ang- stein, hooft in Hannover verklaard, dat „het in beslag nemen onwetty» is, omdat al hot gepubliceerde bewe zen kan en zal worden". Mot vertrou wen zag Angstein de tereohtzittiog tegomoot. „Dor Spiegel" hoeft een oplage van 110.000 oxomplaron en wordt in Bonn ▼cel gelezen wegens zijn geestige po iitieko commentaar. Advies is als medicijn: hoe beter het is, des te lelijker is het vaak om in te nemen. WEERBERICHT Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot Donderdagavond: Opklaringen Droog weer met flinke opklaringen; zwakke tot matige wind hoofdzake lijk tussen West en Zuid; warmer. 11 Juli Zon op 4.33; onder 20.57 Maan op 22.51; onder 9.51 Laatste kwarties 14 Juli 104-jarige in Nijmegen Op 12 Juli a.s. hoopt ccn der oudste inwoonsters van ons land, moj. E. Echulz, die al jarenlang verpleegd wordt in „Levensavond" to Nijmegen, haar 104e verjaardag te vieren. De laatste tijd i» zij bedlegerig, waaraan de hoge temperatuur der laatste dogen niet weinig schuld heeft. Zij hoopt haar 104e vorjaardig Zaterdag a.s. in alle stilte to kannen vieren. Amerikaanse studenten in Nederland Met de neus op Europese problemen Mot hot S.S. „Groote Beer", arri veerden gistermorgen ongeveer 800 Amerikaanse studenten ia ons laad, die, evenals eenzelfde aantal dot Maandag a.s. met de „Waterman" zal aanko men, individueel of in groepsverband gbdurendo twoo maanden Europa zuilcd bezoeken, zoals ook /do vorige jaren is geschied. Ongeveer 500 van $czo 1600 studen ten zullen kortere of langere tijd in ons land vorblijven. Dezo reizen naar Europa wordon voorbereid door het Nederlands bureau voor buitenlandse studentenbotrekkingen, dat o.m. samen werkt met do Amerikaanse „National Students Association". De 'studenten werden bij hnn aan komst te Rotterdam welkom geheten door dr. H. N. Boon, secretaris-gene raal van hot ministerie van Buiten landse Zaken, terwijl vorder ter be groeting aanwezig waren do Ameri kaanse consul te Botterdam, do hoer Lancaster, en do Amerikaonso cnlta- relo attaché in ons land, moj. Allen. Na do begroetingsredo spocldo do mu ziekkapel van do Hollnnd-Amcrika Lijn do volksliederen van Amerika cn Ne derland. Aan boord van de schepen bovindt zich een internationale staf van de»* kundigen, die gedurendo de reis naar Europa de studenten voorliohting geeft over economische, sociale en politieke problemen van diverse landen. Op do thuisreizen 3 September a.s. met de „Grcoto Beer" en 4 September met do „Waterman" zullen de studenten onder leiding van deze staf do opgs- danö 'ervaringen besproken: Do 38-jarigo kraanmnohimst Th. H. Pustjcns tut Roostoren is in het ketelhuis van do ookcsfabrick Mnurits te Geleon om hot loven gekomen door dat hij met zijn hoofd bekneld raakte tassen do kraan cn de kraanbaan. Hij *erd vrijwel op slag gedood. Pust jcns was gehuwd en had 2 kinderen. De Conventie van Bonn in de Bondsdag Europese legerverdrag een „paciflcatleverdrag" Woensdag is do Wost-Dnitso Bonds dag begonnen mot de behandoltng in ccrsto lezing van do oonvontio van Bonn, Men vorwacht dat het debat, dat geopend word door Kanselier Ado- nauor, twee dogen zal duren on dat do conventie zal wordon verwezen naar oommissica die dan tot eind Septem ber hot verdrag mot do aongoheohto protocollen zullen bestuderen, In zijn rodo vorklaardo do bonds kanselier, dat het „ja" of „noo" van do Bondsdag beslissend zal zijn voor het lot van Europa. Hot ging cr om of Duitsland zioh aan do zijdo van hot Westen zou scharen en of Duits land in vrijheid in een vrij Europa zou worden herenigd, aldus Adenauer. „Ik weet, dat do groto meerderheid van het Duitso volk do door ons in- geslagen weg goodkcurt", aldus vor klaardo hij onder protest van do op positie, Het volgend jaar zou het volk zich bij do algemene verkiezingen hier over uitspreken on de Kanselier zag do verkiezingen mot vertrouwen tegel moot. Do roohten, die do Westelijke geal- oorden zich voorbehouden (over Ber lijn, hereniging van Duitsland cn de veiligheid van geallieerde troepon in Wcst-Duitsland), waren volgens Ade nauer in hot belang van Dnitslnnd. Hot Eurcpcso legorrordrag zou oorlog on- dor do Enropcso volken onmogelijk ma icon. Adenanor zei, dot or oen te groto neiging bestaat om het verdrag ris oon verdedigingswapen tegen een Russischo aanval to zien, terwijl hot voel moor een werktuig voor do pa cificatie van Europa is". Afgezien van cukolo interrupties van do zijdo dor 'socialistische cn commu nistische oppositie luisterde do Bonds dag over hot algemeen in stilte naflr de rede van do Kanselier, dio door de Duitso radiostations werd uitge zonden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 1