Op vergadering Middenstandsvereniging werden de plannen vastgesteld Stad en Provincie Laatste nieuws Landbouwtentoonstelling 16 a 17000 gulden Het Woonhuis SUCCESJES WOENSDAGAVOND V erkiezingsuitslagen R. P. HOGERHEIJDE x- GROTE WINKELWEEKPLANNEN TE HAAMSTEDE Er komt een fraaie feest-illuminatie De voorzitter van de plaatselijk; Miüdemandavereniging, de heer M. Sor ters, verwelkomde Donderdagavond op de vergadering, welke in hótel Bom ge houden werd, een behoorlijk aantal leden. In zijn openingswoord weee hij er op, dat in deze Yargadering be langrijke beslissingen genomen moes ten worden, waarbij hij de hoop uit sprak, dat de leden zich als gemeen schapsmensen zouden gedragen, die sa menwerken en elkaar niet tegenwerken, omdat allen dezelfde belangen hebben. Door alle gepraat ia men nog steeds niet wijzer geworden, laat men daden stellen, aldus de voorzitter. Hij wees in dit verband nog op de aanstaande verkiezingen, die volgens hem een mo gelijkheid bieden om de stem van de middenstander ook in de volksvertegen woordiging te doen horen. Met een minuut stilte werd het overleden lid, wijlen de heer L. Verton, herdscht, waarna spr. de vergadering voor ge opend verklaarde. Het volgende punt van de agenda vermeldde ds bespre king van da van 19-26 Juli te houden Winkelweek, waarvoor hij eerst het woord gaf aan de voorzitter van het Winkelweekcomité, de heer L. Verton. Deze deelde o.a. mee, dat er 110 gevel- lampen zijn aangekocht, die aan de ge vels van de deelnemers van de Winkel week zullen worden aangebracht, waar door do beide gemeenten, in combinatie met de gewone feestverlichting een zeer feestelijk aanzien zullen krijgen. Ook zullen op verschillende plaatsen spandoeken worden aangebracht om de aandacht op deze Winkelweek te ves tigen. Er zullen evenals vorig jaar weer bonnen uitgereikt worden, waardoor men deelneemt aan een verloting, waarvoor tal van fraaio en waardevolle prijzen beaohikbaar zijn gesteld. Een folder, die het programma van deze week bevat, zal een alagzin bevatten, waarnaar geraden kan worden met be hulp van letters, die io do etalage's van de deelnemende winkelier» voor komen. Ook hiervoor zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Eveneens zullen prijzen voor de etalagewedstrijd ver strek! worden aan hen, die de mooiste etalage hebben aangewezen, waarbij het publiek als jury optreedt. Openluchtfilm en korfbalwedstrijd Aan do ballonnenwedstrijd voor de jeugd zijn eveneens prijzen verbon den. Behalve een openluchtfilm en een kirfbalwedstrijd zullen er gedurende deze week nog verschillende attraotie's geboden worden. De Harmonie „Witte van Haemstcde" zal aan dit programma Z1ERIKZEE „Samen uit" naar Amsterdam Woensdag ondernam de reiavereni- ging „Samen Uit" uit de Korte No- belstraat en omgeving haar 5de reisje met de nieuwste bus van Garage van Oeveren. Het doel der rei» was Am sterdam, zodat reeds zeer vroeg ge start werd, waarna eerst een bezoek werd gebracht aan Schiphol. Daarna werd Amsterdam bezocht en een rond vaart door de grachten gemaakt, waar van zeer genoten werd. Nadat de da mes nog gelegenheid hadden gekregen om te winkelen, ging meD weer met goede moed huiswaarts, nog vol van het vele genotene. De reisverenigiog kan dan ook op een zeer geslaagd reisje terug zien, en vele leden zien nu al weer verlangend alt naar het volgende jaar. HAAMSTEDE Uitstapje reisvereniging „Ons Genoegen" Met de nienwste aanwinst van het Touringcarbedrijf van de heer van Oeveren uit Zierikzee maakte de Reis vereniging „Ons Genoegen" Donderdag haar jaarlijkse reis naar Volendam en Amsterdam, waarvoor reeds om 4 uur in de morgen gestart werd. Via Rot terdam en Rijswijk ging het over Haar lem naar Volendam, dot door de deel- 'nemers bezichtigd werd. Genoten werd van de verschillende attraotie's, die deze toeristenplaats biedt. Vooral de klederdracht trok de aandacht der vrou welijke deelneemsters, doch ook de heren der schepping hadden oog voor deze mooie klederdracht. Na een war me maaltijd ging de tocht naar Am sterdam, waar natuurlijk een tocht door de grachten en over het IJ .werd gemaakt, waarbij genoten werd van het vele mooia dat op deze tocht tcegelicht door een stewardess, te be wonderen viel. Nadat nog even ge winkeld was door de dames, werd de thuisreis aanvaard, waarbij op do terug weg nog cenmool gepleisterd werd in Wassenaar, waarna men om half twaalf weer op de plaats van bestemming arriveerde. Alle 40 deelneemsters en deelnemers gaven grif de verzekering dat buitengewoon veel genoten had den; zijn medewerking verlenen. Verschil lende leden voerden hierna over dit programma het woord, dat daarna op voorstel van de voorzitter door do vergadering aanvaard werd. Ook be sprak de voorzitter nog de uitgifte van de Badcourant, waarvoor weer gecol porteerd wordt. Hij steldo vast, dat deze courant door de vreemdelingen op prijs wordt gesteld, doch keurde het af, dat eigenlijk alleen de Middenstand deze courant, middels haar advertentie's mogelijk maakt. Hij sprak als zijn me ning uit, dat iedereen, die van het vreemdelingenverkeer profiteert, daar aan behoort mee te werken, hetgeen de vergadering met hom eens was. Na de pauze werd de winkelsluiting besproken, in verband met het feit, dat per le October verplichte sluiting ge durende een morgen of middag in de week is veergeschreven. Na een korte uiteenzetting van de voorzitter volgde een uitvoerige discussie over dit zo belangrijke punt. Met als resultaat, dat de sluitingitijdsn voor de versohil- lende branches werden vastgesteld, zo als deze aan de gemeentebesturen van Haamstede en Burgh zullen worden voorgesteld. Meegedeeld werd, dat op de sluitingsdag van de Winkelweek een Jeugdsportmiddsg gehouden wordt voor de leerlingen van de lagere scholen uit het Westelijk deel van het eiland. Besloten werd deze kinderen op die dag een tractatie aan te bieden namens de gehele Middenstand. Tot slot van deze belangrijke vergadering verzooht de voorzitter van het Winkelweekoo- mité de aanwezigen er san mee te wer ken dat zoveel mogelijk autobezitters deel nemen aan de openingstocht op Maandag 21 Juli, waaraan ook niet—, leden van de Middenstand, dus ook badgasten kunnen deelnemen. Met de wens, dat de Winkelweek weer eon suo- oes zal worden, sloot de voorzitter daarna de vergadering. DUTVENDIJKE Het aantal Ingeschrevenen voor de dienstplicht lichting 1953, bedraagt 4. NOORDGOUWE Samenstelling Stembureau De samenstelling van het stembureau voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal, waarovor de stemming zal plaats heU ben op 25 Jnni 1952 in hot gymnast tioklckaal der O.L. school alhier, ia als volgt. In de morgenaren t de heren A. M. Geluk, voorzitter, G. M. Janse on N. J. Viergever, leden. In de mid-; daguren i de heren Z. Cornells, bur gemeester, voorzitter, W. Adriaanse en L. J. van Gastel, leden. De raadsleden de heren I. Rijnberg en A. O. Visser zijn reserve-leden. OOSTERLAND De collecte voor de ouden van dagen Met dank pan do mildo gevers co geefstere kan worden medegedeeld dpt de collecte, gehouden voor de finan ciering van do reis vpn onder van dagen, alhier heeft opgebracht f 300. Do dames Mario van der Havo Fd., Corry Beije, Maatje Steenpoorto, Nella Kwaak, Belay de Rijke, Coba Steen- poorte, Adrie van der Have, Alber- dina Kcdde, Miontje Zwager, Marie van der Havo Chr.d. Coba van 't Hoff en Betje Bouwman gaven hieraan hun welwillende medewerking. De heer Jac. v. d. Maas Cr.', 2e ambtenaar ter gemeentesecretarie al hier slaagde dezer dagen te 's-Graven- hage voor het diploma Gemeente-Ad ministratie I. THOLEN Uitkomsten visserij De besommingen van de binnen ge komen botvissere waren vorige weck behoudens enkele uitzonderingen lo nend. De vangsten der kuilvissere wa ren vrij goed, doch door de lagere prijzen, inzonderheid van de export- garnalen, waren de uitkomsten niet bijzonder. De vangsten op de weervlsse- rijen, behoudens één uitzondering, wa ren prima. Vooral de aanvoer van an sjovis en makreel was zeer goed. De kreeftenvangst gaat wekelijks minde ren. Die van aal in de fuiken was zeer slecht. ONDERWIJS HulshoudonderwUfl op Mulo-school In kringen van het Mulo-onderwijs leeft de wens om de moisjes naast de theoretische kennis ook enige pr&oti- scho kennis bij te brengen in vakken zoals naaien, koken, e.d., opdat zij niet gcheol vreemd tegenover de huis houding zonden komen te staan. Na gehouden besprekingen is er thans van het Rijk en onderwijsaatoritciten toe stemming verkregen om voor de meis jesklassen aan do Mulo-school te Ven- ray het programma iets te verzachten en daarvoor in de plaats huishoudon- derwiji te geven. De Mulo-leerUcgsa sullen een volledige cursus van de Huishoudschool volgen. Dit is In Ven- ray gemakkelijk te bereiken, omdat de Huishoudschool naast de Mulo-school gelegen is. De normale tweejarige hui»- hoodeureus wordt bij de Mulo-leer lingen over vier jaren uitgespreid. RECHTZAKEN Dame verdedigde haar poesen met breekijzer Het was een vreemde gewaarwording voor de twee veldwaohtere der Rijks politie, toen zij op de 18o April van dit jaar met de opdracht huiszoeking te verrichten naar wapens, bij een dame te Duivendreoht aanbelden, deze daine met in de opgeheven rechterhand een breekijzer op zich zagen afstormen Een korte worsteling ontstond, waar bij de dame het breekijzer, doch niet dan na hevig verzet, werd afgenomen Voor de Amsterdamse Politierechter heeft zij terecht gestaan wegens „we- derepannigheid door zich te verzetten tegen de politie". „Waarom deed U dit eigenlijk?" vroeg de president. „Ik dacht, dat mijn buurvrouw de politie had gewaarsohuwd, om mij van mijn dieren te ontdoen. Daarom haal de ik „mijn rechterhand" uit do keu ken, om de 'Buurvrouw er van langs te geven", zei de verdaohte, de 52- jarige F. C. G. Diep grond, die bij het jonderzoek in het bezit bleek te zijn van zeven poesen en een hond. De officier eiste drie dagen voor waardelijk mot een proeftijd van 1 jaar. "Do president vonniste: twee gul den, met de waarschuwing haar dieren hierdoor niot minder melk te geven. Financiën en Economie DE PRIJSCONTROLE IN DE V.S. Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden sprak zich vorige week uit voor afschaffing van de prys- contróle op vrijwel alle consumptie goederen en voor opheffing van de bestaande loonstabilisatieraad. Bei de besluiten kunnen herzien wor den. Met eeni stemmenverhouding van 176 tegen 61 besloot het Huis de bestaande loonstabilisatieraad te vervangen door een nieuwe raad, waarin1 de door de regering benoenv- de leden groter in aantal zijn dan het gezamenlijke aantal door arbei ders en industrie aangewezen leden. De nieuwe raad zou uitsluitend een adviserende commissie op het ge bied van de loonstabilisatie zijn. De rol1, welke hij' zou kunnen spelen bij' de regeling van arbeidsconflicten, zou zeer beperkt zijn. want niet allen bleken te bewegen hun ballon aan de elementen prijs te geven. De opgelaten ballons evenwel verdwenen spoedig, voort gejaagd door een straffe wind, in Noordoostelijke richting. Nu maar afwachten, waar de kaartjes van daan komen. Een en ander gaf veel vertier in de stad. Ouden van dagen, muziek en ballons maakten de mid dag gezellig. „Stad en Lande" op excursie in Duiveland Nleuwerkerk en Oosteland in de belangstelling. De vereniging „Stad en Lande van Schouwen-Duiveland" koos dit jaar Duiveland en wel in het bij zonder Nieuwerkerk en Oosterland als plaatsen van samenkomst voor het traditioneel geworden „histo risch uitstapje", dat aan het werk programma dezer vereniging zulk een bijzonder bekoring geeft. Na mens het gemeentebestuur verwel komde burgemeester A. A. van Eeten' de bezoekende leden in het Verenigingsgebouw, die zijn ope ningswoord inhoud gaf door opsom ming van enkele bijzonderheden uit de Nieuwerkerkse historie. De voor zitter van „Stad en Lande", dr. J. J. Westendorp Boerma gaf een ge degen overzicht van de Duivelandse historie. Ds. M. G. Westerhof behan delde de historie van het kort ge leden' fraai gerestaureerde kerkge bouw van de Nederlands Hervorm de Gemeente. Na deze historische uiteenzettingen volgde de algemene vergadering, waarbij verschillende voor „Stad en Lande" belangrijke punten aan de orde kwamen. Ver volgens namen de leden) het inte rieur van de kerk in' ogenschouw, waarna koers gezet werd naar Oos terland, waar burgemeester Lau- rense degasten kerk, toren en gast huis toonde. De belangstelling voor het getoonde was zeer groot, hoe wel minder leden ditmaal aan de excursie deelnamen. (Voor een1 uit voerig verslag van excursie en ver gadering mogen we verwijzen naar de krant van Dinsdag as. Red.) alles per kg. Per stuk: oude hanen f 3-4,75, tamme konijnen (jonge) f 1-3, oude konijnen f 3,50-7,50, tamme jonge duiven f 0,50-0,75. DE GROENTEN- EN FRUITMARKTEN Hst Centraal Bureau voor de Tuin bon wveilingen in Nederland dealt over het verloop van de groeuten- en fruit markt over de periode van 13 tot 20 Juni hst volgende mede: De variatie in de aanvoer van groen ten en ook van fruit begint hoe lan- gsr hoe groter te worden. Hierdoor rijn bij de toenemende aanvoeren de prijzen over de gehele linie op een lager peil gekomen. De prijzen voor vroege aardappslaif rijn verder gezakt en lagen medio dezs week op f 10 tot f 15,60 per 100 kg; Ook de bonenprijzen liepeu verder io prijs terug. De volgende week worden de top- aanvoeren van aardbeien verwacht. De* zo week lagen de noteringen tuisen ds 60 en 93 oent voor de oonsumptie- aardbeien. Ook het aanbod van kersen neemt op de Limburgse- en Betuwse fruit veilingen dagelijks toe. Voor de veH schillende rassen werd 30 tot 44 oe.it por kg. besteed, hetgeen een uiterst lage prijs genoemd inag worden. Voor export naar Duitsland werd Woens^ dag jl. tot 52 oent per kg. betaald; ADVERTENTIES KERKNIEUWS Beroepbaar: Drs J. Kerekes, hulppred. te Zaandam', Utrecht. Beroepen) te Zierikzee (toez.)1: C. J. van Royen, voorg. Vrjjz. Herv., Amersfoort. Geref. Kerk Aangenomen' naar Westmaas: can- didaat A. Vos, Voorburg. Bedankt voor Lekkerkerk, Mak- kum, Oosterend (Fr.), Oostwold1 (Old.), Oudega (W.), Suawoude eni Westeremden: cand. A. Vos, Voor buig. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Bruchterveld': J. Ver- kade, Zuidwolde (Dr.). Geref. Gemeente Beroepen te Rhenen: D. L. Aan- geenbrug, Terneuzen. Evangelisch Lutherse Kerk Tweetal te Enkhuizen: H. L. G. Ouwerkerk, Tiel en C. F. S. Stegen- ga, Zwolle. ZIERIKZEE Zaterdagmiddagdrukte in het stadscentrum Veelsoortige „drukte" viel' Zater dagmiddag alhier op te merken. Niet alleen vliegen de eigen oudjes uit, maar ook van elders komen ouden van dagen Zierikzee bezoe ken. Ditmaal waren het de bejaar den uit Breskens, die met twee autobussen arriveerden1 en na een bezoek aan de stad naar de West hoek koersten. Het muziekgezel schap „Wilhelmina" uit Colijnsplaat gaf in de middaguren een populair concert op de tent, waarvoor vrU' grote belangstelling bestond. Met aandacht werden de muzikale pres taties van het muziekgezelschap aangehoord. Om vijf uur kregen de kinderen een kans, die in het geluk kig bezit waren van een ballon, spe ciale reclame van 'n drietal Kroon- winkeliers hier ter stede. De ge kleurde ballons vormden een aller aardigste en' kleurrijke versiering van het stadscentrum. Aan de bal lons bevond zich een kaartje met het verzoek aan de eventuele vin der deze terug te zenden aan de af zender. De „verste" ballon zal zijn oorspronkelijke eigenaar aan een prijsje helpen. Inmiddels deed het kinderhart zich hier en daar gelden Motorschip na aanvaring gezonken Het 179 ton grote motorschip „Verwisseling", schipper L. Booy, Hoorn, geladen met steen van An- geren op weg naar Middelburg, is in' het Slaak aangevaren' door het 1300 ton metende motortankschip „Stern" uit Bazel, geladen met ben zine. De „Verwisseling" zonk bijna on middellijk. De opvarenden, man, vrouw en zoon, werden door de „Stern" aan boord genomen. Assis tentie werd daarbij1 verleendi door het motorschip „Lena", schipper Vogel uit Harddnxveld1. De mensen werden in de Vluchthaveni te Zijpe aan de wal gebracht. Het vliegtuiginciden! boven de Oostzee Ook vermiste Zweedse Dakota beschoten. De Zweedse ambassadeur te Moskou heeft opdracht ontvangen de Sow- jctrussische regering mede te delen, dat bij proeven op het politie-labo- ratorium te Stockholm is gebleken dat de vermiste Zweedse Dakota beschoten is voordat zij verdween op Vrijdag 13 Juni. De ambassadeur moet vragen of de Russen op het vliegtuig geschoten hebben en, zo ja, onder welke omstandigheden. De inhoud van het laboratorium- rapport is geheim. De proeven' zijn genomen op een rubber reddings boot van de vermiste Dakota. De pogingen om het wrak van de Dakota te onderzoeken zijn gefaald en men heeft ze opgegeven. Met behulp van' asdic had men de plaats van het toestel' waargenomen doch toen duikers Zondag afdaalden vonden zij slechts een' grote steen en een oude marineboei. De stromen van de laatste tijd hebben de zee blijkbaar zodanig bewogen', dat het wrak weggevoerd' is, aldus Reuter. MARKTBERICHTEN Eieren en pluimvee BARNEVELD, 20 Juni. Op de eiermarkt: handel matig. Aange voerd 050.000 stuks. Prijzen f 16,50- 17, algemene prijs f 16,70 per 100 stuks. Op da eierveiling Barneveld-Ede: vlotte handel, aangevoerd circa 600.000 stuks. Prijzen: kippeneieren f 16,50-17,50, eendeneieren) f 12- 12,70, kalkoeneieren t 21, parel hoen eieren f 11,30, krielkipeieren f 7,50, per 100 stuks. Op de pluimveemarktaanvoer circa 29.000 stuks, wat lager was dan de vorige week. De handel in en kele soorten was beter. Er was goede vraag van de zijde der export naar witte hanen'. Prijzen: oude kip pen (zware) f 2,10-2,20, witte kip pen f 2.10-2.30, N.H. blauwe kui kens f 2.60-2.90, jonge witte hanen 2.20-2.40, id. hennen f 2.40-2.60, Hartelijk vaarwel en) tot weerziens aan familie, vrien den en bekenden. Familie BOLLE Familie IJSELDIJK Oosterland. Kerkwerve. Aan boord' „Grote Beer". Voor de vele blijken van be langstelling, ontvangen bij onze 25-jarige echtvereniging, zeggen wij hartelijk dank. J. GEELHOED J. GEELHOED-Hendrikse Oosterland^ 20 Juni 1952. BEZOEK AXEL - Z.L.M. Nog enkele plaatsen per auto bus beschikbaar. Verzoeke omgaand telefonisch opgave. Kringsecretaris Z.L.M. F. C. HANSE, tel. 285 Reclame verhoogt Uw omzet 1 Gevraagd in een welvarend bedrijf, met zeer ruime over waarde, als le hypotheek Brieven onder no. 167, bureau van dit blad. Morgen - Dinsdag Inboedel verkoping 3 uur n.m. in de Nwe Boogerd- straat te Zierikzee. Deurwaarder van Duin. Bij inschrijving te koop: met tuin aan de Grachtweg te Zierikzee, wijk A, no. 508 d, kad. sectie E, no. 715, groot 3.10 Are, thans nog bewoond door dhr. Loeb. In gebruik te aanvaarden 23 juli 1952 na goedkeuring door B. en W. der Gemeente Zierikzee. Voor bezichtiging en inlich- .Ingen te bevragen bij dhr. M. D. J. Berrevoets. Maltaweg 2, Zierikzee. Inschrijvingsbiljetten in te leve ren ten kantore van notaris van den Ende te Zierikzee, uiterlijk op 5 Juli 1952. WIJKGEBOUW HAAMSTEDE ZITDAG voor Pedicure, Steunzolen enz. DINSDAG 27 MEI A.S. van 9—5 uur A. Smallegange Pedicure Zierikzee (14 regels) f 1,per stuk Te koop: Aardbeien. - P. Verton, teL 24, Renesse. Een prima lopend, zelden ge dragen Swiss Dames-polshor loge 1951 f 25,-. Te bevr. bij agent L. W. Boogert, Oos terland. vanaf 8 uur bekendmaking van de In „CONCORDIA" Zij die naar de stembureaux gebracht wensen te worden, kunnen zich opgeven aan het secretariaat Havenplein A 347. Naast de Beurs" TELEFOON 1 - ZIERIKZEE Beziet onze Dranketalage 11 Daniël Visser, Schiedam Prima oude gene ver, L. 7,15 Zeer oude gene ver L. 7,70 Prima brandewijn L. 6.60 Franse cognac, 3 sterren, per fles 5,20, 5,40, Va fles 2,75 Inmaakbrandewijn met alle be nodigde kruiden erin per L. 6,35, Va L. 3.30 Rum per 1/t fles 3,35 Klein flesje (plm. 3 glazen) met genever, brandewijn, citroengenever en Jonge ge never, incl. glas 90 ct p, flesje Dubbele Likeuren als Persico, Abricotbrandy, Anisette, Kum- mel en Frambozen likeur, per files 5,65 Citroengenever p. L. 5.95 Schiedamse genever p. L. 6,75 Goudstroom advocaat per fles 4,50, per Va Acs 2.40 Verlof likeuren, diverse smaken per fles 3,30 Bols genever Claerijn per L. 6,90 Zilvertop Dry-Gin per L. 7.90 Bols likeur per L. 8.30 Jaune en Verte, per L. 9,40 Va flessen likeur 4,30 Pale Cherry, per flies 5.40, per Va Acs 2,95 Malaga per fles 4,95 Bloedwijn per fles 3,50 Kinawijn so/9l per fles 4,70 Prima oude Douro Port per fles 3,95 Samos Muscaat per fles 2,95 Martini, Ital. vermouth 6,95 Ansaldo, 'n buitengewoon fijne Franse Vermouth 4,50 Saranto (Holl.) 2,25 Berglna (Holl.) 1,95 alles Literflessen Amstel Pils bier 30 ct. Oud bruin 25 ct Hero limonades alle smaken 30 ct Coca-cola 18 ci

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 4