VEGLA in 1 dag! UURWERKEN Kookt op gas! VAN NELLE'S SIGARETTENPAPIER Dames-, backfish- en kinder-3 Fa. J. LABZOWSKI Albert Lv.Geesbergen N.S.U. 98 cc. SUCCESJES Structuur-verbetering GEBR. LANDEGENT Alle maten H. J. BAX DUPHAR Vacantiecursus Machineschrijven Abonneert U op dit streekblad GEMEENTERAAD RENESSE Uiteenzetting van het rioleringsplan Pachtovereenkomst voortijdig beëindigd - Parkeergelegenheid op het Dorpsplein Maandagavond 9 Juni Icwain cuuer vocrziuerochap vao burgemeester Ju U t. Luasiagh Tcuckena, de raaa bijeen Allereerst wordt in studie gencmen het ricleringjplan, hetwelk toegelicht wordt dcor de heer A. J. Argelo, directeur van de Centrale Dienst Noord* Zeeland. De heer Argelo ia uitgegaan van het feit, om cp zo sober moge lijke wijze tot een ricleringsplan to geraken^ waarbij enige punten van groet belang zijn, te weten de helling van het terrein, de diepteligging van het riool. De riolering kau zodanig gemaakt worden in deze gemeente dat het rioolwater zonder pompinatallatie kan afvloeien in de pclder Met het oog op de toekemat dient ook aan dacht besteed te worden aan een t.z.t. te 'plaalsen rioolwaterzuiveringsinstal latie, die op de juiste plaats gepro jecteerd dient te worden, zulks o.a. met het oog op de voortschrijdende bebou wing. Do afvoer van het water ia hiernaar bepaald on de hoofdvorm van het plan gesteld Voorzover de basis van het plan niet aangetast wordt, kan de bestaande- riolering op bepaalde plcatsen. behouden blijven. Voorts zet de heer Argelo de meer technische zijde van het plan uiteen. De heer J. Stevense informeert uaor de ploats waar het riocl eindigt, waar bij ter spreke komt het al cf niet ur gent zijn van directo aanschaffing van een rioolwaterzuiveringsinstallatie. De heer R H. Blom bespreekt de 1 oestand aan de Hcogezocm, welke straat een aparto positie tc. van het plan inneemt, hetwelk veroorzaakt wordt door de aanmerkelijk lagere lig ging der Hocgezoom. Aansluiting op het bestaande plan zou gretoro finan ciële kosten 'met zich mee brengen, in verband met een diepere ligging van het riccl als geprojecteerd in het plan. Do afvoer van de Hcogezocm kan op andere wijze geregeld worden. De Cen trale Dienst heeft het dan ook niet verentwoerd geacht de Hcogezcom op te nemen in het bestaande plan. Do heer J. Stevense zou het besoha- mend voer do toekomst achten als hei plan niet doergovoord zou werden, onderzijde spolon do kosten dor aan leg natuurlijk een belangrijke rol. Do voorzitter brengt de heer Argelo dank voer zijn heldere uiteenzettingen, zomede de heer Rcseboom, districtscp- ziohter, voer zijn vele werk aan het plan verricht. Beëindiging pachtovereenkomst Hierna doet do voorzitter enige me dedelingen betreffende verbeteringen aan wegen en afvoerleidingen. De raad besluit z.h.s. een pacht overeenkomst voortijdig te beëindigen, zulks op grend van een uitgebracht deskundig rapport. Behondeld wordt een schijven van het schoolbestuur van do Lagere Land bouwschool te Njeuweckerk. Dit ver zoek wordt aangehouden, in verband met een nog niet beëindigd onderzoek iiuake financiering Lager* Tuinbouw school te Haamstede. Urn "voorstel ran B. en W. inzake delegatie bevoegdheid raad aan het coilcg»* van B. en W. tot verhuur van óemeentewoningen, wordt m.u. aan genomen. Als leden van het Algemeen Beatunr Stichting Rusthuizen „Weetelijk Schou wen" worden (vcor de tijd van A jaar) benoemd als leden, de heren J. Stevenec en Mr. G. F. Lunsiugh Ton- i ke.is tn als plaatsvervangende leden do heren M. C. van den Bout en H. Simons. Parkeerterrein Dorpsplein Naar aanleiding van het besluit der raad in de vorige raadsvergadering, om een parkeerterrein cp het Dorps plein in te richten nabij hoek Krcmms Reeke-Lange Reeke, zijn Yan 2 mwo- ne.*s der gemsente bezwaren tegen dit besluit ingekomen. Ock de heer L. Kcuwen vend de plaats niet practisch zulks uit verkeerstechnische overwegin gen. De voorzitter zou deze aangelegen- he.d eerst in handen willen stellen van de Schoonheidscommissie. Door verplaatsing van de muziektent zou aan de andere zijde van het derp een parkeerplaats verkregen kunnen worden. Meerdere raadsleden voelen er voor. deze kwestie nog eena rustig te laten uitwerken. De heer Stevense doet neg een ander idee aan de hand, hetgeen gecombineerd met een idee van de heer Padmos nader bestudeerd kan worden. Restauratie toren Een voorstel van het college van B. en W. inzake vacantie-uitkering gemeente-personeel, wordt m.a.s. aan genomen. Een voorstel von B. en W. inzake tijdelijke uitkeringsregdeling, in verbond met een inwerkingtreding van de Werkloosheidswet met ingang van 1 Juli 1952 wordt met algemene stem men aangenomen. Een voorstel van het collcgo van B. on W. inzake Nationale Leningen Woningbouw 1952 wordtoan- vaard. Het voer doze gemoento tot op heden ingetekendo bedrag is groet f 15700, Besloten wordt het pad Kijkduin-Zee- rust als voet- en rijwiolpad in gebruik te nemon; dit pad is doer de Domeinen aan do gemeente in huur gegeven. Autoriteiten achten dezo verm beter. Besloten werdt aan de Nationale Reservo terrein voer een schietbaan beschikbaar te stollen. Betreffendo restauratie 2e gedeelte van de toren doet de voorzitter enige mededelingen. Ten aanzien yan ver lichte wijzerplaton zal op verzoek van de heer Stevense de Schoonheidscom missie gevraagd worden advies uit te brengen. Rondvraag Do heer W. van Klooster bespreekt noodzakelijk onderhoud, vnl. schilder werk van g*m**nt«g«boawen, hetgeen In overweging genomen zal worden. Op een vraag van de heer Stevense of de thans bq de gemeente in ge bruik zijode gebouwen eigendom der gemeente rijn, antwoordt de voorzitter bevestigend. De heer G. Dorreman bepleit ver betering van een weg. Voorts vraagt hq of een uitneembare noodwoning van hout, die aan alle eisen voldoet, in deze gemeente geplaatst zou kun- nen worden? De voortxitter antwoordt, dat het aanvragen vanzelfsprekend open staat, dooh de mogelijkheden qjn ge ring. Komende op het onderwerp kleo-4 tereohool, deelt de voorzitter mede, dat een dergelijke sohool hier alleen ge4 stioht kan worden als belangrijke bij dragen van partionlieren en R^jk ter beschikking zouden etaoni, Blijkens mededeling van de voorzit ter zullen t.z.t. op het terrein van de voorm. hofstede van de heren Gebra. Fasol, winkelpanden verrijzeo£ De heer J. Weathoeve zegt, dat de weg bij de „Toko" zeer slecht is. Op dracht voor verbetering is reeds ge geven. Het weggetje langs de tennis baan dient z.i. gesnoeid te worden. B. en W. zeggen nader onderzoek toe. De heer R. H. Blom zegt het wense lijk te aohten „de Laone", wat snoei en van het houtgewas op de walletjes betreft, dit jaar even na te zien. Voorts Informeert de heer Blom naar aanleg proefstroken sportterrein. De voorzittor zegt dat hij geconstateerd heeft dat er nog niets aan gedaan is. De opdracht is reeds na de vorige ver gadering gegeven. Hierna sluiting. Prijzen per stuk: kalf- en melk koeien f 1175-1000-875, vare koeien f 850-750-675, vaarzen f 875-750-685, pinken f 575-500-400, graskalveren f 370-300-200, nuchtere kalveren f 58- 54-50, biggen f 62-58-52, schapen f 135-125-100, lammeren f 80-65-50; per kg: vette koeien en ossen f2,95- 3,15, f 2,70-2,85, f 2,50-2,65, vette kalveren f 2,90-3, f 2,70-2,80, f 2,50- 2,60, slachtpaarden f 2,30-2,25-2,10. Vette koeien en ossen: aanvoer korter, handel zeer lui, niet geheel prijshoudend. Vette kalveren: aan voer als vorige week, handel kalm, prijzen teruggaand. Graskalveren: aanvoer iets ruimer, handel stil, prij zen onveranderd. Nuchtere kalveren: aanvoer even kleiner, handel traag, prijzen vooral niet hoger. Biggen: aanvoer als vorige week, handel stug, prijzen onveranderd. Slachtpaarden: aanvoer groter, handel flauw, prijzen even lager. Schapen: aanvoer iets ruimer, handel matig, prijzen con stant. Lammeren: aanvoer minder, handel lui, prijzen als vorige week. Kalf- en melkkoeien: aanvoer ge woon, handel slepend, prijzen iets teruglopend. Vare koeien: aanvoer kort, handel kalm, prijzen als vorige week. Vaarzen en pinken: aanvoer tamelijk, handel kalmf prijzen con stant. In een veerstad van Milaan is docr een ontploffing een huis van drie verdiepingen ingestort. Reeds zijn 10 doden, ender wie drie kinderoo, ge borgen. 250 politiemannen en brand weerlieden werken koortsachtig om over levenden uit te graven. Men vermoedt, dat de ontploffing is veroorzaakt door uitstromend gas. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Zuid-Hollandse eilanden afdeling Zierlkzce Veiling van 9 Juni Asperges f 54-132, late aardappe len f 11,50-13,30, vroege aardappelen f 16-23, aardbeien f 61-98, doperwten f 41-46, postelein f 29-34, peulen f 60- 70, rabarber f 9-11, perziken f 9-13, kropsla f 3-7, bloemkool f 4-38, kom kommers f 13-22, bospeen f 52-53, boskroten f 7-12; per 100 kg, stuks of bos. Veemarkt ROTTERDAM, 10 Juni. Totaal aan gevoerd: 3626 dieren, n.l. 630 vette koeien en ossen, 651 stuks gebruiks- vee, 60 vette kalveren, 182 graskal veren, 1107 nuchtere kalveren, 117 varkens, 179 biggen, 183 paarden, 11 veulens, 127 schapen, 321 lammeren, 58 bokken en geiten. SPORT KORFBAL S.D.K.B. Zeemeeuwen II-D.O.SJLO. II 5-0 Bcods in do eerste minuten kregen de Meeuwen enige kansen, doch deze bloven onbenat. Ook do aanval der gasten zat niet 6til, maar hier ont brak, ondanks de vaak aardige combi naties, elk sohot, Na een kwartier spolen opende Braam Jr. do soore (1-0). Vele sohoten van moj. Hanso en van van Dammo doden de bal wel bij do mand, maar niet er in belanden. No goed aangeven van mej. Hanso kreeg Braam Jr. een kans, waarna hij in do rug werd aangevallen en de sohcids- rcohter strafworp gaf. Braam nam deze zelf en met succes (2-0). Met deze stand brok de rust aan. Na dfl rust zakte hot spelpeil nog lager doD hot al was. G. van Dijko bracht de stand op 3-0 on mej. Jaoo. van Sluljs op ^4-0. Na do vakvorwissollng werd het spel veel levendiger en het laatste kwartier waren er van beide zijden enige mooie aanvallen ste zien. R. v. d. Maas wist nog eenmaal voor do gastheren to doelpunten zodat hot einde kwam met 5-0. DOSKO had voor haar moedig volhouden zeker enkcl-i doelpunten verdiend. Sohcidsr. v. d.' Werf leidde zoals gewoonlijk^ Dfe Gouwe I-D.S.S. I 6-2 In do eerste helft was „Die Gouwe'' iets sterker, zonder evenwel een uit drukkelijke vcldmoerderheid te nemen. Voor de korf waren de Noordgouwe naren eohtor aanzienlijk gevaarlijker dan de Nieuwerkerkers. Het doelen is momenteel het zwakke punt bij do blauw-zwarten. Van Putten en Koop man gaven „Die Gouwe" een 2-0 voorsprong, die vod Klinken nog voor de rust tot 2-1 kon terugbrengen. Ns de rust liep,Dfe Gouwe" vrij fortuin lijk uit tot 5-1; van Popering 6laagd* er nog in een tweede Jegcupunt voor D S.S. te sooren, maar toen „Die Gou we" het halve dozijn volmaakte, ge loofden de Nieuwerkerkere het ver der wel ja de ptand kwam geen ver andering meer Bij „Die Gouwe" waren mej Koop man en van Putten de besten; bij „D S S." toonde de teruggekeerde W. Stoutjesdijk Pr., wat er, ondanks ge mis aan snelheid, door goed spelin zicht nog te bereiken valt. De wedstrijd, die op zeer laag petl stond, werd door soheidsreohter Brou wer goed geleld. Velooitas I-D.S.S. I 3-1 D.S.S. sukkelt momenteel nogal met Cpelersma eriaol, waardoor noodgedwon gen geregeld in andere opatellingen gespeeld moet worden, hetgeen uiter aard het ploegverband schaadt. Velo- citas toonde zioh aanvankelijk een veel beter geheel en had zich met de rust dan ook van een verdiende 2-0 voor sprong verzekerd. Gedurende de ge hele 2e helft had D.S.S. een lioht veldoverwioht, kreeg ook verschillende goede kansen; de meeste gingen echter door onbeheerst sohieten verloren, hoe wel het een paar maal ook bepaald „tegen" zat. Velooitas profiteerde hier van door tot 3-0 uit te lopen. Mej. J. Slootmnker slaagde er tenslotte nog in voor D.S.S. de eer te redden (3-1). Velooitas speelde als geheel een goe- do wedstrijd, zonder bepaalde uitblin kers; bij DSS waren de dames Quist- v. d. Wcclo en v. d. Wcijde-Veretrato wel do besten. Scheidsroohtor do Wit leiddo deskundig Juniorencompetitie StrandvogelsStormvogels 61. Wijziging compotitio-indeling. Op verzoek van de K.V. „N.O.A.D." te Drcisohor is haar lc twaalftal terug getrokken uit de 2o klasse en inge deeld in de Reserve 2e klasse B. VOETBAL Vriendschappelijke wedstrijden der v.v. „Zierlkzce" Reeds als voorbereiding voor do ko mende competitie, heeft het bestuur dor v.v. „Ziorikzoo" hot plan opgevat cm tijdens do zomermaanden oefenwedstrij den te spolen tegen sterke tegenstan ders Zondag aanstaande ontmoet Zie- rikzee de tweede klosscr Goes in het Sportpark, terwijl mot Alliance, MOG cn DOSKO contact is opgenomen voor het spelen van wedstrijden De gehele maand Juli zal er ochtor zo weinig mogelijk werden gespeeld in verhand mot do hogere temperaturen eto. Vcor 'de voetballiefhebbers zal er dus cok in do a s. zomermaanden nog het een en ander te zien zijn VOETBAL K.N.V.B. Het programma voor Zondag 15 Juni a.s. luidt: Kampioenschap van Nederland Ajax-Willem II; Haarlem-Hermes Promotie naar de le klasse Excelsior-Helmondia; S.C. Emma- T.E.C. Vriendschappelijk Zierikzee I-Goes I (half 3). Zaterdagmiddagcompetitie 14 Juni Promotie naar de le klasse M.E.V.O. I-Terneuzense Boys I (half 5, scheidsr. J. v. d. Werf, grens rechters A. Th. J. Jacobs en P. C. W. v. d. Ende). INGEZONDEN STUKKEN Manheer de Redacteur. Allereerst wil ik hierbij de „luister- sar" bedanken voor zijn belangstelling en voor de moeite die hij genomen heeft om op welwillende wijze op eo-i kole onvolkomenheden te wijzen. Ware het niet dat er wcllioht van zo'n in4 gezonden stuk een algemene opvoeden de kracht uitgaat en het tevens nog een ongevraagde reclame is, dan zou ik willen zeggen, indien U iets op merkt dat verbeterd kan worden, kooit U dan gerust even naar mij toe. Elke suggestie zal zeer zeker nauwkeurig onderzocht worden. Por ongeluk viel dit concert samen met een Diet ver- waohto luidruchtige activiteit op het Havenplein van alle brandweercorpsen van ons eiland. Verder was er een ta melijk gure wind, die de echte lief hebbers op één plek Ln de luwte deed samendrommen. Het aanvangsuur is ge kozen in verband met de yervoermid4 delen welke de muzikanten uit de ver schillende plaatsen moeten gebruiken. Hot is eohter niet gemakkelijk om cons- klups uit te visson waarom het pu bliek pas later versoheen. Men zon even e en publiek opinie-onderzoek moo- ton kunnen houden. Wcllioht waren de mensen ook weggelokt door do brardweerdemonstratics. Ook was er uit organisatorisoh oogpunt een font gemaakt, want er zal bij ieder concert tevoren een advertentie in de Nieuws bode geplaatst worden als aankondi ging, cn dit was dozo eerste keer door oen plotselinge omstandigheid achter wege gebleven. Al doende loert mod eohter, doch ik kan U de verzekering govon dat er allo mogelijke moeite ge daan zal worden de concerten zo goed mogelijk te doen slagen. Tot ziens dus op 21 Juni hm. bij hot concert, te geven door „Wilhelmlnu" van Co- lijnsplaat. Mot dank. G. G. ANKER. Mijnheer de Redaotenr. Herhaaldelijk leest men in Uw blad, dat „de Ouden van Dagen" in do ge legenheid worden gesteld een reisje to maken, hetzij per boot of bus. Zowaar een mooie afleiding in de da gelijkse sleur. Dooh wat mij meestal opvalt is, dat men do invaliden hier van buitensluit. (Niet overal. Red.). Bij voorbaat dankend voor Uw plaatsruimte^! Met hoogaohting,! M. J. van der Werf, Haamstede. ADVERTENTIES Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje MARCELIS CORNELIS (Marcel) M. L. v. d. EST W. J. v. d. EST-SWENNE Eikerzee, 10 Juni 1952 Berenweg 65 Voor de grote belangstelling, voor en bij ons huwelijk onder vonden, zeggen wij U ook namens wederzijdse familie onze hartelijke dank. W. J. KOOMAN B. J. KOOMAN-HART Renesse, 9 Juni 1952 Bij deze betuigen wij onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van onze innig ge liefde zuster en nicht JANNA JACOBA ZOMER In het bijzonder aan dr Stenger en zr. Herzon voor hun trouwe opkomst en hulp aan haar bewezen. Namens de familie ZOMER-STEENLAND Renesse, 9 Juni 1952 Langs deze weg betuigen wij met onze kinderen, onze harte lijke dank bij ons zilveren huwelijksfeest ondervonden. P. DE RUIJTER T. DE RUIJTER- VAN DER WEKKEN Zierikzee, Juni 1952 Zeedijk. Gevraagd VOLKSWAGENS 2 Volkswagens m. oliedruk- remmen. Absoluut prima. Deskundig onderzoek moet toegestaan zijn. Brieven onder nr. 256, bur. van dit blad. japonnen en deux-pièces grote sortering enkele stuks, toch voordelige prijzen Havenpark telefoon 65 - Zierikzee k DE ALGEMENE VERGADERING voor ONDERLINGE deel hebbers van de Zeeuwse Brand waarborg Maatschappij, van 1824, gevestigd te Zierikzee, zal plaats hebben op Woensdag 18 Juni a.s.. om 11 uur. in het Hötel van Oppen te Zierikzee. De Directeur, Jhr. Mr. T. A. J. W. Schorer Wij maken alles vakkundig voor U klaar LADDERS OPHALEN In Uw nylons cn gewone kousen STOFKNOPEN EN GESPEN ook met goudgarnering CEINTUURS op leer, alle breedtes AJOUREN Havenplein 375 - Telef. 406 Wij verwachten deze week de nieuwe MODEL QUICK Door zijn lange levensduur stukken goedkoper dan 'n zgn. hulpmotor. Bovendien is hij snel, zuinig en mooi. Vraagt ons geheel vrij blijvend alle inlichtingen. M. VAN DIJKE Rijwielen en Motoren Telefoon 52 - Nleuwerkerk (14 regels) f 1,per stuk Te koop: Prima Witte Leghorn, Rode Island en gekruiste jonge kippen Alles geënt. Steenland, telef. 56 Dreischor. 2-pers. ledikant m. bed. Kinder ledikant m. bed. Te bevragen Hoogezoom 5, Haamstede. Verschillende soorten 9-weekse hennen en 6-weekse hanen. S. P. Moelijker, Centraal Op- fokker, Schuddebeurs. telef. 31 Draineerbuizen op korte termijn leverbaar. C. N. Botting, tel. 14, Schuddebeurs. Zag U reeds onze grote en moderne sortering in elke prijsklasse en alleen in prima ankerwerk. Laat U ze geheel vrijblijvend tonen bij Juwelier Havenplein 315 - Zierikzee Telefoon 255 Deze zomer in lossing Franse Landbouw-gips Afval Landbouw-gips tegen uiterst lage prijzen, franco thuis bezorgd 1 Omgaand te bestellen aan TEL. 11 - HAAMSTEDE inmaakglazenl l/2 liter 30 cent 8 4 liter 33 cent 1 liter 42 cent 1% liter 47 cent 2 liter 52 cent Ringen Inmaakketels gegalv. en emaille Thermometers Veren Beugels Nleuwstraat, Zzee Telefoon No. 193 TYPEWERK gevraagd Meelstraat B 393, Zierikzee Nette werkster gevraagd Korte Groendal D 458, Zzee. Voor een KAPTEIN BERINI DE NIEUWE 4-TACT of welke bromfiets ook, even bij ons praten. Uit voorraad of na enige dagen. M. VAN DIJKE Telefoon 52 - Nieuwerkerk Parathion mengbare olie 20% Parathion stuifpoedcr 1% Lindaan mengbare olie 10% Lindaan stuifpoeder 0,7% ter bestrijding van luis op alle gewassen, uit voorraad te leveren. M OI NIEUWERKERK n^/L. Tciefoon 37 Complete Installaties geplaatst vanaf f 67,50. Comforen en flessen altijd in voorraad. Beleefd aanbevelend. M. VAN DIJKE Telef. 52 - Nieuwerkerk Ieder studerende zal in zijn later leven wel op de schrijf- machine moeten werken. Het methodisch leren van Machine- schrijven is daarom absoluut noodzakelijk. Een zeer gemak kelijke gelegenheid om dit te leren is voor leerlingen van Lyceum. HBS. MULO. enz onze vacantiecursus. Men kan dan zijn vacantie nuttig en prettig besteden. Zo nodig wordt U een schrijfmachine om thuis op te oefenen ter beschikking gesteld. Een korte onderbreking voor een reisje of logeren schaadt niet. daar men, van de reis terug, weer vlot de achterstand kan in halen. Voor geslaagden voor HBS of MULO-diploma is het volgen van deze cursus de weg om binnen de kortst mogelijke tijd een diploma Machineschrijven te behalen. De totale cursuskosten bedra gen f 30.-. De lessen worden gegeven op de Zaterdagmid dagen. meest om de 14 dagen. Zij, die willen deelnemen of inlichtingen verlangen kunnen zich wenden tot het Secrefa- riaat. Post straat C 108, Zie rikzee. Telefoon 113. Men kan ook Zaterdag 14 Juni. om 3 uur n.m. in Huis van Nassau te Zierikzee komen. Na be antwoording van eventuele vragen begint dan de lste les. Om half 5 n.m. begint de op leiding typist in de Engelse Taal. Stichting Handelsonderwijs Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 4