PZ AF MAGGI'AROMA Een geschenk GENIET ZOMERVA CANTIE LUXE TOURINGCAR LUXE AUTO M.P.GLERUM de puntjes Waarschuwing C. BERGMANS Dagelijks verse Aardbeien Loop mee SUCCESJES Joh. de Vries MARKT Horlogemaker beleende horloges van klanten De politie te Rctterdam heeft de 46-j«rij4«: horlc ge maker J. J. 0. aan gehouden. De man, die colporteurs in .lieuat had, liet docr dezen horloges >-r r paratie aannemen, ock Ui ge- meenten huiten Rotterdam. Dcoh het gebeurde wei eens, dat er een zoek raakte. Bij hem thaie vond de politie veertig gesloopte horloges, waarvan de eigenaars onbekend zijn. Verder vend men twaalf lommerdbriefjes, waaruit viel op te maken, dat hij eeozclfde aantal klokjes in Rctterdam en Den Haag had beleend. Zaterdagmorgen la de 48-jarlge havenarbeider Manneke ln de Waal haven te Rotterdam verdronken. Hij stond op een stelling aan de Sluisjes- dijk en toen een hijs zakken uit een schip werd overgedraald, werd hij hierdoor ln het water geduwd. De Rivierpolitie paste nog kunstmatige ademhaling toe, echter zonder re sultaat. Het stoffelijk overschot werd naar het Ziekenhuis Coolsingel ver voerd. ZONNEMAIRE Aan do Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde gisteren onze dorpsgenoot L M Verseput voor het prop.ezamen in de godgeleerdheid.' SPORT 71 landen naar de Olympische Spelen Van de 79 landen die voor het deel nomen aan de Olympische Zomer spelen te Helsinki werden uitgeno digd, hebben 71 de Invitatie aan vaard. Van deze 71 landen, die een afvaardiging naar de Finse hoofd stad zullen zenden, zal de republiek Haïti alleen vertegenwoordigd zijn op de kunsttentoonstelling. De acht landen die niet hebben ge reageerd op de uitnodiging, zijn: Af ghanistan, Bolivia, Columbia, Irak, Malta, Salvador, Syrië en Paraquay. VOETBAL DE NEDERLANDSE PLOEG VOOR DE OLYMPISCHE SPELEN Van deze week af zullen 17 spelers welke bestemd zijn voor de uitzen ding naar de Olympische Spelen te Helsinki, tweemaal per week, n.l. Dinsdag en Vrijdag, bijeenkomen voor training in het Olympisch Sta dion te Amsterdam. Dinsdags komen alle spelers Dijeen, Vrijdags blijven zij die aan de kampioenscompetitie deelnemen weg. Deze nieuwe cen trale training zal duren tot aan het vertrek per vliegtuig naar Helsinki. De datum van vertrek hangt af van de uitslag van de loting, die op 10 Juni gehouden wordt. Voorlopig is de keuze gevallen op de volgende spelers: Doel: Kraak (Stormvogels) en Landman (Sparta); Achter: Alberts (Vitesse), Odenthal (Haarlem) en de Jong (A.D.O.); Stoppers: Terlouw (Sparta) en Hendriks (Vitesse); Kanthalves: Wiertz (D.W.S.), Bies- brouck (R.C.H.) en van Schijndel (S.V.V.); Voor: Clavan (A.D.O.), Bennaars (D.O.S.K.O.), van Melis (Eindhoven), van Roessel en Mommers (Willem II), v. d. Kuil (S.V.V.) en v. d. Tuyn (Hefmes D.V.S.). Getracht zal worden nog een voor- wedstrijd als oefenwedstrijd te spe len, waarschijnlijk tegen een sterke Oostenrijkse ploeg. VOETBAL Zaterdagmiddagvoetbal 's Heer Arendskerke II-MEVO I 2-3 Door de uitwedstrijd tegen 'sHeer Arendskerke II te winnen heeft MEVO I haar kans op promotie we ten te behouden. Behalve zonder Hil- lebrand, v. 't Veer en Matthijsse moest MEVO het ook zonder Koe- voets doen. Jac. Saman, W. v. d. Ende, J. Schouls en A. de Looze speelden als invallers mee. De eerste aanvallen waren voor MEVO doch er werd weinig rekening gehouden met de wind en het smalle terrein, zodat deze niets opleverden. Ook de aanvallen der gastheren had den geen succes daar de MEVO-ver- dediging, waarin voor het eerst het stopperspilsysteem werd toegepast, in vorm bleek, waarbij Sles bewees ook als rechtsback zijn plaats waard te zijn. Na 20 minuten nam MEVO de leiding toen v. d. Berg op een hoog gespeelde bal doorliep en hard in de hoek schoot (0-1). Aan de andere kant had Kloet geluk toen hij goed uitviel doch de bal voor zijn handen opsprong en tegen de binnenkant van de lat belandde. De midvoor schoot hierna in doch v. Gent redde op de doellijn. Toen kwam MEVO weer in de aanval. De Oude, plaatste goed naar de Looze, die de linksback om speelde en een schot loste, waarna de doelman de bal maar half raakte, die weer bij de Looze kwam, waarna deze doortikte naar v. d. Berg die ln het verlaten doel schoot (2-0). Saman schoot hierna maar juist naast en de Oude over de lat. Even voor de rust brak v. d. Berg goed door maar hij schoot Juist aan de verkeerdo kant va nde paal. Met 0-2 brak de rust aan. Na de rust kwam de thuisclub goed opzetten. Een hard schot ver werkte Kloet tot corner die niets op leverde. Verder was het plaatsen bij de thuisclub slecht en ook het zuivere schot ontbrak. MEVO bleek gevaar lijker en toen de Looze goed voor zette kopte de linksback de bal juist voor de voeten van de Oude die hard inschoot (0-3). Het spelpeil zakte hierna wat af. 's Heer Arendskerke verkleinde op fortuinlijke wijze haar achterstand toen de linksbuiten voor zette en de bal in het doel woei (1-3). Hierna leefde het spel weer op en Kloet moest verscheidene malen ln actie komen. Toen bij een corner Sles onder de bal doorkopte wist de mid voor de stand op 2-3 te brengen. Er was toen nog 10 minuten te spelen. Tot het einde bleef de thuisclub ln de aanval maar de MEVO-verdediging liet zich niet meer passeren en toen de goed leidende scheidsrechter van Boven einde blies had MEVO twee kostbare punten veroverd. Zwolle won de Moormanbeker Zaterdag werden te Driebergen de fi nales gespeeld om de zilveren Moor* maobeker voor Zaterdagmiddag elftal* len, waarin de ploegen van Zeeland, Utrecht, Haarlem en Zwolle uitkwa men. De uitslagen luiden: Utreoht— Zeeland 33 (Zeeland wint na 3straf- soheppen); HaarlemZwolle 11 (na strafschoppen wint Zwolle). Zwolle Zeeland 40. UtreohtHaarlem 33 (Utrecht wint na strafschoppen). De eindstand luidt: 1 Zwolle; 2 Zeeland; 3 Utrecht; 4 Haarlem. Burgh I-Lewedorpse Boys I 8-2 Burgh heeft Zondag Lewedorpse Boys een duidelijke nederlaag toege bracht. Daarop leek het in het begin niet want de gasten zagen zelfs kans de leiding te nemen. Toen er in de Burgh-defensie een misverstand ont stond kon linksbuiten B. Traas voor zetten en M. Raas schoot in (0-1). Aan de andere kant scheerde een hard schot van M. Bakker de lat. De gelijkmaker kwam spoedig; toen de rechtsback der gasten kwam te vallen gaf Braam goed door aan Steur die inschoot (1-1). Direct daar op braken de gasten gevaarlijk door en Moraauw knalde keihard over de lat. Met een schot van M. Bakker, dat tegen de paal belandde, uad de res.-doelman Vermeule veel moeite. Burgh nam de leiding toen Bakker een hoekschop goed voor het doel plaatste, Braam goed doorgaf aan Steur die fraai inkopte (2-1). Toen M. Bakker op unfaire wijze ten val werd gebracht kwam de bal bij Sla ger die het leder in de rechterhoek plaatste (3-1). Nog vóór de rust werd het 4-1 door Hogenstein en Slager scoorde kort na de hervatting het vijfde doelpunt. In de tweede helft was Burgh, dat van de zwakke wind profiteerde, weer veel sterker. Rechtsbuiten Bakker loste een hard schot dat de doelman van de Boys losliet en waarvan Slager profiteer de (6-1). Uit een doorbraak zorgde Moraauw voor 6-2. Met een ver schot scoorde Hoogenstein (7-2) en enige ogenblikken later liet Steur de bal ln het net verdwijnen (8-2). In de laat ste minuut bewerkte één der achter spelers van de Boys de bal nog met de hand, maar de strafschop werd niet meer genomen daar de speeltijd verstreken was. Door deze zege zijn Burgh en Luc- tor gelijk geëindigd zodat in 'n beslis singswedstrijd zal worden uitge maakt wie naar de 4e klasse KNVB promoveert. Wordt Carlier professional? Er zijn onderhandelingen gaande mat de linksbuiten van VW, Bart CJarlier, mot do bedoeling dat deze speler voor do F Q. Köln zal uitkomen. Do 'besprekingen zonden neg in een be ginstadium zijn Mochten de onder handelingen voer Carlier een gunstig verloop hebben, dan zal de zaak eerst nog aan de KNVB werden voorgelegd, alvorens do VW-er naar het profes sionalisme zal overgaan KORFBAL S.D.K.B. Unltas I-Burgh I 4-6 Door de uitwedstrijd tegen Unltas I te winnen heeft Burgh I haar positie op de ranglijst aanzienlijk versterkt en het ziet er dan ook naar uit dat de groenwitten dit seizoen de kampi- oensvlag weer zullen kunnen hijsen. Unitas miste Hage, wat hoewel in valler v. d. Hoek een goede partij speelde een verzwakking bleek. Verder was ook Eiff niet van de par tij. Burgh begon in een flink tempo en had al spoedig succes toen een mooi ver schot van v. d. Weel doel trof (0-1). Direct daarop maakte Sim mers echter gelijk (1-1). Afwisselend ging het spel op en neer met kansen aan weerszijden. Het gelukte Vierge ver zijn ploeg de leiding te bezorgen (2-1) maar Schrier zorgde spoedig voor de gelijkmaker (2-2). Na do wis seling kwam Burgh, dank zij haar betere middenvak, in de meerderheid en hoewel de Unitas-verdediging zich kranig weerde kon zij niet verhinde ren dat Bolkenbaas 2-3 en Steur 2-4 deed noteren. Met deze stand brak de rust aan. Na de rust kwam Unitas iets meer in de aanval, maar schoten van Simmers en v. d. Hoek kwamen net naast of tegen de mand terecht. Vrije kansen kwamen er echter niet veel daar Burgh goed verocdigde. Een mooie kans voor Burgh ging verloren toen de vrijstaande v. d. Weel een schot inzond waarbij de bal juist over de mand scheerde. Bij een snelle Unltas-aanval belandde uit 'n schot van v. d. Hoek de bal tegen de mand. Burgh vergrootte hierna haar voorsprong toen een schot van mej. Beije van vrij verrre afstand doel trof (2-3). Unitas gaf het echter niet op en na enkele mislukte aanvallen had Simmers met een mooi schot succes (3-5). Burgh bleek echter haar kruit nog niet verschoten te hebben en het was mevr. Steur-Blom die een vrije kans zuiver benutte (3-). Nog gaf Unitas geen krimp. Een schot van mevr. v. Westenbrugge-Zwaai had beter lot verdiend, maar het was Viergever die toch nog een doelpunt wist te scoren (4-6). Beide partijen werkten nog hard voor een doelpunt maar schoten van Steur, Dogger en Vleeshouwer gingen net naast of te gen de mand en toen scheidsrechter Cashoek (die goed leidde) het einde aankondigde, had Burgh verdiend gewonnen. De wedstrijd, die door een vrij talrijk publiek werd bijgewoond, was meer spannend dan fraai D.E.S. I-Stormvogels I 4-2 Belde ploegen verschenen volledig. De gasten kwamen al direct in de aanval doch ondanks verschillende schoten bleef succes voorlopig uit Hierna kwam D.E.S. opzetten en zij kreeg verschillende kansen waarbij de bal tot tweemaal toe over de mand rolde. Na ongeveer een kwar tier zette Stormvogels een mooie aanval op en na keurig samenspel wist Fonteine met een mooi, onver wachts schot zijn ploeg de leiding te geven (0-1). D.E.S. zette er alles op om gelijk te maken doch het zat haar niet bijster ftiede, totdat eindelijk Piet Zandijk een opgelegde kans wist te benutten (1-1). Kort daarop zag Piet van Nieuwenhuijze een zijner vele schoten met succes bekroond (2-1). Deze stand bleef echter niet lang gehandhaafd want een minuut later maakte Smalheer gelijk (2-2). Het spel ging hierna gelijk op en neer. D.E.S. kwam er echter steeds beter in en uit een mooi opgezette aanval wist Cor Dalebout de stand op 3-2 te brengen. Stormvogels gaf echter de moed niet op, maar kort voor het einde kreeg Piet v. d. Weele de bal goed uit het middenvak toe gespeeld en met 'n formidabel schot van de lijn bracht hij D.E.S. in vei lige haven (4-2). Met deze stand kwam het einde van de mooie wed strijd, waarin Stormvogels technisch de betere was. Scheidsrechter Boller, die druk werk had, leidde weer uit stekend. Burgh II-Brouwershaven I 3-6 Tien minuten na de aanvang opende v. d. Weele de score met een beheerst schot (0-1), doch direct daarop maakte mej. Deurloo gelijk (1-1). Burgh bleef even aanvallen en mej. v. d. Weel gaf haar ploeg de leiding (2-1). Een kwartier voor de rust bracht Hanse de stand op 2-2. Brouwershaven werd nu sterker en door Bokelaar en v. Schelven werd het 2-4. Een kwartier na de rust ging het spelpeil enigszins afzakken en vooral het Burghse middenvak, waarin Bouwman slordig plaatste, had veel zwakke momenten. Met een doorloopbal wist R. J. Boot de ach terstand te verkleinen (3-4) en Burgh kreeg moed op een gelijk spel. Hanse bracht, toen zijn tegenstander op de grond lag, echter de stand op 3-5 en het was mej. M. Constandse die de withemden in veilige haven bracht (3-6). Zo had de goed begonnen wed strijd voor Burgh een ontmoedigend einde, waarbij de gasten een geflat teerde overwinning behaalden. DAMMEN Kampioenschap van Zeeland De uitslagen van de Laatste ronde luiden: R. Rijkse-M. F. de Jonge 2-0; J. L. Strocband Jr.-J. do Smet 2-0; L. Anderson-W. Hijdra 1-1; J. Blcm- W. Bocgaard 1-1; J. Goedbloed-J. SLu ke 0-2. De eindstand luidt: 1 cn 2 J. L'. Strocband Jr. on B. Rijks© 17 p.; 3 J. Blom 14 p.; 4 L. Andersen 13 p.; 5 J. Sinko 13 p.; 6 W. Hijdra 11 p.: 7 M. F. de Jonge 10 p.; 0 W. Boogaard 9 p.; 9 J. Gocdblocd 6 p.; 10 J. Devidso 5 p.; 11 W|. v. d. Kreeko 5 p. Kampioenschap van Nederland De uitslagen van de lie en laatste ronde van het persoonlijk damkam pioenschap van Nederland, die in Amsterdam werd gespeeld, luiden: v. Dijk-Keller 1-1, Metz-Roozen- burg 0-2, Huisman-Laros 2-0, Bergs- ma-de Jong 0-2, Hofman-Dukel 1-1, Bandstra-Blzot 1-1. De eindstand luidt: 1. Keller, van Dijk en Roozenburg 13 p.; 2. Laros, Bizot en Huisman 12 p.; 3. Mctz en de Jong 11 p.; 4. Dukel, Bandstra en Hofman 9 p.; B. Bergsma 8 p. Tussen Keiler, v. Dijk en Roozen burg zal nog een beslissingsdriekamp worden gespeeld. DUIVENSPORT Evenals d© voorafgaand© jaren wordt dit jaar do bekend© rondvlucht St. Vincent gevlogen. De liefhohbors van hot eiland Schouwen en Duivoland sol len hun vogol» hiervoor inzetten. Zien we tcrag op de voorafgaande jaren, dan blijkt dat er hier ock steeds betere duiven komen, dio mot veel zorg van de liefhebbers vcor deze grote Natlcnale vlocht worden opge- leid. De poetduiven ver. „De Beisduif" te Nocrdgouwe zal daarom weer het iiikorfeentrum van deze vlucht cp zich nemen, zodat iedere melker van bet eilend zijn vogels cp 30 Juni a.s. in hótel „Botting" te Schuddebeurs kan afgeven Concoursoomblnatie „Schouwen-Dulvel&nd" Wedvlucht uit Quiévrain op 31 Mei. De eerste 20 prijzen werden door de duiven der navolgende liefhebbers behaald: 1 7 C. N. Botting, Schud debeurs; 2 C. Kloet, Zierikzee; 3 18 J. Verwijs, Zierikzee; 4 19 J. M. Kloet, Brouwershaven; 5 18 P. Flik- weert, Zierikzee; 6 11 H. Slagboom, Zierikzee; 8 13 F. D. Hillebrand, Zie rikzee; 9 J. Stoutjesdijk; 10 J. van Beveren, Zierikzee; 12 A. J. Flik weert, Zonnemaire; 14 G. v. d. Wie len, Brouwershaven; IB J. Pankow, Zierikzee; 17 H. Wilbrink, Zierikzee; 20 J. Koster, Zierikzee. P.V. „De Reisduif' Noordgouwe en omstreken 1 3 8 C. N. Botting; 2 6 J. M. Kloet; 4 10 18 A. J. Flikweert; 5 G. v. d. Wielen; 7 G. Flikweert; 9 14 P. v. Waveren; 11 15 P. Flohil; 12 T. M. Dalebout; 13 P. B. ten Haaf; 16 L. v. d. Werf; 17 19 J. Folmer; 20 C. J. Overweel. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ In de 2e klas le lijst viel op nr. 16160 een prijs van f 20.000. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 9 Juni. Totaal aan gevoerd: 1518 dieren, n.l. 957 vette koeien en ossen, 561 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3- 3,20, f 2,70-2,90, f 2,50-2,70. Varkens (levend gew.) f 2,23-2,20-2,17. Vette koeien en ossen: aanvoer ruim, handel traag, prijzen iets te ruglopend. Varkens: aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen even hoger. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 9 Juni. Binnenland se granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe, naar kwaliteit, onveranderd f 25,50- 27, voedergranen met meer vraag; zomergerst f 34,50-36,50, haver f 28- 30,25, rogge f 30,25-31,25. Peulvruchten (boerenschoon): door gering aanbod worden tot aan de nieuwe oogst geen noteringen meer opgemaakt. ADVERTENTIES Geboren WILLEM P, W. L. v. d. VATE T. v. d. VATE- HENDRIKSE INEKE Nieuwerkerk, 7 Juni 1952. Noordrlng 94. Voor de vele gelukwensen ontvangen bij mijn 40-jarig jubileum, waarbij mij de on derscheiding van de Orde van Oranje Nassau ten-deel viel, betuig ik mede namens mijn familie mijn hartelijke dank. J. BEIJE Kapt v, d. Prov. Stoomb. Dienst Een nette jongen gevraagd Gebr. Vermunt. Mosselboom gaard, Zierikzee. Gemeente Dreischor Sollicitaties voor Helpster aan de openb. kleuterschool moeten niet zijn ingediend vóór 15 Juli doch vóór 15 Juni a.s. Op Dinsdag 10 Juni zal van 2.30 tot 5 uur in het Groene Kruisgebouw te Zierikzee, weer gelegenheid zijn tot inenting tegen kinkhoest en diphterie De kinderen die 4 weken ge leden reeds verschenen zijn. ontvangen nu de 2e inspuiting Hoestende kinderen worden niet verwacht. Daar het de bedoeling is, om de 4 weken deze inenting voort te zetten, zal de aankondiging niet meer geregeld in dit blad verschijnen. VAN UW EN REIST PER OF VAN GARAGE TEL. 226 - ZIERIKZEE j I Geen héter mfcTdeJ om Op Q6 1 I gerechten, zoals soepen. Jus, Ganser^ groenten en Slaatjes „cT* te maken dan een kleine toevoeging van MAGGI* AROMA. Danrmpi» zei U dn puntjes op de it Verlang altijd het beste emaakverbetering» middel, dus MAGGIAroma en eis van kruidenier, dat Uw Maggi-flesje alléén wordt gevuld uit de grote Maggi-fles met de hekex> de geel/rode etiketten, de naam MAGGI ea het merk de Kruisster. bet slotwoord van Uw kookkunst: tn kwaliteit aan de spit? Vrijs per flesje Nr. 1 nagevuld 3d cent aan de bevolking van Schouwen-Duiveland tegen personen, leeft. 60 jaar, reizende met brillen op de naam Bergmans. Bij twijfel bel telef. 418 Onze slagzin: „Bergmans levert de goede brillen en zonnebrillen" slaat in en daar maken die heren gebruik van gedip. Opticien t/o 't Wijkgebouw Jannewekken A 124 Telef. 418 - Zierikzee P. Verton, Tuinder, Renesse Telefoon 24 in de Zierikzeese Avondvierdaagse op 23» 24, 25 en 26 Juni a.s. Inschrijvingen en inlichtingen bij de heer Joh. G. L. de Bie. St.-Domusstraat C 135, Z.zee» (14 regels) f 1,per stuk Te koop gevraagd: plm. 2000 m9 goede teeltgrond liefst aan de Hooge Zoom of centrum Haamstede -f- teeltver- gunning. Aanbiedingen J. 'v. d. luis, Sluyspad29 .Haamstede Te koop: Koolplanten. Gebr. Vermunt, Mosselboomgaard, Zierikzee. Aster-, Zinnia-, Afrikanen- en andere bloemplanten, Kwekerij „Het Sas" Alle soorten koolplanten. Leen Leljdekker, Wevershoek, Zierikzee. E. J. g. z, Grasperkschcerder billijke prijs. Te bevr. Agent Groenleer, Burgh-Haam stede. Nog pracht tomaten-, meloenen- en spruitkoolplanten Kwekerij „Het Sas" Een vaarskalf. J. C. W. de Vrieze, Renesse. waar U eer mee inlegt Rooktafels fraaie modellen, prima afwerking, van f 39,50 tot f 87,50 Rookstandaards mooie verchroomde uitvoering, f 34,50 f 26,50 Courantenbak old finish met chroom montuur, f 16,90 Borstelgarnituur in old finish en chroom uitvoering, f 14,50, f 11,75, f 8,40 Courantenhangers in diverse uitvoeringen 1-, 2- of 3-klap f 10,90, f 6,50, f 5.25 Kuipbladen mooie zware kwaliteit f 7,50, f 4,90, f 4,25 Havenplein - Telef. 231 A.S. DONDERDAG Voortaan ELKE week markt! De Marktkooplieden STENCILDRUK 5 6 DRUK IS 2 3 Q 3 5 o PUBLICITEITSBUREAU ZEELAND NIEUWSTRAAT D 224 TELEFOON 465 Zl E R IKZE E -aozaaA riM->ci

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 4