Muzikale zon moest breken door donker dreigende luchten Amerika toont begrip voor Frankrijk's taak in de wereld „NU MET HOPE" GASTHEER Ir Staf over de vraag „kan een Christen meedoen aan oorlogsuitrusting?" Het rijdend MYSTERIE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - ZATERDAG 31 MEI 1952 - No. 17123 Succesvolle besprekingen tussen de ministers Du Amerikaanse Minister van Buiten landse Zaken, Acheson, heeft Ücuderdag de bceprekngeu met de Franse mi nisters voortgezet. Volgens een na de bijeenkomst uit gegeven communiuqc zijn beiie par tijen uiterst tevreden over de bespre kingen, die de toestand van het Verre Ocslen en Ncord-Alrika en de Ameri kaanse legerorders in Frankrijk tot onderwerp hadden. Volgens de Staatssecretaris van Voor lichting, MarceJJin, heeft Acheson er kend, dat het voor de Atlantische ge meenschap en de vrede in de wereld absoluut noodzakelijk is, dat Frankrijk zijn opdracht in het gebied Yan de Stille Oceaan vervult en zijn mili taire verplichtingen in Nocrd-Afrika nakomt. „Achescu en zijn Britse ambts genoot Eden erkenden, dat Frankrijk een pijler vormt iu de verdediging van Adenauer blijft optimistisch Sowjcts zullen overeenstemming zoeken Bondskanselier Adenauer heeft tijdens een interview voor de radio verklaard, dat viermogondhedenbesprekingen ook nu de ratificatie van het algemeen ver drag en het verdrag van de E.V.G. wenselijk cn noodzakelijk zijn. Aden-, auer voorspelde, dat de Sowjets tot overeenstemming mot het Westen zou den trachten te komen, „omdat zij het niet kunnen verslaan". Adenauer sprak het vertrouwen uit, dat het West-Duitse parlement het ver drag voor hot Europese leger cn de contractuele overeenkomsten spoedig zou bekrachtigen. De Raad van Europa Streven naar Europese politieke autoriteit De Europeso asseinblée zal zich in haar voorjaarszitting naar zich laat aanzien uitspreken voor een spoedig uitworken van een statuut voor een politieko autoriteit in Europa, zonder hiermee te wachten tot ratificatie van het verdedigiugspact. De Belgische so cialist Spaak heeft daartoe, gesteund door een derde der leden, het initiatief genomen door een onmiddellijke uit werking van een Europese grondwet door de vergadering van het plan-, Schuman voor te stellen. Drie Ne derlandse afgevaardigden hebben thans deelgenomen aan een poging om door een compromisvoorstel een meerderheid in de assemblee te krijgen voor een belangrijke stap naar een politiek ge zag over „Klein Europa", teneinde een verblijven zonder in 't bezit te zijn v. c. wijst het voorstel op de noodzaak om de nauwste banden met Engeland en Scandinavië mogelijk te maken. Alle West-Duitsers moeten Oost-zöne verlaten Alle bezoekers uit West-Du itsland en West-Berlijn in Oost-Duitsland heb ben volgens de politie van West-Be r- lijn aanzegging gekregen binnen 60 uur te vertrekken. Deze mededeling was gedaan door Erich Mielke, se cretaris van het Oost-Duitse ministe rie van Staatsveiligheid. De Oost-Duit se politie zou instructie gekregen heb ben om. Zondagochtend degenen, die nog niet vertrokken zijn, te arresteren. Twee dagen geleden heeft het Oost- Duitse ministerie van Binnenlandse Za ken bekend gemaakt, dat niemand na 1 Juni in Oost-Duitsland zal mogen verblijven in het bezit te zijn van een Oost-Duits identiteitsbewijs of een spe ciale, door de Oost-Duitse politie uit gereikte vergunning. Zuid-Oo6t-Azië en dat het wegvallen van Frankrijk iu dat deel der wereld uiterst ernstige gevolgen met zich mee zou brengen niet alleen vcor Ma- lakka, Singapore en India, dcch ook voer Japan". Acheson zcu toegegeven hebben, dat Amerika Frankrijk de grootst moge lijke hulp iu ludo-China meet geven, doch naar veren gebracht hebben, dat dit reeds geschiedt. Prominent Frans communist in arrest De secretaris van de Franse commu nistische partij Jacques Duclos is door de Parijse politie in arrest gesteld Jacques Duclos zal worden vervolgd wegens „een aanslag op de binnen landse veiligheid van de staat", zo heeft een woordvoerder van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken mee gedeeld. Zijn parlementaire onschend baarheid zal vermoedelijk worden op geheven Duclos heeft de nacht doorgebracht in een bijgebouw van het Paleis van Justitie, dat streng werd bewaakt Zijn advocaten hebben een verzoek tot invrijheidstelling ingediend op grond van parlementaire onschendbaarheid NatO'Oefening in Noordelijk Nederland Vun 4 tot 7 Juni zal in het Noor delijk deel van Nederland met inbe grip van het Noordelijk deel van Noord-Holland en de aangrenzende wa teren een gecombineerde oefening van zee-, land- en luchtstrijdkrachten ge houden worden. Hieraan zullen strijd krachten van Nederland, Engeland en België deelnemen. De oefening staat onder leiding van de commandant der zeemacht in Nederland, schout hij nacht C. W. Slot. K.L.M. beloont dapper redder De 39-jarige Frankfortenaar Willi- bald Hoffmann is onderscheiden met de Orde Yan Verdienste voor zijn red dingswerk bij de ramp met het Neder landse vliegtuig „Koningin Juliana",' dat op 22 Maart bij Frankfort veron-1 gelukte. Er kwamen toen 45 personen om het leven. De onderscheiding werd namens de West-Duitse president Theodor Heuss uitgereikt door de burgemeester van Frankfort, Waiter Koib. De hoofdvertegenwoordiger van de KLM voor Duitsland, H. L. Laponder, heeft Hoffmann „een aanzienlijk be drag in contanten" overhandigd. Hij zei: „Al het goud van de wereld zou niet voldoende zijn om u voor uw heldhaftige daad te belonen";- Een staal van naastenliefde Nederlandse oorlogsgewonde krtfgt vouwstoel Mr. Daniël J. Murphy» het hoofd van de Care-Benelux missie, reikte aan Ju oud-sergeant T. Hogewoning te Deu Haag tijdens een reoeptie na diens hu welijk, het eerste der pakketten uit, welke in samenwerking met de wereld federatie van oud-strijders aan invalide oorlogsveteranen van elf landen, waar onder Nederland, gezonden zullen wor den. Deze pakketten, die een waarde vertegenwoordigen van 5 tot meer dan 50 dollar, bevatten verschillende hulp middelen, welke door de desbetreffen de landen niet, of nog niet, worden besohikbaar gesteld. Zij kunnen wor den besteld bij alle Care-missics, der halve ook in Nederland. Vooral van Amerikaanse zijde wordt hiervoor veel geld ter beschikking ge steld, en zo mocht de heer Hogewo ning, die tengevolge van een oorlogs verwonding aan beide benen is ver lamd, een opvouwbare metalen rol stoel ontvangen, welke werd aangebo den door de Amerikaanse Bond van Oorlogsinvaliden en gratis door de KLM was vervoerd. Muziekmeester Stobbelaere verrichtte pionierswerk NEE EN JA Nederland's taak in de wereld gaf de minister redenen tot optimisme omtrent de mogelijkheden van samen- wérking ook op ander gebied Nederland zal bereid moeten zijn om samen te werken in internationaal verband op financieel, economisch en militair terrein en ten aanzien daar van een deel van zijn souvereinibeit prijs dienen te geven. Minister Staf heeft voor de Christe lijk Historische Unie te Gorcum ge sproken. Do vraag waarom Nederland sterk moet worden gemaakt vindt vol-! gens spr haar antwoord in de hui dige tegenstellingen tussen de volke ren Alles wordt in het werk gesteld om tot toenadering te komen, doch de spanningen blijven Enkele belang rijke vragen dringen zich op, en wel: Is het juist, zich toe te leggen op corlogsnitrusting, en vooral: kan een Christen aan oorlogsuitrusting mee doen? Deze vraag zonder meer moet volgens spr worden beantwoord met een stellig 3,neeHet is echter niet alleen om de verdediging van de de mocratie to doen, maar ook om de verdediging van het Christendom, en zo gesteld zal een Christen wel aan een oorlogsuitrusting moeten meedoen Een van de jammerlijke gevolgen van de koude oorlog noemde ir Staf het veelvuldig voorkomende defaitis me Het kweken van de mentaliteit om bij de( pakken te gaan neerzitten is juist één van de doelstellingen van de koude oorlog Men zal juist moei moeten houden en maatregelen nemen om tot een verdediging te komen vo >r het geval die koude oorlog onver hoopt in actie zou overgaan Maar wij moeten niet alleen blijven staan, doch internationaal samenwerken Ten aanzien van Indonesië heeft Ne-, deriand altijd nog een taak te ver vullen Het voorbeeld van de Neder landse militaire missie in Indonesië, welke missie aldaar zeer gezienis, Plechtigheid op Schiphol De eerste D.C. 6-B „gedoopt" „Ik doop jou Jan van Riebeeck, de naam van één van de grootste Neder landse ontdekkingsreizigers en de stich ter van de Kaapkolonie". Na deze door haar uitgesproken woorden knip te mevr. Hoogenhout, de echtgenote van de ambassadeur van Zuid-Afrika, het rood-wit-blauwe lint door, dat een laatste beletsel vormde voor de fles Zuid-Afrikaanse champagne, die ver volgens tegen de versterkte neus van de DC-6 B „PH-TFH" van de KLM stuk sloeg^ Mevr. Hoogenhout gaf tevens namen aan de zes toestellen, die nog zullen volgen, nl. van de Nederlandse ont dekkingsreizigers: Abel Tasman, Petrus Plancius, Cornells de Houtman, Oli vier van Noort, Willem Bontekoc cn van Linschoten. Bedienden gingen niet mee De „Waterman" vertrok zonder hen Do „Waterman", toebehorende aan de Nederlandse regering en in beheer bij de Koninklijke Rottcrdamschc Lloyd, is Donderdag met emigranten naar Ha lifax in Canada vertrokken zonder Ja-, vaanso bedienden. Deze, een kleine honderd in getal, hebben het schip verlaten omdat zij ontevreden zijn over het feit, dat hun nog geen gratificatie ter gelegenheid van het einde van de Mohammedaanse vasten is toegekend. Over deze gratificatie, zo vernam het A.N.P. van de zijde der Kon. Rotter damse Lloyd, zijn in Indonesië al ge ruime tijd besprekingen aan de gang* Men tracht te komen tot een gezamen lijke regeling over het gehele Neder landse bedrijfsleven daar te lande* Aan boord van het 7618 brt. meten-! de s.s. „Waterman", dat naar Canada vertrok, bevinden zioh ruim 800 emi granten. Do „Waterman" was vroe ger een trocpentransportsohip. Do re gering, die eigenaresse is, heeft het laten verbouwen tot emigrantensohip. Het ie in beheer bij de Koninklijke Rot- tcrdamscho Lloyd. (Van onze correspondent) Menigeen op Bruinisse kijkt de laatste dagen bedenkelijk naar de lucht. Want een dag regen zou voor de landbouw ongetwijfeld erg nuttig zijn en er wordt hard naar verlangd. Maar als een dag regen maar niet de inleiding is van een natte periode, waarin we dag in dag uit vergast worden op een mals plensbuitje. Als het nu met Pinksteren maar droog is, want dan is het op Bruinisse muziek concours en het zou toch jammer zijn wanneer het muziekfeest in het wa ter viel, zoals de vorige keer. Want wat een donkere, dreigende luchten zijn er letterlijk en figuur lijk al niet aan- en overgedreven over het culturele leven van Brui nisse in het algemeen en in dat van het nu 53-jarige „Nu met Hope" in het bijzonder. Meer dan eenmaal zijn het alleen de doorzetters en de taaie volhouders geweest die „Nu met Hope" door de crisis hebben heen ge holpen. Regen en donkere luchten, men zal U er van vertellen, als U gaat informeren naar het ontstaan van „Nu met Hope". Van de regen die de gehele dag viel toen burgemeester Elenbaas ge- installeerd werd. Een feest, waarvan men bijzonder veel werk had ge maakt, maar ja, het voornaamste was er toen niet: een eigen muziekver eniging. De vereniging van Zonne- maire moest toen blazen. Dat was in 1896. En in 1898, het jaar van de Kro ningsfeesten van H.M. Koningin Wil- helmina, had men alweer geen mu ziek. En op het eiland was geen ge zelschap meer beschikbaar, want ieder dorp had toen zijn eigen Oran jefeest. Een bekend mosselkweker, Johannes van den Berg (Jewannes van Pietje) was het die raad wist. Men liet een gezelschap komen ,uit België, uit de omgeving van de Bel gische industriestad St. Nicolaas. En de komst van muziekmeester Stobbelaere en zijn mensen was aanleiding tot het stichten van een eigen dorpsfanfare. Want Stobbelaere kwam, zag en overwon. Zijn Kro ningsmars van Leve de Willemien leeft nog in de herinnering der oude ren evenals de mars ter ere van hem zelf: Bomberdebom, bombaere, leve Stobbelaere. Hij vestigde zich hier blijvend toen men hem een vaste po sitie als muziekdirecteur in het voor uitzicht stelde en zijn zoon Fons een bloeiende klompenmakerszaak. Zo ontstond „Excelsior", de muziekver eniging van Bruinisse, die zoveel le den wist te trekken, dat toen men het onderling oneens werd, er wel twee verenigingen konden worden gevormd en die tweede vereniging was „Nu met Hope". Stobbelaere en zijn zoon Fons wa ren echter toen alweer met de Noor derzon vertrokken. De overgang uit het land van Waes naar Bruinisse bleek toch niet mee te vallen, althans slechts korte tijd duurde de glorie. Op een goede morgen bleek de klom penmakerij verlaten evenals 't woon- huisje van de familie en er was nie mand die van de gehele verhuizing iets gemerkt had. Muziekdirecteur van „Nu met Hope" werd de heer P. Jongmans terwijl in „Excelsior" eerst de heer Gideonse en later de heer F. A. Theeuwis de dirigeerstok hanteerde. Donkere wolken, wolken van per manent geldgebrek, van animositeit tussen de leden der twee muziek corpsen, verduisterden in die tijd de culturele hemel van ons dorp. Slechts de jaarlijkse uitvoeringen in de Con ferentiekamer vermochten soms even een lichtstraal tevoorschijn te tove ren, als de grappen der nu nog met name genoemde leden, waarvan de meeste zijn overleden of naar elders vertrokken, de zaal deden daveren van het lachen. De dames speelden eerste viool „Excelsior" probeerde het ook nog op andere manier. Waar dames ver schijnen, wordt dikwijls de gezellig heid verhoogd en zo werd „Excel sior" op de duur een kamermuziek vereniging, waar de dames in de meest letterlijke zin de eerste viool speelden, maar „Nu met Hope" bleef fanfarecorps en trad in die jaren meer naar buiten op. In de eerste wereldoorlog werden de repetities gestaakt, deels omdat de leden „onder dienst" moesten, an derdeels omdat gebrek aan brand stof en verlichting verder studeren onmogelijk maakte. Voor „Excel sior" betekende dit het einde. „Nu met Hope" werd echter kort na de oorlog opnieuw opgericht. Voorzitter werd de heer Kesteloo, directeur de heer M. Willemse, in wiens rijwiel- herstelplaats de eerste oefeningen be gonnen, terwijl later de bekende her berg op de Oudestraat (thans graan- pakhuis)die toen al leeg stond, daarvoor werd gebruikt. Het is dikwijls gemakkelijker een vereniging op te richten dan om een bestaande vereniging in stand te hou den en vele waren in de twintiger jaren de moeilijkheden van „Nu met Hope". Ter ere van het 25-jarig bestaan in 1924 werd evenals nu een concours georganiseerd. De regen bleek echter die dag nogal rijkelijk te stromen; de exploitanten van het buffet on dervonden dat men met inkopen van kadetten en bier niet klaar is, maar dat men om een sluitende exploita tie-rekening te verkrijgen, die ook weer moet verkopen, wat slechts voor een klein deel gelukte. Het concours werd dan ook geen succes al stimu leerde het wel even de lust om ook tot de vereniging toe te treden. Na het overlijden van de heer Wil lemse werd de heer A. van de Berge directeur en na het overlijden van de heer Kesteloo werd de heer C. de Jonge voorzitter. Aan hem en enige anderen is het te danken dat de mu ziekvereniging bleef bestaan. Bij het in de jaren 1930-1940 op bloeiende sportleven, toen de voet balvereniging „Volharding" op de weide van de heer Flohil haar suc cessen boekte, was het talloze malen „Nu met Hope" dat voor de vrolijke noot zorgde. Dit gebeurde ook mij verlovings-, huwelijks- en geboorte feesten in het Koninklijk Huis, waar aan de jaren na 1935 zo rijk waren. Talrijke zomeravondconcerten wer den gegeven op de muziektent. In en na de jaren 1940-1945 Maar direct na 10 Mei 1940 werd opnieuw de harp aan de wilgen of in dit geval de bugel en de piston aan de zolderbalken gehangen. Nog later doken de instrumenten onder om niet meer boven te komen dan vanonder puin en stof, onbruikbaar om na de verwoesting van ons dorp nog te worden bespeeld, in de meeste gevallen. Van een bepaald fonds kon echter een belangrijke dotatie wor den verkregen, genoeg om met steun van de burgerij „Nu met Hope" op nieuw op te richten en van instru menten te voorzien. Muziektent en vaandel waren echter definitief ver loren. Wat niemand voor mogelijk had gehouden gebeurde in de jaren na de bevrijding. Het clubje, dat door alles heen de muziek trouw bleef, werd aangevuld met krachten die van el ders gekomen, hier werk en brood vonden en die op muzikaal gebied hun mannetje konden staan. Samen met en onder leiding van de heer J. Heijboer uit Nieuwerkerk als direc teur werd het muziekcorps van Brui nisse op ons eiland een corps waar mee niet te spotten viel, zoals men dat vroeger wel had gedaan, als de muzikale prestaties schommelden van de vierde naar de derde en van de derde weer terug naar de vierde af deling. „Nu met Hope" komt thans uit in de eerste afdeling en slechts „Kunst en Eer" behaalde in de af deling Uitmuntendheid enige punten meer wat de waardering van het ten gehore gebrachte betreft. Zo gaat „Nu met Hope" dit jaar ook weer met vertrouwen het con cours, dat nu het concours van Brui nisse is, tegemoet. Man trok grafschennend het land door Dezer dagen werd de 22-jarige Am sterdammer B. op heterdaad betraptj toen hij cp het R.K. kerkhof te Ou- dorp een zestal zinken platen wilde vervoeren, die hij van de graven had verwijderd. Deze platen lagen onder eeD laag kiezel, dat de graven be dekte. De man, die per motcr tracht te te ontsnappen, werd dcor de koster gegrepen en aan de politie overgele verd. Bij nader onderzoek bleek, dat hij zioh ook in 't Gooi, o.a. te Baarn en Laren, alsook in Broek en Waterland en omgeving en voorts in Koedijk, Limmen en de Egmonden aan een zelfde misdrijf had schuldig gemaakt. Behalve zinken platen roofde hij ook metalen gedenkplaten en crucifixen van da graven. De man is in arrest gesteld. De Amerikaanse minister van Bin-^ nenlandse Zaken Chapman heeft Woens dagavond te Washington medegedeeld dat do in do Verenigde Staten, in ver band met de staking bij de Amerikaan se oüebedrijven, afgekondigde beper kende bepalingen op het gebruik van vliegtuigbenzine, met ingang van Maan dag a.s. zullen worden opgeheven. FEUILLETON 57 Van 5 Juni tot 29 September as.' zal in het museum Willet Holthuysen te Amsterdam een tentoonstelling wor- Voor het stadhuis te Johannesburg kwam het tot ongeregeldheden toen den gehouden van Nederlands pc*ce- de secretaris van het Vakverbond voor de kledingindustrie E. S. Sachs, "c'n Ult achttiende eeuw. Op dïzs die tijdens een protestbijeenkomst een toespraak hield, gearresteerd werd. e*Positio zal mcn onder meer porcc- r»« i w x,cin kunnen zien, dat door H.M. de De pohtie had «1c grootste moeite om de betogers, onder wie zich veie Koningio uit ha0'r bezit be9ohikbaoc vrouwen en meisjes bevonden, in bedwang te houden. is gesteld. Oorspronkelijke avonturen-roman door d' ARGENTY „Wie dan, Joop? Wie denk jij dat 't kan zijn? Denk eens na, denk eens heel goed na!" „NouDaar hebben we die jonk heer, die daarstraks in de bus zo'n kabaal schopte over de zoen die ik je gegeven heb...." „Flipje? Welnee, dat is een sul. Die zal nooit van z'n leven durven te smokkelen. Schakel die maar hele maal uit. Hij kan lastig zijn, maar meer toch ook niet." „Dan Ravebek? Met z'n valse ogen en dat gemene gezicht „Nee, Joop, die heeft juist gezorgd dat ik hier op de bus kwam. Erg ver trouwen deed ik 'm eerst ook niet, maar ik geloof dat je zo'n man eerst moet leren kennen. Hij meent het goed." „Ja, dan hebben we alleen nog Hsieh-Fu." „Ja", overdacht de vrouwelijke de tective, „die heb ik er voor aange zien. Ik geloof wel, dat hij het moet zijn. Hij is een Chinees en hij gaf jul lie Chinese namen: In-Yin, Liang- sjin, noem maar op. Hij vervoert co caïne in zijn koffers en al beweer je nu nog bij hoog en laag dat die smok kelwaar alleen Nederland i n moet, hij kan met deze zakjes wel heel an der bedoelingen hebben. Hij reist op een diplomatiek paspoort, maar een diplomaat is hij niet. Hij onderhoudt connecties met Ossewaarde, die ik ook niet vertrouw en hij laat Lise- lotte doorgaan voor zijn secretaresse. Nou?" „Tja, 't klinkt erg mooi...." ant woordde Wielewaal, „maar het Gou den Masker is hij niet." „En waarom niet?" „Hij is te klein. De gestalte die zich telkens aan Liang-sjin, aan mij en aan de andere mensen vertoonde in die wijde overjas en met een goud kleurig masker voor z'n gezicht, is wel een hoofd groter dan die kleine pindaman met z'n vieze snorretje. Nee, dan zou nog eerder Ossewaarde of Flipje het Gouden Masker kunnen zijn." Het meisje dacht enkele ogenblik ken na. „Zouden we de bagage van Hsieh- Fu niet eens kunnen onderzoeken? Ik bedoel alles, zonder dat hij het merkt. Misschien vinden we papie ren. Brieven bijvoorbeeld." „Dan moeien we de bagage van alle mensen eens nakijken. Ook die van Ossewaarde, van Ravebek, van Liang-sjin envan Flipje." Lola stond op en ontknoopte het koord van haar kimono. „Goed" klonk het kort, „ze zullen nu wel slapen, we hebben vrij spel. Ga jij maar vast naar beneden om te kijken of de kust vrij is, dan kleed ik me aan. Met een paar minuten ben ik bij je in de garage." „Oké!" zei haar vriend en wapen broeder. „Tot straks!" Vier minuten later doofde ook ach ter het laatste verlichte raam van „Hótel du Commerce" de electrische lamp. Gestaag druilde de regen uit de donkere wolken omlaag. De stilte van de nacht omsloot het Belgische dorpje in haar kille greep. Het meisje, dat met een afgedekte zaklantaarn de houten höteltrap af- sloop, huiverde in haar dunne man tel. „Pssst" klonk het zacht aan het eind van de benedengang. Een felle lichtbundel schoot uit, tastte over het donkere voorwerp dat het ge luid scheen te uiten. Bescheen de ge stalte van een man in uniform met een pet. „Hierheen, meisje, doe die lamp maar uit." De lamp ging niet uit. Straalde in tegendeel feller en feller in de ver wonderde ogen van de niets kwaads vermoedende chauffeur. Pas de snij dende scherpte van de onverwachte stem deed hem opschrikken en terug deinzen als een geslagen hond. „In-Yinl" „Grote genadeLiang-sjin! Waar ga je heen?" Akelig echode haar valse lach dooi de holle ruimte. Met welbehagen tastte de lichtbundel over de bewe gingloze ledematen van haar slacht offer. „Zóóósiste ze, „zóóó Weet de grote meester hier van?" Wielewaal wist zich te herstellen van de schrik. „Ja" gromde hij, „de grote meester weet van mij méér dan van jou! En heel spoedig zal hij alles weten!" Plotseling doofde de lamp, vijf na gels boorden zich in zijn pols die ge vangen werd in haar greep. „Stil!" Bovenaan de trap kraakte een tree. Voor hij het besefte stond de chauf feur in de donkere conversatiekamer achter een niet geheel gesloten deur te luisteren naar de zachtsluipende voetstappen, die in een andere rich ting wegstierven. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 1