—-DAGBLAD— RECLAME Aanbesteding Polaroid zonnebril C. Bergmans SUCCESJES KAPTEIN „MOBYLETTE* RECLAME CORSETTEN ^TeW.cco'Cp'friip.'d.mq. De besprekingen te Panmoendjon Geruchten over Minister Lieftinck Gemeente Zierikzee BURGH De collecte 1940-1945 heeft La on se gemeente het teer mooie bedrag van i 105,32 opgebracht. Dank wordt ga- bracht aan do milde gever», alameda aan de collectanten, die dit mooie reeultaat wisten te boeken. Het etemburean voor de aj. ver kiezing van leden voor de TweeJe Kamer beataat uiti Jbr. A. v. Citter», voorzitter; C. M. Mooleuburg en B. Bcaaers, loden. Plaatavcrvangende leden zijn de heren J. Bolkeubaoe, J. M. Beije en A. v. Zuijen. HAAMSTEDE Ongelukkige val De ambtenaar ter secretarie, de heer W. Hoffmann, had Donderdagmiddag hot ongeluk bij het vorlaten van de klui» in het geuiceutch'iia van een atocl to vallen, waarop hij stond, waarbij hij mot zijn schouder op de echerpo kant van de drempel terecht kwam. Do dokter, die gebaald werd, aohtte opname in het tiekenhula te Noord- gouwo gewenst voor hot makon van oen foto van de geblcaaourde schouder. Do stembureaus voor do a»s. verkieziug van leden voor de Tweede Komor zijn als volgt samengesteld. Stembureau li voorzitter Jhr. R. llöcll, leden T. L. Jonker en J. Goudzwaard Stembureau II: voorzitter M. den Boor, loden J. C. de Bruine en Jan v. Wa- veren. Plaatsvervangende loden zijn de heren J. D. van Niouwenhulzon en P. Slager. NOORDWELLE Op hot to Utrocht gehouden examen voor hot Rijksdiploma Hoefsmid slaagde do heer K. Driks alhior. OOSTERLAND Ann do Voenrtsonijkuudlgo Hoge school to Utrooht slaagde dozcr dagen voor hot Rijksdiploma Hoefbeslag onzo dorpsgenoot de hoer Jan Beijo Mz. Als een bijzonderheid kan worden me degedeeld dat er van de 12 candidaten, die samen met de heer Beijo werden geëxamineerd, slechts 2 hot diplotuQ behaalden. Licht des nachts Van goinoontowogo is mon er too overgegaan 's nachts een tweetal lan taarns door to laten brandou. Een lan taarn staat op hot Marktplein, do an der bij 't huis van do hoor Vleugels Schutter, arts. Do andero liohton wori den iedere avond om elf uur gedoofd. Voor oen rodolijko nachtvorliohtlng moesten ovonwol minstons oen zestal lantaarns blijven branden. Bv. bij hot nooddorp en hot postkantoor moest minstons con constant brandende lam'jj aanwezig zijn. Hdpelijk staan do go- meontolijko financiën spoedig oen der gelijke uitgobroidoro uachtvorliohtlug toe. BRUINISSE Voer hot practisch gedoelto van het Vorkeersoxaraen werden geëxamineerd 40 leerlingen uit do hoogste klossen der beide lagere scholen. Er slaagden hiervan 22 loorlingen. Do In do Ned. Horv. Kerk to Bruinisso gehouden Wedercpbouwcol- Iceto bracht Zondag 11 Mei f 322,65 cp ONDERWIJS Chr. Schooldag tc Middelburg Vrijdag werd in het Schuttershof te Middelburg de jaarlijkse school dag gehouden van d'e Nationale Schoolraad (9e district) waarvoor grote belangstelling bestond. Des morgens opende de inspec teur van het L.O., de heer A. A. Leenhouts een uitgebreide ten toonstelling van schoolbehoeften en leermiddelen, waarna de aanwezi gen met grote belangstelling kennis nameni van alles wat de 24 exposan ten hadden uitgestald. Na opening door de voorzitter en de verkiezing van 2 bestuursleden hield de heer J. Wedzinga uit Am sterdam een interessante inleiding over het onderwerp „Bestuur en personeel in de zich vernieuwende school". Spr. hield een uitvoerig pleidooi voor de vernieuwing, ook van de besturen, waarin niet teveel opa's moeten zitten, veel studeren, stimuleren, coördineren en contro leren door het schoolhoofd en het kweken van liefde voor de school bij de ouders, met wie de band steeds hechter gemaakt moet wor den. Prof. dr. L. W. G. Scholten uit Utrecht behandelde in dé middag vergadering het onderwerp „De Christelijke schooi als nationale school". Spr. betoogde dat dé Chr. 6chooI, zowel door haar ontstaan als door haar wezen, de nationale school b\j uitstek is, dat zij het kind' leert dat het wereldlijk gezag een geschenk van Godi is en bijdraagt tot bescherming der karaktereigen schappen van het Nederlandse Volk welke ons erfdeel zijn. Hij- wekte allen op de Chr. school te verdedi gen, omdat zij niet slechts voor apar te groepjes, doch voor ons gehele volk een zegen is. De schooldag werd met zang en dankgebed gesloten. ADVERTENTIES Burgemeester en Wethou ders van Bruin isse, zullen trachten aan te besteden: Het ophalen van huisvuil in de gemeente Bruinisse. Voorwaarden z(jn te verkrij gen ter Gemeentesecretarie. De aanbesteding vindt in het openbaar plaats op Donderdag 29 Mei 1952, 11 uur v.m. ten Gemeentehuize. BEDDEKLEDEN f 14.75 BEDDETIJKEN f 12.75 PELUWS f 5.50 Fa. Frans Koevoets HUISHOUDSTER gevraagd z.k.. liefst uit de boerenstand, leeftijd 35-40 jaar. om na weder zijds goedvinden een huwelijk aan te gaan. bij landbouwer met 3 kinderen van 6. 12 en 15 Jaar, op de Z.-H. eilanden, in bezit van 35 H.A. land. Brieven letter G bur. v. d. blad de beste ter wereld pracht sortering Verkrijgbaar bij Gedipl. opticien tel. 418, Zlerlkzee t/o 't Wijkgebouw (14 regels) f 1,— per stuk Te koop gevraagd: Motorfiets, 98 of 125 cc. Kerk straat 65, tel. 79, Bruinlsse. Het is beroerd voor de anderen, maar de Kaptein bromfiets is beter 1 Model met velgremmen f 415,-. Model met zware remnaaf f 430,-. Vraagt Uw handelaar, of bij de dealer voor Schouwen en Duiveland GARAGE GILIJAMSE telefoon 8, Renesse LEVERBAAR UIT VOORRAAD SNOEK'S KLEDING is toch beter en voordeliger ook voor alle soorten huishoudgoederen I Appelmarkt 9-10 - Zlerlkzee - Telefoon 424 Vrijblijvend aan huls te ontbieden Bestellingen 8 en 10 cm bulzen (tijdige levering) worden weer aungenomen. M. Otte, telef. 3, Oosterland DE BESTE Voor beha's en jarcetelgordels naar de „DE MAGNEET" Onze corsetlüxe komt Woens dag 21 Md n.o. weer voor het muatnemen van corscttcn en beha's van 2-4 uur. Domes, onthoudt deze datum 1 A. S. FLIKWEERT telef. 55, Nieuwerkerk telef. 76, Brouwershaven U KENT ZE WEL. da oranje-rode Turmac-auto'i, die er altijd even verzorgd uitzien. In deze .special», gevloten wagens, worden Uw OLD MAC-sigaretten gedurende Kat transport beschermd tegen weersinvloeden. In lange rijen staan de auto's op het Inladen te wachten. Ook Uw pekje Is er bij en morgen kunt U reeds genieten ven Uw geliefde na Admiraal Joy gaf de communisten een lesje De stafofficieren der verbondenen en! van d'e communisten zijtn Zondag 44 minuten in voltallige zitting bijr- een geweest. Heden (Maandag) zal weer worden vergaderd. Admiraaal Turner Joy verklaarde dat de geallieerden de gevangenen dér Noordelijken „met uw mede weten en toestemming" naar hun mening hadden gevraagd!. „De my the, d'at al uw mensen uit' vrijwilli gers bestaan, is voor goed uit die wereld geholpen en kan niet meer terugkeren". Joy beschuldigde de communisten) van „kletspraat" door steedis te spre ken! efver „onmenselijke behandie- ling" van krijgsgevangenen en an dere „misdadige handelingen" in Korea. „U gelooft niet in uw eigen beschuldigingen. Het is een' speciale eigenschap van uw ideologie, het be staan van feiten en de waarheid' te ontkennen, wanneer deze ongunstig voor u zijn, en daarmee te trachten uw doel te bereiken", aldus admi raal Joy. Na d'e bijeenkomst zei de admi raal: „Naar mijn mendhg werd het nu tü'd hun1 eens de les te lezen". De R.T.C. met de West Nieuw ontwerp-statuufc naar de delegaties De voorzitters de delegaties ter conferentie Nederland-Suriname- Nederlandse Antillen' hebben1 het volgende communiqué uitgegeven. In de Zaterdagochtend1 gehouden vergadering van d!e Centrale Com missie is het voorstel voor eeni nieuw oratwerp-statuut behandeld'. In dat voorstel is uitgegaan van de gedachte, d'at de grondbeginselen van de nieuwe rechtsorde in een sta tuut van eenvoudige opzet worden neergelegd, terwijl! daarnaast éen aantal statutaire regelingen zullen worden getroffen' ter uitwerking van- deze grondbeginselen. De centrale commissie heeft be sloten' dit ontwerp statuut nog he den aan de drie delegaties voor te leggen'. Een kalver-viorling Een koe van de landbouwer G. te Moerstraten (West-Brabant) heeft dezer dagen het leven geschonken aan vier welgeschapen kalveren. Zwermen „neushoornkovors", dio vijftien cm. lang zijn en tot do grooteto insecten in de wereld bcboron, bedrei gen do copra-industrio op do Tonga- oilandon in hot midden van do Stille Ooenan. Do Insecten zijn ongevaarlijk voor mensen. Drio Chinezen, tot voor kort guorilloatrijdcra in de junglo op Ma- Inkka, hebben ruim 15.000 guldon ont vangen als beloning, omdat zij tien andere guerillastrijder» hebbon over gehaald zich over te geven. Verhoging van de broodprijs verwacht Naar „De Volkskrant" meldt be staat de mogelijkheid dat het brood' spoedig duurder zal worden. Thans is nl. de vacant!etoeslag van 2 pet. ooik voor de bakkersgezellen bin dend verklaard. Him lonen zullen met een! guldten per week stijgen en hun toeslag voor nachtarbeid (voor 6 Uur 's morgens) wordt verhoogd tiot 3,50. De Rijksbemiddelaars hebben deze wijzigingen tel de loon- en! arbeidsvoorwaarden reeds goed gekeurd. Volgens de bakkersp'a- troons zullen de bedrijfskosten met 10 ets. per verwerkte baal worden verhoogd, waardoor de kwestie van de brood-, bloem- en meelprijzen thans weer aan de ordë is gesteld. Functie bij de Wereldbank? De Wereldbank heeft geweigerd) commentaar te geven op de geruch ten, volgens welke de Nederlandse minister van Financiën, prof. mir. P. Lieftinck, in Juli a.s. tot verte genwoordiger van' de Wereldbank in' Turkije zou worden1 benoemd. Een woordvoerder van d'e Bank Verklaarde, dlat de Wereldbank geen commentaar kan' geven. Hij merkte overigens op, dat het niet gebruikeu lijk is, dat de Wereldbank vertegen)- wooordigers in aangesloten landen) heeft, hoewel het door buitengewo ne omstandigheden kan voorkomen', dlait een uitzondering op deze regel wordt gemaakt. Het enige land', waaar d'e Wereldbank een speciale vertegenwoordiger heeft, is Nicara>- gua. Deze vertegenwoordiging be staat sedert 1951 en' is van tijdelijke aard. Smokkelaar neergeschoten De 44-jarige Edmond Clays uit Boechaute in Belgisch Oost-Vlaan- cüereni is bij1 het smokkelen van kal veren van. Nederlands naar Belgisch gebied door de Nederlandse douane neergeschoten. Zaterdagavond probeerde een groep smokkelaars vijf kalveren te het grensgebied' ten Zuiden van1 de Braakman naar België te drijven. Nederlandse douaniers verrastten de smokkelaars bij deze poging. De smokkelaars vluchtten na een bevel om hailt te houden. Het vuur werd op hen geopend. De Bel^ Edmondi Clays werd later dood in het ter rein gevonden. Het stoffelijke over schot is naar het lijkenhuisje te Philippine overgebracht. Do kaïve- reni zijtn in beslag genom'em Bij ©on tolling ia gebleken, dat dozer dagon Kot 90.000sto lid van do Nederlondso Roiavcrcniging is ingo- sohroven. Dit is het hoogste getal, dat de Nederlandse Reisvcreniging in 46 jaren van haar bestaan heeft bereikt. Het is hoger dan het ledenaantal voor de oorlog. Burgemeester en wethouders van Zierikzee vestigen de aandacht van belanghebbenden op die Distelver ordening Zeeland, besluit van Gede puteerde Staten van Zeeland, van 31 Maart 1950, no. 157, waarbij is be paald, dat distels moeten zijn ge weerd vóórdat z(J te bloei komen. Op het naleven van dier bepalin gen der verordening zal nauwlet tend' worden toegezien. Zierikzee, 19 Mei 1952. Burgemeester en wethouders voornoemd, SCHUURBEQUE BOEIJE, burgemeester. GROLLEMAN, secretaris. „Coro" hoeft tot 1 Maart 1952 voor 2,6 millioou guldon aan lovoas- middolen on voor 1,7 milliocn gulden ©on toxtiol voor de burgerbevolking in Korea verstrekt. Vorder nog voor 200.000 gulden aan artikelen voor medische verzorging. H.H. CORRESPONDENTEN Gelieven) ons de predikbeurten1 Voor Donderdag 22 Mei a.s. (Hemel vaartsdag) per omgaando te doen toekomen. De Redactie. SPORT VOETBAL K.N.VJB. 18 Mei Kampioenschap van Nederland Haarlem-Willem II 21-3; Ajax- Hermes DVS 1-2. Ie kl. B. Vitesse-VSV uitgesteld); Be Quick-DOS 8-3. Ie kl. C. SW-Sittardiia 2-4. Be kl. D. NO AD -Xerxes 1-5. Promotie le/2e klasse EBOH-Stormvogels 3-5; Helmondia- ExcelSior 1-2; TEC-Sportclub Emma 2-2; PEC-Hoogezand 1-2. District Zuid L Promdtie 3e klasse. Beslissingswedstrijd Hulstt)-Zierikzee 0-1 (Zierikzee promoveert). 3e kl'. D. BiervlietrCom. Boys 6-1'; RCS-ODIO 1-1. Internationaal Italië-Engeland 1-1 (rusb 0-1); Duitsland-Engeland (amateurs) 2-0 (rust 1-0). Afdeling Zeeland' Zaterdagmiddagcompetitie 17 Mei Promotie 2e klasse MEVO-'s-Heer Arendskerke II2-0 Vriendschappelijk MEVO HI-Burgh Hl 3-5. Zlerlkzee weet derdo klasse* Zoals te verwachten' viel bestond er voor deze ontmoeting geweldige belangstelling eni 2 boten, de „Schel de" uit Rotterdam en de veerboot ,,'Colijnsplaat" voeren Zondagmid dag, volgeladen af, terwijl er ook nog velen per auto de reis naar het Goesse Sportpark ondernamen. Ook van Hulstzijde waren vete suppor tera aanwezig. Na een Hulstoverwicht van onge- veeer een kwartier ging het speü gelijk op en neer, waarin de verde digingen) de aanvallers de baas ble ven. Dank rij goed werk van de doel verdedigers, van wie Kouwen- berg in topvorm was, ging de rust te m'et blanke stand. Schoonen1, die niet geheel fit was kreeg bovendien nog een zodanige schop dat hij zich na plmi. een kwartder moest laten vervangen. InvaEer Simmers ging toen linksbinnen spelen. Na de rust vochten beide partijen hlard voor een doelpunt en het was Zierikzee dat de leiding nam, plm, 20 minuten' voor het edndie, toen Ha- verhoek uit een voorzet van ten Haaf de bal hard' laag in de hoek schobt (1-0). Zierikzee, dat de ge hele wedstrijd meer verdedigend dan aanvaEend speelde, versterkte hierna extra haar verdediging en toen de uitstekend leidende scheids rechter van Geel einde blies, had Zierikzee gewonnen1 en was haar promotie een feit. Een van de eer sten die aanvoerder Rossen en het bestuur feEciteerde was de voorzit ter van „Robur", die een fraaie bloeiende plan' aanbood. Toen te ruim half acht Zondag avond de gepavoiseerde „Schelde" met spelers, bestuur en de vele sup- portt(st)ers aan boord en de Zierik- zeevlag in top, arriveerde was een grote schare op de haven aanwezig om de nieuwe 3e klassers te verwel komen. Een met de roodzwarte kleu ren1 en groen, versierde autobus van de fa. van Oeveren bracht de spe lers met hun dames, bestuur en of ficialis naar het clublokaal' ,,'t Duy- veïants Koffyhuis", waar de heer J. G. L. Simmers namens het gemeen tebestuur en de sportparkcommissie gelukwensen aanbood met het be haalde succes en dhr. J. W. Gudde bestuurslid van de afdeling Zee land van de K.N.VJ3. ook nog het woord voerde. Nog lange tijd bleef meni daar bij een om de promotie op genoeglijke wijze te vieren, waarbij nog ver scheidene gelukwensen werden aan geboden. Eern woord van gelukwens met dit mooie succes is op deze plaats zeker Ook op zijn plaats en daarom „Proficiat, roodzwarten" en „veel succes te die derde klasse". KORFBAL 18 Mei Internationaal Nederland-België 12-3 (rust 7-1). Door Zondag de beslissingswed strijd te Goes met 1-0 te winnen Is Zierikzee er in geslaagd, na een tweejarig verblijf in de vierde klasse het 3e klassers chap te heroveren. 7^0; Unites I-O WK I 2-3; DSS I- KORFBAL S.DJCB. 17 Mei' 1© klasse. Burgh I-Die Gouwe I Zeemeeuwen I 2-3 (20 minuten na de rust gestaakt)velocitas I-Strand- Vogels I 2-4. 2e kl. NOAD I-DOSKO I 2-10; Zwaluwen I-DES I 2-1; Stormvo gels-Brouwershaven 2-4. Dinsdag 20 Mei a.s. wordt ge- Speelkil: Res. 2e kL A. VelOcitas II- StrandVogels IL Res. 2e kl. B. Uni- tas' H-Unitas Hl; Die Gouwe II- Brouwershaven H. Alle wedstrijden vtangen om' 7 uur aan. De Juniorenwedstrijd Die Gouwe- Brouwershaven is uitgesteld tot Za terdag 24 Mei (5 uur). BILJARTEN Om het Europees kampioenschap driebanden De Belg Vingerhoedt is er te Lau sanne te geslaagd rijn titel van Europees kampioen driebanden te behouden. Hü won al rijn 7 partijen' en behaalde een algemeen gemid delde van 1,023 (350 car. te' 342 beur ten met een hoogste serie van 11). Onze landgenoot Broekhuizen werd derde met 10 punten en 322 caram boles in 440 beurten (gemdddeldejj 0,731, bootste serie 10). DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" De Postduivonhcuders vereniging „Do Bruso Trekker" nam deel aan de wed- vluoht uit Neufvilles, op 10 Mei. Do uitslag was als volgt: 1, 4, 13 en (15 C. Balv Sirjansland; 2, 9, 14 en 2e overduif C. J. Maas, Zijpo; 3, 7, 10 en 11 A. J. IJzclcnberg, Bruinisse; 5 H. W. Bossers, Bruinisse; 6 en 8 I. Deurloc, Bruinisso; 12. J. van de Velde; Nieuwerkerk; 16. D. Capelle, Brui nisse; 17 en 20 J. Gast, Braimssc; 18. P. Zandijk, Sirjansland; 19 en lo overduif A. Vane, Bruinisse; 21 W A. Jumelot, Bruinisse In concours 02 duiven. Snelheid 1» duif 1352.68 motor per minuut. „De Trouwe Duif", Tholen De Postduivenhcudersvercuigins te Tholen hield ccn wedvlucht uit 'Vilvoorde. M. Tazelaor 1 en 11; L. Jansen 2; L. Lahon 3; C. Scomers 4; A. Wago- makor 5 en 6; L. Socmore 7; V. Li ban 8 en 19; R. do Groot 9 cn 16; B. v. Poopelon 10, 12 cn 21; M. Mccliker 13, 14 en 18; D. Jansen 15 cn 22; Joh. Banij 17; Jch. Deurloo 20 en 25; Ph. Stckotco 23. Uitslag v. d. „Concours-Combinatie*' Schouwen-Duiveland Wedvlucht Vilvoorde mot dcolnnmo van 382 duivou. Snelheid lo duif 1242 m.p.m. Do eerste 20 prijzen: 1 D- CkH polio, Bruinisso; 2 A. J. IJzclcnberg, Bruinisso; 3 G. Flikwcert, Zonuemairo; 4 G. N. Botting, Schuddobcura; 5, 6 en 14 Gobr. v. d. Wielen, Brouwers^ haven; 7, 11 en 13 J. Pankow, Zie rikzee; 8 cn 9 G. Bol, Sirjansland; 10 L. A. v. d- Werf, Drftaohor; 12 H. Koovoots, Zierikzee; 16 J. M. Kloet, Brouworshnven; 17 G. Kloet, Zierikzee; 18 S. d. Velde, BrouJ wershavcn; 19 P. v. Mannen, Drel4 schor; 20 A. J. Flikwcert, Zonscmaito

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 4