ff -bed is ook voor U ideaal! Het ontwerp-Hinderwet PUROL huidgenezer geneest en veredelt, de hulj In Australië start men met een „voedsel-slag" Duitse jeugd weer aan de knuppel van zweefvliegtuigen Het rijdend MYSTERIE Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer VerschcaeQ U de Memorie Vaa Ant woord der regering aan de Eerste Ka mer over het ontwcrp-Hinderwett EUextf AAa U het volgende ontleend. Ala men de Woningwet bij de Hüfc derwet zon betrekken bestaat er geen afdoende feden dit oolc niet met an-4 dero regelingen te doen." Wat betreft dit verband tussen Hinderwet en Wo ningwet, kan nog worden opgemerkt, dat het een gelukkige omstandigheid la, dat zowel de vergunning kraebtena de Hinderwet als die, welke kraebtena artikel 6 der Woningwet ia vereist, door hetzelfde college, nl! burgemees ter e n wethouders, moet worden ver- leeodJ Inderdaad verloopt er thans veelal geruime tijd tussen bet tijdstip vau de aanvragó ener Hinderwetvergunning en do beslissing er op. Na bij het ondeN havigo ontwerp een nieawo procedure wordt voorgeschreven, is het, zolang proctischo ervaring met dit nieuwe Systeem ontbreekt, nog niet ri5et ze kerheid te zeggen of dit bezwaar wel of niot ^al toenemen.' De ministers zijn or echter van overtuigd, dat dit niet hot goval zal ri)n> zij geloven, dat de nlouwo methode praotlsoher en doeltref fender la dan de thans nog geldende! Openbare zitting voor bezwaren Do ministers bobben er prijs op gestold hot instituut van de open-I bnro zitting voor bezwaren in het ont werp over ta nomen, omdat het veel-I vuldig voorkomt, dat omwonondoa te-K goti een voorgenomen inrichting be- «wnrou tncnon te hebben, terwijl zij zich van do aard dor inrichting eigen- lijk geen juisto voorstelling hebben gevormd. Wanneer één en ander dan <>i» dlo zitting nador wordt verklaard 0u uitgelogd, komen aanvankelijke boJ Zwnreu vaak te vervallen; Hierdoor 'wordt in vele govallon de gang van »tk©n vorgomakkolljkt en wordt eau l,ecocpsprocodiini voorkomen! Toenemende veiligheid in Indonesië West-Java nog moeilijk gebied Do Indonesische minister-president jWilopo heeft in eon verklaring van do regering gezegd, dat bij nauwkeurige! beschouwing van do veiligheidstoestaod Ju geheel Indoncsiö men tot de con4 olusio moet komen, dat veruit het grootste deel van het lond het peil beeft bereikt, waar de veiligheid gc4 boudhaafd kan wordon door do civiele organen; Daarnaast noemde hij speci aal West-Java bij de gebieden, waar bot leger nog deelneemt in het oprollen! van tamelijk sterke bendes.' JWilopo kondigde aan, dat binnenkort de staat van oorlog en beleg zal wor den vervangen door een nationale wotj In Zuid-Samatra is de staat van oor log en boleg deze maand reeds op4 geheven; Do voorlezing van de regeringsver-1 klaring dnnrde ongeveer een uur. Het voltallige kabinet met uitzondering vag dr. Leimena, dio ziek is, was bij het uitsproken aanwezig! Opnieuw Nederlandse vrijwilligers naar Korea Ter versterking van de gelederen van het Nederlandse detachement Verenigde Naties zullen binnenkort wederom Ne-i derlandse vrijwilligers naar Korea gaan! Zo vertrekken onvoorziene om-I Mondigheden voorbehouden op 13 Mei as. 25 man onder leiding van de éorsto luitenant C. D. Huiskes per vliegtuig van Schiphol, op 20 Mei cL o.v. eveneens 25 onder commando van do kapitein D. B. W. van Ardcnne en op 27 Mei a.s. wederom 25 man met als commandant do eerate-luitenant 3}; E. Spier. Op 30 Mei a.s. zullen 175 man on der commando van do kapitein H; Vader do reis per boot aanvaarden; Bij al dezo detachomenton bevinden zich wederom verscheidene ond-lodon van hot N.D.V:N., die zich voor do tweede maal voor dienst in Korea! hebben verbonden.' Tegelijk met het Nederlandse dotaM choment zal ook een Belgisch aflost eingsdetachement ter sterkte van 75 tnan worden ingescheept) De legervoorlichtingsdienst herinnert °r ten slotto aan, dat aanmelding voor het Nederlandse detachemont Verenigde Naties to allen tijde openstaat, zowel voor hen, dio nimmer een militaire opleiding ontvangen, als voor hen, die thans jn dienst zijn of vroeger in dienst zijn geweest (Men kan zich schriftelijk of mondeling molden in do nlouwo Frodcrikkazcrne te Den Haag); Wat betreft het verlenen van .ver gunningen voor Waterstaatswerken, handhaven de ministère hun standpunt, dat er geen voldoende practlschc ari gumenten kunnen worden aangevoerd, waarom ten behoeve van waterschap pen van de algemene regel, dat ver gunningen in eerste instantie door het betrokken gemeentebestuur wordeo ver leend, zon moeten worden afgekeken. BETER EEN VOGEL IN DE HAND Spreekwoorden-strijd in V.N.-Commissie De woordenstrijd in de ontwapeningen commissie van de Verenigde Naties werd tijdens de bijeenkomst van Don derdagavond op zeker moment ver-I engd tot een spreekwoordenstrijd toen een internationaal bekend gezegde, in het Nederlands luidend „beter één vo gel iu de hand dan tien in de luoht'S,' te berde werd gebracht. De SowjeN Buasilchc vertegenwoordiger Jacob Ma-t lik zetde, dat het een ond Russisch spreekwoord was. Do Fransman Jules Moch liet dit eqjiter niot zonder meer passeren en wees er op, dat dit spjr'eek-l woord reeds gebruikt was door dd Franse fabelschrijver La Fontaine, dio het aan Aesopus had ontleend! VLIEGENDE SCHOTELS Fotografen van de Braziliaanse pers hebben vorige week vijf bij zonder duidelijke foto's kunnen nemen van een vliegende schotel, die over Barra da Tüuca, een voorstad van Rio de Janeiro, vloog. De foto's zullen voor on derzoek aan de generale staf van bet Amerikaanse luchtleger ge zonden worden. De Amerikaanse militaire at taché te Rio beeft gezegd: „ik be twijfel de authenticiteit van deze foto's niet. Het zijn de beste die ik gezien heb. Zij hadden niet duidelijker kunnen zijn''. Russische waarschuwing inzake luchtverkeer Do Sowjet-'antoriteiten in Duitsland hebben bij do Franse commandant te Berlijn geprotesteerd tegen „het schen den van de internationale lnchtcorri^ dor .tussen Wcst-Duitsland en Berlijn! door eon Frana vliegtuig type Beach-! craft C-45"; „Als do Franse autoriteiten niets doen om zulke schendingen to voorko men, zijn do gevolgen voor hun reke-4 ning", aldns het protest-schcijvon, aan-i gehaald door het Oost-Duitse nienws-( bureau A.D.N. De Bussen zeggen, dat de Fransen al verschillende Bussische klachten over schendingen naast zlah neer hebben gelogd! Amerikaanse marineschepen worden hier gebouwd Te Washington is een overeenkomst getekend tauscn do Nederlandse rege ring en de Amerikaanse regering,' waar bij laatstgenoemde het voornomen te kennen geeft in Nederland een vijftal patrouillevaartuigen te laten bouwen. Na voltooiing zullen de schepen wor den overgedragen aan de Koninklijke Marine, die dezo zal gebruiken voer beveiliging tegen onderzeeboten, van havens en kustgebieden. Dezo vaartuigen zullen worden ge bouwd volgens een door de Koninklijke Marine, in samenwerking met de Ame rikaanse Marine-autoriteiten ontwik keld type. De uitwerking van de bouw plannen wordt thans door het Mini sterie van Marine ter hand genomen met het doel op zo kort mogelijke ter mijn do desbetreffende order bij eei\ of ineer Nederlandse werven onder te kannen brengen. Echtpaar werd in het water wakker Woonschip zonk in gracht Midden in de naobt werden een 28- jarige Amsterdamse koperslager en zijn vrouw ruw (en kcod) in de slaag ge stoord t zij lagen plotseling in bet water. Tot hun ontzetting bemerkten zij, dat bun woonschip, waarin zij in de Prinsengracht te Amsterdam tegenover perceel 225 gehuisvest rijn, enel aan bet zinken was. IJlings verlieten zij de slaapkamer en wisten nog juist in nachtgewaad de wal te bereiken voer bet schip geheel onder water stond. Toen bleef bet cp de een of andere manier hangen cf stootte misschien reeds op een stukje wallekant. Waterpolitie, die gealarmeerd werd, zorgde er voor, dat de boot niet ver der kon kantelen. 'Tevens werd nog enig meubilair gered. OP HET NIPPERTJE Minderjarige jongens gered uit Vreemdelingenlegioen Twee minderjarige Apeldocrnse jon gens, de 17-jarige H. W. Butgers en zijn vriend, do 16-jarigo B. J. Groea- berg, hebben enkele weken geleden in een recalcitrante bui de ouderlijke woning verlaten. Daar een bunnor reeds eerder te kennen had gegeven ftich voer het Vreemdelingenlegioen te willen molden, werd een onderzoek in die richting ingesteld. Dank zij hot ingrijpen van de Nederlandse con suls in Parijs en Marseille, kondon do twee jongelieden, die inderdaad bij bet Vreemdelingenlegioen hadden dienst genomen en reeds do vorbnndooto had don getekend, daaratt worden bevrijd. Dat was nog juist cp hot nippertje', want zij waren al aan boerd van het schip, dot hen naar een opleidingskorap in Marokko zou vervoeren. Donderdag avond zijn betden weer in do ouderlijke woning teruggebracht. Nederlanders bewaken krijgsgevangenen in Korea Hot Nederlandse detaohoment Ver enigde Naties is van bet front terug getrokken tct het eiland Koje-do, nabij de havenstad Poesan in het Zuiden van Korea. Do tweede divisie, waartoe het N.D.V.N. bohoerdo, is in reserve go- gaan. Het 38ste regiment van die di visie, waarbij het N.D.V.N. reeds ge ruime tijd is ingedeeld, heeft opdracht gekregen de krijgsgevangenen, die op het eiland Kojo-Dc, vertoeven, te be waken. Do commondant von dit eiland stelde het in hoge mate cp prijs, dat nu ook een lid van do familie van Verenigde ^ïaties" aan die bewaking van krijgs gevangenen deelneemt. Vermoedelijk zal het N.D.V.N. enige maanden met deze bewakingsopdracht belast blijven. Nederlands-Frans-Britse oefening ter zee In do loep van de volgende week zal het 121ste squadron mijnenvegers onder bevel van luitenant ter zee dor Ie klasse A. J. Bos en bestaande uit Hr. Ms. Deurloc, Westersoholdo, Oosterschelde, Hollands Diep, Marsdiep ^Volkerak en Borndiep uit Den Helder uitvaren, om tezamen mot Britse en Franse zee- en luchtstrijdkrachten deel te nomen aan oefeningen in mijnon leggen en mijnen vegen in Het Kanaal voer de Franse kost. Do schepen worden 16 Mei te Cher bourg verwacht. De oefeningen zullen omstreek* 10 dagen in beslag nemen; Vrijdagmorgen heeft zich in een pijler van de Staatsmijn „Wilhclmine" een instorting voorgedaan, waardoor do 23-jange mijnwerker Senter dodelijk werd getroffen. Vier andere mijnwer kers werden door het vallond gesteente "ingesloten, doch kondon in de loop van de morgen worden go red. Vijfjaren-plan brengt ruim zes millloen acre grond in cultuur (Van onze AustraliS-correspondcnt) Meer dan zee millloen acre grond zal indien de nieuwste plannen .van het Australische Gouvernement werkelijkheid worden binnen vijf jaar een belangrijke bijdrage levered niet alleen voor een voedselslag ten gunsti van Australië zelf, doch ook ten behoove van diverao andere landen. Hierdoor zal ook do mogelijkheid worden geschapen dat Anstralie weer de belangrijke plaats gaat Innemen voer de wereld-voedselvoorziening, wel ke door allerlei omstandigheden in de laatste jaren verloren ia gegaan. Bovendien geeft het plan een moge lijkheid tot verdere ontwikkeling van dit land, waarbij immigranten vermoe delijk een niet onbelangrijke rel zullen gaan spelen. Toen ik onlangs na een tooht door dat deel van Australië, hetwelk men met „never-never" (heft niets) betitelt, was aanbeland in Brauxholme (Wcst- Vlotoria) ontmoette ik daar een Neder landse farmer, M. Pelzer. „Wat er van dit land te mrken zijn", vertelde hij tijdens het ver haal over zijn ervaringen. Do boerderijen in de omgeving be slaan oppervlakten variërend van 500 tot 5000 acres en iodïro acre zou on geveer twee schapen kunnen dragen. Evenwel, enorme oppervlakten liggen nog onbenut en oen farmer met 500 acre zou hier een behoorlijk bestaan kunnen hebben. Waar men over hectaren in millloenen spreekt! Hot is moeilijk te zeggon hoeveel millioencn hectaren grend in Australië om zc te zeggen nog „braak" liggen. Men heeft nul. rekening te houden mot do klimatologische omstnndiirhe- den, waarbij dus do regenval do moge lijkheid van een oultuar bepaalt. Echter kan men hier gerust in mil- lioonen hectaren sproken, wannocr het gaat over land,' waarop landbou,w of veotoelt uitgooofond kan werden. Volgens de jongste onderzoekingen heeft 34 pet. von do Australische bo- domoppcrvlakte een jaarlijkse regenval van minder dan tien inches, 42 pet. heeft voldoende rogonval voor weiden, dooh niet vcor landbouw; 16 pet. van de oppervlakte zcu door regenval wel geschikt zijn voer onltunr,1 doch zulks is niet mogelijk dcor steenachtige bo dem enz. Er zou evenwel dcor irrigatie enz. pog heel wat te bcrolken zijn. Momen teel wordt „slechts" twoomool do op pervlakte van Nederland met tnrwo be zaaid, doch er is in Anstraliê neg wel lots méér te docnl Binnen vijf jaar kou de met tarwe bozaaido bcdom-op- pervlokte nu van 10 millloen tct 14 milliocn actres (een acre is pl.m. 2.5 ha.) opgeveerd kannen wordon. Het nieuwste regeringsplan Nadat reeds lange ttyd de diverse mogelijkheden vcor uitbreiding vau do landbouw bespreken waren, is thans de regering gekomen mot een vijf jarenplan, dat Australië van grotor betekenis zal doen rtyn in de wereld- „voedsel-slag". In verschillende delen van het land zullen millioenen acres land in cul- 'tuur worden gebracht met als resul taat zo men vorwaoht dot de tarwe-produotie met 40 pet. wordt op gevoerd, vcor mout enz. met 50 pot., vlees met ruim 50 pet., melk met 12 pot., tabak 230 pet. en lijnzaad 600 pot, Het ezport-inkemen van Australië zou hierdoor met 100 milliocn p.st. per jaar kunnen stijgen. Momenteel produceert Australië 1.230 000 ton vlees per jaar, dat dus zal vcrdukbelon. Bijzonder Engeland, dat voor de vleesvoorziening groten deels van Australië afhankelijk is, zal hierbij gebaat zijn. In het plan Is opgenomen speciale hulp oan do landbouw, zulks c.o. door aankoop van do nleuwsto machines in Amerika, verdor een gedeeltelijke ontheffing van belasting betalen dcor do landbouwers en hun perscnool, bouw van woningen enz. LAND- EN TUINBOUW Do internationale tarweconfercntio Uit gewoonlijk betrouwbare bron wordt vernemen, dot do vertegenwoor digers vau 46 landoD, die aan do inter nationale tarweoonforontio te Londen deelnemen, geen overeenstemming heb- bon kunnen bereiken en dat de con ferentie binnenkort zal wordon vcr- jRoagd. Het geschil over de prijzen bslem- mort het bereiken van overeenstem ming ovor do hcoveclhcden en dit waren de twee voornaamste punten, waarover onderhandelingen werden go- voord. De vior exporterende landen,1 do V.S., Canada, Australië en Frank rijk wensen alle eon prijs van meer dan 2 dollars per bushel, dcoh vele importerende landen verzetton 'zich togen dit niveau. Op het ogenblik be draagt do maximumprijs krochtons do ovoreenkemst 1,80 doller por bushel en de vrije marktprijs ongovcor 2,40 dollar. Minister Mansholt te Bonn Op uitnodiging van prof. dr, Wj Niklas, do West-Duitse minister van Landbouw, voort ministor Mansholt In Bonn bcsprekingon over problemen, dlo de Nederlandse on do Dnitso landbouw raken. Ook do landbouwjntegratle in Europa zal bij dezo besprekingen aan do orde komen. Minister Mansholt is vergezeld van mr. J. J. van dor Lee, hoofd van do direotio Internationale Organisaties van het ministerie vau Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning. RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 13 Mei HILVERSUM L 402 m. 7 nieuws. 7.15 gram. 7.45 morgen gebed en kalender. 8 nieuws en weerber. 8.15 gram. 0 voor de huis vrouw. 0.30 waterstanden. 9.35 gram. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10 voor de kleuters. 10.15 gram. 10.40 school radio. 11 voor de vrouw. 11.30 school radio. 12 Angelus, 12.03 gram. 12.30 land- en tuinbouw. 12.33 pianoduo. 12.55 zonnewijzer. 1 nieuws. 1.20 ac tualiteiten. 1.25 amusementsorkest 2 gevarieerd programma. 2.55 gram. 3 schoolradio. 3.30 „Ben je zestig?". 4 voor de zieken. 4.30 ziekenlof. 5 voor de jeugd. 5,16 felicitaties voor de jeugd. 5.45 rogeringsuitzending: „Een ontwikkelingstrek van het ver keerswezen in Indonesië". 6 nieuws, 6.15 actualiteiten. 6.20 ëportpraatje. 6.30 Motropolo-orkest. 7 gram. 7.40 „Dit is leven", causerie. 7.50 lichte muziek. 8 nieuws en weerber. 8.08 De gewone man. 8.15 radio-philhar- monisch orkest en solisten, (om 8.40 actualiteiten). 9.30 gram. 9,45 Do rAdiodokter. 9.55 cello en piano. 10.25 gram. 10.45 avondgebed en kalender. 11 nieuws. 11.15-12 gram. HILVERSUM II. 298 m. 7 nieuws. 7.15 gymn. 7.30 gram. 7.50 dagopening. 8 nieuws. 8.15 gram. 9 morgenwijding. 9.15 gram. 9.25 voor de huisvrouw. 9.30 gram. 10.50 voor de kleuters. 11 voor de zieken. 11.30 orgelconcert. 12 piano-trio. 12.30 land- en tuinbouw. 12.33 voor het platteland. 12.40 zang en plano. 1 nieuws. 1.15 mededelingen of gram. I.20 Promenade-orkest. 2 voor de vrouw. 2.30 gram. 2.40 schoolradio. 3 gram. 3.30 Onze Amerikaanse bu ren. 4 „Dit is mijn lievelingsmelo die", enquête. 4.30 voor de jeugd. 4.50 kinderkoor. 5.15 sopraan en piano. 5.45 gram. 6 nieuws. 6.15 lichte muziek. 6.55 voor de kinderen. 7 pianospel. 7.15 brief uit Parijs. 7.20 koorconcert. 7.50 harmonie-orkest. 8 nieuws. 8.05 gevarieerd program ma. 9.10 mededelingen en gram. 9.20 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 9.35 dansmuziek. 10.05 „Discogram". 10.45 buitenlands overzicht 11.00 nieuws. 11.15 „New York calling". II.20 jazzmuziek. 11.45-12.00 gram. TELEVISIE 8.15-0.45 n.m.: Experimenteel tele visie-programma van de N.C.R.V. - 3. Dertigduizend; 2. vacantievoorbe- reidingsvoorlichting. - Pauze. - 3. „De krant is Koning"; 4. dagsluiting. Donderdagavond tó in do von Bocrlcatroat to Amsterdam do 47-jorige C. do Woord, toen hij cp z^n fiets tussen twee wielrijders en oen 10- "wieligo vrachtauto dcor wilde rijden, doer do vrachtauto orerroden. Hij pvcrloed bijna cnraiddollijk. Zijn stof felijk ovorechct is per ambulance van do G.G. on G.D. naar hot Wtlhclmina- gesthuis vervoord. Ingezonden mededeling Lekker warm eit volkomen geruisloze vering. FEUILLETON 40 Vliegster is de niet-offlciële voorvechtster van zweefsport In ovorcoDStomming mot de op 3 Mo; In Nederland gehouden herden- ktagsplcchtighedcn heeft ook het hoofd van tl1* Nederlandse missie in Japan, ambassadeur P. E. Tcpperoa, op die dag een krans gelegd aan do voet van bot monument van hot kerkhof to Ho-I dognyn, nabij Yokohama. Op', dozo ■chittorend aangelegde begraafplaats bevindt zich een massagraf van do krijgsgevangenen der Japanners, diQ hier hot loven hebben gobxtoal In do negen maanden, die zijn ver4 streken sinds do Westerse verbondenen voor Wcst-Duitsland het na de oor log afgekondigde verbod op het zweef vliegen hebben opgeheven, is hot vlie gen met glijvliogtuigcn, ovenals voor do oorlog, weer oen nationale sport geworden. West-Duitsland tolt thans 750 clnbs voor hot beoefenen van hot zwoofH vliegen, dio tezamen 35.000 loden tel- lon. Vier maatschappijen, waaronder do vooroorlogse vliogtaigfabrikanton der te Bremen gevestigde firma „Focke Wulff vervaardigen zweefvliegtuigen; 37 vcldon voor de zwccfvliogpport zijn horepend en tweehonderd andere zijn' in aanleg. Er zijn thans 150 zweef vliegtuigen in gobrnik. Volgens de plannen der clubs zullen er medio 1952 rnim vijfhonderd ln de lucht rijn, terwijl men er op rekent ia 1953 over duizenden zweefvliegtuigen to bo- echikken. Hot zweefvliegen in in Daitsland van' oudshor con door do staat gesubsidi eerde sport geweest, waarbij do olublo- don niot moor dan twee mark por maand lidmaatschapsgeld botaaldon! Do bekondo Duitao vliegster Hanna Beitsch is do niot-officiële voorvecht ster van een herleving der Duitse zwcefvliogtuigsport. Zq steeg, ln het laatste stadium van do oorlog, met oen licht vliegtuig van con Berlijnse straat, die onder Bussisch geschutvuur lag, op. Zij was ook één dor laatstcn die Hitler in lovendon lijvo hooft aan schouwd, voordat hij in zijn bunker, onder het gebouw van do Bjjkskanse- larij, zelfmoord pleegde! Oorspronkelijke avonturen-roman door d' ARGENTY „Wat is dat voor dwaasheid?" viel de brede kerel naast hem uit, „Li- ang-sjin is toch. geen conductrice? Hoe zit dat, meisje? Wat 'voor co- medie voer jij hier ten tonele?" „Comedie?" stamelde Lola ver ward, „ik.ik weet 't niet.ik begrijp er nu helemaal1 niets meer van." De beide heren keken elkaar eens dan, de wenkbrauwen opgetrokken alsof ze de gedachten van de ander wilden peilen. Dan namen ze het meisje in haar blauwe uniform nog eens op, van onder tot boven. „Bedoelt U.... Liselotte?" vroeg ze nog in een laatste hoop, dat dit alles niet waar mocht zijn. Dat dit tere poppetje in haar Oosterse kle dij niet in deze ellendige verwikke lingen thuishoorde, maar een eerlijk onschuldig vriendinnetje was, boven alle verdenking verheven. Toch voelde ze het al niet meer als een verrassing, toen die belden hoofden zich terugwendden en een veelbetekenende blik uitwisselden, die méér vertelde en béter sprak dan de troostende woorden van de gele diplomaat: „Wij weten niet wie U bedoelen met naam Liselotte. Mis schien U bedoelen andere, goede vrouw. Wij spreken over slecht meisje. U onze Liang-sjin niet ken nen 1 U denken aan andere per soon?" Treurig schudde Lola haar bruine krullen. „Ik ben bang dat we over het zelfde meisje praten, maar U haar onder een andere naam kent dan ik. Tegen mij noemde zij zich Liselotte en tegen U misschien Liang-sjin." Daarop keek ze Ossewaarde aan en voegde er met een laatste vleugje hoop aan toe: „In ieder geval is ze conductrice. De chauffeur is langer bij de W.EJB. dan ik en die kent. haar. Hij heeft 't me zelf gezegd." De blonde man begon te lachen. „In-yin, ja die zal geen kwaad van haar vertellen? Dat zei ik U immers al in Den Bosch: hij is, net als Li ang-sjin, een spion van het Gouden Masker. U hebt een aardig stel vrienden bij elkaar gezocht, juf frouw!" De brunette voelde het bloed uit haar wangen wegtrekken. Het ta- Dige vel van de Chinees rimpelde nog meer. Zijn scheve spleetoogjes schenen welhaast dichtgeknepen, toen hij veelbetekenend opmerkte: „Chauffeur nog niet lang bij maat schappij. Hij tijdelijk in dienst ge nomen. Hij: alleen rijden deze bus. In-yin dus conductrices helemaal niet kennen. Wat bedoelen U met woorden: chauffeur langer bij do W.E.B. dan ik? U bedoelen U ook tijdelijk in dienst voor deze rit?" Lola wist niet 20 vlug, wat zij allemaal moest antwoorden. Elk houvast, waar ze zich nog meende aan vast te kunnen grijpen* werd onder haar handen weggeslagen. Wielewaal was dus niet de eerlijke jongen waarvoor hij zich had uit gegeven. Hij kende Liselotte niet. Hij reed pas bij de W.E.B. en kwam alleen maar om te spionneren. Dus daarom zocht hij vriendschap met haar,,,. Met een ruk kwam' Ossewaarde overeind. Een ijzeren klem legde om haar polsen, dicht bracht hij zijn dikke gezicht bij het hare. „Ik raad U aan, juffrouw, om open kaart te gen ons te spelen. Wij zijn niet voor een kleintje vervaard, begrijpt U? Zeer zeker niet voor een stelletje comedianten, dat het Gouden Mas ker op ons wenst af te sturen. Ver telt U dat ook maar aan Uw grote meester." Hij draaide haar ene pols plotse ling half om, zodat ze met een kreet van pijn op de knieën gedwongen werd. „Of wilt U ons soms wijsmaken, dat U óók niet weet wie het Gouden Masker is?" De tranen sprongen haar in de ogen1 bij1 deze verdenking. Zij een spionne van die duistere onbekende, alleen omdat ze toevallig tussen een paar verdachte figuren was geraakt, die misschien nog niet eens zo schul dig waren als deze kerel dacht. „Ja!" bracht ze met moeite uit, „dat wil ik U wijsmaken. Of wilt U soms dat ik ga denken dat U het bent? Een fatsoenlijke heer zal het tenminste niet in z'n hoofd halen om een meisje aan te vallen. Laat me los, gemeen Goud Masker, an ders zal ik het U eens afrukken zo dat iedereen Uw zwarte ziel kan zien!" Hij liet haar los. Pijnlijk haar pols wrijvend kwam ze overeind. Hsieh- Fu deed er het zwijgen toe, hij sneed een stukje van zijn loembia cn stak het bedachtzaam in zijn mond. Zijn zwaargebouwde metgezel zocht zijn plaats weer op, nog wat nabrom- mend over „brutaliteit", „Ik wens U smakelijk eten, mijne heren 1" (Wordt rerrclgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 2