Voortreffelijk middel tegen moderne mondverzorging TWEEDE KAMER wek de gal De nota Inzake de exportpolitiek behandeld in uw lever op Chr. Stichting voor school' en beroeps keuze in Zeeland Stad en Provincie TRANSPIRERENDE VOETEN? Fa. Joh. den Boer Het rijdend MYSTERIE Ingezonden mededeling Achterstelling van de binnenlandse markt, belasting faciliteiten en exportgaranties zult morgen* „kiplekker" alt bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, andera verteert uw voedsel niet, het bederft. Team van laboratoriumleden ln de centra Do Kamer heeft verder behandeld het wetsontwerp „Overgangsregeling be treffende de verzekering krachtens de Wcrklocsheidswet". Hierin wordt ge steld dat men geen aanspraak kan inaken cp waohtgeld ingevolge de Werkloosheidswet terzake van werk loosheid, welke voor 1 Juli 1952 is aangevangen. De heer de Kort (KVP) achtte dit h«n hard gelag voer de betrokkenen, dooh deze bepaling is onvermijdelijk, dier de administratieve rompslomp *olke aan de Werkloosheidswet is ver bonden. Spr. drong er echter bij de Minister op aan te overwegen of de genen,' die voer 1 Juli 1952 werkloos zijn geen extra uitkering kan wor den verleend, Hij deelde als rapporteur van do Kamercommissie mede, dat van do E.V.G. verzoekschriften zijn inge komen waarin wordt gevraagd de da tum van 1 Jolt 1952 to verwerpen. Namens do commissie stelde spr. voor doze ter griffie te deponeren ter ken nisnoming voer de leden. De heer Gort zak (CPN) verzocht met de verdere behandeling van het wetsontwerp te wachten totdat do leden kennis hadden genomen van do verzoekschriften. Aldus werd besloten. De exportnota De Kamer besprak hierna de door Minister v. d. Brink ingediende nota inzake de exportpolitiek. Do heor Stapelkamp (AB) vond het niet geheel billijk dat de bedrijven die voor de binnenlandse markt werken, wordon achtergesteld bij de experto- rendo ondernemingen wat de belasting- faciliteiten betreft. Hij zou de gchelo industrie van belastingverlaging wil len loten profiteren. Do heer Nederhorst (PvdA) oensta- teerdo in de nota iets meer belang stelling voer do industriële dan voor do agrarische export, wat hij onjuist achtte. Ook waarschuwde hij tegen ver waarlozing van de binnenlandse markt, Spr. vroeg verder inlichtingen aangaan de de Europese Betalingsunie en over de stond van zaken bij de Benelnx. Verder drong hij aan cp het vormen van exportccmbinatios en had hij be zwaren togen belastingverlaging voer „dcllaroxpcrt". Een fabrikant, die een nieuw produot cp do binnenlandse markt brengt, dat vroeger meest wor den ingevoerd, zou z.i. ook belasting verlaging moeten krijgen. Verder zon den ook de werknemers moeten profi teren. Uitgebreide garanties aan de exporterende bedrijven zon hij prefe reren boven belastingverlaging^ „Gebundelde export" Ook de heer Janssen (KVP) kwam op tegen verwaarlozing van do binnen landse markt en van do agrarischci export. Voorts hoopte bij dat het bui tenland zou gaan begrijpen, dat wij Igeon goederen van hen kunnen af nemen als wij zelf niet kunnen laveren. 'In dit verband wees hij op de Duitse houding. Do Vereveningsbelasting wil de hij voer iedereen afgeschaft ziem jP.a.v. de voorgestelde uitbreiding van het werkkapitaal der Herstelbank mgani /yde hij tot vcorziohtigheid< Do heer Weiter (KNP) informeerde (wat andere landen doen ter bevordering van hun export en vroeg aandaoht voor de handel met Oost Europa en China. Hij drong pok aan op het sar menbrengen van de fabrikanten ten behoeve van oen gebundelde expert. Door de Nederlandse exporteurs tegen elkaar uit te spelen heeft Brazilië on langs 300.000 dollar verdiend bij de levering van poctaardappelen. Ten slotte drong hij aan op gratis uit gifte van do exportgids en uitbreiding van onze gezantschappen met econo mische deskundigen. Goede stimulans, effectief De heer Korthals (WD) ken het probleem van de expert niet los zien van do belastingpolitiok en meende dat een structuurverandering moet ko men. Herinnerend aan de reis van „Rioolhonden" te Nice hebben het niet zo slecht Zoals gemeld is bij het Internationale Congres voor Dierenbescherming, dat te Schoveningen is gehouden, o.m. ter sprake gekomen het gebrnik, dat de reinigingsdienst van Nice maakt vaa honden bij hot schoonmaken van riolen; De stedelijke autoriteiten van ge-i noemde plaats hebben thans meego-i dceld, dat inderdaad kleine honden zijn ingeschakeld bij het reinigen van nam we 'riolen, doch alloon om dunno tou-i won door de bnizen te brengen, waart aan later door de rioolwerkera bor-j stela e.d. door do riolen worden ge-i trokken. Gezegd wordt, dat do dieren dit work slechts enige minuten por dag doen en dat do hygiënische om standigheden, waaronder rij werken, niot slechter zijn dan die, waaronder do rioolwerkors hun arbeid verrichten. Niettemin overweegt het gemoenteba-, stuur maatregelen om voortaan toe-3 stellen in plaats van honden tej gaan gobruikenJ Prins Bernhard naar Zuid Amerika merkte hij op hce een goede stimulans goede resultaten kan afwerpen. De ga ranties voer de risico's van export zou hij uitgebreid willen zien tot de export naar alle landen waarheen tegeo betaling van dollars kan werden uit gevoerd. De heer Hofstra (PvdA) merkte cp, dat de belastingheffing niet de dienst maagd is van de economische politiek. Zij heeft een eigen logica en een eigen struotuur. Het fiscale beleid moet on afhankelijk zijn. Daarom was spr. tegen afschaffing der Vereveningsbelasting als middel tot bevordering van de uit voer. De heer Haken (CPN) verwaohtte niet veel van de exportnota en zm liever prijsverlaging als middel tot cons umptieverhc ging. De heer Schmal (CH) vroeg aan dacht voer do beoefening van het am- baoht. Het initiatief moet bij do ex portbevordering uitgaan van de on dernemers en de overheid heeft slechts een beperkte taak. Spr. vroeg de Hc- 'reioo-ondernemors te laten delen in do belastingverlaging, omdat zij dcor het opvangen van buitenlandse gasten deviezen winnen. De heer Schilthuia (PvdA) onder steunde dit laatste en vroeg aandacht voer do wegvervoerders. De Nederland- so moeten in het buitenland belasting betalen, dooh hier zijn de Belgische en Duitse vraohtauto's vrij. Hij vroeg inlichtingen over de uitlating van een West Duitse regeringsambtenaar als zou Nederland zo star vasthouden aan ver- meendo rcohtcn betreffende do Bijnv- vaart. (Wordt vervolgd). U raakt verstopt, wordt bumeurli? er loom. Neem de plantaardige CARTER'E LEVER PELLETJES om die liter gal Dezer dagen werd overgegaan tot 4 ledon van het Laboratorium op ge- de definitieve oprichting van de Chr. regelde tijden komt, cm een wetcn- Stiohting voer School- en Beroeps- schappelijk verantwoord onderzoek in keuze in Zeeland, die uitgaat van de to stollen en daarmee do ouders van 4 Chr. Maatschappelijke Organisaties advies te dienon bij de kouze van do (CJ1.T.B., C.N.V., Chr. Werkgevers- opleidende sohcol voor hot toekomstig vorbond en Chr. Middenstandsbond)^ beroep. de Chr. Onderw)ijs- en Onderwijzersor- Daar de kosten van het onderzoek, gaoisaties voer L.O., M.U.L.O. en dio to laag mogelijk zullen gehouden M.O., de Chr. Vrouwenorganisaties. werden, ncohtans voor sommige ouders Een dagelijks bestuur van vijf leden oen bezwaar zullen rijn, zal een eupplo- 3 Hervormden en 2 Gereformeerden', tiefonds gevormd worden, werd gekozen, n.1. H. C. vau Donk, Hiertoe tal een beroep gedaan wor- Van Donderdag 8 Mei tot Maandag Goes, voorzitter; Dra. J. J. Knibbc, den op de organisaties die de Stichting 19 Mei worden de onderdelen, welke Goes, lo secretaris} J. Ledder, Vlls- vormen en cp de besturen der Chr. thans in de legerplaatsen op do Ve- siugen, penningmeester; mevr. A. do scholen in ens gewest, luwe verblijven gezamenlijk ge>efcnd Jong-Bikker, Middelburg, 2e secrota- Ook tal, via de Christelijk Psy- in Noord-Brabant en het Noorden van reesc en Dr. P. J. Hoogteyling, Goes, cholcgische Centrale, do landelijke or- Limburg. alg. adjunot. ganjsatie, waarbij do Stiohtlng rich De oefening genaamd „De Kempen" Het voorlopig contact met het La- aauslult, subsidie van Bijk, Provinoie en heeft ten doel een regiment infanterie boratorium Yan toegepaste Psychologie, pemeentebesturen gevraagd worden, emt onderdelen van artillerie, ver- directeur Prof. Dr. J. Wateriok, werd De Stichting hoopt, dot per 1 Sep- bindingsdienst, genie en met verple- thans voortgezet in een tweetal be- tember a*. de practieche arbeid van hot Adviesbureau zal kannen beginnen. op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlöke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen.. Eist Carter's Leverpilletjes. Militaire oefening „De Kempen" gers- en verzorgingseenheden to cefe- sprekingen te Amsterdam, nen in verschillend terrein en onder Op 3 Juni a.s. hoopt Prof. Waterink uiteenlopende omstandigheden. zelf te Goes te komen om een def.ni- De opmars loopt van Bergen op tieyo regeling te sluiten met de Stioh- Zocm over Boosendaal, Breda, Tilburg, tmg. Do bedoeling is, dat in diverse Eindhoven en Weert naar Bcermond. centra van onze provincie, o.a. Goes, ,De steden zelf worden echter geheel Middelburg, Zierikzee, Tholen, Tor- vermeden. neuzon en Oostburg een team van ca, Ingezonden mededeling WIELRIJDERS! Als ge de weg wilt oversteken of van richting wilt veranderen, let dan goed op het andere ver keer en geef altijd tijdig en dui delijk richting aan. Moet ge plotseling stoppen, geef dan een stopteken voor het achteropkomend verkeer. VERLOREN VISUM Een huilende passagiere kwam Woensdag bij de passage-afdeling van de Holland-Amerika Lijn in Rotterdam vertellen, dat ze die dag met de „Nieuw Amsterdam" zou meegaan, maar.... zij had haar visum in Berlijn vergeten. Gelukkig voor haar vertrok het schip pas 's avonds en direct werd Berlijn opgebeld. De zaak werd besproken en haar vader stapte nu met het visum in1 een vliegtuig, dat hem van Berlijn naar Hamburg bracht. Daar werd het papier toevertrouwd aan de goede zorgen van de piloot van het lijntoestel naar Amsterdam. Om half negen startte een em ployé van de H.AL. met een taxi van Schiphol en zo kon de Ber- lijnse dame om half tien met het document worden verblijd. Toen dan ook om tien uur de „Nieuw Amsterdam" vertrok, was zij het niet, die „de boot had gemist". Tot ieders verbazing reeds wittere tanden na eenmaal poetsen Zolang geen knagende kiespijn de mens plaagt, besteedt hij doorgaans weinig aandacht aan zijn gebit. Als het echter een maal zo ver is gekomen, ja, dan is geen tandarts goed genoeg om het onheil weer zo snel mogelijk te her stellen. Doordat ons voedsel niet die kwaliteiten bezit, waardoor bijvoor beeld in het wild levende volks stammen tot op vrij hoge leeftijd 'n gaaf gebit behouden, wordt er in de beschaafde landen al het mogelijke gedaan om de verzorging van de tonden1 en kiezen op hoog peil te brengen. Deze verzorging begint met het geregeld, ja dagelijks poetsen met een goede tandpasta. Onder de vele middelen, die voor dit doel worden gebruikt, valt Castella Tand pasta onmiddellijk op. Reeds na één keer borstelen is het verrassend te zien hoe blinkend wit en. glanzend d'eze Castella Tandpasta Uw gebit maakt. Daarbij bevat Castella Tand pasta het element fluor, dat tand bederf (caries) tegengaat. Daarom is het niet alleen voor U, maar in het bijzonder ook voor Uw kinderen van het grootste belang de dag met Castella Tandpasta te beginnen en te eindigen. RENESSE Ingezonden Mededeling RUTRANEX HEIPT AFDOENDE EN IS OWSCHAOELIJK VRAAGT UW APOTHEEK EN DROGIST DE WERKLOOSHEID IN APRIL GEDAALD Het aantal bij' de arb eddsbureaux geregistreerde werklozen1 daalde in April in ons land van 145.387 tot 129.980, nJ. 94.465 geheel werklozen (Maart: 105.962), 35.125 D.U.W.-ar- beiders (38.959) en 390 geheel werk loze wachtgelders (446). In Zeeland bedroeg het aantal werklozen per 30 April) jd. 2706 (eind Maart: 3129). Het aantal als werkloos geregi streerde vrouwen daalde in ons land van 7576 tot 6730. De vraag naar vrouwelijk personeel steeg van 9653 tot 10.678. De aanranding in de bossen van Groesbeek Vernomen werdt, dat de toestand van hot slachtoffer van de aanslag in de bossen von Grcesbeek, mej. B. M., dio in het Canisiusziekenhuis verpleegd wordt, neg zeer ernstig is. De Bijks- Ipolitio zot haar enderzoek naar do dader voert. Baal papier viel Voorbijganger dodelijk verwond In de Vicrwindonstraat te Amsterdam is oen vijftigjarige voorbijganger, D. J. 8., dodelijk verwond door een baal oud papier, die van do tweede ver dieping van een aldaar gevcstigdo pa pierhandel naar beneden viel. Een arJ beider was met een stcokwagentjo op do tweedo verdieping oen baal oud papier van 276 kg. aan het verkruton. Hij losto 'do baal op ongovoer ll/«j meter afstand van een geopend laik aan do straatzijde. De baal kntaeldo ba yiol paar bnitoql Nieuw ingerichte zaak van de heer L. Verseput geopend Zjj werd omgetoverd in ultra-modern pand Woensdagmiddag is onder grote belangstelling de nieuw ingerichte zaak van de heer L. Verseput Mzn. aan de Hogezoom geopend. In 1887 werd de huidige zaak in het tegen woordige pand1 gevestigd door wij len de heer G. Verseput, die nog ge bruik maakte van kruiwagen en' hondenkar om zijn klanten te be dienen. In 1917 ging de leiding van de zaak over in handen van de heer M. Verseput, terwijl in 1936 de hui dige eigenaar de zaak betrok. Het pand is gemoderniseerd naar een ontwerp van de heer W. Blaisse, architect van de bouwkundige afde ling van de organisatie T.IP., onder toezicht van de heer J. C. A. Kroner van deze organisatie. Nieuwe op standen, toonbanken, étalages met T.L.-verlichting zijn aangebracht en ingericht. De uitvoerders waren: Gebrs. Kappers (timmerwrk), S. C. v. d. Hoek Mzn. (metselwerk), S. W. v. d. Hoek (schilderwerk), H. Duson en> J. J. Guequierre (licht en smids- werk). Bij de opening sprak de heer W. Blaisse een enkel woordi, waarin hij! de moeilijkheden schetste die bij de inrichting zich voordeden. Hij feli citeerde de familie met de fraaie aanwinst. Spr. hoopte dat de zoon (de heer M. J. Verseput) t.z.t. de zaak zal' mogen voortzetten. Spr." overhandigde mevr. V. een cadeau. Daarna werden de gordijnen weg getrokken en was de zaak geopend. De eigenaar sprak een welkomst woord tot de aanwezigen inzonder heid tot burgemeester Lunsing Ton- ckens en echtgenote. Spr. hoopte dat de wensen in vervulling zullen mo gen gaan. Vele bloemstukken werden' aan gedragen. De ultra-moderne zaak zal1 op de klanten zonder twijfel indruk maken. De heer Verseput heeft be wezen de eis van de tijd te verstaan en op tijd de bakens verzet met het oog op het intensiever wordend' tou- ristenverkeer. Grote eendenfamilie In do sloot aan do Laono werd Woensdagmiddag een moedereend mol 17 jongen aangetroffen, wat zeker een unicum mng hotcn; Bewoners vori aangrenzende huizen brachten mooder en kroost naar veiliger oorden; Verlicht pompstation De Esso heeft bij do zaak van do boor J. J. Guequierre con nieuw, pomp? station iugerioht voor bonzine, water ou lucht. Do heer Guequierre hooft tevens een luchtmeter doen aanbrengen. Het i pompstation is tevens voorzien van een verlichting.' NOORDGOUWE Boffer op de Jaarbeurs L.Z.T. Do heer T. Verburg te Noordgouwo had tijdens zijn bezoek oan de Jaar beurs L.T.Z. te Utrecht een goede dag: Do veevoederfabriek Calv6-Dolft nl. had een originele attractie bedacht om de aandacht to vestigen op haar spe-s oiale biggonmeel. Op hot terrein van de Jaarbeurs was oen „grote onboken^ de"i aanwezig, die naar personen speurde, die bij bun bezoek aan de Galvó-stand een speldjo hadden opge stoken. Op gezette tijdon sprak deze onbekende éón van die personen aan en nodigde hem uit in de stand eon bon voor een gratis zak Suporba-big- genmeol in ontvangst to nomen. De boer T. Verburg was een der geluk-i kigen; RECHTZAKEN Vijf Jaar wegens doodslag Do Amsterdamse reohtbank hooft do 22-jnrigo H. K. G. de Werd uit Am sterdam wegens doodslag veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf mot af-, trok en hooft hot bevel gegovon het dolkmes, waarmede do verdachte zijn daad beeft begaan en de bijbehorende schodo te vernietigen. Veertien dagen geloden werd tegen do W. vijf jaar gevangenisstraf geëist wegens moord subsidiair ^doodslag. Hij had een acht-) tal maanden omgang gehad met een meisje J. M. Bits. Op de avond van de 15e Maart, na een bezoek aan rijn ouderlijke woning, bracht hij het meisje in een steegje naby de Sarphatikado te Amsterdam een aantal stokon en sneden met een mes in hals, rug en nok, alsook in arm en been, toe waar-* door zij vrijwel onmiddellijk overleed; Do tentoonstelling „Woning en Kleding", die deel uitmaakt van do z.g. agrarisoho Jaarbeurs, zal niot gelqk met dezo beurs sluiten, maar tot 14 Mei worden geocntinucerd met het ocg op de grote bolangstolling hier voor. De tentoonstelling op het terrein Croeselaan zal cok des avonds van 19.00 tot 22.00 uur gocpond rijn voor bet publiek. Ingezonden mededeling RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 10 Mei HILVERSUM I. 402 M. 7 nieuws. 7.15 kerkelijke muziek. 7.45 morgengebed en kalender. 8.00 nieuws en weerber. 8.15 gram. 8.25 plechtige Hoogmis. 10 gram. 10.15 voor de kleuters. 10.30 gram. 11 voor de zieken. 11.45 gram. 11.55 water standen. 12 Angelus. 12.03 gram. (12.30-12.33 land- en tuinbouw). 12.55 zone wijzer. 1 nieuws. 1.20 amu sementsmuziek. 2.10 gram. 2.20 En gelse les. 2.40 kamerkoor. 3 Kroniek van letteren en kunsten, 8.38 fan fare-orkest. 4 gram. 4.20 „De vlie gende Hollander", causerie. 4.30 „De schoonheid van het Gregoriaans". 5 voor de jeugd, 6 nieuws. 6.15 jour nalistiek weekoverzicht. 6.25 lichte muziek. 6.45 buitenlandse corres pondenties. 7 gram. 7.15 parlements- overzicht. 7.25 gram. 7.52 actuali teiten. 8 nieuws en weerber. 8.08 De gewone man. 8.15 „Lichtbaken", cau serie. 8.35 gram. 9 gevarieerd pro gramma. 9.55 gram, 10.30 Wty luiden de Zondag in. 11 nieuws, l'l.lö nieuws in Esperanto. 11.22-12 gram. HILVERSUM II. 298 m. 7 nieuws. 7.15 gymn. 7.33 gram. 8 nieuws en weerber. 8.18 orgelspel. 8.50 voor de huisvrouw. 9 gram. 10 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 morgenwijding. 10.20 voor de continubedrijven. 11.35 dubbel strijkkwartet. 12 gram. 12.30 land en tuinbouw. 12.33 Metropole-orkest. 1 nieuws. 1.15 „Kleine zonden", hoorspel. 1.80 omroeporkest. 2.10 filmprogramma. 2.35 Drents pro gramma. 3 accordeonmuziek. 3.30 „Van de wieg tot het graf", cause rie. 3.45 gram. 4.15 sportpraatje. 4.30 kamerorkest. 5.15 voor de jeugd. 6 nieuws. 6.15 varia. 6.20 lichte mu ziek. 6.40 regeringsuitzending: Zoek licht op de Westerse defensie. 7 ar tistieke staalkaart. 7.30 „Passepar tout", causerie. 7.40 „Het O.T. in deze tijd", causerie. 7.55 „Deze week". 8 nieuws. 8.05 Boston sym- phonie-orkest. 9.10 commentaar. 9.25 gevarieerd programma. 10.25 Ha- waiianmuziek. 10.40 „Onder de pan nen", hoorspel, 11 nieuws. 11.15 sport 11.25-12 gram. coRscrrc* t$n b(J ooa verkrijgbaar voor alle figuren Zierikzee 1 v KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar De Bilt (als vi caris)1: cand. P. H. de Pree, Apel doorn. Geref. Kerk Beroepen te Winschoten (2 vaca tures) H. Hazenberg, Siddeburen en Joh. Ribberink, Heerde. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Alblasserdem-Nieuw Lekkerland: H. Scholte, Nieuwleu- sen. Aangenomen naar Chatham (Can. Ref. Church): L. Selles, Voorburg. Chr. Geref. Kerk Beroepen te Ulrum: M. Wester terp, Lutten a/d Dedemsvaart Do vakverenigingen in België heb- bon oon« compromia-oploasing goedge* fcourd die ia uitgeworkt docr vortcgon- wocrdigcre van regering, arbeiders en werkgevers. Do toeslag van 50 cen times op bet uurloon za! aan do arbei ders in eon ondero vorm werden door betaald. FEUILLETON 38 Oorspronkelijke avonturen-roman door d' ARGENTY De pinken in elkaar gestrengeld' kuierden ze terug naar de garage. Een gelukkig gevoel doorstroomde .hen. Beiden begrepen ze, een le- venskameraad gevonden te hebben waar ze op bouwen konden. Opge wekt stapten ze door de grote deu ren en over de bemorste betonvloer naar hun bus. „Goedemorgen1 saam", zei een breedgebouwde vreemdeling. Hü hield een blauw papier voor Lola's ogen. „Ik zou graag met U mee rijden." Het vervoerbewijs stond op naam van Ir Ossewaarde en de handteke ning van Ravebek was ongetwijfeld echt. Zelfs het ritnummer van deze extra-dienst klopte. „Stapt U dan maar in", zei ze. „Ik h'oop alleen dat U het me onderweg niet zo lastig maakt alls straks." „Ik zal het U erg lastig maken", waarschuwde hij, toen ze samen op het middenbalcon stonden en Wiele waal de Crosley voorzichtig de Kerk straat indraaide. „Vooral als U met mensen als In-yin blijft omgaan." Ze behoefde hem niet te vragen, wie hij bedoelde. Het Chinese woord voor Wielewaal was haar bekend. Doch ze veinsde het niet te begrij pen en informeerde als terloops: „In-yin, is dat Uw naam voor Lise- lotte?" „Nee", antwoordde hij, „die heet nog anders, hoewel ze hun namen wel van1 dezelfde peetvader ontvin gen. In-yin is de chauffeur, waar mee U zo lieftallig hand in hand kwam binnenwandelen. Als U met hem bevriend bent, dan moogt U daar wel gauw eeni eind aan ma ken." „Waarom?" vroeg de conductrice, ijzig koel. Het grote hoofd met de ietwat grijzende blonde haren boog zich be dachtzaam naar haar over. Iets drei gends blonk er in de blauwe ogen. Zijn' stem daalde. „Omdat hy\ net als Liang-sjin, een spion is van het Gouden Masker." xn. Conductrices onder verdenking Stormenderhand drongen zich de vragen op aan het arme, geplaagde hoofdje van een totaa lverbijsterde conductrice. Wat had deze vreemde kerel met haar vriendenkeus te ma ken? Wie bedoelde hij met Liang- sjin? Welk duister geheim school er achter die zacht uitgesproken woor den: spion van het Gouden Masker? Terwijl haar passagiers zich al ge nesteld hadden in de speciaal voor dze reis verbouwde Crosley en de zware wagen met het hoogzoemende geluid van1 een krachtige motor voort gromde over de grote weg naar het Zuiden, sloot een blauw fi guurtje met het nummer 418 zich op in de eenzaamheid van haar kom buis om tijdens het gereedmaken van een eenvoudige maaltijd na te kunnen denken over de zonderlinge situatie, waarin zij verstrikt dreigde te raken. Wat bedoelden Ossewaarde en Hsieh-Fu, toen zij haar waarschuw den voor de spionnen van een zo ge heimzinnig aangeduide macht op de achtergrond? Sprak die Chinees de waarheid, toen hij het Gouden Mas ker als cocaïnesmokkelaar aan duidde? Smokkelde hij zelf dan niet? Of heerste er vijandschap tussen twee smokkelbenden en bespion- neerden de leden elkaar? Dan zou den de diplomaat en zijn nieuwe gast uit 's Hertogenbosch dus onder één hoedje spelen en dan behoorden! Liselotte, de chauffeur en wie weet ook Jhr. A. G. L. M. F. van Natte- luur tot Droogenbroeck tot de te genpartij'. Heette Liselotte soms Liang-sjin? Het leek wel echt een naam voor baar: het aangeboren goede hart. Dan was zij dus toch een Chinees, ondanks haar blanke gezichtje. Nog twijfelend schoof Lola de loemibia's in het kleine oventje, dat de maatschappij in deze bus geïn stalleerd! had. Ze kon er geen touw meer aan vastknopen. Waarom be droog Liselotte haar? Waarom ver telde ze haar vriendin de waarheid niet? Voor wie werkte dat meisje nu eigenlijk: voor Hsieh-Fu, voor Ravebek en de W.E.B. of uitsluitend voor het zogenaamde Gouden Mas ker? En wat kwam die Ossewaarde zo onverwacht hier doen? Meesmokke len? Of meespionneren? (Wordt vorvclgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 2