In 2 tellen MARKT 1 GEBR. THIEN Abonneert U |w op dit 91 streekblad,! JÜ stllè Plantsjalotten w. v. SLUIJS Algem. Vegadering Zomerjaponnen GEBR. WIEBOLS SUCCESJES BIJBELS Gebloemde Zomerdekens 7,95 ADVERTENTIES Heden b h ruide het Je Meert, na een kortstonü g geduldig ge>'ragen lijden, van onze zijde weg te nemen, in het Ziekenhuis te Goes, onze innig geliefde vrouw en moeder. Cathalioa Schraver, geboren Kik. in de ouderdom van 63 Jaar en 3 maanden. J. SCHRAVER A. W. SCHRAVER en Verloofde Bruinisse, 19 April 1952 Noorddijk 16 Het Bestuur van de Polder DREISCHOR; Gelet op het Algemeen Regle ment voor de Polder9 of Wa terschappen in Zeeland; doet te wetens dat van 22 April 1952 af. ge durende 8 dagen, voor eige naren van gronden in de Polder, ten kantore van de Ontvanger-Griffier, ter inzage ligt, de vastgestelde begroting voor het dienstjaar 1952/53, waarvan tegen betaling der kosten afschriften verkrijgbaar zijn. Drelschor, 21 April 1952 Het Bestuur voornoemd. N. A. DELST Jzn., Dijkgraaf P. A. G. VAN DIJK. Ontvanger-Griffier Vanaf heden worden de aardappelschillen NIET meer afgehaald* Wij danken U voor de medewerking. W. Meerdink 6 Zn Het verrukkelijke aroma vau de beste versgebrande koffie geurt U direct tegemoet, wan neer U van Nescafé een kop pit tige, opwekkende koffie maakt. En dan het gemak van Nescafé: U hoeft niets te „zetten"Immers, Nescafé is in twee tellen klaar. Gieter koten. en melk Nescafé staal al tijd voor IJ klaar en geen koffiepot of filter komt er aan te pas. Van Nescafé gaat nietverlorenU gebruikt nooit meer dan U no dig hebtl 1 Vraag vandaag nog Uw winkelier om een busje wereldberoemde Nescafé a f. 3. N«iea« U koffle-extraet, rerpoedord mei e«n celljkc hoeveelheid koolb». draten. toegevoegd ten einde hei tromo te bewtreh. Te koop gevraagd t bij elk hoeveelheid Haamstede A.s. DONDERDAG De Marktkooplieden Adverteert in de Zierlkzeesche Nieuwsbode Uit voorraad leverbaar Bieten-en Klaverzaden bij spoedbestelling direct franco huis. DE VRIEZE Renease - Telefoon 47 Tevens kunnen wij nog enkele H.A. Bonen contracteren. o.a. dubbele witte en Wa genaars. Con tract teelt Mais volgeboekt Coöp. Kolenver. E.M.M* Eikerzee op 24 April 7.30 u. Café Kooman Het Bestuur In grote verscheidenheid van modellen en dessins vanaf f 9,75 ZOMERMANTELS EN MODIEUZE SWAGGERS Zwarte en donkerblauwe ZOMERMANTELS (ook met extra heup wijdte en grote maten) ln het goed passende model dat U zoekt. REGENMANTELS ln wollen gabardine, IJzersterk Egypt. Macco, wollen tweed, loden en popeline (ook tweekleurig, qQn weerszijden te dragen) in grote verscheidenheid en vlotte modellen. KAMGAREN MANTELCOSTUMES JERSEY JASJES EN DEUX PIÈCES COMPLETMANTELS vanaf f 32,50 COSTUME ROKKEN in wollen stoffen en kamgaren ZIJDEN EN NYLON DAMESBLOUSES TOPPERS EN KORTE JASJES in diverse kleuren en modellen f 19,75, f 29,75 enz. OUDE HAVEN 331-333 - ZIERIKZEE VJ Lage prijzen, aangepast aan de huidige tijdsomstandigheden Uitsluitend prima stoffen ZIET ÉTALAGES Te koop: Een i.g.s.z. kinderwagen. Adres J. P. v. d. Velde, Brouwershaven RestaDt 4 kg uienzaad. G. A. Kloet, Zlerikzee. Restant Furore 28/35. M. C. de Vlieger, tel. 126, Zierikzee 25 kg elite Zelka Schokkers. O. B. Boot, Schutje, Kerkwerve Zware grenenhouten deuren, lengte 3.15 m, breedte 1.20 m. B. J. de Jonge, Havenpark D 413, Zlerikzee, telefoon 86. Een keukenkachel „Kiipper- busch". B 77, Renesse, Een i.g.s.z. herenrijwiel. Arnold, Zevengetljstraat, Zlerikzee. Boekh. W dc Vries Rz. Zlerikzee Nieuwe vertaling, grote letters, levering uit voor raad. f 9,- Klein formaat met apocriefe boeken £5.40 Nieuwe vertaling op dundruk papier, in luxe banden vanaf f 14,70 Zetka en andere bindwijzen voorhanden in deze uit gave. Telefoon 373 - Giro 33315 SPECIALE AANBIEDING ZIERIKZEE Financiën en Economie Verbeterde rubberpositie Do Amerikaanse regering heeft aan- gekoudigd, dat zij wegens de ver beterde rubborpositio met ingang van 21 April a.s. het toezicht cp hot ver bruik van natuurrubber en synthe tische rubber zal afschaffen. Alleen de beperkingen op het verbruik van ba- paalde soerten crèperubber, o.m. «ool- fcrfcperubber, waaraan tekorten bestsan, zullen gehandhaafd worden. De Amerikaanse invoervermindering Londen protesteert Naar van ambtelijke zijde to Was hington wordt vernomen zal con En- gols protest togen de protectionistische maatregelen der Verenigde Staten door het departement van buitenlandse ta ken onder de aandacht van het congres worden gebracht. Het departement deelt het Britse standpunt, dat beperking van de invoer door wettelijke maatre gelen vermindering van de dollarin komsten der Europese landen en daar door verzwakking van de West-Euro- pese defensie tengevolge heeft. -De regering zal het Engelse protest en het protest, dat ItaliS op 15 Jan. heeft ingediend, gebruiken als argu- monten bij haar pogingen om te voor komen, dat nieuwe beschermende maat regelen, die mot steun van bepaalde belangen in de Ver. Staten in het congres zijn voorgesteld, worden goed gekeurd, zo wordt voorts vernomen. Daar de verkiezingen echter voor de deur staan, ziet men in, dat do druk op het congres van invloedrijke han- dclsgroepen, die beschermd tegen de invoer uit het buitenland verlangen,- groter zal zijn dan ooit. Geheimpje van Pinay Drie medicijnen voor de zieke frano In een rede, gehouden ter gclegen- hoid van do opening van do interna tionale jaarbeurs te Lyon, heeft de Franse premier, Pinay, uiteengezet, dat zijn economische politiek een drieledig dool heeft, nomolijk de positie van do munt te vordedigen, werkgelogenhoid voor iedereen te waarborgen on de uitvoer te bevorderen. Hij zoide, dat de regeringspolitiok beheerst wordt door het onwrikbare besluit cm do frano te redden. Pinay verklaarde, dat ongerechtvaar digde winsten niet meer mogen voor komen. Dozo moeten beschouwd worden als overblijfsolen uit de tijd, dat de producenten weinig verkochten en hoge prijzen vroegen en meondon dat een hoge winstmorgo geoorloofd was als verzekering tegen waardevermindering van de munt. Alle elaohtoffer* van de inflatie, aldos Pinay, hebben gehoor gegeven aan hot beroep der regering om de frano vertrouwen te schenken, daar zij wisten, dat sleohts herstel van do muntwaarde tot een werkelijk herstel van het loonpeil kan lolden. ONDERWIJS Congres groep „Nijverheids onderwijs" in de N.O.V. To Groningen heeft de groep „Nij-i verheidsonderwijs" van de Nederlandse Onderwijzersvereniging een tweedaags congres gohouden onder voorzitterschap van de heer J. Ridderbos. Deze rele veerde in zijn openingswoord de groei van de jonge groep, waarin een grote aotiviteit heerst. Het congres werd hierna met grote meerderheid het zeer uitvoerige rap port dor 6alariscommissie aan. Het rap port van do commissie tot wijziging van het groepsreglomont werd na amendering eveneens aanvaard. Een voorstel tot oprichting van een com missie 'ter bestudering van de beheers vorm dor N.O. scholon werd aange nomen. Onder zeer levendige discussie werden talrijke voorstellen behandeld, o.a. inzake garantie-uren, invaluron, diploma-splitsing der L.T.S., Centraal Inkoopbureau etc. Het hoofdbestuur deelde tijdens het congres mede, dat ook de N.O. loden in aanmerking ko men voor do jubileumgratifloatie. Voorts werd medegedeeld dat de Ne derlandse Onderwijzersvereniging to Renkum grond heeft aangekocht voor het rusthuis voor gepensionueerde on derwijzers, welke stichting, evenals met het herstellingsoord der N.O.V. is ge schied, tot 6tand is gekomen door vrij willige bijdragen. VISSERIJBERICHTEN Jaarvergadering Ned. Vissersbond Minimumprijs voor eoraalen te hoogt Een groot aantal loden v«n do No- derlandse vissersbond was Zaterdag in jaarvergadering bijoen in „Krosnapols- ky" te Amsterdam. Eén dor voor- naamsto punten van bespreking was do minimumprijsregeling voor garna len, welke is vastgostold op 50 cent per k.g. De direoteur van hot Bedrijfa- achap voor Visserijproducten, Drs. D. J. van Dijk, brak con lans voor var- laging van de minimumprijs tor be-' reiking van betero afzetmogelijkheden, die tcngovolgo van boperkeudo import maatregelen in Frankrijk zoor ongunn stig zijn. Verscheidene voorstellen kwa men ter vergadering naar voren. Men besloot tot behandeling van de voor-1 stellen in de onderschoidene afdolingcn, waarna het bestuur te zijner tijd in overleg met de commissie zal treden. In het jaarverslag concludeorde de seoretaris, de heer Joh. W. Steven son uit den Holder, dat wat de uit komsten van het kustvissersbedrijf be trof t „een boterham kon worden vor- diend". De secretaris herdacht do slaohtoffers van de met man en muis vergane „Alkmaar" en oonstateerdo dankbaar, dat de vissersbedrijven in 1951 voor grote rampen bleven ge spaard. kregen op het C.I.V.-kweekbedrijf te Veghel, gunstig uitgevallen. Hetnieawo ras, waarvan dit najaar een kleine hoeveelheid zaaizaad in de handel kan worden gebracht, verenigt de goede eigenschappen van beide soorten, na melijk goede opbrengst en weerstand tegon ziekton. Hot ras blijkt ock onvat baar voer de z.g, „reupziekte" te zijn. Deze aaltjes-aantasting brengt ieder jaar vrij wat schade aan de rogge- aanplant toe. LAND- EN TUINBOUW Het grpte belang van de bandtransporteur Het is wel bekend, dat de trans portband de landbouwer en de tuin der belangrijke diensten kan be wijzen b(j elk transport. In andere bedrijfstakken is het nut hiervan duidelijk aan de dag getreden, bijv. bij de kunstmestfa- brieken, veevoederfabrieken, nujj- nen en vele andere bedrijven. Hier werken deze transporteurs tot volle tevredenheid en zij geven in deze grote bedrijven ook aanzien lijke arbeidsbesparing. De bandtransporteur is zoals het woord reeds zegt een een voudige transportband, welke loopt over van kogellagers voorziene rol len, die tussen het verstelbare sta len frame zijn aangebracht en met een electro- of benzinemotor wordt aangedreven. De transporteurs worden in ver schillende vormen geleverd', de lengte varieert van 6 t.m. ca. 10 me ter, terwijl de bandbreedten 40 tot 50 cm. zijn. |De bandtransporteurs kunnen voorts worden voorzien van een rosse stortbak, terwijl verdere com pletering. mogelijk is door aanschaf fing van een opklapbaar stel poten of een verrijd- en verstelbaar onder stel, voorzien van twee wielen met massieve- of luchtbanden. De verrijdbare onderstellen zijn met een handlier op elke hoogte verstelbaar de rubberband kan zowel trogvormig als vlak worden geleverd. Elke vorm van transport ook over langer afstanden door aaneen schakeling van meerdere transpor teurs is waar dan ook mogelijk. Laden en lossen van losse- zowel als verpakte goederen, kan met enorme arbeidsbesparing sneller ge beuren. Opmerkelijk is, dat men de trans porteur nog op zo weinig landbouw bedrijven aantreft; onbekendheid van dit practische hulpmiddel zal hiervan wel de oorzaak zijn. Nieuwe variëteit Rogge SPORT VOETBAL Zaterdagmiddagcompetitie 2e klasse C: Klootingo III-WcI- phaartsdijk II 6-3. Vriendschappelijk Zounomairo I-Voteranenolftal 3-4 Dreischor-ccwbinatie-Br'harca I 4-2 Drelschor Comb.-Brouwershaven I 4-2 Dreieohor speelde Zondagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Broq- wershaven I ton won met 42. Kee9 do Waaij gaf Dreisohor do leiding (I0), waarna G. van der Wielen gelijk maakte (11). Met een sohot van vrij grote afstand zorgde Lindhout voor 21. Met onveranderde stand brak de rost aan. Na do hervatting was Droischor wat 'meer in de .aanval en de druk op het Brouwershaven-dool werd nu vrij zwaar. Eerst na een kwartier kon J. v. d. Sando de stand op 31 brne- gen en weinige minuten later bracht Lindhoat te stand op 41. In do laatste minuten wist G. v.' d. Wielen de stand nog tot 42 terug te brengen wat ook do eindstand werd. Mevo Junioren-Renesse Junioren 2-8 De Mevo Junioren namen de lei ding toen de middenvoor uit een hoekschop fraai inschoot (1-0). De rechtsbinnen van Renesse maakte gelijk (1-1). Uit een soloren van de rechtsachter werd het 1-2. Vlak voor de rust zorgde de Mevo-mid- denvoor voor de gelijkmaker, toen hij de bal beheerst over de doelman wipte (2-2). Na de rust kwam Me vo aanvankelijk in de meerderheid, hetgeen geen doelpunten opleverde. Renesse kwam nu ook beter in: haar spel, en scoorde in het laatste kwar tier nog 6 maal door de spil, links binnen (3 x), middenvoor en rechts buiten. In de meeste doelpunten had de linksbinnen een groot aandeel Gezien de spelverhouding in het veld zijn de cijfers wel enigermate geflatteerd. KORFBAL S.D.K.B. Strandvogels I-Burgh I 8-7 Een kruising van Otteraumso on Pot- Dezo uitslag zou een grcot Burgh- kOssrrcggs is volgens resultaten, ver- ovsrwioht deen vermoeden. Hiervan was evenwel geen sprake. Slechts het eerste kwartier na de rust toen Strandvogels een zware Inzinking doormaakte kon daarvan worden gespreken. Voor do rust ontspon zioh wel een aardige strijd met kansen aan weerszijden. Strandvogels miste een strnfwerp, aan Burgh-zijde bleef het bij een doel punt van J. A. van der Weel (0-1). Het eerste kwartier na de rust deed zich het feit dat hij de thuisclub te weinig geoefend is (stilstaand doelen op bepaalde afstand van de paal alleen is niet voldoende) gelden. S. Roos, 'mej. J. Bom. Mevr. T. Steur-Blcm ton Jao. Steur (2 x) zorgden voor een 0-6 voorsprong. Daarna herstelden de duinbewoners zich weer enigermate f. Wandel en G. Verssput brachten de achterstand terug tot 2-6, mej. N. Kappers zorgde voor een derde doel punt in de laatsto minuut bracht N. Scbrior de oindstand op 3-7. (Burgh zal ock dit jaar tot le sterksten behoren, Strandvogels zal no? enige wedstrijden moeten spelen, al vorens men de gehele wedstrijd in het vereiste tempo kan spelen, waarna weer overwinningen verwacht mogen worden; immers practisoh hetzelfde spe- 'lers(sters)materiaal van vorig jaar is ock thans weer van de partij. Over de leiding van scheidsrechter Rotte was iedereen rnimschcots tevre den. Zijn taak was overigens niet moei lijk. NOAD EE-Die Gouwe DE 0-1 NO AD II trad voor deze wedstrijd volledig in hot veld. De gasten ver schonen zonder Hoogstrate, voor wie M. Hcndrik8o speelde. Hot eerste halfuur leverde een ge- lijkopgaande strijd met wisselende kan sen. Na 35 minuten viel het enige doelpunt, dat gescoord werd door M. Hendriks© (01). Met deze stand werd ';gcdraaid. In de tweede helft was N.O.AiD. wel iets 6terkor, maar de afworking liet veel te wensen over en de verwoede pogingen van de blauw witten om tenminste eon gelijk spel to behalen haddon geen succes. Do wedstrijd DES II—NOAD III werd afgelast. De heer K. J. Hetfbocr wordt 70 jaar Donderdag 24 April a.s. hoopt de bekende korfbalpionier, de heer K. J. Heijboer te Schiedam, 70 jaar te worden. De heer Heyboer werd op 24 April 1882 te Noordgouwe gebo ren. Hij volgde de lessen aan de kweekschool voor onderwijzers te Middelburg en werd in 1903 te Rot terdam benoemd. In 1918 volgde zijn benoeming tot hoofd van de B.L.O.- school te Schiedam, waar hij in 1942 werd gepensionneerd. Voor de uit breiding ven de korfbalsport heeft hij veel gedaan. In 1905 werd hy tot lid van het hoofdbestuur van de N.K-B. gekozen, welke functie hij tot 1935 bleef waarnemen. Van 1920- 1940 was hij tevens voorzitter van de Rotterdamse Korfbalbond. Jaren lang was hij een der beste spelken- ners en scheidsrechters. Bij zijn ver trek werd hij tot erelid van de K.N.K.B. en tot ere-voorzitter van de R.K.B. benoemd. AUTOMOBILISME Ongelukken tijdens auto-races Tijdens een autorace bij San Juan reden twee wagens in op de toe schouwers, toen het publiek zich op de baan begaf om de winnaar te hul digen. Vier personen werden gedood en 19 gewond'. Te Dayton in Ohio (V.S.) vond eveneens een zeer ern stig ongeluk plaats. Een der deel nemende wagens kwam, omdat de bestuurder de macht over het stuur verloor, in de tribune terecht, waar bij zes personen werden gedood en 45 gewond. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 21 April. Totaal aangevoerd: 1635 dieren, nl. 873 vette koeien en ossen, 762 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen f 2,90-3,15, f 2,70-2,80, f 2,40-2,60. Varkens (levend ge wicht) f 2,05-2,03-1,98. Vette koeien en ossen: aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen van vorige week konden zich goed hand haven, prima dieren tot f 3,20. Var kens: aanvoer ruim, handel lui, prij zen even hoger. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 21 April. Binnen landse granen (officieuze noterin gen per 100 kg. franco Rotterdam). Tarwe-aanvoer gering. Tarwe prijshoudend f 24,10-25,50. Prima kwaliteit, zonder vochtconditie, f 24,85-25,85. Voiedergranen prijshoudend kalm. Zomergerst f 34-35,75. Haver f 26-28,25. Rogge f 32,50-33,50. Peulvruchten (boerenschoon). Groene erwten flauw tot 56. Schokkers kalm tot f 62. Bruine bonen kalm tot f 39. Aardappelen ROTTERDAM, 21 AprÜ. Klel- aardappelen (35 mm. opwaarts) Bintjes f 16, Alpha's f 12-12,50, Fu-* rore f 16,50-17, Bevelanders f 17- 17,50, Meerlanders f 16. Zand-aardappelen (35 mm. op waarts): Voran f 8,50, Record f 8,25, IJsselster f 9,50-10, Libertas f 10- 11, Noordeling f 10,50-11. Voer-aardappelen f 4-4,60. Prijzen per 100 kg. en berekend op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van consump tie-aardappelen op wagon, schip of auto.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 4