Ji Stad en Provincie Ds J- w- Boogaard overleden <£it^ FINANCIEEL NIEUWS Franse Nationale Vergadering keurt „redt de franc-begroting goed De Franse Nationale vergadering heeft de „redt de franc"-begroting" von premier Plnay in tweede lezing met 330 tegen 208 «temmen goedge keurd; de Raad der Republiek (de Senaat) bad op enkele punten ge ringe walgingen aangebracht, wel. ke de Nationale vergadering heeft overgenomen. ODe voornaamste verschilpunten tussen de thans goedgekeurde be groting en die van de twee vorige Franse regeringen, welke door do volksvertegenwoordiging verwor pen werden, zijn: 1. Er zullen geen nieuwe belas tingen worden geheven. 2. De regering heeft machtiging gekregen de uitgaven voor niet-mi- litaire doeleinden te verlagen met 310.000.000.000 francs. 3. Een bedrag van 100.000.000.000 francs zou worden besteed voor we deropbouw en belegging (in nieuwe bedrijven of voor uitbreiding van bestaande); dit bedrag zal niet wor den uitgegeven voor de regering het met leningen bijeen heeft gebracht. 4. Voor reeds gepleegde belas tingontduiking zal amnestie worden verleend; nieuwe misdrijven op dit gebied! zullen echter streng worden gestraft. Leden van de Raad der Re publiek hadden amendementen op de begroting, welke beoogden de landbouw uit te zonderen van het voorlopig stop zetten der beleggin gen en geen kwijtschelding van straf toe to kennen aan belastingontdui kers, ingediend; zij hebben dczo amendementen evenwel, op drin gend verzoek van premier Pinay, ingetrokken. De Raad van de Republiek keurde vervolgens de ontwerp-begroting met 148 tegen 80 stemmen goed. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Afscheid voorganger Evangelisatie te Reaeeee Zondagmiddag nam do heer C. Bo lijn, tijdens een dienst in het Ned. Herv. kerkgebouw, dat tot de laat ste plaats bezet was, afscheid van de Ned. Herv. Evangelisatie te Ro- nesse. Als tekst voor de afscheids preek had de heer Bolljfc gekozen 2 Timotheüs 219: „Evenwel het vaste fundament Gods staat, heb bende dit zegel: De Heere kent de genen die de zijnen zijn; en „Een iegelijk die den naam van Christus noemt, sta af van ongerechtigheid". Het fundament „Christus" moet de basis zijn welke reeds aanwezig is voor verdere samenwerking tussen Evangelisatie en Kerk. Er rijzei nog vragen, er zijn nog moeilijkheden, maar er zijn ook vele mogelijkheden. Na de prediking richtte de heer Boiljn woorden tot het bestuur der N.H. Evangelisatie te Renesse, tot de catechisanten, leden van de jeugd- verenigingen, zij die daarbij leiding gegeven bobben, de koster en echt genote, zomede tot Ds van LlereDs van der Grift, do kerkeraad van Haamstede, de heer Malipaard, de kerkeraad en kerkvoogdij' van Re- nesse en tot hot hoofd der burger lijke gemeente van Renesse, Mr G. F. Lunsingh Tonckcns. De voorzitter der N.H. Evangeïi- satievereniging, de heer Jac. Prie- mis, sprak namens bestuur en' leden woorden van erkentelijkheid voor het vele werk door de heer Bolijn, zomede door mevr. Bolün, verricht ten dienste van de Evangelisatie, en verzocht de gemeente hen staande toe te zingen Psalm 134 vers 3. Na afloop der dienst was gelegen heid om van de heer en mevr. Boltfn in de consistorie afscheid te nemen, waarvan velen gebruik maakten. Het volle kerkgebouw was wel' een groot bewijs van erkentelijk heid voor het werk door de heer Bolijn, die gedurende de laatste vijf jaren voorganger der Evangelisatie was, verricht. EENESSE Nieuwe ijssaion Hot stoods moor florvtce op prijs •tollondo publiok on do toonomondo drukto iu hot zomerseizoen zijn aanlei ding voor do houdoro van bedrijyen to Itoncsao zioh aan dozo vragen of oison aan to passen. Zo hooft do hoor J. S. do Foitor in zijn pand aan do Lango Reoko to Roncsso oon lokaal inn gorioht waar mon tijdons een gozolllg zitjo zijn ijsjo kan vororbcrou, limo- nado of koffie o.d. kan nuttigen. Mot do aan do dag gologdo voortvarendheid mogon wo do oigonoar zokor gelukwen sen on Renesse is zodoende ook voor hoar dorpskom ondor dak wat botroft eon ijssaion, dio tot op hodoa ontbrak. Bloemenpracht op het Dorpsplein Wederom is oon bewoner van oon huis aan do Korte Roeko er tco over gegaan een bloemenperk roer zijn wo ning aan to leggen. Er zijn nu roods oon aantal bloomcnporkon, doch hot dorpsplein kan eerst een fraaier aan zien vorkrijgen indion prootisoh allo bewoners von huizon nan hot Dorps plein or too overgaan oon bloemenperk «on to Icggon, hotgoon toch mot bo- scheidcn middelen kan geschieden. Reuesso's dorpsplein wordt don met tertijd een parel. Wie volgt dit goede voorbeeld ZONNEMAIRE Zwaluwen brengen de zomer Alhier mocht men telkenjare reeds vroeg in de leDto de eerste zwaluwen zien. Thans duurde het tot le Paas-> dag voordat de zwaluwen boven do Kerkgracht werden gesignaleerd! VIERJARIG MEISJE VERDRONKEN To 's Heer Arendskerke werd Maan dagmiddag het 4-jarige dochtertje van de familie J. Meeuwse vermist. Na lang zoeken werd het kind des avonds in een waterput bij het dorp aangetroffen. Do levensgeesten waren reeds geweken. Niemand had opgemerkt dat het kind te water was geraakt. In gewoonlijk welingelichte Franse kringen te Saigon is ver klaard, dat Franse m'arinepatrouilles de bemanning van een jonk hebben gearresteerd, die wapens smokkelde uit het door de Chinese communis tenen bezette eiland Hainan naar de Vietminh-troepen in Indo-China. Veertig personen) bevinden zich in een ziekenhuis te Rome. Er hebben zich bij hen verschijnselen geopenbaard van voedselvergiftiging nadat zb een bruiloftsdiner hadden bijgewoond in een gerenommeeerd Romeins restaurant. Twee Franse prelaten, de aarts bisschop van Tsjoengking, Mgr Jant- zen, en de bisschop van Tsjengtoe, Mgr Plnault, zijn Maandagavond in Hongkong aangekomen. Zij zijn door de Chinese communistische autori teiten uitgewezen. Te Hurwenon (Gld.) is op bijna 75-jarige leeftijd overleden Ds J. W. Boogaard, em.-predikant. Ds Boo gaard' werd in 1902 candidaat in Overijssel en aanvaardde op 20 Juli 1903 het predikambt te Engelen. Vandaag vertrok hij in 1920 naar Burgh, welko gemeente hij tot 1931 diende. In dat jaar vertrok hij naar Hurwenen. In 1943 werd hem eervol emeritaat verleend:. Na zijn emcri- terlng was hij nog enige tijd' te Hur wenen als hulpprediker werkzaam. Ds E. P. Borgman met emeritaat Mot ingang van 1 Mei heeft het Prov. Kerkbestuur van Friesland' aan Ds E. P. Borgman te Warga, wegens het bereiken van de 65-ja- rige leeftijd eervol emeritaat ver leend. Ds Borgman was van' 1 Nov. 1915 tot 18 Maart 1910 hulpprediker te Renesse eni diende daarna de ge meenten Wier (1916-1920), Klooster Ter Apel (1920-1926), Franeker (1926-1933), Wirdum 1933-1937), waarna hij emeritus werd in ver band met zijn benoeming tot voor ganger van^ de Ver. van Vrijzinnig Hervormden te Middelburg. In 1944 kwam Ds Borgman weer in de kerk terug en werd hij in 1947 predikant te Westzaan, welke gemeente hij in 1947 met Gorinchem verwisselde. In 1950 vertrok hij naar Warga. Na zijn emeritering hoopt Ds Borgman nog enige tijd; als hulpprediker te Warga werkzaam te zijn. Provinciale Bondsdag CJJMLV. en CJ.Vf. te Middelburg De eerste gecombineerde Provin ciale Bondsdag van de C.J.M.V. en C.J.VJT. in Zeeland, welke op 2e Paasdag te Middelburg werd gehou den, mag bijzonder geslaagd' heten, waaraan zowel de goede organisatie als het prachtige weer het hunne hebben bijgedragen. Ruim 1400 jongelieden uit alle de len van Zeeland vulden) de gepa- voiseerde veilinghal toen1 Ds J. van Winterswijk, Ned. Herv. predikant te Grijpskerke, voorzitter van de ring Walcheren van het C.J.M.V., de bijeenkomst opende met een korte wijdingsdienst, waarin hij een predicatie hield n.a.v. Hebr. 121 en 2. In zijn openingsrede sprak de voorzitter der Prov. Commissie, de heer C. Leimis, zijn dankbaarheid uit over deze eerste gezamenlijke Bondsdag en schetste hij de beteke nis van het samenzijn met Pasen. Na het zingen van Gezang 117a werd besloten een telegram te zenden aan de secretaris van' het C.J.M.V. in Zeeland, de heer J. C. Gordeau, die thans in Amerika vertoeft. Hierna werd het gevarieerde pro gramma afgewerkt, dat we reeds eerder publiceerden. De wnd. presidente van de Prov. Commissie van het C.J.V.F., mevr. C. G. M. den Hollander-Dalebout uit Haamstede, verklaarde in een korte rede, waarvan' het motto was „Gooi open die deur", dat de jongens en meisjs niet alleen hot eigen belang mogen dienen, doch bereid moeten zijn zich aan het werk van hun ver eniging te geven. Zij dienen de deur open te gooien opdat een frisse wind alles wat muf, suf, oud en slap is kan wegvegen. Zij moeten het clublokaal openen en uitgaan om de duizenden die in hun verenigingen thuis horen, maar nog geon lid zijn, voor hun vereniging te winnen. Zij dienen echter vooral hun hart te openen voor God's Woord. De opvoering van Potgieter^ blij- spol „Hoe het weeuwtje uit het Hof van Holland gevrijd werd" boekte veel succes. De mars door de stad en d© taptoe op de Markt trokken geweldige be langstelling. Ds L. Schellevis uit Biezellnge sprak daar een kernach tig slotwoord. Algemene vergadering van de Raad voor Kerk en School Do Hervormde Raad voor do za ken van Kerk en School houdt op Vrijdag 18 April in het gebouw van K. en W. te Utrecht zijn jaarlijkse algemene vergadering. In de och tendvergadering spreekt Ds R. Dijk stra, voorzitter van de Raad, over „In' de branding" en in de middag vergadering Ds G, van Leeuwen, jeugdpredikant te Den Haag, over „De mentaliteit van onze jonge ge neratie". Bijeenkomst Chr. Gerof. Jeugd te Biezellnge Maandag kwam de Zeeuwse Chr. Geref. jeugd in vergadering bijeen te Biezellnge, onder voorzitterschap van do heer J. C. Spaans te Zierik- zce. Na gezamenlijk zingen van Ps. 1381 las de voorzitter, na voorge gaan te zijn in gebed, oen gedeelte uit Openbaringen 22, waarna hij een kort openingswoord n.a.v. hot ge lezen© sprak. Ds M.V. uit Biezellnge voorde oen declamatorium uit, ge titeld „Jezus is het licht der we reld", Declamatie, zang en orgel spel wisselden elkander af. Drs K. J. Nieuwenhuis uit Delft sprak ver volgens over „Twee getuigen", waar in hij de twee geleerden Blaise Pas cal en' Robert Boyle besprak, twee persoonlijkheden die getracht heb ben in hun' doen en laten1 Christen te zijn. Op deze inleiding volgde een geanimeerde bespreking. Hierna volgde opnieuw declamatie. Sudent W. H. Velema uit Apel doorn sprak in de middagvergade ring over „Levensstijl in Wedèr- komstlicht" Spr. wees er o.a. op dat de Christenjongeren moeten trach ten een eigen levensstijl te' vinden, die de diepe wortel heeft van het geloof. De goedo verhouding tttsson levensstijl eni Wedr.rkorastlicht is: midden in hei leven van' nu staan en tegelijk oog hebben voor de toe komst". Ook op deze inleiding volgde een bespreking. In zijn slotwoord wekte de heer Spaans de jongeren op om in het komende verenigingsjaar enthousi ast aan het werk te gaan. Ds Grup- pen uit Biezellnge sloot vervolgens de bijeenkomst. Gereformeerde Jongeren te Bergen op Zoom bijeen Te Be-rgoD op Zo-rra werd op Po«.s- Mnnndng do ö7o jaarvergadering ge houden van do afdeling Zooiand van do Nod. Rond van Jongelingavoronig,n- gon op Gor. grondslag. Do greto Ned. Horv. kerk was zo goed |Ulfl geheel gevuld. Dr. .1. Schouten uit Rotterdam sprak over „Ouzo roeping", Sprekor stolde Vocrcp dat Christus door Zijn wo-ord, worken on geest roept tot Zijn •dienst on wees er op dot z(j, dio uit- goan von zakelijke'inziohtoü i.p.v. prin- cipiGloj in het diepste togen do woor den van do Heiland ingaan. Spreker wekte op tot Godsvertrouwen en hst richten van het leven naar Zijn woor den. Da. K. Fee na tra uit KI nadert sprak over het onderwerp» ,t,Van jeugd en moed en krocht". In de gehouden huishoudelijke ver gadering bracht de secretaris, de beer P. Boon Jr. het jaarverslag uit, waar uit o.a. blcok, dat het ledontal m'ct 17 was vooruitgegaan. Het voorstel om de jaarvergadering in 1953 to Goes te houden word goedgekourd. ZM. de Paus richt oproep tot alle katholieken Op de eerste Paasdag heeft Paus Plus de XII een beroep gedaan op de 400 millioen katholieken in de wereld:, om „reusachtige slagorden van apostelenvoort te brengen, teneinde de wereld te leiden tot een godsdienstig leven. Vanaf het balcon aan de voorzijde van de Basiliek van Sint Pieter in Rome sprak de Paus na een toe spraak de zegen „urbi et orbi" uit. Op het grote plein voor de Sint Pie ter hadden zich, ondanks dreigende regenwolken, tienduizenden. Italia nen en buitenlanders verzameld, In zijn toespraak, die in vele lan den via de radio is uitgezonden* deed do Paus een beroep op do christenen om de doodi van onver schilligheid' en ongeloof te bestrij den'. Do datum van Christus* kruisiging De Italiaanse nuntius Mgr. Bro- gongini Duca, heeft een verslag van zijn bestudering van de voorspel lingen van Daniël gepubliceerd. Uitgaande van de datum van dit document, 9 Maart 639 vóór Chris tus, ia hij tot de conclusie gekomen dat Christus op Vrijdag 7 April, in zijn dertigste levensjaar, ia gekrui sigd. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar 's Gravcnhago (alt ziekenhuispred. voor „Brono- vo"): J. C. Sickeaz, Vliaaingen. Geref. Kork Beroepen te Hornh ulzen-Kloostcr- buren: cand, R. J. Beukcma, Mid~ wolda (Old.). Bedankt voor Lecuwarden-Hui- zum: G. Leene, Deventer. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Tweetal te Amsterdam-C. (2e pre- dikantspl.): L. J. Goria, Wezep en M, Vrieze, Heemstede. Aangenomen naar Leiden (2e be roep): G. van Rongen, Zwij ndrecht LAND- EN TUINBOUW De landbouw In Azië en het Midden-Oosten Nederlander maakte studiereis Dezer dagou Is prof. dr. Ir. CL H. Edolmau, hoogleraar uau do landbouw hogeschool to Waguniagon, terugge hoord vau con studiereis naar Syrië, Irak en Pakistan. Zonder te willen vooruitlopen op hotgoon hij ten aanzien van dozo reis zal publiceren was professor Edelman bereid, torzako outgo modedoliugon to doon. Evonals in India on op Coylou, zo vortoldo hij, bcsoft mon thans in do bozcohto 1 linden hoo noodzakelijk het is, do grootst mogolijko aandaoht to bcstodon aan do oplossing van agra rische vraagstukkon. Dozo hangou ton nauwsto samon mot do ecouomisoho toestand van do landbouwende bevol king. Van do bovolkiugslandbou.w word voorheon nouwolijks nota genomen. In Pakistan, waar professor Edelman to Peshawar deelnam aan oon pongree ovor bot wetenschappelijk gebruik van do bodem, heeft mon te kaïnpon mot het zoor inooilijko probleem van de vorzouting van do bodom. Van do middelen om dozo vorzouting togen to gaan word op dit congres ondor moor do drainago bcsprokon. Voor Nodorlandso doskundigon is do sfeer in Pakistan gunstig to noomon, wat in niot onbolnngrijko mato samon- hangt mot de omstandigheid, dat No- dcrland in politiek opziobt goringo po- litioko botokonis heeft. Men staat to- gonovor do adviozon van Nojorlau- dors onboYöngooor. In Irak zijn do omstondighedon voor Nodorlandera nog gunstiger. In dit land bestaan grote mogolijkhodon, ook voor hot Nodorlandso zakonlovon. De richtprijs gerst en haver oogst 1952 Do Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoerzioning hcoft in over eenstemming mot do Stichting voor do Landbouw do richtprijs voor gerst en hovor v-m do oogst 1952, voorzover' dczo produoten vallen ondor oon Inlove- ringsvorpliohting, onvernndord vastge steld op f 22.25 por 100 k.g., fronoc pakhuis handelaar. Do inlovoringoverpllohtlng hooft ovcn- ola in het Afgelopen jaar uitsluitend betrekking op de kleigronden en wordt slechts dan opgologd indiwi de hetocldo oppervlakte gorst on haver globaal go- notnon, tezamon grotor zijn dan do' oppervlakte tarwo. De-inlevoringsrogcllng blijft gehand haafd om verdere vorsohtuving van do teelt van tarwo naar voedorgranon to voorkomen. Indien do tolor er voor zorg draagt dat zijn opporvlnkto gorst en hovor die van do tnrwo niot to bo ven geat, wordt do inlovoringsvorplioh- ting derhalve niot opgelegd. MARKTBERICHTEN Veemarkt BOTTERDAM, 18 April Totaal aangevoerd 8727 dieren, n.l. 228 vette koelen en ossen, 2078 stuks go- bruiksvee, 65 vette kalveren, 161 graskalveren, 2882 nuchtere kalve ren, 470 varkens, 242 biggen, 118 paarden, 42 ochapen, 7 lammeren, 48 bokken en geiten. Pr Ij ren per stuk: kolf- en melk koeien 1 1100-880-800, vare koeien 1 820-720-650, vaarzen 1 828-728-680, pinken f 580-480-380, graokalvcren t 380-200-200, nuchtere kalveren 1 48-45-40, biggen t 82-84-46, scha pen f 148-125-100; per kg; vette koelen en ossen f 2,80-3,15, f 2,70- 2,80, i 2,40-2,00, varkens (levend ge wicht) f 2,08-2,07-2,02, vette kalve ren 1 2,75-2,85, f 2,55-2,68, f 2,20- 2,50, slachtpaarden f 2,45-2,36-2,20. Vette koelen en ossen: aanvoer ruimer, handel zeer traag, prijzen vooral niet hoger. Vette kalveren: aanvoer kleiner, handel kalm, prij- zen onveranderd. Graskalveren: aanvoer iets korter, handel redelijk, prijzen onveranderd. Nuchtere kal veren: aanvoer ruim, handel traag, prijzen iets teruglopend. Varkens: aanvoer kleiner, handel stug, niet geheel prijshoudend. Biggen: aan voer gewoon, handel tamelijk, priJ- zen iets stijver. Slachtpaarden: aan voer minder, handel slepend, prijzen hoog. Schapen: aanvoer korter, han del vlot, prijzen iets hoger. Kalf- en melkkoeien: aanvoer ruimer, handel goed, prijzen stijgend. Vare koeien: aanvoer als vorige week, handel vlot, ruim prijshoudend. Vaarzen en pinken: aanvoer flink, handel re delijk, ruim prijshoudend. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 15 April, Binnen landse granen (officieuze noteringen p. 100 kg franco Rotterdam). Tarwe prijshoudend' f 24-25,40, prima kwa liteit zonder vochtconditie f 24,85- 25,05; voeder granen kalm: zomer- gerst f 34-35,75, haver f 26-28,25, rogge f 32,50-33,50; peulvruchten (boerenschoon) kalm, groene erw ten tot f 59, schokkers tot f 62, br. bonen tot f 38. Aardappelen ROTTERDAM, 15 April. Klei- anrdappelen (35 mm opw.): Bintjes f 16, Alpha's f 12,75-13,50, Furoro f 16,50-17, Bevelanders f 17-17,50, Meerlanders f 16; z a n d aardappe len (35 mm opw.): Voran f. 6,50, Re cord f 8,25, IJsselster i' 9,50-10, Li beries f 10-11, Noordeling f 10,60-11; voer aardappelen f 4-5. -Prijzen per 100 kg en berekend op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. GEVONDEN VOORWERPEN TE ZIERIKZEE 2 ballpomtponnenj 6 portemonnafos mof iuh.> klompsok} dl verso muntbil jetten; lepel; zukuios; padvlndcrerlom; kmderpirtool; sjaal; parapluo; groon potlood; 2 mutsuu? traningsbrook; pr, rogenpljpen; damoshood; luchtfilter van oon outo; oorbelletje mot slcon; hals ketting; armband; witte Uautlsobocnou; pr. flokkon; aanzotsliugor v. o. auto; koralon; horonrlng; 2 broches; bood schappentas; kindorpnutoffel; kinclor- portcmonnalo; hoofddoek; daa; 3 nl- piuomutson; lodoren klndorwanton; 1 pr. oorbellon; autoped; flohroovondraai- or; kindormulfl; damcsvulpotlood; bank biljet; sohooletui; kip; broodtromtnol; zolfbtndor; spcclgoodommortjo; man- ohotknoop; Bchoolliniaal; diverse wan ton on sleutels. MODEPRAATJE ONS BDCGES-PATROON VAN DEZE WEES Do a.B. moeders steken zich als het mooi weer wordt ook graag weer in een luchtig gemakkelijk japonnetje. Vooral in die tijd is het nog meer dan andere nodig oon beetje niuv- dacht aan ons uiterlijk te besteden. Het hierbij afgebeelde model is zeer practisch, omdat het al tijd1 blijft passen cn er niet steeds knopen of plooien verzet behoevon to worden. De rug is geheol recht, met een paar coupenaadjes in do taille. Het voor pand is met een leuk kraagje tame lijk hoog gesloten aan do hals en loopt met een schuine overslag naar de taille. De rok is geheel dubbel en slaat dus flink over elkaar heen. Op het rechtervoorpand is een vlotto zak aangebracht. Het aangeknipt© mouwtje is met een aardige man chet afgewerkt en het geheel met een paar knopen gegarneerd. Het patroon is verkrijgbaar in maat 40, 44, 46 A f 0,75. Benodigde stof 3.50 tot 8.75 meter van 80 90 cm breed. Hoo bestel ik mijn patroon? Plak aan de adreszijde van een briefkaart, naast en buiten de fran keerzegel het verschuldigde bedrag nan geldige postzegels en zend deze naar Atelier Croon, Boatrijsstraat 4, Rotterdam. Vermeld aan de andere zijde duidelijk uw naam, adres en woonplaats en maat en nummer van het gewenste model. Plak nooit meer dan f 1 op een kaart, wat meer geplakt wordt is waardeloos. Girostortingn? op nummer 271291 ctveneonn len nam? ven Atelier Cxcun. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Ce klasse, I3e lijst f 25.000 op 12392. Do jnnrvc>rgn<iaring van hot Goweaf Zwlnnd van do Cj.R.T.0. zal op 11 Juni a.s. to Sint FhiUpilaod wordon gohoudou In do gebouwen van de Co- oporatio. Mr. W. Rlp uit Voorburg hoopt op dozo vergadering to spreken over „Vrijheid of gobondonhoid In de landbouw?" Verder staan cukclo ex cursie* op het programma. BIM EN BAM Rr" - Al do dieren huilen, want zij z(jn bedroefd omdat Bim en Bam hen willen gaan verlaten. Allen zcggèn zij goeden dag en zjj' wensen hun goede reis en veel succes, 's Avonds z\jn Bim en Bam al een heel eind weg in do buurt van de zoo. Zijl hebben) hot geluk oen eilandjo to vinden waar zif hun tont kunnen1 opslaan en do nacht kunnen doorbrengen; Maar de vol gende morgen zwemt het „eilandje' *naar do kust tool Do beertjes hadden nJL niot bemerkt dat zij hun tent hadden opgeslagen op do rug van een groot, dik Nijlpaard. Ook zien zjj niet dat z(j' weer naar hun woonplaats worden terug gebracht. Als zU wakker worden en eens buiten kijken zien zij plotseling allo dieren, dio hun weer hartelijk verwelkomen1, „Wat zijn wo weer blij jullio terug to zien" roepen zij' allemaal cn allen zijn weer tevreden als do beertjes zeggen nooit meer te zullen weggaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 3