f Ailgaier' Tractordemonstratie De besprekingen te Panmoendjon Stad en Provincie Het meest gelezen blad... Zierikzeesche Nieuwsbode BALATUM LOPER SUCCESJES H.H. Motor-, Auto-, Bromfiets en Tractorbezitters „CALTEX" Filmavond FIRMA W. GILIJAMSE, RENESSE M.C. SPARTA" - Zierikzee Bijeenkomst Truman stelt zich niet opnieuw candidaat voor het Presidentschap President Traman heeft Zaterdag avond bekend gemaakt, dat hij zich niet candidaat zal stellen voor de presidentsverkiezingen in November De president deed zijn mededeling helemaal aan het einde van zijn te voren opgestelde rede en op de zelfde kalme toon. Volgens mensen die dicht bij de auto van Truman stonden, huilden de president en zijn vrouw toen z\j wegreden na het diner. De perschef van de president heeft verklaard, dat Truman ongeveer een» week geleden zijn besluit genomen had. De president werd op het diner met minder applaus ontvangen dan bij dergelijke diners in het verleden. Anderen, onder wie vice-president Alben Barkley, kregen veel meer applaus. De perschef wilde zich niet uitla ten over de toekomstplannen van Truman. Hij zei dat de verslagge vers dit op de eerstkomende pers conferentie maar aan de president zelf moesten vragen. Truman deelde dit mee op het jaarlijkse diner ter gelegenheid van „Jefferson Jackson Day", dat door zesduizend leiders der Democra tische partij werd bijgewoond. Dit waren» zijn woorden: „Ik zal geen candidaat zijn voor herverkiezing. Ik heb mijn land ge diend en, naar mijn mening, doel matig en eerlijk. Ik zal geen herbe noeming aannemen. Mijns inziens is het niet mijn plicht nog vier jaar in het Witte Huis door te brengen". De gasten, van wie de meesten door deze mededeling volkomen overvallen werden (enige kabinets leden aan de sprekerstafel toonden zich niet verbaasd), riepen ln koor „nee, nee". Men scheen er niet op bedacht te zijn geweest, dat de van te voren opgestelde rede deze mede deling zou bevatten. Weer onrust in Perzië Staat van beleg in Teheran afgekondigd De Perzische regering heeft Zon dag de staat van beleg afgekondigd in Teheran voor een maand. Tot mi litair gouverneur is benoemd gene raal Moghadam. Voorts zal van 11 uur des avonds tot 5 uur in de och tend een uitgaansverbod in Teheran van kracht zijn. In een communiqué van de rege ring wordt gezegd dat tot genoemde maatregelen is besloten omdat men in het bezit is van gegevens, volgens welke zeker elementen' voorberei dingen treffen om de openbare orde opnieuw te verstoren. Volgens het communiqué zijn bij de ongeregeld heden van Vrijdag j.l. in Teheran, waarbij communistische betogers handgemeen werden met anti-com munistische demonstranten, 3 doden gevallen en 30 personen, onder wie 25 politiemannen, gewond geraakt. Er werden 40 arrestaties verricht. In officiële kringen is vernomen, dat het aantal gearresteerden naar aanleiding van de incidenten van Vrijdag j.l. 43 bedraagt; 42 politie mannen zijn bij die ongeregeldheden gewond. Van hooizolder dood gevallen Zondagmiddag was do 55-jarige ongehuwde landbouworsknecht W. J. iï. Sehiffelors op de boerderij „Jo- ruzulem-IIof" to Limmel-Maastrlcht bezig met het afgooien van hooi, be nodigd voor hot vooren van do kooien. Plotseling viel do man door eon niet opgemerkt got In de hooi zolder on kwam zo ongolukklg op zijn hoofd terecht, dat hij vrljwol onmiddellijk overleed. Ernstige boerderljbrand bij Maastricht Zondagmiddag Is brand uitgebro ken op de hooizolder van do boor- dorij van H. Wnhlen, aan de Brus selse weg to Maastricht, bij de Bel gische grens. De brand werd ont dekt door een 7-JarIg zoontje van de boer. Het vee werd direct naar bul ten gejaagd on spoedig sloegen de vlammen uit het dak van do stallen. Schuur en hooizolders brandden go- heel uit. Alhoewel het woonhuis ernstigo schade opliep, kon het be houden blijven. Brandweer en poli tie waron spoedig tor plaatse. Twee personen, die behulpznam waron bij het ln veiligheid stellen van inboe del en graan, werden/ licht geblos- seerd. De brund ontstond vermoede lijk tengevolge van hot broeien van stro, dat door de regen van de laat ste dagen nat was geworden. De schade, die slechts gedeeltelijk door verzekering wordt gedekt, wordt ge raamd op ongeveer f 10.000. Te Panmoendjon hebben stafof ficieren der Verbondenen en van de Communisten Zaterdag hun vijfde geheime bijeenkomst gehouden over de uitwisseling van krijgsgevange nen. Kolonel Hickman deelde na de bijeenkomst aan de verslaggevers mede, dat een Geallieerde stafoffi cier een onderhoud' zal hebben met een communistische collega over het aanbrengen van herkenningstekens, om de ligging van krijgsgevangen kampen in Noord-Korea aan te ge ven. Dodelijk ongeval door de gladheid Zaterdagmiddag is te 's Heer Hen drikskinderen (bij Goes) de 78-ja- rige gepensionneerde jachtopziener Bruinooge uit Kapelle door een bus van de sneldienst Goes-Middelburg aangereden. Hij is aan de gevolgen overleden. De man, die bij' zijn zoon, post- commandant der Rijkspolitie aldaar, op bezoek was geweest, stond samen met dezen bij het café „Oranje boom" te wachten. Het zicht was erg slecht en» toen de bus naderde, wilden beiden, menende dat het de bus van de „stopdienst" was, de weg oversteken. Door de gladheid kon de bus niet op tijd remmen en de oude man werd tegen het wegdek geslin gerd. Zwaar gewond! is hij naar het Gasthuis Oostwal te Goes vervoerd, waar hij des nachts is overleden. Het weer in Europa is zeer wisselvallig Sneeuw, regen, vorst en een hittegolf In Frankrijk is in het gebied van Parijs en in het Noorden en het Noordoosten veel regen gevallen. Het water in de Seine, Meurthe en andere rivieren stijgt. In de Elzasere de Vogezen is 4 tot 15 cm sneeuw gevallen». In Zuid-Frankrijk echter heeft men geen last van regen of vorst gehad. In West-Duitsland' is het gevaar voor overstromingen door het smel ten van de vele sneeuw, die in de af gelopen 48 uur is gevallen, toegeno men. Het water in de Rijn is enige cm gestegen en in Bonn is de linker oever achter het Westduitse parle mentsgebouw overstroomd. In het gebied» van Frankfort is de Main op verscheidene plaatsen buiten de oevers getreden. Ook in Berlijn is veel sneeuw gevallen. In Moskou zijn in de afgelopen/ week temperaturen van 25 tot 28 graden onder nul gemeten, de laag ste in dit gebied sedert 100 jaar. In het Zuiden van Engeland is Zondag de storm, die drie dagen ge woed heeft, afgeflauwd. In het Noor den zijn door zware sneeuwval we gen en spoorlijnen geblokkeerd. In Midden-Engeland is 15 cm sneeuw gevallen. In Italië hebben de inwoners van de zon kunnen genieten. In het Zui delijk deel van het land heerst zelfs een hittegolf. In Napels bereikte het kwik 32 graden Celsius in de scha duw en de boeren vrezen, dat de hitte schade zal veroorzaken aan de oogst. Men verwacht echter, dat de hittegolf niet veel langer dan 48 uur zal aanhouden. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Zuid-Hollandse eilanden afdeling Zierikzee Velling van 28 Maart And ij vlo f 38-45, witlof I f 21-37, Idem II f 13-20, spruiten 35-40, spinazie f 32-40, snijsla f 27-31, krop sla f 11-14, kroten f 24, prei f 25-20, witte kool f fi, rode kool f 24, bloem kool f 34, radijs f 12. Appels en pe rons Jonathan f 20, Zoete Krmgaard f 30-58, Zoctn Campagne f31, Goucl- relnotte f 42, Sint Rómy t 52-55, alles per 100 kg, stuks of boa, Ulcus mid dol f 30, bonken f30 (ex port), per 100 kg. UIEN Gentraio Velling Middelharnla Velling van 28 Maart Grove on gewone f 28,40, drielin gen f 17,53, plcklers f 10,05, per 100 kg, Aanvoer 6.000 kg. De groenten- en fruitmarkten Het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen ln Nederland deelt over hot verloop van de groenten- en fruitmarkten over de afgelopen week het volgende mede: West- on Oost-Dultsland waren wederom de belangrijkste afnemors van slultkoolsoorten, poen, kroton en uien. Do uien notoorden f 26-27 por 100 kg. In de fruitsector Is het wachten op eon hernieuwde export naar Frankrijk. In hoofdzaak wordt thans nog naar Duitsland on Bolglë goëx- porteord. Van do huishoud I kwali teit noteerden de Goudrelnetton en do Jonathans gemiddeld tot 60 cent en de stoofperen van 45-50 cont per kilogram. Nieuw Gemeenteraadslid De heer S. J. bij de Vaate, die be noemd was verklaard tot lid van de gemeenteraad, in de vacature ont staan door het bedanken van de heer J. de Vries, heeft deze benoe ming aangenomen. Ouderavond Openbare Lagere School B. Onder voorzitterschap van de heer M. de Regt werd Vrijdagavond in het gymnastieklokaal van *t school gebouw in de Nieuwe Boogerdstraat een druk bezochte ouderavond ge houden van de Openbare Lagere school B. In zijn openingswoord me moreerde de voorzitter die verbou wing van het schoolgebouw, die thans gereed is gekomen. Uit het verslag van de penningmeester van het Schoolfonds bleek dat, ondanks verschillende grote uitgaven, het ba tig saldo toch met f 100 was ge stegen. Hierna volgde verkiezing van twee leden van de Oudercom missie wegens aftreding van de secr. de heer B. v. <L Sluijs en de heer C. Hoek. Gekozen werden de heren J. Kloote en D. Hanse. Laatstgenoem de aanvaardde de functie van secre taris. Het hoofd der school, de heer A. Brand, dankte de heer v. d. Sluijs voor het vele dat hij als secretaris had gepresteerd. Ook dankte spr. de ouders voor hun medewerking tij dens de verbouwing van de school. Hij deelde verder mede dat er plan nen bestaan om op het achterplein een fietsenbewaarplaats bij te bou wen. De radiolessen bleken' goed te voldoen en in September e.k. hoopt men te beginnen met het geven van extra-verkeerslessen. Namens de oudercommissie richtte de voorzitter ook waarderende woor den aan het adres van de scheidende secretaris en hij bood dezen als aan denken een boekwerk aan. Met een dankwoord van de heer v. d. Sluijs werd het officiële gedeelte besloten. Hierna werd een rondgang door het schoolgebouw gemaakt. Van de gelegenheid om met het onderwij zend personeel van gedachten te wisselen maakten vele ouders ge bruik. Ook werden verschillende door de meisjes-leerlingen vervaar digde handwerken bezichtigd, waar van vooral de aanwezige moeders met belangstelling en waardering kennis namen. HACHELIJK AVONTUUR Brandweerauto met 14 man te water Het vrijwillig brandweercorps heeft Zaterdagavond een hachelijk avontuur beleefd, dat echter geluk kig zonder persoonlijke ongelukken is afgelopen. Het corps had met de „bellewagen" van de brandweer een reis gemaakt naar de Utrechtse Jaarbeurs en keerde 's avonds naar Zierikzee terug. De auto werd over vallen door de ij zei, die de wegen spiegelglad maakte. Tengevolge van wegomlegging in Duiveland moest de chauffeur, de heer J. Bin, door Vissersweg naar Zierikzee rijden. Met matige snel heid rijdend begon de auto niette min te glijden en kwam bij een bocht in een langs de weg liggende sloot terecht, na eerst een telefoon paal omver gereden te hebben. De situatie was precair, want de auto kwam omgekeerd in de sloot te recht met de wielen omhoog. De brandweerlieden werden als katten in een mand dooreen geklutst en velen liepen een nat pak op. Enke len waren van top tot teen ln het modderige water terecht gekomen. Gelukkig gelukte het allen weer op het droge te komen. Een juist pas- sorondo vrachtauto van do hoor S. Hart te Ronesse, nam do onfortuln- lijko passagiers op en bracht hon naar Zierikzee. Hat was een koud en nat avontuur. Met eon kraanwngen van do firma Ankor word de nuto Zondagmorgon uit do sloot gelicht en naar Zierik zee gebraoht. De auto blook weinig schade te hebben opgelopen. Ie kL B: Leeuw&rden-Wageningen 3-0. Ie kL C: MW-Juliana 1-2. Ie kL D: Ma urits -Xerxes 2-2; Lim- burgia-Sparta 1-3. Ook de wedstrijden van de Zater- dagmiddagcompetitie in de 2e kL C en de Junioresafdeling gingen niet door. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vicaris te Noordwij k aan Zee: cand. W. Hoekstra, 's Gra- venhage. Beroepbaar: cand. J. F. Grimm, Hollandse Rading. Beroepen te Hilversum (toez.): A. den Hartogh, Scherpenzeel (Gld.); te Eemnes-Buiten (toez.): G. A. Pott, Kralingen. Geref. Kerk Beroepen te Ede (3e pred.pl.): G. N. Lammens, Heinkenszand. Bedankt voor Zonnemaire: cand. K. Fir et, Bergambacht Chr. Geref. Kerk Aangenomen naar Maarssen: can didaat R. J. van Pagée, Apeldoorn. Bedankt voor Arnhem, Baarn, Gouda, Kampen, en Meppel: cancL. R. J. van Pagée, Apeldoorn. BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Zierikzee maakt bekend, dat op Maandag, 31 Maart 1952, des na middags te 5 uur, ten stadhuize van Zierikzee een spoedeisende openbare vergadering van de raad der ge meente zal worden gehouden. Zierikzee, 29 Maart 1952. De burgemeester voornoemd, SCHUURBEQUE BOEIJE. Officiële publicatie Opkomst dienstplichtigen voor 1ste oefening Ten behoeve van de dienstplichti gen, die op 1- en 3 April a.s. onder de wapenen komen, worden enkele extra-treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aanslui ting hebben op de voor hen be stemde trein. De dienstplichtigen die, in verband met him plaats van bestemming, geen gebruik kunnen maken van één der hierna genoemde extra-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reis gelegenheid nè 7.00 uur. Op 2 April a.s. zijn geen extra-treinen ingelegd en moeten derhalve alle dienstplich tigen, die op die dag onder de wa penen komen, reizen met de treinen of bussen van de normale dienstre gelingen, per eerste reisgelegenheid nè 7 uur. De extra-treinen lopen in de vol gende dienstregelingen. Op 1 April voor de opkomst te Dordrecht, Bre da of Tilburg: Den Haag H.S. v. 8.37, Delft v. 8.47, Schiedam v. 8.58, Rot terdam D.P. v. 9.07, Feijenoord v. 9.17, Dordrecht a. 9.31, Breda a. 10.08, Tilburg a. 10.30. Voor de opkomst te Harderwijk of Wezep een extra trein: Amsterdam C.S. v. 9.10, Am sterdam M.P. v. 9.19, Hilversum v. 9.39, Amersfoort v. 9.56, Harderwijk a. 10.18, Wezep a. 10.42 en een extra trein: Zwolle v. 11.20, Wezep a. 11.31, Harderwijk a. 11.58. Op 3 April voor opkomst te Utrecht, Schalk haar of Eefde een extra trein: Rot terdam Maas v. 7.59, Den Haag S.S. v. 7.66, Voorburg v. 8.01, Gouda v. 8.20, Utrecht C.S. V. 8.57, Amers foort v. 0.20, Apeldoorn v. 9.67, De venter a. 10.10. Voor Eofdo (station Zutphen) te Apeldoorn overstappen? Zutphen a. 10.33. CORRESPONDENTIE „Kon opmerker" te Zlorlkree: In gezonden «tukken woarvon de in- zonder on» niet bekend 1«, worden niet opgonomon, De Bedactle. I April. Zon op 8.18, onder 10.14. Maan op 0.14, onder 2.40. Eorito Kwartier: 2 April te 0.48. VERKOPINGEN SCHUDDEBEUBS, 28 Maart, No taris J. J. van den Ende te ZlerlkiM heeft alhier in hot openbaar ver kocht: woonhuli, werkplaats, garage er» erf te Schuddebeurs aan do Kloosterweg B 48. Hoogste bod wal f 4288. Koper: dhr M, van de Sluis te Zlerlkzeo, aan wie het gegund is. SPORT VOETBAL K.N.V.B. 30 Maart Tengevolge van de weersomstan digheden werden de meeste terrei nen afgekeurd. In de le klassen gin gen enkele wedstrijden door. De uitslagen hiervan luiden: ADVERTENTIES Getrouwd De W. Dljckmeeater Jkvr. en C. C. Th. Hooft Graafland Banrn, 29 Maart 1952 Toek. adres? Herv. Pastorie Etten (Gld). ~1. STOUTEN cn E. STOUTEN-BEIJE zeggen U hiermede hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Oosterlend. Maart 1952. „Nooit voltooid". Dank aan allen die blijken van belangstelling gaven op 9 Maart J.l. Fam. GAANDERSE Eikerzee. BEDRUFSSTUDÏEGROEP ^SCHOUWEN-DUIVELAND" Algemene jaarvergadering op Donderdag 3 April, 's avonds 7 uur, in het „Huis van Nas sau" te Zierikzee. Agenda: Opening Notulen Rekening en verantwoording Jaarverslag Verkiezing bestuur Inleiding: „Spuiten en ver nevelen", inleider: Dr A. F. H. Besemer. Verder voorkomende zaken Het Bestuur Het Bestuur van het Calami- teuze Waterschap Bruinlsse maakt bekend, dat op Dinsdag 8 April 1952, des avonds 7 uur een vergadering van Ingelanden zal gehouden worden in Het Veerhuis te Bruinisse. De Begroting voor het Dienst jaar 1952/53 ligt ter inzage van belanghebbenden, ten kantore van de Ontvanger-Griffier van 29 Maart t/m 8 April 1952. Bruinisse. 27 Maart 1952 Het Bestuur voornoemd, P. L. KREPEL. Dijkgraaf S. A. JUMELET. Ontv.-Griffier Bij terugkeer thuis uit het Ziekenhuis FLINKE HULP fy de huishouding gevraagd D. A. Hart, B 1, Noordwelle. op Schouwen-Dulveland is de 50 breed f 0,80 p. m. 62 breed i 0,95 p. m. Z E K I K 2 E 6 (14 regels) f 1,per stuk Te koop: Tomatenplanten voor koude grond na half Mei. P. J. Jonker, telef. 117, Haamstede. Verplaatsbare betonnen var kenshokken, f 185 per stuk. C. N. Botting, Schuddebeurs, telefoon 14. Wil rullen: mijn vrije HUUR WONING te Dordrecht voor eenzelfde in Haamstede, Burgh of omgeving daarvan. Brieven onder no. 88, Bur. van dit blad worden uitgenodigd tot bijwoning van de heden (Maandag)avond half acht, in de Graanbeurs van het „Huis van Nassau" te Zierikzee. SB II H.H. Land- en Tuinbouwers I Hierbij nodigen wij U beleefd uit tot het bijwonen van bovengenoemde zeer belangrijke Tractor-demonstratie, welke gehouden wordt op 2 APRIL 1952 van 9-11 uur v.m. aan de Dingenusweg te Burgh. Eigenaar de heer C. Blom, „Rozenhof", Hogeweg, Burgh; van 2-4 uur n.m. aan de Capelleweg te Nieuwerkerk. Eigenaar de beer L. Koopman, Zierikzee. Gedemonstreerd zal morden met? 1. „Ailgaier" diescltractoren 15, 20, 26 pk 2. Diverse soorten Aanbouwwerktuigen zoals Ploegen, Eggen, Kultlvatoren 3. Lnndbouwwagen met wielaandrijving Aangezien deze demonstratie zeer interessant en leerzaam zal rijn cn velen hiermede hun voordeel zullen kunnen doen. hopen wij dat ook U deze ruit bijwonen. Hoogachtend, Dealer: „Ailgaier" Tractor voor Schouwen-Dulveland Ltdtn, donateurs en donatrices I Komt heden (Maandng)avond allen naar de Graanbeura van het „Huls van Nassau", waar de „CALTEX" FILM wordt ver toond, Aanvang half acht. Zeer belangrijk I Het wordt een gezellige avond I HUMANISTISCH VERBOND ter kennismaking op Woensdagavond 2 April '52 ln de foyer van dc Concertzaal te Zlcrikrce Spreker (namens het Hoofdbestuur) H- J. LIPS Onderwerp j „Dc Vrljhcldsgcdochte in het Hu manisme Gelegenheid tot gedochtenwissellng. AANVANG 8 UUR TOEGANG GRATIS

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 6