PfêiS deshag de pittige twi shag! ORCAM Levend voedsel Uitbreiding van de duur der herhalingsoefeningen Wetsontwerp bl] de Tweede Kamer ingediend Bi) de Tweede Kamer ia ingediend een wetsontwerp, houdend» voorzienin gen t.e.v. de duur der herhaliogsoefe- ningtn 1952, 1953 en 1954. Na het tot »t«ndkomen van het At- lantieoh pact werd overeengekomen de atrijdkraehten van do verbonden landen op Amerikaanae leeat te schoeien. Als gevolg hiervan kwam de Nederland»? legerleiding voor de taak te staan de bij de landmacht inmiddels in gevoerde Engelse organisatie am te schakelen op de Amerikaanae. Het is daarom oo:«lzakelijk de des tijds met groot verlof gezonden mili tairen, wier opleiding in deze niet geheel voltooid kon werden, voor hun taak geschikt te maken, hetgeen thons uitsluitend kan geschieden door middel van herhalingsoefeningen. Deze zullen in de toekomst dan ook een ander karakter dragen cn zullen in 1952, 1953 en 1954 over het alge* meen van langere duur dienen te zijn dan tot dusver gebruikelijk. Zo zal het noodzakelijk zijn reser- vepcrsoneel, dat is of -wordt ingedeeld bij bepaalde, nader aan te wijzen on derdelen van de landmacht, welke in deze jaren zullen moeten deelnemen aan uitgebr-.ide herhalingsoefeningen, gedu- rendo een langere tijd onder de wape nen to doen verblijven. Gunstige resul taten kunnen worden verwacht indien het betrokken reservepersoneel gedu rende dc eerstkomende 3 jaren ten hoogste 90 dagen in totaal werkelijke dienst verrichten zal. De dienstplichtigen T.a.v. het dienstplichtig personeel be neden te rang van onderofficier, dat in deze jaren zal moeten deelnemen aan dc herhalingsoefeningen, zal het in art. 29 der Dienstplichtwet gestelde maxi mum niet behoeven te worden over- Ditmaal is het hoofdartikel ge wijd aan een sappig onderwerp: fruit. De bedoeling is niet hieraan een zwaarwichtige economische be schouwing vast te knopen. Alleen dit. De export van fruit is vrijwel ieder jaar nog een gevaarlijke zaak gebleken. Even zit er iets scheef aan de grenzen en de fruitexport stopt. Dat is dan ons enig economisch pijltje dat hier wordt verschoten. Voor de rest zij opgemerkt, dat ons volk, in vergelijking met andere vol ken, veel te weinig fruit eet. Fruit is duur zal men zeggen. Zeker, maar snoep en tabak ook en het laat zich wel raden wat gezonder is. On danks het feit, dat die wintervoor raad langzamerhand ineengeschrom peld is tot wat onaanzienlijke ap peltjes of stoof peertjes willen we hier toch op het geringe fruitver- bruik wijzen. Immers, we hoorden; het al, de export kan wel eens spaak lopen en het is nodig dat d'e fruit kwekers straks niet met onverkoop bare voorraden blijven zitten. Maar daarenboven is fruit eten een noodu zakelijke voorwaarde om gezond te blijven. De mens in de oertijd heeft het aan krachten en levenssappen waarlijk niet ontbroken, maar hij at dan ook louter rauwe vruchten^ no ten, knollen e.d. Later begon de mens van dit heilzame pad af te wij ken en het gekookte voedsel kwam in zwang. Natuurlijk wil niemand de tijd weer terug zetten en oertijds super- vegetarisch gaan doen, maar de we tenschap heeft wel uitgemaakt dat vele kwalen van deze tijd zouden verdwijnen als er veel meer fruit werd gegeten. In het boekje „Le vend voedsel" (met een voorwoord van de oud-directeur van d'e Keu ringsdienst van Waren, Dr W. F. Hesselink) wordt opgemerkt, „dat als civilisatieziekten zijn te beschou wen de hoofdzakelijk door verkeer de voeding en leefwijze ontstane chronische degeneratieziekten". De Deense arts Kristine Nolfi geneest in haar sanatorium talrijke lijders aan veelvoorkomende ziekten (kan ker, asthma enz.) door een groot ge bruik van rauwe vruchten. De we tenschap kijkt nog met een wat be denkelijk oog naar Nolfi's experi menten, maar het zou wel eens mo gelijk zijn, dat er een grote dosis waarheid schuilt in de opvattingen van deze medicus. Bekend is ook dat een der prominentste Amerikaanse diëtisten zichzelf heeft genezen door een overvloedig gebruik van rauwe groenten en fruit. We weten het allemaal dat het erg gezond is, maar vooral- in Ne derland wordt er nog te weinig le ring uit getrokken. Het gebruik van veel fruit komt de prodlicent ten goede, maar vooral de consument. Alles wat in deze tijd de gezond heid des volks kan bevorderen, mag niet onvermeld blijven. Vandaar de ze weinige regelen over een smake lijk onderwerp. Een mens immer» kan bij politiek en brood alleen niet leven! eolireden. In genoemd art. etaat ver- imeld, dat dienstplichtigen voor ten hoogste 65 dagen voor herholingeccfe- Dingen onder de wapenen worden ge roepen, waarbij teven» ia bepaeld dat yoor de onderofficieren elke herha lingsoefening 7 dagen langer kan duren dan voor de andere dienstplichtigen. Voor de dienstplichtige onderofficie ren is die termijn van 7 dagen echter onvoldoende en deze zal in genoemde 3 jaren in vele gevallen moeten wor den gebracht op ten hoogste 18 dagen. Hierbij ral een totale extraduur van 36 dagen niet worden overschreden. In totaal kannen deze onderofficieren due gedurende ten hoogste 22 dagen langer in werkelijke dienst blijven dan thaus volgens de bepalingen ie toegestasn. Stad en Provincie ZIERIKZEE Helma en Selma in de Concertzaal Van de zijde van het Nederland» Theater Bureau wordt medegedeeld, dat de „Zingende Zusjes" van radio Brussel en Luxemburg, Helma en Sel ma Woesdag ain de Concertzaal zul len optreden, tezamen met het ge hele gezelschap van Radio Luxemburg, o.a. het radio-orkeat „The flying Dutchman". Helma en Sclma zijnt be kend en populair geworden door hun gevoelige levensliedje», o.a. „De Speel bal", „Moeke o Moeke", „In het kerkje", „Zeeman o xeeman" enz. In andere Nederlandse steden zijn Helma en Selma met groot suoces opgetre den. Het publiek was opgetogen cn vooral de fantastisohe jodelshow „Jool in Tyrool" met muziek, jodclzang, fraaie décors en costoums, trok zeer de belangstelling. Jaarvergadering V.V.V* Onder voorzitterschap van de heer P. Heering vergaderde V.V.V. in het „Huis van Nasjau". Ook ditmaal was de belangstelling van de loden weer bijzonder gering, hetgeen de voorzit ter in zijn openingstoespraak bijzonder betreurde. Van dezelfde toon was het jaarverslag van do secretaris, de heer P. van Bcvcren doortrokken, die de inactiviteit van de leden laakte en opmerkte dat feitelijk het bestuur cn het gemeentebestuur nog het V.V.V.- werk dragen. Do heer R. ten Kate Vertoonde kleurenopnamen en een door rector B. C. Henning uit Scheveningeu vervaardigde film over de Zierikzecse eeuwfeesten. Da plaatjes waren prach tig en de film ook wel, hoewel zij be stemd voor huiskamerprojectie, in een grotere zaal niet goed tot haar reebt kwam. De vergadering werd door de voorzitter met een dankwoord gesloten. HAAMSTEDE Ouderavond Tuinbouwschool Voor het eerst na de bevrijding werd Woensdagavond in de Tuinbouw school een ouderavond gehcuden, die sleohts matig bezocht was. Commissie van toezicht en bestuur waren ter ver gadering aanwezig. In zijn openings woord zette de voorzitter, de heer K. J. Dambruin het doel van de ouderavond uiteen. Het persencel der school bestaat thans uit drie leden. Naast het hoofd geeft dc assistent bij de Voorlichtingsdienst, de heer J. A. v. d. Weel de praktische lessen, terwijl in verband met de instelling van het 8ste leerjaar, door de heer G. Heu- tink op Zaterdagmorgen les wordt ge- 'geven aan de leerlingen van de le klos. Het hoofd der 6chool, de heer G. A. Hartog sprak er zijn voldoening over uit, dat er weer een ouderavond ge houden kon werden. Met de leerlingen van de 3e en 4e klasse werd daarna het vak grondonderzoek behandeld, waarbij de les met een \filmstrook werd toegelicht. De door de E.G.A. aan de school geschonken filmprojectcr deed daarbij dienst. De filmstrook projector voorziet in een grete be hoefte. Na de filmstrook „De Mar shall-hulp en wij" volgde pauze, waar in de ouders zich met hot onderwij zend personeel konden onderhouden. Het hoofd der sohcol verzocht de ouders toe te zien, dat de kinderen het opgedragen huiswerk maken. Dit is van grote betekenis voer de resul taten van het onderwijs. Hij wees er nog eens op, dat dit onderwijs „lager onderwijs", dus geen eind-ondcrwijs is en dat daar eigenlijk na afloop Yan de school op verder gebouwd dient te worden, o.a. door het velgen van de Fruittccltschool. Nadat nog enkele vragen waren be antwoord, sloot de icorzittcr deze avond, waarvan hij de verwachting had, dat het contact tussen huis en school beter was geworden in het be lang van het onderwijs. DUTVENDIJKE Uitvoering Cbr. Gem. Zang. vereniging in Ambonnezenkamp Dinsdagavond gaf de Christ. Gem. zangvereniging „Ons Chr. Lied" te Scharendijke (dir. dhr. Everwijn) ook in de cantine van het kamp te Brij dorp» een uitvoering. Na opening door de voorzitter der vereniging, de heer J. N. Viergever, die een welkomst woord toeriep aan burgemeeater Nie- borg en dokter Ittmann, werden ver schillende zangnummers ten gehore ge bracht, welke onder grote atilte en goede aandacht werden gevolgd. Een toneelstuk in drie bedrijven, getiteld „De zoon van de smid", werd opge voerd en ging er bij het publiek goed in. In de pauze werd een verloting gehouden. Ten alotte dankte de heer G. de Bauville in gevoelvolle bewoor dingen voor de goede opkomst en het medeleven met het getroffen Ambon- nese volk. Hij aloot de bijeenkomst na het ringen van enige gezangen, met gebed. Tot slot toonden de „Zonnestraal- tjee" nog een tableau, waarna ds. van Wtfck eindigde, NOORDGOUWE Geboren: 11. Abraham Pieter, z. van J. J. v. Almenkerk en M. v. Putten; 20. Cornelia Pletertje, d. van J. P. W. C. Stola en C. M. Dekt (uit Nieuwerkerk); 27. Dirk Huig, z. van D. H. Timmer» en N. de Geus (uit Haamstede). Overleden: 7. L. Ringelberg, 6 j. (uit Brouwershaven); 10. M. de Glopper, 60 j., echtgenote van K. C. v. <L Weel (uit Zonnemaire); 19. J. W. Both, 63 j., echtgenoot van N. P. F. Evereers (uit Bruinisse); 24. Th. Meerman, 76 j., wede van L. A. Ingezonden mededeling f3 DOUWE EGBERTS SCHARENDIJKE V erkeersexamen Dit jaar wordt voor 't eerst op de Chr. sohool alhier verkeersexamen afgenomen, door een commissie ha- staande nit; burgemeester de Brujjn, een adjudant van de Rijkspolitie, de plaatselijk dienstdoende agent en het hoofd der sohool. Van do 19 candidatcn werd voor 't schriftelijk examen niet één afgewezen. In April valt het prao- tisoh examen. Degenen, die hot tot een goed einde brengen, verkrijgen een diploma en insigne. SEROOSKERKE Vergadering V arkenshoudersvereniging In cafó Ligtcndag te Serooskcrke vergaderde onder voorzitterschap van de heer P. Hart de Varkenshoudersver- eniging „Draagt Elkanders Losten". Uit het jaarverslag ven de penning meester, de heer M. de Blonde, bleek, dat werd ontvangen f 652 en uitgegeven f 343,80, zodst de rekening sloot met ecu batig saldo van f 308,20. Hierbij werd evenwel de opmerking gemaakt, dat nog enige achterstallige uitgaven moeten worden gedaan. Het totaal-bezit der vereniging bedroeg op 1 Januari van dit jair f 1915,46. Bij monde van de heer J. C. Berrevoets adviseerde de fcommissie tot nazien der rekening tot gocdkeur,ng, waartoe de vergadering besloot. Met betrekking tot de herverzekering van de varkens deelde de voorzitter mee, dat vergoeding zal worden gege ven, indien bij het slachten een var ken geheel of gedeeltelijk wordt afge keurd. Bij de daaropvolgende bestuursver kiezing werden dc aftredenden, de he ren P. Gcleijnse en J. v. d. Schelde met algemene steramen herkozen. Bei den namen hun benoeming aan. De contributie blijft gehandhaafd (tfp f 1 per maand per keu. ZONNEMAIRE Bij K.B. is benoemd tot gezworene van het waterschap „De Borrenbrood- polder", de heer N. A. van Putte, alhier. Jaarfeest Jeugdverenigingen Woensdagavond 12 Maart vierden de Mcisjesvereniging „Zonnebloem", do Jeugdolub „Zonnestraaltjes" en de Jongelingsveroniging „Eén naam is on ze Hope" hun jaarfeest in do over volle zaal van oafé Flohil. Ds, van Wijok, Ncd. Herv. predikant, opende de avond met gebed, waarna do bonds liederen werden gezongen. Vervol gens werden de jaarverslagen voorge lezen. Hierna braoht de Jougjclub „Sprookjesdroom" ten tono'.e. Do „Zon nebloem" en „Eén naam is onze Ho pe" waren nu aan do beurt om „Ge temd" te spelen, een geestig toneel stukje in drie bedrijven. Hot laatste nummer voor do pauze was wcor voor de „Zonnestraaltjes", die met „Pop penspel" lieten zien, dnt do bond van meisjes een bond is, die alle provin ces omsloten houdt. In de pauze werd een verloting gehouden. Na de pauze kwam het groto toneelstuk van de avond, nl. „Het spoor bijster", een huiselijk dram», dat ook weer met veel enthousiasme w»rd gespeeld, Kraak (uit Oosterland); 28. M. P. Goudzwaard, 84 j., wede van C. Bakker (uit Ouwerkerk). Loop der bevolking. Ingeko men: 22. J. Dane en gezin uit Burgh. Vertrokken: 5. J. F. Dooge en P. Verdoorn naar Rotterdam; 20. J. C. Dekker en gezin naar Zierikzee. De in het nummer van Donderdag opgenomen opgave betrof de maand Januari (met één opgave over De cember). NIEUWERKERK Verkeersexamen op de Christelijke school Op de Christelijke sohool werd Dins dag schriftelijk verkeersexamen afge nomen. De leerlingen van klas 6, 1 en 8 deden hieraan mee. Het resultaat was, dat allo 25 deelnemers mee mo gen doen aan het praotisch gedeelte, dat later wordt afgenomen. De Commissie van Toezicht, bestaan de uit waohtmeester Lotus en de heer v. d. Snoek, sprak zijn tevredenheid uit over de resultaten. Do leerlingen wer den opgeleid door het hoofd der sohool, de heer Slingerland. OOSTERLAND Jaarvergadering Christelijke Kleuterschool Donderdagavond hield de Christelij ke Kleuterschool in hot Chr. Vereni gingsgebouw haar jaarvergadering, te vens ouderavond. De bclangstolliog was niet groot. De voorzitter, de beer Joh. Boogert, gewaagde in zijn ope ningswoord van een gunstig jaar voor de sohool. Terwijl de school werd ge restaureerd kon dank zij de medewer king van het gemeentebestuur, zolang een lokaal van de O.L.-school worden gebruikt. De secretaris-penningmeestsr de heer A. Sohoof, gaf zijn verslag. Over 1951 bleek een nadelig saldo te bestaan van f 32,52. Do rekening werd nagezien door de heron Jao. v. 't Hoff Mz. en G. Goudzwaard Johz. cn in orde bevonden. Bij de verkiezing werden voorzitter en seoretaris herkozen. D'e voorzitter deelde mede, dat hot be stuur zal moeten worden uitgebreid omdat nog twee kerkelijko richtingen niet zijn vertegenwoordigd. Voor do Geref. Gemeente werd gekozen do heer Jac. v. 't Hoff Mz. cn voor do Oud Ger. Kerk dc heer C. Goudzwaard Jz. Na do pauzo, waarin hot werk dor kleuters word beziohtigd, doelde het hoofd der sohool, mcj. Beijo, nog een en onder mode over do daginde ling bij het kleuteronderwijs. Spr. be treurde hot vele te laat komen der kinderen. Dc voorzitter dankte ten slotte do dames Beijo cn' Kwaak voor het vele dat zij verriohton voor het kleuteronderwijs. Sluiting mot dank gebed. Feile brand In winkelpand te Goes Bewoner* moesten uit het rum springen Donderdag tegen middernacht brak brand uit in het filiaal van d» firiua C. Jatnin aan de Lauge Kerkstraat t« Coca. De brand ontstoud op de beven* verdieping en groep snel om aicn hoon. Do bewoner» tnoeetou xieh lang» do hoven-achterzijde van hot ptud zien te rodden. De filiaathoudatcr, tntj. JCrckclborg, liet lieh uit het venator vallen cn kwam zonder letsel beneden. Haar vader en moeder werden via een bpringzeil gered. Mevr. K. sprong ech ter te dicht lang» de muur en brak een been. De brandweer was spoedig aanwezig en tastte het vuur direct krachtig aan. Het duurde echter tot half twee voor dat men ds brand meister was, doch pas om drie uur kon men met de uablussing beginnen. De belendende panden liepen veel waterschade op, doch konden gehouden blijven. De bovenverdieping van het pand in ge heel uitgebrand. Een groot gedeelte van de uitzet van mej. K., die verloofd is, ging ver loren Haar verloofde verloer bij deze brand een bedrag van f 1500, De inboedel van de winkel ia ver zekerd. PREDIKBEURTEN Zondag 16 Maart Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur Ds v. Roon, 7 uur dhr J. Hagen uit Rot terdam; Verenigingsgebouw: 11 uur vicaris Kuin uit Ouwerkerk. Kerk- werve: 10 uur Ds v. d. Grift (bid stond' voor het gewas). Serooskcrke: 2.30 uur Ds v. d. Grift. Burgh: 10 uur Ds Swaak (bidstond voor het ge was). Haamstede: 10 uur Ds v. Vliet. Renesse: 10 uur Ds v. Liere; Evan gelisatie: geen dien6t. Noordwelle: 7 uur D9 v. Liere. Eikerzee: 10 uur Ds Nauta. Brouwershaven: 10 uur Dr Sperna Weiland. Zonnemaire: 10 uur Ds v. Wyck. Noordgouwe: 7 uur Ds Huizing. Dreischor: 10 uur Ds Huizing. Ouwerkerk: 9.30 uur vi caris Kuin. Nieuwerkerk: 11 uur Ds Westerhof, 6 uur idem (in „Reho- both"). Oosterland: 10 uur dhr C. Bolijn, 6 uur Ds v. d, Brink. Sir- jansland: 10 en 6.30 uur Ds Boer. Bruinisse: 9.30 uur Ds v. d. Brink, 2.30 uur dhr C. Bolijn. St. Philips- land: 10 uur leesdlenst, 2.30 uur Ds de Lint. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur Ds Tiemersma, 5 uur dhr A. Vreugdenhil. Haamstede: 10 en 3 uur Ds Jac. Eringa uit Oegst- geest. Scharendijke; 10 en 2.30 u. Ds Kuitert. Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur Ds Bremmer, Zonnemaire: 10 en 2.30 uur Ds Aalbersberg. Nieuwerkerk: 9.30 uur dhr A Vreugdenhil, 6 uur Ds Tiemersma (bev. lidm.). Oosterland: 10 en 2.30 uur Ds H. de Brutfn uit Rotterdam. Bruinisse: 11 uur leesdienst, S uur Ds Bremmer. Anna-Jacobapoldcr; 10 uur Ds Arntzen (HA..), 2.30 uur idem (dankz. H.A.). Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven; 11.15 en 3 uur Ds. Keizer (H.A.). Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur Ds v. d'. Klis (open bare belijdenis), 6 uur idem. Kerk- werve: 3 uur Ds v. d. Klis. Haam stede: 10 en 3 uur Ds Meijering. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur Ds Mallan. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9,30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 9.30 en 2.30 uur leesdienst. St.-Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur Ds van Leeuwen. Leger des Hells Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 3 uur openluchtsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Dinsdag 2 uur: gezinsbond. Allo o.l.v. le Ite C. H. C. Kotten en lte C. Ebbing. HOOGWATER TE ZIERIKZEE 16 t/m 22 Maart 18. 5.59 v.m. 18.29 n.m. 17. 6.35 v.m. 18.58 n.m. 18. 7.17 v.m. 19:52 n.m. 19. 8.04 v.m. 20.38 n.m. 20. 9.17 v.m. 22.03 n.m. 21. 11.01 v.m. 23.51 n.m. 22. 12.39 v.m. n.m. Laag water ±5% uur later. Dood- tij 21 Maart. Springtij 27 Maart. RECHTZAKEN Levenslang geëist wegens moord tegen vader en zoon Na een langdurige zitting hoeft de substituut-officier bij dc rechtbank te 's-IIcrtogenbosch, levenslange gevange nisstraf geëist tegen do 73-jarige C. K. cn tegen zijn 36-jarigo zoon J. K., wegeno het plegen van moord op de 37-jarige echtgenote van genoemde zoon Johanna Huyboom. Het drama heeft zich afgespeeld in do nacht van 13 op 14 Juli verleden jaar op do boer derij van verdochten te Licmpdo (bij Boxtel). Het huwelijk tussen do zoen cn het slachtoffer word gesloten in Dcccmbor 1950. „Gold is het refrein van het hele drama", aldus do officier. De zuster Van do 73-jarige K. werd door de officier gekenschetst als do persoro, die de stoot tot het drama moet heb ben gegeven, doch di» buiten de greep van de Justitie wiet t» bltyveu, Beid» mannen haddsn in de bewuste uacht de •lapeude vrouw door wurging eu ver- •tikking om het levou gebracht. Zjj hebben het lichaam vtn do vrouw op gehangen om zelfmoord voer te kunncu wenden. Zij bedreven dit luguber tuls- drijf, omdat zij meenden, dat ,de vrouw hun geld aftroggelde. Het giug om een klein bedrag, terwijl verdachten in een Keulse pot, die io de grond verborgen was, een niet ouaanzieul^i kapitaal hadden opgepot. Toen de officier levenslang ritte, applaudisseerde de jongste verdachte. Do raadsman verzocht de rechtbank niet de zwaarste straf to willen toe pasten. Uitspraak 27 Maart a.f. RADIO-PROGRAMMA Zondag 16 Maart HILVERSUM L 402 M. 8 nieuws en weerber. 8.18 gram. 8.30 voor het platteland. 8.40 orgelspel. 8.57 sportmededelingen en postdui- venberichten, 9 vacantietips. 9.10 gram. 9.45 „Geestelijk leven". 10.00 volksliederen. 10.15 „Met en zonder omslag". 10.45 semi-klassieke mu ziek. 11.15 cabaret. 12 Disco-cause- rie. 12.40 voor de jeugd. 12.50 gram. 1 nieuws. 1.05 mededelingen of gram 1.10 „New York calling". 1.15 Pfo.' menade-orkest. 1.50 „Even afreke nen, heren". 2 gram. 2.05 boekbe spreking. 2.30 fanfare-orkest. 3.30 to neelbeschouwing. 3.45 orgel en pia_ no. 4 dansmuziek. 4.30 sportrevue. 5 amusementsmuziek. 5.25 „Montu*, de man van de maan", hoorspel. 5.45 pianospel. 5.55 sportjournaal. 6.15 nieuws en sportuitslagen. 6.30 Ned. Herv. kerkdienst. 7 jeugddienst. 7.35 Bijbelvertelling. 8 nieuws, 8.05 groot koor, omroeporkest en solisten. 8.30 allerlei. 8.35 „Het testament van een zonderling", hoorspel. 9.25 opera concert. 9.40 hersengymn. 10.05 gram. 10.30 cabaret. 11 nieuws. 11.15 weekoverzicht. 11.30-12 gram. HILVERSUM II. 298 m. 8 nieuws. 8.15 gram. 8.25 Hoogmis. 9.30 nieuws en waterstanden. 9.45 gram. 10 „De Open Deur", causerie. 10.30 Doopsgez. kerkdienst. 12 gees telijke liederen. 12.15 Apologie. 12.35 gram. 12.40 lichte muziek. 12.55 zon newijzer. 1 nieuws en weerber. 1.10 lunchconcert. 1.35 „Uit het Boek der boeken". 1.50 kamerorkest en solist. 2.30 viool en piano. 3 „Het openbare gebouw", causerie. '3.15 raoio-phil- harmonisch orkest en solisten. 4.10 „Thuisfront overal". 4.15 sport. 4.30 Vespens. 5 Geref. kerkdienst. 6.30 gram. 6.45 koorzang. 7.15 „Met de Christenheid van alle eeuwen", cau serie. 7.30 nieuws, sportuitslagen en weerber. 7.45 actualiteiten. 7.52 boekbespreking. 8.05 De gewone man. 8.12 gevarieerd programma. 10.45 avondgebed en kalender. 11 nieuws. 11.15-12 gram. Maandag 17 Maart HILVERSUM I. 402 m. 7 nieuws. 7.18 gram. 8 nieuws en weerber. 8.18 gram. 8.10 voor de huisvrouw. 8.40 gram. 9.10 „Onder de pannen", hoorspel. 9.30 water standen'. 9.35 gram. 10 „Voor de oude dag", causerie. 10.05 morgenwijding. 10.20 voor de kleuters. 10.40 voor de zieken. 11.40 alt en piano. 12 gram. 12.15 accordeonmuziek. 12.30 land en tuinbouw. 12.33 voor het platte land: 12.38 accordeonmuziek. 1.00 nieuws. 1.15 voor de middenstand. I.20 dansmuziek. 1.50 grom. 2 voor de vrouw. 2.15 philharmonisch sex tet en piano. 2.45 gram. 3.05 „Een les voor jonggehuwden", hoorspel. 3.55 omroeporkest. 5 voor de jeugd. 5.30 Promenade-orkest. 0 nieuws. 6.15 militair commentaar. 6.25 varia. 6.30 amusementsmuziek. 7 Parle mentair overzicht. 7.15 pianorecital. 7.45 regeringsuitzending: „De in vloed van het kuilgras op de zuivel producten". 8 nieuws. 8.05 actuali teiten, 8.15*-militaire kapeL 8.45 ge varieerd: programma. 9.35 „De weg naar vrijheid", causerie. 9.50 radio- philharmonisch orkest en solist 11 nieuws. 11.15 nieuws in Esperanto. II.20 orgelspel. 1.45-12 gram. HILVERSUM II. 298 M. 7 nieuws. 7.15 gymn. 7.30 gram. 7.45 Een woord' voor de dag. 8 nieuws en weerber. 8.10 sportuitslagen. 8.20 ge wijde muziek. 8.45 gram. 9 voor de zieken. 9.30 herhaling familie-com petitie. 10.05 orgelspel. 10.30 mor gendienst 11 sopraan en piano. 11.25 gevarieerd' programma. 12.15 gram, 12.25 voor boer en tuinder. 12.30 land- en tuinbouw. 12.33 orgelcon cert. 12.59 klokgelui. 1 nieuws. 1.15 mandoline-ensemble. 1.45 gram. 2 schoolradio. 2.35 gram. 2.45 voor de vrouw. 3.15 kamermuziek. 4 Bijbel lezing. 4.30 gram. 4.40 lichte muziek. 5 voor de kleuters. 6.15 Surinaamse volksmuziek. 5.30 voor de jeugd. 5.45 regeringsuitzending: „Hoe wordt Nieuw-Guinea bestuurd?". 6 nieuws. 6.15 sportpraatje. 6.25 „Voor de man nen in grijs, groen- en blauw", cau serie. 6.30 gram. 7 „Volk en Staat" causerie. 7.15 Engelse les. 7.30 gram! 7.40 radiokrant. 8 nieuws en weer berichten. 8.10 „Vijf minuten". 8.15 harpconcert. 8.35 „Het "Onze Va der", hoorspel. 9.40 vocaal ensej^, ble. 10 gram. 10.30 pianorecital. 10.45 avondoverdenking. 11 nieuw» eiv S.O.S.-berichten. 11.15-12 gram.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 2