Laat uw schilderwerk IPjj^QQj S SCHOONMAAK FA. PIET OCHTMAN Een advertentie in dit blad heeft altijd succes! ZIERIKZEESE gecombineerde vergadering P - - 1 1 SPECIALE B 1 AANBIEDING 1 1 GEEN STROOM Bouwplichten Publieke verkoping Abonneert U op dit streekblad SUCCESJES ADVERTENTIES VAKGROEP SCHILDERSBEDRIJF Schouwen-Duiveland en Sint-Philipsland vakkundig door uw huisschilder uitvoeren welke materialen gebruikt van beproefde kwaliteit Verfstoffen uit zuivere grondstoffen bereid, kunnen, gezien de huidige marktprijzen niet tot de goedkope producten behoren. MEN WAARSCHUWT U VOOR DER GELIJKE ANNONCES. Bedenkt dat goedkoop daarkoop zal blijken te zijn Wjdon fOOdessins^k 1^/n voorraad #TT|Tg De door ons aangeboden gecreosoteerde palen worden door onze leverancier de Verenigde Houtbereidings Inrichtingen Van Swaay-Gips N.V. te Den Bosch, ten volle gegarandeerd wat him kwaliteit betreft. Wij kunnen U mededelen dat onze palen zijn geïm pregneerd met 175 liter creosootolie per ma en dat geen enkele der in Nederland aanwezige creosoteer- inrichtingen, hout bestemd voor landbouw gebruik, met een hoger oliepercentage behandelt. Wij verkopen U mintens gelijke kwaliteit voor min der geld. C. N. BOTTING, Schuddebeurs, Tel. 14 HVJ:TiTiTHi .4'WlMi'«3 Wit en gekl. Kastpapier aan vellen en rollen, 5, 7, 2 en 10 meter Losse meterrandjes wit en gekleurd Kastpapier met schulpranden BOEKHANDEL Lange Nobelstraat Adres voor wederverkopers middenstandscentrale Heden Dinsdagavond 11 Maart om 8 uur in „Concordia" alleen toegankelijk voor de leden der Algemene, Christelijke en RK middenstands- verenigingen. BesprekingEtalagewedstrijd enz. Opkomst zeer gewenst Ligstoelkussens 1 bekleding peau de pêche I f 16,50 PER STEL N.V. PROVINCIALE ZEEUWSCHE ELECTRICITEITS MAATSCHAPPIJ Wegens te verrichten onderhoudswerkzaamheden zal geleverd kunnen worden van 13 tot 17 uur op Woensdag 12 Maart te KERKWERVE en SCHUTJE en op Donder dag 13 Maart te ZONNEMAIRE. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde echtgenote, moeder, behuwd- en grootmoeder. CORNELIA DB OUDE, in de ouderdom van ruim 73 jaar. Zlerikzee. 8 Maart 1952 P.D. de Vosstxaat 12 Uit aller naam. J. PEUTE FLINK MEISJE of werkster gevraagd voor iedere morgen. Magazijn Nederland. Kattenburg. Te koop aangeboden Brieven letter Z, bureau van dit blad. van het huis aan de Poststr.C301 te Nieuwerkerk op Woensdag 12 Maart des voormiddags 11 uur in de Meebaal te Nieuwer kerk. Door goede haarverzorging een betere PERM. WAVE voor minder geld. VAN HOUTE, Visslop. telef. 430, Zlerikzee (14 regels) t 1,per stuk Te koop: Een kalfkoe, aan de rekening, t.b.c.-vrij. Bevr. bureau van dit blad. Een zwaar stierkalf en een aandeel Suikerfabriek Putters- hoek. E. v. Damme, Dapperweg, Haamstede. Een in prima staat zijnde lange leren damesjas. P. Bezuijen, Op de Hoek, tel. 98, Zlerikzee. Een beste kalfvaars, t.b.c.-vrij. rek. 19 Maart. J. Dorst, Oosterland. 1000 kilo boonstro. A. Hage, Kiepelstraat, Zlerikzee. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen' te Nederlangbroek: cancL J. Smit, Rotterdam. Aangenomen naar Schore-Vlake: vicaris A. J. Mooij, Utrecht; naar Akkrum: cand. H. Groeneveld, Steenwij k. Bedankt voor Heusden (toez.)ï vicaris A. J. Mooij, Utrecht; voor Maasbracht-Stevensweert: J. F. Wa- gener, Zoutelande; voor Nijkerk: R. de Bruin, Barneveld. Geref. Kerk Beroepen te Vianen: cand. B. Oos- terhoff, Hoogkerk (Gr.). Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Arum: cand. M. K. Drost, Nieuw Buinen. Oud-Geref. Gemeente Bedankt voor Schiedam: drs. J. C. Hooykaas, v.h. Ned. Herv. precL te Arnemuiden. Chr. Ger. Gemeenten Beroepen te Zunderdorp (gem. Amsterdam)? M. J. Mlddelkoopj lerend ouderling, Schiedam, Evangelisatie-campagne onder de Royal Air Force In November van dit jaar zal er overal ter werold waar onderdelen van do Boynl Air Fcroo gevestigd zijn con grootse evangelisatie-campagne werden gehouden onder de manschappen ran dit legeronderdeel. De noodzaak to,or een dergelijke campagne werd enkele jaren geleden ingezien, toen veer de Engolso strijdkrachten de verpliohte kerkgang werd afgeschaft. De komende Evangelieatie-oampagne zal uitgaan van de Anglicaanse Kerk. SPORT VOETBAL Dreischor I-Burgh I 2-5 De thuisclub miste W. Vane, M. de Waaij en A. A. van Gastel. Burgh verscheen zonder de gebr. Bakker. Al in do 3o minuut nam Burgh de lei ding, toen een heeksohep van Braam doer Steur in de uiterste heek werd gekopt (0-1). Van do aftrap af ging Burgh er met de bol vandoor en het was opnieuw linksbinnen Steur/ die na goed aangeven van Slager deelman i» VriM» (Mt turn ft (Q-J). P.« blauw-witten waren niet ontmoedigd en 'toen n^a een voorzet van Kees do Waaij middenvoor Lindhont de bal listig liet lopen, ken van Soholvon onhoudbaar 6ccren (1-2). Vlak hierna kwam Kiesenberg in een goede schiet positie, maar schoot naast. Nog voor de rust wist W. P. Kloot uit een voorzet van Slager te scoren (1-3). In de tweede helft was het terrein docr de aanhoudende motregen spie gelglad geworden. Rechtsbuiten do Waaij zotte hoog voor en hoewel doelman Kloet finaal misgreep, ken de toe stormende Lindhout niet scoren. Een fout in de blauw-witte achterhcede werd docr Steur resoluut ,afgestraft (1-4). Dreischor wist zich wat les te werken, wat na een half uur tot uitdrukking kwam in een doelpunt van Kees de Waaij, uit een voorzet van Kiesenberg (2-4). W. Kfloet meest zich toen laten vervangen docr Stoel. Steur, die het nog af eens met de rechtsback van Dreischor aan de sfc-jk had, voordo do eindstand op tct 2-5, waarmee het einde kwam van dozo in- loressante wedstrijd. Dreischor Ü-Burgh II 1-0 In do oorsto helft van do wedstrijd zag hot er niot naar uit dat Burgh mot zulke grote cijfers zou gaan win den. N,a 10 minuten was rcohtaholf J. Slager zo ongelukkig in oigon doel te plaatsen (0-1). Toen do aohtor- spolor C. P. v. d. Bos da bal mot de hand bewerkte, kreeg Burgh een strafschop to nomeny die Stool hard ovor sohcct. Met onveranderde stand brak do rust aan. Binnen het half uur wist mid voer J. A. v. d. Weel do Drcischor-dcelman 3 maal te passc- ten (0-4). Hierna kwamen do blauw- hemden er wat beter in. Hot was Jan do Bil, die een voorzet van Koos Vano hard in de linkorhock sohcct (1-4). Daarna was het woerd weer aan do bezoekers, en mot 2 doel punt»] word de eindstand 1-6. Door Boze zege zijn ook do Burgh-roservcs kampioen van hun afdeling geworden. Proficiat groen-witten. Renesse I-Zonnemairo I 6-1 In eon gonoegolijk partijtje vcetbnl behaalden do rocd-wittcn een gemak kelijke overwinning. Zcnnomairo gaf voer do rust uitstekend partij; dcor de Bildo cm Rieteco leidden do duin- bowonors met do rust met 2-0. Na de rust zakte Zonnomaire echter si. Het goede spel van do rechter vleugel M, de Locze en J. Verboom, itrein deze mHcUfl nut P. Jonker, de beste spelers van het veld, mot aan ide andere zijde Flohil, logde do grond slag voer neg 4 doelpunten door do 'Bilde, G. van Splundec, M. de Locze en J. Verboom. Even da de rust verkleinde de rechts binnen der gasten na een voorzet van de linksbuiten,, de achterstand, toen doelman Krijger de voorzet niet kon onderscheppen (6-1). VOETBAL K.N.VJB. Zaterdagmiddagcompetitie De eindstand van de 2e klasse A luidt: t I 1 t MEVO 12 9 0 3 18 56-20 's-HH. Kind. 12 8 1 3 17 45-31 Veere 12 6 2 4 14 35-34 Wolf.dtfk 12 5 1 6 11 27-32 Kats 12 6 1 0 11 27-38 Bevelanders 12 2 4 0 0 13-19 Wissenkerke 12 2 1 9 3 28-51 Bevelanders en Wissenkerke ieder 2 punton in mindering. De stand van de 2e klasso B luidt: MEVO II 10 0 3 1 15 60-42 Cortgono II 10 0 3 1 15 45-18 Bevoland. II 12 6 2 0 12 46-39 Veero H 10 6 1 4 11 32-32 Wolf.dük II 9 3 2 4 8 20-22 Kloetinge Hl 8 2 0 0 4 19-41 MEVO IH 8 110 3 15-02 KORFBAL Algemene vergaderingen S.BJLB. Zaterdag hield de Schouwen-Dui- velandse Korfbalbond twee algeme ne vergaderingen in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. De middagvergadering was gewijd aan de behandeling van het ont- werp-reglement zoals dit door de, vorig jaar benoemde reglemenlte- commissie, bestaande uit de heren J. A. Rotte te Noordgouwe, C. Men- heere te Burgh en A. Clarisse te Nieuwerkerk, was ontworpen. En kele verenigingen hadden hierop amendementen ingediend, welke wijziging van enkele artikelen be oogden. Een amendement van de S.V. „Burgh" om niet alle vereni gingsbestuurders algemene leden te doen zijn werd verworpen met 9 te gen 6 stemmen. Er voor stemden S.S.S., Velocitas, Zierikzee, Burgh, D.E.S. en O.W.K. Een voorstel van „Velocitas" om het Bondsbestuur 1 stem in de algemene vergadering te geven werd eveneens verworpen. Er voor stemde alleen Velocitas, terwijl S.S.S. blanco stemde. Een voorstel van O.W.K. om de vereni gingen' geen stemrecht te geven naar het aantal spelende 12-tallen, doch iedere vereniging 1 stem ver kreeg slechts de stemmen van D.E.S. en O.WJC. Een ander voorstel van O.W.K. om aan 2 i.p.v. 4 reserves vrije toegang op de terreinen te ver schaffen werd verworpen met 5 stemmen: D.E.S., O.W.K., S.S.S. en de bestuursleden K. B. Hogerland en J. P. Dekker, voor. Wat de vrije toegang van clubfunctionarissen be treft, werd een suggestie van O.W. K. overgenomen om aan elke ver eniging van Bondswege 3 identi teitsbewijzen uit te reiken-, op ver toon waarvan' deze functionarissen ten getale van 3 vrije toegang op alle terreinen zullen hebben. Het reglement werd hierna m.aa. vast- In de avondvergadering sprak de voorzitter, de heer J. Th. Brouwer con kort openings-wolkomstwoord. N.a.v. de notulen van de vorige ver gadering drong de heer Rotte nan op moor scheidsrechtorsbljoonkom- ston. Het bestuur zeide toe mot deze wons rekening to zullen houdon. M.a.s. besloot de vergadering het nieuwe reglement direct in werking te doen treden. N.a.v. een schrijven van S.S.S. (Oosterland) zegde de voorzitter toe nogmaals pogingen te zullen doen om te trachten deze ver eniging aan een terrein te helpen. Van de verenigingen „Brouwers haven", „Strandvogels" en „Zee meeuwen" waren verzoeken binnen gekomen om op 2e Paasdag a.s. se riewedstrijden te mogen' organise ren. „Brouwershaven." trok echter haar verzoek in, waarna met 21 te gen 11 stemmen aan „Zeemeeuwen" toestemming werd verleend. Het fi nancieel verslag 1951 werd op voor stel van de kascommissie goedge keurd en de penningmeester, de heer M. C. Knuist, werd met een woord van dank en hulde voor zijn be heer, gedechargeerd. Bij de behan deling van de begroting ontstond discussie over de kosten „nieuw re glement" welke de s.v. „Burgh" over 4 jaren verdeeld wilde zien. Een voorstel in deze geest werd ver worpen met 17 tegen 14 stemmen en 1 blanco (Stormvogels). Voor stemden: Strandvogels, Burgh, Zee meeuwen, Zierikzee, O.W.K. en Brouwershaven. Wat de bondscon- irlbutie betreft zal deze f 800 moe ten opbrengen, te verdelen naar het ledental per 1 Mei a.s. De begroting werd m.a.s. vastgesteld. De aftre dende bestursleden, de heren K. A. Stoel (Serooskerke), J. P. Dekker (Ouwerkerk) en A. Paauwe (Zie rikzee) werden met grote meerder heid herkozen. In de kascommissie werd i.p.v. de heer A. Boogert (D. S.S.)', die niet herkiesbaar was, ge kozen de heer A. Clarisse (D.S.S.). Tot leden van de technische com missie werden gekozen de heren C. Menheere (Burgh), J. A. Rotte (Noordgouwe) en K. B. Hogerland (Renesse), Tot leden van de Straf- commissie werden herbenoemd de heren L. M. Moermond (Dreischor), P. J. Cashoek en J. A. Bolier (Zie rikzee), tot leden van de Protest commissie de heren H. Schot (Zie rikzee), H. B. Dreïjer (Dreischor) en J. A. Rotte (Noordgouwe). Laatstgenoemden zijn tevens plaats- vervj. deden der Sftrafcommissle. Voor de a.s. competitie, die waar schijnlijk 19 April zal boglnnon, werden voorlopig 22 twaalftallen opgegeven. Do indeling zal later ge schieden. Getracht zal wordon een Juniorencompotitie apart te doen spolon. Allo scheidsrechters werden herbenoemd, waarbij de voorzitter er op aandrong te trachten het corps nog uit te breiden. Bij de rondvraag kwamen enige huishoudelijke zaken ter sprake, o.a. het 25-jarig bestaan van do bond1 in 1953, voor de her denking waarvan een commissie be noemd zal worden, en het spelen van een S.D.K.B.-twaalftal tegen een Z.K.B.-twaalftal. Met een woord van dank voor de opkomst en de vlotte besprekingen sloot de voor zitter vervolgens met de beste wen sen voor het a.s. speelseizoen de vergadering. ATHLETIEK Fanny Blankers-Kocn naar Japan? Naar verluidt heeft mevr. Fanny Blanfcers-Koen van Japanse zijde een uitnodiging ontvangen om na de Olympische Spelen te Helsinki aan een aantal wedstrijden in Japan deel te nemen. Of zij deze uitnodi ging zal aannemen is nog niet be kend. PAARDENSPORT Prinses Irene won dressuurprijs Zaterdagmiddag organiseerde de Zuid Veluwto Jacht vereniging te Renkum spring- en dressuurwed- strijden voor junioren. Hieraan na men de beide prinsessen Beatrix en Irene deel, terwijl H.M. de Konin gin, Z.K.H. Prins Bernhard en prin ses Margriet zich onder de toe schouwers bevonden. Prinses Irene won in het nummer zware dressuur de voor de le maal beschikbaar ge stelde zilveren wisselbeker met „Atalia". Zij behaalde 116% pnt. Op het springnummer was prinses Bea trix derde met „Atalanta". MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 10 Maart. Totaal aangevoerd 1448 dieren, nl. 965 vette koeien en ossen, 483 varkens. Prij zen per kilogram: vette koeien en ossen: f 2,80-3; f 2,60-2,75; f 2,30- 2^55. Varkens (levend gewicht): f 2,03-2-1,98. Vette koeien en ossen: aanvoer ruimer, handel kalm, prijshoudend. Varkens: aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen iets lager, prima varkons iota bovon notering. Granen en peulvruohtcn ROTTERDAM, 10 Maart. Binnen landse granen (officieuze noterin gen per 100 kg. franco Rotterdam). Tarwe prijshoudend f 23,60- 25,25, betere kwaliteit noteerde tot f 25,50. Prima zonder vochtconditie f 24,75-25,50. Voedergranen flauw gestemd, Zomergerst f 35-37; haver f 26,50- 28; rogge f 32-33,25. Peulvruchten. Groene erwten in de betere soorten resp. tot f 62 en f 64. Groene erwten f 40-62. Schok kers f 38-64. Bruine bonen - flauw f 30-40. Aardappelen ROTTERDAM, 10 Maart. Klel- aardappelen (35 mm. opwaarts): Bintjes f 12; Alpha's f 10; Furore 13-13,25; Bevelanders 14; Meer- landers f 13. Zand-aardappelen (35 mm. op waarts)': Voran f 8,50; Eigenhei mers f 8,75-9; Record f 8,50; IJssel- ster f 10; Libertas f 9,50; Noorder ling f 9,50. Voor-aarappelen f 5,75-7. Alles per 100 kilogram. Prijzen berekend op de handelsvoorwaar- den vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 4