m moe BATIG SALDO Nog maar good leertig en al ro atram «i* a«u plank. In zijn Nieuwjaarsrede liet Burgemeester mpïtu... Vermeulen optimistische klanken horen Frans vliegtuig stort neer bij Nice 37 personen kwamen om Een tweemotcrigo „Languedcc" van de „Air France" ia op weg van Nice naar Parijs bij Nice neergestort en in brand gevlogen. Van de 38 inzit tenden overleefde slechts een inzit tende, oen dame de ramp. Het grondpersoneel van het vlieg veld merkte direct, dat er wet bij zondere aan de hand waa, teen het vliegtuig niet in de richting van de zee, maar naar ds stad vloog. Het toestel vlccg in eeu wijde boog naar bet vliegveld terug en zette het lan dingsgestel uit. Het verloer echter hocgte, scheerde Lags de daken en stortte tenslotte in eeu groep olijf bomen neer. Het toestel brandde hevig, teen red dingsploegen het bereikten. De meeste lijken zijn docr de brand zc verminkt, dat ae identificatie moeilijk zal zijn. Met vermoedt, dat het ongeval is veroorzaakt dcordflt een vlucht trek vogels tegen de pre pellers is opge vlogen en deze tct stilstand heeft ge- bracht. Nieuw Kabinetsformateur in Frankrijk Antoine Pinay, minister van Ver voer in de afgetreden Franse rege ring, zal opdracht krijgen, een nieu we regering te vormen, aldus is of ficieel bekend gemaakt. De Etna veroorzaakt aardschokken De op de Zuidelijke hellingen van de Etna gelegen boerdrijen schud den Zondagavond op hun grondves ten tengvolge van door de vulkaan veroorzaakte aardschokken. Dui zenden boeren verdrongen zich in de dorpsstraten. De aardschokken hebben tot nu toe tachtig woningen onbewoonbaar gemaakt, terwijl in de muren van honderden andere huizen gevaarlijke scheuren zijn onttsaan. De Etna zelf stootte van tijd tot tijd wolken as uit, doch ver toonde overigens geen tekenen van een hevige uitbarsting. Professqr Gustavo Cumin, direc teur van het „Vulkanologisch Insti tuut voor de'Etna", verklaarde, dat de aardschokken vermoedelijk zijn veroorzaakt door het zich verplaat sen van millioenen tonnen lava, die de vulkaan bij de uitbarsting in het afgelopen jaar uitbraakte. „Wij kun nen niet zeggen hoe lang deze ver plaatsing van de gestolde lava kan duren", zeide hij. Record-diefstal in de Ver. Staten Inbrekers gingen er met ZYi millioen dollars vandoor In Reno in de Amerikaanse staat Nevada is een van de grootste dief stallen in de Amerikaanse geschie denis gepleegd. Dieven, die een safe weghaalden uit het huis van een millionnair, de effectenmakelaar Redfield, maakten contant geld', ju welen en effecten ter waarde van in totaal bijna 2.500.000 dollar buit. Redfield, die van een feestje thuiskwam, verklaarde, dat hij het „tamelijk dom" vond dat hij een dergelijke waarde in huis had ge houden. Hij zei verder, dat het ge- stolene niet verzekerd was. „Dat is de tweede dwaasheid die ik begaan heb", aldus Redfield. De dieven lieten nog een millioen dollar aan effecten, die in een kof fer opgesloten waren, achter. Toen de politie in Redfields huis kwam, zag zij de waakhond bezig met het afkluiven van een been, dat de dieven voor hem uit de ijskast hadden gehaald. In Boston werd in 1050 bij een overval contant geld ter waarde van meer dan een millioen dollar ge stolen. Amerikaanse luchtmacht heeft kleine atoombommen To Washington werdt vernamen, dat de Amerikaanse luchtmacht thans over kleine atoombommen beschikt, die voor „taotichc doeleinden" b.v. tegen vij andelijke troopen kunnen werden gebruikt. Deze „boby-otocmbommcn" zouden beheren tct de uitrusting van een nieuw type jachtbommenwerper, do F 84-g. Een csoadrille van deze vliegtuigen zou het vliegveld van Long- ley, in de Amerikaanse staat Virginia, tot basis hebben cn er zenden thans vliegers 6pccioal worden geoefend voor het gebruik van de F 84-g. Uit de stokoude doos Paasspel uit 1932 opgevoerd Dezer dagen ia docr de toneelgroep van de universiteit te München in het 'Aiuerikahuis aldaar een Paasspel uit 1392 opgeveerd. Dit spel, afkomstig uit InnsbrQck, is in 500 jaar niet meer ten tonele gebracht. De ver tolkers van het spel, dat cck voor de tegenwoordige tijd neg zeer geschikt bleek, waren atudenten in de theologie, germanistiek, philoacphie, rechten, na tuurwetenschappen en toneelwetenschap. Ook het ccllegium Musicum van de Universiteit verleende medewerking. Vereniging „De Hollandse Molen" H.M. de Koningin aanvaardt bescherm vrouwschap De eerste Zaterdag in Maort, de moleudag bij uitnemendheid, heeft de jaarvergadering pleats gevonden te Am sterdam van de vereniging „De Hol landse Molen". De veerzitter, oar. dr. P. G. van Tienhoven, deelde cp deze vergadering mede, dat H.M. de Ko ningin te zijner kennis heeft gebracht, dat zij het beschïrmvrouwschap van de vereniging „Do Hollandse Melen" aanvaardt. Ingezonden mededeling DREISCHOR IN 1951 Ingezonden mededeling ,W\W\VL N.V. NOURYPHARMA - DEVENTER Patiënt viel agent aan Zaterdagavond laat zagen agen ten in de Haarlemmerstraat te Am sterdam een 32-jarige magazijnbe diende die aan epilepsie bleek te lijden opstraat liggen. Zij namen de man mee naar het nabij gelegen politieposthuis en daar kwam hij geheel tot rust. Hij zat kalm op een stoel maar plotseling sprong hij op en gaf een van de behulpzame agen ten enige rake klappen, waardoor deze een lichte hersenschudding en een bloedneus opliep. Na door de G.G.D. naar een der ziekenhuizen te zijn overgebracht en te zijn be handeld, werden zowel de magazijn bediende als de agent later naar huis vervoerd. Veilingsdirecteur pleegde fraude Enige tijd geleden werd op ver moeden van gepleegde verduiste ring door het bestuur van de Coöp. Veiling „De Tuinbouw" te Leeuw arden in zijn functie .geschorst, de heer H. Ringenaldus, wonende te Huizum. Nadat over de laatste twee jaren controle was uitgeoefend, waarbij geconstateerd werd' dat een bedrag van f 2'5000 was verduis terd, ongeacht de verdwenen 8000 fruitkisten, is de inmiddels ontsla gen directeur door de politie gear resteerd. Daar de fraude over een groter aantal jaren loopt bestaat 't vermoeden, dat het inderdaad ver duisterde bedrag veel hoger ligt. Heel veel Amerikaanse touristen naar Europa Volgens een vcc raanstaend reisbu reau wordt verwacht dat dit voorjaar en deze zomer meer Amerikanen Euro pa zullen bezoeken dan coit tevoren. In een bulletin van de American Ex press Company werdt medegedeeld, dat de vraag naar passage in hot voor jaar en in de zomer veer het trans atlantische verkeer de beschikbare ruim te reeds overtreft en dat het bespreken van plaatsruimte vooruit niet alleen omvangrijker is dan verleden jaar, maar óók dan in 1950. Het ia moeilijk om plaatsen te reserveren aan boord van stoomschepen naar Europa en naar do Middellandse Zee. Het Franse Hoofdkwartier heeft meegedeeld, dat Franse strijdkrachten een bataljon van de Vietminh-opsten- dclingcn hebben uiteengeslagen in het cenrtum van de Tonkindclto. Volgons een Franse woerdvoerder hebben de opstandelingen in de Delta in tien dagen tijds 650 man aan doden en 1300 man aan gewonden verloren. RECHTZAKEN Moeder mishandelde baar-kind Zij krijgt half Jaar gevangcnisstral Conform do eis is de 39-jnrigo mevr. G. II. Hulsraan-Herms uit Amsterdam, van origine Duitse, doch dcor hoar huwelijk thans van Nederlandse notio- naliteit, wegens mishnndeling van hoar eigen 10-jarig dochtertje in hoger be roep door het Amsterdams gerechts hof vercordeold tot een gevangenis straf van 6 maanden, waarvan vier voorwaardelijk. Met dit arrest heeft het Hof het in eerste instantie deer de rechtbank opgelegde vennis beves tigd. Op 15 Mei j.l, was het dochtertje van deze vrouw mot builen cn blauwe plekken overdekt cn met ccn bloedende onderlip een politiebureau in Amster dam binnengelopen en had verklaard, dat zij door haar moeder met ccn veger was afgeranseld, omdat zij een boodschap Diet juist had uitgevoerd, Eigeniyk moesten alle mensen en zeker op die leeftijd Kruschen nemen. En dan iedere dag, regel matig. 't Is zo'n kleine moeite en 't kost nog geen 1 Vi cent per dag. In ruil daarvoor: altijd puur zuiver bioed, blijmoedig in circulatie ge houden door jeugdig-vitale bloed zuiverende organen, zelfs bij lieden die weinig beweging nemen, of een zittend leven leiden. Laat Kruschen ook Uw organen die aansporende werking geven, opdat ze Uw bloed vrij houden van de onzuiverheden, die straks zo niet nü al oor zaak zijn van die ondragelijke, alles ondermijnend© Rheumatische pijn. Enorme belangstelling voor R.A.I.-Tentoonstelling Sinds Vrijdagmiddag de doureu van de 30e automcbieltentcoostclliug in het HAt-gcbouw te Amsterdam zien cpen den trekt een vrijwel onafgebroken strocm van bezoekers het gebouw biu- nen eu Zondagavond waren de reccrd- otjfers van vorige tentccnstolliugeu mei ruim verschil verslagen. Zondagavond waren in totaal 30.404 betalende bezoekers langs do loketten gegaan tegen 21.202 over dezelfde pe riode in 1950. Werd in 1950 op de Maandag beursdag in Amsterdam een record aantal bezoekers van 15.585 geb-ekt, thans is dit getal op de Zondag over troffen. Niet minder dan 15.987 bezoe kers hezoohton Zondag de expositie en het was woor zo, dat in hot res taurant de zich lavendcn in de gang paden op de grond neerzetten, om dat er verder geen ruimto raeer was. Nieuwe socialistische partij neemt deel aan de verkiezingen Het Congres van de „Socialisti sche Unie" heeft besloten voor de aanstaande Kamerverkiezingen, in alle kieskringen een candid'atenlijst in to dienen. Tot lijstaanvoerder in veertien kieskringen werd aan gewezen de heer C. Pronk te Rot terdam, terwijl in de kieskringen Friesland, Groningen en Drenthe het Friese Statenlid G. Roorda lijst aanvoerder zal zijn. Voor de pro vincie Utrecht werd als lijstaan voerder aangewezen Ir. P. Schut te Amersfoort. Een „oorlog voorkomende poli tiek", te realiseren door het schep pen van „een beter moreel klimaat" en socialisatie vormen de hoofdpun ten van het programma der Unie. De „Socialistische Unie" is twee jaar geleden gevormd door uit ver schillende linksgeoriënteerde groe peringen (o.a. de oude S.D.A.P., de C.P.N. en de Partij van de Arbeid) afkomstige personen, met de bedoe ling, een socialisme op een nieuwe basis ingang te doen vinden. De laatste tijd hebben zich ook perso nen van positief-Christelyke le vensopvatting bij de Unie aangeslo ten, aldus de partijleiding. Auto reed op stel jongens in Twee werden ernstig gewond Op weg Daar do Ambachtsschool in 's Hcrtogenbcsch worden twee schelle ren uit Vlijmen de 15-jarige van Kcssel en de even oude van Helvccrt docr een vrachtwagen uit Nieuwkuijk aangereden en ernstig gewond. De aan rijding geschiedde op de Baily-brug halverwege Vlijmen-'s Hcrtogenbcsch. De jongens fietsten met neg drie mede-scholieren achter elkaar de brug do brug op, teen do vrachtwagen hen van achter naderdo. De bestuurder wil de zijn voertuig afremmen, dcoh hot sohijnt dot do oliedruk-rem dccrsloeg. Do twee soholiorcn worden gegrepen en ernstig gowond. Zij worden nnnr hot ziekenhuis in Den Bosoh overge bracht. Een dor jongens bekwam con schcdelbnsisfractuur en do ander een bekken-fraotuur. Een officiële woordvoerder heeft Zondag te Bonn mcdogedeeld, dat de West-Duitse regering een schrijven géén nota,, dcch een „roppert, dat als basis voor besprekingen kan wer den gebruikt" aan hot ministers- oomité van do Raad van'Europa heeft gezonden. Hot handelt ever de huidige toestand in hot Saargebied. Het mi- nistersoomitó zal tegen het einde van deze maand to Parijs vergaderen. De tekst van do brief zal in do naaste, toekomst werden gopubliccerd. Volgens oen wol ingelichte bren gaan leveranties en menschappen voor do Chinese Nationalistische troepen via Thailand naar Noord-Birma, aan de Chinese grens. Grote transportvliegtui gen, die elk oen peloton Chinezen ver voeren cn eigendom zijn van por- ticulicro Amerikaanse maatschappijen, gaan tweemaal per weck von Tnipan naar Noerd-Birma, wenrbij een korte tussenlanding wordt gemaakt in Nocrd- Thailaad, ALLEEN DE WONINGBOUW LIET TE WENSEN OVER In de Vrijdagmiddag gehouden vergadering van d© gemeenteraad te Dreischor heeft burgemeester A. H. Vermeulen een uitvoerige Nieuw jaarsrede uitgesproken, waarin hy het wei en wee der gemeente in 1851 de revue liet passeren. Spr. wees op de toename der bevolking met 16 mannen en 2 vrouwen en releveerde vervolgens de bedrUvighoid aan de haven „Beidert". Van deze haven werd door 184 schepen, tezamen me tende 20,963 ton gebruik gemaakt Aan havengeld werd ontvangen 1 1257,18, aan kaaigeld 1 2853,72 en aanliggeld 1 35,20, totaal f 4146,10, en verschillende soorten goederen en producten w.o. bijna 10 millioen kg. suikerbieten, werden verscheept De toestand ln de landbouw Spr. memoreerde vervolgens de gunstige opbrengsten en prijzen in de landbouw, vooral ook wat het vlas betreft. Verschillende vlassers hebben dan ook een reserve kunnen kweken, die in dit zeer conjunctuur gevoelige bedrijf ook dringend no dig is. Met de uien werden even eens goede zaken gemaakt, waar door vele arbeiders een welkome bijverdienste konden verkrijgen. Werkloosheid kwam practisch niet voor, want bijna het gehele jaar was er een tekort aan landarbeiders. Dit vindt vnl. zijn oorzaak in de be schikbare woongelegenheid. Geen woningbouw De woningtoestand in de gemeen te verbeterde practisch niet. Nieuw bouw kon niet plaats hebben en Ingezonden mededeling TONEEL EN FILM Jan Muscli nam afscheid van het toneel De bekende toneelspeler Jan Musch heeft Zaterdagavond als Je- rolimo in „De Spaanse Brabander" van Bredero zijn 60-jarig toneelju bileum in de Amsterdamse schouw burg, als gast van het A.F.G., ge vierd. De 76-jarige acteur sloot hiermee tegelijk zyn toneelloopbaan af. Nna de pauze heeft een twaalftal sprekers de jubilaris, die door Al- bert van Dalsum „de Frans Hals onder de toneelspelers" werd ge noemd, met woorden, bloemen en geschenken gehuldigd. De Staatssecretaris van O., K. en W., mr. J. M. L. Th. Cals, had een gelukstelegram gezonden. splitsing van woningen kwam niet tot stand. De bouw van 2 duplex- woningen stuitte af op financie- ringsmoeilijkheden. Er was slechts eenmaal brand, nl. in de nieuwe vlasfabriek van de hoeer A. van Felius, dis geheel uit brandde, doch onmiddellijk word herbouwd en een half jaar later weer kon worden heropend. De vrij willige brandweer heeft met veel toewendlg haar taak vervuld. Aan het einde van de door de leden ge volgde cursus kon aan allen het di ploma „brandwacht 2e kW wor den uitgereikt. Door uitbreiding va» de beplan tingen werd het aanilen van de ge meente ien teerste verfraaid, wat ook het vreemdelingenbezoek ten goede kwam. O.a. bracht een grote groep Gents© hoogleraren een be zoek aan de gemeente, welke opge togen was over de schoonheid ervan. De plaatselijke verenigingen wa ren weer zeer actief. Het haimo- niegezelschap „Crescendo" herdacht haar 50-jarig bestaan, dat werd ge vierd met een welgeslaagd muziek concours. De sportverenigingen had den opniexiw met terreinmoeilijhhe- den to kampen, terwijl een sport terrein nog steeds ontbreekt. De» oudste inwoner van Zeeland De voorzitter herinnerde voorts aan de 100ste verjaardag van de heer Jan Kip. by welke gelegenheid een geslaagd dorpsfeest werd gehouden. De heer Kip, die zich nog in een goede gezondheid mag verheugen, hoopt op 13 Maart a.s. zijn 101ste verjaardag te vieren. Hij ie thans de oudstG inwoner van Zeeland. De voltooiing van de restauratie van hot gemeentehuis, waarvan de opening geschiedde door de Com missaris der Koningin mag ook als heugelijk feit gememoreerd worden. Verbetering van de financiële positie De aanschaffing van vuilnisem mers kwam de zindelijkheid in de gemeente zeer ten goede. De toe stand: van de straten kan bevredi gend' worden genoemd. De finan ciële positie der gemeente is verbe terd: de nadelige saldi van vorige dienstjaren konden weggewerkt worden en versterkte afschrijving op de kapitaalsuitgaven kon plaats vinden. Spr. herinnerde verder nog aan de totstandkoming van de B.L.O.— school en de Verkeerscommiesie voor Schouwen en Duiveland, zo mede aan het overlijden van de oud- Commissaris der Koningin, in onze provincie, om zijn overzicht te be sluiten met een woord van dank aan het gemeentepersoneei dat met tot- wijding en ernst werkzaam is en aan de wethouders en raadsledc-n voor de aangename samenwerking. RADIO-PROGRAMMA Woensdag 5 Maart HILVERSUM I. m m. 7 nieuwe. Y.iö gram. 8 nieuws. 8.18 gram. 8.5G voor de huisvrouw. 8 gram. (9.30-0.36 waterstanden). 10 schoolradio. 10.20 voor de huisvrouw 10.30 gram. 10.43 voor de vrouw. II R.V.U.: dra. W. J. Bladergroen: „Psychologie der puberteitsjaren", 1130 gram. 12 voordrecht. 12.15 or gelspel. 12.30 land- en tuinbouw. 12.33 voor het platteland. 12.38 amu sementsmuziek. 12.66 kalender. 1 weerberichten. 1.15 accordeoumu- ziek. 1.46 gram. 2 Gesproken por tret. 2.16 jeugdconcert. 3 kinderkoor 3.20 pianorecital. 3.30 voor de aie- ken. 4 voor de jeugd. 6.30 pianoduo. 5.45 Regeringsuitzending: my. H. Hardenberg: Indonesië en het Rijks archief. P nieuws. 6,15 varia. 6.20 sport. 0.30 U.V.U.: dr. A. L. Con- standee: Het huidige Japan. 7 Heelt de staat een culturele taak?, diseus- sie. 7.20 politiek commentaar. 8.10 Promenade-orkest, koor en solisten. 9 Aetherforum, 0.40 lichte muziek. 10.16 Krilium, een wondermiddel, causerie. 10.30 Joods halfuur. 11 nieuws. 11.15 muzikale causerie. 11.35-12 gram. HILVERSUM II. 298 M. 7 nieuwa. 7.16 gymn. 7.30 gram. 7.46 Eer. woord voor de dag. b nieuws. 8.15 gram. 9 voor de rieken. 5.30 gram. 10.15 idem. 10.30 morgen dienst. 11 gram. 11.10 Rembrandt, hoorspel. 12 tenor en piano. 12.30 land- en tuinbouw. 12'.33 vocaal dub belkwartct. 12.59 klokgelui. 1 nieuws 1.15 Protestants Interkerkel. Thuis front. 1.20 fev. muziek. 1.50 gram, 2 Meropole-orkest en solist. 2.45 voor de meisjes. 3 kamerorkest cn soliste. 3,45 gram. 4 voor de jeugd. 5.30 orgelspel. 6 nieuws, 6.16 salon orkest. C.4'5 gram. 7 Spectrum van het Chr. organisatie- en vexenicirxfs leven, causerie. 7.15 boekbespreking. 7.30 gram. 7.40 Radiokrant. B nieuws 8.10 commentaar familie-competitie. 8.20 Omroeporkest en soliste. 9.16 Lijdensoverdenking. 9.45 Utrechte Stedelijk orkest, ordtoriumvereni- ging on solisten. 10.15 gram. 10.30 Internationaal Evangelische Com mentaar. 10.40 gram. 10.45 avond- overdenking. 11 nieuws en SOS-be- richten. 11.15 gram. 11.20 Hoe zit dat met mijn kind? causerie. 11.33- 12 gram. Prins Bernhard reikt onder scheidingen uit Gistermiddag heeft ZKH Pr ine Bern. hard aou oiroa 180 personen dnppcr- heidsonderschoidingen uitgereikt. Gnicr hen bevonden zioh twee nieuw benen de ridders vierde klasse in de Militaire Willems Orde. De eerste ia de res<jrrc lc luitenant G. J. Sohüssler, die zich bij vele noties in Indonesië dapper heeft gedragen en de tweede is do heet J. M. Poters, die zich in de etrijd in ons jond heeft t ndorscheiden als organisator, 'leider en later als ccm- rnandant van de verzetsgroep te Roos teren (L.) De onderscheidingen, die de Prins verder uitreikte waren 40 bron zen ieauwea. 100 bronzen kruisen, 40 kruisen ran "crdieaste eu 8 vliegcr- kruieca. 51 FEUILLETON HOOFDSTUK 14. door HENK VAN HEESWIJK Op de laatste dag van het verblijf in Sankt Heli besloot d<e baron nog een bergtocht te maken in de om geving. Op de dagelijkse vraag van de baron aan zijn dochter kreeg hij hetzelfde antwoord: „Ik blijf thuis, gaan jullie maar samen". De baron haalde voor de zoveel ste maal zijn schouders op en ging op weg. Maar de stemming" was be dorven van de dag af, dat de onge- luksbrief van burgemeester Sikkel was gekomen en ook nu heerste er een drukkend zwijgen tussen de ba ron en zijn protégé. Nettie instal leerde zich op haar kamer bij het raam met een paar boeken, stak een sigaret op en probeerde te lezen Maar als iedere dag verwijlden hoar gedachten ook nu bij de man die zo plotseling op oneervolle wijze was ontslagen uit een betrekking, die hij gedurende meer dan veertien jaar op eervolle wij7.e had vervuld. En ze was blij, dat deze vacantie nu eindigde. Ze verlangde terug naar Holland, terug naar Jan, die ze zou zoeken en zeker vinden. In deze tijd zou dit zo moeilijk niet zijn Intuïtief wist ze, dat hij ergens in Rotterdam zou vertoeven. Het was nu alleen maar de kunst om uit te zoeken, waar. Op haar verzoek, daags na ont vangst van de bewuste brief, om terug te keren naar Holland en dus deze vacantie ontijdig te beëindigen had de baron beslist negatief geant woord: „We zijn hier en we blijven hier. Als je alleen terug wil, ik kan je niet tegenhouden, maar dan ga je maar lopen of liften, want van mij krijg je het reisgeld niet". Hierop had ze niet meer geant woord. Het zou voor haar een klei ne moeite geweest zijn om telegra fisch net geld over te laten komen uit Holland, waarover ze daar kon beschikken. Tenslotte had zo een eigen bankrekening van het geld, dat ze van haar moeder had geërfd en daarover had ze door haar meer derjarigheid de volle zeggenschap. Doch b(j nader inzien vond ze het beter om in Donkervoort de affaire- Drenth eerst maar te laten betijen. Wanneer ze in Maart weer terug kwam, was het dorp wellicht deze onverkwikkelijke historie vergeten. Dus bleef ze, maar hield zich ver der afzijdig van haar vauer en van Suchtelen. Slechts aan de maaltijd zag men elkander en dan weiden er slechts weinig woorden gewis seld. Voor het overige moest de ba ron zyn vermaak zoeken met van Suchtelen en deze, hoewel hy ook al schoon genoeg had van deze trip, waarvan hy zich zoveel had voor gesteld, verlangde eveneens naar Holland. Het betekende voor hem immers, dat hy in een andere plaats in een andere functie zou komen en het werk zou misschien verge telheid brengen. Baron Hoogstede, hartstochtelyk bergbeklimmer als hy was, had deze laatste dag het oog op een top, die nog maar door weinig bergbeklim mers was overwonnen. De gids, dia met het tweetal meeging, keek be- denkeiyk, toen de baron zijn w tc humxuui hnd gegeven. Maar ten- slotte stemde hy er in toe. wetend*, dat de baron een oude rot waa ia het klimmen. En de jongeman, had in de afgelopen weken wel getoond eveneens behoorlijk bedreven te zijn in deze kunst. Dus trok het drie tal omhoog, in de richting van de fel begeerde top, die met een dikke laag sneeuw was bedekt. By een scheiding van wegen ontmoette men ïiog een aantal beklimmers, die ech. ter terugkwamen, omdat ze de moed hadden opgegeven. Ze waarschuw den: „Het is te gevaarlyk, te glad eu de zon krijgt te veel kracht. Doe- het niet". De baron keek even naar de gids en deze dacht enige tyd na. Ma&r tenslotte was de gids van mening, dat men in ieder geval pogingen in het werk kon stellen. Bleek het klimmen te gevaarlyk te zijn, dan kon men immers nog altyd halver wege terugkoren. Inderdaad bleek de zon krachtiger te worden, het geen niet te verwonderen was, want het voorjaar was in aantocht. En door de zonnewarmte begon immers de sneeuw te smelten en dan was het gevaar van een lawine niet denkbeeldig. Men zou dus eerst eens de voet verkennen en don kon men wel verder zien. De baron was het er mee eens en naar de mening van van Suchtelen werd niet gevraagd, zodat deze zweeg. Hy had in deze weken bizonder veel geleerd, ook zwygen. Nettie keek af en toe eens vanuit het raam naar de top, die ze wist dat haar vader wilde beklimmen. By zich had ze een scherpe kyker liggen en zo nu en dan probeerde ze met deze kyker de drie figuren te zoeken. Maar tot nu toe had zo niets gezien, zodat ze zich weer in haar boek poogde te verdiepen. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 2