f Gemeenteraad Zierikzee Twee manieren om op koffie te besparen.... BATIG SALDO T Critiek op genomen raadsbesluit en benoeming - De nationale woningbouwleningen - Gewijzigd uitbreidings plan - Bescherming burgerbevolking - Subsidie voor gymnastiekvereniging - Verhoging huur 5 duplexwoningen De noodslachtingen in de Hem In de Dinsdagmiddag gehouden vergadering van de gemeenteraad waren weth. Gerritsen en de heren v. d. Doel en Groenendijk met ken nisgeving afwezig. 1 vacature. Voor zitter; de burgemeester Jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije. Bij de opening deelt de voorzitter mede dat weth. Gerritsen weer op de been is, doch dat de heer Groe nendijk, na aanvankelijk herstel weer is ingestort. Spr. wenst de heer Groenendijk spoedige beterschap toe en deelt verder mede dat de heer v. d. Doel door droevige fami lie-omstandigheden verhinderd is. Spr. weet namens de raad te spre ken als hij hem kracht en sterkte toewenst om zijn verlies te dragen. Voorts wijdt spr. enige woorden van nagedachtenis aan de heer Minke- ma, die ook nog enige tijd raadslid is geweest. Dan doet de voorzitter nog enige mededelingen. Naar aanleiding van één ervan informeert de heer van Duin of er bij de industriecommis sie al aanvragen zijn ingekomen, waarop de voorziter ontkennend antwoordt. Ged. Staten hebben de 17e be grotingswijziging 1951 goedgekeurd, o.a. bevattende posten voor stich- tingslcosten der B.L.O.-school (ruim f 20.000) en auto's hulpkeurmees ters Vleeskeuringsdienst ad f 10 duizend. Ingekomen is een schrijven van de plaatselijke afd. van het N.V.V., de Zierikzeese Bestuurdersbond en de secretaris van de P.v.&A.-afdeling waarin afkeuring wordt uitgespro ken over het op 22 Januari jl. ge nomen raadsbesluit inzake uitbrei ding van de adviescommissie van de Gemeentelijke Sociale Dienst en de benoeming van leden daarvan. O.m. wordt er op gewezen dat de com missie vroeger ook uit een even aan tal leden bestond, waartegen toen geen bezwaren waren en op een vo rige benoeming toen 2 deskundigen werden aanbevolen en ook een an der werd benoemd. Ook met de in die vergadering naar voren gebrach te argumenten zijn adressanten het niet eens, temeer daar ook bleek dat het bij de meerderheid van de raad niet ging om deskundigheid. Ten slotte wordt gevraagd art. 3 van de verordening te herzien. Wethouder Catshoek merkt op dat de raad' een zeker politiek fatsoen moet hebben, welke in het onderhavige geval ech ter geheel zoek was, temeer daar B. en W. de aanbeveling van de commissie hadden overgenomen. Spr. hoopt dat er iets dergelijks zich niet meer zal voordoen. De heer Verstrate sluit'zich bij deze woor den aan, waarna de raad op voor stel van B. en W. besluit het schrij ven in handen van dit college te stellen ter fine van prae- advies. Kasgeld- en Woningbouwleningen B. en W. stellen verder voor met R. Koole Zoon's Bank N.V. alhier een kasgeldlening ad f 200.000 aan te gaan tegen een rente van 2 welk voorstel de raad zJls. aan neemt. De voorzitter bespreekt dani nog de komende nationale leningen voor de woningbouw, en wijst op het grote belang hiervan. Ook Zierik- zee zelf heeft er belang bij dat de leningen slagen, omdat de inschrij vers hierop de gelegenheid zullen) hebben bij de inschrijving te bepa len, dat het bedrag waarvoor inge schreven wordt, ten bate van de eigen gemeente zal komen. Het ge meentebestuur zal een en ander dan ook op verschillende wijze propa geren, en de voorzitter dringt er dan ook bij alle raadsleden op aan hun medewerking en invloed te verlenen door in eigen kring de aandacht op deze leningen te vestigen, opdat de ze kunnen slagen. Het uitbreidingsplan Hierna verwelkomt de voorzitter de heren ir. F. H. Klokke uit Mid delburg en A. J. Argelo, directeur van de Centr. Dienst, voor het ge ven van uiteenzettingen inzake het uitbreidingsplan der gemeente. Met behulp van tekeningen en platte gronden geven de beide heren een uitvoerige uitleg van het plan voor Zierikzee als gehele gemeente, een plan in hoofdzaak en plannen in on derdelen. Onder meer bleek hieruit dat drie terreinen in de stad (tus sen Jannewekken en Hoge Molen straat, bij- de Mosselboomgaard en tussen de Godskamers en het Slabberswerf) en een buiten de stad (Blokweg) voor bouwterreinen zijn geprojecteerd. Hierbij is reke ning gehouden met de bouw van 2 scholen, een ziekenhuis, de aanleg van een begraafplaats en een sport terrein. Verder is er dan nog het in dustrieterrein. In hoofdzaak komt het nieuwe plan overeen met het bestaande. Echter is nu o.a. de bouw van landarbeiderswoningen hele maal vrijgelaten, mits deze 275 ma. groot zijn, een schuur erbij hebben van tenminste 120 m3. en een per- ceeeltje bouwgrond' van 0,4 ha. Wat het industrieterrein betreft is er een stuk bijgekomen en een stuk afge gaan, dit laatste uit agrarisch be lang. Weth. den Boer wijst er op dat de bedrijven van de landbou wers G. A. Kloet en J. W. v. d. Velde ook in het plan vallen, wat hij ver anderd zou willen zien. De heer Argelo wijst in dit verband op het terrein van de voormalige wasserij, wat hij met eventueel met enkele stukken er vlak naast wederom voor industrieterrein bestemd zou willen zien. Op het terrein Godskamers- Slabberswerf zullen plm. 100 wo ningen kunnen komen, met een pleintje en wat beplanting er tus sen. Wat het stuk langs de Blokweg betreft is er een weg geprojecteerd parallel langs de Blokweg over de tramrails, waarlangs 15 Midden standswoningen zouden, kunnen ko men. Voorts kunnen op het terrein daar ook winkels en bedrijfjes, en1 arbeiderswoningen gebouwd wor den (plm. 80). Van de gelegenheid' tot vragen stellen maken verschillende raads leden gebruik. Naar aapileiding hiervan deelt ir. Klokke o.a. nog mede dat de raad kan uitmaken hoe het met de bebouwing zal gaan, en de C.D. een koste, .opgave kan ver strekken na het bekend worden der plannen. De heer Argelo deelt op vragen van de heren Catshos^ en van Leeuwen nog mede dat de grondprijs invloed kan uitoefenen op de degelijkheid van de woningen dat men daar over 't algemeen zal bouwen daar waar het het goed koopst is en dat bij het uitkiezen van 't terrein gekeken wordt naar de stratenaanleg en aansluiting op andere wegen. Op voorstel van B. en W. besluit de raad z.h.s. dat herziening van het uitbreidingsplan in voorberei ding is en dat zy in principe met het voorgestelde accoord gaat. Bescherming burgerbevolking De voorzitter dankt de heren- Klokke en Argelo voor hun uiteen zetting en heet dan de heer M. Ha- verhoek, hoofd van de kring Schou- wen-Duiveland voor de bescherming der burgerbevolking in oorlogstijd, welkom, die een uitvoerige uiteen zetting geeft over de bescherming der burgerbevolking. (In een apart artikel hopen wij hier later op te rug te komen. Red.) mede met be hulp van een schematische kaart. Ook over dit onderwerp stellen" ver- schilende raadsleden vragen, die de inleider uitvoerig beantwoordt. Na dat de voorzitter de heer Haverhoek dank had gezegd voor zijn causerie, wordt de agenda verder afgewerkt Benoemingen Naar aanleiding van een schrijven van de heer Linders, die wegens veeelvuldig verblijf buitenslands onslag neemt als raadslid, spreekt de voorzitter woorden van dank aan het adres van de heer Linders voor hetgeen hy in het belang der ge meente gedaan heeft. Tot leden van de commissie tot nazien van de ge loofsbrieven van het niéuw benoem de raadslid, de heer M. de Moor, be noemt de voorzitter de heren van Duin en van Leeuwen. Na onder zoek rapporteert de commissie bij monde van eerstgenoemde dat de geloofsbrieven in orde zijn bevon den en de commissie tot toelating adviseert. Z.h.s. besluit de raad con form. Tot lid van de Industriecommissie benoemt de raad m.a.s. dhr. A. J. Argelo, tot lid- van de commissie tot wering van schoolverzuim (vac. mr. E. Overbosch) m.a.s. de heer ir. C. Koning, tot lid van de Badhuiscom missie m.a.s. de heer J. Baas. Voor leerkracht aan de B.L.O.- school (Beatrixschool) dienen B. en W. de volgende voordracht in: 1. mej. W. M. van Duuren te Katwijk aan Zee; 2. de heer J. A. Braaken- siek te Hobrede (N.H.) en' 3. mej. F. J. van Oorschot te Terneuzen. Na gehouden stemming blijkt eerst genoemde m.a.s. benoemd te zijn. In antwoord op een vraag van de heer v. Duin antwoordt de voorzit ter dat de school tussen 10 en 20 Maart a.s. In gebruik zal worden ge steld en later officieel zal worden geopend'. Subsidio voor „Olympla" N.a.v. een verzoek der G.V. Olym- pia, stellen B. en W. voor haar voor dit jaar een subsidie te verlenen ad 100 onder verplichting dat het be stuur der vereniging op de uitga ven bezuinigt en de inkomsten op voert. De heer Simmers merkt n.a.v. het verzoek op .dat de vereniging verscheidene leden uit grote gezin nen telt, welke geen contributie be talen kunnen. Spr. wijst verder op het grote nut der vereniging in het belang der lichamelijke oefening en de vrije tijdsbesteding en de ver hoogde huur van het oefenlokaaL De voorzitter antwoordt dat, waar B. en W. iets willen doen, de ver eniging ook iets moet doen. B. en W. willen geen dwang uitoefenen, doch h.i. kan er nog bezuinigd wor den. De heer Simmers, hierin ge steund door de heer van Duin, zou dit jaar f 200 subsidie willen ge ven. Beide sprekers wijzen er echter op, dat als de zustervereniging „Rust Roest" een dergelijk verzoek zou indienen de gemeente haar ook tegemoet dient te komen. Weth. du Croo maant in deze tot voorzichtig heid aan en zou het veranwoorde- lijkheidsgevoel niet willen wegne men. Het volgend jaar ia de finan ciële toestand misschien anders en dan kan men weer zien. De heer Verstrate vreest dat er wel meer verenigingen zullen komen die met tekorten kampen. De voorzitter licht nog toe dat aan de hand van de in gediende begroting en bescheiden over een verzoek als dit beslist wordt en zou het bedrag ad f 100 willen handhaven. Het voorstel Sim mers wordt met 6 tegen 3 stemmen verworpen (voor de heren v. Duin, Simmers en de Vries), waarna z.h.s. het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Toezicht op hulsvesting Een wijziging van de verordening van de vergoeding van reis- en ver blijfkosten (venhoging vergoeding wegens het gebruik van eigen ver voermiddelen analoog de door het Rijk vastgestelde verhoogde) wordt z.h.s. goedgekeurd, nadat de heren van Duin en Simmers verklaard hadden de vergoedingen aan de ho ge kant te vinden. B. en W. stellen voor n.a.v. een schrijven van Ged. Staten een verordening vast te stellen inzake toezicht op de huisvesting tegen vergoeding van hulpbehoevende en bejaarde personen. De heer v. Duin wijst er op dat de bestaande inrich tingen ter plaatse aan de eisen vol doen en meent dat b.v. t.o.v. „Ha- venoord" teveel in de interne zaken- wordt ingegrepen- als de ontwerp verordening wordt goedgekeurd. De voorzitter licht toe dat B. en W. in» deze niet aan „Havenoord" hebben gedacht. Uit een onderzoek in de provincie is echter gebleken dat in sommige gemeenten op dit gebied treurige toestanden- heersen en daar om hebben- Ged. Staten deze veror dening gepropageerd. Door deze verordening heeft het gemeentebe stuur de toestand, ook voor de toe komst, in de hand. Na nog enige be spreking stelt de raad z.b.s. d&-'ver ordening vast. Dan komt in- behandeling een be roepschrift inzake woningaanschrij ving betreffende perceel Scheeps- timmerdijk A 450a. De heer, van Leeuwen meent dat er nog wel er ger huizen in de gemeente zijn en wijs er op dat er pas voor meer dan f 2000 aan. het huis is gerepareerd. De heer Verstrate zegt dit laatste te betwijfelen, waarna de raad z.h.s. conform het voorstel van B. en W. besluit. Verhoogde huur duplexwoningen Daru komt in behandeling een voorstel van B. en W. tot verhoogde vaststelling van de huur van de 5 duplexwoningen- aan de Regenboog- str. en deze op f 5,05 p. woonruimte per week te brengen, exclusief wa terabonnement. De heer van Leeu wen verklaart de huur voor. deze Meine -huizen hoog te vinden,; vooral ook in verhouding tot andere woningen en vraagt of de gemeente in deze gebonden is aan het Rijk. De voorzitter antwoordt dat d'e prijs feitelijk f 5,25 zou moeten» zijn, doch B. en W. houden vast aan f 5,05. Z.h.s. gaat de raad met het voorstel accoord. N.a.v. een verzoek van dhr. J. L Hage, om vermindering van de pachtprijs ad f 12 per jaar voor de grasmaaiing of -etting van de beide Gashuisdreven en' de Kromme Kool- weg, stellen- B. en W. voor deze prijs te halveren en dus op f 6 per jaar te brengen. De raad- heeft hiertegen geen bezwaar, evenmin als tegen de vaststelling van een voorgestelde afschrijving op de bezittingen van het gemeentelijk woningbedrijf. Een voorstel tot onbewoonbaar- verklaring v. perceel Lange Groen- dal D 63 ontmoet evenmin bezwaar en ook met voorgestelde wijzigin gen van de begrotingen- 1951 en '52 gaat d'e raad accoord, nadat de heer van Duin nog inlichtingen- heeft ver kregen over enkele posten, o.a. die ad f 5000 voor uitbreiding van do Alg. Begraafplaats. Bij de Rondvraag* vraagt del heer Simmers hoe het kwam dat na de laatste sneeuwval pas na vier dagen met het schoonmaken der straten werd begonnen. De voorzitter ant woordt dat de sneeuwploeg was stuk gegaan en dat verdor niet gauw ge noeg contact verkregen kon worden inzake werklieden. De heer v. Duin dringt er op aan dat in de toekomst er direct werk van wordt gemaakt en vraagt of mensen die overbrug- gingsseun trekken te werk daaraan Ingezonden mededeling kunnen worden gesteld. De voor zitter deelt mede dat dit via de D.U.W. moet gaan. Voorts zou de heer van Duin de raadsvergaderin gen- liever des avonds dan des mid dags uitgeschreven zien-, met het oog op de werkzaamheden van som mige leden. De voorzitter antwoordt dat het moeilijk is altijd iedereen tevreden te stellen, doch zal zoveel mogelijk met die wens rekening houden. Ten slotte vraagt de heer van Duin meer politietoezicht op auto's en vrachtauto's, die soms uren achtereen op stoepen en trottoirs staan. De voorzitter zegt onderzoek toe. De heer Steutel bespreekt de noodslachtingen in de Hem en klaagt er over dat er vaak bij zijn van die ren van buiten de gemeente. Spr. ziet hierin een benadeling van de Zierikzeese slagers, die groter is dan het voordeel dat sommige inwoners ervan hebben en vraagt onderzoek. De voorzitter zegt dit toe. Ook de heeer Simmers ziet in die gevallen- nadeel voor de Middenstand en komt er verder tegen op dat soms ge slacht vlees wordt aangevoerd. De heer van Leeuwen vraagt re paratie van de verkeersspiegels bij het Sas en by- de Zuidhavenpoort. De voorzitter zegt onderzoek toe, doch meent dat het glas daarvoor moeilijk te verkrijgen is. Hierna sluiting. Volgens het Belgiscbo blad „Le Soir" zeuden Kening Leopold en de prinses de Réthy zich begin Maart inschepen voer een lange reis naar Cuba. Koning Leopold zou van plan zijn zich daar bij een Oceanografische -expeditie te voegen. RADIO-PROGRAMMA Vrijdag 29 Februari HILVERSUM I. 402 m. 7 nieuws. 7.18 gram. 8 nieuws. 8.18 gram. 8.50 voor de huisvrouw. 9 gram. (9.30-9.35 waterstanden). 10 Thuis, causerie. 10.05 morgenwij ding. 10.20 schoolradio. 10.50 orgel en zang. 11.15 voordracht. 11.35 cel lo en piano. 12 dansmuziek. 12.30 land- en tuinbouw. 12.33 sport en prognose. 1- nieuws. 1.15 mededelin gen of gram. 1.20 orkestconcert. 1.50 gram. 2 voor de huisvrouw. 2.20 Der de acte „Idomeneo", opera (gr.pL) (Om 3.05 voordracht). 4 lichte mu ziek. 4.30 voor de jeugd. 5 kamer koor. 5.20- muzikale causerie. 6 nieuws. 6.15 felicitaties. 6.45 Denk om de bocht. 7 kinderkoor. 7.15 prij- zenpraatje. 7.30 berichten. 7.40 Wat dunkt U van den Christus?, cause rie. 8 nieuws. 8.05 boekbespreking. 8.10 gram. 8.30 Benelux, causerie. 8.40 Leven op aarde, causerie. 9 Aetherforum. 9.30 gram. 9.45 buiten lands weekoverzicht. 10 cabaret. 10.40 Vandaag, causerie. 10.45 avond wijding. 11 nieuws. 11.15 In huwe lijk en gezin, causerie. 11.30-12 Pro menade-orkest. HILVERSUM II. 298 m. 7 nieuws. 7.15 gymn. 7.30 gram. 7.45 morgengebed. 8 nieuws. 8.15 gram. 9 voor de huisvrouw. 9.35 school radio. 1'0.05 gram. l'l voor de zieken 11.40 vocaal dubbelkwartet. 12 An gelus. 12.03 gram. 12.30 land- en tuinbouw. 12.33 salonorkest en so list. 1-2.55 Zonnewijzer. 1 nieuws. 1.20 actualiteiten. 1.25 koperkwar tet. 1.45 voor de huisvrouw. 2 school radio. 2.20 Maastrichts stedelijk or kest 3 gram. 3.35 viool en altviooL 4 voor de rieken. 6 voor de jeugd. 6.15 kinderkoor. 5.40 gram. 6 nieuwa 6.15 gram. 6.40 De uitkijkpost, cau serie. 6.50 lichte muziek. 7.05 Het werk van de dienst R.A.O., cause rie. 7.15 regeringsuitzending: Ver klaring en toelichting. 7.35 zang en orgel. 7.52 actualiteiten. 8 nieuws. 8.08 De gewone man. 8.15 Sympho- nette orkest en solisten. (Om 8.40 voordracht). 9.15 Metropole-orkest en 6oliste. 9.50 Om de toekomst van Nederland, klankbeeld. 10.10 amu sementsmuziek. 10.45 Ik gelooi in ene, heilige, katholieke kerk, cau serie. 11 nieuws. 11.15 lichte muziek 11.35-12 amusementsmuziek. TELEVISIE 8.15-0.40 experimenteel (televisie programma van de N.C.R.V. 1. Dertigduizend. 2. Wedstrijd- in kijken- en peinzen. Pauze. 3. Woningbouw en Woningproble- men, 4. Dagsluiting. Do besprekingen tussen Japan en nationalistdlsoh China over een vredes verdrag zijn afgebroken. Het struikel blok bij de besprekingen vormde hst feit, dat Japan niot de nationalistische sauvereiniteit over het Chinese vaste land wil ^rkonnen. Maandag heeft eea Japanse woordvoerder in Taipch ver klaard niet te weten, wanneer de on- dorhondelingon zullen worden hervat. Volgens do „New York Times" streeft do Britse regering thans naar de instelling van een Amerikaans-Brits strategische luchtcommando, nu „aan beide zijdon van do Atlantischo Oceaan do nieuwsto Amerikaanse wapens ter beschikking zullen komen". Er zou alle reden zijn om aou to nemon, dot Chur- ohiil bij zijn bezoek aan do Ver. Sta ten hierover mot Truman heeft go- sproken. Ingezonden mededeling Eerste manier: Zing oen toontje lager en ga over op een andere kwaliteit, die minder kost. Maar prettig zult U dat wel niet vinden, want waar blijf je, als je ook op dat kleine dagelijkse ge noegen van een lekker kopje koffie moet gaan be knibbelen? Tweede manier: Houd U aan de beste koffie dia er te krijgen Is. Neem voorlaan De Gruyter's Roodmerk met 10 korting. Dat scheelt U ruim 20 cent op een half pond en U hebt bo vendien do luxe van de geurigsle koffie die U zich denken kunt! 'i Is maar een weetf FKUILLETON 47 door HENK VAN HEESWIJK „Dat ben ik ook", antwoordde het meisje of fiere toon. „En daar ben- ik trots op. Wat er ook gebeurd is, ik geloof niet in zyn- schuld!" Op dit ogenblik begreep de baron dat alles, wat hij omtrent zijn doch ter en Drenth had vermoed-, waar heid was geweest. De avondreisjes naar Rotterdam, op dezelfde avon den als zyn dochter, hadden ten doel om enkele uren ongestoord mét el kander te scharrelen. Er was nu geen andere mogelijkheid. Hij las het in de ogen van zijn dochter. Trouwens, de manier, waarop zij hem verdedigde, zei al genoeg, Wio weet, had Drenth het geld van de gemeente' wel gebruikt die avond om een afscheidsfuif te houden. Nettie was immers eerst tegen enen thuis gekomen? Hoeveel geld zou Drenth met Nettie hebben stukge slagen? Langzaam knikte de baron. „Zo", zei hij op kalmo toon, „dus alles, wat ik 'reeds vermoedde, is dus waarheid gebleken. En dat jij, doch ter uit een oud adellijk geslacht, oen der oudste geslachten van Neder land, je hebt kunnen verlagen om met zo'n individu om te gaan? Een man, die nota bene twee keer zo oud ia als jijzelf bent? Heb je dan geen greintje eergevoel meer? Ik schaam me voor mijn dochter, meer dan ik kan zeggen". Opnieuw steeg een hoogrood naar het gelaat van het meisje. Doch er was geen scAaamte, eerder trots. De trots van het oude geslacht, dat haar doel wil bereiken en zal bereiken trots alle tegenstand. Dat zo nodig muren zal breken en barricades om verwerpen. „Schamen? Nee, ik schaam me niet voor mijn liefde. Integendeel, ik ben er nog trots op, en niets ter wereld zal mij kunnen- weerhouden eenmaal mot hom te trouwen. Iiij, Jan, en ik houdon van olkander en mijn liefde zou wel van zeer slecht gehalte zijn, wanneer ik me liet be ïnvloeden door deze ongoluksbrief. Afgezien nog van het feit, dat ik or geen snars van gcloofi" De baron raakte buiten zichzelf van woedo. „Jeje bent krank zinnig. Wat mankeort je eigenlijk? Een man, die oneervol ontslagen is wegens verduistering, ga jij nog be schermen? Is hot nu helemaal in je hoofd geslagen? Het is maar goed, dat we hier zijn, want ik geloof, dat je waarachtig nog in staat was om naar hem- toe to gaan „Dat zal ik ook", antwoordde hat meisje op rustige toon. „Maar ik zal hem eerst schrijven, vandaag nog. En hem laten weten; dat ik tenmin ste in zijn onschuld geloof „Ga naar je kamer", schreeuwde de baron, die een beroerte nabij was, „je bent jezelf niet meer, je moet onder curatele gesteld worden, dwaas, die je bent!" „Denk eerst maar eens om U zelf, antwoordde zijn dochter op even heftige toon. „Maar ik ga al; ik zal U niet langer ergeren. Vermaak U maar met Henk verder in dit ver maledijde dorp. Mij ziet U tijdens het verblijf hier niet meer". En met tranen iri de ogen draaide Nettie zich om en vertrok naar haar ka- mer, waar ze languit op haar bed viel en in een zenuwachtig huilen uitbarstte. Geduren deze scène had van Such- telen roerloos aan tafel gezeten. Hij had', nadat de baron verteld had van het ontslag van Drenth, een hoog rode kleur gekregen, maar geen woord gesproken. En toen vader en dochter tegen elkander tekeor gin gen, zat hi) discreet voor zich uit te kijken, zich in stilte verwensend en nu wel begrijpend, dot h(j niet do minste kans zou hebben bij de doch ter van baron Hoogstede. Zo was stapel op die vent en alB een vrouw hot eonmoal in haar hoofd had ge zet, dan was er nlots, maar dan ook in totaal niets meer aan to doen. Dit besef drong thans ten volle tot hem door en hij had voor het eerst in zijn leven spijt over een daad, die h(j in een onbezonnen ogenblik had gedaan. (Wordt varvolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 2