Stad en Provincie GEEN STROOM SUCCESJES Coördinatie van het pacbtprijsbeleid der Grondkamers Nieuwe normen voor de pachtprijzen Bij een gemeenschappelijke beschik king van de minister» van Juaiitio en van Landbouw, Viaaerij en Voedsel voorziening, bekend gemaakt in de Nederlandse Staatscourant van 6 fe bruari 1932, zijn richtlijnen met uo- uiou voor de pachtprijzou vaatgcateld welke dienen als leidraad voor de Grondkamers bij de beoordeling van pachtovereenkomaten. Deze richtlijnen beogen een lande lijke coördinatie van het pachtprije- beleid der Grondkamers waaraan in de practljk behoefte ia gebleken. Hoe wel de richtlijnen in hoofdzaak aan sluiten bij hetgeen in de practijk reeds ia gegroeid, zal de toepassing een thans optredend verschil in pachtprij zen voor soortgelijke gronden ia ver schillende provincie* kunnen voorkop men. De beschikking bevat afzonderlijke richtlijnen voor land, boomgaarden, glasopstanden eu voor opstallen. Hier door wordt een grotere spreiding van de prijzen voor behuisd en onbohuisd land tot stand gebracht, hetgeen nood zakelijk ia in verband met do zwaar dere lusten, welke op het gebouwd onroerend goed zijn komen te druk ken. Ook op dit punt beoogt de be schikking een coördinatie te bewerk stelligen, welke onder de huidige om standigheden moeilijk kan worden ge mist. Daarnaast heeft do minister v« Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning aan do Sociaal Economische Baad verzocht hem van advies te dienen over de vrong of, en zo ja welke, wij zigingen in het bestaande niveau van de pachtprijzen noodzakelijk zijn, met inachtneming van do afzetmogelijkhe den voor onzo land- eu tuinbouw en binnen het kader van do door do re gering gevoerde londbouwpolitiek. Piek-uren hielpen toch Ongeveer 10 procent stroombespraring Hoewel öllo cijfers nog niet bekend zijn, wordt aangenomen, dat tijd-nf do maanden mot piokuurbeperkingea over het gohole land om en nabij 10 pet. op hot verbruik van electricl- teit werd bespaard. De nogal zachte winter en do niet al te „donkere" dagen hobben daar toe zokoc bijgedragen. De besparing werd echter vooral bereikt door do grote medewerking, die er door do industrie, de middenstand en in de huishoudingen werd verleend. Door do industrie werden veel verplichte werk zaamheden, die veel energio vergden, naar andere dan piekuren verschoven. Voorts werden werktijden veranderd. Ook do middenstand heeft er toe bij gedragen, deels door een verplichte bo^cr ing van de r.ta'a-e3ve*.ich ingj Dat is ook het geval geweest in de buishoudingen. De definitieve oijfers zijn eerst binnenkort te verwachten. ebbbzm EEN MONSTERPALING Het electrische gemaaltje van het waterschap „Het Kamerhop" nabij De Rijp, stond dezer dagen plotseling stiL Toen de machi nist een onderzoek instelde, bleek een. paling van ruim drie kilo tussen de schoepen, te zitten. Het beest werd uit zijn hachelijke po sitie bevrijd. De lengte van de vis was ruim 90 centimeter. De strijd tegen het „pofsysteem" In hot Noorden des lands ia het „pofsysteem" op een merkwaard go wijze aan d© orde gesteld. De Kamer van Koophandol en Fabrieken voo» de veenkolonie Veendaru nam terzake destijds ccn initiatiof gericht tegen het sluipend gevaar van een te uitgebreide credietverlening. Er word een anti- pof-actie op touw gezet, waaraan de Kon. Ncd. Middenstandsbond haar goed keuring hechtte. De Bond deelde mede, alle andere K. v." K.'s in Nederland te hebben opgewekt, op deze wijze de strijd tegen het „pofsysteem" ter hand to nemen. Naar thans evenwel is ge bleken in de practijk, verlenen do mid denstanders zelf aan de hun kant «n klaar voorgelegde actie tot crediet- boperking, niet veel medewerking. De bestrijding van dit „pofsysteem" wordt allerwegen als noodzakelijk ge voeld in verband mot de liquiditeits positie, waarin do middenstand is ko men te verkeren, doch deze actie kan slechts effect sorteron, wanneer zij gs- zamenlijk gevoerd wordt. Britse troepen hebben de Egyptische politiepost in het dorp EI Hamada nabij Tel Ei Kefoir door zocht, nadat zij bericht hadden ge kregen, dat zich daar wapens be vonden. In het betrokken gebied werden geen Egyptische politieman nen aangetroffen. De Britten von den echter vijf geweren en 75 pa- Ned. Ver. voor Paedagogtek Vergadering van de afdeling Schouwen-Duiveland In de foyer van de Concertzaal vergaderde Woensdagavond de af deling Schouwen-Duiveland van de Nederlandse Vereniging voor Pae- dagogiek, onder voorzitterschap van Dr J. J. Westendorp Roexma. Na een inleidend woord van de voorzitter werd overgegaan tot heb verkiezen van een beet uur voor de sinds kort bestaande afdeling. Ge kozen werden: mevr. M. A. Kreef ten berg-Wttwaa13, mevr. A. Grollc- man-Woudt en de heren Dr J. J. Westendorp Boerma, P. de Moor (Brouwershaven) en A. Brand. De schoolarts, de heer J. M. de Koek, hield een causerie over het onderwerp: „Oorzaken van de jeugd- verwaarlozing", dat gevolgd werd door een geanimeerd debat Het ver slag van het zeer gedegen betoog van de heer de Koek wensen wij te publiceren in de krant van Zaterdag aanstaande. Oud stadgenoot-kanariekweker boekte mooie successen Een oud-Zicrikzeeönaar, dc heer P G Vermeer, thans echoenmaker te Spa kenburg blijkt een hele Piet te zijn in het kweken van kanaries, want op de onlangs te Baarn gehouden tentoonstel ling (met 215 kunaries) wist hij be slag te leggen op do beste prijzen, al de beker van H.M. de Koningin, nog 4 bekers, een plaquette en de Boods- medaillo. De wisselbeker won hij ook het vorigo jaar plus de nodige prij- zon er bij. Dit jaar had hij 12 kana ries ingezonden, waaronder de mees terzanger bleek te Met vier vo gels eigen kweek 1951 behaalde hij in do le klasse het hoogsto aantal punten. HAAMSTEDE Eindles Kleutercursus I11 hot wijkgebouw van het Groene Krui» werd Dinsdagavond de laatste les gegeven v/m de door het Groeno Krui» gcorgaulscordo Kloutoroursus. De leidster van doze ours os Zuster Fuijk- schot opendo deze los met con woord van welkom tot de voorzitter van hot Groene Kruis Haainstede-Burgb, Jhr. R. Röell en do hoor J. Kuperij, die deze avond enkele filmpjes zou draaien. Hierna werd het eerste deel van de film gedraaid, n.l. „Onze kleutors", welke film is opgenomen doet Dr. Mens en oigendotn is van do Com- missio voor Huishoudelijke Voorlich ting. Na het tweede deel „Klonters In het spel en de ontwikkeling van het spel" werd gepauzeerd. Het derde dool was gewijd aan „De kleuter imi teert in dc huishouding". Tot slot van deze avond werd nog het in do gemeenten Haamstcdo en Burgh door de heer Bom opgenomen Groeno Kruis- filmpjo gedraaid. Na afloop dankte de voorzitter van hot Groene Kruis Zuster Fuijlcsohot voor haar lessen en do 25 deelneemsters voor hun trou we opkomst. NOORDGOUWE De N.C.L.B.-afdeling herdacht haar 20-jarig bestaan Dezer dagen mocht do plaatselijke afdeling 7an do Ned. Chr. Landarbei ders Bond baar twintigjarig bestaan herdenken. Do leden kwamen hier voor in algemene vergadering bijeen onder voorzitterschap van de vhear Folmer. Doze opende de vergadering op do gebruikelijke wijze cn memo reerde in het kort de geschiedenis van do afdeling. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot de heer A. Vin gerling uit Goes, lid van het hoofde besluur, do heer L. M. Stecndam uit Zierikzeo als een der oprichters, do heer Andr, Kloet nit Kcrkwcrveals districUvoorzitter en verschillende af-, dolingsofgevnardigden. Do heer Vingerling hield con toe spraak waarin hij o.m. herinnerde aan do rechteloze toestand van vroeger en do verbeteringen die daarin mede door het zegenrijke work van de N.C.L.B. zijn gebracht. Do heer Steondam liet de getuigenis sproken cn wekte op tot activiteit, inzonderheid v. d. Chr. ar beiders. De avond werd verder gevuld mot zang en declamatie van gedichten, w.o. een in Schouws dialect. Do dis trictsvoorzitter sprak het slotwoord, wijzende op de roeping, die do Chr. arboidors hebbon, nl. in hun lovenswaa- dol en in hun nrboid levende getuigen van Christus to zijn. Mot dankzegging sloot spr. vervolgens do goedgeslaagde bijeenkomst. OOSTERLAND Ledenvergadering Coöp. Aankoopver. „D.E.S." Ondor voorzitterschap van do heer H. J. v. d. Zande kwam de Goöpera- tiovo Landbouw Aankoopvercniging D.E.S, in o«f6 „Even Buiten" in al gemene vergadering bijeen. Vertoond werd do bedrijfsfilm van do kwekerij D. J. v. d. Have to Kapollo (ZJB) Da film gaf een duidelijk beeld van dit modern geoutilleerd bedrijf. Do heer v, d. H«to gaf een toelichting op het t-Vs es 00V mksfa gecteld» vragen cp toer deskundig* wij» De voorzitter deelde mede, dal het In da bedoeling ligt In de sa zomer oen busreis te maken naar do N.O.-Poldcr, indien hiervoor genoeg zame belangstelling bestaat. Do secre taris gaf een beknopt overzicht van do werkzaamheden in 1951. Hiern.t bleek dat in 1951 werd afgenomen: 602.370 kg. stikstof, 182.175 kg. fos for, 172.175 kg. kali, 69.206 kg. kolk en schuimaarde, 184.939 kg. gips, 7.257 kg- voeder artikelen, 14.785 kg. zaai en pootgoed en 54.485 kg. diversen, totaal 1.287.392 kg. met ten aankoop- waarde van f 179.568,79. De omzet is de hoogste in de laatste jaren De leden van bet mnsseogilde vernietig den 10 758 stuks mussen, waarvoor f 247,74 werd betaald Het ledenaan tal der vereniging bleef gelijk. Mede in verabnd met de statutenwijziging werd de heer Otte benoemd als admi nistrateur der vereniging De voor zitter dankte de heer Otte voor zijn keurig verslag. Bij de rondvraag kwa men nog enkele aangelegenheden ter sprake waarna do voorsitter de ver gadering sloot. BRUINISSE Lente In de winter Terwijl Zaterdag 27 Januari j.l. de sneeuw in grote vlokken neerviel cn het overal winter was, was hst in de schuur van de heer W. Okkersc Hz. alhier reeds Lente, want een breed kuikens kwam die dag uit het ei. Nu, oingevcer 14 dagen later, zijn deze beestje reeds flink gegroeid en- alle tiog in loven. Tijdens de 6neeuw- en votst- verletpcriode van vorige week genoten 99 personen overbruggingssteunuitkc- ring. In do maand Januari 1952 wer den ter gemeentesecretarie te Brui- nisso afgegeven 28 slachtvcrgunningcn varkens en 3 elachtvorgunningon kc cicn. Bazar Hervormde Vrouwenvereniging Door de Hcrv Vrouwenvereniging wordt vandaag on morgon in het Ned. Hcrv. Verenigingsgebouw eon bazar gohouden, waarvan do opbrengst be stemd ia tot versteviging van hot We- dcropbouwfonds dor Ned. Herv. Kerk. Vele vlijtige vrouwenhandon hebben verscheidene uren gewerkt om hot ma teriaal voor doze bazar te vervaardi gen on bijeen to brengen on fraaie werkstukken van naald en breikunst zijn te bewonderen on te koop. Ver schillende attracties zullen do gezeilig- hoid verbogen. Practische en nuttigo geschenken zijn er in ovorvloed en elk zal er wat van zijn gadiug vinden, daar de verscheidenheid groot is. Na de bliekvisserij o.d. Zeeuwse Stromen niets meer oplovcrt, zijn ook van Bruinisso enkele schepen vertrok-; ken om in de Waddenzee op zeester ren te gaan vissen. Vanwege de grote hoeveelheid zeesterren die daar voor komt, schijnt het mogelijk te zijn dat men op die manier een bescheiden weekloon verdient. Do zeesterren zijn bestemd voor do vismcolfabrickcn. De muziekvereniging „Nu mot Hope" alhier zal Zaterdag 9 Februari weer een rondgang houden om oud papier in te zamelen. ZIERIKZEE Dierenmishandeling Woensdagmiddag constateerden twee agenten van politie alhier dat de land bouwer van der W. met één zijner voeten, waaraan hij een klomp droeg opzettelijk en met kracht verschillen de malen een koe tegen de buik schop te, wat tot gevolg had dat het dier ecu bloeduitstorting in de buik op liep. Wegens dierenmishandeling werd tegen v. d. W. proces verbaal opge maakt. Tevens kreeg bij een proces verbaal omdat Bij deae koe op «en voor het publiek zichtbare plaste liet dekken. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te 's GrevelduinrCepel- le: H. Talsma, 's Gravenhage. Geref. Kerk Aangenomen naar De Bilt: H. A. L. v. d. Linden, Utrecht; de benoeming tot hulppred. te Loenen a/d Vecht: N. Postema, hulppred., 01st. Geref. Gemeente TWeötal te Benthuizen: M. v. d. Ketterij, Alblasserdam en H. Lig- tenberg, Rotterdam-W. Oud-Geref, Gemeente Aangenomen naar Grafhorst: W. v. Dijk, Capelle a/d IJsseL LAND- EN TUINBOUW Eerste kaskomkommers aangevoerd Woensdag werden te Loosduincn door de heer G. A. van Bevoren de eerste kaskomkommers aangevoerd. Het wordt als uniek in do geschiedenis van do tuinbouw aangemerkt, dat op deze da tum al de eerste vruchten geoogst zijn. Do Loosduinse groenteveiling ver_ kocht deze eerste komkommers. Vijf komkommers zullen worden aan geboden c.en II.M. de Koningin on twaalf nan het Olympisch Cbmitó voor vertegenwoordigers, die do 6portcer van pos land in Noorwegen verdedigen. FINANCIEEL NIEUWS Het rentegamma voor gemeenteleniagen Do gemeente Woerden beeft een kas- géldlcning voor de tijd yan een joat aangegaan jtegen oen rente van 31/3 pet. per jaar, terwijl een andere lening van f 67.500 zou wordon aangegeven tegon een rente van 41/4 pet. per jaar. Gedeputoerdc Staten van Zuid Hol land hebben dit besluit niet goedge keurd omdat b.i. waren overschreden de grenzen, door de Centrale Werken te dien aanzien getrokken. De gemeente heeft hierna beroep bij do Kroon ingediend. Dit beroep is thans ongegrond verklaard» Deze over woog, dat weliswaar de richtlijnen, go- gevon voor het aangaan van geldlenin gen door lagere publiekrechtelijke li chamen niet als gebiedend voorschrift kunnon worden beschouwd, doch dat het doel daarvan de handhaving van aan matig rentaxxlraau hetgeen niet ia da laatste plaats van ds lagere pu bliekrechtelijke lichamen self te achd ten U de wenselijkheid medebrengt, dat van het in deze richtlenen gege ven reuteschema niet wordt afgeweken, tenzij bijzondere omstandigheden, van geval tot geval te beoordelen, daartoe aanleiding geven, van welke omstao- digheden hier niet is gebleken.1 Meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerij In de te Ut recht gehouden gewone algemene vergadering van aandeelhou der» de* N.V. Meelfabrieken der Ne derlandse Bakkerij te Rotterdam wer den alle bestuursvoorstellen goedge keurd en werd het dividend op 9 pro eent bepaald: De beide aftredende commissarissen, de heren Herm. C. Kloet en C. Kuy- per», werden ala zodanig herkozen. SPORT VOLLEYBAL 1 Februari Dames: L.H.S.-Openbare U.L.O. 2-1, Avanti-Openbare U.L.O. 2-1. Heren, le kl.: Musketiers-Zeelan- dia 3-0, Saturnus-Padvinders 1-2; 2e kl.: M.E.V.O.-Chr. U.L.O. 0-2, Zie- rikzee-A combinatie 2J1, Herman- dad-M.E.V.O. 0-3. SCHAATSENRIJDEN Nederlandse successen te Drontheim Aan de te Drontheim gehouden wedstrijden op de schaats namén ook enige leden van de Nederlandse kernploeg deel enmet succes. Op de 3000 meter won Kees Broekman ia een tijd van 4 min. 58.7 sec. vóór de Noor Andersen die een tijd van' 4 min. 59,6 sec. maakte. Huiskes werd 4e (5 min. ö.l tscc.), v. (L Voort 6e (5 min. 8.7 sec.) en Maarsc 9o (5 min. 14-6 t^r.) De 500 meter r---v dooi de Noor Steno in <U vó-V An dersen (45.2 sec.;. (45.3 sec.), v. d. Voort 4e (45.5 sec.), Broekman 5e (46.5 sec.) en Huiskes 11e (47.8 sec.). WIELRENNEN De Ronde van Frankrijk In „L'Equipe" heeft Jacques God- det de formule toegelicht welke dit jaar zal gelden voor het ploegen- klassement van de Ronde van Frank rijk. Evenals in 1951 het geval vjras zal dit klassement worden opge maakt dbor opstelling van de tijden van de drie best geplaatste renners van elke ploeg in elke etappe. Maar terwijl in 1951 alleen het eïnd^ploe- gen klassement met prijzen begiftigd was, zullen dit jaar ook prijzen be schikbaar zijn voor de dagelijkse klassementen der ploegen. In totaal zal een bedrag van 7.750.000 francs worden uitgekeerd: 4.300.000 francs voor het eindklasse ment en 3.450.000 francs voor de dagelijkse klassementen der ploe gen. De ploeg, die eerste wordt in h«t tindkiMMxnmt, krijgt tWM mil- lioen franco. Paard van Prins Bomhard naar de Olympische Spelen Naar vernomen wordt, heeft Z.K.H. 'Prins Bernhard het paard „Vcrotoique" ter beschikking gestold van do Ned. Hippische Sportbond, die de deelne ming van Nederlandse ruitere eu paar den aan de Olympische Zomerspelen voorbereidt, Het paard wordt getraind met het oog op de 6amengr«telde ruiterwedatrijd waarin het eventueel zaI uitkomen. Korea wil meedoen aan de Olympische Spelen Het Olympisch Comité van Korea etelt in samenwerking met de Ko reaanse athlctiek-foderatic pogingen in het werk om de nodige gelden te verzamelen voor dc afvaardiging van 30 tot 50 althieten naar Helsinki. De ploeg zon hoofdzakelijk bestaan uit Marathonloper», gewiohtheffere. bcksers en basketballspelerc. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Zuid-Hollandse eilanden afdeling Zierikzee Veiling van 5 Februari Prei f 14-18, spruiten f 23-29, wit lof I f29-45, idem II f 22, rode kool f 17-20, sav. kool f 14-25, witte kool f 6, boerekooï f 10-15, sjalotten f 13, sndjsla i 138, koolrapen f 6, peen f 7-14, bosselderij f 9. Appels en peren: Zoete Ermgaard f 28-40, No tarisappel f 12, Groninger Kroon f 16, Golden Delicious f 29-40, Goud- reinette f 16-26, Jonathan f 22, Sint Rémy f 43, Grauwzoet f 34, Klei- peer f 44; alles per 100 kg, stuks of bos. De eerste snij sla werd aangevoerd door de heer P. J. Jonker te Baam- tftadt. Veemarkt 's HERTOGENBOSCH, 6 Februari Aangevoerd 4570 stuks vee, zijnde: 1'918 runderen, 303 vette kalveren, 724 nuchtere kalveren, 145 zeugen, 226 lopers, 1507 biggen, 108 schapen, 39 geiten. Prijzen per stuk: melk en kalfkoeien f 700-925, guiste koeien f 500-725, kalfvaarzen f 650- 900, klamvaarzen f 550-650, gulste vaarzen f 500-625, pinken f 350-450, graskalveren f 190-300, fokkalveren f 90-140, drachtige zeugen f 200-330, lopers f 75-110, biggen f 40-62, scha pen. f 70-90, vette schapen liepen op tot f 120, vette lammeren f 90-110. Aanvoer van slachtvee 771 stuks. Prijzen: le kw. f 2,85-2,95, 2e f 2,60- 2,80, 3e f 2,35-2,45, vette stieren f 2,40-2,60, worstkoeien f 2,10-2,35, alles per kg geslacht gewicht. Vette kalveren lichte f 1,90-2,20, vette kal veren, zware f 2,30-3,10, prima bo ven notering; nuchtere slachtkalve- ren f 1,20-1,30, zware soorten f 1,40- l',60, slachtzeugen f 1,76-1,86 met 4 kg tarra, prima boven notering; alles per kg levend gewicht. RECHTZAKEN Snelrecht voor kolendieven Dinsdagmiddag stonden te Breda 2 Rcosendaalse kolen dieven en hau hel per terecht, die Zaterdagavond j.l. op hoterdaad v/erdsn betrapt bü het ste len van kolen op het etationsompla- cement aldaar. Hun gezamenlijke buit bedroeg 70 kilo brandstof. De Bredase rechtbank veroordeelde elk der mannen tot 15 gulden boeho en 14 dagen voorwaardelijke gevange nisstraf. Over hun hoofden heen deel de do Officier van Justitie meo, dnt aan de geregeld ton nadele van do spoorwegen plaats vindende kolcndief- stellon paal en park zal wordon go- steld. Hij wilde bij dit geval een laatste waarschuwing laten horen. Vol- gonde verdachten zullen onvoorwaar delijke hechtenis tegen zloh horen eiaen, zo deelde hij mede. Moordenaar va» zijn vrouw kritfgt 20 jaar Woensdagmorgen heeft de rochtbank to 's-Hertogenbosch do dertigjarige verkoopleider J, Willem» uit Eindho ven, wogen» moord op zijn echtgenote door aiiddel van vergiftiging, voroor- deold tot ccn govangonisstraf van twin tig jaar mot aftrek van het voorar rest. W. diende verladen jaar Maart zijn vrouw, dio hoor vierde kind ver wachtte, een hoeveelheid langzaam werkend vergif toe. De vrouw ovar- leod enkele weken later. Do officier van Justitie had tegen W. iovonalang geëist. In do naoht van Dinsdag op Wo'cnsdag is een ion do grootste Dclftse wasserijen, ds aan do O ast- singel gelogen stoomwassori] voorheen A. van Osselon, geheel uitgebrand, waarbij een aanzienlijk gedeelte vsn dn wm verloren is gegaan. Voor de vele bewezen van deelneming tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder C. J. BAKKER geb. DE OUDE betuigen wij onze oprechte dank. Inzonderheid aan Zuster Visser voor de liefdevolle hulp aan haar bewezen. Uit aller naam, Fam. PRIEMIS-BAKKER Haamstede, 'Zandweg Februari 1952 Burgh'Haamstede Advertenties voor dit blad! kunnen telefonisch opgegeven- wórden onder no. 178 Beleefd aanbevelend, B. GROENLEER Coöp. Boerenleenbank Zierikzee Ingeleverde spaar- en lopende rekeningboekjes kunnen wor den afgehaald. Abonneert U op dit blad N.V. PROVINCIALE ZEEUWSCHE ELECTRICITEITS MAATSCHAPPIJ Wegens te verrichten onderhoudswerkzaamheden zal op Zaterdagnamiddag 9 Februari von 1 uur tot ca 5.30 uur geleverd kunnen woeden in de gemeente DREISCHOR. Polder „Dreischor" ZITDAG 9 FEBRUARI 1952 De Ontvanger-Griffier, P. A. G. VAN DIJK (14 regels) f 1,per stuk Te koop gevraagd: Guitaar, banjo of mandoline. Van Houte, Visslop, Zierikzee. Te huur gevraagd: 3 gemeten weiland'. Aanb. agent v. Leeuwen, Schudde- beurs. Te koop: Een in goede staat zijnde Smyth zaaimachine, breed 1.60 Adres: J. P. v. <L Velde, Brou wershaven. Een 4-jarige vosmerrie. W. Krabbe, Nowdgouwe.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 3