Vuurgevecht tussen Mohamme daanse en Katholieke graven rtsara-s.'cs.ï ssrffjawss s^xsss^s tasarasjsrt ipratfsrjfjs GEMEENTERAAD ZIERIKZEE Burgemeester Schuurbeque Boeije hield uitvoerige Nieuwjaarsrede BATIG SALDO Ingezonden mededeling Waarom uw leven te slijten op een pijnbank 7 Verdrijf cheumatische pijnen met wortel en tak uit uw ledematen OPGEWONDEN TOESTAND IN EGYPTE Grafkelder bleek wapenarsenaal De gehele Britse 16e brigade pa- De Egyptische verzetsstrijdera rede uitgesproken, waaruit wij de stallen aan de St. Jooetmeet, waar deren en waarin wh verheu- het personeel der gemeente voor het werk, dat met toewijding en ernst werd verricht. Burgemeester Boeije besloot zijn toespraak aldus: „Ik wil dit overzicht niet beëindi gen, dan nadat ik aan het personeel der gemeente in al zijn bedieningen en functies namens mezelf en het gemeentebestuur uitdrukking gege ven heb van de waardering voor het Bij de aanvang van de eerste komen van het ringriool langs de werk, dat ieder voor zich en zü roet 1951 gaf veelsoortige gemeentelijke activiteit te zien Met Kruschen Salts de wereldbe roemde wetenschappelijke samen stelling van zes minerale zouten, die Uw bloedzuiverende organen een voor een nodig hebben, om jeugdig raadsvergadering in dit jaar hoeft Touwbaan en de hernieuwing van hun allen te samen voor de /la irracmot van hof crvfirtlstrroln ..„ju<.VW»« V. V. gezet en doorzocht. De „rode dui vels", zoals de brigade in de wan deling wordt genoemd, namen in de vroege ochtend stellingen in langs de Mohammed Aii-kade. Centurion- tanks zijn langs de kade, die grenst aan het zoetwaterkanaal, opgesteld gebleven. Egyptische verzetsstrijders heb ben hun aanvallen naar de overzijde van het zoetwaterkanaal verlegd. No vet 1* ^mindt'r" kunnen ^deze zfch belangrijkste punten in dit verslag eventueel een vijftal duplex-wonin- gen." vastzetten in gewrichten en schar- memoreren. bajonet op het geweer voorwaarts. De begraafplaats bevindt zich on geveer één km van de Mohammed Ali-kadie. In de avond hadden zich twee Britse bataljons ingegraven om de twee kerkhoven, die naast elkaar liggen. Vier Egyptenaren zijn ge- nieren. Daar zorgen dan lever, nie- ZJEdelachtbare herinnerde aan het ren en ingewanden wel voor, waar- overiyden van het raadslid de heer op Kruschen zo'n weldadig aanspo- M. Goudzwaard en aan de ziekte van dood, elf gevangen genomen. Op het en ^an iedere morgen die kleine Spr. hoopte dat de heer Gerritsen Efm groep Epptenarea opende he- tade dosis. vig en nauwkeurig gericht vuur op een Britse wachtpost bij de brug over het kanaal en op Britse stel- lingen. Gevuurd werd uit een dorp atronen gevonden. op een heuvel, ongeveer 1.6 km 6 T;w»n° rt» verder weg. De Engelsen beant woordden met vuur met anti-tank- geschut en mortieren. Na 90 min. slaagden zij er in het geschut van de tegenstander tot zwijgen te brengen. loop van de dag 7.000 stuks ammu nitie buit gemaakt. Op het Katho lieke kerkhof werden stenguns en Tijdens de begrafenis van een 15- jarige Egyptenaar, die Zondag bij Vereniging voor land aanwinning In de nabije toekomst gen zal verrijzen. Moeilijk waren de pogingen om bouwterreinen in han den te krijgen. Wijziging uitbreidingsplan Opdracht is gegeven om een wij ziging van het uitbreidingsplan voor te bereiden. Desbetreffende spoedig zijn oude" veerkracht zal voorstellen zuilen eerstdaags aan de orde komen. De instelling van een herkrijgen. rende werking heeft. Wapen U te gen iedere nieuwe aanval. Begin weth. Gerritsen, waarover thans be- vandaag nog met Kruschen Salts tere berichten worden vernomen. RADIO-PROGRAMMA Donderdag 24 Januari HILVERSUM I. 402 m. 7 nieuws. 7.15 gymn. 7.25 sport. 7.30 zendersluiting. 9 nieuws. 9.10 mor genwijding. 9.25 gram. 9.30 De groenteman. 9.35 waterstanden. 9.40 gram. 10.50 voor de kleuters. 11 ra- grondbedrijf is daarbij noodzake- Land en Gewest lijk. Een bespreking vond plaats met 11,45 £en hengelaar ver- de Kerkvoogd* van de Ned. Herv. telt„ 12 en Qrgel m5 In ,t Uitvoerig stond spr. stil by de na- Gemeente, Centrale Dienst en ver- spionnetje. 12.3o land- en tuinbouw, tionale en internationale verhoudin- tegenwoordigers van „Stad en Lan- 12 33 pianoduo. 12.50 financiëel Op de begraafplaats in de Ara bische wijk van Ismailia is bet tot een vuurgevecht gekomen, dat zich tussen de Mohammedaanse en Ka tholieke graven afspeelde. De En gelsen hadden de begraafplaats na melijk afgezet en een grafkelder ge opend. Hier vonden zij een arsenaal van zware ammunitie, genoeg voor 2.000 schoten. studenten om het leven kwam, zijn 17 studenten-demonstranten gear resteerd. De begrafenis werd bijge woond door duizenden studenten, van wie sommige slagzinnen tegen de Engelse regering riepen. Ir. A. G. Bruggemau, hoofdingenieur van de Provinciale Waterstaat in Zuid- Holland, heeft een studie gemaakt van De bestandsbesprekingen op Korea Vergeefse poging impasse te doorbreken Op de bijeenkomst van de subcom- missio voor toezicht op het bestand heeft de afgevaardigde van de V.N. aangeboden de communistische, voorstel len voor toezicht aan te nomen, als de Chinezen en Noord-Koreanen bet ver bod van aanleg van militaire vlieg velden gedurende het bestond aanvaar den. De communistische afgevaardigden hebben dit aanbod oategorisch afge wezen. De bijeenkomst van de subcommissie duuYde slechts een kwartier, waar na zij tot vandaag werd verdaagd om do communisten gelegenheid te geven het geallieerde voorstel nader te over wegen. Ook do bijeenkomst van do subcom missie voor de krijgsgevangenen werd verdaagd tot vandaag. Dan zullen, naar verluidt, stafoffioieren middelen be spreken om krijgsgevangenenkampen voor luchtaanvallen te vrijwaren. De toestand in Tunesië De politie in Tunis heeft demon stranten uiteengejaagd voor het gebouw van do Franse resident-generaal. Er werd van vuurwapens gebruik ge maakt en twee personen werden ge wond. Maandagavond is het bij Nabeul tot bloedige botsingen gekomen. Drie per sonen werden gedood, twintig gewond van wie vijf zwaar. Habib Bocrguiba, leider van do Tu nesische Nationalistische Partij, heeft Maandag in oen klein hótel op het eiland Barka (ter hoogte van de kust van Tunis gelegen) tegenover ver sie ggevers verklaard, dat hij bereid was hij zijn volgelingen aan te drin gen op het sluiten van een compromis met de Franse regering, mits deze haar politiek t.a.v. Tunis „radioaal zou veranderen". Boerguiba is op last van de Franse autoriteiten Daar Barka overgebracht Adenauer praat met de socialisten Maandag heeft op de kanselarij om eerste onderhoud plaats gehad tussen kanselier Adenauer en afgevaardigden van de West-Duitse Sociaal-Democrati- scho oppositie om te trachten do stand punten van do regering on de oppositie t.n.v. de kwestie van de horbewape ning nodcr tot elkaar te brengen. In een na do vergadering verstrekt com muniqué wordt gozegd, dat do bespre kingen in een „vriendschappelijke sfeer" zijn gehouden. Straatsburg hoofdstad van Europa In een radiorede heeft de secretaris generaal van dc Raad van Europa, Camille Paris, voorgesteld Straatsburg tot zetel van alle Europese gezagsorga nen en autoriteiten te maken. Volgens hem zou de gemeenschappe lijk© Europa-politiek worden bevor derd als organen van plan-Schuman, plon-Plevén, een mogelijk in te stel len Europese Inndbouwunie en transport- unie niet over verscheidene landen zou den worden verdeeld, doch in één stad zouden worden ondergebracht. schermutselingen tussen politie en. zou 27.000 H.A. te ontginnen zijn gen, gekenmerkt door spanningen de" inzake de plannen tot het be en economische problemen, die deels woonbaar maken, van de Godska- tot een oplossing kwamen, voor een mers, door twee woningen tot één ander deel echter nog om een op- te combineren. In 1952 zal het werk lossing vragen. Via provincie en ge- daartoe een aanvang nemen. De toe- laudoanwinningsprojeoten in heden en wes^ waarbij hij o.m. herinnerde stand op de woningmarkt geeft nog r». t-_j aan ket dat mosselcultuur geen verbetering te zien. De moei- weer op gang kwam (hoewel men lijkheden van de woningcommissie in deze niet te optimistisch mag zijn. en blijven groot. Na enige snel zijn), aan het Zeeuwse industrialisa- voorbijgaande strubbelingen in 1951 tieprobleem, het bevolkingsonder- is de samenwerking thans prima. Te- zoek op T.B.C., de spoedige opening gen een uitspraak van G.S. inzake van de B.L.O.-school en de school- de betegeling van het schoolplein staking en mededeelde dal? inzake der R.K.-school ging de gemeente in de Lagere Landbouwschool te Zie- beroep bij de Kroon. De nieuwe Al- rikzee nog niets bekend' is, evenmin als van de overbrenging van het zie kenhuis naar Zierikzee, belandde spr. bij de eigen gemeente, waarin zowel het College van B. en W. als de raad velerlei activiteit te zien gaf in het afgelopen jaar. De samen- Japan breidt strijd krachten uit Volgens het Japanse persbureau Kyodo heeft de Japanse regering be elden onmiddellijk het effectief van haar landstrijdkrachten, die politie- reserves worden genoemd, van 75.000 op 110.000 man te brengen. Do recrutering zou niet tot vroegere soldaten en' beroepsofficieren beperkt blijven en de regering zou van plan zijn in September a.s. drie militaire eoholen te openen. Voorts zou de re gering in het najaar, wanneer een twaalftal van de aohttien hoge posten van de generale staf vacant komt, op vroegere generaals een beroep willen doen, aldus het persbureau. De verhouding Nederland- Nieuw-Guinea Open brief aan president Truman Het „Verbond der lage landen", dat zich ten doel stelt te streven naar een herleving van het nationaal be wustzijn en te ijveren voor bet tot stand komen van een Nederlands-Bel gisch-Luxemburgse Unie, en dat in Juni 1951 ontstond uit een fusie van „Nationaal Reveil" en de „Werkge meenschap der Lage Landen" te Am sterdam, heeft een uitvoerige open toekomst. De Vereniging voor Land aanwinning beeft het resultaat viu deze studie onder de titel „Nieuw land" in boekvorm uitgegeven. Van de sinds het jaar 1250 veroverde 550.000 heotaren cultuurgrond is esn winst van 50.000 overgebleven, omdat een half millioen hectaren elders voor endere bestemmingen dan landbouw werden gebruikt. Het is volgens ir. Bruggemao een nationaal belang om met landaanwinning door te gaan. Naast de spectuculaire polders in het IJsselm'eer noemt hij als mogelijkheden voor de naaste toekomst de Dollard, de Louwerszee, Balgzand, Breehorn, do plaat van Scheelhoek, de slikken van Heene, het Noorder- en Zuider-Sloe, de schorren van Osscndcecht, het ver dronken land van Saaftinge en de Braakman, in totaal 27.000 hectaren. In de verre toekomst zou op de Oos telijke Wadden nog 70.000 ha. te winnen zijn, op de Westelijke Wadden 60.000 en in het Zuiden nog 20.000 hectaren. Landaanwinningen moeten naar in zicht van ir. Bruggeman niet slechts als agrarische objecten worden gezien Hij acht het afsluitoD van zeegaten, van gemene Politieverordening trad op 13 December in werking. Enige financiële verbetering De begroting, aldus de burgemees ter, balanceert op een eindbedrag overzicht. 1 nieuws. 1.15 medede lingen of gram. 1.20 lichte muziek. 1.55 U kunt het geloven of niet. 2 voor de vrouw. 2.45 gram. 3 voor de zieken. 4.05 hersengymnastiek. 4.30 zendersluiting. 6 nieuws. 6.15 voor de jeugd. 6.30 „De toekomst plannen van het Ned. Olympisch Comité", causerie. 6.40 Promenade orkest. 6.55 voor de kinderen. 7 Ge sproken brief uit Londen. 7.05 voor burger en militair. 7.15 sport. 7.20 allerlei. 7.05 Promenade-orkest. 7.40 Ronde Tafel Parlement. 8 nieuws. 8.05 radio-philharmonicsh orkest en solist. 9.20 „Een oud geslacht", hoor spel. 10.45 groeten van emigranten uit Australië. 11 nieuws. 11.15 sport- actualiteiten. 11.30-12 gram. HILVERSUM I. 402 M. 7 nieuws. 7.15 morgengebed en ka lender. 7.30 zendersluiting. 9 nieuws 9.10 voor de huisvrouw. 9.40 school- werking in het College van B. en W. van f 1,4 millioen. Er is wel enige was zeer goed en veelvuldig werd financiële verbetering, maar geen contact onderhouden met de raad, reden tot juichen of potverteren, radio. 10 gewijde muziek. 10.30 mor gendienst. 11 voor de zieken. 11.45 gram. 12 Angelus. 12.03 gram. (12.30- 12.33 land- en tuinbouw). 12.55 zon newijzer. 1 nieuws. 1.20 gram. 1.35 pianorecital. 2 Metropole-orkest en solist. 2.45 voor de vrouw. 3.15 gram. 3.30 strijkkwartet. 4 bijbellezing. 4.30 zendersluiting. 6 nieuws. 6.15 voor de jeugd. 6.'40 Op de stelling. 6.50 gram. 7.05 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal ant woord. 7.20 verzoekprogramma. 7.40 radiokrant. 8 nieuws. 8.10 gevarieerd programma. 10.15 buitenlands over- want niet minder dan dertien maal kwam deze bijeen, waarvan drie (de Straks zal de gemeente te maken laatste) spoedeisend van karakter krijgen met toenemende kapitaals waren in verband met de bouw van lasten, als gevolg van de grote uit- duplex-woningen en het aangaan gaVen voor kapitaalsdoeleinden1; het uiteindelijk te betalen, rente-type staat nog allerminst vast. Het ach- van een geldlening. Uitvoering werken De drastische beperking van cre- dietmogelijkheden leidde hier en vel'e Problemen. terstallig onderhoud blijft een der waardoor de kust van 1200 tot 500 daar tot stagnatie. De werken aan km. zou worden verkort zeer belang- de havendyken kwamen voor een rijk. Het verzilten van watergrouden urgentieverklaring in aanmerking. Ministerieel bezoek Verschillende malen had de ge- zou dan in het belang van drinkwater- Nadat een rekening-courantover- meente gasten. „Ik noem U", aldus voorziening en landbouw aanmerkelijk eenkomst ter dekking van de uitga- de burgemeester, „in de eerste plaats zicht. 10.35 gram. 10.45 avondover- Krtr.rtl.l-» 1'nnn.n fll/in.lnn - irt 1—Ir ..AM DmIm nnn r\ O IA Irlnff 11 VA» Al 1 Aire 11 IR PrtnnA rrfr beperkt kunnen worden. Weer uitbreiding militaire oefenterreinen Binnenkort zullen de militaire oefen terreinen op de Veluwe opnieuw be- brief met memorandum gezonden aan langrijk worden uitgebreid. Dc Staats- de president der Ver. Staten> In deze open brief, welke namens genoemd verbond ondertekend is door dr. W. A. Veenhoven te 's-Graven- hage, wordt het standpunt ingenomen, dat het behoud van Nieuw Guinea ab soluut noodzakelijk is voor het Ned. volk. Commando tactische lucht strijdkrachten officieel opgericht Engelsen en Amerikanen hielpen er bij houtvesterij Loobos, gelegen tussen denking. 11 nieuws. 11.15 Concert gebouworkest en solist. 11.45-12.00 gram. Maandagavond is de gccombi- 15 Roei- en Zeilvereniging „De Maas", neerde vloot- en tuchtoefening van de ven in principe voorlopig was ver- een incognito-bezoek van Prinses leend, kon het werk aanbesteed en Beatrix, die met vriendinnen in de aangevangen worden. Spr. herinner- buurt kampeerde. Min of meer of- de aan het herstel van de kademu- ficiële ontvangsten werden gearran- ren en het herstel van de Kleine geerd door de Vereniging tot Be- Kerk, dat meer tijd zal vorderen scherming van" Vogels, een gezel- dan aanvankelijk begroot. De nieuw schap Oosterse studenten, de Kon. verbouwde secretarie werd op December in gebruik genomen. In waarmede goede betrekkingen on- Kootwijk eu Harskamp zal voor eea verbandj met de financiële moeilijk- derhouden worden. Een gezelschap aanzienlijk-deel onttrokken worden aan heden, kon de gemeente slechts een journalisten van de grote pers be- hot recreatiegebied en militair oefen- dgel yan haar pianneil uitvoeren, zocht onze stad en werd eveneens -i— 1 Zes woningwetwoningen aan de Re- ten stadhuize ontvangen. De minis- genboogstraat en vijf duplex-wonin- ters Rutten en Albregts kwamen gen, eveneens in die buurt, werden voor diverse besprekingen hierheen gebouwd. De bouw van een achttal en het gemeentebestuur ging op industriewoningen stuitte op de audiëntie bij minister van den Brink moeilijkheid van een te hoge huur- toen deze in Zeeland was, om te terrein worden. Een gezin, dat binnen het ressort van de Staatshoutvesterij woont, heeft aanzegging gekregen met ingang van 1 Maart a.s. het huis te ontruimen. Jeugdige inbrekers aan gehouden Do recherche te Amsterdam heeft een 19-jarige metselaar cn een 17- jarige expeditiebediende aangehouden, die hebben bekend do vorige week te hebben ingebroken in twee scholen in West. De waarde van de gestolen goe deren, o.m. vulpennen en zakmesjes bedroeg 50 gulden, doch do schade, die is ontstaan door het „op zeer vandalistische wijze openbreken van niet minder dan 18 kasten" wordt op 200 gulden geraamd. De jongelieden hadden zich door hot open schuiven van een raam toegang verschaft. Zij werden voor de officier van justitie geleid. Noordatlantisohe verdragsorganisatie „Bandeau" op de Noordzee begonnen. Aan de manoeuvres wordt deelgenomen door 25 Britse, Franse en Nederlandse oorlogsschepen en door bommenwer pers van de R.A.F. Men zal zich in de eerste plaats oefenen in het mijnen vegen. Dit is de eerste gecombineerde prijs. Het is moeilijk om de nodige spreken over de verbinding tussen cPeratic in do reeks vlootoefeningcn, fondsen te verkrijgen. Zijpe en de vaste wal. Gememoreerd worden 't tot stand-» De burgemeester dankte daarop dio do N.A.V.O. opgesteld. voor dit jaar heeft Twee oude wapenbroeders stonden gistermorgen tegeuover" elkaar op het vliegveld Welschap bij Eindhoven. De chef luchtmachtstaf, luit-gcncraal-vlie- gor 1. A. Aler en koloncl-vlieger-waar- ncmer J. L. Zeegers. Het was voor bei den ecu gewichtige dog. Voor de eerste werd mot het hijsen van de vlag een belangrijk onderdeel aan do Ncderland- 80 Luchtmacht toegevoegd, n.l. het commando tactischo luchtstrijdkrachten, do tweedo werd mot ingang van gis- loren officieel belast met het com mando hierover. „Houdt dc geest goed" zo ongeveer zei generaal Aler het tegon de nieuwe commandant, „en ver geet ook vooral het contact met de burgerij niet, want zij is het, die tenslotte deze luchtmocht voor een deel op moet brengen". Do oprich ting vou het commando tactische luchtstrijdkrachten, dat operationeel in gedeeld zal worden bij de „Second Tactical Allied Airforce", is de be kroning van jaren van opbouw van do nutcn. Nederlandse Luchtmacht, waarbij in do borate jaren de Engelse cn in de ^^OmrOCper praatte Zijn laatste jaren de Amerikanen onontbecr- mondie VODrhii lijke steun hebben verleend. Luit-gene- raai Aler bracht in zijn rede dan ook Do Regeringscommissaris voor FEUILLETON deur geopend en Drenth vroeg de baron te spreken. „Ik weet niet", antwoordde de huisknecht aarzelend, of mijnheer de baron U zal kunnen ontvangen.. Hij heeft namelijk zo-even een on heilsboodschap ontvangen en. „Wat?" vroeg Drenth, die onmid dellijk begreep, dat de baron al op „Een auto is er in Blankenlsse steel zat en dat hjj zich nu eerst de hoogte was van het gebeurde. 13 door HENK VAN HEESWIJK Paard blokkeerde trein verkeer Een paard geraakte op het traject Hengelo-Almclo ondor een elcctrischc trein cn werd op slag gedood. Do trein word zo ernstig boschodigd, dat hy een cindwcegs vorder tot stilstand kwam cn moest worden weggesleept haar hot station Almelo. Tengevolge von con en ander had hot treinverkeer een stagnatie van ongeveer vijftig mi- „Weet de baron het al? Van wie?" „Dat.eh.dat weet ik niet meneer. Er is zo-even opgebeld uit Rotterdam, uit het ziekenhuis. „Laat mij de baron even spreken. Zeg maar, dat ik getuige ben ge weest van het ongeluk en „Ja, dat verandert de zaak, mijn- hot wel. Maar de weg is versperd; U wilde verkleden. Daarna liep hy de komt er immers niet door." trap op naar zyn kamer, waste zich „Laat die tram dan maar optrek- en trok andere kleren aan. ken. Dat die hier blijft staan heeft Toen kwam het moeilijkste deel geen zin meer. Het is een ongeluk- nog van zijn taak, de baron inlich- kige samenloop van omstandigheden ten. Met lood in zijn schoenen stapte geweest. De machinist heeft geflo- hij voor de tweede maal in de auto ten, maar het meisje is pas een paar voor de korte rit naar „Hoogstede". dagen geleden teruggekeerd op ons De telefoon is echter sneller dan heer. Komt U verder." eiland en is met de situatie hier niet de mens en zodoende werd Drenth Even later zat Drenth tegenover op de hoogte. Dat is de oorzaak." voor een groot deel ontheven van de grijze baron, die alle moeite dieed „Wacht U hier maar even. Ik zal zijn delicate opdracht. In Rotterdam om zyn gevoelens te beheersen, voor een auto zorgen." was men spoedig tot de conclusie „U bent getuige geweest van het Enkele minuten later reed Drenth gekomen, dat de freule niet ernstig ongeluk van mijn dochter, mijnheer in zijn hemdsmouwen gezeten, in gewondi was en de arts uit Blanke- Drenth?", vroeg hij en Drenth hoor- een huurauto naar Donkervoort, na- nisse meende niet beter te kunnen de in de toon nieuwsgierigheid, dat die-politieman verzekerd had, doen dan een ijlgesprek aan te vra- „Jawel, mijnheer de baron." En dat hij zich over de vernielde fiets gen met „Hoogstede" om deze heu- Drenth vertelde op rustige toon in ontfermen en naar het politiebureau gelijke tijding over te brengen. Zo- korte trekken, wat er gebeurd was brengen zou. doende was de baron al op de hoogte bij de tramovergang naby Blanke- De dames Berghuis stonden stom van het feit, dat zijn dochter veron- nisse, dat de wagen kantelde en verbaasd te kijken naar een verfom- gelukt was en de eerste schrik zakte door de locomotief meegesleurd en dank aao de vertegenwoordigers van Radiowezon heeft aan de chef van de ^Aaide en smerige gemeente-ontvan- al spoedig toen dokter van Drop tussen tram en bomen gekraakt ger, die zonder hoed en jas, met een verzekerde, dat de freule beslist niet werd! en onmiddellyk in brand gescheurde overhemdsmouw en eeni ernstig gewond was en dat er even- vloog. Op bescheiden wijze voegde loshangende das, binnen kwam stap- min levensgevaar aanwezig was. Al- hij er nog aan toe, dat hij de freule pen. Hun eerste indruk was, dat hun leen een hoofdwonde en waarschijn- uit de brandende wagen had ge- de „R.A.F." cn de „United States afdeling gesproken woord'cn aan één Airforce", die bij deze plechtigheid van do omroepers vau de AVRO een aanwezig waren. Tevoren had de spreekverbod voor do microfoon cp- Staatssecretaris van Oorlog, mr. F. gelogd voor de duur van acht dagen, Kranenburg, de troep geïnspec- ingaande 28 Januari, zulks in verband beschaafde pensiongast het roer had lijk een hersenschudding. Enkele haald en op de berm van de weg had tcerd. Vele persoonlijkheden uit dc met oen overtreding van hot reclame- Eindhovcnse industriële en overheids-verbod voor de AVRO op 1 Januari kringen woonden do' plechtigheid bij. (gedurende oen rondvaart door do Am- Thunderjets demonstreerden de activi- sterdnmso grachten zijn lofliederen gc- tcit von het nieuwo commando en de zongen op onderscheiden etablissomcn- kapel van de miliUire luchtmocht blies ten, welke tijdens die rondvaart bo er lustig op los. aocht werden). omgegooid en voor de verandering weken rust en de freule zou zeker gelegd, waarna er een dokter was eens dronken thuis kwam, maar dit weer de oude zyn. gewaarschuwd. „En", zo besloot was toch niet het geval. In een paar De auto, waarin Drenth gezeten Drenth zyn verhaal, „de rest weet woorden vertelde hy, dat er een on- was, stopte voor de hoofdingang van U aL" gelijk gebeurd, maar dat hij niet het oude kasteel en Drenth sprong zelf het slachtoffer was, dat ze later er uit, belde aan en wachtte. Even (Wordt vervolgd) wel zouden horen, hoe de vork in de later werd de zware gebeeldhouwde

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1952 | | pagina 2