Stad en Provincie DANSEN Caié OVLRWEEl, Dreischor Carrillonipel in de Keratnacht In de nacht van Maandag op Dins dag zal de «tacUcariilonneur dhr. J. M. Luykenaar, evenals vorig jaar weer een programma van Kerstlie deren spelen op het carillon. We raden het publiek aan in de stilte van de Kerstnacht een kleine wan deling te maken, om de bijzondere aleer te proeven, wanneer van de oude stadhuiatoren de gewijde Kerstliederen klinken. HAAMSTEDI Vereniging van oud~lcerlingen „Pomona" V<or do Vercuigiog voa oud-leer lingen „Piinooa" hield de heer H. A. Soheberg, iruittolor te liboou, vorige week iu Hötol „Boui" eon causerie ever „De uieuwore inzichten inzake achurftbeetrijJiug bij vruchtbomen". De voorzitter, de hoer H. P. Verton, verwelkomde de heer Schaberg, zle- medc vorechillende leden vau de aid. „Sohouweu" van do Ned. Pruittelere- Organieatie, iu aamenwerking waar mee deze avond goorganiecord werd. Hij deelde nog mede, dat op 3 Januari in hotel Bom oukelo (iluie gedraaid zullen worden van de Amerikaanse ambassade' voor de sfd. vau de Ncd. Ver. ven Huisvrouwen, welke avond ook gratis toegankelijk gesteld wordt *oor de ledeu van „Pomona". Hierna rerleeude hij het woord aan de beer Schaberg, die iq een vlotte rede de biclogie van de echuritzwam besprak en in verband daarmee lectoren wen- neor de fruitbomen het gemakkelijkst door deze zwam worden aangetast. Aau do haud van een door hem geno men proef toonde hij aan, dat ,de bouien vooral gemakkelijk worden aengetaat, wanneer veel joug blad aanwezig ia, dan iu eou ouder jaar, waaruit blijkt, dat hot vooral de ontwikkeling van de boom ia, die de meer of miudor gevoeligheid voor do aantastiug be paalt. Ook de z.g.n. incubatietijd van de schurftzwom besprak hy, welke von groot belang ia, met het oog op do bestrijding van deze zwam. Na de pauze bchandoldo hij do ver schillende bestrijdingsmiddelen, die de schurftzwom kunnen doden of de ont wikkeling kunnon remmen. Uitvoerig besprak hij daarna de mid delen, die vcor do bloei gebruikt kunnen werden, waaronder de koper en kwikverbiuding do belangrijkste plaats innemen. Ook bleek do inleider een vcorstonder te zijn van oen be spuiting gedurende de blcei, wanneer dit ncodzakelyk is, waarvoor naar zijn mening apuitzwavel in aanmerking komt De verschillende vragen, Qaar aan leiding van dit gedeelte van zijn in teressante causerie gesteld, werden uit- vcerig beantwoord. De vcorzittor sprak in zijn dank woord de hoop uit, dat de spreker zich in de zomer eens op de hoogte zal kemen stellen van de resultaten van do schuritbestrijding in enza omgoving. BROUWERSHAVEN UITVOERING „APOLLO" De heer Chr. Duinhouwer vierde 55'jarig jubileum Traditiegetrouw hield „Apollo" ook dit jaar weer haar uitvoeringen. De eerste avond werd geopead door de voorzitter der vereniging, die na do opening mededeelde, dat deze avond een jubilaris onder de lecten van „Apol lo" aanwezig waa. Do heer Chr. Duin- houwer zou nl. op 22 December 55 jaar werkend lid vaa „Apollo" zijo. Als blijk vau waardering voor het vele en goede werk, door dhr. Duin houwer gedurende zo'a lange tijd ge-: leverd, werd hem namens do muziek-, vereniging een ligstoel aangeboden. Hierna bracht het muziekgezelschap enige muziekstukjes ten gehore, waar na werd overgegaan tot opvoering van het blijspel „Mevrouw de Kapitein", een werkelijk geestig stuk en waarvan de opvoering de aanwezigen herhaalde lijk deed lachen. Het stuk werd op zeer verdienstelijke wijze ton tonele gebracht on vlot gespeeld door vrijwel alle medespelenden. Zonder do andere speelsters en spelers to kort te doen noemen wij Els, de dienstbode en Hein, zoon, welke rollen zeer goed werden gespeeld door reap. mej. A. IJssel-! dijko en dhr. N. v. Tiggelhoven. Aon het einde van do avond dankte de bur gemeester „Apollo" voor het gebode- ne. Voorts wenste hij dhr. Duinhou- wcr geluk met zijn jubileum namens het gemeentebestuur, terwijl hij ver der mededeelde, dat zijn werkzaamheid niet alleen door het gemeentebestuur wordt gewaardeerd, maar ook door H.M. de Koningin. Het heeft nl. H.M de Koningiu behaagd aan dhr. Duin houwer de zilveren ere-raedaillo ia de orde van Oranje Nasaau too to ken nen. Do heer Duinhouwer dankte de burgemeester voor zijn hartelijke woor den. Na deze plechtigheid werd de verloting gehouden, terwijl do avond werd besloten met een gezellig bnl, Door de burgemeester werd de zer dagen aan de beren M. Janse en L. J. Smalhecr alhier de onderschei ding Orde en Vrede voor in de jaren 1947 t.m. 1949 verrichte militaire dienst uitgereikt. Aan do heer K. J. van Schelven werd eenzelfde onder scheiding uitgereikt echter ovsr de ja ren 1946 t.m. 1949. GEMEENTERAAD BRUINISSE De gemeente treedt alsnog tot de B.L.O.'School' regeling toe Dit jaar nog geen kolentoeslag voor de ouden van dagen De bietenopslag op de haven Leden woonruimte- commissie herbenoemd. In de Vrijdsgavcnd gehouden ver gadering van de gemeenteraad waa de heer Bal met kennisgeving afwezig. De voorzitter, burgemeester Michaclis hcopte In zijn openingsspeech, dat deze aerate werkvergadering van de rard nog door vele sou worden gevolgd. In aangename aamenwerking en pret tige sfeer. Over een verscek vsn de landbou wer K. Kik, otn het Doorndreefje en Anthcuiesdreefje op te heffen ais voet pad, cmdot de oukruldgroel zo groot ia, dat hjj daardoor schade ondervindt op zijn naastliggende landerijen, ont staat enige discussie. Onderzocht zal Svcrden oi het voetpad wel eigendom van de gemeente is. Beslcten wordt de rekeuing-courant- cvercenkomst met de Bonk van Na- deriandao Gemeenten vcor het jaar 1952 to verleugen en het maximum- orediet te stellen cp f 175.000. Eveneens werdt besloten de derde lcoinronde, nu daarover het betref fende K.B. is versohenen, van overeen komstige toepassing te verklaren, als het destijds gencmon besluit om deze Iconronde voorlopig uit te betaleo. B.L.O.-School Van de Stichting B.L.O. schcol Zie- rikzee kwam een uitvoerig sohrijvun iu, waarin do gemeeuto werdt ver- ze oht alsnog toe to tredou tot de go- uioenachappciijke regeling. üe heer Verspcor licht toe waarom men des tijds vau tcstreding afzag. Nu blijkt, dat do stichting vau slechts één schcol mc gelijk is ou hat your do gemeente dus gaat, cm in het stichtingsbestuur <cok uog een vinger iu do pap te krijgen, werdt mot de stem van do hoor Hoogcrhoijdo togen besloten de gemeenschappelijke regdoling te aan vaarden en too te treden. De cude regeling Luchtbescherinings- wet wordt afgeschaft, de bevoegdheden vclgons de nieuwe wet worden ge legd in handen van de burgemeester. Deolgencmen wordt in het fonds tct aanbieding van een huldeblijk ter gelegenheid van hot 40-jorig bestaan van do Ver, van Nederlandse Gemeen ten ad l/g cent per inwoner. Opvcorstel van de voorzitter wordt een commissie ad hoe benoemd tot onderzoek van de gemeentebegroting. Nadat de hoer van den Berg ais zc- danig heeft bedankt, werden benoemd de heren Verspoor en Hoogerheide. W. van den Berg en hem nadrukkelijk heeft verzocht ook dit jaar nog els zodanig aan te blijven, waarin de hear van den Berg na aarzeling toestemt, wordt de gehele commiasie herkozen. Rondvraag Bij de rondvraag verzoekt de heer Verspoor enige toelichting op bet plan tot het opruimen van de tuintjes voor de woningcu in de Schipperelaan en de aanleg van bestrating en trottoir aldaar. Deze toelichting wordt door wethouder van Veseem gegeven. De heer van den Berg zag gaarne een lichtpunt van de straatverlichting hoek Oudostraat-Kerkplein. Hij dringt verder aan op epoedige uitbetaling van de onteigoningsvergoeding voor de wo ning van mej. Suzanna Jumelet en vraagt inlichtingen over het door de gemeente in do toren van do Ned. Herv. kerk te plaatsen uurwerk. Goed keuring van de overeenkomst door God. Staten wordt, aldus de voorzit ter, spoedig verwacht. Hierna sluiting. Kolentoeslag B. cn W. stollen vcor afwijzend te beschikken op een verzoek van de Bend van Ouden van Dagen af. Brui- nisso om ceu kolentoeslag te verlenen aan diegenen die een uitkering ge nieten volgens do Noodwet Ouderdoms voorziening. Berekend is dat ccn uitkering ad f 3,60 per week ongeveer f 14.000 zal kesten. De heer Jumelet vraagt inlichtingen ever dit hoge bedrag, daar in een vcrige vergadering do kosten op f 1400 werden geraamd. Toegelicht wordt, dat toen alleen is gedocht aan de mensen die ook van het Burgerlijk Armbestuur een uitkering ontvangen. De heer Jumelet zou echter do uit kering van de mensen van het Bur gerlijk Armbestuur willen verhogen, ica van deze kolentoeslag. Allen zijn het er ever eens, dpt het bedrag van f 14.000 natuurlijk te hcog is, maar dhr. Verspcor is, ovenala anderen, dat geval voor geval be keken meet worden. De heren Jumelet, Verspcor en van den Berg dringen aan cm reeds nu in noodgevallen wat te doen, doch aan geveerd wordt, dat het stookseizoen voorbij zal zijn, wanneor is uitgezocht wio wol en wie niet voor uitkering in aanmerking komt. Vcor het 6tooksoizoen 1952-53 wordt een dergelijke regeliog echter toege zegd. Het verzoek van do Bond von Ouden van Dagen, dat uitdrukkelijk uitkering verzoekt voor allo rente trekkers uit de Noodwet Ouderdoms voorziening, wordt met plgemene stem- jnen pfgewezenj „Opslagprijs bieten Besloten wordt met de laapectie der Domeinen te Goes een overeenkomst aan te gaan, waarbij een gedeelte ha- vendijk ia erfpacht wordt gegeven voor f 27 per jaar, ingoando 1 Jan. 1952. Dit voorstol is voor do heer Ver spoor aanleiding om de kwestie van de bietenopslag op de haven ter spra ke te brengen. Reeds eerder heeft hij gewezen op do oxydatio die ontatnat wanneer bieten in de haven achterblij ven op de ligplaats dor mossolvaar- tuigen. Volgend jaar zal do opslag- prijs voor de bieten worden verhoogd en uit do baten daarvan zal de haven grondig worden gereinigd. Burgemeester Michaelis wordt daar na met algemene stemmen benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van de Bur gerlijke Stand. Nadat de voorzitter hulde hooft ge bracht aan de voorzitter van de com- tnissie Woonruimtewet 1947, de heer Vlissingen krijgt bouwvolume Het Ministerie van Economische Zaken heeft bouwvolume voor 100 woningen aan Vlissingen toegewe zen uit de bouwvolume-reserve voor industriewoningen. Uit de volume-reserve der pro vincie werd aan Vlissingen boven dien bouwvolume voor de bouw van 80 woningen toegewezen. KERKNIEUWS KERSTFEESTVIERINGEN ZONDAGSCHOOL Zierikzee. 2e Kerstdag: Ned. Herv. Kerk: 5 uur in de Grote Kerk. Geref. Kerk: 3 uur in het „Huis van Nassau". Chr. Geref. Kerk: 2 uur in de kerk. Kerkwerve: Maandag 24 Dec., 6.30 uur. Serooskerke: le Kerstdag 6 uur. Haamstede: 2e Kerstdag. Renesse: 2e Kerstdag 6 uur; Evangelisatie idem. Noord- welle: le Kerstdag 6 uur. Eikerzee: le Kerstdag 6.30 uur*. Ellemeet: 2e Kerstdag 7 uur. Brouwershaven: le Kerstdag 5 uur. Zonnemaire: 2e Kerstdag 5.30 uur. Noordgouwe: 2e Kerstdag 6 uur. Dreischor: le Kerst dag 6 uur. Ouwerkerk: le Kerstdag 6 uur. Nieuwerkerk: 2e Kerstdag. 6 uur. Oostcrland: 2e Kerstdag 4.30 Uur. Sirjansland: 2e Kerstdag 6 uur. Bruinisse: le Kerstdag 7.30 uur jeugdbijeenkomst. Ned. Herv Kerk. THOLEN. Gekozen tot ouderling de heren J. J. v. d. Zande, Jac. v. d. Velde en Jac. van Driel. Tot dia ken de heren C. Geuze, G. Verkerke en J. Deurloo. Geref. Kerk Beroepen te Vorden: J. H. Meijer, hulppred. Berkum (Ov.). Interkerkelijke samenkomst ZIERIKZEE. Heden (Maandag)- avond half 9: interkerkelijke Kerst- zangdienst in de Grote kerk m.m.v. de Ned. Herv., Geref. en Chr. Geref. kerkkoren. Voorganger: Ds. Y. J. Tiemersma, Geref. predikant. MARKTBERICHTEN Coöp. Veilingsvcrenlging Zierikzee Veiling van 21 December Witlof I f 13-40, andijvie f 5-14, prei f 16-20, rode kool f 5-15, sav. kool f 7-13, witte kool f 4, boere- kool f 6-10, spruiten f 12-24, kroten f 11, bloemkool f 5-32. Appels en peren: Goudreinette f 18-24, Zoete Ermgaard f 20-41, Pater v. d. Elzen f 11-18, Jonathan f 10-19, Ontario f 13, Groninger Kroon f 11-16, No taris f 11-16, Comtesse de Paris f 21- 36, Pondspeer f 34, Sint Rémy f 24- 39, Beurré de Mérode f 32-38. Alles per 100 kg, stuks of bos. De groenten- en fruitmarkten Het Centraal Baroan van de Tuin bouwveilingen iq Nederland doolt over hot verloop van do groenten- en fruit markt over do periode van 14 tot 21 December het volgondo mode: Nadat op het cindo van do vorige weck de handel op do vciliagen wocr iets levendiger wna geworden, is de greentenmorkt sinds Maandag jl. lus teloos to noemen. Vooral do afzet van winterproducton werd door hot zachte weer sterk beïnvloed. De handel in het harde fruit ver loopt aarzelend, alhoewol er op de Kcrstveilingen bevredigende prijzen bo st led werden. De vraag voor het Nederlands win- terfruit in hot buitenland is echter gering. Van do druiven noteerde Ali cante tot t 1,80 per kg. Haamstede werd een ruime en moderne meubelzaak rijker Herstel verwoeste panden schrede verder In tegenwoordigheid van B. en W., de directeur van de Centrale Dienst Noord-Zeeland de heer A. J. Argelo, de opzichter Bouw- cn Woningtoezicht de heer Z. Roosen- boom, de dagelijkse opzichter dhr. van Beusekom, de hoofdaannemer de heer W. Glüjainse met zfjn on deraannemers, zakenrelaties, colle gae o.w. de heer J. Soetera en an- dere genodigden is Vrijdag jl. de nieuwe meubelzaak van de heer M. J. Jonker officieel geopend. Namens het gemeentebestuur wens te de burgemeester de eigenaar ge luk mot de mooie zaak. Z.Ed. rele veerde hoe bijna zeven jaar gele den tal van zakenpanden in de ge meente werden verwoest, die suc cessievelijk weer werden herbouwd. De nieuwe zaak van de heer Jon ker is een der laatste te herbouwen panden. Vele moeilykheden moes ten bij de bouw worden overwon nen, maar thans staat hier de groot ste zaak van Haamstede op een der markantste punten van het dorp. De zaak draagt er toe b(j dat Haam stede steeds meer wordt tot het win kelcentrum van Westelijk Schou wen. Spr. bracht hulde aan het ar chitectenbureau ir. Dingemans, Wouda en van den Berg te Utrecht voor het moderne ontwerp. Spr. dankte ook de bouwers en prees de ondernemingsgeest van de eige naar. De burgemeester verklaarde daarop de zaak voor geopend. Na mens het architectenbureau dankte de heer van Beusekom voor het ge noten vertrouwen en het verlenen van de opdracht.'" De heer Argelo bood zijn geluk wensen aan met de totstandkoming van deze nieuwe zaak. Spr. ver klaarde gaaarne zyn medewerking te hebben verleend. „Daar de klant weer koning is", aldus de heer Ar gelo, „heeft de heer Jonker al zy;i best gedaan, om Zyne Majesteit ds Klant zo goed mogelijk te gaan be dienen, door stichting van deze zaak". Namens de plaatselijke af deling van de Middenstand, gaf de voorzitter de heer Soeters uiting aan de hoop, dat de koopkracht van het publiek weer spoedig zal toenemen, waardoor de zaak aan de verwach tingen van de ondernemer zal be antwoorden. In zijn dankwoord weersprak de heer Jonker de bewering, „dat of ficiële instanties altijd tegenwer ken". Zich richtend tot aannemer en onderaannemers sprak hij een speciaal woord tot de heer Chr. Sla ger, die ondanks zijn leeftijd, een uitstekend werk heeft verricht. Bij een rondgang door de nieuwe zaak viel op, dat zij qua inrichting zich kan meten met zaken in de grote stad. Het ontwerp is ruim en licht, terwijl de sortering uitgebreid is. Een flinke werkplaats voor re paratie en stoffering sluit aan op de showroom, waarin ook een ruim kantoor is aangebracht. De vele bloemen gaven een feestelijk tintje aan het interieur. SPORT VOETBAL K.N.V.B. 23 December le kl. A. De VoIewijckers-DWS 1-2; AGOVV-Frisia 1-0; Velocitas- GVAV 3-5; EDO-Go Ahead 3-1; En- schedése Boys-Heerenveen. 3-3; 't lem afgelast. le kl. B. Leeuwarden-DOS 5-4; VS V-Ajax 1-6; Achijles-RCH 0-4; Sneek—Enschedé 2-0; Wageningen- Vitesse 1-3; Oosterparkers-Be Quick 0-1; Blauw Wit-Zwoise Boys 2-2. le kl. C. DHC-BVV 1-2; RBC-Ju- liana 2-1; NAC-Sittardia 2-3; Eind- hoven-SVV 1-1; ADO-MVV 4-2; Willem II-Quick 4-1; Bleijerheide- Feijenoord 1-2. le kl. D. Chèvremont-NOAD 2-2; Emma-Sparta 0-0; NEC-PSV 0-3; Xerxes-HBS 3-1; Hermes DVS-Lim- burgia 4-1; Maurits-LONGA 2-0; VVV-Brabantia 4-1. District Zuid I. 2e kl. B. MOC-Goes 1-1; Terneu- zen-Middelburg 0-4; RAC-DOSKO 2-2; Rood Wit-Internos 1-3; Vlissin- gen-De Baronie 4-0; Alliance-TSC (2e Kerstdag). 3e kl. C. WVO-Virtus 3-0; SCO- RKC 2-0; RKFC-Steenbergen 5-1; Hiernonymus-VES 1-0; BSC-HERO (2e Kerstdag); Roosendaal-Boei- meer (2e Kerstdag). 3e kl. D. Cling-RCS 2-0; Corn. Boys-De Zeeuwen 2-2; Breskens- Nieuw Borgvliet 7-3; METO-ODIO 3-4; Zeelandia-Biervliet 4-2; Axel- Sluiskil 4-4. 4c kl. G. Zierikzee-NSV 8-1; HSC '28-De Schutters 0-5; RSV-Halsteren 1-4; Robur-Grenswachters 3-0. Afdeling Zeeland lo kl. C. Burgh I-Drelschor I 5-1 (Burgh I kampioen). 2e kl. D. Burgh II-Drelschor II 11-0. Zaterdagmlddagcompvtiti* 2e kl. C. Wolphaartsdijk II-MEVO 111 uitgesteld. Internationaal Duitsland-Luxemburg 4-1 (rust 1-0) M.E.V.O. I-Smerdiek I Op Woensdag 26 Dec. (2e Kerst dag) speelt M.E.V.O. 2 in het sport park „Bannlnk" een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Smerdiek I, een der sterkste ploegen van de Za- terdagmiddagcompetitie in Westelijk Noord-Brabant. Gezien de grote ne derlaag indertijd in St. Maartens dijk geleden, zal M.E.V.O. nu wel alles in 't werk stellen om revanche te nemen. Daar Koevoets verhinderd is speelt Hillebrand rechtsback en invaller Guinée rechtsbinnen, zodat de ploeg als volgt is samengesteld: L. Kloet d.; M. Hillebrand en G. Huurling a,; C. v. 't Veer, J. v. Gent en H. Berrevoets m.; J. Sies, P. Gui née, A. C. v. d. Berg, K. de Oude Mz. en M. Berrevoets v. Reserves; A. Berrevoets en W. v. d. Ende. Bij gunstig weer mag zeker een aardige wedstrijd worden verwacht. VOLLEYBAL De uitslagen van Vrijdag 21 Dcc. luiden: Dames: Avanti-Openb. ULO 1-2; Actief-L.H.S. 0-3. Heren: A.B.S.-M.E.V.O. 3-0; Chr. U.L.O.-Zierikzee 2-1; Padvinders- Musketiers 3-0. Op Vrijdag 28 December a.s. wor den geen wedstrijden gespeeld. A. Imanse bondsridder In verband met het 20-jarig be stuurslidmaatschap van de afdeling Zeeland van de KNVB is de heer A. Imanse, sedert enkele jaren voor zitter van deze afdeling, het bonds- onderscheidingsteken van de KNVB toegekend. De heeer Imanse, die tevens lid van de Bondsvergadering en be stuurslid van district Zuid I is, werd bovendien tot erelid van de afdeling Zeeland gekozen- Amsterdams elftal—-Zwaluwen Het Amsterdamse elftal dat 26 Dec. a.s. in het Olympisch stadion te Amsterdam tegen een Zwaluwen elftal zal uitkomen, heeft enkele wijzigingen moeten ondergaan. De ploeg ziet er thans als volgt uit: Doel: van Raalte (Blauw Wit). Achter: van der Oord (Volewijc- kers) en Boskamp (Ajax). Midden: Niessen (Zeeburgia), Elzer (Ajax) en Feldman (AFC). Voor: Oldenhof (Watergraafsmeer), Michels (Ajax) Byker (AFC), van Dyk (Ajax) en Bartels (Ajax). BILJARTEN P. v. d. Pol kampioen hoofdkl. 47/2 In de te Amsterdam gespeelde wedstrijden om het kampioenschap 47/2 is de Rotterdammer P. v. d. Pol Nederlands kampioen geworden De Leeuw, Kruythof en Eichelheim degradeerden naar de le klasse. binne ml boertjes". De verbindende tekst wordt op onnavolgbare wijze gesproken door de heer en mevr. J. Brouwer-Steur. Al met al een vlot en bijzonder aardig atreekpro- gramma, dat heel wat Schouwe naars aan de luidspreker zal kluis teren. Een kort woord werd nog ge sproken door het hoofdbestuurs lid van de A.V.R.O. de heer van der Meulen Bosman, die de waarde van streekprogramma's en de betekenis die er aan wordt gehecht, onder streepte. Beide keren was de Con certzaal geheel gevuld. De besprekingen te Panmoendjon De communistische afgevaardig den hebben in de subcommissie voor toezicht op een wapenstilstand drie geallieerde voorstellen verworpen, namelijk: 1. Dat er in een wapenstilstands commissie geen vetorecht zal gelden. 2. Dat de aflossing van de troe pen niet beperkt wordt. 3. Dat de partijen zich militair niet versterken gedurende een be stand. In de subcommissie voor de krijgs gevangenen hebben de Noordelijken geen rechtstreeks antwoord gege ven op het voorstel van de verbon denen om de ernstig gewonde en zieke krijgsgevangenen onmiddel lijk uit te wisselen. Door de stromende regen is Tel Aviv bijna geheel van de rest van Israël afgesneden. De meeste wegen naar het Noorden en Zuiden zijn on begaanbaar. Vele honderden gezinnen moesten uit de overstroomde kampen voor vluchtelingen worden gefivacu- cord. ADVERTENTIES Met grote vreugde geven wy kennis van de geboorte van onze zoon ANTHONIE die bij het H. Doopsel de na men heeft ontvangen ANTHONIUS FRANSISKUS J. HENNING W. HENNING-VROEGH LIESJE JOEPIE SJORSJE Zierikzee, 22 December 1951 RADIONIEUWS Het A.V.R.O. streekprogramma in de Concertzaal te Zierikzee Tweemaal achter elkaar: heben gistermorgen de artisten, die mede werken aan het A.V.R.O.-streek- programma in de Concertzaal hun repertoire afgedraaid. Het ontbrak niet aan geest drift, maar toch was het een kale boel. Voor de radio immers komt alleen het gehoor aan bod, het was dus niet nodig de uitvoering voor het publiek officieel te monteren, met costuums, décors e.d. Maar het programma is er niet minder om geslaagd. Integendeel, het streek-" programma van Schouwen-Duive- land is uitstekend uit de bus geko men en luisterend Schouwen-Dui- veland kan op 13 Januari van een kostelijk Schouws programma ge nieten. Na een kort inleidend woord van de geluidstechnicus de heer Han König, speelde „Kunst en Eer" een nummertje, waarna de heer M. C. Doeleman zyn liedje „Kom us nae ons eiland toe" bracht. Na een schetsje (in het Schouws) door de heren S. Ochtman en M. de Regt, volgde een clarinetsolo van de heer K. Feyen met" mevr. M. Ochtman- Moelijker aan de vleugel. Kostelijk is de door de heer S. Ochtman ge brachte schets „Da's ins ml nooit mi". Mevrouw Ochtman-MoeUjker zorgt voor de romantische noot met haar liedje over een bankje In het „Sliengerbos" en de namaak-ruzie tussen een schoen en een klomp (gebracht door mevr. N. Brouwer- Steur en de heer J. Volkeri) is zo Schouws als 't maar zijn kan. Het trio Marilé zingt een aardig liedje en met begeleiding van „Kunst en Eer" speelt de heer E. de Looff een voortreffelijke picoloaolov Leuk is ook het schetsje „Het Testament", dat de heren. M. C. Doeleman en L. Canters voor hun rekening nemen. Het programma besluit met het po pulaire M.CJD.-revuelledjo „Ona Ennige en algemene kennisgeving Heden overleed onze lie ve Moeder, Behuwdmoeder ELIZABETH WELLEMIJJNTJE BOLIER in de ouderdom van 87 jaar en 9 maanden. Anna Paulowna, L. C. J. Olree J, M. R. Olree-Ruyter Heemstede, A. C. Olree Anna Paulowna, 22 December 1951. De teraardebestelling zal plaats hebben te Anna Pau lowna op 27 December '51. Vertrek vanaf het sterf huis n.m. 2 uur. (Liever geen bezoek). Voor de blijken van deel neming na het overlijden van onze vader en behuwdvader, Prof. Dr. N. Westendorp Boer- ma, betuigen wij onze harte lijke dank. Zieriksee, Dec, 1951. Dr. J. J. Westendorp Boerma G. Westendorp Boerma- Schlosser Mede namens wederzijdse ouders zeggen wij hartelijk dank voor de belangstelling voor en bij ons huwelijk on dervonden. L. A. DE BAKKER H. M. DE BAKKER VAN DER LINDE Dreischor, 24 December 1951 2c Kerstdag Geen geld of goederen af te geven aan mijn vrouw An- netje Helena Hulshof-v. d. Cingel, daar door mij niets wordt betaald. A. B. HULSHOF Oosteindschenweg 61 Bergsenhoek (Z.H.). Flink MEISJE gevraagd Hulp aanwezig. Mevr. v. d. WEIJDE, tel. 1, Ellemeet

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1951 | | pagina 3