Hal en secretarie gelukkige combinatie van artisticiteit en practische bruikbaarheid Stad en Provincie De heer J. J. Verjaal te Dreischor vijftig jaren voor zitter van de Muziekvereniging „Crescendo" VERBOUW IN HET ZIERIKZEESE STADHUIS Centrale Dienst verrichtte mooi stuk werk DE SUIKER-CAMPAGNE 1951 KERKNIEUWS Ned. Herv. Xeris zeejaarujiue .temminf Bietenopbrengst minder dan in 1950 ZIERIKZEE. Maandagavond vond Met de verbouw van de secretarie van liet lUdfcuia la 'n gelukkige syn these gevonden tussen artisticiteit •n praktische bruikbaarheid, waar bij vooral het eerste tot uitdrukking komt in een in oude stijl uitge voerde hal en het tweede in de eigenlijke secretarie, al mist dit uiteraard ook geenszins het veel zeggend adjectief, dat voor deie bij sonder in het oude stadhuis pas sende hal mag worden gebruikt. Verbetering van de secretarie ten Atadhuize was stellig geen luxe. Voorheen was de toestand aller minst geschikt om vlot werken door de ambtenaren mogelijk te maken. Zij zaten bij wijze van spreken bo ven op elkaar, zij werkten aan on handige, lange schrijftafels; er was stof en vooral veel tocht, die de ge lederen van de ambtenaren perio diek decimeerde. Om het trio vol ledig te maken, kwam er ook nog stank bij (afkomstig uit de Waag), die door de vloeren omhoog trok. Het mag dus een wonder heten, dat het werk nog enigszins normaal doorgang vinden kon. Thans springen echter de onvol komenheden van de oude secretarie eerst duidelijk in het oog. De di recteur van de Centrale Dienst, de heer A. J. Argelo, heeft ook met be trekking tot deze verbouwing zijn gelukkige combinatie van oud en nieuw weer treffend weten te reali seren. Een oud, meer decoratief ac eent, valt daarbij op de niet direct voor werkzaamheden te benutten ruimte, een modern en efficiënt ac cent op de eigenlijke werkruimte, in dit geval de secretarie. De hal getuigt van het eerste. Een nieuw plafond is aangebracht en- een tra lievenster, terwijl een oude eiken deur (afkomstig van het museum) toegang verschaft tot de secretarie. Dit is echter niet de publieke doorgang. Deze is voorzien van een draaideur, die toegang geeft tot de loketten. De draaideur verhelpt het euvel van het tochten, dat thans niet meer kan voorkomen, noch voor het publiek, noch voor de ambtenaren. Boven de draaideur aan de zijde van de hal is een versiering met beeldjes (eveneens afkomstig uit het museum) aangebracht. Aan de linkerwand ia een maquette van Schouwen-Duiveland opgehangen. Het tourniquet geeft toegang tot een drietal loketten, die niet door glas of gaas van de secrearie zijn afge sloten, hetgeen prettig ia voor het publiek. De loketten dragen een aanduiding van de afdelingen, zo dat ieder direct weet aan welk loket hij of zij zich moet vervoegen. On der de loketten zijn bergplaatsen voor formulieren aangebracht. De andere zijde van de wachtruimte is afgesloten door een deur, die toe gang geeft tot de toiletten. Deze zijn geheel aan het oog onttrokken. Do secretarie De secretarie is een toonbeeld van een praktische werkruimte, door een logische indeling van het ge heel, plaatsing van meubilair, op- bergkasten etc. In een aparte nis is de afdeling registratuur en docu mentatie ondergebracht. Ruime ra men geven voldoende licht en een prestige sfeer; nieuwe telefoonaan sluitingen "zijn aangebracht en het nieuwe meubilair geeft een aparte toets aan het geheel. De vloerbe dekking bestaat uit gemarmerd lino leum. Al het secretariepersoneel komt nu bij elkaar te zitten, het geen bevorderlijk is voor een vlotte werkwijze. De verbouw heeft een half jaar geduurd en is, met uitzondering van het schilderwerk, de vloerbedekking en de aanleg van het electrisch licht, in eigen beheer door de Centrale Dienst uitgevoerd, waarbij de ge meentewerklieden zich bijzonder hebben onderscheiden, alsmede de heren de Jonge en Boot van de C.D. Boven de verbindingsdeur tussen secretarie en1 hal staat de spreuk van Cats: „Het puntje van een gouwe pen is 't scherpste wapen dat ik ken". In deze keurige omgeving zal niemand er aan twijfelen, dat dit woord niet alleen in literaire maar ook in administratieve sfeer ten volle zal worden bewaarheid. Zoals bekend zal Zaterdag a.s. de nieuwe secretarie officieel in ge bruik worden gesteld. in een in het Verenigingsgebouw ge houden vergadering van lidmaten voor de eerste maal de zesjaariijkse stemming plaats over de verkiezing van ambtsdragers. Van de 107 aan wezige stemgerechtigde lidmaten verklaarden zich 39 voor verkiezing door de lidmaten zelf en 68 voor verkiezing door de kerkeraad. Bij de tweede, daardoor noodzakelijk ge worden, stemming, verklaarden zich 103 lidmaten voor benoeming door de lidmaten op voordracht van de ker keraad en 3 voor benoeming door de kerkeraad zelf, terwijl 1 stem on geldig was. Ned. Herv Kerk. Beroepen te Amersfoort (vac.- Vermaas): J. T. Doornenbal, Oene. Benoemd tot hulppred. te Usselo (Ov.): cand. A. J. Njjk, Groningen. Geref. Kerk Tweetal te Rotterdam-Kralingen: J. Kremer, Utrecht en H. W. Wier- da, 's Gravenhage-Loosduinen. Beroepen te Hilversum: J. Tho mas, Rotterdam-Charlois; te Har me len: cand. J. Heule, Bloemendaal; te Vleuten-De Meern: W. J. v. Hoek, Zuilichem. De weersomstandigheden (regens) xijo oorzaak, dat boewei de wet suiker bieten bebouwde oppervlakte dit jaar ongeveer even groot was als in 1950, de kietenopbreugst aanzienlijk wind r ia geweeet, nl. ongeveer 2300 k 2400 millioeu kg. tegen 3.100 millioen kg. vorig jaar, zo verneemt bet A.N.P. van welingelichte zijde. Hoewel bet suikergehalte der bieten 0,3 procent groter was, staat dit in geen verhouding tot de lagere biet.n- oogst. Dc campagne beeft ditmaal ca. drie woken korter geduurd dan verle den jaar. De meeste fabrieken hebben thans reeds afgemalen, of zijn binnen kort klaar. Alleen in het Noorden van ons land, waar de oogst naar verhou ding beter was dan elders, blijft één fabriek nog enige tijd draaien. De uit de bietenoogst te verkrijgen totale productie van witte suiker wordt geraamd op 300.000 310,000 ton (vorig jaar 368.000 ton). Het zon- ONDERWIJS Aan de School met den Bijbel te Scharend ij ke is benoemd tot vast onderwijzer de heer J. Hondius, Bedankt voor Rijsoord: K. Kxa- t}ians tydelyk. mer, Lioessens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Aangenomen naar Barendrecht- Pernis: P. Wulffraat, Vollenhove- Kadoelen; naar Zwijndrecht-Grote Lindt: H. Eenhoorn, Rozenburg. Chr. Geref. Kerk Tweetal te Naarden: K. Bokhorst, Ede en M. Overduin, Woerden. Bedankt voor Gouda: W. F. La- man, Rotterdam-W.; voor Enschedé: R. Slofstra, Veenendaal. Geref. Gemeente Bedankt voor Dordrecht: A. Ver- gunst, Zeist; voor Vlaardingen: J. W. Kersten, Genemuiden. KERKWERVE Collecte slachtoffers Italië De ccllecte, alhior gehouden voor do vreselijk gedupeerde slachtoffers in Italië heeft cpgebracht de aom vin ruim twee en zeventig gulden. Harte lijk dank aan do collectanten, leer lingen van de hegste klassen van de O.L. School. Emigrerend gezin Het eerste gezin uit deze gemeente gaat emigreren, n.l. de familie L. van der Wekken Gz. bestaande uit min, vrouw en zes kinderen. Zij gaan scheep cp 29 December a.s. om drie weken later aan wal te gaan in Buenos Aires (Argentinië), waar zij zich zul len vestigen tachtig km. van deze stid. KENESSK „De macht van het kleine" Vanwege de Christelijke vereniging tot verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem en Heemstede (De Macht van het Kleine), wordt a.s. Vrijdagavond 14 December, te Renesse in hótel Prummel een filmavond geor» georganiseerd, waar de prachtige klcu- rendocumentnire „Een lovon staat op het spel" vertoond wordt, terwijl te vens een kleine verloting ter bestrij ding van do onkosten gehouden zal worden. Zeer zeker zal voor dezo leer zame avond veel belangstelling bestas i< NOORDWELLB Rattenbestrijding Aangemoedigd door do zeer gunstigo resultaten vorige jaren bereikt, heeft het gemeentebestuur ook thans weer besloten om binnen enkele dagen gra tis in ieder gezin een portie ratten- verdejgingstabletten te bezorgen. Pro paganda maken om do medewerking van allen te verkrijgen, is overbodig, daar iedereen de gunstige uitslag heelt kunnen constateren. En om de schade te vóórkomen, én om gezondheidsre denen blijve de lenze „weg met dat vieze en schadelijke ongedierte". DUIVENDIJKE De alhior gehcudcn collecte voor de slachtoffers in Noord-Italiö heeft cpgebracht dc som van f 34,35. BROUWERSHAVEN Goed geslaagde Winkelweek Was de winkelweek rlhier in vcrigo jaren reeds eesi gacces, thans zijn de resultaten van vcrige jaren verre overtreffen. Wij geloven wel, dat zo wel kepers als winkeliers tevreden kunnen zijn. Veer de ko'pors ws» er bovendien neg t«Q aantal attrac ties. Zaterdagavond werden de 220 crijzen uitgtlcct, terwijl ook da uit slag van de verdere attracties bekend werd gemaakt, waarmede de winkel- wock 1951 weer was geëindigd. Het is to hepen, dat cok hot volgend jaar de winkeliers weer een dergelijke actie cp touw zullen zetten, temeer, daar zij hiermede veel succes ccgstten. Radio-Streekuitzendingen De diverse radic-cmroepverenigingen schijnen de laatste tijd con grete be langstelling aan de dag te loggen voor het eiland Scbcuwen-Duiveland. Zc zil de A.V.R.O. cp 6 Januari a.s. een reportage ever Schouwen en Duive- land uitzenden. De heer Bastiaanse heeft cp verzoek van die oinroepvereni ging de legende van Westen-Schcuwen in dichtvorm omgezet, welk gedicht cp die dag voor de radio zal worden veergedragen. Ook van ds N.C.R.V. gaat de belangstelling naar Schouwen ,uit. Deze omroepvereniging wil ook iets dergelijks cp tonw gaan zetten en heeft zich daartco reeds met de heer Bastiaanse in verbinding gesteld. Wat do reportages betreft hebben wo dus niet te klagen. NOORDGOUWE In do maand November is tor secre tarie aangifte gedaan ven 30 huisslach tingen. DREISCBOR Do hoer B Zuidweg, opzichter vnn do polder „Dreinohor" alhier, is be noemd tot technisch ambtenonr lo klnsso bij hot Hcoghoomraadaohnp Nccrd-Hollond-Noorderkwnrtior mot als standplaats Wioringorwoard. De Gymnastiekvereniging „Jcng Dreischor" zal op Vrijdag 14 Dec. a-s. een uitvoering geven in het café „Centrum" alhier. Het programma ziot er heel aardig uit. De kleuters cn de jongeren zullen oefeningen laten zien, terwijl de dames en heren zul- lon werken aan brug, p9ard e.d. met diverse vrije oefeningen. THOLEN Inbraak in de landbouw, huishoudschool Maandagmorgen kwam do schoon- houdster van de Landbouw Huishoud school aan de Bosstraat alhier tot de ontdekking dat was ingebroken in hot schoolgebouw. Een der ramen was opengemaakt, de kasten waren door zocht en bij thuiskomst der directrice bleek, dat uit de linnenkast in de linnenkamer een klein bedrag aan geld was gestolen. Direct werd de politie gewaarschuwd, die met een speur hond alles onderzocht. Vnn de dader of daders ontbreekt tot op heden elk spoor. Alleen ingewijden wisten, dot wel eens geld werd geborgen in de linnenkast. „Zorgvolle" damwedstrijd" Te Serooskerke (Schouwen) had een zeldzame dam-ontmoe- ting plaats. Niet zonder zorgen zetten de zes beste krachten van de plaatselijke damclub zich aan het dambord. Tegenover zich vonden zij dan ook niet minder dan zes leden van de familie Zorge (vader en vijf zonen), al len wonende aldaar. Het is be kend, dat deze laatste zes het dambord thuis dikwijls met meer dan gewone zorg omringen en ook nu zorgden zij er voor na een spannende strijd de damcluble den een 5-7 nederlaag te bezor gen. Neen, het dammen is voor ae familie Zorge werkelijk geen zorgenkind!! Zo uit de bioscoop op weg naar Afrika Jeugd ging overstag Zcndngavcnd kwamen twee jonge lieden van 17 en 18 jaar in gezel schap van een meisje vau 15 uit dc bioscoop. Op de Groenmarkt zagen zij een autc geparkeerd staan, tcebe- hcrendo aan iemand uit '6-Hertcgen- bcsch. De autc was geheel op slot, aiaar een raampje bleek epen te staan. Veer een van dc jonge mannen, auto monteur van beroep, wis het geen be zwaar cm zich toegang tot het voer tuig te verschaffen cn de metor op gang te brengen. Gedrieën werd naar Rctterdam gereden en toen de jeug dige aventuriors in de Maasstad wa ren aangekomen, bekroop hun de lust cm dcor te gaan naar Afrika. Tct de grenspost Bergeik ging alles goed, maar daar begonnen de moei lijkheden. De papieren vin de autc waren weliswaar in orde, doch do in zittenden kenden noch een bewijs van Nederlanderschap ncch een paspoort tenen. Bovendien weigerden zij hun öamen cp te geven. Dit kwim de grensbeambten dermate verdacht vcor, «lat zij het drietal voorlopig vast hiel- •i;n. Inmiddels kwam een verzoek om opsporing binnen, dat dc ouders van één van do jongelui hadden doen uit gaan. Hierdoor was voor de grens beambten het mysterieuze geval opge lost. Het span is naar Den Haag overgebracht. De Bcsseniar is weer in hot bezit van zijn wagen. Burgemeester Vermeulen reikte hem Koninklijke Onderscheiding uit Zaterdagmiddag vond op een zeer eenvoudige, intiemo bijeenkomst van de leden der muziekvereniging, fami lieleden en enkele genodigden, waar onder burgemeester en wethouders, in café „De Drie Schapen" een plech tige huldiging plaats van de heer J. J. Verjaal, voorzitter van hot plaat selijk muziekgezelschap „Crescendo", die zijn vijftigjarig voorzitterschap dier vereniging herdacht. Do jubilaris was mot muziok van huis afgehaald. Nadat als verwelkoming oen moolo wals wns gespeeld, onder leiding vnn do diroctour dor voroniging, dc lieer J, Kikke, word do jubilaris toogo- .sproken door do vice-voorzittor, do heer J. Bookman, dio hot vijftigjarig tijdperk van do hoor Verjaal besprak cn memoreerde wat er in die tijd was gebeurd. Spreker bracht hem na mens de gehele vereniging dank voor het vele werk, dat hij voor „Crescen do" heeft gedaan. Als blijk van waar dering bood hij namens het gezelschap een prachtige boekenmolen aan, de wens uitsprekende dat hij dit geschenk nog vele jaren zal mogen gebruike* en daarbij in herinnering zal terug roepen het werk dat hij voor „Cres cendo" deed. Toespraak van de burgemeester In een hartelijke toespraak richtto daarop burgemeester Vermeulen zich tot dc jubilerende voorzitter, die uit drukking gaf aan do vreugdo van do bevolking over dit unioko jubileum. Spr. herinnerde aan de rol van do ju bilaris bij vrijwel alle feestelijke aan gelegenheden on wees er op mot hoe veel moeilijkheden bot besturen van een veroniging, vooral in eon tijdsbe stek van vijftig jaar, gepaard gaat. „Maar", aldus do burgemeester, „Uw verantwoordelijkheidsgevoel, Uw liefde voor de muziek en Uw besef van de noodzakelijkheid on het nut van do culturele vereniging, hebben U doen standhouden op Uw post". Als hoog tepunt van zijn toespraak deelde de burgemeester daarop mede, dat H.M. de Koningin do bijzondere verdiensten van de heer Verjaal heeft willen er kennen door toekenning van de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Z. Ed.acht- bare speldde de jubilaris het ere-me- taal op de borst, daarbij do wens uit- sprekond, dat het do hoer Vorjaal gc- govon moge zijn, dit oro-tckcn nog vele jaren in gocdo gezondheid te kui- nou dragon. Aanbieding ere-voor zit ter schap Mcdo nawona do oroledon sprak de hcor W. A. do Vriczc, dio in onige goed gekozen woorden voorzitter* goudo oigerisohoppoit naar vorou bracht cn do prettige omgang met houi waar deerde. De jubilaris bracht hierna in bewo gen woorden donk aan allen die hier tezamen waren gekomen om hom to huldigen. In het bijzonder was hij ge troffen door do Koninklijke onder scheiding, welke bij uit handen van de burgemeester mocht ontvangen. Bij zondere woorden van dank uitte hij ook voor hot prachtige geschenk dat hij van do leden der muziokverenigi ig mocht outvaugon en voor do woorden hem toegesproken. Dc jubilaris nchtto thans hot juiste ogenblik aangebroken, om als voor zitter der voroniging te bedanken en zijn functie over te dragon aan een jongere kracht. De vereniging bood hom hierop het ero-voorzittcrschap nan, hetwelk do heer Verjaal gaarne aanvaardde, do vergadering daarbij te kennen gevende dat ook in do toekomst steeds op hom een beroep kan blijven worden gedaan, omdat „Crescendo" eon 6tuk van zijn leven is en dit ook zal blijven. Het muziekgezelschap, dat geheel aanwezig was, vulde de middag root haar vrolijke tonen. nige weer in het najaar heeft bet sui kergehalte der bieten opgevoerd van gemiddeld 15,6 pet. begin October tot 16,6 pet. begin November. Daarna volgde een achteruitgang tot bene den 16 procent. Ook de opbrengst aan bijproductei blijft ten achter bij die van het vo rige jaar. De Unie-besprekingen Naar vernomen wordt heeft de Mi nisterraad zich bezig gehouden met de kwestie van de aanstaande be sprekingen met vertegenwoordigers van de Indonesische regering. De Nederlandse regering houdt thans contact dienaangaande met de voor zitter der Indonesische delegatie, Prof. Supomo. Het ongeluk met de Deense reddingsboot Nederland betuigt deelneming aan de Deense regering De minister-president, dr. W. Drees, heeft in een telegram aan de eerste minister van Denemarken namens de Nederlandse regering zijn leedwezen tot uitdrukking gebracht met het om komen van vijf leden van de beman ning van dc reddingboot uit Hvido Sande in Noord-Jutland. Hij heeft de eerste minister van Denemarken ver zocht zijn deelneming te willen over brengen aan de nabestaanden der slachtoffers. RECHTZAKEN Opiumhandelaars veroordeeld De Maastrichtse rechtbank heeft uit spraak gedaan tegen vijf personen uit de mijnstreek, die betrokken zijo ge weest bij een handel in opium. De opium was uit Duitsland naar Neder land ingevoerd. De leraar P. J. J. Dacier uit Kerk- rade werd veroordeeld tot f 200 boe te of een maand hechtenis en een maand voorwaardelijk mot eeu proef-, tijd van twee jaar. De textiel-arbeider P. H. J. Eyrnael uit Vaals en de mijnwerkers A. J. Steen en J. H. Ruiters uit Kcrkrado kregen ieder f 100 of 50 dagen hech tenis eu een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De ar beider O. E. H. Aderhold uit Kerkrad© hoerde zich veroordelen tot f 100 of 50 dagen hechtenis. Dc hoeveelheid opium waarom bet bij deze zaak ging bedroeg 82 am pullen. De cis togen allo rijf rerdccktSD was geweest f 300 of 50 dagen hech tenis en eeo maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Tocht met ballon was onver an twoor d De Raad voor de Luchtvaart heeft uitspraak gedaan in het oageval met de vrije ballon PH-BHD. Deze ballon is op 30 April 1951 tijdens een vlucht langs de kust in zee terechtgekomen. De twee inzittendeo, de balloncomman dante mevr. C. C. E. Boesman-Visscher en de auteur Godfried Bomaos werden met behulp van anderen aan land ge bracht. De Raad was van oordeel, dat het uit voeren van deze ballonvlucht zo dicht langs de kust en bij landwind niet verantwoord vvos, doch nam geen maat regel van tucht, zoals door dc direc teur-generaal was gevorderd. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 11 December. To taal aangevoerd 4458 stuks vee, n.l. 1075 vette koeien en ossen, 881 stuks gebruiksvoe, 65 vette kalveren, 182 graskolveren, 814 nuchtore kalve ren, 250 varkons, 573 biggen, 188 paarden, 11 veulens, 273 schapen en lammoren, 61 bokken on, geiten. Prijzen per stuk: Kalf- on, melk koeion f 1000-800-770, vare koeJen f 080-630-670; vaarzen f Q75-625-6Ö0, pinken f 500-450-350, graskalvoren f 340-250-200, nuchtere kalveren f 60-55-52, biggen f 53-50-45, scha pen f 120-105-80, lammeren1 f 110- 95-80; per kg: vette koeien en ossen f 2,50-2,70, f 2,25-2,40, f 2-2,10, vette kalveren f 2,70-2,95, f 2,45-2,60, f 2,20-2,40, slachtpaarden f 1,95-1,90- 1,85. Vette koeien en ossen: aanvoer groot, handel tamelijk, prijzen als Maandag j.l. Vette kalveren: aan voer matig, handel willig, prijzen stijgende. Graskalveren: aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijshou dend. Nuchtere kalveren: aanvoer iets kleiner, handel stroef, prijzen als vorige Nweek. Biggen: aanvoer even groter, handel slepend» niet geheel prijshoudend. Slachtpaarden: aanvoer tamelijk, handel kalm, prij zen iets stijver. Schapen en lamme ren: aanvoer kleiner, handel goed, prijzen onveranderd. Kalf- en melk koeien: aanvoer gewoon, handel re delijk, prijzen iets oplopend. Vare koeien: aanvoer redelijk, handel kalm, prijzen even hooger. Vaarzen en pinken: aanvoer iets ruimer, han del stil, prijzen constant. SPORT DUIVENSPORT Tentoonstelling PJD.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Zaterdag en Zondag vond in Hó tel „Sirixe" te Zierikzee de aan gekondigde duivententoonstelling plaats, georganiseerd door de P.D.V. „Gevleugelde Vrienden", aldaar. In gezonden waren 242 duiven waaron der verschillende prachtexempla ren. Het ongunstige weer was oor zaak dat de belangstelling niet zo heel groot was, doch de echte dui- venliefhebbers lieten zich niet af schrikken en ook verschillenden van buiten: Zierikzee gaven' van hun be langstelling blijk. De uitslag van de keuring, ver richt door de heer Jongbloet uit Din- teloord, was de volgende: Oude doffers: le pr. W. Heiboer, 2e A. Bakker, 3e H. P. Maijs, 4e L. Simmers, 5e W. v. Sluijs (Haam stede), 6e B. W. Ravia. Eenjarige doffers: le pr. A. J. Stoutjesdijk, 2e J. A. v. d. Bos, 3e Fr. Mays, 4e A. Bakker, 5e W. v. Sluijs, 6e A. Bakker. Oude duiven: le pr. W. N. Pan- kow, 2e J. C. Rombouts, 3e A. Bak ker, 4e B. W. Ravia, 5e Fr. Maijs, 6e A. Bakker. Eenjarige duiven: le pr. H. A. ten Haaf, 2e W. v. Sluijs, 3e H. A. ten Haaf, 4e A. Bakker, 5e H. A. ten Haaf. Jonge doffers: le pr. J. A. v. d. Bos, 2e W. v. Sluijs, 3e J. A. v. d. Bos, 4e W. v. Sluijs, 5e J. A. v. d. Bos, 6e A. Bakker, 7e Fr. Maijs, 8e J. A. v. d. Bos, 9e W. van Sluijs, 10e idem, 11e Fr. Maijs, 12e A. Bak ker, 13e W. v. Sluijs, 14e J. Wes- dorp, 15e J. C. Rombouts, 26e A. Bakker, 17e T. Schell, 18e A. J. Stoutjesdijk, 19e W. Heyboer. Jonge duiven: le pr. J. A. v. d. Bos, 2e T. Schell, 3e J. A. v. d. Bos, 4, Gebrs. v. Dijke, 5e H. A. ten Haaf, 6e J. A. v. d. Bos, 7e C. Kenters, 8e W. Heijboer, 9e A. Bakker, 10e J. C. Berrevoets, lie A. J. Stoutjes dijk, 12e T. Schell, 13e W. v. Sluijs, 14e J. C. Berrevoets, 15e L. L. de Hooge, 16e J. B. Heijboer. Late doffers: le pr. A. Bakker, 2e Fr. Maijs. Late duiven: le pr. C. J. Klinke. Tentoonstellingskampioen: A. J. Stoutjesdijk. DAMMEN Damclub „Serooskerke" De uitslagen van de laatstgespeel- de partijen luiden: P. Hart-I. Zorge 1-1, L. Straaijer-P. M. Zorge 0-2, P. de Rüke-J. Zorgs 2-0, C. v. Us- seldijk-M. P. Zorge 0-2, A. Wesdorp- Joh. Zorge 1-1, J. Westen brink-C. Zorge 1-1, L. Hart-J. Kloet 0-2. VOETBAL KNVB. Het programma voor Zondag 16 December a.s. luidt: le kl. A: De Volewijckers-Elink- wijk; Haarlem-'t Gooi; Ensch. Boys- Theole; Heerenveen-EDO; Veloci- tas-Go Ahead; DWS-Frisia; AGO W- GVAV. le kl. B: Leeuwarden-Blauw Wit; Oosterparkers-Zwolse Boys; Wage- ningen-Be Quick; Sneek-Vitesse; Achilles-Enschedé; DOS-Ajax; VSV- RCH. le kl. C: DHC-Bleijerheide; Wil lem II-Feyenoord; Eindhoven-MW; ADO-Quick; NAC-SVV; RBC-Sit- tardia; BVV-Juliana. le kl. D: Chèvremont-WV; Mau- rits-Brabantia; Xerxes-Limburgia; Hermes DVS-LONGA; NEC-HBS; Emma-PSV; NOAD-Sparta. District Zuid I. 2o kl. B: Middolburg-Goes; Inter- nps-RAC; DOSKO-Terneuzon; TSC- Viissingen. 3e kl. C: RKC-WVO; Stcenber- gon-SCO; VES-RKFC; Boeimoor- BSC. 3e kl. D: De Zoeuwon-RCS; Nw. Borgvllet-Corn. Boys; ODIO-Bres- kens; Biervliet—METO;Sluiskll- Zee- landia; Axel-Clinge. 4e kl. G: Kaaische Boys-Zierikzee (scheidsr: G. Grotenboer); Halste- ren-HSC '28; De Schutters-NSV; Grenswachters-RSV; Yerseke-Ro- bur. Res. 3e kl. C: MOC Ü-Zierikzee II (scheidsr. A. Stevens); Roosendaal li-Willem II IV; RAC H-HERO II. Afdeling Zeeland. le kl. C: Zierikzee Ill-Zonnemaire I (half 12, scheidsr. N. Speelman); Dreischor I-Renesse I (half 3, sch.- rechter C. J. Boot). 2e kl. D: Zierikzee IV-SVOWK I (half 12, scheidsr. J. de Wit); Drei schor II-Renesse II (half 1, scheidsr. A. Th. J. Jacobs). Zaterdagmiddagcompetitie 15 December 2e kl. A: MEVO I-Kats I (half 3, scheidsr. J. v. d. Werf). 2e kl. C: MEVO II-Kloetlnge IH (hall 3, scheidsr. J. de Wit),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1951 | | pagina 3