WA INI NELLI Zierikzeesche Nieuwsbode BLUE BANP maakt alles smakelijker»! gi SIGARETTENPAPIER Bekendmaking Waterschap Noordgouwe Het meest gelezen blad Boerenleverworst W. K. Schot De nieuwe vertaling van de Bijhei houdt zitting UITVOERING Van Nelle fabriceert zijn sigaretten papier van de beste geïmporteerde grondstoffen. Wij behoeven over ons papier geen overdreven verhalen te vertellen. Probeer het I ADVERTENTIES F. C. VAN DRIEL M. J v. d. HAVE zeggen, mede namena weder zijdse ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling voor en bij hun huwelijk ondervonden ook de H.H. auto rijders. Oosterland, December 1951 Voor de grote belangstelling bij de herbegrafenis van onze zoon Willem Daniël Moelljker» betuigen wij onze hartelijke dank. U. W. MOELIÏKER M. MOELIJKER-Brandenburg Haamstede, Dec. 1951 Namens het gemeentebestuur van Zierikzee maak ik hierbij bekend, dat de aan de Touw- baan liggende baggerspecie om niet ter beschikking wordt ge steld aan gegadigden, na aan melding bij de Centrale Dienst „Noord-Zeeland", OudeHaven D 4156 te Zierikzee. De directeur van voornoemde dienst A. J. ARGELO Het Bestuur van het Water schap Noordgouwe maakt be kend dat op Zaterdag 15 Dec. 3 SCHOUWING zal worden gehouden over alle uit- en afwateringen in het Waterschap gelegen. Vóór ge noemde datum moeten dus onderhoudsplichtigen aan hun verplichting hebben voldaan en het opgebrachte vuil van de wegkanten verwijderd zijn. Noordgouwe, 4 Dec. 1951 JOH. L. VIS. Dijkgraaf J. J. v. ALMENKERK, Ontv.-Griffler op Schouwen-Duiveland is de Polder „Oosteren Ban van Schouwen" Het Bestuur van de Polder „Oosteren Ban van Schouwen" vestigt de aandacht op de af kondiging, dat op Zaterdag 15 Dec. a.s. SCHOUWING zal worden gehouden over alle uit- en afwateringsmiddelen in de Polder gelegen. Onderhouds plichtigen worden dringend ver zocht vóór genoemde datum aan hun vepilchtlng tot schoon maken te voldoen. Het opge bracht vuil moet van de weg kanten worden opgeruimd. Renesse, 3 December 1951 N. BEIJE Jzi J. L. KRISTELIJN Dijkgraaf Ontv.-Griffler HEDEN ONZE BEKENDE L. Berman - Tel. 306 Abonneert U op dit blad Circus „Strassburger" Bi) genoegzame deelname Zon dag 9 Dec. a.s per LUXE TOURINGCAR naar Circus „Strassburger" te Rotterdam Vertrek 10.30 uur. Garage Gebr de Jonge Telefoon 86 - Zierikzee Echtpaar zonder kind. vraagt voor direct te Zierikee Net pension Br. onder lett. L bur. v. d. blad Meisje b.z.a. als werkster. Te bevr. Agent Groenleer, Burgh-Haamstede Met Maart of Mei landbouwersknecht gevraagd. Woning met licht en water beschikbaar. T. P. W. C. STOLS Capelle Voor de a.s. feestdagen naai Vishandel Sint-Domusstraat - Zierikzee Iedere dag verse gebakken Bokking gebakken Panharing gebakken Tong gestoomde Makreel gepelde Garnalen verse Mosselen Rolmops en Zure Haring Beleefd aanbevelend Te koop: prima winterjas, lang model Te bevr. Boekh. v. t Leven Bruinlsse Een Stierkalf. P. M. v. d. BERGE, Dapperweg, Haam stede. U hoeft niet tf te gun op wet anderen zeggen Probeer Blue Band zélf. Uw eigen smaak be driegt U niet. En Uw eigen smaak ral U ver tellen dat Blue Band beter is. Dat proeft U aan een boterham met Blue Band, aan ieder gerecht dat ermee is klaargemaakt. Hoe kan het ook anders: bereid volgens een eigen spedaal recept en altijd fahrieksversGa af op Uw eigen smaakdan zegt U voortaan „Blue Band' als U margarine nodig beeft. EE20- P. W. J. Vogelaar arts Vanaf 6 December spreekuur fonds van 8,30-9.30 uur v.m. is vanaf heden verkrijgbaar. Zakformaatf 4.80 Gewone Leesbijbel f9.— Gaarne zullen wij U hiervan een exem plaar leveren. Boekhandel W. de Vries Rr. Zierikzee - Telefoon 373 - Giro 33315 Dr. Scholi's Foot Comfort-Service^ De voetdeskundige. de Heer S. LISSAUER bekend door zijn radio-praatjes over voeten, bij ons DINSDAG 11 DECEMBER van 2 tot 5 uur. A. SMALLEGANGE Med. Gedipl. Pedicure, Meelstraat 78, jTelefoon 376 Consult en advies gratis Rónder verplichting Afspraken kunnen tevoreó worden gemaakt Uit voorraad af te geven: Kalkammon Kalksalpeter Thomas Slakkenmeel Super (Korrel 17%) Kalizout 40 Turfstrooisel Bestellingen gevraagd op: Kalkammon en Kalksalpeter voorjaarslevering Gebr. LANDEGENT Tel. 11 - Haamstede door de tf fc| 11 toneelvereniging tl.ll.U. te Nieuwerkerk Op Zaterdag 8 December in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Aanvang 7 uur BAL NA door de „Red White And Blue Stars" uit Bergen op Zoom GEMEENTERAAD HAAMSTEDE De raad besloot tot medewerking aan de oprichting van een volledige landbouwhuishoudschool Voor de Westhoek verdient de bus voorkeur boven de tram Rekeningcourant-overeenkomst verhoogd Stop bord bij de Dapperweg Uitbreidingsplan zal spoedig worden behandeld. Maandag kwam de gemeenteraad voltallig in openbare vergadering bijeen. Naar aanleiding van een ingeko men rapport van het Economisch Technologisch Instituut ontspint zich eeni uitvoerige discussie tegen de dienstregeling van de R.T.M., zowel voor de tram als voor de bus. De heer de Bruine merkt op dat na de bevrijding de vraag voorgelegd is wat het eiland liever wilde, hetzij tram of bus. De uitspraak is toen geweest tram, doch onder voor waarde dat de dienstregeling en het materieel verbeterd zouden worden. Ook zou worden gezorgd dat de tramrail verbeterd werd, zodat het schudden en slingeren opgeheven zou worden. De R.T.M. hoeft naar zfjn mening niet aan deze eisen vol daan, zodat hfj voorstelt de inder tijd gedane uitspraak in te trekken en thans om busdiensten te verzoe ken. De voorzitter zegt dat een beslis sing in deze niet aan de burgemees ters is, doch aan de gemeentebestu ren. Inderdaad heeft de tram be doelde verbeteringen toegezegd. De tram zou voorzien worden van har monicawagens van Belgisch maak sel, waarin toiletten en een restau ratiewagen voor zouden komen. Verder voorwaarde was bovendien dat de bestaande busdiensten en dienstregelingen voor de Westhoek zouden worden gehandhaafd. Nogmaals merkt de heer de Brui ne op, dat hij de R.T.M. zou willen berichten dat niet aan deze voor waarden is voldaan. De voorzitter zegt dat een verkeerscommlssie uit de Ver. Burgemeesters-secretarissen een en ander uitwerkt en in deze commissie ook do Westhoek verte genwoordigd is. Voor vreemdelin genverkeer zal het echter nodig zijn dat er in de zomer een vervoer middel is voor mauavervoer, b.v. voor fietsen, tenten, enz. De heer Slager zegt dat juist door dit mas- savervoer de personentram steeds te laat arriveert ^n de zomer. Weth. den Boer gelooft wel dat een groot deel van ons eiland is voor behoud van de tram, doch hij merkt op dat de Westhoek heel andere belangen heeft en op busdiensten is aangewe zen. De heer v. Waveren meent dat de R.T.M. op deze wijze bezig is de „Goodwill" te verspelen; men is bfj de R.T.M. in het algemeen niet te gemoetkomend. De heer de Bruine dringt op busverbindingen aan voor de Westhoek tot Zierikzee. De voor zitter zegt dat een en ander nader in de commissie zal worden bezien. Subsidies cn verordeningen Op een verzoek van de Bond to gen het schenden door het vloeken van Gods Heiligen Naam tot ver lenen van een subsidie, wordt, na korte bespreking, gunstig beschikt en een subsidie van f 5 per jaar toe gekend tot wederopzegging. In de verordening op de heffing van besmetteiyke ziektengelden wordt een kleine wijziging aange bracht, waarna diverse besluiten tot regeling van de vergoeding Bijzon- dor Lager Onderwijs zonder hoofde lijke stemming worden vastgelegd. De heer J. v. Waveren wordt hier na, in verband met periodieke af treding, z.h.s. herbenoemd als lid van het Burgerlijk Armbestuur. Op een verzoek van de Rijks kweekschool te Middelburg wordt de bijdrage wegens bezoek van de lessen van het hoofd kleuterschool verhoogd van f 60 op f 75 per jaar. Naar aanleiding van correspon dentie met de N.V. Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten wordt de rekening-courant-crediet-overe en- komst met de gemeente verhoogd van f 38.000 op f 145.000. Het Landbouwhuishoud- onderwijs Dan wordt gelezen een schrijven van de Z.L.M. houdende mededeling dat thans aan de Landbouwhuis- houdcursus alhier 154 leerlingen in geschreven staan, reden waarom dan ook verzocht wordt de volle medewerking te willen verlenen tot de oprichting en instandhouding van een volledige Landbouwhuishoud school. Eveneens wordt kennis genomen van eeni dergelijk verzoek van de Stichting tot Oprichting en Instandhouding van Prot. Chr. Huis- houdonderwijs gevestigd alhier. Mot algemene stemmen besluit de Raad tot die gevraagde uitspraak, welke toezegging zal worden gedaan aan het bestuur, der voornoemde Stich ting, in samenwerking en volledige overeenstemming met de Zeeuwse Landbouw Maatschappij. Het uitbreidingsplan Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan het begin van de Dap perweg een „stop-bord" te plaatsen, zodat het verkeer komende uit de Dapperweg eerst moet stoppen vóór de gevaarlijke hoek Dapperweg- Ring wordt ingereden. Ook zullen aan de komgrenzen plaatsnaambor den worden aangebracht. De voorzitter deelt mede dat de zer dagen een bespreking heeft plaats gehad tussen B. en W., de Prov. Planologische Dienst en an dere instanties inzake het uitbrei- digsplan dezer gemeente. Over di verse verschilpunten is thans over eenstemming gekomen, zodat ver moedelijk binnenkort het uitbrei dingsplan aan de Raad zal kunnen worden aangeboden. Na rondvraag volgt sluiting. hot •vestigen van een instituut vcor hot verrichten van wetenschappelijke onderzoekingen, op het gebied van de laodbcuwgeschiedenis bij do Rijks universiteit te Groningen. Met steun van de Minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening, de Stichting voor de Landbouw sn enige andere crganisities, is men erin geslaagd dit instituut op 1 December 1950, dus nu een jaar geleden, in werking te deen treden. Het algemeen bestuur van do stich ting werdt o.a. gevormd door verte genwoordigers van allo daarvoor in aanmerking komende universiteiten en hogescholen. Hot instituut zal trachten de we tenschappelijke beoefening van do ge schiedenis van do landbouw te be vorderen cn do achterstand, die hier te lande t.a.v. dezo tak van economi sche gcschiodonis bestaat, to verkleinen dcor hot toegankelijk maken voor toe- kemstigo bewerkers van do gedrukto en gosohreven bronnon. LAND- EN TUINBOUW Ned. AgTonomisch-Historisch Instituut Op 24 Juni 1949 word te Groningen do stichting Nederlands Agrcnomisch Historisch Instituut in het lsven ge roepen. Deze Instelling heeft ten doel Naar verluidt is een aantal lan den te Parijs bezig een gemeenschappe lijke rcsclutio op tc stollen, waarin critick werdt geleverd op de houding van Zuid-Afrika met betrekking tot het verstrekken van inlichtingen cvsr het bestuur van Zuid-West. Afrika.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1951 | | pagina 4