De onderhandelingen op Korea Stad en Provincie Bekendmaking De communisten hebben ver klaard, dat Tsjocho-Slowakije, Polen, Zwitserland, Zweden en Denemarken ln aanmerking zouden kunnen komen als „neu trale waarnemen" voor het ver- richten van een inspectie achter de linies tijdens een wapenstil stand op Korea. Meer troepen naar Malakka Vertegenwoordigers van negen staten van Malakka die Dinsdag met de Britse minister van Koloniën, Lyttelton, besprekingen hebben ge voerd, hebben goedgekeurd, dat meer, uit 't Gemenebest afkomstige troepen naar Malakke zullen wor den gezonden om bij te dragen aan de strijd tegen de communistische opstandelingen. Tevens hebben zij aanvaard in Malakka meer aanvul lende plaatselijke eenheden op te roepen. In goedingelichte kringen worden deze besluiten uitgelegd als voort vloeiend uit een toestemming van de plaatselijke autoriteiten van Ma lakka om Chinese elementen aan de verdediging te laten deelnemen. Onderzese bergen bij Spitsbergen Het modernste onderzoekiogsvaar- tuig van de Britse marine, Hr. Ms. „Cook" heeft op haar eerste reis twee 12.000 voet hoge onderzeese bergen ontdekt. Do twee bergtoppen, die 1800 voet onder do zeespiegel liggen, be vinden zich halverwege tussen Spits bergen en Scapa Flow, en de oat- dekking er van is vooral van weten schappelijk belang. Waarschijnlijk i&l volgend jaar ccn wetenschappelijke expeditie een geologisoh onderzoek in dit gebied instellen, om na te gaan of het gesteente aan de voet van de bergen bewijsmateriaal oplevert voor do veronderstelling dat Spitsbergen vroeger in een tropische zóne was gelegen. Sinterklaassfeer in het Parlement Nadat minister Mulderije gistermid dag zijn rede in eerste termijn ter verdediging van de begroting van Jus titie had beëindigd, leidde de voor zitter der Tweede Kamer, de heer Kortenhorst, de besprekingen in twee de instantie als volgt in: De minister hoeft zijn woord gezegd Hij sprak uitvoerig en oprecht Het woord is thans weer aan de ledea Niet allen zijn wellicht tevreden En wensen nog een speech te plegen Het spreekt vanzelf: kort co gedegen Om nu op tijd gereed to komen Want „do maan schijnt door de bomen" Spreek vijf minuteu, langer niet En vrees de gard van Zwarte Piet. „Drama" te Botterdam Wil je me een pak slaag ^even Men zal toch een vriend op be zoek krijgen, die je Vriendelijk maar dringend verzoekt hem een pak slaag toe te dienen. Dat overkwam een broodbezorger en de vraag werd hem gesteld door de 39-jarige incas seerder J. P. Eerst zag de broodbe zorger geen brood in het geval, maar toen P. bleef aandringen, gaf hij hem ten slotte zoiets als een linkse directe. „Dat is niet genoeg", zei P., „geef er nog een". Opnieuw daalde de vuist van de broodbezorger op het gelaat van P., die gelaten de klap incasseerde en verzocht nog een tijdje met afrossen door te gaan. Toen P. er vreselijk mishandeld uitzag, gaf hij eerst zijn vriend een flinke fooi voor deze vriendendienst, gaf hem 'n portefeuille met geld om te bewaren, liep naar het politie bureau op de Boezemsingel en deed daar een verhaal van twee mannen die hem op de Slaak hadden mis handeld. Had hij er nu maar direct bijgevoegd, dat hij meende beroofd te zijn van 'n portefeuille met f 400, dan had het verhaal nog enigszins geloofwaardig geklonken, maar toen hij van die beroving die toch het voornaamste was pas de volgen de dag kwam reppen, ging de po litie de schouders ophalen. Daarna ging ze eens poolshoogte nemen bij de patroon van P., een textielhande laar die op afbetaling levert. Het onderzoek bracht aan het licht, dat P. diverse valse posten had geboekt om de provisie daarvan te innen en hoe langer hoe meer in geldnood was komen te verkeren. P. zit nu in het Huis van Bewa ring en de vriendelijke broodbezor ger kreeg een proces-verbaal. GEMEENTERAAAD ST.-PHILIPSLAND Wijiiging leges voor rijbewijzen Verkoop grond Vernieuwing leermiddelen O.L.-school Verbetering slachtplaats en straten Loontoeslag gemeentepersoneel Dr. Luis Padilla Nervo, voor zitter van do algemene vergadering der V.N., hcoft medegedeeld, dat Dinsdag avond uitnodigingen zijn gezonden aan vertegenwoordigers van Oost- en Wcat- Duitsland om deel te nemeo ono de besprokingen in de algemene vergade ring over de vraag of het mogelijk is „vrije en geheime" verkiezingen in geheel Duitsland te houden. Onder voorzitterschap van burge meester L. J. de Jonge kwam de ge meenteraad in vergadering bijeen. Op vragen van de heer Verwas tij dens de vorige vergadering, deelt de voorzitter mede, dat de verzakking in de weg ia hersteld en de deksels der rioolputten in orde zijn. Hij deelt verder mede, dat, in overleg met G.S., ia overeengekomen voor de gemeente een ambtenaar, tevens gemeente-ontvanger (in bezit van diploma Gemeente-administratie) te benoemen. Bereids is een adverten tie geplaatst in de „Gemeentestem". Onder de ingekomen stukken be vinden zich enkele goedgekeurde raadsbesluiiten. Het provinciaal be stuur deelt mede, dat de legesgelden van de rijbewijzen f 1,50 gewijzigd moeten worden, daar anders Ko ninklijke goedkeuring wordt onthou den. De legesheffing moet als volgt zijn: aanvrage f 0,50, hulp en inlich ting f 1, verstrekking f 0,50. Een aanvrage om subsidie van de Ver eniging tegen schending van Gods Heiligen Naam wordt voor kennis geving aangenomen. Een voorstel van B. en W. de huur van de garage van dokter Menger te stellen op f 150, wordt goedgekeurd. Dokter Menger richtte een dankschrijven aan B. en W. voor de flinke garage bij zijn huis. Een voorstel van B. en W. om de 4200 m3 grond, in gebruik bij de heer J. van Hoeve te Anna-Jacoba- poider te verkopen, wordt, na enige bespreking, aangenomen. De Grond kamer in Zeeland heeft de prijs be paald op f 0,35 per m2. De pacht prijs van de laatste vijf jaar is be paald op f 65 per jaar. De heer v. Hoeve gaat met deze prijzen ac- coord. Vernieuwing leermiddelen Een verzoek van het hoofd der OX.S. tot het vernieuwen van leer middelen tot een bedrag van f 1300 (te verdelen over 2 jaar) wordt in gewilligd. Het materiaal is zeer ver ouderd en alles staat nog in de oude spelling. Het bestuur van de Chr. school verzocht om een bijdrage van f 450 voor het vak handenarbeid. De voorzitter deelt mede dat de onder wijzer, de heer A. Labruyère, de acte handenarbeid heeft behaald. Het verzoek wordt ingewilligd. Een verzoek van de C.B.T.B. om sub sidie voor de Landbouwschool te Middelburg wordt m.a.s. afgewezen. Op zijn verzoek werd aan de heer C. van Bendegom eervol ontslag verleend als lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Hem wordt dank gebracht voor de bewe zen diensten in deze commissie. Tot leden van deze commissie worden gekozen te St. Philipsland: de heren L. J. v. d. Ende, W. Ligtendag, W. Beurkens, A. Boone en J. Verwijs; te Anna-Jacobapolder: de heren J. P. van Dijk, J. Neele en .T. Vaders. De begroting 1952 zal door vijf raadsleden onderzocht worden. Rondvraag Bij de rondvraag verzoekt de heer G uiljam een trapje tegen de Oost- dijk of een verharding aan te bren gen. De voorzitter zegt dit toe. De heer Verwijs informeert naar de verlichting in de Anthoniestraat. Hierin is nog geen wijziging geko men. Voorts wijst de heer Verwijs op de onhoudbare toestand op de slachtplaats aan de haven. Spr. zegt dat een slachtplaats niet naast een vuilnisbelt behoort en wenst verbe tering. Tevens vestigt hij de aan dacht op het trottoir in de Prihs Hendrikstraat, dat verzakt is. Ook ziet spr. graag, dat de oprit van de Oostdijk naar de begraafplaats ver hoogd wordt. De voorzitter zegt ver betering toe. Burgemeester van Rotterdam 65 jaar Een gedenkboek te zijner ere Burgemeester Oud 'van Rotterdam vierde gisteren zijn 65e verjoardag. Aan de ene zijde beeft men gemeend van uiterlijk feestvertoon te moeten af zien, cmdat rondom deze mijlpaal in hot leven van mr. Oud toch ook een wans van weemoed hangt in verband mot hot komende afscheid, dat mis schien wol enige maanden later valt dan gowoonlijk, in verband mot do kcmonde verkiezingen, maar in 1952 toch onherroepelijk zijn beslag zal krij gen. Aan de andere kant echter werd de figuur van mr. Oud ta belangrijk geacht, cm deze 65o verjaardag nief oon bijzender cachet te verlenen. Het historisch genootschap „Roterodamum" had daarom tijdig genoeg besloten tot hot uitgeven van oen boekwerk: „Mr. P. J. Oud, gezien door zijn tijdgeno ten", dat hot beschouwd wil zien als een belangrijke bouwsteen voor dc- gonen, die in later tijd een figuur ale deze zollen moeten beschrijven. De heer Stormezand vraagt of aan het gemeentepersoneel 11 van een weekloon éénmaal zal worden gegeven, zulks in navolging van een elders gevolgde gedragslijn. De voorzitter ontkent dit en zegt dit onnodig te achten, hetgeen de heren v. Nieuwenhuyzen en Quist bestrij den. De voorzitter veronderstelt dat op de volgende vergadering hier over wel een schrijven zal zijn ont vangen. Alsdan zal er op worden teruggekomen. Hierna sluiting. Wordt het atoom zichtbaar Volgens een bericht in het Franse blad „Figaro" hopen twee Franse natuurkundigen, Claude Magnan en Paul Chanson, de eer sten te zijn die een atoom zien. Zü hebben acht jaar gewerkt aan de krachtigste microscoop ter we reld, waaraan nu in het Franse laboratorium voor atoom- en kernphysica de laatste hand ge legd wordt. Verwacht wordt, dat de nieuwe microscoop tien maal sterker zal zijn dan de krachtigste electro- nenmicroscoop en voorwerpen 600.000 maal zal vergroten. Hier door zou het mogelijk zijn zware atomen, zoals uranium-atomen, enkelvoudige moleculen en de kleinste virussen te zien. HAAMSTEDE T entoonstelling „De Tapijtindustrie" In tegenwoordigheid van de leer krachten, die met him leerlingen deze tentoonstelling zullen bezoeken, open de Maandagmiddag burgemeester R:ëll de tentoonstelling „De Tapijtindustrie", die alhier in do voormalige O.L. School wordt gehouden. Do burgemeester sprak cr zijn voldoening over uit dat een dergelijke tentoonstelling ook in Schou- wens Westhoek kan worden gehouden, daar de jeugd, in vergelijking bij die in Heiland, veel te kort komt en hij "hoopte dan ook dat deze door vele andere in hetzelfde genre zal worden gevolgd. De heer Amelaan, die de tentoon stelling had ingericht, gaf een kort overzicht van het ontstaan ervan en wees er op dat dergelijke tentoon stellingen, waarvan er thans 12 het land doorreizen, een mooi hulpmiddel vormen bij het onderwijs. Vervolgens werden de verschillende tafels bezichtigd, waarbij de heer Ame laan uitvoerige toelichting gaf. Ook voor de ouderen is deze tentoonstelling zeer leerzaam en daarom heeft men besloten haar ook enkele avonden en een Zaterdagmiddag veer het publiek epen te stellen. RENESSE Winkelweek verloopt vlot De winkelweek mag zich in een grote belangstelling verheugen. De eta lages maken een fraaie indruk en de winkeliers hebben kennelijk hun best gedaan een zo aantrekkelijk mogelijk geheel te verkrijgen. Bij aankoop voor een bedrag van f 1,ontvangt de keper een ben, die in de verloting een kans1 geeft cp een fraaie, prijs. Bovendien hebben verschillende zaken nog aparte prijsvragen uitgeschreven. Do winkelweek zal dan ook zeker van de gestelde verwachtingen blijken te voldoen. ELKERZEE Do dcor het Rode Kruis georgani seerde collecte tea bate van do slacht offers der overstroming in Noord- ItaliG hooft in dozo gemeente opge bracht f 61,93. Eon warm wcord van hulde aan do moisjes, die zich hiervoor hebben ingespannen. ELLEMEET Over de maand November werden alhier aangegeven voor keuring inge volge do Vloeskeuringswet, 17 varkens St.-Nicolaasfeest O.L.-school De ondercommissie van de O.L. school alhier, organiseerde een Sint Nicolaas- f eest je, dat Maandagavond in de school werd gegeven. Het hoofd der school dankte allen, die hieraan hadden mee gewerkt; de kindorcu zongon do be kende wijsjes, waarna Sint Nicoloas in de klos verscheen. Hij bracht o.a. voor do school een projectie-apparaat voor filmstroken mee, wolk cadeau dankbaar werd aanvaard en direct be proefd. Er verschenen aardige tekenin gen op het witte doek, met do tekst van Sint Nicolnasversjos, die enthou siast werden gezongen. Als gewoon lijk kreeg ieder kind zijn cadeautje, vcrgozeld vnn enige prijzende of ver manende woorden. De filmpjes, dio na hot vertrek van de Sint werdon ver toond, vielen wol zeer iu do smaak van het jonge en oudere publiek. Eea zeer geslaagd feest 1 OOSTERLAND St.-Nicolaasfeest Chr. Kleuterschool Dinsdagmiddag bracht St.-Nioolaas in gezelschap vau zijn knecht een bezoek aau de Chr. kleuterschool. De Siut arriveerde in een prachtige auto en de jeugd bereidde hem ziogend een welkom. Het hoofd der school, mej. Beije, sprak St. Niocls&s toe. De Sint gaf alle kinderen een hand en in formeerde naar bun namen. Zwarte Piet trscteerde daarop de kinderen. Ver schillende leerlingen meeaten op het inatje kernen en kregen een verma ning of een goed woord van do Sint. Enkele jengens en meisjes zongen (ge kleed iu ooetuum) een Volendama liedje. Tijdens de tractatie werden verschillende St.-Nicolaasliedjes gezon gen. Enige van de jongste leerlingetjes deden gezamenlijk een voordrachtje. Na een tweede tractstie dankte de voor zitter van het schoolbestuur, de heer Jch. Boogert, Sint en Piet voor hun kemst. Hij dankte ook het hoofd der school voor haar geduld om de kin deren de liedjes en vcordrachtjes te leren. Vele aanwezige moeders geno ten eveneens van de St.-Nicolaaspret. BRUINISSE St.-Nicolaasfeest N.V.V. Negentig kinderen en ruim hoaderd ouders en ouderen waren Dinsdag avond in „Het Centrum" bijeen, waar Sint Nicolaas de gast was van de plaatselijke Raad van het N.V.V. De goede heilige prees en vermaande, na ar dat het pas gal en hij bleek aardig wat to weten van de stoutigheden van kleinen en groteren. Een der kinde ren werd zelfs door Piet in de zak gestopt. Een gezellige sfeer kenmerkte de gehele avond, die als do meest ge slaagde avond die tot dasver werd gehouden, werd gekenmerkt. De voorzitter, de heer C. do Ruiter, wekte do ouderen op om ook de ge wone vergaderingen te bezoeken. De penningmeester, de heer L. E. van Po- pering, spoorde aan tot meer deelname aan de 5-cents-actie, waarvan deze soort gezollige avonden worden be taald. Ieder kind kreeg ccn flinke zak versnaperingen mee naar huis. De winkelweek, een succes Hoewel de Winkelweek nog niet tei einde is, kan reeds thans deze worden gekenschetst als geslaagd. Was vorig jaar de uitkering van de Huisraad- schade in volle gang, deze stimulans om een goed resultaat té bereiken, was thans niet aanwezig, maar toch maak-, ten vele zakenlieden goede zaken. En geheel Bruiaisse heeft weer mee geleefd, getuige de deelname aan de Verschillende attracties. De slagzin /schijnt voor velen te moeilijk te zijn geweest. Van de 35 inzondingen, wa rren er 27 goed, Het radon naar de afbeeldingen van bekende personen was gemakkelijker, waüt 135 inzendingen kwamen binnen en slechts 25 war-n i foutief. Eo do ruiter op het paard werd door zeer velen herkend, al valt het niet mee om het gewicht van eeD paard en ruiter juist te schatten (750 kg.). Niet minder dan 235 perso je 1 beproefden hierbij hun geluk. De vier de attractiehet zoeken naar zilveren 6terren in sommige der etalages ont ketende een ware marathon onder de schooljeugd, waarbij het wel merkwaar dig was dat dc eerste en tweede prijs bijna gelijktijdig werden gemeld, doch de derde eerst een half uur later. Sinterklaas en winkelweek, twee begrippen die gedachtenassociaties op roepen aon veel papier. En „Nu met Hope" zal zich Zaterdag 8 December weer beijveren om het oud papier, waarin diverse surprises waren ver pakt, iu te zamelen, ter versteviging van het vaandelfonds. ANNA-JACOBAPOLDER Zanguitvoering Op Vrijdag 21 December n.s. hcopt dc Chr. Gom. Zangvereniging „Zang Voredolt" haar jaarlljkso uitvcerlug te geven. RECTIFICATIE Dc prijs van dc suikerbieten In ons blad van 3 Dcoombcr jl. komt een berichtje voor ondor hot hoofd „Boeren kunnon do najaarszon dank baar zijn". Hierin stond o.m. vermeld: „bij een gehalte van 15,5 pet. ontvangt do landbouwer ongeveer f 3500 per 1000 kg." De opmerkzame lezer zal het absurde van dit bedrag niet zijn ontgaan. Bedoeld is uiteraard f 35 per 1000 kg. Onze excuses voor deze sto rende fout, waarop wij niet van land- bouwzijdc, maar door eon predikant opmerkzaam worden gemaakt. RECHTZAKEN Ex-rechercheur van politie krijgt 15 maanden Do Amsterdamse Rechtbank heeft de 43-jorigo ex-rechorchcur van do Vreem delingendienst der Amsterdamse pcli- tio, A. W. F. Gauw, dio thans stuur man cp een kustvaarder is, wegons peging tot oplichting voroordoeld tot oon jaar cn drie maanden gevangenis straf. Veertien dagen geleden had de cffioier van justitie anderhalf jaar govongonisstraf gccist. Van oon uitgewezen Italiaan heeft de verdachte in hot begin van dit jaar •an bedrag van f 50,aangenomen, waarvoor hij verdiohte de Ita liaan zijn paspoort zonder bet uit- fcrjjziugMtempel teruggaf. Gemeenteraad Tbolen Verpacht worden het visrecht in de Broek- en Hoolandpoider aan dhr. CL P. Timmermans en het visrecht van Tholen en Schakerloo aan het water schap Tbolen. Een verzoek van de Chr. Nat. school om een beslissing te for ceren inzake het beschikbaar stellen van meer schoolruimte wordt voor ken nisgeving aangenomen. Het advies is nsar H.M. de Koningin gezonden ter bekrachtiging. Rondweg en industrieterrein Bericht ia ingekomen van Ged. Sta ten dat zij toestemming hebben ver leend voor de aanleg van de nieuwe rondweg om de gemeente. Verwacht wordt dat de aanbesteding het a.s. voorjaar zal plaats hebben. Een ver lenging van de tijdelijke ziektekosten regeling wordt goedgekeurd, evenals de verlenging van de Rekening Cou- rantovereenkotnst met de Bank voor Ned. Gemeenten ad f 80.000. Goedgekeurd worden de wijziging van het Toelagebesluit, de verordening op de hoffing voor besmettelijke ziek ten en vastgesteld wordt het kohier Reinigingsrechten. Tot leden van de Gascommissio worden benoemd de he-> ren Berrevoets en Kot en als yertsgen- woordigcr in de Raad van Aandeel houders van de N.V. Waterleidingmij. „Tholen", weth. do Heer. De verkla ring ex. art. 36, 4e lid der Woning wet wordt goedgekeurd. De voorzitter deelt mede dat op het plan staan het te bouwen Tehuis voor ouden van da gen en de uitbreiding van hot industrie terrein, nl. het andere gedeelte naast het reeds aangewezen terrein van de fam. Wagtho. Het laatste zal wel een onteigeningsproces worden. Ook wordt een stuk grond aan het Molenwegje aangewezen, opdat er meer keuze zal zijn en geschikt terrein voor de aan vragers. Voorlopig worden vastgesteld de re kening van het Gasbedrijf en de Ge- meentcrckening over 1950. De eerste wijst in ontvangsten en uitgaven aan f 85.983,79, de tweede in gewone dienst aan ontvangsten f 351.326,25 en aan uitgaven f 439.074,51 (nadelig 6lot f 87.748,26) en in kapitaaldienst aan ontvangsten en uitg. f 496.278,06. Dc gemeentebegroting Do begroting 1952 van do gemeeate is nagezien door de commissie en wijst aan in gewone dienst aan ontvangsten en uitgaven f 411.475,04, met een post voor onvoorzien ad f 3000 en in ka- pitaaldienöt f 1.158.273,18 aan ont vangsten en f 1.651.146,67 aan uitge ven. (Slot volgt). KERKNIEUWS Ned. Herv Kerk. Beroepen te Zwartsluis (toez.): G. P. Kramer, Akkerwoude; te Dord recht (vac.-Alers): L. Kievit, Put ten. Aangenomen naar Hellendoorn (toez.): A. H. Lentz, Appelscha. Geref. Kerk Beroepen te Ter Aar: J. H. Meyer, hulppred., Berkum (Ov.); te Urk: L. J. Boejjinga, Fijnaart en G. N. Lammens, Heinkenszand; te West- maas: cand. J. Heule, Bloemendaal; te Hillegersberg-Terbregge: A. C. öcherpenjsse, Ooltgensplaat; te Ap pelscha (voor sanatoriumarb.): J.v. Herksen, Ermelo; te Zoutkamp: C. Lugtigheid, Thesinge; te Utrecht; Dr. J. M. v. Minnen, evangelisatie- pred. Bussum en studentenpred. te Utrecht. Bedankt voor Leiderdorp en voor Rijnsburg: E. de Vries, Dwingeloo. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Beroepen te Eindhoven.' W. v. d. Llngen, Alkmaar-Brook op Langen- dijk; te Zuidwolde: T. de Haan, 01- d!ehove. Bodankt voor Armadale (Austra lië), nadere beslissing): G. Janssen, Leeuwarden; voor Haulerwijk: P. Veldstra, Kantens. Staat en kerk in Peking-China In Tiontsin is vau do kansels der cp initiatief van do communistische regering van Rcme afgescheiden kerk oon campagne begonnen „om do geesten aor korknanhnnger6 te zuiveren van do imperialistische kcrkleor", aldus te Hongkong ontvangen berichten. Tient sin word vroeger beschouwd als hot grootste katholieke centrum van Noord- Ghina. Hot offioiëlo communistische blad „Sin Won Djih Pac" (Sjanghai) zegt, dat Chinese geestelijken preken en voordrachten houden over „gcdachten- horverming cn patriottismo". Meer dan 6.000 geestelijken werkten nan dc cam pagne moe en hadden hun „pcliticko waakzaamheid" verscherpt. Volgens oon ander officieel pors- horicht had de geestelijke Bodo Tsj ng, d»o in Novcmbor in een gevangenis van Sjanghai was cvorlcden, bekend dat „de imperialisten" roligicuso organi saties gebruikten voor anti-communis tische actie. Apostolisch vicaris ln Belgische Congo overleden In het St. Joseph Missiehuis te Roosendaal is bericht ontvangen dat Zondag j.l. te Besankusu in Belgisch Congo is overleden Mgr. G. Wante naar, apostolisch vicaris aldaar, die reeds meer dan dertig jaar in de missie verblijft. Mgr. Wantenaar, die in 1946 tot bisschop werd gewijd door wylen Mgr. Stam, bereikte de leeftijd van 65 jaar. Hij was geboor tig uit Soest. De overleden bisschop heeft zich in Belgisch Congo vooral beijverd voor de uitbreiding van het onder wijs. De scholen in zijn vicariaat tellen meer dan 7.000 leerlingen. Tij dens zijn verblijf in de missie steeg het aantal Congolezen, dat zich tot het katholieke geloof bekeerde, van 6.000 tot 36.000. De burgemeester der gemeente Zierikzee maakt bekend, dajk op Donderdag 6 December 1951, des namiddags te 2 uur, ten stadhuize van Zierikzee, een spoedeisende openbare vergadering van de Raad der gemeente zal worden gehouden. Zierikzee, 3 December 1951. De burgemeester voornoemd, SCHUURBEQUE BOELJE. SPORT VOLLEYBAL 30 November. Dames: LHS-Lyceum 0-3, Adven- do-Avanti 1-2, Openb. ULO-Actief laatstgen. n. o.; heren: Hermandad- ABS 0-3, Chr. ULO-MEVO 2-1, Sa- turnus-Musketiers 2-1, A combina- tie-Zeelandia 0-3, Saturnus-Smash 1-1, Set Up-Padvinders 2-1, Satur- nus-Musketiers 2-1. Het programma voor Vrijdag 7 December a.s. luidt: Dames: Openb. ULO-LHS (Homan), Lyceum-Ad- vendo (Simmers), Avanti-Actief (Onstenk); Heren: MEVO-A com binatie (Homan), Zierikzee-Satur- nus (Geluk), Padvinders-Smash (Huurling), ABS-Saturnus (Kor- stanje), Musketiers-Zeelandia (Sim mers), Chr. ULO-Set Up (Vlees houwer). MARKTBERICHTEN Coöp. Veillngsvereniging Zierikzee Veiling van 4 December Prei f 15-16, sav. kool f 6-18, rode kool f 12-14, spruiten i 20-39, an dijvie f 10-21, witlof f 31-41, veld sla f 25-26, kroten f 7-12, knolsel derij f 10, bloemkool f 14-32, krop sla f 2. Appels en peren; Jonathan (val) f 4-9, Zoete Ermgaard f 23- 42, Notarisappel f 13, Goudreinette f 15-23, Sint Rémy f 37, Gieser Wil deman f 29-42, Zw. Wijnpeer f 20, B.A. Lucas f 33, Comtesse de Paris f 36-38, druiven f 146-149. Alles per 100 kg, stuks of bos. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ 5e klasse, 7e lijst. f 100.000 op 18750. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid van do redactie). Mijnheer de Redacteur. Met verwondering nam ik kennis van het kort verslag (opgenomen in Uw blad van 4 December jl.) van de lo zing, die prof. van Niftrik hield over hot onderworp „Hardcgarijp een te ken?", waarin hot standpunt van de Hervormde Raad uiteen werd gezet, mot betrekking tot do oprichting vnn oon Christelijke eohool ln dozo Frlc- eo plants. Tussen do rcgoln door ont dok ik de juichtoon: „Zie je wol, oen mnn vnn gezng als professor van Nif trik, kiest hier do openbare school voor ouders van Horvormdo gezindte". We konnon uiteraard do flnesBOS van de schoolkwestie te Hardcgarijp niet cn hierover volt dus moeilijk to oor delen. Maar dit wil ik wol zoggen, mijnheer do redacteur, dat heel veel Hervormde ouders, zowel in onze stad als in het gobolc land, er geheel önders over denkon. Wij gaan er daarbij van uit, dat bet verslag ccn juiste weer gave geeft van het door prof van Niftrik gesprokene. Op grond van do doopbelofte uit hot zelfde doopfor mulier, als prof. v. N. onderschrijft, hebben wij de roeping onzo kinder n dat onderwijs to doen volgen, waar mee beantwoordt wordt, dat we onzo kindcron naar do „voorzeido leer" (zie doopvraag 3), zullen onderwijzen, te doen cn to helpen onderwijzen. Met dank voor do plaatsruimte. EEN HERVORMDE. (Zonder twijfel vormt hot verslag een juiste weergave van het door prof. v. Niftrik gesprokene. Uiteraard komt dit geheel voor zijn rekening cn publi catie onzerzijds heeft ricchts ten doel gehad bekendheid to geven aan een zaak, dio momenteel de aandacht trekt Red.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1951 | | pagina 3