LEKASIN Schip zonder roer Nederlandse kustvaarder op de Noordzee vergaan Grote droogte berokkent landbouw en veeteelt veel schade Branden te Zutphen, Apeldoorn, Zijldijk en Hartwerd hoofdpijnneem Australische minister bezoekt ons land FtjnUlk* itruüuii tat Dc bemanning gered kit bijtn. Miu Ul.„ Chagrijnige Rheum* tiicfce fftaa tl Q« kinine NedeiUndx kuttvur- De „Plnquln" wu met een ledlnc ilO» le4nutea.ua kier, dud»*i_ der „J'mquln" ven 190 wu, die met «teenkool 0p wc| new Nederlend. eeii Udina eteenkuul over de Noord* Het vermoeden beeteet, det de le* Last 't met U niet eo ver komen, eee voer, kreeg Sondegmorgen op ding (grote brokken «teenkool) ten- Neem Krutchen Selte b(J de eertte een eiatend van ongeveer 120 mijl gevolge ven bet onituimlg weer aanwijzingen van Kheumatliche pU- van bet kngelee kuatetetlon Wbltby in beweging ie gereekt, weerdoor nen. Deurmee brengt ge Uw bloed- met pech te kempen. Er werd om een lek In de echeepawand i« ge- circulatie weer op gang. Want niet aieepboolhulp verzocht De uit zee «toten. De «leepboot „Holland" heelt zodra bloedzuiverende organen In BRIEVEN UIT ARGENTINIË Ook daar het verschijnsel van prijsstijging (Van aan apaoiala ineüewerkor.) Ingezonden mededeling Gtelia 'n „guondi" vtrraising! Da rivier La Plata neomt de vence" „Pro- koppen beataande bemanning heelt de bemanning' ven de „Pioquuj" hun werking verelappen, demon- '"^.chd*"8 r'ÏL lutetè evenwel niet op do komat ven de overgenomen. türajdch d»> P«n oo^.ea.uk H., ,.e dcz. „Hl. Nederlandse sleepboot „Holland" heid hier en daar. Onzuiverheden van de firma Doeksen op Terschei- in het bloed krijgen dan hun kans. verrivier" ia altijd vuilgeel, als ge volg van het door de rivieren uit het lmg en Duitse sleepboten uit Cux- Dertig P.T.T.erS naar Zuid- In plaats van te worden algevoerd bin^nland Mngevoerdt ,bb. Duizaa. rt iiimn I/nnnnn «uochton /nnnao. r .1 lnnoc nnlnnrlnlro rasser eraan novo Afrika vertrokken haven kunnen wachten. Zondag avond was door een lek in de scheepswand een grote hoeveelheid Zaterdagmiddag vertrok het S£. water in de ruimen gelopen. De be- „Zuiderkruis", geheel volgeboekt manning achtte het toen niet langer met emigranten naar Kaapstad. On verantwoord aan boord te blijven, der de opvarenden bevinden zich Onstuimig weer Het weer was onstuimig en de golven sloegen over het dek van het schip, dat toen reeds 40 graden slagzij maakt. Omstreeks half tien verlieten de zes leden van de be manning het zinkende schip en zet ten zich in een reddingsboot. Het Zweedse schip „Staella"', dat zich in de buurt van de „Pinquin" be vond, pikte de mannen later op. Het schip moet als verloren worden be schouwd. 30 PTT-mensen, die door de Zuid- langs natuurlijke weg, gaan deze zich vastzetten en Uw lijden begint. Maar niet bij de vaste Kruschen ge bruikers. Die weten van geen on zuiver bloed, nog minder van de pijnlijke gevolgen. Vraag Uw leve rancier een flacon Kruschen, om Afrikaanse regering zijn aangeno- persoonlijk die radicale verbetering men. Hun papieren zijn met spoed te ondervinden. in orde gemaakt, omdat zij dringend nodig zijn voor de Zuid-Afrikaanse telefoondienst. Hun vrouwen en kinderen, 70 in totaal, vergezellen hen. Twee Zuid-Afrikaanse voorlich tingsambtenaren reizen met de emi granten mede naar hun nieuwe va derland. den kilometers diep het binnenland in ontspringt deze rivier. Een harer zij armen ontstaat te Brazil op de hoogte van Rio de Janeiro, een andere zijtak begint als een bergbeekje in bet An- desgebergte. Het is een raadsel waar al hot vruchtbare 6lib zich afzet, want nergens langs de Zuid-Amerikaanse terrein te verlaten. Wc spreken weer Spaans en we voelen ons woer echt thuis. Je kunt tenminste een taxi chauffeur weer van repliek dienen, die poogt je lelijk af te zetten. Het is een hele opluchting, want in de diverse havensteden hoorden we telkens een andere onverstaanbare taal en ook aan koord was het mis. Hier was de voer taal Frans. De verkiezingen We toefden nog enkelo dagen bij een Nederlandse familie te Bueuos Aires en toen werd spoedig de auto uit de garage gehaald, die wij daar RED BAND - ROOSENDAAL TURNHOUT nen gelijken. Vlak voor de reizigers Ongeveer 70 procent van de 80 op de „Provence" ligt Buenos Aires duizend mijnwerkers, die aan de Noord-: te schitteron in de uitbundige voor- Franse stakingsactie hebben deelgeno- jaarszon. De helwitte wolkenkrabbers men, is naar het werk teruggekeerd, steken scherp af tegen een ijlblauwe Slechts de communistische C.G.T. heeft lucht. Aan boord begint ieder met kust is iets dat op schorren zou kun- tijdens onze afwezigheid hadden aohtcr- gelaten. Een nieuwe accu bleek nodig. Deze producten bleken mot 30 pet. in prijs to zijn verhoogd. Dus hier ook Bond van huiseigenaren pleit voor huurverhoging De Nederlandse Bond van Huis- het door de regering voorgestelde com promis over de medische behandeling niet aangenomen. Het Engelse ministerie van landbouw heeft bekend gemaakt, dat in Essex, Suffolk, Nottingham en Yorkshire mond- en klauwzeer koffers te draven en verschijnt op z'n alweer het bekende liedje. Buenos Aires gonsde reeds van het verkie- zingsrumoer. Peron en Evita bleken hier do favoriete candidaton, maar in Paasbest aan dek. Twee sleepboten de provincie kwam ook de oppositie trekken de „Provence" de haven bin- „aan bod". Maar Peron's tegenstander nen. Het zeekasteel is nu afhankelijk bleek een oudo zieke man, niet meer van een paar kleine sleeppaardjes. Me- dan een .figurant. Toch zit de oppo- nigeen ziet de douane met enige on- fiitie niét stil, maar zij is erg beknot gerustheid tegemoet, want het is geen in haar bewegingsvrijheid. Ze mag geen Het Nederlandse aezantSchaD en Grondeigenaren 'constateert in onder het vee is uitgebroken. On- pretje al. da zorgvuldig gap.ktc «pul- gebruik makeu van de radio eo de R y een telegram aan de Ministerraad, geveer 1750 stuks vee moesten ge- len weer door elkaar worden gewoeld, pers is zowat geheel in handen van in ügypte van een vermindering slacht worden. Men vermoedt, dat Maar het loopt nogal los. Spoedig ko- de regering. Worden de oppositie-bla- van de exploitatielasten van ge- de ziekte door vogels uit Duitsland men de zegeltjes op de koffer, die de den al te fel, dan is er spoedig geen bouwd onroerend goed een grote 011 Denemarken is overgebracht. vrijheid geven, boot, donane en haven- papier meer voor beschikbaar. Reeds Naar Reuter uit Cairo meldt heeft do Egyptische ouder-minister van bui- teulandso zaken, Ibrahim Farag Pasje, do beer Cucep Koopmaas, die 24 Aug. tot Nederlands gezant in Cairo is benoemd, medegedeeld, dat zijn ge loofsbrieven geadresseerd dienen te zijn aan ,De Kouing van Egypte en Soe dan". Op 24 Augustus was de kwestie van Faroeks koningschap over Soedan nog niet gerezen. Daarom waren de gele ofsbrieven dan ook voorzien van do oorspronkelijke titulatuur, name lijk „Koning van Egypte, souverein van Nubic, Scedan, Kordofan en Darfoer". De hoer Cnoop Koopmans is ech ter pas veertien dagen geleden op zijn invoering van een verdere huur- ii.i„«. verhoeinc". stijging heeft plaats gevonden ten gevolge waarvan de reeds tijdens de behandeling van de Huurwet in de Tweede Kamer krappe huurver hoging van 15 pet., ten enenmale onvoldoende is om in een redelijk onderhoud van het gebouwd onroe rend goed te voorzien. De bond dringt er op aan „deze catastrophale ontwikkeling, zowel met betrekking tot de particuliere huiseigenaren als in het belang van Veel schade, doch geen slachtoffers nieuwe standplaats aangekomen. Het ia verhoging gobruikelijk bij de audiëntie-aanvrage oon c-upic van de geloofsbrieven bij de autcriteiten achter te latep. In do nacht van Zaterdag op Zon- toet schuim te bedwingen. De opge- dag is brand uitgebroken in een op- roepen brandweer verrichtte nablus- slagplaats aan de Coenenparkstraat te 6ingswerkzaamheden. de Nederlandse bevoUlillg, een halt 'Zutphen, waarin opgeslagen waren 800 Omtrent do corzaak van deze brand toe te roepen door de onverwijlde ,ou ger8t) melkpoeder, lijnkoeken, gras- dio niot bijzonder „el «ohode veroor- mool en Iijnschroot.Hoewel de oor- gaatt0i „ordt een onderzoek ingesteld, land'donkere perspectieven biedt. Het aaak niet kon worden vastgesteld ia Vermoedelijk ia de brand door het te i« de droogte, die vooral in het Noor- hot waarachtjohjk, dat de brand ent- bard 8tokeo ïan ccn kachel ont8taan. toen leefdo do algemene gedachte, dat Peron met grote meerderheid van stem-J men gekozen zou worden. (Die verwach ting is inmiddels bewaarheid. Red.). Vooral do arbeiders zijn hem trouw gebleven, maar het ideaal om alle ar beiders in een regeringssyndicaat on der to brengen is nog niet gelukt.' Ook do vrouwen stemmen mee, want Evita heeft het kiesrecht voor vroa- wen ingevoerd. Marinctrocpon waken tegen fraude tijdens do verkiezingen. Vroeger was bodrog heel gewoon. Iu^ tussen maakt Argentinië een crisis door, die voor de economie van het Emballeur bedroog emigranten Twee emigranten zijn gedupeerd door do kwade practijken van do 44-jarige .emballeur J. C. J. G. uit Den Haag. Vcor zijn vertrek naar Australië had 'een van hen 640 gulden aan G. ge geven vcor emballage en verzendkos ten. Tevens had hij hem de beschik king gegeven ever de inboedel, die verzenden moest worden. G. echter .heeft het geld opgemaakt en een deel van 3e inboedel bij de Bank van Le ning beleend. Dit bleek, toen dc emi grant ongeduldig geworden door het uitblijven van zijn meubels, uit Aus tralië een briefje stuurde naar de Haagse politie. Bij het onderzoek van de re cherche kwam tevens aan het licht, dat G. nog een andere emigrant heeft bedrogen. Do inboedel, die hom door dezo emigrant wa6 toevertrouwd, heeft hij eveneens beleend. Het millioenenplan voor Suriname Zusterschip van de „Maipu" vertrokken Zaterdagavond vertrok uit Amster-, dam voor haar eerste reis het emigran-. tenschip „Alberto Dodero" de have.i van Amsterdam. Het 11.521 b.r.0. mo- tende schip is door de Mij. „De Schel. 'staan is tengevolge van broei. De brandweer die met groot mate- 'rieel uitrukte, stond voor een moei- Op Curagao heeft de algemene lijke taak, omdnt de wind op de grote voorzitter van de Surinaamse geringsraad, Mr Dr J. A. E. Buis kool, een en ander medegedeeld over Suriname's millioenenplan, in verband waarmede zich momenteel een missie van de International Bank for Reconstruction and Deve- deur van het perceel stond, waardoor ,deze niet geopend kon worden. Het gelukte na vele uren de brand te be- droogt< den des lands, landbonw en .veeteelt veel schade berokkent. We zijn Jan ook wel erg nieuwsgierig hoe het er te Tres Arroyos uit zal zien. Maar Zondagavond te ongeveer 7 unr brak daarover een volgende keer. brand uit in een blok van drie wo- Drie gezinnen dakloos ningen te Hartwerd bij Bolsward, be- wccDd door de families G. Kooi, S. Cornelio. perkon tot de eigenlijke haard in bet Jansma en J. Bulthuis, waarvan de grasmeet en de melkpoeder. Het Bras- familie Kcoi afwezig wes. Spoedig meel en do melkpoeder werden zfiveel 8tcnd be, blok huizen in lichterlnaie. mogelijk naar buiten gedragen. Hoe De brandweer van Bclsward en van do voor Argentijnse rekening gebouwd lopment in Suriname bevindt -er groot de schade is, kon nog niet vast- Witwarsum waren spoedig ter plaatse, eu biedt accomodatic voor 730 emi-, bestudering van de verschillende gostold worden. De opslagruimte zelf maar tondon niet verhinderen, dat de granten. objecten, die het plan omvat. heeft voornamelijk schade aan bet dak buizon totaai uitbrandden. Ook een fourage-pakhuis van de heer G. Dijk stra brandde uit. De materiële schade aandoeD. Daar zullen emigranten inschepen. zich eveneens Onder meer maken 300 Duitse ~eml-~ Dit tien-jaren-plan, zo vertelde de opgelopen, granten deze reis mee. Zij zouden oan- heer Buiskool, is geheel uitgegaan vankelijk met de op 4 November on- van de Surinaamse regering. Met dcrweg naar Hamburg vergane „Mai- het Nickerie-plan is hiermee een be- pu" van deze havenplaats naar Znid drag gemoeid van 80 tot 100 mil- Amcrika vertrekken. li(>en gulden (Sur. Crt.). Verder De „Alberto Dodero" zal, alvorens wacht nog op uitvoering het com- de oceaan over te steken, Lissabon binatie-plan Suriname-rivier (pl£n- van Blommenstein), dat op ruim 130 millioen gulden wordt geraamd. Dit laatste plan beoogt, zoals he kend, het bevaarbaar maken van de i Suriname-rivier door de bouw van brand vrijwel meester. Teen was ech- agentscnap ts S kjravcniiagc een stuwdam bij Brokopondo waar- ter de verfmalerij volkomen uitgebrand, De daders ingerekend door energie uit waterkracht kan lerwijl de buik-afdeling aanzienlijke worden verkregen. Voor het typisch schade had opgelopen. Zaterdagmiddag is oon overval gen agrarische Suriname opent zich hier- Omtrent do oorzaak is nog niets pleegd op ccn postagentschap aan de door de mogelijkheid van industry- beleend. De schsde, welke op pl.in. Zuiderparklaan te 's-Gravenhage. lisatie. De bauxiet, die nu wordt uit- f 200.000 werd geraamd, is door ver- De overval werd gepleegd door 2 gevoerd, zou dan in Suriname zalf zekoring gedekt, jongemannen van ongeveer 25 jaar oud, kunnen worden verwerkt. Naast de die eerst postzegels in hot agentschap, Interbankcommlssie bestuderen ook dat door een moedor on doohter in buitenlandse maatschappijen de nio- sigarenwinkel wordt gedreven, gelijkheden van dit plan. Met ha- Brutale overval op post- Verfmalerij uitgebrand Zaterdagmorgen tegen half vijf werd de Apeldoornse brandweer gealarmeerd voor een uitslaande brand in de N.V. Vorfstoffenfabriek „Holland", gelegen aan bet Kanaal Zuid. Het vuur, dat over een oppervlakte van pl.rn. 400 viekante meter wcedde, werd met tien Qtralen bestreden en na oen uur hord werken was men de r— Een Amerikaanse reddingsploeg heeft Zaterdag 26 lijken uit het Ame rikaanse vliegtuig, dat Dinsdag jl. in do bergen nabij Clermont Ferrand is neergestort, geborgen. Er bevonden zich 36 leden van de Amerikaanse lucht macht .jn het toestel. Het horloge van een der slachtoffers liep nog. Men is aanzienlijk. Naar de oorzaak stelt hoopte do overige 10 lijken tegen Zon de politie een onderzoek in. dag eveneens geborgen te hebbe Ingezonden mededeling één van de RECHTZAKEN S.S.cr ter dood veroordeeld Talrijk arrestanten liet hij zwaar mishandelen De Bijzondere Raad van Cassatie heeft de doodstraf uitgesproken over de voormalige SS-er A. J. Pie- ters uit Groningen, die zich enige tijd geleden door de rechtbank te Haarlem tot levenslange gevange nisstraf hoorde veroordelen. Als commandant van een SS „Jagd- Kommando" had P. gedurende de laatste periode van de bezetting een1 aantal arrestanten gruwelijk mis handeld of door zijn minderen la ten mishandelen. Bij de uitspraak somde de president van de Raad een lange ceel van mishandelingen op, waardoor P. had getracht van zijn slachtoffers bepaalde bekentenissen los te krijgen. Tengevolge hiervan waren verscheidene personen voor het leven verminkt en anderen wa- reni overleden. De Procureur-Generaal bij de Raad concludeerde veertien dagen geleden tot de doodstraf in deze zaak. Daar de gruwelen door P. ge pleegd, „in hun afgrijselijheid door bijna geen andere geëvenaard wor den" aldus het vonnis, werd de doodstraf voor P. door de Raad als de juiste straf beschouwd. FEUILLETON 41 kochten. Vervolgens vroog een hunne» druk gaf Dr Buiskool te kennen, dat om sigaretten. Do dochter begaf zich de Surinaamse regering generlei naar do andere toonbank. Een der toezegging tot exploitatie of anders-. Roman door L. K. van der Linden „Als buitengewone bijzonderheid dat te ontgaan, hadden de meesten wel een paar blaren over! Kapitein Borel grinnikte: „Vind je dat zo erg, Lodewijk? Wandelen is goed voor de lijn, jongen! Je wordt veel te dik". „Kapitein, ik loop me altyd door aan de voeten en tussen de tenen en dat is geen kleinigheid!" „Wat talkpoeder in je sokken en Brand in kerkgebouw Tijdens de dienst is Zondagmorgen brand uitgebroken in de Gor. Kork te Zijldyk, 12 K.M. ten Noorden van Appingedam (Gr.) Do gemeonto vorliet ordelijk het 1 jongemannen gaf hoar een harde klap zins aan deze maatschappijen he&ft kerkgebouw. Aangezien het dorp geen kan ik er aan toe voegen, dat de in je luier, m'n jongen. Da's een met een voorwerp in het gezioht, waar-, gedaan. Deze onderzoeken op eigen brandweer rijk is, word do spuit van drie Vans, zoals zij hier op het bu- reuzemiddel!" door haar bril vernield werd on con risico de technische en economische Appingdedam gewaarschuwd. Ondertus- reau doorgaans genoemd worden, Bernard trachtte er nog nf tc ko- wondo aan haar nous ontstond. mogelijkheden van het plan en de bod snelden volen met braudblusappa- de erepalm van de overwinning voor men. „Kapitein, zou ik niet mogen Do moedor vluchtte gillend uit hot Surinaamse regering staat het val- roten too. Men slaagde or in de brand onze compagnie veroverd hebben, ruilen met van Vliet? Die loopt afgeschormdo hokje van het postogent- komen vrij contracten af te sluiten, 'in hot ougoveor 80 joar oudo korkjo door als nummer één, twee en drie reusachtig goed. Ik heb werkelijk te slagen en wel in de volgorde van geen benen voor die marsen van Brakel, van Vliet, van Delden". Hij kapitein Wagner", stond op en drukte het drietal de „Het zou mij niet kunnen sche- hand. „Het spijt me, dat het klaver- len, kapitein", voegde Barend er blad nu uit elkaar gerukt moet wor- aan toe, die medelijden had met de den, want van Brakel en van Vliet arme Bernard, komen in de eerste compagnie by „Erg kameraadschappelijk aange- kapitein Reintjes van Veerse en van boden, van Vliet, maar tot mijn spijt Zaterdag nrrivverdon in Nodcrland de weging kondon worden genomen, door Delden in de tweede bij kapitein kan ik daar niet op in gaan. Je weet Australischs minister van Buitenlands. Nederland on Indonesia 'juist bespre, Wagner", rnmnslo^i datTou et^n'ft voel kingon, waarbij Niouw Guinea even- „Ik bij kapitein Wagner, kapt- rompslomp dat zou geven. Ik voel Zaken on «ijn oohtgonoto. Do minuter da d> (t(. ï(md<m tein?" kreunde Barend ontzet. er bovendien niet veel voor, omdat komt besprekingen voeren met minis- non> j Kapitein Wagner werd de loop- ik het idee heb, dat van Delden ge- tor Stikkor on dr. Droes. Dezo bespre- Deze voorstellon hieldon somonwsr- kapitein genoemd. Hij was specia- makkelijk als nummer een of twee kingen houden verband mot do kwes- king op allerlei gebied in en weren list in alle soorten marsen, zoals had kunnen slagen. Het blijft dus gebaseord op hot prlncipo, dat Ne- lange-afstandsmars, snelheidsmars, z°- Zorg, dat de sergeants-strepen derland dc oouvereiniteit over We»t, hindernismars en nachtmars, meest- a° spoedig mogelijk op de mouwen Nieuw-Guineo eou behouden. al nog gevolgd door een pittige veld- komen". Over do emigratie van Nodorlandors dionstoefening of eon stormaanval schap. Do tweodo dader deed daarop eon greep iu do geldkist von hot zeer drukke kontoor, waar dagelijks voor duizenden guldens omgaat. In do verwarring van hot publiek in de winkel ontsnapten do mannonl Een sprong iu con taxi, doch do chauf feur weigerde to rijden. Do man sprong uit dc wngen on werd door hot pu-, bliek gegrepen. Do ander liep In do armen van oon telegrambesteller, dio hem vasthield, totdat do politie hom kon overnemen. Bcido mannen zijn in het hoofdbureau opgesloten. Do recherche vond op do vloer van het agentschap een met lappon omwik kelde bajonet, waarvan de punt blank was gelaten. De kwestie Nieuw-Gulnea aan de orde tie Niouw-Guinea. Ovorigons liet do minister zioh slechts in voorzichtige termon uit over do aard der bespre-, kingen. Wol liet hij doorschemeren, dat zij verbond houdon met het plan van Vvw. «v v«~. Ze konden gaan. Bernard' schold naar Australiësprak minister Casey tegen een van de hoogste duinen, een uur aan één stuk door, tot gTOot met vcol lof. „Uw mensen rijn eerste In het begin waren er massa's uit- vermaak van de anderen. Hy maak- klos emigranten. En dit zog ik u niet vallers, maar daar werd al gauw te Barend uit voor bedrieger, op- vcruanu uuuu«u F.«„ om iets plezierigs te zeggen, maar om- iets op gevonden. De zwaarste mar- lichter en paardenvanger, ondanks Australië terzake samenwerking tus- dat ik het meen. Wij verwachten 25 sen werden namelijk voor de Vry- zyn edelmoedig aanbod om te rui sen Australië cn Nederland op Nieuw duizend Nederlanders por jaar te kon- dag bewaard. Waren er dan uit- len. Het baatte allemaal mets: Ber- Guinca, waarover ruim een half jaar nen gebruiken, zowol geschoolden als vallers, dan moesten die Zaterdag- nard moest naar de loopkapitein. geleden niet officieel door Australië ongeschoolden. Do Nedorlnndors pas-I morgen op het ziekenrapport komen - nnn Nederland voorstellen rijn go- sen zich bijzonder goed aan en wor- en kregen twee dagen kwartierziek. De promotie moest natuurlijk ge- ploatst zien, aldus het Sovjet-nieuws- donn. Voorstellen die toon door de den makkelijk in do Australisohe bei Dit betekende Zaterdagmiddag en vierd worden. Arend en Bernard bureau „Ta'ss". Nederlandse regering moeilijk in over-,volklng opgeooraen'fj Zondag in de kazerne blijven. Om waren altijd nogal ruim by kas. Het De Sovjet-minister van Buiten- londso Zaken Andrei Wysjinsky, heeft oon beroep gedoon op do voorzitter der nlgomcnc vergadering der Verenig de Noties, Luis Padilla Nervo, om de levens to redden van de ,',Griekso Pa triotten", dio zich tegenover een von nis von een militair tribunaal ge- salaris van hun burgerbetrekking ging gedeeltelijk door. Barend had nog wel wat op z'n spaarbankboekje maar daar wilde hij niet aankomen Dat begrepen de vrienden wel en spraken af, dat zij hem vry zouden houden. De eerstvolgende Zaterdag ging het drietal vrolijk de kazerne uit, de nieuwe blinkende strepen op de mouwen. Zij hadden alle drie een meisje. Die waren al ingelicht en stonden hen buiten de kazerne op te wachten. Met hun zessen gingen ze de stad in. Bernard was de kas sier. Die betaalde alles en zou later met Arend afrekenen. Ze begonnen met een goed diner en bezochten daarna verschillende caffé's en ca barets. Het werd een dolle avond en er werd vr(j veel gedronken, ook door de meisjes. Paula, Barends meisje, hing op het laatst half dron ken aan zijn arm. Zelf was hij ook niet goed nuchter meer, evenmin als de anderen. In deze toestand stelde Paula voor nog een poosje het Haagse Bos in te gaan. De an deren vonden dit een pracht-idee. In de buurt van het Staatsspoor station zagen ze een groep mensen bij elkaar staan. „Een opstootje, jongensl" meende Bernard. „Laten we eens kijken, wat er aan de hand is!" Dichterbij gekomen bleek hen, dat een troepje Heilsoldaten een straatprediking hield. Ze bleven er even bij staan. Een vrouwelijke of ficier sprak. Het licht van een straatlantaarn viel vol in het ge zicht. Barend keek geboeid naar het knappe, bleke gezicht met de lichtblauwe, min of meer droeve ogen, (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1951 | | pagina 2