m Melk blijft het voordeligst! LIEBE '47 Het meest gelezen blad Zierikzeesche Nieuwsbode Neem vooral NU 1 driekwart liter melk voor elki SUCCESJES Meer omzet door reclame I Jaegerwol „De Wolbaal" Laatste nieuws 650 ADVERTENTIES Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon JOHANNES MARINUS (Hans) R. DEN HAAN F. A. DEN HAAN- v. d. SANDE Zonnemaire A 64. 16 November 1951 Heden overleed, zacht en kalm, in het ziekenhuis te Noordgouwe, onze echtge noot en vader PIETER BERREVOETS Fz. in de ouderdom van 71 jaar en 5 maanden. Serooskerke, 16 Nov. 1951 2e Inlaag M. J. BERREVOETS-BOOT C. W. BERREVOETS Goes: S. J. BERREVOETS Voor de talrijke bewijzen van belangstelling, medeleven en hulp, ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde zoon en broeder, CORNELIS LAND MAN, betuigen wij onze har telijke dank. Wed. M. Landman-Verboom J. Landman L. Landman. Brouwershaven, 19 Nov. 1951 Gelieve geen geld of goederen af te geven aan Wed. J. PAD- MOS-v. d. Berge, Zuidwelle- straat B 290 Zierikzee, daar door mij voor geen betaling wordt ingestaan. A. M. PADMOS, Zierikzee Met Mei een ARBEIDER i gevraagd. C. Deïst, Eikerzee. Te koop: 3 Vaarzen en 1 Vare Koe, t.b.c.-vrij. L. W. Boot, Moriaanshoofd. Gevraagd: JONGEN om vee te verzorgen H. J. VAN DE ZANDE, B 71, Nieuwerkerk. j op^ houwen-Duiveland is de (14 regels) f 1,— per stuk Te koop: Een hondenhok en -mand, oanjo en Mosquito met of zon der rijwiel. Te bevr. agent van dit blad te Schuddebeurs. ie koop gevraagd: Een in goede staat verkerende wafelbiljart Donkere weg B 114 Noordgouwe. 2de hands Buta-gasleiding. - Aanbiedingen aan Agent v. Leeuwen, Schuddebeurs. Opgevangen: zwartbonte 1W jarige VAARS. D. J. HANSE, tel. 13, Seroos- Kerke. Met Maart gevraagd een KNECHT of ARBEIDERSKNECHT woning beschikbaar. C. J. v. d. PANNE, Burgh. Köhler naaimachines de bestel Handnaaimachines ringspoel zolang de voorraad strekt reclame prijs f 269,50 Ook te leveren in Trap-en Salonkastmeubels. ruime keus Volledige garantie en gratis lessen Wij rullen uw oude machine eventueel ook in. Naaimachinehandel G. J. Wilbrink en Zoon Korte St.-Janstraat 356 Zierikzee - Telef. 228 het ideaal dragen tegen rheumatiek 1 VANAF f 1,78 - f3,29 Met nylon f 2,55 krimpvrij f 1,97 Uw speciale adres Zierikzee Te pachten gevraagd: 8 a 10 gemeten WEILAND Hulpkantoor Noordwelle. WEQK EN QEDPUFS 'KLEDING Iill.M.l.llil.lllHl.MIW» HEDENAVOND 8 UUR is een geniale film die niet zal nalaten een diepe en blijvende indruk op U te maken. Toegang 18 Jaar Koopt bij onze adverteerden Uiterste tminigheld tijdens de piek-uren Maak Uu> stofzuiger niet medeplichtig! U zoudt Uw stofzuiger niet willen missen, maar de electrlcltelt die hij verbruikt kan niemand missen. Daarom wacht U liever even met Uw werkzaamheden tot de plek-uren voorbij zijn. Dus ook géén kacheltjes, géén strijkijzers en andere toestellen gebrui ken. Angstvallig zuinig óók met licht I Worden de centrales over belast, dan kunt U In het donker komen te zitten. Kijk dus eerst op de klok, voor U stroom gaat gebruiken, 's Zaterdagmiddags en 's Zondags zijn er geen plek-uren. morgens van 7MO~9 V avonds van 4.SO-61 De onderhandelingen te Panmoendjon Zondagochtend zijn de bespre kingen te Panmoendjon na 80 minu ten geschorst. De Noordelijken heb ben hun antwoord op het voorstel binnen dertig dagen een overeen komst te sluiten' over een wapen stilstand, nog uitgesteld. Een officier van de berichten dienst der verbondenen verklaarde na de bijeenkomst: „Mijns inziens zijn wij dichter by elkaar geko men dan ooit". De Noordelijken schenen tevre den te zijn met de antwoorden op hun vragen. Zij verzochten verda ging van de vergadering tot heden (Maandag) om het voorstel verder te kunnen bestuderen. Russische nota inzake Triësl De Sowjet-Russische vice-Minister van Buitenlandse Zaken, Andrei Gromyko, heeft de diplomatieke vertegenwoordigers van de drie Westelyke Grote Mogendheden naar het Kremlin ontboden en hun een nota overhandigd betreffende het vraagstuk Triëst. De Sowjet-Unie eist „terugtrek king van alle buitenlandse troepen uit het gebied van Triëst en de op heffing van de onwettige Engels- Amerikaanse militaire- en vloot- basis aldaar". In de nota wordt voorgesteld, dat de Veiligheidsraad zonder verwijl stappen neemt om een gouverneur voor „het vrije gebied van Triëst" aan te stellen, zoals in het vredes verdrag bepaald is. 103-jarige overleden In de ouderdom van 103 jaren is Zaterdagnacht overleden de oudste inwoonster van Drenthe en waar schijnlijk van geheel Nederland, de weduwe Martha Jansen-Steen te Ide, gemeente Vries. Op 12 Augus tus vierde zij haar 103e verjaardag. Op deze voor haar zo heuglijke dag werden bewijzen van belangstelling uit het gehele land ontvangen. Achttien Nederlandse Korea- vrijwilligers arriveerden Zondag per vliegtuig in Nicosia op Cyprus. Zij hebben de nacht daar doorge bracht en vlogen heden (Maandag) naar Amsterdam. Frankrijk zal vandaag bijna zonder kranten zijn als gevolg van een staking van 24 uur van de em- ployé's van de krantendrukkerijen. De staking is uitgeroepen uit soli dariteit met de stakers in Marseille Slechts kleine plaatselijke bladen zullen verschijnen. Do voorzitter van het Amerikaan- se vakverbond do C.I.O., Philip Mur ray, heeft verklaard, dat er 20 m 1- lioon ongeorganiseerde arbeiders in de Verenigde Stuten zijn, die onder het standaardpeil leven. ONDERWIJS Geslaagd voor diploma Machine- schrijven B de heren A. J. Hendrik- se te Capelie en A. J. Koster te Zierikzee, beide opgeleid door de heer N. H. Siebrecht te Zierikzee vrouw, die nog in bed lag op baar verzoek een warme kruik en een kopje thee gebracht had, verdween hij weer via de keukendeur. Hij keerde echter voor de tweede keer terug en ver telde zijn vrouw, dat hij 300 gulden van zijn patroon had verloren. Dit geld bleek echter later verduisterd te zijn. Zijn vrouw had daarop het bed verlaten en wilde de patroon van haar man gaau bellen. Zij voegde haar echt genoot een grievende opmerking toe, waarop deze zijn vrouw, die slechts ten dele gekleed was, met een priem stak. Een buurvrouw had tenslotte mevr. B. ontzet. Rekening houdende met het psy chiatrisch rapport, dat sprak van ver minderd toerekenbaar, eiste de officier negen maanden met aftrek waarvan vijf maanden voorwaardelijk en onder toezichtstelling van de reclassering. Uitspraak 30 November, B(J de moeilijkheden in de woningvoorziening, die worden ver oorzaakt door de kapitaalschaarste kan de premieregeling woningsplit sing in sommige gevallen uitkomst brengen. Van belang is in verband hiermede, dat deze regeling op 13 November zodanig is gewyzigd, dat thans kan worden goedgevonden, dat, indien nodig, ten hoogste twee vertrekken' worden aangebouwd te gen voorheen slechts een. Prinses Elisabeth en haar echt genoot, de Hertog van Edinburg, zijn Zaterdag, na een verbiyf van zes weken in Canada, te Londen te ruggekeerd, RECHTZAKEN Man stak zijn vrouw met een priem In do ochtend van do 23e Juni jl. bad de 54-jarige chauffeur uit Die- mon, P. Bakker, na oen twistgesprek met zijn 52-jarige echtgenote honr in een vlaag vaa wanhoop eerst in hun slaapkamer en later op de gang mot een priem zeven ongevaarlijke steken toegebracht. No dozo daad snelde hij naar de keukon, greep een tafelmes en poogde daarmede zijn hola door tk snijden. Bewusteloos werd hij naar net ziekenhuis vervoerd, woor hij mot bloedtransfusies iu hot levon kon wor den gehouden.' •/rijdag stond do man terecht voor de Amsterdamse roohtbonk. Hij wns de bewuste morgen hot huis uitgegaan met zijn 16-jarig dochtertjo. Korte tijd later keerde hij alleen terug onder het voorwendsel, dat hij zijn obonno- meot vergeten had. Nadat hij ttyn KERKNIEUWS De verhouding Ned. Herv. Kerk en School Enige tijd geleden heeft dc kerke- raod dor Nederlands Hervormde Ge meente van Hardegarijp zich tot do leden der gemeente gewend met be trekking tot hun verantwoordelijkheid voer de opvoeding hunner kinderen. De kerkeraad sprak daarbij als zijn mening uitdat geen enkel schooltype het monopolie bezit om dc kinderen op te voeden tot christenen en dot dc doopbelofte niet bij voorbaat de ouders kan verplichten tot het kiezen van een bepaald schooltype. Deze uit spraak heeft in de kringen van het christolijk enderwijs enige deining ge geven, zedat nu het werkverband van de Hervormde onderwijzers in overleg met do Hervormde Raad voor Kerk on school, welke raad ook door de korkernad van Hardegarijp in hot over leg betreffende de bcdocldo bckond- moking word botrokken, oen oponbaro vorgodoring hooft uitgeschreven, dio nan dit probleem gowijd zou zijn. In doze vorgodoring znl prof. dr. G. G. van Niftrik te Amsterdam, spreken ovor „Hardegarijp oen token". Do bijeenkomst wordt gehouden in hot Jaarbeursgebouw te Utrecht, op Za- terdog 1 December. Zendingssamenkomston Deze week worden in verschillen de plaatsen op Schouwen-Duiveland zendingssamenkomsten gehouden en wel heden (Maandag) avond te Nieuwerkerk, Dinsdag te Bruinisse, Woensdag te Zonnemaire, Donder dag te Zierikzee en Vrydag te Haamstede. Als spreker hoopt op te treden Ds. J. Swaak, Ned. Herv. predikant te Burgh, die enige jaren als zen dingspredikant in Indonesië werk zaam was. Voorts wordt de geluids film „Gaat uit in de wereld" ver toond en verlenen zangkoren hun medewerking. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hellendoorn: A. H. Lentz, Appelscha; te Kampen: M. M. de Jong, Nieuw Vennep en H. N. v. Hensbergen, Schalkwijk; te Rot- terdam-Charlois (3 vacatures): C. J. P. Mackaay, Amersfoort, A. Mak- kenze, Tienhoven en W. Anker, Hèusden. Aangenomen naar Aalsum-Wet- sens (toez.): cand. Jhr. C. v. Eysin- ga, Sint Nicolaasga. Geref. Kerk Tweetal te Middelburg (vac.-Dr. Oussoren): K. W. Dercksen, Maas sluis en W. J. Meister, Overschie. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Beroepen te Zaandam: G. Ph. Pieffers, Bussum. Chr. Geref. Kerk Beroepen te Gouda: W. F. Laman, Rotterdam-W.; te Leeuwarden: B. v. Smeden, Rotterdam-Z. en- fruitmarkt over de periode van 9 tot 16 Nov. het volgende mede: Het prijsverloop in de afgelopen verslagweek had een onstabiel ka rakter. Over het algemeen lagen de groenten- en fruitnoteringen op de veilingen een stuk lager dan in de hier aan voorafgegane week. Door het zachte weer van de laatste week was er weinig belangstelling voor de winterproducten. De prijzen voor spruiten daalden. Voor export goedgekeurde uien, welke naar Engeland en Duitsland werden uitgevoerd, brachten 28-31 cent per kg op. Door het tekort aan uien in Europa wordt nog een ver dere prijsstijging verwacht. Daar een betekenend percentage van de Nederlandse uien dit jaar niet voor export in aanmerking komt, zullen de prijzen voor het binnenland waarschijnlijk op hetzelfde niveau blijven liggen. Van het fruit konden alleen de druiven zich handhaven. Door goede vraag uit Duitsland op 14 Nov. no teerden de Alicante van f 1,27 tot f 1,38 per kg. De afzet van het harde fruit daarentegen daalde gemiddeld met 10 cent per kg. Als directe oorzaken zijn o.a. te vermelden de invoerstop voor vers fruit in Engeland per 9 Nov. en de exportheffing op appelen per 14 Nov., welke naar België werden uit gevoerd. Alhoewel deze exporthef fing alleen op Woensdag j.l. van kracht was, bestaat er élke dag de mogelijkheid dat deze heffingen op nieuw worden vastgesteld. Voor het verdere verloop van de export van fruit zijn dan ook geen voorspellin gen te doen. Geref. Gemeente Beroepen te Dordrecht: A. Ver- gunst, Zeist. MARKTBERICHTEN Coöp. Veilingsvereniging Zierikzee Veiling van 16 November Andy vie f 4,50-17, tomaten f 13- 24, prei f 21-27, kroten f 8-12, wit lof f 50-54, rode kool f 12-14, sav. kool f 1317, putjeskool f 18, witte kool f 7-8, boerekool f 5-6, spruiten f 40-46, bospeen f 11-19, bloemkool f 20-61, knolseldery f 7- 8, kropsla f 4-7. Appels en peren: Campagne f 30, Goudreinette f 18- 32, Jonathan f 38, Glorie van Hol land' f 24-26, Groninger Kroon f 20- 32, Sterappel f 26-31, Notarisappel f 15-32, Zw. wynpeer f 16-35, B. A. Lucas f 32-46, Sint Rémy f 25-35, Emil d'Heijst f 42, Kleipeer f 21-32, Nouveau Poiteau f 26-33, druiven I f 119-125, idem H f 64-110. Uien (export) f 30,90. Alles per 100 kg, stuks of bos. De groenten- en fruitmarkten Het Centraal bureau van de tuin bouwveilingen in Nederland deelt over bet verloop van de groenten- MODEPRAATJE verzorgd door Atelier Croon Beatrijsstraat 4, Rotterdam, ONS SUCCES-PATROON VAN DE WEEK Mooie jasschort met lange mouw welke ook als japon of ochtend japon gebruikt kan worden. De in de taille aangezette rok valt iets klokkend. In de taille vallen een paar coupenaadjes. De leuke zak, de kraag en de onder kant van de mouw worden afge werkt met een gekarteld galon netje, wat in vele kleuren te koop is en goed gewassen kan worden. De hals valt met een revert je maar kan ook dicht ge dragen worden. Lange losse mouw. Het patroon is verkrh'gbaar in maat 40, 42, 44, 46, 48, 50 en 52 k f 0,85. - Benodigde stof van 80 cm breed resp. 4.00, 4.25, 4.50, 4.76, 5.00, 6.25 en 5.50 meter. Hoe bestel ik mijn patroon? Plak aan de adreszyde van een briefkaart naast de frankeerzegel het verschuldigde bedrag aan geldige postzegels en zendt deze aan: Atelier Croon, Bcatrijsstr. 4, Rotterdam. Schryf aan de andere zyde dui- deiyk naam, adres, woonplaats, nummer en maat van het ge wenste 'model. Plak nooit meer dan f 1,op een briefkaart? wat meer geplakt wordt is waardeloos. Giirostor- lingen op No. 271291 eveneens ten name van Atelier Croon. Afgehaald elke dag van 9 tot 12 en van 2 tot 6 uur, behalve Zaterdags.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1951 | | pagina 4