£>üd Overdenking Griep?rfMijnHardljetQ Stad en Provincie PUROL GENEEST Demonstratie Joja corsetten Fa J. LA6Z0WSKI WOONHUIS N.V. Waterleiding-Maatschappij Schouwen-Duiveland - Zierikzee „Ik weet: Mt]a Verlosser leeft" Job 1923. IJlt verschillende gegevens in het boek Job wordt afgeleid dat de hoofdpersoon, naar wien dit boek genoemd is, geleefd heeft in de tijd der aartsvaders. Met andere woor den: het is mogeUjk dat de geschie denis van de ladende Job heeft plaats gevonden ongeveer evenveel jaren vóór Christus' geboorte als wij nA Christus leven. Overzien wü die vele eeuwen, dan wordt met recht duidelijk dat geloof geen dooddoener is, maar een leven de krachtig werkende realiteit die het meest verschrompelde en ter neergeslagen bestaan bezielt met een onverwoestbaar vertrouwen. De inkt van Jobs geschreven woord is nog niet verbleekt, neen, naar zijn eigen woorden en wens is zijn laatste en enige levenshouvast met een ijzeren griffel en lood voor eeuwig in een rots gehouwen. We zien in hoofdstuk 19 de zwaar beproefde, de tot wanhoop gekwel de: „Mijn vrije gaan is toegemuurd, geen doortocht heb ik meer, en over mijne paden legt Hij slechts duister nisAls een gekooide tast hij naar ruimte, doch stoot tegen de tra lies van wanbegrip, verlating en li chamelijke ontbinding. En toch midden uit de benauwendste smart van het niet kunnen begrijpen waar om hem dit alles moet overkomen, breekt de laatste zekerheid baan als een verlossing in bange pijn: ook al begrijp ik van God niets en nog min der van mijn ellendige toestand, ik weet; mijn Verlosser leeftl Onwetend was Job gewikkeld in een twistgeding tussen God en sa tan. Onwetend slaat hij hier de sa tan door zijn geloof midden in de gebrekkigheid en ellende van zijn bestaan. Dit geeft te denken. Wat weten wij vermoedelijk weinig van de ach tergrond van al onze moeiten, en pij nen. Maar nu we bij Job de achter grond kennen is het toch van grote betekenis te weten dat de slagen die ons neerdrukken niet zinloos zijn. Niet zinloos, want Jezus Christus de Verlosser leeft! Niet zinloos zo lang de.mens juist tegen de duistere achtergrond van ellende en zwak heid, dit licht mag opheffen als een teken van overwinning: Ik geloof: mijn Verlosser leeftl Niet zinloos in dien vaststaat dat het eerbewijs aan de Verlosser de eerste en voor naamste taak is. T. Passagiersüjstm.s. „Langkoeas" De passagierslijst Tan het motorschip „Langkoeaa" dat 28 October van Dja karta naar Rotterdam is vertrokken, ligt voor belangstellenden ter inzage op ons redactiebureau, Lange Nobel-, straat A 171, Zierikzee, Vrouwenbond P. v. d. A- Woensdag 7 November jL, hield de Vrouwenbond ven de Per tij ven de Arbeid baar oprichtingsvergadering. Mevr. do Vlieger-do Vlieger uit Middel burg hield een rode over „Do teek der vrouwen ia de maatschappij". Ne efloop werd er een voorlopig bestuur gekozen onder voorzitterschap vea uievr. de wed. Padmos-de Moor. Er weren 16 vrouwen aanwezig. Overeenkomstig het verzoek ven de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zei de vacantia voor de openbare lagere- en kleuterschool bi) de jaarwisseling met een week wor den verlengd, i.v.m. de precaire brand- stoiieupositie. Vandaag zal door de burgemeester de opening plaats hebben van de nieu we vlasfabriek van de beer v. Felius aan do Boogerdweg alhier, Naar vernomen wordt zei het pereoneel van de vrijwillige brandweer dezer gemeente binnenkort worden ge üniformeerd. Waterdichte kleding zal worden aangekocht, voorzien van de emblemen van de brandweer. De bij deze uniformen behorendo helmen zijn reeds in haar bezit. Noordgouwe worden vervoerd, waar een der vingers moest worden geamputeerd, terwijl enkele andere vingere zwaar gekwetst waren. BRUINISSE Een geslaagde aardappel collecte Wat in sommige gemeenten in Zee land al jaren wordt gedaan, werd in deze gemeente voor bet ecret gepro beerd, nl. een aardappelcollccte voor de inrichting Kindcrzorg te Middelburg. Bijna iedere landbouwer in onze polder werkte mee en 22 zakken aardappelen konden worden verzonden. De werkzaamheden aan de Rijksweg No. 18 Het mooie weer in Ootober werkte ook mee om de werkzaamheden aan do weg ZijpeZierikzee (Bijksweg no. 18) flink te doen opschieten. De twee de betonnen rijbaan kwam gereed en een begin werd gemaakt met de klin- kerbcótratiug van de daarvoor in aan merking komende plaatsen. Dezer da gen wordt een begin gemaakt met do KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vicaris te Ouwer- kerk: cand. E. P. Kuin, Bergen (N.H.), die deze benoeming heeft aangenomen. Beroepen te Enschedé: J. Dirkse, seer. N.C.S.V., pred. voor bjjz. werk zaamheden, Zeist. Aangenomen naar Sneek: Dr. K. H. Siccama, Bedum. Bedankt voor Klundert: M. Otte- vanger, Leiden. Geref. Kerk Beroepen te Aarlanderveen: W. J. van Hoek, Zuilichem. Chr. Geref. Kerk Bedankt voor Enschedé: A. Hil- bers, Oud-Beijerland. Vrij Evangelische Gemeente Beroepen te Rotterdam-Zuid: D. Visser, Oude Bildtzyl. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt VHEBTOG EN BOSCH, 8 November. Aangevoerd 292 etuks, waaronder 33 veulens. In verband met de ii.K. feest dag op 1 Novewber jl. moest de paar denmarkt worden verzet, waardoor korter aanvoer. De handel in goede jonge paarden was redeiyk goed, voor al de merries met papieren werden duur verkocht, de rest trager handel doch wel prijshoudend. Weinig aan voer van kwaliteiten hitten, waardoor kalme handel. Slachtpaarden matige handel. Veulens handel zeer goed, voor al de veulens met papieren werden verkocht tegen goede prijzen. Prijzen per etuk» voljarigon f 9001100} 21/g- jarigen f 800950 (met papieren bo ven notering)} lï/j-jarigen f 650825 (met papieren boven notering); merrie- Ingezonden mededeling alkalivrlj wasmiddel ongekende waskracht In 3 4 druppels! EXTRA ZACHT EN VEILIG DOOR HUIDBESCHERMEND SAPOBIEL 1«—iieii—mui ii Ui- '-•.•'jtTTfÜ1 OUWERKERK Do Zondag jl. in do Ned. Herv. kerk alhier gehouden oogstcollecte heeft do som van f 584,16 opgebracht en do kans bestaat dat door nagekomon gif- ton dit bodrog boven do f 600 zal titij- gen. Ecu mooi bedrag voor deze kleine, maar actieYO gemeentel Do bij do Ncd. Herv. gemeente be- noemdo vicaris, de Eerw. heer E. P. Kuin, hoopt Maandag 12 November a.s. alhier met zijn echtgenote te arri veren. Dc bazar voor «Nieuw Leven" was een succes Als eindresultaat der gehouden ba zar voor de muziekvereniging „Nieuw Leven" is ingekomen een netto-bedrag van ruim f 3000. Naar verluidt zal een viertal nieuwe instrumenten wor den aangeschaft, terwijl er verscheidene „op de werf" gaan voor reparatia. Het resultaat overtreft aller verwach tingen. Zoals bekend vindt op Dinsdag 20 November a.s. do verloting pleats. Met de fiets geslipt Do bietenlossor P. H. K. had, toen hij naar zijn werk fietste, het ongeval te slippen. Hij kwam hierbij zo onge lukkig terecht, dat bij do val zijn rechterhand ernstig werd gekwetst. Dokter van Hoorn behandelde de pai tiënt. ZIERIKZEE In het Ned. Herv. Verenigingsgebouw houdt de C.N.V. Dinsdagavond een pro- pagandavergadering, waarop verschil lende sprekers het woord hopen te voeren. NOORDWELLE Het aantal ter keuring aangegeven varkens over October bedroeg 8. BROUWERSHAVEN Do in deze gemeente gehouden col lecte t.b.v. do Simavi bracht f 44,13 op. Naar vernomen wordt zal do mu ziekvereniging „Apollo" in de St.-Nico- laasweok nogmaals komen verzoeke* overtollig oud papier aan haar af te staan, ter versteviging van do kas. ZONNEMAIRE Heden (Zaterdag) wordt do oudste inwoonster van Zonncmaire, mej. wed. W. van Splundcr, geb. Joh.a van Nieu- wenhuize, 89 jaar. Zij is oen van de weinige Inwoners van Zonnemaire, die nog geboren zijn in het voormalige Bommcnede. DREISCHOR Ia do maand October 1951 zijn 25 vergunningen voor huisslachting afge geven. In de gemeente zal een lijstcollecte voor het a.s. Sint Nicolaasfcest voor de kinderen van de Openbare Logere en Kleuterschool alhier, worden gehou den. De werktijden van de gemeentedienst Door de ministers van Economische- en Binnenlandse Zaken, alsmede do'-r Gedeputeerde Staten is er bij do ge meentebesturen op aangedrongen om i.v.m. de moeilijke kolensituatic, door wijziging van de werktijden van de ge meentelijke diensten des Zaterdagsoch tends zoveel mogelijk to sluiten. Bur gemeester en wethouders hebben hier aan gevolg gegeven en de werktijfoi aangepast aan de voor het Rijk en da Provincie geldende regeling. ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen BhAAJLjiLA AJl NIEUWERKERK Tot hoofd van do kleuterschool is benoemd mej. P. M. Boogert, alhier. Propaganda-actie van-het Chr. Nat. Vakverbond In het kader van de November-actie van het C.N.V. werd in hot vereni gingsgebouw alhier een zeer goed go^ slaagde propaganda-vergadering gehou den. Sprekers voor deze avond waren do heren Lousink on van der Velden, Eerstgenoemde sprak over het onder werp „De Wereld in Nood", waarbij hij voornamelijk do massagcest van onzo tijd een bedreiging voor onze samen-, loving noemde. Dit goestelijk gevaar is niet allcon angstwekkend te constates ren in de contra van hot volksloven, maar bedreigt ook hot leven op het platteland. Tegen doze nood van de moderne mens en van de wereld kan alleen de christelijke lovensstelling een bescherming zijn. De tweede spreker behandelde het onderworp „Gij en de Wereld", waarin de christelijke orga nisatie van de maatschappij, als do rechte weg gowezen werd, om de maat-; schappelijke moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden. Do plaatselijke znng- voroniging „Eén Naam is onze Hope", verleende op keurige wijzo haar mede werking op deze avond. De vorgado- ring, georganiseerd door do Jiesturon- bond van Nicuworkerk en Oosterland, stond onder leiding van haar voorzit ter do hoor S. Overbeeke alhier. BRUINISSE Ongeluk aan boord van de «Grevefingen" De matroos dor R.T.M. J. Timmei uit Middelharnis, tijdelijk werkzaam op do veerdienst ZijpeAnna-Jacobapolder van die maatschappij had hot ongeluk bij het meren van de veerboot „Grove- lingon", mot zijn hand bekneld te ro ken tussen de meerdraad. Doktor Quaak verleende eerste hulp, moor de getrof fene moest naar het ziekenhuis te aanleg van het rijwielpad. Dit betekent nog niet dat de weg al kan worden beroden. PREDIKBEURTEN Zondag 11 November Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 en 7 uur Ds. v. Roon; Verenigingsgebouw: 11 uur Ds. Pijnacker Hordijk. Kerk- werve: 2.30 uur Ds. v. d. Grift. Se- rooskerke: 10 uur Ds. v. d. Grift. Burgh: 10 uur Ds. Swaak (Zendings- dienst). Haamstede: 10 uur Ds. v. Vliet. Renesse: 3 uur Ds. Cramer (af scheid); Evangelisatie: 10 en 7 uur dhr. C. Bolijn. Noordwelle: 10 uur Ds. Cramer. Eikerzee: 10 uur Ds. Nauta (voorber. HA.). Brouwersha ven: 10 uur Dr. Sperna Weiland (oogstdienst). Zonnemaire: 10 uur Ds. v. Wyck (oogstdienst). Noord- gouwe: 7 uur Dr. Sperna Weiland. Dreischor: 10 uur Ds. Huizing (H.A.) 7 uur idem (dankz. H.A.). Ouwer- kerk: 9.30 uur Ds. Pijnacker Hor dijk. Nieuwerkerk: 11 uur Ds. Wes terhof (H.D.). Oosterland: 10 en 6 uur Ds. Radstake. Sirjansland: löu. Ds. Moerman (voorber. HA.). Brui- nisse: 11 en 5 uur Ds. v. d. Brink. St. Philipsland: 10 uur leesdienst, 2.30 uur Ds. de Lint. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur Ds. H. J. A. Haan uit Purmerend. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur Ds. Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 3 uur Ds. H. L. v. Aller uit Geersdijk. Scharen- dijke: 10 en 2.30 uur Ds. Kuitert. Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur Ds. Bremmer. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur Ds. Aalbersberg. Nieuwerkerk: 9.30 en 6 uur Ds. Vreugdenhil. Oos terland: 10 en 2.30 uur Ds. A. J. Radder uit Kamperland. Bruinisse: 9.30 uur leesdienst, 3.30 uur Ds. Bremmer. Anna-Jacobapolder: 10 en 2.30 uur Ds. Arntzen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 11.15 uur Ds. Kou- wenhoven, 3 uur idem (afscheid). Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur Ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 3 uur godsdienstoefe ning. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur Ds. v. d. Klis. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. St. Philipsland: 9.30 2.30 en 6 uur leesdienst. Oud-Geref. Kerk Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10.30 en 4.30 uur leesdienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur Ds. van Leeuwen. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 3.30 uur openluchtsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Dinsdag 2 uur gezinsbond, alles o.l.v. Ie lte. C. H. C. Kotten en lte. C, Ebbing HOOGWATER TE ZIERIKZEE Week van 11 t/m 17 November 11. 1.25 v.m. 13.42 n.m. 12. 2.13 v.m. 14.29 n.m. 13. 2.55 v.m. 15.10 n.m. 14. 3.37 v.m. 15.50 n.m. 15. 4.14 v.m. 16.26 n.m. 16. 4.40 v.m. 16.58 n.m. 17. 5.19 v.m. 17.33 n.m. Laag water ±5% uur later. Spring tij 15 Nov. Doodtij 23 Nov. veulens f 300475 (met papieren ho ger)} hengetveulcns f 275—375} hitteu f 450650; alacktpaardeu f 1,40—1,80 per kg. goélacht gewicht; veulen* tot f 2,05 per kg. geslacht gewicht. Eerstvolgende paardenmarkt i Donder dag 6 December a.e. SPORT VOETBAL Renetoe I—Zonnemaire 1 Zondag ontvangen de rood-witten Zcnucinoire ofp bezoek, waarvan in dc uitwedstrijd met 3-1 werd verloren Indien Renease revrfnohe kan nemen, kcint deze ploeg op de 2e plaats der ranglijst. Ondanks het vroege aanvang*- uur zullen velen nieuwsgierig zijn naar het spel dat Zonnemaire aan Renesse zsl voorzetten. ADVERTENTIES ONDERWIJS Examens vakbekwaamheid kruidenier Voor do to Goes gchoudon examens ter verkrijging van hot Kruidcniersdi- ploma slaagden Donderdag nog: de dames N. v. d. Zando-v. d. Hoek to Zierikzee, L. Horst-Kluit to Ellemoet en M. de Feijter-Steenland te Renesse en do heren J. Lukus en A. P. Volkori te Zierikzee, allen opgeleid door Je heer E. v. d. Zee te Goes. Vijf candi- daten werden afgewezen. AANBESTEDINGEN To Hoofdplaat is aanbesteed hot her stel, de vernieuwing en het onderhoud tot en met 30 April 1952 van de sluis-,1 dijk- ea strandwerken aan de water kering van do calamiteuze polders „Hoofdplaat en Thomaes". Hoogste in schrijver was C. v. d. Klippe te Vlis- singen voor f 42.800, laagste L. van Popering te Bruinisse Toor f 35.230, aan wie het werk is gegund. Burgerlijke stand van Zierikzee Geboren: 3 Nov. Jan Johannes Cor- nelis, z. v. Johannes C. Bolicr en Maria J. Borremans; 3. Pieternella Maatje, d. v. Anthonie C. van den Berg en Helena A. van Strien; 7. Johanna Jan na, d. v. Jan G. Baart en Dina J. Schults. Overleden: 8 Nov. Wilhclmina Chris tina Johanna van Wanrooij, 34 j., echtgenote van Aloisius Kouijzer. RADIO-PROGRAMMA Zondag 11 November HILVERSUM I. 402 M. 8 nieuws en weerberichten. 8.15 gram. 8.25 Hoogmis. 9.30 nieuws en waterstanden. 9.45 vocaal kwartet. 10 Baptisten kerkdienst. 11.30 ge wijde muziek. 11.45 gram. 12 koor zang. 12.15 Apologie. 12.35 gram. 12.40 amusementsmuziek. 12.55 .„De Pottebaas". 1 nieuws en weerberich ten. 1.10 lunchconcert. 1.35 „Uit het Boek der boeken". 1.50 piano a qua- tre mains. 2.25 philharmonisch or kest. 3.30 „Het kerkgebouw", cau serie. 3.45 gram. 4 sport. 4.30 Ves pers. 5 Oecumenische jeugddienst. 6 Oud-Katholieke Vesper. 7 gram. 7.15 „De man uit Anatoth en zijn woord: Was hij een landverrader?", causerie. 7.30 nieuws, sport en weer berichten. 7.45 actualiteiten. 7.52 boekbespreking. 8.05 De gewone man 8.12 gevarieerd programma. 10.45 avondgebed en kalender. 11 nieuws. 11.15-12 gram. HILVERSUM II. 298 M. 8 nieuws en weerberichten. 8.18 gram. 8.35 voor het platteland. 8.45 gram. 9.02 sportmededelingen. 9.05 gram. 9.45 „Geestelijk leven". 10 vo caal dubbelkwartet. 10.15 „Met en zonder omslag". 10.45 amusements muziek. 11.15 cabaret. 12 Fries pro gramma. 12.50 voor de jeugd. 1.00 nieuws en weerberichten. 1.05 me dedelingen of gram. 1.10 „New York calling". 1.15 orkestconcert. 1.50 „Even afrekenen, heren". 2 gram. 2.05 boekbespreking. 2.30 „Disco gram". 3 solistenconcert. 3.45 film praatje. 4 dansmuziek. 4.30 sport- revue. 5 amusementsmuziek. 5.25 voor de jeugd. 5.45 pianospel. 5.55 sport. 6.15 nieuws en sportuitslagen. 6.30 korte kerkdienst. 7 voor de jeugd. 7.35 bijbelvertelling. 8 nieuws 8.05 weekoverzicht. 8.15 strijkorkest 8.45 allerlei. 8.48 „Paul Vlaanderen en het Vandyke-Mysterie", hoorspel. 9.30 „Norma", opera. 11 nieuws. 11.15-12 gram. Met droefheid geven wij U kennis dat, gesterkt door de Genademiddelen van de H. Kerk, is overleden onze in nig geliefde echtgenote en moeder WILHELMINA C. J. VAN WANROOIJ in de ouderdom van 34 jaar A. KOUIJZER LOES JOPIE TINY CHRIS MARIJKE Zierikzee, 8 November 1951 Nieuwe Haven D 209 De uitvaart zal plaats heb ben in de kerk van St. Wil- librordus op Maandag 12 November te 8.15 uur Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij onze 40- jarige echtvereniging ontvan gen, zeggen wij hartelijk dank Fam. P. v. d. WEIJDE- v. d. LINDE Dreischor, 9 November 1951 Voor Uw bewijs van deelne ming, ons betoond na het over lijden van onze lieve man, va der, behuwd- en grootvader JILLES LEONARDUS KLOMPE betuigen wij U onze oprechte dank. Uit aller naam, A. M. KLOMPE-BOOGERD Schuddebeurs, November 1951 Ter overname gevr.: Sjoelbak in goede staat en met compl. aantal schijven. Br. onder lett. P, Bureau van dit blad. LUTHERSE KERK Zondag 11 Nov. - 10 uur v.m. Ds H. J. A. HAAN van Purmerend Van a.s. Maandag tot en met Zaterdag dagelijks Baleinloos Bijzonder geschikt voor verzakte figuren Grote vermagerende werking Aanbevolen door H.H. Doktoren Eerst passen, dan kopen Alleenverkoop voor Schouwen-Dulveland ZIERIKZEE Het Dagelijks Bestuur van het Waterschap SCHOUWEN; Gelet op art. 32 en 35 van het Reglement op het Bestuur van genoemd Waterschap; doet te weten: le. Dat door het overlijden van de heer B. M. HOOGEN- BOOM, die zitting had tot 1 November 1952, de verkiezing van één Hoofdingeland voor de ongebouwde eigendom, zal plaats hebben te Zierikzee, in 's Landskamer, op Donderdag 22 November 1951. van des voormiddags 11 tot des na middags 2 uur; 2e. Dat de opening der stem biljetten zal plaats hebben in 's Landskamer te Zierikzee, op denzelfden dag, des namiddags om 2 uur. Zierikzee, 8 November 1951 Het Dagelijks Bestuur voornoemd, J. KLOMPE, voorzitter. A. C. HARTOG Dz., ontv.-grif. Bij inschrijving te koop: Het zeer gunstig gelegen ruime te Zierikzee, aan de Nieuwe Boogerdstraat C 196, nabij de Nieuwe Haven. De tegenwoordige bewoners zullen het huis binnen enkele maanden ontruimen; indien de koper voldoet aan de eisen van het College van Burgemeester en Wethouders, kan het huis door de koper dus binnen en kele maanden worden betrok ken. Bezichtiging in overleg met de bewoners. Nadere inlichtingen ten kan tore van notaris P. HEERING, alwaar inschrijvingsbiljetten uiterlijk 17 November a.s. wor den ingewacht. JONGEN gevraagd 15 16 jaar, leerling Tuinb.- school geen bezwaar. DALEBOUT - Hoenderpark - Renesse. Goochelen - Moppen - Hersen gymnastiek - Telepathie - Kaartleggen - Pandverbeuren. Declamatiekunst - Komische gezelschapsspelen - Handlei ding voor conferencier - Voor drachten. Alles in aparte boek jes uit voorraad verkrijgbaar. L. C. HOOGERHUIS, Renesse Aan belanghebbenden wordt hierdoor medegedeeld, dat met ingang van 19 November 1951 de WATERMETERS uit de WEILANDEN zullen worden weggehaald. Indien de meter moet blijven staan, wordt uiterlijk op 16 November schriftelijk hiervan bericht verwacht ten kantore Lange Nobelstraat A 152 te Zierikzee. De aandacht wordt er op gevestigd, dat eventuele extra kosten, ontstaan door het schoonmaken van meterputten (behalve het leeghozen van normaal grondwater) aan de be langhebbenden in rekening zullen worden gebracht. - DE DIRECTEUR

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1951 | | pagina 2