Melk kost nog niet de helft! Uiïeretoé wéét het Tkeuiouw! Laatste nieuws Melk is en blijft het voordeligst ^Tcoup Affl* CElffllilEBSil Jeanne d'Arc Cïob d c c o (p m n ij n.v. Het meest gelezen blad Zierihzeesche Nieuwsbode van uien Vrachtdienst DONDERDAG D and in Egypte Engelse troepenvereterkingen in de Kanaalzone Zondag ryn ruim 2.000 Engelse manschappen van leger en lucht macht in het gebied van het Suez- kanaal aangekomen. Britse man schappen hebben Zondag het dorp Serapoem bij Ismailia afgezet, ter wijl de Egyptische politie naar wa pens zocht. Verschillende vuurwa pens werden gevonden, aldus een Britse woordvoerder. Volgens deze zelfde woordvoerder zijn wederom drie Egyptenaren uit de zóne gezet wegens het intimide ren van Egyptische arbeiders, die voor de Engelsen werkten. De afge lopen vier dagen zijn thans 26 Egyp tenaren uit dit gebied gewezen om soortgelijke redenen. Britse manschappen hebben Zon dag in de Kanaalzone duizenden in het Arabisch gestelde pamfletten in beslag genomen, die door een onder grondse Egyptische organisatie wer den verbreid en waarin de Egypte naren werden aangezet, niet met de Engelsen samen te werken. De strijd in Korea Grote luchtslag bij Pjongjang Kleine, doch hevige gevechten In Korea is de strijd aan het front Zondag opgelaaid nadat het ver scheidene dagen betrekkelijk rustig is geweest. De gevechten waren van kleine omvang doch hevig. Amerikaanse, Nederlandse en En gelse oorlogsschepen hebben spoor bruggen, bruggen en troepencon- centraties aan oeide kusten van N. Korea onder vuur genomen. Ten Noorden van Pjongjang is een grote luchtslag geleverd tussen Ame rikaanse en Noordelijke straaljagers. De Amerikaanse toestellen keerden behouden op hun basis terug. Eén Mig zou waarschijnlijk vernietigd zijn. Vijf andere Mig's liepen schade op. Zaterdag is door de Amerikaanse marine bekend gemaakt, dat in de loop van de Koreaanse campagne vijf schepen tot zinken gebracht en 29 schepen beschadigd werden door vijandelijke mijnen, geschutvuur of bommen. Het aantal gesneuvelden bedraagt 102 man. Verder werden er 282 man gewond en 31 vermist. Vier van de gezonken schepen wa ren mijnenvegers. Generaal-majoor Byers, bevelheb ber vam het Amerikaanse tiende corps, heeft verklaard, dat de ge vechtskracht van de Noordkoreaan- se legers aan het Oostelijke front in de laatste drie'maanden vernietigd is. De Noordkoreanen hadden zeker 40.000 man verliezen geleden en naar raming bovendien nog 25.000 man aan doden, gewonden en ver misten verloren. De Noordkoreanen waren hier bij na geheel door Chinezen vervangen. Bepaalde tekenen wezen er op, dat nog meer Noordkoreanen door Chi nezen vervangen zouden worden. De Amerikaanse troepen hadden 3.000 man krijgsgevangenen ge maakt. Jagers der Verbondenen hebben Zondag nog twee Mig's neergescho ten, waarmee het totaal aantal ver nietigde straalvliegtuigen van de te genstander op 102 is gebracht. Twee Mig's werden vermoedelijk vernield en zes beschadigd1 in drie grote luchtgevechten boven Noord-Korea, daaraan 92 toestellen der Verbonde nen en ongeveer 145 straalvliegtui gen van de tegenstander Zondag deelnamen. Luchtafweer der com munisten vernielden twee bommen werpers der Verbondenen. De onderhandelingen te Panmoendjon Opnieuw geen vorderingen De Noordelijken hebben bij de Zondag gehouden besprekingen te Panmoendjon geweigerd te spreken over de geallieerde voorstellen voor de demilitarisatie van Kaesong. Na de tweede vergadering van Zondag, die slechts vijf minuten duurde, verklaarde een Geallieerde woordvoerder, dat de bespreking ..vruchteloos" was geweest en dat er „absoluut niets" gebeurd was. Beide delegaties trokken zich terug om de gedane voorstellen nogmaals te bestuderen. Heden (Maandag) zullen zij wederom bijeenkomen. Aardverheffing In Italië Volgens het observatorium Ben- dondi te Faenza is in het dal van de Po de afgelopen twee weken de aardkorst over een gebied van vier honderd bij tweehonderd km aan zienlijk gerezen. Het meest ten Oos ten van La Spezia, n.l. 30 cm. Der gelijke bewegingen van de aard korst gaan vaak vooraf aan hevige aardbevingen, aldus de directeur van het observatorium, Niets Is voordeliger, niets Is beter bij elke maaltijd dan melk, bron van beschermende voedingsstoffen. Zet vooral In deze maanden het sein van Uw gezinsvoeding op veilig; laat leder profiteren van zijn driekwart liter melk, zo rijk aan eiwit, zo rijk aan kalk en met de mééste vitamines! Daarom als vaste regel: voor 4 personen tenminste 3 liter melk, karnemelk, pap of yoghurt tezamen. Ga goed gevoed de winter Inl Men leze de adviezen van het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad. ADVERTENTIES Hiermede geven wij kennis dat zacht en kalm is over leden. onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante, mej. A. v. d. WERF, wed. van A. G. de Wilde, In de ouderdom van 84 jaar en 5 maanden. Uit aller naam, L. v. d. WERF Brouwershaven Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde tante, mej. A. v. d. WERF, wed. van A. G. de Wilde, in de ouderdom van 84 jaar en 5 maanden. N. W. Flikweert W. Flikweert-van Hekke Schuddebeurs Allen die mij belangstelling toonden op 21 Oct. j.l. mijn hartelijke dank. W. G. BOOT Jz. Haamstede Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belang stelling, voor en bij ons huwelijk ondervonden. M. C. WALKIER A. W. WALKIER— BARENDSE Zierikzee, November 1951 Voor Uw bewijs van deel neming ons betoond, na het overlijden van onze zwagers, B. M. HOOGENBOOM, en J. L. KLOMPE* zeggen wij U hartelijk dank. Namens de famile M. J. W. BOOGERD Zierikzee, Nov. 1951 SUCCESJES (14 regels) f 1,per stuk Te koop: 2 flinke i.g.s.z. jongensjassen. 16-18 jaar. 1 meisjesjasje met muts, 4 jaar. Verbornebuurt D 312, Zierikzee Nieuwe 2-pers. geh. Bedsprei f 25.- Te bevragen bij L. C. Hogerhuis, Renesse B.z.a. Meisje voor halve dagen C. v. VESSEM Platteweg 33, Haamstede ZILVER UURWERKEN EIC. WORDEN VLU6 EN C0ED VERRICHT DOOR: Havenplein 315 - Tel. 255 Extra voorstellingen van de superfilm met INGRID BERGMAN op Dinsdag 6 Nov. 8 uur en Woensdag 7 Nov. 8 uur Nooit tevoren werd op der gelijke wijze zulk een schit terend schouwspel verfilmd. Geheel in technicolor Toegang 14 jaar. Bestuur van de Ver. „School met de Bijbel" te Scharendijke zal op 15 Nov. 1951 om 17 u. in het Schoolgebouw, trachten aan te besteden Het bouwen van een rijwielbergplaats Omschrijving en tekening f 1,50 te bekomen bij de heer L. M. van Westervoort te Eikerzee. J. LEMSON, voorz. A. ROTTE. Secr. Het Bestuur van de Kieln- Bettewaerde of Saspolder maakt bekend dat van heden af, gedurende acht dagen, de door de ver gadering van Ingelanden vast gestelde begroting voor het dienstjaar 1951/52 ten huize van de ontvanger-griffier ter inzage ligt voor Ingelanden en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar. Zierikzee, 3 November 1951 B. A. STEENDIJK. Dijkgraaf P. A. G. VAN DIJK, Ontv.-Griffler HET HART van onze fabrieken is deze grote machinehal hler staan zu aan Zli de sigarettenmachines. de verpakkingsmachines en alle andere huismachines, Iedere machine afzonderlijk is een juweel van vernuft en techniek. Wij zullen u elke handeling, die deze machines verrichten, in details laten zien. Ujcrugj oan een juist beeld hoeveel zorg er besteed wordt aan de vervaardiging van tw geuefde R.U dan twtnodofd op Schouwen-Duiveland is de Coöp. Centrale Veiling „ZIERIKZEE" Donderdag 8 November a.s., des namiddags 2.30 uur: Opgave van telers op de dag van veilen tot uiterlijk 12 uur. De Veilingmeester Woensdag Dankdag VAN DER HAVE DORST IJZELENBERG DEMONSTRATIE HH. Fruitkwekers, met het kleine type nevelspuit Kiekens- Dekkers wordt gedemonstreerd in de boomgaard van de heer W. Capelle, Hogezoom te Haamstede, op Woensdag 7 November te 2 uur nm. Wie niet adverteert wordt vergeten I Ernstige scheepsbotsing op de Noordzee Argentijns emigrantenschip met 238 opvarenden, die allen gered zijn, gezonken Op ongeveer 3 mijl afstand van het lichtschip „Weser" (in de Hel- golandse baai) is Zondagmorgen te 7 uur 40, tengevolge van de dikke mist, het Amerikaanse troepenschip „General Hersey" in aanvaring ge komen met het Argentijnse motor* schip „Maipu", dat Zaterdag voor haar derde reis van IJmuiden naar Hamburg was vertrokken, waar het emigranten aan boord zou nemen. Enkele uren later is de „Maipu" go- zonken. De „General Hersey" zette onmiddellijk boten uit om de opva renden van de „Maipu" over te ne men en ook een Duitse loodsboot en een sleepboot, die spoedig ter plaat se waren, namen verscheidene op varenden aan boord. Alle passagiers, 80 in getal, en de 158 leden der be manning, konden zo gered worden. Enkelen liepen lichte verwondingen op. Het Amerikaanse schip liep zware schade aan de boeg op en stoomde op naar Bremerhaven. Sedert het einde van de tweede wereldoorlog is dit de grootste scheepsramp die op de Noordzee is gebeurd en het mag een wonder heten dat er geen slachtoffers te be treuren zijn. De „General Hersey" arriveerde Zondagmiddag met 202 overlevenden van de „Maipu" aan boord te Bremerhafen van waar de schipbreukelingen met autobussen naar Hamburg werden vervoerd. De „Maipu", die 11.640 ton meet, is in Juni j.l. bij de Kon. Maat schappij „De Schelde" te Vlissingen te water gelaten. Het schip ligt op plm. 20 meter diepte en berging er van acht men uitgesloten. Het was geladen met stukgoed bestemd voor Duitsland en had, evenals het Ame rikaanse schip, radar oan boord. Dodelijk ongeval Zaterdagmiddag reed de 46-jarige bedrijfsleider van de fa. Minkema te Nieuwpoort, de heer A. Bouter uit Groot-Ammers, met twee van zijn kinderen in een bestelauto op de Leitcujk ter hoogte van het Schoon- hovense veer. Vermoedelijk door een- onverwachte beweging van een der kinderen Bloeg het portier open. De heer B. verloor bij een poging om het portier te sluiten de macht over zijn stuur, waardoor de auto van de dijk reed. De wagen sloeg enkele malen over zijn zijde en werd geheel vernield. Van de kinderen, resp, 4 en 6 Jaar oud, brak één een been, de andere bekwam vleeswon den. De heer B. sloeg uit de wagen en kwam daar onder terecht. Aan vankelijk scheen het alsof hij slechts enkele kneuzingen had bekomen. Zondagmorgen is hij echter plotse ling overleden. Hij laat een vrouw en tien kinderen achter. Tijdens zijn verblijf te Beiroet heeft do regering van do Libanon de groto verdiensten van dr. A. Plesman voor het wcrcldluchtvcrkeor en voor do ontwikkoling van het toerisme in de Libanon erkend door hem to be noemen tot officier in de Orde van de Coder.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1951 | | pagina 4