Schip zonder roer Voorlopig geen kleurentelevisie in de Verenigde Staten reis in koelkisten de Het 700-jarig bestaan der stad zal luisterrijk worden gevierd Grondstoffen worden voor defensledoelelnden gebruikt Fotograaf-oplichter aangehouden DE CIVIELE DIENST VAN DE K.L.M. papier en andere atollen waterdicht te maken. Die uitvinding zou hem, Volgena de „New York Timea" la De „Columbia Broadcasting Syi- behalve veel geld, ook veel werk het wijdverbreide gebruik van kleu- tem" heelt ook nog medegedeeld, verschellen. De orders stroomden rentelevlale in de Ver. Staten naar dat de programma's voor kleuren- binnen, daarom moest er een schrei de nabije toekomst verschoven door televisie zullen worden stopgezet, machine komen om de toekomstige daar op het ogenblik slechts een klanten te kunnen antwoorden. Een klein aantal van dergelijke ontvang apparaten in omloop is. De totograal L. H. uit Dellt zou Klaargemaakte maaltijden maken een uitvinding hebben gedaan om Zestienduizend maaltijden per dag een aanbeveling van de regering om de massaproductie van apparaten voor kleurentelevisie stop tc zetten. Oe aanbeveling was gericht tot de „Columbia Broadcasting System" de grootste producent in de V.S., welke onmiddellijk toestemde. Charles Wilson, leider van het Bu reau voor Defensiemobilisatie, gaf als reden voor het verzoek op, dat schaarse grondstolfen door stopzet ting van de productie der kleuren televisie-apparaten ten goede zou den kunnen komen aan de defensie inspanning. Wilson verklaarde tevens, dat het voornemen bestaat alle verdere ont wikkeling van de kleurentelevisie op te schorten om de ingenieurs op het gebied van het electronenonder- zoek- in de gelegenheid te stellen hun krachten te wijden aan belang rijke militaire projecten. Hij deelde nog mede, dat hij de volgende week een conferentie van alle producenten van kleurentele visie-apparaten bijeen zal roepen om met hen de stopzetting van de algehele productie van dergelijke apparaten te bespreken. De ontwikkeling van de atoom-energie De V.S. zouden „een snelle, zekere en verschrikkelijke tegenaanval met atoomwapenen" kunnen uitvoeren, zo verklaarde Vrijdag do specialo com missie uit hot Amerikaanse Congres voor atoomenergie. In haar jaarrap port aan het Congres, waaruit de mili taire gchcimon zorgvuldig zijn wegge laten, zegt de commissie, dat de groot ste vorderingen in de afgelopen twee jaar gemaakt zijn op het gebied van de ontwikkeling van wapens. Het pro gram voor de ontwikkeling van een waterstofbom was gevorderd. Do V.S. hadden een systeem voor het contrölc- ren van atoomontwikkelingon geperfee- tienneerd, waardoor do president in staat was geweest tweo maal aan de wereld melding te maken van Russische atoomproeven, aldus het rapport. Het voegt er aan toe, dat hot gebruik van atoomkracht voor een experimentele duikboot en ten slotte een vliegtuig cn de behoeften van de vredesindustrie met „flinke schreden" vordert. Het rassenvraagstuk in Zuid-Afrika Inheemsen zouden de regerings- politiek steunen In de strijd om het rassenvraag stuk in Zuid-Afrika is onlangs een ander geluid gehoord en wel van de zijde van de inheemse bevolking zelf, aldus het Persbureau der Ned. Herv. Kerk. Afgevaardigden van elf inheemse kerken hebben kort De Canadese wapen productie De Canadese minister voor de Be wapening, Howe, heeft in het par lement verklaard, dat Canada jaar lijks verdedigingsmateriaal tot een waarde van anderhalf milliard dol lar zal produceren. In het bijzonder zal de vervaardi ging van radarinstrumenten voor de bescherming van het Amerikaan- se continent toenemen. Het Cana- v00r e bedragen, doch nu ts Delftse zakenman was bereid de ma chine op crediet te leveren. H. bracht de typemachine regelrecht naar een bank van lening, waar hij er hon derd gulden op kreeg. Andere mensen vertelde H., dat hij zijn uitvinding voor f 150.000 had verkocht. Er waren mensen, die dit geloofden en zo kon H. een in aan bouw zijnd huis in Delft „kopen". Hij ging zelfs regelmatig naar het bouwwerk om er aanwijzingen te geven. Bij een Delftse woningin richting kocht hij alvast de meube len, die echter evenmin werden be taald. Andere mensen liepen er in dese verdedigingsprogram zal in 1953 zijn hoogtepunt berieken. De zuivel-invoer in de Verenigde Staten De invoerbeperkingen nog niet Ingetrokken De Amerikaanse Senaat heeft nog geen beslissing genomea over een wetsont werp aangaande het intrekken van in voerbeperkingen op buitenlandse zui velproducten. Het Congres is Zaterdag avond op reces gegaan tot 8 Januari. Tengevolge van hovige druk van Re publikeinse zijde verklaarde de Demo cratische Senator William Fullbright zich bereid zijn desbetreffende motie in te trekken. Tevoren had de Senaatscommissie voor bankwezen en valuta bij de Se- ontwerp te aanvaarden. Door de thans bestaande bcperkin- Bij een bezoek aan de civiele dienst van de K.L.M. op Schiphol kan men een indruk krijgen vin hetgeen deze dienst san levensmiddelen asn de luchtreizigers verstrekt. De civiele dienst steat onder leiding van de heer J. F. vsn der Blij. De dieuat is een onderdeel van de derde productiegroep der K.L.M. Hij draagt zorg voor de msoltijden enz. voor de passagiers. Dit geschiedt cp de grond in hötcla op verscheidene plaatsen van belang rijke K.L.M.-lijnen en in daar even eens gevestigde restaurants. Het ge schiedt voorts in de lucht. Groningse binnenschippers staken Er zijn moeilijkheden gerezen tussen de aardappelmeelfabriek D. W.M. te Veendam en de beurtschip pers van Groningen op grond van het feit dat de betrokken fabriek zich volgens de binnenschippers niet zou houden aan de vervoers- overeenkomst, welke ieder jaar tus sen de vereniging van werkgevers in de aardappelmeelindustrie en de binnenschippers wordt afgesloten. De moeilijkheden zijn on&staapi toen de meeste aardappelen per as naar de fabriek werden aangevoerd en in' pramen werden gestort. Aan deze pramen werd voorrang ver leend om voor de wal van de fa briek te komen, waardoor lange wachttijd voor de schippers ont stond. De schippers zien in deze gang van zaken een verlies. De Algemene Schippersvereniging (A.S.V.) heeft zich achter de sta kende schippers gesteld. Er zijn reeds besprekingen gevoerd, welke de hele wereld uitkomst. Ook voor evenwel niet tot een beëindi. U verlichting van Uw pijn op korte ging van de staking hebb(m geleid_ termijn. Vechtpartijen te Amsterdam er een eind gekomen aan' de prac- tyken van de fotograaf. De politie heeft hem ingerekend en hij is voor de officier van justitie geleid. Ingezonden mededeling Vele lijders aan Rhenmatische Pijn zitten zichzelf in de weg. En hun pijn maakt ze ook tot plaag van hun omgeving. Maar waarom zoudt ge bij de pak ken neerzitten? Er is toch Kruschen Salts! De zes minerale zouten van Kruschen geven Uw bloedzuiveren de organen, met name Uw lever, nieren en ingewanden, juist datgene aan verjongende energie, nodig om alle aansporing op de bloedsomloop te ontwikkelen, waardoor voorko men wordt dat pijnverwekkende zu- naat aanbevelingen gedaan het wsta- ren en an£jere onzuiverheden zich gaan vastzetten en zo oorzaak wor den van Uw pijn en ongemak. Kru- gen ten aanzien van de import van schen bracht vele tienduizenden lij- zuivel (hoofdzakelijk kaas en boter) ^ers aan rheumatische pijnen over worden Denemarken, Nederland, Zwit- - seriand en verscheidene andere Euro pese landen getroffen. Bergexpeditie maakte van allerlei vervoermiddelen gebruik Het vliegtuig bracht de moedige klimmers thuis Van Lima (Peru) komend, is de Frans-Belgische expeditie van de Cordilleras de Los Andes met het lijnvliegtuig van Air-France van 'Rio de Janeiro naar Parijs teruggekeerd tfp 21 Juni jl. hadden de alpinisten Frankrijk verlaten. Nu zijn zij weer teruggekomen, na drie onbetreden bergtoppen te hebben veroverd, waarvan de Nevada Alpamayo, 6125 meter hoog, onlangs tevergeefs door RADIO-PROGRAMMA Woensdag 24 October HILVERSUM I. 402 M. 7 nieuws. 7.18 gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8 nieuws en weerberichten. 8.15 gram. 9 voor de zieken. 9.30 waterstanden. 9.35 gram. 10.15 idem. 10.30 morgendienst. II gram. 11.15 „Laterveer wil het rechte weten", hoorspel. 12 pianore- cital. 12.30 land- en tuinbouw. 12.33 dubbelkwartet en orgel. 12.59 klok gelui. 1 nieuws. 1.15 Prot. Interker kelijk Thuisfront. 1.20 marinlerska- pel. 2 gram. 2.45 voor de meisjes. 3 kamerorkest en soliste. 3.40 blok- fluitensemble. 4 voor de jeugd. 5 gram. 5.20 orgelspel. 5.45 regerings uitzending: „Schrijvers in Suriname en de Nederlandse Antillen". 6.00 nieuws. 6.15 vocaal ensemble. 6.30 R.V.U.: „Hedendaagse migratie-ver schijnselen: Gedwongen migratie". 7 „Spectrum van het Chr. organisa tie- en verenigingsleven". 7.15 boek bespreking. 7.30 gram. 7.40 radio krant. 8 nieuws en weerberichten. 8.10 commentaar familiecompetitie. 8.20 radio-philharmonisch orkest en solist. 9.20 „Waar licht en leven lachen". 9.40 koor en piano. 10.05 gram. 10.15 Internationaal Evange lisch commentaar. 10.25 lichte mu ziek. 10.45 avondoverdenking. 11.00 nieuws. 11.15 gram. 11.20 „Hoe zit dat met mijn kind?", causerie. 11.35- 12 amusementsmuziek. HILVERSUM II. 298 M. 7 nieuws. 7.15 gymn. 7.33 gram. 8 nieuws en weerberichten. 8.18 Tus sen twee plaatjes gezegd". 8.50 voor de huisvrouw. 9 gram. 10 school radio. 10.20 voor de huisvrouw. 10.30 gram. 10.45 voor de vrouw. 11 gram. 12 voordracht. 12.15 accordeonor kest en solist. 12.30 land- en tuin bouw. 12.33 voor het platteland. 12.38 accordeonmuziek. 12.55 kalen- Vecrts 36.000 6tuks procfflesjcs en der. 1 nieuws. 1.15 instrumentaal 6000 flessen bier. Aan eau de cologne trio. 1.45 gram. 2 Gesproken portret, wordt verstrekt 150 liter en 3600 klei- 2.15 jeugdconcert. 3 kinderkoor. 3.20 ne flesjes, 100.000 pakjes kauwgom, pianoretital. 3.30 voor de zieken. 4 150.000 sigaretten, 220.000 zakjes met voor de jeugd. 5.30 dansmuziek. 6 suiker. Al deze hoeveelheden worden nieuws. 6.15 varia. 6.20 „De organi- op Schiphol klaargemaakt door 435 satie en werkzaamheden van de mi- In Schiphol worden alle met vlieg tuigen mede te geven maaltijden be reid en daarna in diepgevroren staat in grote koclkssien bewaard. In dcio Ijskelders heerst een teinperstuur vsn veertig graden Celsius onder nul. Wan neer de maaitijden nodig zijn voor het gebruik aan boord van vliegtuigen wor den te uit de koelkasten in speciale koelkisten verpakt en in de vlieg tuigen geplaatst. Een dergelijke kist die tusson Amsterdam eu Cairo wordt geopend om daarin geborgen voedsel voor de passagiers te kunnen verwar men en daarna te serveren, wordt min der sterk gekoeld dan een welker in houd vlak voor Bangkok moet wor den gebruikt. Veelzeggende cijfers Op deze wijze is, zoveel ais mogelijk is, oand&cht besteed aan alle proble- «men. die door deze wijze van voedsel voorziening aan do dag traden. Per maaod worden door dc centrale keu ken te Schiphol thans circa zestien duizend stuks diepgevroren maaltijden oan de passagiers verstrekt. Verder gaan er aan hors d'oeuvre uit per maand: 2600 stuks; aan soep 4800 liter, oan vlees 3600 kg., 15.000 ge bakjes, 27.000 plakjes cake, 30.000 stuks fruit, 500 kippen, 38.000 brood jes, 50.000 eieren, 1500 kg. roomboter, 5000 liter melk, 3600 liter koffie. Aan dranken worden verstrekt o.a. 600 liter genever, 500 liter whiskey, 450 liter cognac, 750 liter champagne, 600 liter sherry en eenzelfde hoeveel heid port, 400 liter limonadesiroop. Het slot van de „Haak In"-actie Dc totale opbrengst wordt op pl.m. 3 millioen geschat Zondagavond hebben zich te Am sterdam twee ernstige vechtpartij en voorgedaan. Op de hoek van Ue Witte de Withstraat en van de Kins- bergenstraat zijn twee mannen, die vermoedelijk wat veel gedronken De reizende tentoonstelling van hadden, slaags geraakt met het ge- de voorwerpen, die tijdens de volg, dat de een in het ziekenhuis „Haak-In-actie" zijn overhandigd, is terecht kwam en de ander in een gedurende de afgelopen week in cel van het politiebureau. Utrecht gehouden. Ruim 17.000 Twee opvarenden van' het Engel- Utrechtenaren bezochten de e3#o- sche schip „SwiXt" kregen in eea sitie. café aan de Kattenburgergracht ru- Het totaal aantal bezoekers tij- zie. De een drukte de ander een dens deze tournee bedroeg 194.000. bierglas in het gezicht met het ge- Aan entreegelden^ werd een. ont- volg, dat de laatste in' zorgwekken- perscnen. Daarvan werken er 118 al leen aan de bevoorrading van vlieg tuigen. In het buitenland zijn 461 per sonen op dit gebied werkzaam. Het schijnt dat men het testament van de hertogin d' Angoulème, waaruit zou moeten blijken dat Naundorff de zoon is van Lodewijk XVI en Marie- Antoinette, niet heeft kunnen ontdek ken, zo meldt A.F.P. uit Parijs. litaire juridische dienst", causerie. 6.30 actualiteiten. 6.40 Roemeens or kest. 7 „Utopisten en realisten in de socialistische beweging", causerie. 7.15 pianoduo. 7.30 voor de jeugd. 8 nieuws. 8.05 politiek commentaar. 8.15 Joodse liederen. 8.45 „De Ge tuigen", hoorspel. 9.35 omroepor kest. 10.20 causerie over zeep. 10.35 amusementsmuziek. 11 nieuws. 11.15 -12 muzikaal literair programma. IN 1952 IS HET GROOT FEEST IN BREDA Minstens 400.000 mensen worden verwacht vangst van f 80.000 geboekt. Vrij- de toestand naar een der ziekenhui- Duitse en Zw"teêrL"éqÜfp7s"werd dagavond is begonnen met de vei- 2en moest worden vervoerd. De da- bestormd. Gedurende de twee maan- bng vaihde voorwerpen en Zater- der wist in de verwarring te ont- den die de tocht heeft geduurd, dagavond was alles aan de man ge- komen. maakte de expeditie van, de meest bracht. De animo hiervoor was be- uiteenlopende middelen van vervoer Het bedrag dat de cu- gebruik: auto's, muildieren en dra- ff hebben opgebracht ra nog met geleden op een conferentie met al- A bekend, doch verwacht wordt dat ppn rPsnlutiA aan- voordat zy met de ejgenlyke gemene stemmen een resolutie aan genomen, die zich voor de politiek der regering uitspreekt en pleit voor afzonderlijke woonwijken voor ge- kleurden en blanken. De leider van de conferentie motiveerde het be sluit door te wijzen op de wens van de inheemse bevolking om zich zelf standig te kunnen ontwikkelen. Aan de regering werd verzocht stukken beklimming konden beginnen. het totale resultaat van de actie niet ver beneden de f 3.000.000 zal' zijn. Door electrische stroom gedood Zaterdagmiddag was een aantal arbeiders bij de Kon. Stoomblekery Breda verwacht gedurende de feesten in 1952 minstens 400.000 mensen. Dit tor gelegenheid van het 700-jarig be slaan, een schatting, gebaseerd op cij fermateriaal van de afgelopen jaren. Het stichtingsbestuur Breda 1952 heeft echter gegronde hoop, dat dit aantal nog beduidend overschreden zal worden Het afgelopen seizoen is het buiten- Weer thuis na veel wederwaardigheden Maria wilde niet terug naar een zenuwinrichting te Nyverdal bezig met het schoon- Laffe Overval op oude Dian "van verschillende electrische lond via het stichtingsbestuur en de +™lcfo11oT1 nr> nr.vftrVlnni.Har*» wii_ y.V.V. Breda Vooruit duchtig bewerkt. Vooral Frankrijk en België hebben veel interesse voor de feesten. Ook jin het binnenland blijkt zeer veel belangstelling te bestaan. Zo zijn er voor het joar 1952 reeds 74 con- toestellen. Op onverklaarbare wij- De politie uit Geleen heeft in sa- ze kwam een hiervan plotseling on- menwerking met de Venlose politie der sterke stroom te staan, juist toen de 29-j. A. M. uit Venlo aangehou- de 16-jarige Pasman bezig was met den, die er van beschuldigd wordt het schoonmaken. P. liep zeer ern- ue regenng Wciu vUWvut -in de nacht van Vrijdag op Zater- stige brandwonden op aan hoofd, grond beschikbaar te stellen voor Saterdag is het 19-jarig meisje, dat dag €en overvai te hebben gepleegd armen en benen. Hij werd naar het het bouwen van kerken voor in- destijds Maria Manzimi noemde en op ae g 1-jarige B. te Geleen. ziekenhuis te Almelo overgebracht, heemsen in. verschillende delen van. con zcrgenkindje do Amsterdamse zou on(j€r een vai5 voorwend- waar hij Zondagmorgen aan de ge- de Unie. vreemdelingenpolitie was geworden, om- gej ^et hing van B. die alleen woont, volgen is overleden. dot zij weigerde haar werkelijke iden- zjjn binnengedrongen, en hem met Een Emiaratie-centrale voor t0 vertollen> welgemoed cn vro- een zwaar voorwerp tegen de grond ''Jk °P wes p?".1"1" <"*?«- hebben geslagen. Met een buit van gressen in Breda -vastgelegd. Behalve de historische tentoonstelling in het kasteel van Breda en de bloe- tnenexpesitie in het tegen de tijd van de feesten geheel gerestaureerde even eens historische 6tadspark, „Het Val kenberg", zal een z.g.n. Oranjekwar tier worden aangelegd. Karei Briels overweegt het opvoeren van een middeleeuws steekspel, dat dan zou worden georganiseerd op het grote biinenplein van de Koninklijke Mili taire Academie, het oude kasteel van Breda. Er wordt bovendien hord gewerkt aan do Dinsdagavond-Oranjetrcin, die zal werden opgevoerd door de Breda- naars zelf. Tijdens de feestweken zijn speciale dagen geprojecteerd. Zo komt cr, zoals bekend, een dag van de Oranjccomité's. Het zal dan de eerste keer zijn, dat alle Nederlandse Oranjc-Comité's bijeen zijn. Er zijn 264 antwoorden op de 264 uitgegane brieven binnen gekomen. Indische gerepatrieerden Naar wordt medegedeeld, is te Den Haag op 18 October een nieuwo emi gratie-centrale opgericht, die zich uit sluitend zal bezig houden met de voor bereiding, de voorlichting cn ovontuccl bemiddeling voor gcrepatricordon uit Indonesië, die wensen te emigreren. Deze centrale bestaat uit con stich ting, samenwerkend met een vereniging. Tot de stichting zijn toegotreden de F.A.I. (Federatie van Ambtenaren-orga nisaties uit Indonesië), do S.I.W.O. (Samenwerkende Indonesische Werk nemers Organisaties, dc particuliere werknemers in Indonesië), Pensioonbond, dc Vereniging van Ver lofgangers, do Vereniging vnn Indischo Nederlanders en do Vereniging van Ge- repatrieerden. Enige andere organisa ties overwegen alsnog tot toetreding over te gaan. De vereniging, die met de stichting samenwerkt en die de naam draagt „Veren:g'ng emigrnntcn-gercpatriecrden uit Indonesië" (V.E.G.I.) ia opgericht, teneinde ten spoedigste te komen tot een erkenning door do overheid. De industrie in bijna alle West- Duitse provincies zal het stroom verbruik moeten beperken wegens gebrek aan steenkool. Afnemers met een wekelijks verbruik van boven 2000 Kwu. moeten beperken tot 90 procent van het gemiddelde week- verbruik. lijk nuis in do onmiddellijke omgeving van Londen. No tal van wederwaardigheden is het do Amsterdomso Vreemdelingenpolitie gelukt uit te vissen, dot zij Mf.ria Monzi heette en in Londen geboren was. Via Scotland Yard gelukte het de oudera van het meisje te vinden en een lange hartelijke brief van haar voder oan de chef van de Amsterdam se vreemdelingenpolitie, commissaris Stcett, kracht aan het licht, dat Maria ruim twee jaar geleden opge nomen was in het Brookwood Hospital in Surrey, oen inrichting vcor zenuw- dc'Indische zlckl;n on dot doaruit kerte tijd loter was gevlucht.Het meisje was mot een zeeman na allerlei omzwer vingen in Nederland aangekomen. Aan boord van het schip had zij oen pas gestolen, maar die later vernietigd. Als jongen gekleed was zij tenslotte in Amsterdam vnn boord gegaan. Zo was zij in handen van de vreeradelingcn- pclitio gevallen en nit angst weer te worden teruggestuurd naar het Brookwcod Hospital of straf te ont vangen voor de diefstal van het pas poort, had zij lange tijd geweigerd haar identiteit bekend te maken. Zij had zich zelfs in hot begin voor Itoliaanso uitgegeven. Toen enkele weken gele den commissaris Stoctt haar echter wist te vertellen wie zij precies wss cn dot haar vader en moeder haar grnng weer terug wilden zien, sloeg do stem ming van het meisje als een blad Ton een boom om. hebben geslagen, ruim 700 gulden vertrok hij. De po litie heeft M. in verzekerde bewa ring gesteld. Oude muurschilderingen ontdekt Hot oude kerkjo op do heuvel, eigendom van do Ned. Hcrv. Gemeente Docrwerth-Heelsum, voorheen toebe horende aan do Hendrik de Kcizcr- Stichting, wordt gerestaureerd. Bij het afbikken der muren heeft men in drie nissen muurschilderingen ontdekt. De heer P. Glazema to Amers- FEUILLETON 18 Roman door L. K. van der Linden „Met wie zou ik meegaan, tante?" vroeg Antje, schijnbaar gewoon, hoewel ze van emotie trilde. Tante Daatje scheen het echter een heel gewone vraag te vinden en ging rustig door met breien. „Met wie? Och, dat weet ik niet. straat afwandelde. „Maar dat kan D'r werkt geen mens morgen, dus weging. Over al die heldergekleurde feest, zowel in- als om hen. doeken wierp de zon haar gouden Zwijgend, maar diep-blij liepen licht. Aldoor wisselende licht- en zij naast elkander voort, haar lin- schaduwplekken op mensen, huizen ker- en zijn rechterhand raakten en straat, gaven aan alles een elkaar telkens toevallig. Bij de slui- sprookjesachtig aanzien. Virolijke zen, waar het niet zo druk meer kinderen met oranje sjerpen om, was, hield Barend haar pink vast gekleurde papieren mutsen op of en later haar hele hand. Hand in oranje strikken in het haar, vulden hand bleven zy doorlopen, de Kor de straat. Zo iets feestelijks had tedijk af en sloegen bij de molen Antje nog nooit gezien. rechtsaf de Schiedamsedijk op. Vlag- „Ik zou haast zweren, dat Antje gen zagen zij daar niet meer, maar daar liep", mompelde Barend, die dat was ook niet nodig, vrijaf had en eveneens de Hoog- „Mag je lang wegblijven, Antje?" Ja, de hele dag. We hebben de niet, want dat meisje heeft geen winkel gesloten. Ik mag van tante icort stelde een voorlopig onderzoek ie 7indt best gezelschap. Een grote vlechten; wel dezelfde kleur haar naar het Flardingsveld". Z« voegde moirl TYtrtrtcroe+nlron. Viaav- Hftftf llr IIIrlnïn Knntift Anlrl Moo Ho+ at* eoH 11r>\\lor non tno- Vrt ï'onmrA-tl in naar do macabro figuren (geraamten 'in blauw-zwarte kleur). Bij con ervan is flauw con naam zichtbaar. Waar schijnlijk is hot do voorstelling van een dodendans. Met een speciale camera zullen foto's worden genomen, voor een nader onderzoek. Ock is een kleine nis in de Noo'r- dormuur bloot gekomen, waarin vroe ger zeer waarschijnlijk een beeldje ge staan heeft. meid, met opgestoken haar hoef ik en geen klein beetje ook! Nee, het er schuchter aan toe: „En vanavond toch niemand mee te geven om op is Antje niet, want die heeft lang ook". niet zo'n mooie hoed en mantel. Toch is het sterk, dat ze precies eendere schoenen aan heeft!" Hij stapte wat vlugger aan, toch nieuwsgierig naar het meisje. „Ja, je bent het toch, Antje!" Zij keek verrast op. „Hé, dag Barend!" „Goeie morgen, Antje! Ik was de 'r te passen! Maar je moet morgen avond je oude mantel maar aan trekken". „Zou ik dan morgen de hele dag m'n nieuwe mantel dragen?" „Ja, natuurlijk, het is dan toch zoveel als Zondag! Je zet je nieuwe hoed toch ook opl" Op Koninginnedag was het stra- Tengevolge van noodweer, dat reod9 ruim drio dagen woedt in Ca- lnbriö en op Sicilië on Sardinië zijn lend mooi weer. Na het ontbijt, bed.- kluts helemaal kwijt met jou. Eerst den opmaken en afwassen ging dacht ik: daar loopt Antje, maar je „Moet je met iemand mee, van avond?" Ze begon te lachen. „Dat vroeg ik gisteren ook aan tante en die zei, dat zo'n grote meid met opgestoken haar niemand meer nodig had om op te passen". Hy lachte eveneens. „Daar heeft de buurvrouw gelijk in. Nou, al be hoef ik dan niet op je te passen, misschien mag ik dan toch wel met Antje allereerst naar de Hoogstraat ziet er zo heel anders uit, dat ik er vandaag en vanavond?" n Tlr innn Hot Hoef Horon/1 om naar de vlaggen te kijken. Dat toch weer niet zeker van was. Je was zo mooi, had tante Daatje ge- bent ineens een hele dame gewor- tot nog toe 32 personen om het loven zegd. denl" gekomen. Do schade wordt op enige Antje was er stil van, zo prachtig Ze bloosde onder zijn bewonde- milliarden lire geschat. In het gehele vond zy het. Huis aan huis vlagde, rende blikken. De zon scheen, de kustgebied is hot spoorwegverkeer door Een zacht windje hield alle wim- vlaggen wapperden en kinderen do ovorstromingen gestremd. pels en vlaggen in. voortdurende be- juichten om hen heen. Het was „Ik vind het best, Barend" „Hoe Iaat moet je vanavond bin nen wezen?" „Na het vuurwerk". „Buurvrouw Daatje is toch niet kwaad, Antje". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1951 | | pagina 2