VAN NELLE'S THEE nachtjaponnen japonnen „De Magneet" DE LOUPE GEBR. THIEN - ZIERIKZEE - TEL. 10 ld) VAN NELLE'S De beste reclame is Dagbladreclame Het standpunt van de Soedanezen Do Scedaueae regering heeft in een speciale proclamatie verklaard, dat zij het land zul blijven besturen volgens de gegeven richtlijnen, die beogen het öcedanese volk te helpen bij het ver krijgen van volledig zelfbestuur. De proclamatie werd uitgegeven door de plaatsvcrvungende gouverneur-gene raal sir Charles Cumings. De gouver- neur-gcneroai, sir Robert Howe, is op het ogenblik in Londen. In de proclamatie wordt verder ver klaard, dat de Britse regering vast houdt aan haar standpunt, dat het Brits-Egyptische verdrag van 1936 en do overeenkomst van 1899 inzake het gemeenschappelijke bestuur van de Soe dan door Engeland en Egypte „niet door één partij alleen kunnen wor den opgezegd eu dientengevolge van krocht blijven". Na te hebben geconstateerd, dat er belangrijke vorderingen zijn gemaakt in de richting ven volledig zelfbestuur vervolgt de proclamatie: „Alleen na het bereiken van volledig zelfbestuur kunnen de Soedanezen beslissen over hun toekomst". De financiering van de militaire productie De Amerikaanse regering heeft thans haar toestemming verleend een bedrag >an 175 millioen gulden uit de tegen- yvaarderekening der Marshallgcldcn te bestedon voor onze militaire productie in ons land. Het betreft hier de productie von materieel voor hot Nederlands leger. Verwocht wordt, dat do order voor het vervaardigen Yan duizenden trucks voor het leger zal worden geplaatst •bij van Doorno's Automobielfabriek to Eindhoven, welke fabriek daarvoor een belangrijke uitbreiding zal moeten on dergaan. Met de uitvoering van dozo order zullon een aantal jaren gemoeid zijn. Leden Korea-detachement naar Australië Vijf Nederlandse vrijwilligers, dio deel hebbon genomen aan do strijd op Korea, zijn in Sydney aangekomen. Het zijn gedemobiliseerde militairen van het oorspronkelijke Nederlandse deta chement Verenigde Naties, dat vorig jaar October naar Korea vertrok. Vijf tien andere Noderlanders, die ook deel uitmaakten van het Koreadctachement, zullen volgende week als immigranten in Sydney aankomen. Zoals bekend werd kortgeleden door het ministerie van Oorlog aan Koroa- vrijwilljgers do mogelijkheid geboden, na een diensttijd van elf maanden naar Australia tc emigreren. Een twintigtal Koreavrijwilligers van 23 tot 28 jaar heeft van deze gelegenheid gebruik ge maakt. Nederlandse hoffelijkheid in de lucht De gezagvoerder van de „Strato- cruiser", waarmee het Britse kroon prinselijk poar de reis naar Canada maakte, heeft journalisten meegedeeld, dat zijn toestel dank zij de hoffelijk heid vso de gezagvoerder van het KL.M.-toestel, dat de Perzische pre mier Mossadeq naar New York bracht, het eerst kou landen op het vliegveld Gander op New-Foundland. Bij het naderen van de kust van New Pouudland had de itratocruiier het Nederlandse toestel ingehaald, dat reeds van het vliegveld order had gekre gen het eerste te landen. Later kreeg de gezagvoerder van het Britse vlieg tuig echter de mededeling, dat de lau- dingavolgorde was gewijzigd en dat hij het eerst mocht landen. Na de landing had hij de Neder landse gezagvoerder bedankt, die hem meedeelde, dat naar zijn mening het toestel met het prinselijk paar voor rang moest hebben. Ingezonden mededeling WONINGNOOD IN DE VOGELWERELD Zwaluwen in Monnikendam hebben de mussen daar eens duchtig te pakken gehad in een geval van woningnood. Een zwa luwenechtpaar had dit voorjaar tegen een gevel een nestje ge bouwd vlak onder de daklijst en daarin eitjes uitgebroed. Toen op een keer het gezin was uitgevlo gen trokken enige mussen bru taal in het zwaluwenhuis. De zwaluwen namen dit niet en toen een mus er zat te broe den, metselden de zwaluwen de broedende mus in door de rand van het nest tot aan de daklost op te bouwen. Ds mus, die er niet meer uit kon, kwam jammerlijk om. Enige tijd later kwamen de zwaluwen weer terug, braken de opgemetselde rand open, gooiden de dode mus en het mussenhuis- raad de woning uit en gingen tot het tweede broedsel over. Weer vloog de familie zwaluw uit, maar om onaangenaamheden te voorkomen, voorzagen zij eerst het nest weer van een op gemetselde rand. CARBOVIT (Actieve Kool-Dragées) reinigt maag en Ingewanden van kwade stoffen. Per doos 41 ct. Ffacon f 1.03. De brand bij „De Baronie" te Schiedam Do brand, die heeft gowoed in do chocoladefabriek „Do Baronie" te Schiedam, heeft de maalderij en cacao- opslagplaats gespaard. De expeditie be vindt zich in een onder gcdcclto van do stad. Over de oorzaak tast men nog in het duister. In do fabriek lagen reeds grote voorraden opgeslagen voor Sint jNicclaas. Dezo zijn alle verbrand. De voorraad ruwe cacao lag opge- slsgen in een pand aan de Mathenesser- ïoan, in een ander deel van de stad. Ook een werkvoorroad ruwe cacao, die wel op hot terrein van dc brand was opgeslagen, bleef behouden. Van dc productie van enkele dagen ging een groot doel verloren. Een deel kon echter gered worden. Er is vooral veel schade aangericht onder de luxe-ver pakkingen. De nablussing duurde de gohele Woensdag. Confectiefabriek ging in vlammen op Dinsdagavond laat werd brand ont dekt in de weverij en confectiebedrijf N.V. Boba aaa de Haaksbergerstraat te Enschedé. De vlummen sloegen uit het dak toen omwonenden de brand ont dekten. Toen de brandweer arriveerde had het vuur reeds ver om zich heen gegrepen, waardoor de brandbare in stallaties van het confectiebedrijf in brand stonden. Het bedrijf, waar 40 personen wer ken, brandde uit. De schade wordt geschat op minstens een ton. Verzeke ring dekt de schade. Omtrent de oor zaak is nog niets bekend. Vermist jongetje dood terug gevonden Sinds Woensdagmorgen half negen was het vierjarige zoontje van de fa milie Vortink uit do Vreeswijkstront te Don Haag zoek. Toen het kind tegen de avond nog niet terecht was werd do politie gealarmeerd. Tien agenten met 5 politiehonden hebben de gehele nocht de omgeving van de Vreeswijk- straat afgezocht, echter zonder resul taat. In deze wijk is zeer veel nieuw bouw en stratenaanleg. Eerst om 7 uur Donderdagmorgen werd de kleine Ronald onder een ingestorte stapel stenen bouwploten teruggevonden. Het was dood Het lijkje is naar het ziekenhuis „Zuidwol" overgebracht. RECHTZAKEN Vader doodde zijn zoon De arrondissementsrechtbank to Mid delburg voroordcelde Woensdag de 43,- jarigo J G. do M. uit St. Junsteon, die ervan beschuldigd werd in dc nacht van 6 op 7 Juni zijn 17-jarige zoon Johannes Jacobus het leven te hebben gebracht, tot een gevangenisstraf van 6 maanden met aftrek van voorarrast sedert 12 Juni 1951 Deze zaak werd op 28 September te Middelburg be handeld. De officier zeide toen niet in opzet te geloven en kwam na ampele overwegingen in het slot van zijn re quisitoir tot een eis van 8 maanden onvoorwaardelijk. KERKNIEUWS Generale Synode Geref. Kerken Art. 31 K.O. De Synode heeft zich in haar twee jongste zittingen bezig gehouden mot de behandeling van verschillende voor stellen inzako do samenwerking met de zendende kerken. De particuliero synoden van Zeeland, Noord Brabant en Limburg spreken do wenselijkheid uit dat de kerken binnen haar res sort elk voor zich en gezamenlijk iu du toekomst medewerking verlenen aan de zending op Soemba. Andere parti culiere synoden hadden weer andere voorstellen ingediend. Do betreffende commissie acht het niet juiit de be slissing te leggen in handen van de Generale Synode. Do kerken hebben do vrijheid hier zelf beslissingen te ne men en de Synode heeft terzake geeu bepalingen te maken, Zij zou dan ook geen uitspraak moeten doen. De predikanten Schilder en de Vries dienden een voorstel in deze geest in dat werd aangenomen met 16 tegen 13 stemmen (3 leden waren afwezig). Een aanvulling van ds. de Vries uit sprekende dat do kerken geen nieuwe zendingsarbeid behorep aan te vatten zonder eerst overleg te hebben gepleegd met de kerken van Zwolle en Drachten (zendende kerken) inzake de nog aan wezige financiële verplichtingen werd met grote meerderheid aangenomen Hierna kwam de kwestie van de „af lopende taak" op Soemba iu verband met diverse missives aan de orde. De commissie stelde voor geen uitspraak te doen. Ook hierover ontstond een uitvoerig debat. Ned, Herv. Kerk Beroepbaar: Ds. J. H. W. War ners, Utrecht. Beroepen te Wassenaar (vac.-van Wijngen): Ph. W. Bergkotte, Oos terbeek; te Elburg: M. Ottevanger, Leiden; te IJzendoorn: cand. Mr. H. Schokking, Oegstgeest. Bedankt voor Amersfoort: L. Kie vit, Putten. Geref. Kerk Tweetal te Rotterdam-Kralingen (vac.-Luiks): C. P. T. Rijper, Mep- pel en E. de Vries, Dwingeloo. Beroepen te Nieuwdorp; G. N. Lammens, Heinkenszand. Beroepen te Ermelo: A. H. Algra, Waardhuizen. Geref. Gemeente ZIERIKZEE. Zaterdag 13 Oct., half 8: student Hage uit Den Haag. SPORT VOETBAL Zierikzee I-Yerseke I Voor de thuiswedstrijd tegen Yerseke is het elftal van Zierikzee als volgt 'samengesteld: N. Indonbosch d.; A. Koster en J. Rossen (aanv.) aj C. Krel- lo, H. Schaap en A. Kramer m.j Tonny Simmors, I. J. Haverhook, A. P. Volkori, F. v. d. Westen en L. Verloo v. Zoals uit do opstelling blijkt wordt van Aken, die niet beschikbaar is, op de linkervleugel vervangen door Verloo. Vorder speelt het elftal in dezelfde formatie als Zoudag j.l. Zierikzeo zal ook ditmaal voor een lastigo opgave komen to 6taan, daar het langzamerhand een traditie is ge worden, dat Zierikzee tegen Yerseke altijd zijn moeilijkste wedstrijden speelt De rood-zwarte verdediging zal speciaal voor do gevaarlijke midvoor op moeten passen, terwijl de Zierikzee-voorhoede het tegen do trapvaste Yerseke-vcrdedi- ging lang niet gemakkelijk zal krijgen. Wonneer Zierikzee echter alle zeilen bijzet en energiek op dc bol zit, dan kunnon de beide punten wel in Zierik zee blijven. Bij goed weer zullen *de toeschouwen dsn ook van een goeds wedstrijd getuige kunnen zijn. Zierikzee Hï-Drelechor I Voor de thuiswedstrijd tegen Drei- sthcr 1 ié het elftal van Zierikzee 111 als volgt samengesteld: N. Kou- weuberg d.D. C. Viergever eu J. Disselkoen ij C. v. d. Westen At., C. P. v. d. Werve en C. Verwest m.| P. M. Hoek, G. d. Maas,, J. van Akcu, W. WilUmsc en A. Koster II v. Op papier is dit een aardige ploeg, maar zij zal aan Dreischor, dat er wel alles op tal zetten om de volle buit binnen te halen, een zware op gave hebben. Veel zal er van afhan gen of de verdediging in vorm is. In elk geval mag een spannende wedstrijd worden verwacht. Zierikzee IV-Dreischor 11 Zierikzee IV ontvangt de Dreischor- reserves in de volgende opstelling: J. Goedegebuure d.; H. A. Kramer en M. G. v. d. Hoek a.j J. Lokker, H. Verschuur en J. Mays m.,* S. WU- lemse, A. v. d. Westen Jr., J. v. d. Kreeke, W. den Boer en A. Schouls v. Als olie Zierikzee-spelers zich ten volle geven, kunnen zij zeker een eer vol resultaat behalen MARKTBERICHTEN Coöp. Veilingsvereniging Zierikzee Veiling van 10 October Princessebonen f 25-45, andijvie f 4,50-7, kroten f 16, tomaten f 28- 45, waspeen f 10, sav. kool f 16-20, rode kool f 8-10, witlof f 24-32, sja lotten f 15, kropsla f 4-6, bloemkool f 8-36, meloenen f 10-30, komkom mers f 10. Appels en peren: Ster appel f 45, Jonathan f 11, Campagne Zoet f 15-37, Bellefleur f 10-31, Lax- ton's Superbe f 31, Transp. de Cron- cels f 6-23, Groninger Kroon f 27, Goudreinette f 14-18, Ermgaard f 20, Zw. Wijnpeer f 12-29, Bonne Lauise f 36-49, Soldat Laboureur f 41, B. A. Lucas f 22, Sint Rémy f 20-29, Nou veau Poiteau f 20-25, Maagdeperen f 22-28, druiven f 83-85. Alles per 100 kg, stuks of bos. Veemarkt 's HERTOGENBOSCH, 10 Oct. Aangevoerd 6180 stuks vee, zijnde 3006 runderen, 226 lopers, 385 vette kalveren, 1808 biggen, 279 nuchtere kalveren, 212 schapen, 227 zeugen, 37 geiten. Prijzen per stuk: melk- en kalf- koeien f 700-950, guiste koeien f 500- 750, kalfvaarzen f 650-900, met pa pieren boven notering, klamvaarzen f 500-625, guiste vaarzen f 500-575, pinken f 350-475, graskalveren f 180- 280, fokkalveren f 90-130, drachtige zeugen f 265-345, lopers f 65-80, biggen f 35-50, zware soorten boven notering, schapen f 60-80, vette schapen liepen op tot f 115. zuiglam- meren f 75-95. Aanvoer slachtvee 886 stuks. Prij zen: le kw. f 2,55-2,65, 2e f 2,35- 2,45, 3e f 2,20-2,30, stieren f 2,30- 2,45, worstkoeien f 1,80-2, alles per kg geslacht gewicht. Vette kalveren van f 1,85-2,45 per kg lev. gew., extra kwaliteiten boven notering. Nuchtere slachtkalveren f 1,45-1,55 per kg lev. gew., slachtzeugen van f 1,80-1,96 per kg lev. gew., extra kwaliteiten tot f 2 per kg lev. gew. met 4 kg tarra. RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 13 October HILVERSUM I. 402 M. 7 nieuws. 7.15 gram. 7.45 morgen gebed en kalender. 8 nieuws en weerberichten. 8.15 gram. 9 voor de huisvrouw. 9.30 waterstanden. 9.35 gram, 10 voor de kleuters. 10.15 gram. 11 voor de zieken. 11.45 gram. 11.50 „Als de ziele luistert". 12 An gelus. 12.03 gam. (12.30-12.33 land en tuinbouw). 12.55 zonnewijzer. 1 nieuws. 1.20 amusementsmuziek. 2 „Theo Casion in misdaad en an tiek", hoorspel. 2.20 Engelse les. 2.40 politiekapel. 3 Kroniek van Letteren en Kunsten. 3.45 koorzang. 4.05 gram. 4.20 „De Vliegende Hollan der", causerie. 4.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 5 voor de jeugd.. 6 nieuws. 6.15 journalistiek weekoverzicht. 6.25 orgelconcert. 6.40 „Duitsland, Amerikaanse zone", klankbeeld. 7 filmmuziek. 7.20 Par- lementsoverzicht. 7.30 gram. 7.52 ac tualiteiten. 8 nieuws. 8.08 De gewone man. 8.15 „Lichtbaken". 8.40 „Steek eens op, heren". 9 gevarieerd pro gramma. 9.53 lichte muziek. 10.30 „Wij luiden de Zondag in" 11 nieuws 11.15 nieuws in Esperanto. 11.22-12 philharmonisch orkest. HILVERSUM II. 298 M. 7 nieuws. 7.15 gymn. 7.30 gram. 8 nieuws en weerberichten. 8.18 or gelspel. 8.50 voor de vrouw. 9 gram. 10 „Tijdelijk uitgeschakeld", cause rie. 10.05 morgenwijding. 10.20 voor de continubedrijven. 11.30 viool en piano. 12 accordeonmuziek. 12.30 land- en tuinbouw. 12.33 Hawaiian- muziek. 1 nieuws. 1.15 „Kleine zon den", hoorspel. 1.30 Metropole-or- kest. 3.30 „Van de wieg tot het graf", causerie. 3.45 gram. 4.15 sport- praatje. 4.30 radio-philharmonisch orkest en soliste. 5.15 octet. 5.35 gram. 6 nieuws. 6.15 varia. 6.20 in strumentaal kwintet. 6.40 regerings uitzending: „Zoeklicht op de Wes terse defensie". 7 artistieke staal kaart. 7.30 „Passepartout", causerie. 7.40 „Het O.T. in deze tijd", causerie. 7.55 „Deze week". 8 nieuws. 8.05 ac tualiteiten. 8.15 gevarieerd program ma. 9.15 Weense muziek. 9.45 com mentaar. 10 Promenade-orkest. 10.25 „Onder de pannen", hoorspel. 10.45 zigeunermelodieën. 11 nieuws. 11.15- 12 gram. Door het openzetten van palingkaren ontstond een schade van f M00 Te M&kkutn (Fr.) zijn dezer dagen dos nachts z.g. „aalkareu", die zich bovenden op schuiten die juist achter de eluis waren gemeerd, opengezet. Hierdoor konden de opgeslagen palin- lingtn voor een groot deel ontsnappen. Oc echode wordt geschat op ongeveer f 1400,Daar de palingen zich ver moedelijk nog in dc nabijheid v n dc 'schuiten bevinden, zijn tol van fuiken .uitgezet om do dieren opnieuw tc vangen. De politie tracht op haar beurt pit fo vissen, wie deze streek heeft uitgchoald. Zij meent de dadcrs(s) roeds op het spoor te zijn. ADVERTENTIES Ondertrouwd: MARINUS C. BOM en JACOMINA KLOET Huwelijksvoltrekking op Vrij dag 26 October a.s., des na middags 2.30 uur, te Burgh. Kerkelijke bevestiging in de Ned. Herv. Kerk door de Wel eerwaarde Heer Ds J. Swaak. Burgh - B 13a - B 98d 11 October 1951 Heden overleed na een ge duldig gedragen lijden, onze geliefde echtgenoot, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader STOFFEL DE RONDE in de ouderdom van 84 jaren en 3 maanden. Sint Philipslarid, J. de Ronde-Kloote Chatham, Ontario (Canada), N. Mol-de Ronde L. R. Mol Sint Philipsland, J .de Ronde K. de Ronde J. de Ronde-van Bergeijk Zierikzee, J. van Hoorn-de Ronde C. M. van Hoorn Tholen, F. de Ronde J. de Ronde-Priemis Klein- en achterklein kinderen Sint Philipsland 9 October 1951 Voor de vele felicitaties by mijn 80ste geboortedag, op 5 October j.l., ontvangen, zeg ik allen hartelijk dank. Wed. J. DE RONDE- v. d. WEIJDE Zierikzee, Bagijnestraat Wie heeft mijn wit tortelduifje gezien? - Graag terug bij JOKE HANSMA. DAMES 1 Voor elk figuur kunt U bij ons laten AANMETEN, naar maat en model naar keuze. Bestel dus tijdig Uw japon I Firma J. Labzowski Havenpark Telefoon 65 PRIMA FLANELLEN grote maat, lange mouwen, slechts f 7,75, in: LMÏ UW VftG WETBEPeWBN EN KQ0PT NU W NIEUWE WEKKER SU: tf NIEUWERKERK Telefoon 88 Zie nu onze sortering in de etalage l VERLOREN tussen Brouwers haven en Zonnemalre: houten balk van bandenwagen, lang ca. 3.70 m en tussen Brouwers haven en Nieuwerkerk: blik van dorsmachine, lengte ca. 50 cm br. ca. 20 cm. Inlichtingen gaarne bij J. R. v. d. WEKKEN, Brouwershaven, telefoon 28 VERLOREN: Heren polshor loge tussen Zzee-Burgh. Agent GROENLEER, Burgh. Te koop of te huur: BEDRIJFSPAND in de Hoofdpoortstraat C 291, voor alle doeleinden geschikt en direct te aanvaarden. Adres: B. W. SCHOT-v. d. WEKKEN, Nwe Haven D 43, Zierikzee. WIE RIJDT Zaterdagavond (-middag) richting Gorkum (Dordrecht) en wil mij meenemen? R. TEN KATE, Dam B 367, Telefoon 256. Zo kinntn de klanten om: Ais we iets doen, doen we het goed... We wuden daarom liever hebben gezwegen, als we U geen echte goede aanbieding konden doen. Maar nu branden we van ongeduld om U om nieuws te laten weten. Want... de kwaliteit is in alle opzichten van de bovenste plank! De prijs? (omdat we gezamenlijk inkochten) meer dan taag. wit 70 cm br. per mtr fl. I gekleurd 70 cm br. per mtr jl: Van Nelle's thee Is krachtig en geurig. En bovendien machinaal gebroken, dus voordeliger ln het gebruik

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1951 | | pagina 3