m mat Het wordt toch wat gemakkelijker aan Europese grenzen Stad en Provincie Rembrandt's Anatomische Les werd eens flink onder handen genomen BARON TLI" r Vracht-auto's met de letters „T.I.R." mogen doorreizen Eon Traohtaato met goederen voor Nederland, die vooralen wat van een plaat met de lettert „T.I.B." kon de 2witeor»-Duitae grent pastoren tonder dat er douanerechten behoefden te wor den betaald. De douanebeambten lieten do wagen tonder meer doorgaan, nadat de ahauf- fear bet nienwe patpoort voor inter- uaticnaal wegvervoer, uitgegeven on der auspiciën van de «eonomisohe eom- misaie voor Europa der Verenigde Na- tiet, bad getoond. Dit paapoort, dat bet rtanltaat ia van onderhandelingen, welke gedurende drie jaar tutten elf Europeto landen iflo gevoerd, betekent, dat de vervoerdo goederen rijn geze geld en ge waar mor kt in bot land van oortprong en dat geen donaneeontrdlo nodig it tot het land van bestemming. Tot dutverre hebben drie landen Zwitserland, Duitsland en Nederland het T.l.B.-systeem, dat bespoediging van het goederenvervoer op de Euro pese wegen beoogt, ingevoerd. Men ver wacht, dat ook andore landen hiertoe zullen overgaan. ZTERfKZEB Collecte voor het verwaarloosde kind Morgen (Zaterdag) wordt alhier e«n buia aan huisoolleote geoudou too bato van do atiohting „Do Opbouw" to Utrecht, wclko zich bezig houdt met do zorg voor hot verwaarloosde kind. Waar diverse jongelui zloh belangeloos als colloctant(o) bosohlkbaar hebben ge stold, mag worden vorwaoht dat ook do burgorq, mede gelet op het mooie doel, dezo collecte flink zal stennen. Brandje Dondordagmiddag omstreeks kwart voor vier kondigde sirenegeloei aan, dat er in de gemeente brand was uitgebroken. Dit bleek gelukkig niot van ernstigo aard to zijn. Tijdons bot afbranden van verf van oen kozijn op do bovonaoh- terverdieping van do woning van do heer M. F. aan bot Slabborswerf, had eon gordijn vlam govat. Do sohildorskneoht P. G. M., goassls- toord door do politic-agent P. wiston door hot gordijn af to rukkon on het vaar to do von, orgor to voorkomen. Hot politionelo brandblasapparaat be- hoofdo niot oens dienst to doon, zodat het gebolo geval mot een sisser afliep. Do bewoners y/nrea afwezig. Theatre Plttoresque Méchaniqne op de kermis Het Is alweer lang geleden dat er op do Zlerikzeeeo kermis een echt va riététheater was, maar als het er was, trok het altijd grote belangstelling. Ook dit jaar kunnen de liefhebbers van gocdo variété bun hart ophalen, want op hot Havonplelo heeft thans het „Tbéatro Pittoreequo Méchaniqne" Mullens, een plaats gevonden. Begun- van de bekende cirene irecteur Job. Mollens, een plaats gevondgen. Begin nende heden (Vrijdag)avond wordt hier een programma geboden, dat men niet op een kermis verwachten zon. Naast uitstekende aorobatennnmmors mogen gonoemd worden do prestaties van do trapezewerkers, do parterre-acrobaten, do Hongaarse en Spaanse danseresjes, en de muzikale virtuoos. Een bijzon dere attractie vormt wel het optreden van Mr. Santos, die een nummertje evenwichts-aerobatiek weggeeft, dat do toeschouwer met klimmende verbazing vervnlt. Natuurlijk ontbreekt ook de bekende „Angnst" niet op het pro gramma. De tent, die plaats biedt aan 500 personen is keurig ingoriebt ea het toneel met do klonrigo décors es coulissen doot hot uitstekend. Dit theater, dat in vele plaatsen van ons land veel snocos had, tal zich ook zeker van do zijde van de bewoners van Sohonwon-Dniveland In grote belangstelling mogen verhongen. Het toneelstuk „Mijnheer Lamberthier" De bekende Franse anteur Lonis Verncoil, wiens ontelbare blijspelen in geheel Enropa met groot sncces wor den en werden gespeeld, heeft slechts één drama geschreven: „Mijnheer Lam- berthior". Dc vertolking van dit aangrijpende werk eist twee toneelkunstenaars met uitzonderlijke begaafdheden. In ons land zijn het Cor cn Annio van der Logt Mel6ert-voo Ees gowoest, die dit stok vele malen met groot sneoes hebben gespeeld. Dc directie van do Concertzaal hooft heide kunstenaars bereid gevonden hot op 12 en 13 September to Zierikzoe te komen spelen. BURGH Do collocto voor hot Wllhelmlna- fonds ten bato van do kankerbestrij ding heeft In onzo gomeonto f 39.40 opgobraoht. HAAMSTEDE Onzo oud-dorpsgonoot do heer G. de Brnin, hoofd dor school te Klootlngo, is bonoomd tot hoofd ener school to Amstelveen. Bij het te Utrecht gebonden' kloer- mnkorsvnkexamen slaagde do heer J. K. Jonkor voor hot diploma G (Mr. kleermaker), torwljl dhr. Chr. Eiken hout to 's-Hortogonbosoh slaagde voor bot diploma A voor het kleermakers vak. Ingezonden mededeling of-c *£r RENESSB Openluchtconcert BQ gunstig wcor hoopt het faofare- oorps „Lnotor et Emergo" Zaterdag avond a.s. oen concert in do muziek tent te geven. R.T.M. krijgt concessie voor personenvervoer op Schotrwen-Duiveland Naar de Prov. Zeeuwse Courant mededeelt, betreft de eerste vergun ning die de Commissie Vergunnin gen Personenvervoer (Commissie v. Breen) heeft verleend, het gehele vervoersgebied Schouwen-Duive- land. De Rotterdamse Tramweg- Maatschappij heeft toestemming ver kregen tot verzorging van het per sonenvervoer op het eiland, voor zover daarin door de tramdienst niet of niet voldoende wordt voorzien. By het nemen van haar beslissing heeft de commissie overwogen, dat de heer C. H. van Oeveren te Zie- rikzee een busdienst wenste te ex ploiteren, waarvan de zelfstandige uitoefening buiten verband van de R.T.M. niet in het belang van een redelijke en duurzame vervoers voorziening werd' geacht, maar dat inmiddels de R.T.M. en de heer van Oeveren tot een accoord zjjn geko men, waarbij een grondslag tot sa menwerking is gelegd en dat de heer van Oeveren zijn verzoek tot con cessie-verlening heeft ingetrokken. De vergunning, welke aan de R.TJM. is verleend, is geldig t/m 31 December 1937. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te IJzendijko (tooz.): cand. C. Blomaard, Kloetinge; te Klnndert: J. Arendsen, Blauwkapel; te Randwijk: J. Boezer, Eethen en Drongelen; te Giessendem-Nederhardinxveld: R. W. Stenr, Onddorp; te Ernst: M. Ottevan- ger, Leiden; te Terheijden (tocz.): H. J. Agter. Ind. pred., Zwolle. Geref. Kerk Beroepen te Uithoorn: E. de Vries, Dwingeloo. Generale Synode Gereformeerde Kerken artikel SI K.O. In de voortgezette zitting heeft Ds. H. J. de Vries van Eindhoven gerapporteerd over het rapport van deputaten van Bentheim en Oost- Friesland. Deze deelden mede, dat in deze kerken weinig belangstelling bestaat voor de vrijmaking. De ker ken in Bentheim en Oost-Friesland hebben elk contact van de hand ge wezen. De discussie, waaraan ver schillende leden deelnamen, besloot de Synode-deputaten te dechargeren en voor deze zaak geen nieuwe de putaten te benoemen. Vervolgens heeft Ds. W. de Graaff van Giessendam gerapporteerd over een missive van het Moderamen van de Ned. Herv. Kerk over een samen- epreking over de psalmberijming- Hasper, welke zaak reeds eerder ter Synode gediend heeft. De Synode besloot de missive voor kennisge ving aan te nemen, aangezien zij geen uitnodiging bevat. Vervolgens heeft Ds. B. Jongeling van Apeldoorn gerapporteerd over een schrijven van de kerken van Groningen, die bepaalde zendings- besluiten van de Synode van Amers foort 1948 niet voor vast en bondig houdt. De commissie bood aan de Synode conclusies aan, waarin do houding van Groningen betreurd wordt en uitgesproken wordt dat deze kerkeraad ten onrechte de Amersfoortso Synode verwerpt. Ds. F. van Dijk van Schildwoldo diende ter zake een amendement in, maar de Synode verwierp dit met 22 to gen 10 stemmen. Zij heeft, daarna do voorgestelde conclusies enigszins ge wijzigd aangenomen met op twoe na algemene stommen. Tenslotte behandelde de Synode het rapport van deputaten inzake de Joden rending. De Synode sprak on. uit, dat het niet tot haar taak behoort een onderzoek in te stellen naar de destijds aangevoerde gron den voor de zending onder de Jo den, deze te toetsen en een prin cipiële uitspraak te doen, wat de taak der kerken is, noch tot zulk een onderzoek het initiatief te ne men, daar het van do plaatselijke kor^n behoort uit to gnnnr De Bond van Vrij Evangelische Gemeenten bestaat 70 jaar Zaterdag 15 September a.s. zal hat 70 jaar geleden zijn, dat de Bond van Vrije Evangelische Gemeenten in Neder land gesticht werd. Voor die datum waren er reeds enige Vrije Gemeenten in ons land, die echter afzonderlijk werkten en niet in een bond verenigd wafrxen. Een der pioniers uit dc eerste jaren der Vrije Gemeenten was de bekende Ds. H. W. Witteveen te Ermclo, onder wiens lei ding enige keren besprekingen werden gehouden om te komen tot het stichten van een bond. De eerste tien jaren ging het met de groei van de Bond niet zo hard, doch de laatste dertig jaren is de Bond enorm gegroeid en zijn gemeenten uit alle delen van het land er bi) aange sloten In totaal zijn 38 gemeenten cq twee kringen lid van do bond. Men be zit thans een eigen theologische sohool te UtTecht. De Bond heeft in de loop der jaren veel nuttig werk verricht op zendingsgebied, voor do oorlog op Sa- moslr en tegenwoordig onder de Bataks. FINANCIEEL NIEUWS De deviezenpositie van Engeland Geen devaluatie van het pond sterling Gaitakoll, de Engolso minlstor van Financiën, hooft to Now York vor- klaord, dat Engeland nog stoods niot is besloten of het al dan niot ont heffing zal vragen van de eindo 1951 versohnldigdo betaling von aflossing en interest ten bedrago van oiroa 120 millioen dollar op do Amerikaanse le ning van 1946. In antwoord op een door verslag gevers gestelde vraag, of Engeland een nienwe devaluatie van het pond ster ling overweegt, zoido Gnitskell, dat dit pont „niet op de agenda staat". Gaitskell vertoeft op het ogenblik in do Veronigde Staten voor de jaar vergadering van het Internationale Mo netaire Fonds en do Wereldbank. Amerikaanse uitgaven f overtreffen inkomsten De Amerikaanse regering heeft in Juli en Augustus do twee eerste maanden van het lopendo belasting jaar 3661 millioen dollars meer uitgegeven dan ontvangen, zo deelt het ministerie van FinanoiSn te Was hington mede. De voornaamste oor zaak hieraan was, dat het departe ment van Defensie in deze maanden 5954 millioen dollars heeft uitgegeven tegen 2268 millioen dollars in de zelfde maanden van 1950. Voorts werd er meer uitgegeven voor do ontwikke ling van de atoomenergie en voor do wapenleveraDties aan andere landen. In totaal bedroogon de uitgaven van de Amerikaanse regering in Joli en Augustus 9826 millioen dollar tegen 5528 millioen dollar in de overeen komstige periode van het vorige jaar. Ook de inkomsten gaven een stijging te tien, die eehter kleiner was. ZQ bedroegen in de afgelopen twee maas den 6163 millioen dollar tegen het vorige jaer 4740 millioen dollar. Wetenschap en Techniek De .optische roulette" Een Nederlandse lngenlenr en wis kundige heeft eon behendigheidsspel go- contrneerd, dat sterk op roulette lijkt, doch waarbj], naar rijn berekening, het hazard-karakter geëlimineerd wordt. Zijn co nat motie hondt rekening mat het waarnemingsvermogen van het men selijk oog. Voor een oplettende speles is het volgens do eonstrnotenr mogelijk van tevoren preoies aan te geven,v waar het ronlettoballetje op de schijf terecht zal komen. Hij beeft voor zijn „optische ronlette" drie con- structiesystemen ontworpen, die echte* alle op betzelfde principe berusten. SPORT KORFBAL Veteranen-Zeemeeuwen II Zaterdagavond a.s. wordt op het ter rein „De Broaworjj" te Haamstede een .licndscbappelijko wedstrijd gespeeld tusson een sterk vetoranenelftal en do Zeemscnwenresorves. Ds plosg van do veteranen ls zodanig samengesteld dat Zeemeeuwen II do handen vol zal hebben, zodat een aardige wedstrijd mag worden verwoeht. Hoewel do wed- strqd vroeg moot beginnen, wordt tooh op flinke pnblieko belangstelling go- rekend. VOETBAL BLE.V.O. I-Vocre I MEVO begint de competitie met 2 thuiswedstrijden en wel togon Veero I en II. Het eorsto elftal komt in ongo- veor dezelfde opstelling uit als in het vorige seizoen en wel met: J. Haver- hoek de.; G. Huurling en H. Koovoets a.; C. van 't Veer, J. van Gent en H. Berrovoets m.; J. .Sies, M. Hillo- brand, A. G. v. d. Borg, K. de Oude Mz. on M. Matthijsso v. Beserve: A. de Loozo. Als de lange rustperiode bij ;de MEVO-spelers niet to veel in de benen zit en allen zich van het begin tot het einde ten volle inzetten, geven we hen een behoorlijke kans op beide puntjes. Daar Veere ook wel alles op alles zal zetten om goed te starten, mag een spannende wedstrijd worden verwacht. MJE.V.O. Ü-Veere II De MEVO-reserves ontvangen hun Veerse collega's in de volgende op stelling: J. Schools d.; C. Kloet en W. v. d. Endc a.; G. C. Eckhnrdt, Joh. Kloet en A. Berrovoets m.; P. van 't Noordende, L. Quant, J. Felins, O. Vleeshoowor en J. Saman Reserves: A. Baart, P. v. d. Molen en N. J. Schalts. Vergeleken met 'het vorige seizoen heeft de MEVO-ploog enkele kleine wijzigingen ondergaan. Of dit verbete ringen zullen zijn kan deze wedstrijd leren. Omtrent de uitslag valt weinig te voorspellen, doch het is te hopen, dat MEVO II dit seizoen een con stante ploeg zal kunnen hebben, die flink oefent en enthonsiast speelt, want eerst dan maakt zij kans op een goede plaats op de rangiest. Dreïschor I/n-Zicrikzee TH/TV Dreischor start Zondag met 2 thuis wedstrijden in de nienwe competitie en wel tegen Zierikzee III cn IV. Nu de thuisclub niet meer over van Schel- KUNST Het schilderij was door drie lange afgedekt Op hst ogsnblik kunnen do Imm zoekers van het Manritsbuls to 's Gravenhage weer de Anatomlsohe Les van Bembrandt bewonderen, die een restanratie heeft ondergaan. De Aoa- .tomiscbe Les, die Bembrandt in 1632 op 26-jarige leeftijd t« Amsterdam schilderde, is in de loop der eenwen zes maal gerestaureerd geworden. De eerste maal geschiedde dit in 1735, waarbij er veel werd bijgeschil derd. Na deze restauratio is het kunst werk nooit meer volledig schoonge maakt. In 1818 werd do Anatomlsohe Us voor de eerste ketr verdoekt. Na dien is dit nog drio koor geschied. De laatste maal lu 1910. Sinds 25 jaer bestonden er plannon om dit schilderij te restaureren en in 1939 werd daar voor een oommissio bonoomd. Bogin 1940 trol men voorbereidingen voor dit werk, dooh de oorlog stak eon spaak in het wiel. Do Anatomlsohe Les werd in een kelder opgeborgen en het verblQf aldaar had een niet al te beste Invloed op het sohlldefcty. Spe ciaal do vernislagen kwamen in een eleohte toostend te vorkeren. ven, Bokelaar en A. do Bil bosohikt, brengt zij niet zo'n sterke ploeg in het veld als vorig jaar. Vermoedelijk is haar eerste elftal als volgt samen gesteld: Jao. do Vriozo d.; W. Roskam en A. Dorst a.; W. G. Vano (aanv.) L. van Gastel on M. do WaaQ m.j J. Kiescnborg, A. A. van Gastel, D. A. Lindhoot M. Qnlst en P. v. Hattem v. Omtrent do aitslag valt weinig te voorspellen, daar do opstelling van Zierikzoe III niet bekend Is, dooh beide ploegen zullen wel voohten voor een goede oitslag daar de eerste klap toeh altijd een daalder waard is. De Dreisohor-reserves ontvangen Zie rikzoe IV en zollen wel bijzonder goed moeten aanpakken om een eervol resultaat te boeken, daar de gasten over een sterk elftal beschikken. Als de Dreisehorjongens eehter alles op alles zetten zullen de eijfers hens niet zo groot cQn. MOTORSPORT Motor-trialwedstriJdeu BLO. „Sparta" De Motorclub „Sparta" organiseert Zondagmiddag a.s. voor haar leden- motorbezitters op het weiland van de heer W, ten Haaf aan do Platteweg z.g. Moto rtrial wedstr^ don" Deze wedstrijden, geheel nieuw voor deze omgeving, voeren de rodere in hoofdzaak over versohillende „non stops", welke straffeloos genomen moe ten worden. Deze eisen dan ook van de rijder zniver manoeuvreren en goed rijden. In de kleine klasse hebben zich reeds 13 en in de grote klasse 12 rij ders aangemeld, welko aantallen wel licht nog zollen stijgon. Indien de weersomstandigheden gun stig zijn mag op een mooie wieler sportmiddag gerekend worden, dio ze ker goedo belangstelling zal trekken. Ondentuk bedekt door plamnnrlnug Het vorige jaar begon men een gron dig onderzoek naar de toestond van het sahildorij in te stellen en toen dit In December goëindigd was, nam de restaurateur van het Manritshnis, de beer J. G. (Traas, de restanratie ter hand, waaraan by tot no toe heeft gearbeid. Naar de heer Traas aan do pers mededeelde, heeft hij in zijn loopbaan nog nimmer een schil derij onder handen gehad, dat door zoveel lagen was afgedekt. Nadat twee lagen verwijderd waren, bleek, dat de handtekoning die het schilderij droeg, vals was, en dat de originels hand tekening zich daaronder bevond. De heer Traas deed nog een nienwe ont dekking, namelijk dat de dooerondo hand van professor Tnlp nieuw was. Bij z(jn vorder workon vond hi] on der doze band eon tweodo, die even-^ eens nienw was en daaronder kwam pas do oorspronkelijke band te voor schijn. Do grootste moeilijkhoid bij do rastanrs. leverde het onderstuk op, door zioh hier onder de verflaag een plemnnrlaag bevond. Daaronder wer den originele gedeelten aangetroffen. FEUILLETON 48 Een wonderlijke geschiedenis door B. J. ten Wesepe „Welnu", vervolgde Kees, „ik kan U mededelen, dat Jan Houtzagers leeft en in een goede gezondheid verkeert. Ik heb een briefje van hem gehad, maar ik kan niet alles, wat daar in staat, vermelden. Hij heeft mij opgedragen „Als ik U even mag onderbre ken", viel de inspecteur hem in de rede, „met deze vraag: in welke verhouding staat U tegenover de heer Houtzagers7" „Jan is bij ons in de kost", ant woordde de bezoeker, „en wij gin gen heel vriendschappelijk met el kaar om. Het feit, dat hij zich in eerste instantie tot mij heeft ge wend, moge hiervan het bewijs zijn." „Juist", zei de inspecteur, „dat verklaart voor mij Uw aanwezigheid hier. Gaat U verder." Kees vertelde in enkelo woorden de inhoud van Jan's schrijven, maar verzweeg het adres. Weliswaar noemde hij de inspecteur de naam van do laan, waar Jan verblijf hield en wat Jan voorgesteld' had om achter het geheim te komen, maar het nummer ver zwoeg hij. Ton slotte voegde hij er aan toe: „Misschien bent U van mening, dat do eenvou digste oplossing is om een inval te doen in de bewuste woning, maar Jan raads dit beslist af, om de een voudige reden, dat men dan waar schijnlijk wel een of meer bendele den heeft, maar als de heren zwij gen, kan him hoogstens ten laste gelegd worden, dat ze Jan tegen zijn wil in die woning gevangen hou den. En dan weet de politie nog niets omtrent het doel, dat zij in dit geval voor ogen hebben." De inspecteur knikte. „Dat hebt U en Uw vriend goed bekeken. Het ligt dan ook niet in mijn bedoeling om voorlopig een dergelijke inval te doen. Ik voel zelf ook het meeste voor het plan, om de heren eens een paar dagen te laten schaduwen. Zo, dus er gaat 's avonds ergens een auto heen en komt laat terug. En vanaf de Emmalaan. Dan zullen we vanavond proberen, of we deze wa gen ongemerkt kunnen volgen. Hebt U vanavond gelegenheid om mee te gaan?" Kees' ogen schitterden. Dat was nu net een kolfje naar zljh hand. „Ja", antwoordde Efjv „dat gaat uit stekend. Vandaag ben ik vrij «a morgen heb ik late dienst." „Waar werkt UT' „BIJ de P.T.T." „Mooi, zorgt U er dan voor, dat U vanavond om een uur of vijf hier bent. Dan zullen we eens gaan kij ken in de omgoving van de Emma laan." Kees stond op. „Oké, inspecteur. Laten wo hopen, dat wo er spoedig achter komen. Apropos, daar ver gat ik bijna iets. Zoals ik U al zei. wordt Jan gesuggereerd, dat hij een baron is. En wél: Baron Horst van Prinsenkamp. Hebt U daar wél gpnp van gehoord? Bestaat die?" „Dat kan ik wel even laten onder zoeken. Een ogenblik.' -De inspec teur nam de telefoon van het toe stel en nadat hij zijn verbinding had gedraaid; zei hij: „Met inspecteur De Jager. Wil je eens even nazien of er in Amsterdam een baron Horst van Prinsenkamp woont? Ja. Bel dan onmiddellijk even." Het duurde geen vijf minuten of de telefoon ging. En toen wist de inspecteur het antwoord' op de vraag. Hij legde de microfoon weer op de haak, keek Kees lachend aan en zei: „Baron Horst van Prinsen kamp woont aan de Hjnrmnlfmn num mer 138, is vrijgezel en 27 jaar oud." Kees lachte even. „Nu weet U meteen het juiste adres, maar dat is niet zo erg. Ik ben er van overtuigd dat U, net als Jan en ik, er op voor zichtige wijze achter wilt komen, wat de heren in hun schild voeren. Maar dat er werkelijk een baron van die naam bestaat, verwondert me." „MIJ niet", antwoordde de inspec teur, „want nu begint er bij mij een vermoeden te rijzen." „Zo? En dat is?" De inspecteur lachte fijntjes. „Dat, mijnheer Brouwer, is nu een aange legenheid, waarover ik, als politie man, nog niot verder praat. Van avond hopen wo to kunnen onder zoeken, of mijn gedachtengang de juiste ia of niet." (Wordt vatvoigd). RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 8 September HILVERSUM L 402 M. 7 nieuws. 7.18 gram. 8 nieuws en weerberichten. 8.18 orgelspel. 8.40 gram. 0 idem (9.30-0.85 waterstan den). 10 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 morgenwijding. 10.20 voor de continubedrijven. 11.30 pia no-recital. 12 gram. 12.30 land- en tuinbouw. 12.33 accordeon muziek. 1 nieuws. 1.15 Metropole-orkest. 1.41 gram. 2 voor de jeugd. 2.20 harmo niekorps. 2.40 koorzang. 3 boekbe spreking. 8.15 8.45 „Van de wieg tot het graf", cau serie. 4 cabaret. 4J50 sportpraatje. 4.45 kamerorkest. 5.80 voor de jeugd. 6 nieuws. 6.15 varia. 6.20 mannen koor. 6.40 gram. T artistieke staal kaart. 7.30 „Passepartout". 7.40 „Het O.T. in deze tijd", causerie. 7.55 „De ze week". 8 nieuws. 8.05 actualitei ten. 8.15 Tiroolse muziek. 8.45 „Let op uw tellen". 9 gram. 9.10 commen taar. 9.25 amusemensmuziek. 9.55 „Onder die pannen", hoorspeL 10.15 dansmuziek. 11 nieuws. 11.15 gram. 11.30 orgelspel. 1L50-12 gram. HILVERSUM IL 298 M. 7 nieuws. 7.15 gymn. 7.30 gewijde muziek. 7.45 morgengebed en kalen der. 8 nieuws en weerberichten. 8.18 gram. 8.55 Plechtige hoogmis. 10.15 gram. 11 voor de zieken. 1L45 gram. 12 Angelus. 12.03 gram. LL30 land en tuinbouw. 12J33 gram. 12.55 zon newijzer. 1 nieuws ea weerberich ten. 1.20 lichte muziek. 2 voor de jeugd. 2^0 gram. 2.40 amateursuit zending. 3.15 Kroniek van letteren en kunsten. 3.50 Promenade-orkest en klein koor. 4^0 „De weg door de lucht", causerie. 4.30 „De schoon heid van het Gregoriaans". 5 voor do jeugd. 6 filmprogramma. 6.15 „De medische verzorging van de troep in garnizoen en op oefening", cause rie. 6.25 instrumentaal septet 6.40 regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse defensie". 7 nieuws. 7.18 „Dit is leven", causerie. 7.21 actu aliteiten. 7.27 omroeporkest en so list. 7.52 journalistiek weekover zicht 8 nieuws. 8.05 De gewone man. 8.12 gram. 8.15 „Lichtbaken". 8.40 „Steek eens op, heren". 9 gevarieerd programma. 9.53 „Wat zou U doen". 10 Symphonette- orkest en solisten. 10.30 „Wij luiden de Zondag in", avondgebed en kalender. 11 nieuws. 11.15 nieuws in Esperanto. 11.22-12 gram. RECHTZAKEN Politierechter te Middelburg M. C. de K., hótelhouder te Burgh had een politieman beledigd toen deze zijn hótelregister kwam con troleren en hierop een aanmerking gemaakt. De K. verklaarde dat hij zeer zenuwachtig was geweest daar het op dat ogenblik erg druk in zijn zaak was. Hij werd veroordeeld tot f 80 b. ss 15 d. h. MARKTBERICHTEN OoOp. Velllngrvoronlgtng Zicrlksee Veiling van 8 September Aardappelen 17-9, princcssebonen f 48-80, snijbonen t 12-48, ondjjvio t 12-14, rode kool f 0-13, ut. kool t 9-21, spinazie i 14-17, tomaten l 8- 28, bospeen 1 8-20, bloemkool f 5- 82, komkommers f 4-0, meloenen f 14-61, kropsla 1 8-8, pruimen f 0- 80, Clapps Favourleto f11-88, Beur* do Mérode f 23-28, Zigeunerin f 13- 23, Perzikrode Zomerappel t 10-28, druiven f 101-118, bramen f84; alias per 100 kg, stuks of bos.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1951 | | pagina 2