Primitieve stammen ontdekt in Australisch Nieuw-Guinea Stad en Provincie Zonnemaire's Muziekvereniging had een druk bezocht en geslaagd muziekfeest Nederlanders stichtten de staat Delaware voor 300 jaar Laatste nieuws Zij hadden nog nooit een blanke gezien Een patrouille van het Australi sche gouvernement heeft kort gele den in het hart van Australisch- Nieuw-Guinea primitieve stammen ontdekt, die tot voor enkele weken nog nooit een blanke hadden gezien. De patrouille beklom onder lei ding van twee Europese officieren een steile bergketen en had een hoogte van 10.000 voet bereikt, toen zij de inboorlingen ontmoette. Bij onderzoek bleek, dat de stammen nog primitieve schoppen en stenen bijlen als hun voornaamste land bouwwerktuigen gebruikten. De in heemsen waren aanvankelijk zeer schuw, doch deze schuwheid over wonnen zij al gauw in de wens naar het verkrijgen van messen en sta len bijlen. ,De patrouille bracht 38 dagen door in dit gebied. Zy stelde zich tot doel in verbinding te komen met de in heemsen in de binnenlanden en de nog niet veelvuldig bezochte delen van Australisch Nieuw-Guinea. Eind Juli zal zich weer een patrouille op weg begeven voor een bezoek aan nieuw gebied. Het „Onze Vader" in microschrift Een meestergraveur van de Let tergieterij „Amsterdam" is er in ge slaagd de 380 letters en leestekens van het „Onze Vader" op een opper vlakte van 3.76 milimeter in het vierkant, dus op 14 vierkante mili meter, te graveren. Dit werkje werd op koper in spiegelschrift vervaar digd en kan haarscherp worden af gedrukt, waarna het microschrift met een loupe leesbaar is. Het matrasje werd als bewijs van vakmanschap gegraveerd ter gele genheid van het 100-jarige bestaan van de lettergieterij. ZIERIKZEE Ongeval Maandagmorgen omstreeks 0 uur reden enige werklieden van de Coöp. Groenvoederdrogery in de Oudeweg met een jeep met aan hangwagen tegen de ter plaatse aan wezige stelling van de in aanbouw zijnde herplaats aan, met gevolg dat door de schok twee ijzeren bulsems omlaag vielen. Een der werklieden, zekere S., kreeg een dier bulsems op het hoofd, waardoor hij het bewust zijn verloor. Dokter van Hoorn was spoedig ter plaatse en achtte over brenging naar bet ziekenhuis te Noordgouwe noodzakelijk. Een der andere werklieden, G. v. d. B., kwam er beter af, daar een der bulsems juist langs hem heen viel; v. d. B. kwam met de schrik vrij. HAAMSTEDE Dank zij het zeer gunstige iwieftr schiet de bouw van de nieuwe O.L. School uitstekend op. Deze w©8k •werd op die ene vleugel de kap reeds aangebracht en het ziet er naar uit, dat pek do andere vleu gel spoedig zover zal zijn. Nu het zover is, kan mten reeds e^tt be hoorlijke indruk krijgen van die ruime lokalen met hun mopi ufo- zicht op het voorliggende speel terrein, omgeven depr fraai luofurt- gewas in een rustige omgeving Voor zover wij het kunnen bejOjor- delen zal het een mooi geheel vor men en uitstekend passen in di©ze omgeving. Bjj het kanthooi piqgsten vond de werkmian M- id'e Rijke Zater- da^iökïdag ean voor onze wngevinjgi zeldzame verschijning, ni. een egel of zg. stekelvarkentje, op e©n per ceel 'bouwland aan het Sluispaldl Enkele jaren geleden werd nage noeg ia dezelfde omgeving ook een exemplaar aangetroffen. Men vraagt zich af waar deze diertjes van daan komen of zxxudlen zij zich socmts erg lang schuil kunnen houden? RENESSE De Lange Reeke werd een mooie, nieuwe zaak rijker Onder aanwezipfoetd van talrijke personen, wx\ Burgemeester Mr. G. F. Lunslngh Tonckens, opende Za terdagmiddag de heer Jac. G. Ver- soput een nieuwe zaak in manufac turen aan de Lange Reek©. In zijn openingswoord dankte de heer Verseput allereerst Burgmees ter en Wethouders voor de hulp en medewerking hem v©rlee*id en sprak vervoLgens de hoop uit, dat zijn zaak, zowel ui als bulten Ro. nesse, tot veler genoegen zal zijn. Vervolgens verzocht hij do Bur gemeester het traditionele lint door te knippen en daarmede d© zaak officieel te openen. Na een dronk te hebben uitge bracht op de nieuwe zaak, sprak de Burgemeester woorden van waar- derini? voor «die totstandkoming van de 'manufacturenzaak in de gemeen te. Daar Renesso steeds groetend)© ls, moet ook die middenstand groeien en hierin heelt do h©or Verseput voorzien.. Een dobr velen reodls lang gekoesterde wiens is dian ook in vervulling gegaan. De Burgemeester dankt© ook die heer Verseput voor diens initiatief en prees de gemeente gelukkig met do nieuwe aanwinst in die manufae- turenbrancho. Hierna voerden nog het woord! de heren Scha'dier, oud-burc;em©cs- tefr en L. de Ruiter, die do benr Verseput eveneens dankten v.oor diens initiatief en hem' succes wens ten in zlfn nieuwe zaak. De keurig Ingerichte en rapt vete bloemstukken versierde winkel, mocht zich cp deze openingsdag in een druk bezoek verheugen. SIRJANSLAND Oefening Nationale Reserve Rond Sirjansland hielden Vrijdag avond j.L verschillende plaatselijke groepen der Nationale Reserve een militaire oefening, die veel bekijks trok. De afdelingen Oosterland, Sir- jansland en Bruinisse bonden de strijd aan tegen hun Nieuwerkerkse tegenstanders. De eerstgenoemde groepen verdedigden Sirjansland, terwijl de aanvallers zich van het dorp moesten meester maken. De tegenstanders moesten een vlag in café Bal in het bezit zien te krijgen, ten bewijze dat hij volledig in de omstreden plaats was doorgedron gen. Al tiraillerend kwamen de aan vallers uit de richting van de „Staart" en de richting Oosterland. Dwars door het lange gras en zelfs door moddersloten werd de opmars voortgezet. De verdedigers waren echter op hun hoede en hadden, door tijdig de bruggen op te blazen en hun posities goed te kiezen, een voorsprong. Het gejukte de „vij and" niet enig overwicht te behalen. Bij het herhaaldelijk treffen weer klonk geconcentreerd geweervuur. Tot aan het einde van de oefening werd de positie der verdedigers niet gevaarlijk aangetast zodat het doel der aanvallers mislükte. De oefening stond onder leiding van de kapitein der Nationale Re serve Kloosterman, geassisteerd door de groepscommandanten Deur- lo en v. d. Werf. BRUINISSE Gunstige mosselberichten De meeste mosselkWekers, dia thans op heit Friese Wad werken, brachten dit weekend weer thuis door. De meegebrachte berichten over '-cle mosselen, djie konden ver werkt en over de staflid op de p©i> Geien zijn gunstig. Wel begint de beschikbare voorraad thans op te raken en enkelen hebben dan ook hun werkzaamheden beëindigd. Ook uit Zierikzee kwamen en kel© vissers naar huis. Dtoox de vissers, die mosselzaad val op hun percelen hebben geconstateerd. Wordt getracht dit zaad uit da mosselen te verwijderen. Vlasaankopen De vlaskopers, die anders begin Jirnl hier arriveren, zijn in de af- fcjelopan week toch verschenen en over het eiland uitgezwermd. Voor verkoop kwamen uiteraard alleen in aanmerking de percelen, die voor de regenperlod'e in Maart waren Ingezaaid en naar gelang van dé kwaliteit waren de verkoopprijzen voor deze percelen bevredigend!. Wat het late vlos betreft, wffaif van de stand vorige week nog ze©r ilecht was, dit hoeft veel 'geprofi teerd van de malse regenbuien die zich Woensdag boven het eilandi hebben ontlast en de hoop ls ge wettigd. dat do achterstand In groei thans npg wiel zal worden inge haald. f Nieuwe omroeper Na een periode van enkele nfaan- den, waarin het gemis aan dlezo in d© dorpsigemeensohap onmisbare functionaris zeer wierd gievoddl. heeft onze gemeente in de persoon van de heer C. Kortvrtend thans weer een omlroepQr. Iedlor die wat to verkopen heeft, personeefl nodig heeft, of -wat verloren ls k'an dit aan de opvolger van Aal van Ves- seni' opgeven en het wordt op 60 verschillende plaatsen In de gemeen te luidkeels verkondigd. Die in de kerk der Ger. Ge meente gehouden collecte voor db Kweekschool voioir Onderwijzers te Krabbendijke bracht f 131.65 ,op. BIJ EXAMENS spelen zenuwen een grote rol Een rustig examen doet U met Mijnhardt Zenuwtabletion Grapje in Terneuzen Een internationale krabbenviswedstrijd Voor het eerst in Nederland zal op Donderdag 19 Juli a.s. te Terneuzen een internationale krabbenviswed strijd worden gehouden om „de zil veren krab", een trofee, welke aan die deelnemer wordt uitgereikt, die binnen een vastgestelde tijd' het grootste gewicht aan krabben weet te vangen. Vooral bij de Belgen bestaat voor deze wedstrijd, die wordt gehouden langs de Scheldeoever, grote belang stelling. Alleen reeds uit Gent zul len minstens 500 amateurvissers er aan deel nemen, terwijl ook uit Ant werpen zeer grote deelneming ver wacht wordt. De wedstrijd om „de zilveren krab" vormt een onderdeel van het door de „Harmonie Terneuzen" in samenwerking met de V.V.V. geor ganiseerde zomerfeest, dat van 16 t/m 21 Juli a.s. wordt gehouden en tijdens hetwelk o.ra. „Philips' won- dertuin" te bezichtigen zal zijn. Ingezonden mededeling Ook de bazar werd een succes HONDENLIEFDE De liefde, ook de liefde van het dier, maakt vindingrijk. Dit wordt wel aardig ge'illustreeerd door een hond te Sirjansland, wier pasgeboren jongen telken jare werden gedood, thans een hondenkraamkamer heeft ge zocht ver verwijderd van haar verblijfplaats. In een overdekte greppel, veilig beschut, voltrok zich de blijde hondengebeurtenis en werden de jonge honden ge vonden nadat ze reeds enige we ken oud waren. Het is niet bekend of de jeug dige diertjes worden opgekweekt. Moeder-hond zou haar vinding rijkheid hierin ongetwijfeld be loond zien. Grote herdenkingsplechtigheden Talrijke diplomaten en andere autoriteiten van negen buitenlandse ambassades, legaties en consulaten hebben een uitnodiging ontvangen om de herdenkingsplechtigheden ter gelegenheid van het 300-jarig be staan van de staat Delaware, die door de Hollanders gesticht werd, bij te wonen. Deze plechtigheden vonden Zater dag te New Castle in Delaware plaats. Tot de eregasten behoorden o.a. de Nederlandse ambassadeur, de heeer J. H. van Rooyen en zijn-echt genote, terwijl voorts de heer en mevrouw Slotemaker de Bruine, de schoutjbij-nacht Jhr. H. A. van Fo- reest en zijn echtgenote, Jhr. Quer ies van Ufford en echtgenote en Jhr. Texeira de Mattos en zij echtgenote allen leden van de Nederlandse am bassade te Washington, acte de pré- sence gaven. Voorts woonden regeringsverte genwoordigers uit Frankrijk, Bel gië, Denemarken, Finland en Lux emburg de plechtigheid bij, terwijl ook verschillende leden van de Brit se, Noorse en Zweedse ambassade een uitnodiging ontvingen. De feestelijkheden duurden de ge hele dag. O.m. werden Hollandse volksdansen uitgevoerd. RECHTZAKEN Politierechter to Middelburg A. O., landbouwersknecht te Brui nisse, had op 28 April j.l. voor zijn zoontje een fiets van zijn werkgever geleend. O. had bij deze gelegen heid het goede voorwiel met goede band verruild voor een oud voorwiel met een oude band. Zijn werkgever ging hiermede niet accoord en deed aangifte van dit ruiitje bij de po litie. Bh' verstek werd O. veroor deeld tot f 40 boete subs. 20 d. h. A. M. B., echtgenote van H. de J. te St. Annaland had bij haar tante f 125 ontvreemd. Zij werd deswege veroordeeld tot 6 weken gevangenis straf voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaren. ONDERWIJS De heer L. Kooijtaan, onderwij zer aan de School met de Bijbel te Niouwerkerk is lui gelijk© be trekking) benoemd te Ophousdie». Begunstigd door het fraaie weer vond Zaterdag j.l. het festival te Zonnemaire plaats. Niet minder dan 12 verenigingen, waaronder één ver eniging van het eiland Tholen, n.1. „Accelerando" uit St. Annaland, na men aan het festival deel. Dit fes tival heeft er voor een goed deel toe medegewerkt, dat de bazar buiten gewoon goed mocht slagen. Vrijdag avond werd de bazar, ten bate van de plaatselijke muziekvereniging, door de burgemeester van Zonne maire, de heer H. J. Roelvink, ge opend, die dank bracht aan de or ganisatoren en vooral aan de gevers van de vele geschenken. Medewer king werd o.a. ontvangen van de winkeliers van Zonnemaire alsmede van verschillenden uit Zierikzee, vele oud-inwoners van Zonnemaire, de bierbrouwerij „Heinekens" en niet in het minst de „voste staf". Bij de opening werd verder het woord gevoerd door de heren D. Deïst en L. C. Braber, respectievelijk voor zitter van het bazarcomitó en voor zitter van de muziekvereniging. Do textiel-afdeling mocht Vrijdag reeds goode zaken maken. Ontvangst In het gemeentehuis Zaterdagmorgen werden verten genwoordigers van verschillende muziekgezelschappen ontvangen ten gemeentehuize. Burgemeester Roel vink sprak de aanwezigen toe cn herinnerde er aan dat muziek niet gemist kan worden. Hij liet hierbij de grote componisten Beethoven en Bach de revue passeren. De heer Braber dankte het ge meentebestuur voor de goede ont vangst. Spr. herinnerde er aan dat do muzikanten vóór de oprichting der vereniging te Zierikzee oefenden en bij hun terugkeer te Zonnemaire be spot werden. Gelukkig staat het pu bliek nu, bijna een eeuw later, heel wat gunstiger tegenover de muziek. Verder herinnerde hy aan de finan ciële moeilijkheden van de vereni ging. Hierna sprak de voorzitter van „Accelerando" van St. Annaland, welke vereniging dit jaar zijn 70- jarig bestaan hoopt te herdenken. De heer.S. W. Blok uit Zierikzee, voorzitter van de Bond van Muziek- en Zanggezelschappen op Schou wen en Duiveland, sprak zijn vol doening uit over de uitstekende geest onder de gezelschappen op ons eiland. Op één na zijn alle gezel schappen op het festival aanwezig, om deze dag voor „Nut en Uitspan ning" te doen helpen slagen, In an dere streken, kan men dan ook af gunstig zijn op deze geest van saam horigheid. Een verlies op het con cours wordt steeds met ere gedra gen. Over de heer I. J. van Nieu- wenhuyze, secretaris van het bazar- MARKTBERICHTEN Coöp. Veilingvereniging Zierikzee Veiling van 15 Juni. Vroege aardappelen f 35-42, spi nazie f 23, princessebonen f 160, ra barber f 7-10, waspeen f 30, poste lein f 16-18, peulen f 142-152, as perges f 63-138, aardbeien f 65-106, bospeen f 31-38, bloemkool f 20-51, komkommers f 25-42, kropsla II f 4, per 100 kg, bos of stuks. Aardbeien per doosje van kg 24-35 cent. Veemarkt ROTTERDAM, 18 Juni Totaal aangevoerd 1449 dieren, n.L 624 vette koeien en ossen, 825 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en os sen f 2,70-3, f 2,40-2,65, f 2-2,40; varkens (levend gew.) f 1,86-1,82- 1,76. Vette koeien en ossen: aanvoer korter, handel tamelijk, prijzen als vorige week Maandag. Varkens: aanvoer ruim, handel traag, prijzen lager. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 18 Juni. Binnen landse granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam), be halve tarwe flauwe stemming. Tar we naar kwaliteit f 24,50-25,50, zo- mergerst f 34-35, haver f 32-34, rogge f 33-34,50. Peulvruchten kalm; groene erwten f 35-42, schokkers f 40-53, bruine bonen f 30-42. Aardappelen ROTTERDAM, 10 Juni. Klei (35 mm opw.): Alpha's f 12,50-13,00, Redstar f 20, Bevelanders f 18; Maas klei: Voran f 10, Industrie f 11. Voer aardappelen f 5-6. Alles per 100 kg. Prijzen berekend op de handelsvoorwaarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. comité, werden waarderende woor den gesproken. Opbrengst bazar overtreft de verwachtingen De deelnemende verenigingen ga ven daarna ieder twee nummers ten beste in een daartoe ingerichte tent, belangeloos afgestaan door het be stuur van de IJsclub „Zonnemaire", Deze tent was opgesteld op een stuk weiland, precies tegenover de ge bouwen waarin resp. de bazar werd gehouden en de als consumptietent ingerichte, zeer ruime, garage van dhr. Itiënne. Ook de laatste werd door de vereniging zelf geëxploi teerd. De leiding hiervan berustte bij dhr. J. J .C. de Vlieger en de verkrijgbaar gestelde gekoelde dran ken lieten zich goed smaken. Deze opstelling was een uitstekend idee om het publiek in de buurt van de bazar te houden. Jammer alleen dat er van de gebrachte muziek veel ver loren ging door het rumoer. Ook het concert, dat „Kunst en Eer" uit Zierikzee, des avonds na een rond gang door de gemeente, op dezelfde plaats gaf, had hiervan veel te lij den. Al met al kan „Nut en Uitspan ning" op 'n geslaagde dag terug zien en al kunnen over het fianciële gedeelte nog geen gegevens wor den verstrekt, de hoop is gewettigd dat de opbrengst de verwachtingen zal overtreffen. Wel werd reeds me degedeeld, dat niemand de naam van de pop had geraden en dat de 3000 loten, waarvan de trekking op 6 Juli a.s. t.o.v. notaris Heering uit Zierikzee zal plaats hebben, konden worden geplaatst. Als attractie wer den nog een drietal biggen, een blokkendoos en een sprei verloot. Om 12 uur 's avonds sloot de voor zitter van het bazarcomité de bazar en dankte allen voor de ondervon den medewerking. De verwachting is gewettigd dat de nodige muziek instrumenten nu spoedig 2ullen kun nen worden aangeschaft. SPORT KORFBAL S.D.K.B. D.S.S. Ü-Zierikzee II 8-1 In een minder fraaie wedstrijd heeft D.S.S. U Donderdagavond weer twee punten binnengehaald en haar ongeslagen record gehand haafd. Het eerste kwartier zag het er niet naar uit dat de blauw-zwar- ten met zulke grote cijfers zouden gaan winnen. Reeds na 5 minuten gaf v. d. Maas de rood-zwarten de leiding (0-1) en met een beetje ge luk had het even later zelfs 0-2 kun nen zijn, daar een fraai door de zelfde speler ingeschoten bal uit de mand draaide. De thuisclub pakte nu flink aan en Bom scoorde weldra de gelijkmaker (1-1). Twee minuten la ter was het al 2-1 door A. Hejjboer, terwijl dezelfde speler ook voor no. drie zorgde (3-1). Met deze stand brak de rust aan. Gaven de gasten in de eerste helft nog goed partij, nu kwamen 2e er vrijwel niet meer aan te pas en werden bijna geheel overspeeld. Doelpunten bleven niet uit en mej. de Braai zorgde al spoe dig voor 4-1. Na een kwartier werd het 5-1 door Bom. Matthysse wilde zich blijkbaar ook niet onbetuigd laten en maakte het halve dozyn vol (6-1). Willen de Zierikzee-reserves be tere prestaties bereiken, dan zal uit een ander vaatje getapt moeten worden. Toch zagen we in deze ploeg spelers met toekomst, zoals Willemse, v. cL Maas en Vleeshou wer. Scheidsr. Dekker uit Ouwer- kerk moet ook nog het één en an der leren om een korfbalwedstrijd in de juiste banen te leiden. Zeemeeuwen I-Strandvogels I 3-1 Na een spannende en van beide zijden fair gespeelde wedstrijd is het de Zeemeeuwen gelukt ook deze keer de twee kostbare punten bin nen te halen. Als scheidsrechter Brouwer laat beginnen blijkt dat Strandvogels mej. de Zwarte mist, terwijl Zeemeeuwen volledig op stelt. Onmiddellijk na de afworp waren de Zeemeeuwen in de aan val, de gele verdediging was paraat en het bleek al spoedig dat beide partijen aan elkaar gewaagd waren. De Zeemeeuwen-aanvallen waren echter gevaarlijker, In de 14e min. schoot Boogerd een vrije bal van ver fraai in, waarmee hij de thuisclub de leiding bezorgde (1-0). Het spel golfde snel heen en weer en het zeer talrijke publiek genoot van een fraaie partij korfbal. De verdedi gingen wisten echter aan beide kan- Dc Perzische oliekwestie Het Britse Ministerie van Buiten landse Zaken heeft de berichten uit Teheran, dat de Britse ambassadeur Zondagavond premier Mossadeq een persoonlijke boodschap van de Brit se minister van Buitenlandse Za ken, Morrison, heeft overgebracht, bevestigd. Men gelooft, dat deze boodschap het Britse standpunt in het oliegeschil bevatte en de hoop uitsprak dat de kwestie door onder handelingen kan worden opgelost. Een woordvoerder van het Fo reign Office verklaarde dat het niet duidelijk was of de Perzen 75 van de bruto-wlnst of 75 van de netto winst uit de verkoop van olie willen hebben. Dr. Grady, de Amerikaanse am bassadeur in Teheran, zal proberen heden een onderhoud met Mossa deq te krijgen. ten doelpunten te voorkomen. De rust ging in met 1-0. Na de rust werd het tempo nog opgevoerd. Strandvogels probeerde alles om gelijk te maken en men zag dan ook, vporal in het middenvak, fraai samenspel, waar Kooman en v. d. Werf duelleerden om de hoge ballen, waarbij zij aan elkaar ge waagd waren. Een kwartier na de rust kwam een gevaarlijke aanval ven Zeemeeuwen en het was weer de aalvlugge Boogerd die de stand op 2-0 bracht. Strandvogels ant woordde hierop met een heftig of fensief en het was Verseput die in de 29e minuut de achterstand ver kleinde (2-1), Onmiddellijk na de afworp vergrootten de Zeemeeuwen weer do voorsprong door Kok (3-1) hetgeen voor de Zeemeeuwen een voldoend veilige voorsprong schoen, want deze ploeg ging veel rustiger spelen. Strandvogels gaf zich nog niet gewonnen en was dan ook nu en dan zeer gevaarlijk, zodat Koo man enkele fraaie kansen kreeg. Hy wist deze niet te benutten. Onder grote spanning verliepen de laatste minuten en toen scheidrsr. Brouwer, die uitstekend leidde, einde blies, had Zeemeeuwen zich weer hechter aan de kop van de ranglijst genes teld en zijn haar kansen op het kam pioenschap weer verbeterd. VOETBAL Promotie naar de 4e kL K.N.V.B. Koewacht-Luctor 4-2. Doordat Luctor haar ingediend protest won wordt de uitslag Burgh- Luctor 4-4 Lp.v. 5-4. Koewacht heeft nu 4 punten uit 3 wedstrijden, Luc tor 3 uit 3-en Burgh 1-uit 2. Prom./Degr. 2e/3e kl, B.S.V. '29-Baardwyk 1-2. SCHAKEN Het fournoof te New York De Amerikaan Reshewsky heeft het internationaal schaaktournooi te New York gewonnen met een halve punt voorsprong op Dr, Euwe en de Argentijn Najdorf. De uitslagen van de 11e en laat ste ronde luiden: Reshevsky-Naj- dorf Euwe-Shainswit 1-0, Fine-Horowitz 1-0, Guimard-Evans 1-0, O'Kelly-Bisguier Vz-Vz, Byrne- Kramer 1-0. De eindstand luidt: 1. Reshevsky (V.S 8 p.; 2 en 3. Dr. Euwe (Ned.) en Najdorf (Arg.) 7% p.; 4. Fine (V.S.) 7 p.; 5. Evans (V.S.) 6% p.; 6 en 7. Byrne (V.S.) en Horowitz (V.S.) 6 p.; 8. Guimard (Arg.) 5 p.; 9. O'Kelly de Galway (België) 4% p.; 10. Kramer (V.S.) 3 p.; 11. Shainswit (V.S.) 1% p. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Uitslag wedvlucht vanuit Chate- auroux.op Zondag 17 Juni. Afstand 562 km. Kees Berrevoets 1, H. J. Koster 2, A. Bakker 3 5, H. ten Haaf 4, W. N. Pankow 6 9 11 14, J. C. Rombouts 7, A. J. Stoutjesdyk 8 17, Fr. Maijs 10, W. Heijboer 12, A. Verseput 13 18, L. Simmers 15, Koos Meerdink 16, B. N. Ravia 19, A. M. Sprengelmeijer 20. Snelheid le duif 1165.7 m. per minuut. A.s. Maandag inkorven voor St. Vincent in het clublokaal. Wetenschap en Techniek Bont uit plastic De moderne kunststoffenindustrie weet op vele vragen raad. Zo is thans een knellend vraagstuk van de bontvoorziening voor de lucht macht opgelost. De grote vraag naar bont voor vliegerskleding putte de natuurlijke voorraden in aanzien lijke mate uit. De Amerikaanse kunststoffenindustrie slaagde er in bontsoorten uit plastic te vervaardi gen, die 'n vergelijking met wolfs- en schapenvachten uitstekend door staan. De kwaliteit is uniform, do verwerking eenvoudig, vocht wordt er niet door vastgehouden en ijsdc- len vallen er gemakkelijk af. De prijs van dit plastiebont is slechts één vijfde van dit van natuurlek bont.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1951 | | pagina 3