NKSTEREN De Zwarte Vlek Tijdens de rondvraag op de Algem. Vergadering werden diverse belangrijke zaken aangesneden Ruim 40 wagens van adembenemende schoonheid trokken voorbij De stand der landbouwgewassen in April „Stad en Lande van Schouwen-Duiveland" In Zierikzee valt nog heel wat op te knappen Het atuifduin verplaatst zich Tijdens voortzetting vin de rond vraag op de jongste algemene le denvergadering van „Stad en Lan de" werd een opmerking uit de ver gadering gemaakt inzake een ontsie rend reclamebord van Turmac-siga- retten aan het Kraanplein. De bur gemeester merkt in dit verband op, dat de verwijdering in het algemeen geschiedt op grond van een provin ciale verordening. De voorzitter deelt mede, dat de actie wel succes vol is geweest. Te Zierikzee werden niet minder dan 232 borden verwij derd, waarvoor het bestuur zeer dankbaar is. De heer Bakker deelt mede, dat in de put bij de Nobelpoort door de aannemer van de werken in het Slingerbos rioolwater is gepompt. Hij heeft met vreugde kennis geno men van het feit, dat de brandbare rommel uit de Nobelpoort is ver wijderd. Mevrouw Qerritsen betuigt haar spijt inzake de verontreiniging van Kaaskenswater en Ronde Weel. De heer Bakker karakteriseert de gevolgde methode als „een premie op de luiheid". Mevrouw Gerritsen is ook niet gesticht over het hekje langs de Leverdijk, dat zeer storend het algeheel aspect bederft. De voorzitter meent hier met een tijde lijke, de jonge aanplant bescher mende maatregel, te doen te heb ben. Herstel waardevolle objecten De heer Joppe wijst op de rommel ten Oosten van de Westbrug en maakt even later een opmerking in zake het inlassen van „cliché-wonin gen" in de rij van oude Zierikzeese gevels. De voorzitter wijst in dit verband op de beperkende van ho gerhand opgelegde bepalingen en maant een vergelijking te maken met de monstrueuze vooroorlogse bouwsels, die in Zierikzee zijn neer gezet. Dan is er al veel gewonnen. Mevrouw Wansink zou graag de witkwast gehanteerd zien op de beide Havenpoorten. De heer Lysen doet een suggestie aan de directeur van de Ambachts school advies te vragen inzake het herstel van oude stoephekken. Hij herhaalt zijn wens definitieve toe zeggingen te doen voor het ver strekken van subsidie bij herstel van waardevolle objecten. De voorzitter merkt in dit verband op, dat er in het bestuur de gedachte leeft aan het instellen van een Commissie voor kleine restauraties, Overigens merkt de burgemeester op, dat de leerlingen der Ambachtsschool geen herstelwerkzaamheden mogen ver richten, wanneer de belangen van particulieren daardoor worden ge schaad. Mevrouw Gerritsen ziet hier louter een gemeenschapsbelang lig gen. Aansluitend merkt de voorzit ter op, dat er een groot paedagogisch element in steekt, de jeugd van de Nijverheidsschool nader in contact te brengen met de oude voortbreng selen van handwerkkunst. De heer de Nooyer informeert naar de eventuele uitgave van een boekje over de kloosters van Schou wen-Duiveland. De voorzitter deelt mede dat het thans, door de geste gen onkosten, niet mogelijk is een dergelijke uitgave voor te bereiden. Temeer niet, daar is gebleken, dat eerdere uitgaven van de vereniging niet zo vlot door het publiek werden gekocht. Overigens schijnt er in de verkoop van het boekje over de ge schiedenis van Dreischor, naar me dedeling van de heer ten Kate, schot te komen. W.-Duitsland wil geen handel drijven met het Oosten Duidelijke uitspraak van kanselier Adenauer Dr. Adenauer, de Westduitse Bonds kanselier, heeft verklaard, dat zijn regering onmiddellijk stappen zou ondernemen tegen iedere Duitse firma, die betrapt zou worden op het drijven van handel in strategi sche grondstoffen met landen „ach ter het ijzeren gordijn". Dergelijke firma's zouden automatisch van le veranties van schaarse grondstoffen uitgeschakeld worden. Westduits- land was bereid met de Westerse landen mee te doen tot de stopzet ting van maatregelen, die zouden kunnen leiden tot de stopzetting van alle vormen van handel „met lan den, die in oorlog zijn met de V.N." Tot slot deed Adenauer een beroep op de industrie en de handel, met hem tot het uiterste samen te wer ken. Indien het nodig mocht blijken zouden de straffen voor ongeoor loofde handel met het Oosten ver zwaard worden. Het duinlandschap Een zeer belangrijk onderwerp wordt aangesneden door de heer Stevense, die wijst op de rij van het duinlandschap ontsierende bun kers. Niet alleen gaan deze bunkers „er beroerd uitzien", maar de om geving rond de bunkers verstuift. Volgens mededeling van de heer Lysen schijnt Waterstaat nog niet in te willen grijpen. Er is reeds veel gedaan om het bunkervraagstuk op te lossen, maar nog zonder succes. Thans echter wordt de toestand heel erg. Zo deelt de heer Stevense nog mede, dat het stuifduin zieh jaarlijks vijftig meter verplaatst. Hierdoor wordt de natuurlijke vegetatie van het duinlandschap zeer geschonden. De voorzitter doet de toezegging dat het bestuur zich over dit vraagstuk nader zal beramen. Aan de positieve uitspraak van de voorzitter, dat het puin van de wa tertoren door het Waterschap Schou wen zal worden opgeruimd ten dienste van wegverbetering, wordt door de waterbouwkundige, de heer v. d. Straaten, wat geknabbeld. Hij acht het waarschijnlijk, maar niet helemaal zeker. Het positieve be richt zou foutief door de pers in de wereld gebracht zijn, hetgeen vol gens de geattaqueerde pers ge schiedde op grond van een positieve uitspraak in de jongste algemene vergadering van het Waterschap Schouwen. Met dit „vreedzaam du el" kwam het einde van een zeer nuttige en geanimeerde vergadering. Landbouw en Veeteelt De bestrijding van runder-t.b.c. In de Gezondheidscommissie voor Dieren van de Stichting voor de Landbouw, zijn de laatste tijd vele besprekingen gevoerd over het plan voor de bestrijding van de tuber culose onder het rundvee. Deze be sprekingen worden gehouden zowel in het verband van de gezondheids diensten zelf als met de overheid. „Gehoopt mag worden, dat deze be sprekingen tot gevolg hebben, dat thans op korte termijn overgegaan kan worden tot de invoering van het plan. Binnenkort zal de Stich ting voor de Landbouw een laatste bespreking hieraan wijden met de Minister van Landbouw", aldus de president van de stichting KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Toegelaten tot de Evangeliebedie ning: cand. J. G. Huetink, Utrecht, R. Boom, Amsterdam, H. C. van Itterzon, Den Haag, J. J. Franck, Bilthoven, B. Kristensen, Leiden. Beroepbaar: cand. F. A. Westhoff, Bennekom. Beroepen te Hedel: A. J. Wijn malen, Oldebroek. Geref. Kerk Bedankt voor Scherpenzeel (Gld.): Y. J. Tiemersma, Baarland. Ned. Herv. Kerk KANSELBOODSCHAP jM»ar aanleiding van de Invoering der Kerkorde In opdracht van de Generale Sy node is in alle godsdienstoefeningen Zondag j.l. een oproep voorgelezen naar aanleiding van de invoering der nieuwe Kerkorde op 1 Mei. Deze oproep luidt als volgt: „Nu op de eerste Mei van dit jaar de nieuwe Kerkorde van kracht wordt, roept de Generale Synode U op om in diepe vreugde met haar God daarvoor te danken, om ge meenschappelijk door de kracht van de Geest te getuigen van de waar heid en de eenheid, ons in Jezus Christus geschonken, om het te be lijden als Hoofd der Kerk en Ver losser der wereld, om voorbede te doen voor de arbeid van de nieuwe vergaderingen en voor hen, die de Kerk daarin dienen. Alleen door een oprechte bekering der leden en een grondige reforma tie der gemeenten zal de Kerkorde kunnen leiden tot een hernieuwing der Kerk, tot eenheid der Christenen, tot het waarachtige belijden en tot welzijn van het gehele volk. De Here Jezus zegt: „Hieraan zul len zij allen bekennen, dat gij Mijne discipelen zijt, zo gl) liefde hebt on der elkander" (Job. 1885)". In een kolom de wereld om De ongeveer 50 Poolde mijn werkers, die onderdak vinden in het gezellenhuis „Berenbosch" te Kerkrade, hebben klachten over de voeding aldaar aangegrepen om in •taking te gaan. Sedert Maandag zijn zij niet meer op het werk (de cneeaten werken in die mijn Julia te Eygelshoven) verschenen De 85 Nederlanders <Üe eveneens In het gezellenhuis vertoeven wer ken normaal door. De afgevaardigde dr. Para- marzi heeft Zaterdag in de Per- zische Kamer medegedeeld, dat Vrij dag bij de explosie in een leger kazerne .te Sjiraz in ZuldrWcfcü- Perzië wapens en munitie ter waar de van zestien millloen dollar in de lucht zijn gevlogen. De VS. hebben de Sowjet-Unle Zaterdag voorgesteld, dat hun ge schil over de leen- en paehtrege- ling zal worden onderworpen aan internationale arbitrage. In een no ta stellen de V.S. een benoeming van een raad van idlrie leden voor, Waarvoor belde lamdten elk een lid aan zullen wijzen en de dlarde zal Worden benoemd' door de president van het Internationale Gerechtshot De leiders van de christelijk- democratische, socialistische en communistische vakbonden van per soneel in staatsdienst in Italië heb ben besloten, 8 Mei een algemene staking van 24 uur uit te roepen uit protest tegen het feit, dat idle regering Jiuui looneisen heeft ver- Worpen. Bij deze vakboiüdlen zijn 1.600jOOO man aangesloten, onder Wie spoorwegarbeiders en perso neel van alle regeringsdiensten van de post tot ambtenaren van minis teries toe. De Perzische Senaat heeft Zon dag ,met 29 tegen *4 stemmen zijn goedkeuring gehecht aan het aan wijzen van dj. Mohammed Mo^ssa- deg tot premier van Perzië. De Tweede Kamer heeft dle benoeming, als gemeld, ook reedis goedgekeurd, en ook de Sjah heeft ep zijn goed keuring aan gehecht. Het (conservatieve) dagblad) „Wah Kioi3 Jat" meldt dat da Chi nese communistische autoriteiten in de afgelopen twee maamldJen .ruim twintig jduizenidl personen hebben doen terechtstellen, teilWijU zeven tig duizend anderen wlarden gear resteerd'. Het grote bloemen-corso in de bollenstreek De regen hield de bloemen fris en de mensen nat liffioBdti HMdedcUag Het traditionele bloomencorso de bollenstreek overtrof artistiek gesproken het voorgaande bloemen- festijn, ondanks koude en regen. Ruim 40 wagens van vaak adembe nemende schqonheidi trokken Zater- RECHTZAKEN Benoemingen rechterlijke macht Bij Koninklijk Besluit Is benoemd lot raa^slheer ln de Hoge Raad der Nederlanden mr. F. M. Weater- ouen van Ideeteren, advocaat en procureur te 'sKjTavenha^e en raadtfheer-p'.aatsvervanger in hit Gerechtshof te ',-Gravenhefpe. Ls benoemd tot eubstltuuit-grlf. fier bij <fe arrondissepientsrecCrt- bank te: Almelo mr. J. D. Vink, tudhjtrechter voor do prljren tnhet arrondissement Middelburg en kan- I0nrecht«r-plaatsvitrvtng«r ln h*t kanton Middelburg. AANBESTEDINGEN Te Wissekerke wérd Vrijdag aan besteed jhet herstel, (dl3 vernieuwing en het onderhoud' van de water- kerende en amdtè-re wierken aan de Waterkering van het calamiteuze (waterschap „Onrust-Jacoba Anna Firiso". Raming f 54.646. Ingefsührevenii Wlartd als volgtW. J. Bleijievens, Breda f 72000; L. v. Popering, BruanAssö f 56.780; C- W. Dekker, Vee re f 56.320; P. Broo ked, Breda f 55.300; A. F. Warreofs, Qssenisse f 54.976A. de Boujrgraaf f Wii'heiminadorp f 54.8C0; K. Lucass* Walsoorden f 54.690; Gebrs. Kie viet, Colijnsplaat f 54.768; A.Spoa- seiee, Walsoorden f 54.600; J. Hoo- gesteiger, Wemeldinge f 54.330; A. van der Werf, St. Maartensdijk f 54J2C0; A. C. van Hee, Kamper land' f 53.900; C- van -dier lüippe, Vlissfrigan f 53.778; W. van deo Berg en P. van Donge, Bruinissd f 53.725; L. van der Klippe en J. la Gapse, Vlissipgen f 53700; M-j van de Vtogldft Bruinisse f 52.800. dag langs een rljlexxk doch enthou siast publiek. Het was sprookje»- aobtig, in letterlijke em figuurlijke zfo. Een lange wagen met Jaooba van Beleren van de Keukenhof, sierlij ke jachthonden, djie (een hoog sprin gend heu-t achtervoegden, Assepoes ter in haar koets van een pompoen met steigerende witte paaien, naar het ontwerp van Walt Disney, Lor hengrin, de bioeraenndder, Tem Pees en Ollle B. Bommel, ijsberen, de prachtige stier van Europa, pa radijsvogels, pauwen, een draak en. een pzei gaven aan dit sprookje in kleur en geur een dhaftne. die tot ,op heden onbekend is. Artis tiek geschoolden hebben in de af gelopen winter de ontwerpen voor deze wagens gemaakt. Het weer Was grauw en troosteloos, het zon netje glimlachte een onkeie keer e«n .weinig verontschuldigend voor de kille regenbuitjes, die de bloe men fris en de toeschouwers koud en nat hielden. Deze ongemakken Werden echter vergeten bij het zien van het veie schoons, dat dit bloe mencorso bood. Meer dan voor heen was aandacht .besteed aan kleur, lijn en puim te bij het ont werpen der reusachtige Wagens, (waarvan sommige wel 20 meter lang Waren. Hoe wiel de hyacinthen nog nauwelijks bloeien was van de ze soort bloemen in allerlei kleur- Isdhakering veruit het meeste ge bruik gemaakt Tulpen en narcis sen Werden vrijwel niet toegepast. Een der deelnemers bereikte met het toepassen van diverse kleuren fresia's op een luxelWagen een bij zonder effect. Het reclame-element Werd bij dit coriso steak op de achtergrond gedrongen. Het sprook jes-element en ook de «rtdeiWer- pen wieivaart, sociale vaorfcmgang en veiligheid voerden .de boven toon. IN IUX1 DOUW VAH 50 «TUK, Duits soldatenkerkhof in de Peel nadert voltooiing Omttreeks halt Juli aal hu Duit- se soldatenkerkhof in do Peel bij IJsselsteljn voor het publiek toe gankelijk worden geBteld. Bijna 26.000 Duitse soldaten, die in de af gelopen oorlog op Nederlondse bo dem sneuvelden of op andere wijze om het leven kwamen, zijn hier be graven. Reeds 15.000 kleine witte kruisen werden op het kerkhof ge plant. Ze werden vervaardigd van getrild gewapend beton, voorzien van aluminium plaatjes, waarop naam, vak- en volgnummer, alsmede de datum van het sneuvelen staan vermeld. Velen van de doden kon den niet geïdentificeerd worden en ongeveer 15 pet. van do kruisen vermeldt dan ook de aanduiding „unbekannter Soldat". Ofschoon vele gesneuvelden van elders naar deze plaats door de dienst identificatie en berging wer den overgebracht, zal een 5000-tal Duitsers elders begraven blijven. Wel zal op hun graven eenzelfde kruis worden aangebracht. De grote regenval had ongunstige invloed op vele gewassen ,D© regenval, #e raöds oa. 10 maanden aan één stuk ver botveil noatmiaal is» is voor de lanidlboujwl ongunstig geweest. De uitzaai van de Wintergewassen stagneernd^ hier door. Dit Was ook het geval met de voorjaarsgroei, aangezien de bui tengewone vochtigheid van die grond' een abnormaal lage boidem'tempera- tuur tot gevolg heeft gehad. In verscheidene gebiedlCn kwam water overlast voor. Voorts heeft de structuur van de giroufd door het natte Weer geleden. Het areaal Wintergranen is kleiner gebleven dan verWacht w*djdi. De wintertarwe staaii in het alge meen matig, doch die stand is Wei nig minder dan het gemiddelde van de laatste 10 jaren. De laatst ge zaaide percelen staan in het alge meen het ongunptigst. Plaatselijk Kv'erden minder goede percelen om geploegd of ze moesten Wordiem doorgezaaid (met Zomertanwe. In 1950 was het areaal belangrijk gro ter. IHet areaal Wintergerst is uit gebreid. Hieraan zuüen de prijs verhoudingen niet vreemd1 zijn. De stand van dit gewas is in;het alge meen niet gunstig, ofschoon hier en daar vrij goetde peocelen voor komen. De vroeg met stikstof be meste percelen staan in het algeu meen best. Koolzaad en klaver HoeWel de stand van het kool zaad ongeveer gelijk is aan het tienjaarlijkse gemiddelde, is deze toch niet gunstig te noemen. Door de slechte resultaten in het vo rige jaar is het areaal tot T>ijna 1/3 ingekrompen. Plaatselijk werden tal van percelen omigepïioegd. De vochtigheid deed de groei sterk vertragen. Plaatselijk wlordt schalde ondervonden door vreterij van de larve van de aaijdvlao. Het kaïlwij- zaad staat er goed voor. Het are aal is uitgebreid. Aantasting door insecten komt praotisöh niet voor De gunstige stamdcijfers in No vember 1950 voor klave r en lu cerne werden dioor de Weersom standigheden gedrukt, voornamelijk als gevolg van Wateroverlastbij- de klaver komt plaatselijk klavar- kankftr voor. Toch zijn de stMid- cijfers voor Apiil 1951 nog hoge* dan die tienjaarlijkse gemiddelden Het grasland is in zijn groei geremd. Lage percelen staan liier en daar nog onider Water. Van an dere percelen is de zode inr\het nar jaar dusdanig stuk getrapt, dat de söhade thans nog merkbaar is. De percelen, die* vroeg konden Wor den bemest, staan Wat gunstiger dan de laat bemeste. De stand van de kunstiweiden is beter, daar de ze vaak op hogere percelen zijn gelegen. Hier en daar heeft ook de vorst in de maand Maart nog schade aangericht. RADIO-PROGRAMMA Woensdag 2 Mei 1951 HILVERSUM I. 402 M. 7 nieuws. 7.15 gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8 nieuws en weerberichten. 8.15 gram. 8 voor de zieken. 9.30 waterstanden. 9.35 gram. 10.30 morgendienst. 11 gram. 11.15 gevarieerde muziek. 12.30 land- en tuinbouw. 12.33 orgelcon cert. 1 nieuws. 1.15 „De geestelijke verzorging van de Protestantse ma rineman". 1.20 banjo-orkest. 1.50 gram. 2.15 Metropole-orkest. 2.45 voor de meisjes. 3 strijkkwartet. 3.30 vocaal ensemble en soliste. 4 piano duo. 4.15 voor de jeugd. 5.30 clave- cimbel en viool. 5.45 regeringsuit zending: „Indrukken van de Batak- se Hooglanden". 6 reportage, 6.30 amusementsmuziek. 7 nieuws en weerberichten. 7.15 voor de jeugd. 7.30 commentaar familie-competitie. 7.40 radiokrant. 8 nieuws. 8.05 „Stichting 1940-1945". 8.10 geeste lijke liederen. 8.40 mannenkoor en marinierskapel. 9.45 amusementsmu ziek. 10.10 kamerorkest en solist. 10.45 avondoverdenking. 11 nieuws. 11.15 sport. 11.20-12 gram. HILVERSUM H. 298 M. 7 nieuws. 7.15 gymn. 7.30 gram. 7.50 dagopening. 8 nieuws. 8.15 gram. 9 morgenwijding. 9.15 gram. 10.30 voor de vrouw. 10.35 gram. 10.50 voor de kinderen. 11 gram. 11.20 Twents bont programma. 12 orgel en piano. 12.30 land- en tuinbouw. 12.33 voor het platteland. 12.40 gram. I nieuws. 1.15 allerlei. 1.20 lichte muziek. 2.05 gram. 2.30 voor de jeugd. 3.30 „Onze Amerikaanse bu ren". 4 gram. 4.30 voor de jeugd. 4.50 kinderkoor. 5.20 dansmuziek. 5.45 gram. 6 nieuws. 6.15 pianospel. 6.30 orkestconcert. 7 Brief uit Parijs. 7.05 gram. 7.45 voordracht. 8 nieuws. 8.05 „Stichting 1940-1945". 8.10 actu aliteiten. 8.15 Bonte trein. 9.15 De Antwoordman. 9.30 gram. 10 „Goede moed", causerie. 10.15 bariton en piano. 10.45 buitenlands overzicht. II nieuws. 11.15-12 gram. FEUILLETON 59 door Niek van der Zwaan Na een ogenblik wachten, ver volgde Miep: „Wees eerlijk en zeg, dat ik gelijk heb. Bekijk in gedach ten, zonder aan andere dingen te denken, Uzelf in verhouding tot Ger. Denk aan hem, zonder meer. Bezie hem, zoals U hem werkelijk kunt zien. Hij is een man, die he vig lief kan hebben, die U zal ver troetelen en U een paradijs op aarde zal schenken. Iemand, met wie U zo gelukkig zult zijn, als voor een sterveling mogelijk is. U houdt van hem. Diep in Uw hart hebt U hem lief. Erken het! Vannacht hebt U zich in slaap geschreid om hem. U weet, dat U door hem af te wijzen, een groot vriend hebt verloren. U weet ook, dat U niet zonder hem kunt leven!" „Neen, het mag niet!" Het kwam er als een noodkreet uit. Gedurende de vlijmscherpe woorden van het meisje was de weduwe ineenge krompen en een paar malen was het, alsof ze de bezoekster in de rede wilde vallen, maar het meisje gaf haar geen ogenblik tijd daartoe. „Het moet", was het onverbidde lijke antwoord. „Maak Uzelf toch los van dat waandenkbeeld dat U nog steeds gebonden bent. Dat is niet waar. Hij is dood en begraven. De wonde daardoor ontstaan, is ge sloten. Behalve een klein lidteken, zal er nooit meer iets van zichtbaar worden. En inplaatg dat U het ge nezingsproces verder bevordert, pij nigt U zichzelf, door de wonde van tijd tot tijd open te maken, dwaas die ge zijt! Laat genezen! Zet een streep achter het verleden, dat voor bij is en zie de toekomst blijde te gemoet. Een man, die U met hart en ziel liefheeft, die een vooraan staande positie in het maatschap pelijk leven gaat innemen, wiens naam bekend gaat worden, dingt naar Uw hand. Wees blij en dank baar, dat deze man op Uw levens weg is gekomen! Het geluk, dat zo kort Uw eigendom was, ligt weer voor U open. Neem het, verbreek die door Uzelf aangelegde banden, die U nog weerhouden en grijp het geluk! Voor het te laat is!" De vrouw tegenover haar ant woordde niet meer. Ze voerde in wendig een hevige strijd. Langzaam drongen de tranen in haar ogen naar voren en handenwringend zat ze in nadenken voor zich uit te sta ren. Miep zag, dat ze het pleit bijna gewonnen had. Ze keek op haar horloge. „Het is nu bijna half elf", zei ze op wat zachtere toon. „Over een goed uur is Ger bij U, voor de tweede maal. Ontvang hem dan, zoals U hem be hoort te ontvangen. God zendt U hem. Bent U nog langer van plan dit Godsgeschenk te weigeren?" „Hij mag.niet.komen. fluisterde de gepijnigde vrouw. „Hij komt", antwoordde Miep hard „omdat ik hem zal zeggen, dat U bereid bent om Uw hand en al Uw zorgen voorgoed in de zijne te leg gen. U hebt hem ook lief! Ik weet het! Ja, ik weet het zeker! Durft U hat nog ta ontkennen?" Het meisje stond op en knoopte haar bontmantel dicht. „Een tweede weigering kon wel eens zijn dood betekenen! Vergeet U dat niet!" De vrouw hief langzaam haar be traande gezicht omhoog. „U wilt me dwingen om met hem te trouwen?" vroeg ze op vreemde toon. „Ja", antwoordde de bezoekster beslist, „omdat ik weet, dat U er mij later dankbaar voor zult zijn. Nu beseft U nog niet het geluk, dat U zult bezitten, door hem als echtge noot aan te nemen. Denk er om, U moogt niet weigeren. Om half twaalf is hij bij U" En nog voor mevrouw Nieland antwoord kon geven, was ze uit de kamer verdwenen. Even richtte de weduwe zich op om haar terug te roepen, maar op hetzelfde ogenblik hoorde ze de voordeur in het slot vallen en willoos viel ze weer in haar stoel terug. Miep liep intussen naar de bin nenstad en keek uit naar een taxi. Het duurde geruime tijd voor ze er een zag, die vrij was. Ze zwenkte en de wagen stopte voor haar. „Naar Willemspoort", beval ze, instappend, „en rijd zo hard als je kunt. Er staat veel op het spel. Je kunt op een goede fooi rekenen". De chauffeur grinnikte even en drie seconden later stoof de wagen weg, maar in de drukke city kon h(j maar langzaam vooruit komen. Echter op de buitenweg gekomen, voerde de man de snelheid zo hoog mogelijk op en binnen een half uur stond de wagen voor de ingang van de drukkerij. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1951 | | pagina 2