Het vergeten eiland Overdenking Truman treft maatregelen om spoorwegstakingen te beëindigen HOEST WEK DE GAL IN UW LEVER OP Te Vlaardingen geraakte op het water drijvende olie in brand De residentie krijgt kinderlijke allures, maar het is voor een goed doel »Het la ons nut, dat één mens ■tervo voo* het volk en het gehele volk niet verloren ga" Joh. 11:60 De Joodse Raad U bijeengekomen. Er moet ieta met Jtuua gebeuren. Hij brengt het volk in opstond. 6»raka zuilen de Romeinen ingrij pen, en het aal uit rijn met de rech ten van de Joodse Raad en van het gehele volk. Hogepriester Kajafas heeft een idee; „Het ia ons nut, dat één mens aterve voor het volk en het gehele volk niet verloren ga". Kajafaa' voorstel ia een goddeloze daad. Als een handig politicus vraagt hij zich af; „Wat la nuttig ▼oor mij en mijn groep?" Of wat hij nuttig acht, ook geoèrloofd ia, zulks interesseert hem niet. Deze Kajafaa-politiek ia In de loop der eeuwen vaak herleefd. Denkt U b.v. eens aan het Nationaal-Socia- lismo en aan het Fascisme- Beide •tromingen wilden het welzijn van de staat Maar dit ging ten koste van oorlogen, Jodenvervolgingen, onderdrukking van de kerk enz. De politiek van Kajafaa bestaat ook nu nog ten volle. Niet alleen in het communisme, maar ook in ons eigen leven. Maar al te vaak gaat het belang, dat wij najagen voor onszelf of voor onze groep, i a tegen de rechten van een ander. En daai om: laten Kajafas' woorden ons tot bezinning en tot inkeer brengen. En nu de andere zijde van Ka jafas' woorden. De Heilige Geest, die op hem rust, drijft hem er toe zijn boos voorstel aldus te formule ren, dat het tevens opgevat kan worden als een schone en ware pro fetie, die volkomen in vervulling ia gegaan. Jezus is gestorven. En zijn dood ia werkelijk nuttig geweest voor heel het Joodse volk. Ja, niet alleen voor het Joodse volk, maar voor heel de wereld. Door zijn lijden en sterven heeft Jezus n.L alle menselijke schuld volkomen betaald. God ziet ons nu in Christus weer altoos in genade aan en wil ons dag aan dag met goedheid overladn. Vergeving, lei ding door de Heilige Geest, eeuwig leven al deze dingen wil God ons op grond van Jezus' dood nog schen ken. Kajafas heeft geprofeteerd. Jezus heeft zijn profetie vervuld. En wel ke functie is ons nu toegemeten in het plan Gods met deze wereld? Onze taak is het nut van Jezus' dood in het geloof te accepteren. Dan alleen wordt de zegen van die dood ons deelachtig. In West-Duitsland wordt gespionneerd Hot persbureau van do Wa^-Duit» se sodaal-democraüscfae partij ver» klaart over documenten te beschik ken waarin de neb-lijnen vervat zijn voor comnriunistucjiie agenten in West-Du&Jand. Zij zouden opdracht heoóen ieder een „actiegroep" van zes man te vonov^n en te rappor- te. en over alle versterkingen de? geaj eerde troepen en poutia in hun uistrict. Zij zouden voorts in» lichtingen moe .en vcrsirekiu» over troepenbewegingen, plaats van Ie» gering, bewüpemng en da hervat ting der Duitse bewapamngspr.qdiuc* tie. De Engelse Koning moet bezuinigen De Engelse premier Attjee deelde Donderdagavond in het Lagerhuis mede dat koning George al zijn in de afgelopen oorlog uit Zijn eigen inkomsten bespaarde geld hoeft ge bruikt om de gestegen kosten van de koninklijke huishouding te be strijden. Nu deze fondcen van de koning zijn uitgeput, acht de re-go ring hot noodzakelijk zijn ftoaociile lasten te verlichten. Do kon-ng Zelf zal de uitgaven voor zijn huishou ding met een bedrag van ttaémtigj duizend pond sterling por jaar jaar verlagen. Tunis op weg naar zelfbestuur Donderdag ia to Tunis een over eenkomst van kracht geworden» Waarin is bepaald dat het Franse protectoraat Tunis geleidelijk aan de status van zelfbesturenda staat in de Franse Unie zal verkrijgen. Een Franse woordvoerder verklaar de dat da overeenkomst „een mijl paal is in de betrekkingen tussen Frankrijk en Tunis", dat reeds sinds i 1885 een Frans protectoraat is. Da Bcy van Tunis heeft Donder dag op de nieuwe overeenkomst ge grondveste besluiten uitgevaandilgd, (waarin do premier van de Tunesi sche regering grotere bevoegdheden (worden toegekend, en waarin be paald fwordit dat ook Tunesiër» thans «la ambtenaren kunr.cn dia- Aan bet werk of anders ontslag president Truman heeft Dooder- dag de minister van het Leger or der gegeven „amchtete maatrege len" te nemen to da staking van rangeendan. die than, uegm degen oud e. [Tniman verklaarde op lijn weke lijkse persconferentie, dat belang rijke militaire transporten en de nationale noodtiaegiaaid dut noodza kelijk maken. Hij weigerde te Heg gen, welke de „geschikte maatre gelen", die de minister van hdt Leger onmódldeUijk tune: qemea «ouden zijn. Het Amerikaanse leger heeft de stakende spoonmanaen xg.va.ge pre sident Trumana order doen weten, dat rij on lala gen aouden worden, indien rij Zaterdag niet om 16 uur plaatselijke tijd zich voor het wertc zouden melden, of zouden kunnen bewijzen, dat zij ptiyalek niet lo staat zijn to werken. Tegelijk werden Joonaverhoglngm ingevoerd, mot terugwerkende kratfct tot October jl. vuur man nen, die geen loonsverhoging had den gehad sedert September 1948- in de mededeling wordt gezegd, dat de loonsverhoging een vooilo- pige zou zijn, hangende een defini tieve regeling van het geschil tus sen de spoorwegmaatschappijen en vakbonden over de logm- «n stbeéds- voorwoarden. Rode Hoestpoeders van Mijnharde Doos 43 ct. Steenkool voor Engeland te Rotterdam Gisternacht is het 7607 bJrX me tende met Amerikaanse steenkolen geladen sa „Shanghai Victory" te Rotterdam gearriveerd, en heeft lig plaats gekozen bij het havenbedrijf van Frans Swarttouw aan de Waal haven. Deze voor Engeland bestem de lading zal in vijf zes Engelse en Nederlandse zeeschepen worden overgeladen en men hoopt het sdhlrp morgenavond leeg te hebben, 'aldus dRotterdamse Kustvaartcentrale N.V. De „Roswell Victory", de „Vanderbilt Victory" en do ,,NcfW- Rochelle Victory", die eveneens mett dergelijke ladingen te Rotterdam zullen arriveren, worden resp. Van daag en Dinsdag as. verwacht Ingezonden mededeling De bewoners van de Goudkust ter stembus Donderdag zijn aan de Goudkust, de Britse koionts in West-Afrika» de eerste parlementsverkiezingen gehouden. De Conventievolkspartij die voor zelfbestuur ijvert, heeft de overwinning behaald. Zij verkreeg tot nog toe 32 van de 38 zetels» (waarvoor de candidaten dooir ver kiezing worden benoemd- De Goudkust is groter dan Enge land en heeft een bevolking van meer dan vier miillioen zielen, van Wie 90 pet analfabeet is. 663000 personen staan als stemgerechtigd ingeschreven, zot wel manned' els vrouwen. Vrouwen kunnen echter niót Candida at iw lorden gesteld. ARRESTANT ALS VORKSLIKKER Te Rotterdam is een mlan aangjei- houden, düe een pakhuis te huujr aanbaoid, dat niet ondierverhuurd mocht wlorden. Diverse gegadigden betaalden hem sleuteilgeldl, Zodat naar het oordeel van de polity van oplichting sprake is. Jn zijn eed heeft de miah zijin vork gebroken. De tanden Warden verfWijdend en eeerst slikte hij het stuk steel in en vervolgens da tan-r den- De rest whs hem to breed- Nu is hem een koekdieet voorgeschre ven en verwacht wordt, dat de na tuur de rest zal doen. Nederlandse parlementaire delegatie bezocht Engeland De Nederlandse parlementaire de- togatie, die van 8 tot 13 Februari een bezoek aan Engeland brengt, Is Donderdag te Londen aangeko men. Zij gebruikte de lunch met premier Clement Attlee, in zijn ambtswoning in Downingstroet. De Nederlanders br&Ji.en ten be zoek aan het parlement om to luia- tenon naar tiet debet in het Lager huis over een Conservatieve motie van wantrouwen, waarin de rede ring becritlseerd wordt w<V.ens haar politiek ton aanzien van de Vleee- vGorzientag, Zij werden In het Lagerhuis ont vangen door de leJen van het Brit se parlement. Met een brede güim- lach verklaarde Ernest Devies, on der-minister van Buitenland e Za ken, die hen begroette, dat er een poging was gedaan om de Ne'er- 1 anders zich thuis to doen gevoe len door het verwekken van een parlementaire crisis om de regering ton val te' brengen. Het fielt, dat dergelijke crises zich konden voor doen. toonden aan, dat Nederlandl en Engeland zeer overeenkomstige instellingen hebben. De leider der Nederlandse dielega tie. die heer P. J. S. Serrarfns, zei-de dat een gemeenschappelijke liefde voor vrijheid Engeland en Nederland verbonden. De landen hadden veel nauwer samengewerkt sedert het 'Nederlandse parlemen taire bezoek drie jaar geleden. Hij dankte Engeland vo<or de -grootse ontvangst. d.ie Koningin Juliana en Prins Bernhard was bereid. Ingezonden mededeling U „uit 'a moreens „Utplokkor" uit bod sprinfon. Elke dag moet uwlevor eon liter gal In uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raukt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die Uter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eiat Carter's Leverpilletjes. Te Houston (Texas) heeft gen hevige brand gewoed in een olie opslagplaats. 24.500 barrels olie stonden in brand. De vlammen be reikten een hoogte van 90 meter. Vijf brandweerlieden kwamen om het leven Vrijdagmorgen heeft een brand met calastrophole afloop gewoed in een tanker, die ln het droogdok lag van de Flrxua Figee te Vlaardin gen. De brand ontstond waarschijn lijk, doordat een grote hoeveelheid op het water drijvende olie in brand raakte door een lasapparaat, Een enorme rookontwikkeling ont stond, terwijl een sleepboot in brand raakte. Het vuur stak verder het droogdok en het tankschip aan. Waarschijnlijk als gevolg van de sterke rookontwikkeling is een brandweerauto te water geraakt; do chauffeur raakte het zicht kwijt. De auto was bemand met roven brand weerlieden. Vier lijken konden di rect worden geborgen. Eén man werd zwaar- en een ander licht ge wond. Later op de dag alaegdo da brand weer erin het vuur meester ta wor den. Nader wordt bericht dat te kwart voor 1 nog een slachtoffer uit het water ia gehaald, zodat hierdoor het aantal omgekomen brandweerlieden tot vijf ia gestegen. Een miniatuurstadje voor ziektebestrijding nisatoreu, die er met z&er veel' en thousiasme aan bezig zijn. Er zal vermoedelijk in de Scheveningse bosjes een deel van een stad (wtorden gebouwd op 1/25 van de (vr&re grootte. Bijna alles wat men zich tegeriw'ooidig m een stad kan denken, zal er te vinden zijn: hui zen, kerken, een station met ran geerterrein, een vliegveld, een zee haven, een electrische centrale, een dierenpark, sportterreinen, te veel om op te noem'en. Er kamen echte treinen, er zullen echte schepen va ren (o.a. de „Willem Ruys"), echte auto's zullen er rijden en er staan molens, die het polderlandschap onu de stad Werkelijk droog zullen ma len. I Zal Bevin toch aftreden Volgens hardnekkige geruchten» die in politieke kringen de ronde doen, zhl Ernest Bevin aftreden ais minister van Buitenlandse Zaken- Herbert Morrison, thans vice-pre mier, zou er in toegestemd heh(btea Bevins functie over te nemen. 1 Reuter meldt, dat prenüer Attïee een bezoek aan minister Bevin zal brengen, als een van de eersten, die tot Bevin toegelaten wtoiden. Bevin mag na de aanvat van bronchitis slechts enkele uren per dag op Zijn. Het Brits© ministerie van Buiten landse Zaken heeft officieel do nieur wr genittluen over Bavin's aftreden tegengesproken. „Bevin $ou in de nabije toekomst zijn post niet ver laten". In gewoonlijk welingelichte kringen zegt men, dat Bevin, wtiiejos herstel goed vooruitgaat, zso spoe dig mogelijk zijn taak :wieer op zich zal nemen. In soanlmige kringen acht men het onredelijk, dat de 70- jarige Bevin, Wiens gezondheid het laatste jaar voel te Wensen over laat, verzocht zou w'orden zijn func tie te blijven vervullen. Bqvin is een autoriteit in de Lab(ouiH>e(We- ging en men is van mfetntag, dat hij» als hij geheel hersteld is, op Weinig oppiositie zal stuiten en Attlee, die het ministerie van Buitenlandse Za ken van groot belang acht, zal naar man maant hom ntet dan op *dg«*> warjpaik vonrongeou ln Beaconsfield in Engeland be staat reeds meer dan 20 jaar een miniatuurstadje. Dit is geboUWdi door de philantroojp mr. Calling- ham, die de gehele netto-opbrengst jaarlijks aan ziekenhuizen afdraagt. Dit stadje, Bekonscot genaamd!» trekt enorm veel belangstelling, zo dat het bedrag dat jaarlijks kan Worden afgedragen thans reeds 7000 pond bedraagt. Behoudens goedkeuring van de gemeenteraad, zal binnen afzienbare tijd in Den Haag een dergelijk stadje verrijzen» Waarvan de opbrengst bfestèmtd is voor het Nederlands studentonsa- natorium. 1 Het moet een attractie Worden voior jong en oud, zowel voor dtf vaders die graag met de electrische trein van zoonlief spelen, als voor de kinderen. In feite is het nu al een soort speelgoed voor de orga- Ambonese ex-K.N.I.L.-Ieden naar Nederland Van officiële zijde wordt verno men, dat de te Surabaja gelegerde Ambonese leden van het voormalige K.NJJj., allen naar Nederland zul len reizen. Dit zijn in totaal 4500 personen, onder wie 1300 militairen, 1000 vrouwen en 2200 kinderen. Zij zullen scheep gaan aan boord van de „Kota Inten", die dezer dagen vertrekt. In de andere kampen op Java is de keuze nog niet geheel be paald. RADIOPROGRAMMA Zondag 11 Februari HILVERSUM 1. 402 M. 8 nieuws en weerberichten. 8.10 gram. 8.30 „De verzorging van onze katten", causerie. 8.40 voor militai ren. 9.12 sportmededelingen. 9.15 verzoekprogramma. 9.45 „Geestelijk leven". 10 voor de jeugd. 10.30 Ned. Herv. kerkdienst. 12 muziek-étala- ge. 12.40 voor de jeugd. 12.50 gram. 1 nieuws en weerberichten. 1.15 me dedelingen of gram. 1.20 lichte mu ziek. 1.50 „Even afrekenen, heren". 2 gram. 2.02 boekbespreking. 2.30 strijkkwartet en vrouwenkoor. 3 filmpraatje. 3.15 gram. 4 dansmu ziek. 4.30 sportrevue. 5 Gesprekken met luisteraars. 5.20 „Een kerklied", causerie met muziek. 5.30 De dood van apotheker Dekkinga", hoorspel. 5.50 pianomuziek. 6 epprt 6.15 nieuws en sportuitslagen. 6.30 ca baret. 7 radiolympus. 7.30 Echte mu ziek. 8 nieuws. 8.05 actualiteiten. 8.15 internationaal licht concert. 8.55 allerlei. 9 cabaret. 9.35 orgelspel. 9.50 „Paul Vlaanderen en het Ma- dison-mysterie", hoorspel. 10.30 strijkorkest. 11 nieuws. 11.15 voor dracht. 11.20-12 gram. HILVERSUM n. 298 M. 8 nieuws en weerberichten. 8.15 gram. 8.30 morgenwijding. 9.15 ge wijde muziek. 9.30 nieuws en water standen. 9.45 gram. 9.55 hoogmis. 11.15 gram. 11.25 kamerorkest en solist. 12.15 Apologie. 12.35 gram. 12.40 lunchconcert 12.55 zonnewij zer. 1 nieuws en weerberichten. 1.20 lunchconcert. 1.45 „Uit het Boek der boeken". 2 viool en piano. 2^5 gram. 2.30 Concertgebouworkest en solist (3.15-3.30 sport). 4.15 sopraan en piano. 4.40 „Thuisfront overal". 4.45 gewijde muziek. 5 Ned. Herv. Jeugd- kerkdienst 6.15 Ned. Herv. zang- dienst 7 koor en orkest 7.15 „Kent gij uw bijbel?". 7.30 nieuws, sport uitslagen en weerberichten. 7.45 ac tualiteiten. 7.52 boekbespreking. 8.05 De gewone man. 8.12 gevarieerd programma. 10.45 avondgebed en kalender. 11 nieuws. 11.15-12 gram. Maandag 12 Februari HILVERSUM L 402 M. 7 nieuws. 7.15 gram. 8 nieuws. 8.15 gram. 9 morgenwijding. 9.15 gram. 9.30 waterstanden. 9.35 populair con cert 10.30 voor de vrouw. 10.35 gram. 11 „Op de uitkijk". 11.15 gram. 12.30 land- en tuinbouw. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 piano en orgeL 1 nieuws. 1.15 allerlek 1.20 politic kapel. 1.50 „Wat gaat er om in de wereld?", causerie. 2-20 pianocon cert 2.50 voordracht met harpspel. 3.05 voor de vrouw. 4.05 film- en opercttemelodieën, 4.45 „Musicalen der". 5.30 voor de padvinders. 5.45 gram. 6 nieuws. 6.15 militair com mentaar. 6.30 amusementsmuziek. 7 discogram. 7.30 muzikale causerie. 7/45 regeringsuitzending: londbouw- kroniek. 8 nieuws. 8.05 allerlei. 8.10 radioscoop. 10.30 muzikale causerie. 11 nieuws. 11.15-12 gram. HILVERSUM H. 298 M. 7 nieuws. 7.15 gymn. 7.30 gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8 nieuws en weerberichten. 8.10 sport. 8.20 gewijde muziek. 9 gram. 9.15 voor de zieken.' 9.30 familiecompetitie. 10.05 gram. 10.30 morgendienst. 11 gram. 11.15 gevarieerde muziek. 12.30 land- en tuinbouw. 12.33 lichte muziek. 1 nieuws. 1.15 mandoline- muziek. 1.45 gram. 2 schoolradio. 2.35 gram. 3 voor de vrouw. 3.30 cello en piano. 4 bijbellezing. 4.45 vocaal ensemble. 5 voor de kleuters. 5.15 orgelspel. 5.45 regeringsuitzen ding. 6 voor de kinderen. 6.15 ver- zoekprogramma. 6.45 boekbespre king. 7 nieuws en weerberichten. 7.15 Engelse les. 7.30 sport 7.40 ra diokrant. 8 nieuws. 8.05 ,Een eigen karakter", causerie. 8.10 Promenade orkest, koor en solisten. 8.45 „Ont heemden" hoorspel. 9.30 strijkorkest 10.15 alt-mezzo, cello en orgeL 10.45 avondoverdenking. 11 nieuws. 11.15 philharmonisch orkest (in de pauze: causerie over de wederopbouw van j Turkije). 11.40-12 gram. Politie en brandweerlieden heb ben negen uur lang gevochten met 104 gevangenen te Villa Devote (Argentinië), die in opstand waren gekomen. Door de gevangenis on der water te zetten, koen men de (opstand de kop indruk Ven. Volgens de diplomatieke mede werker van de „Daily Telegraph" ligt Lecretziu Patrascanu, voorma lig leider der Roemeense commu nistische partij, te Boekarest zwaar üek. Hij zou krankzinnig geworden zïjln" na de lichamelijke en gees telijke kwelling, die hij sinds zijn aarrestatie in Mei 1948 heeft pmder- „De zuiverïngsgolf in de boe zem van de Tsjechoslo(Waakse ccca- munistisdhe partij is voornamelijk gericht tegen de voorzitter van de ministerraad, Zapotocky", aldus heeft een geheörto koerier van do „Tsj-echoslowaakse nationale bewe ging" na terugkeer van Praag te München verklaard. FEUILLETON -80 De president van de Boers Consolidated Mines Ltd., Sir Er- nest Oppenlheimor, iheeft medege deeld, dat een nieuwe mothoide is ontwikkeld voor de behandeling van dlamanthoudande grond van laag gehalte. Deze melho.de zou het mis- sduem spoedig mogelijk maken lar gen, die op het ogenblik miet lo nend worden geacht, te ontginnen, Het Sowjetrussisdhe partij-on- gaajn „Prawda", oefent critiek op leden van plaatseiij"ke partijHafdelia> igen wegens „verzuim en gebrek aan initiatief en belangstelling". Da 'de plaats Krasmojarsk, zo noemt (de Prawda als voorbeeld, ontduiken 800 communisten hun werk voor de partij en de partij-oommissies leven de richtlijnen voor propaganda niet door P. de Vries Het was nog geen kwart over vier toen dezelfde twee matrozen met nog twee anderen, in ijltempo aan kwamen met het wagentje en de brancard. „Daar zijn zei" riep Whiteheaven verheugd uit, terwijl hij opsprong om de vier mannen te begroeten. „Gelukkig", verzuchtte Kees, ter wijl hij dankbaar keek naar de aan- gekomenen, die doodop van ver moeidheid bij het vuur neervielen. Whiteheaven werd nu. actief. Sa men met Kees tilden ze het meisje op de brancard en legden de mee genomen dekens over haar heen, waarna het dekzeil werd dichtge- snoerd. Nu lag ze in ieder geval goed warm. De achtergebleven matrozen til den het meisje op het wagentje. „Jongens", zei Whiteheaven tot de vier matrozen, die zo juist gekomen waren, „wij kunnen het nu wel met z'n vieren af. Rusten jullie maar wat uit bij het vuur." Daar wilden de vermoeide man nen niet van weten. „Samen uit, sa men thuis", beslisten ze en nadat het vuur uitgemaakt was, volgden ze de anderen op weg naar de „Snow- fiaka". Toen Josien haar ogen opsloeg, was het haar alsof ze uit een diepe slaap ontwaakte. Verwonderd keek ze naar het gezicht, dat haar vrien delijk toelachte. Maar dat was im mers Kees..., Ze knipperde even en keek toen om zich heen. Wat gek, nu lag ze in haar hut, aan boord van het jacht. En.... hoorde ze het goed? Ja, de motoren draaiden op volle toeren. Maar.... ze was toch het eiland opgegaan.... Hoe kwam ze nu aan boord? „Zo, jongedame", zei Kees zacht, er voor zorgend dat zijn toon zo op gewekt mogelijk was, „eindelijk wakker? Nou, op z'n Hollands ge zegd, je hebt een aardig tukje ge daan, hoor." „Kees", prevelde ze zacht. „Hoe. „Stil maar", suste hij. „Er is niets waar je je zorg over hoeft to ma ken. Je ligt als een prinses in je eigen hut en we varen op volle toe ren huiswaarts," „Maar.het eiland dan? En. die mensen? Die.... Duitsers?" „Later zal ik je alles vertellen", antwoordde hij zacht, terwijl hij even zijn vinger op haar lippen legde. „Je bent behoorlijk ziek ge weest, jongedame. Maar nu knap je weer op en voor we in Townsville zijn, ben je weer honderd procent." „Wat is er dan met me gebeurd?" hield ze koppig aan. Het leek of ze even in haar geheugen zocht. „O ja, ik weet het al.... Dat was in het bos.... Ik ben jullie achterna ge gaanEn het was zo warm.... Toaa ban ik «van gaan Opeens zo'n grote spin.... op mijn arm.Die heeft me gebeten, voor ik het kon verhinderen.... De heb haar doodgeslagen, maar het was al te laat.... Een poosje later zwol mijn arm op.... Ik werd erg be roerd. en daarna ben ik geloof ik, gevallen:...." „Stil nu, Josien", antwoordde hij hartelijk, haar over haar zwarte haar strijkend, „dat is allemaal voorbij. Het gevaar is geweken, het gif is er uit Je knapt nu weer gauw op, hoor. Wil je wat drinken?" Ze knikte en liet er op volgen: „Ik heb ook honger." „Nou", antwoordde hij opgewekt „daar weten wij raad op ,hoor. Ik zal eens een bordje lekkere soep voor je halen. Dat zal best smaken. Wacht maar even. Ik ben zo terug." Met een glimlach op haar gezicht keek ze hem na, toen hij uit haar> hut verdween. Nog geen drie minu ten later was hij terug met een bord dampende soep. Hij zette het op het tafeltje, waarna hij haar 'n eindje overeind hielp en een kussen in haar rug drukte. Daarna voerde hij haar als een klein kind. „Lekker?" vroeg hij, toen het bord leeg was en hij haar weer terug legde op het kussen. Ze knikte even. „Fijn", antwoord de ze. „Zo", besliste Kees kortaf, „nu ga je nog eens lekker slapen. J3et ia al bijna avond en dan ben je mor gen weer een heel stuk beter. Je behoeft nergens vrees voor te heb ben. Ik blijf bij ja zitten, hoor-" (Mot volgt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1951 | | pagina 2