Van de bovenste plank! Burgerlijke Standen over Augustus Grote of kleine partijen FaJ. Rossen-C. J.Kristalijn „De Magneet" CONFECTIE A. S. FLIKWEERT SUCCESJES Edele wassoorten l KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Amsterdam-W.: E. B. Rijnder», Vorden; te Vreeswijk: J. Enkelaar, Jaarsveld; te Assen: M. G.Rosbergen, Francker; te Bever wijk: J. Kwast, Hendrik Ido Am bacht; te Rijssen: R. Bartlema, Gies- sendam-Neder Hardlnxveld; te Loe nen a/d Vecht: J. Arendsen, Blauw kapel; te Aalburg (toez.), Waarder en Polsbroek en Vliet: cand. P. Westland, Huizen (N.H.); te Arne- muiden: J. Wieman, Hoog-Blokland; te HeiJplaat (Rotterdam): W. Brink man, Asperen. Toegelaten tot de Evangeliebedie ning: cand. J. M. D. v. d. Berg, Kat wijk aan Zee; cand. T. J. Hefting, Amersfoort; cand. H. J. Timens, Gilze-Rljen en cand. W. Dijckmees- ter, Warnsveld. Geref Kerk Aangenomen naar Amsterdam Watergraafsmeer: J. C. Gilhuis, Rot- terdam-Z. Bedankt voor Amsterdam-Water- graafsmeer en voor Enschedé: G. v. Andel, Dieren. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Beroepen te Oud-Loosdrecht: W. v. Lingen, Alkmaar. Oud-Geref. Gemoente Bedankt voor Loenen a/d Vecht (vac. D. v. Leeuwen): T. de Jong, lerend ouderling, Kralingscheveer. Geref. Kerk Bevestiging en Intrede van Ds. H. M. Kuitert te Scharendljke Het was Zondag j.l. oen blijde dag voor do Geref. Kerk van Scharen- dijko. Na oon vacature van bijna 4V4 Jaar mocht zo in cand. H. M. Kuitert, gokomon van Den Haag, haar eigen predikant ontvangen. In morgendienst had do bevestiging plaats door Ds. J. B. Vogelaar'Van 'a Gravenhage-Loosduincn. Deze had tot tekst gekozen Jer. 1:0, spreken de over Jeremia bekrachtigd tot pro feet des Hoeren; daarbij wijzende op: 1. De nood van onze zwakheid, 2. de kracht van God's roeping en B. de troost van God's belofte. Na de bevestiging en handoplegging werd de nieuwe predikant toegezon gen uit do Morgenzang. In de middagdienst deed Ds. Kui tert zijn intrede mot een predikatie over Joh. 10 11-10, sprekende over: 1. De goede Herder stelt Zijn leven voor Zijn schapen, 2. de goede Her der kent Zijn schapen en 3. de goede Herder verzamelt Zijn schapen. Na de prediking werd Ds. Kuitert toe gesproken door br. Lemsom namens kerkeraad en gemeente en het word toegezongen Gez. 29; door Ds. Voge laar als bevestiger cn oud-predikant van Scharendijke; door Ds. Aalbers- berg van Zonnemaire namens de clasis Zierikzee; door Ds. v. Swig- chem van Haamstede als consulent en door Broeder Nieborg als burge meester van Duivendijke. Ds. Kuitert dankte allen voor hun goede woorden tot hem gesproken en hoopte in de kracht van Christus zijn arbeid aan te vangen, de Goede Herder ten voorbeeld stellend. In beide diensten was het kerkgebouw ruim bezet. De Wereldraad van Kerken cn de kwcstio-Korea Nadat hot Centraio Comité van do Wereldraad van Kerken in To ronto zich had uitgesproken over do kwestie-Korea, werd van verschil lende kanten het verwijt geuit, dat de Wereldraad daarmede zijn stand punt van politieke neutraliteit had verlaten. In een vergadering welke te Bossey bij Genève dezer dagen is gehouden, heeft Dr. Visser 't Hooft, secretaris-generaal van de Wereld raad, uitdrukkelijk verklaard, dat de resolutie van Toronto „slechts een duidelijke schending van het Volkerenrecht heeft veroordeeld". De Raad hield zich vrij van elke bin- Prov. Commissie Zeeland van het CJALV. Tijdens een te Goes gehouden be spreking zijn de werkzaamheden voor het a.s. winter- en voorjaar- seizoen vastgesteld door de Prov. Commissie Zeeland van het C.J.M.V. en de Jongenswerkcommissie. De Prov. Jongenswerkcommissle besloot op 10 en 17 Juni 1051 een leidersweekend te organiseren te Heer Arendskerke. Verder werd een Zeeuws Jongenskamp op Texel in studie genomen en werd besloten in diverse Zeeuwse plaatsen leiders cursussen te geven. Voor het eerst zal een Prov. Jongensdag worden gehouden en wel in het voorjaar 1951 te Goes. Op nog intensievere samenwer king tussen Jongens- en jongeman- nenwerk zal worden aangestuurd. Wat het Jongemannenwerk betreft zal op 21 en 22 October a.s. in het kump „Hedenesso" te Cadzond een bestuurdersweekend worden gehou den. Op 10 Februari 1951 wordt te Goes een voorjaar&werkvergadering gehouden, waar de stadssecretaris van het C.J.M.V. uit Den Haag, de heer J. M. Delerkauf, indrukken zal geven van het werk in de grote stad, toegelicht door films. De Prov. bondsdag zal evenoena te Goes worden gehouden. Onder andere zal don de Goeso lekenspel- groep een opvoering geven van het spel „Ik zal herrijzen", terwijl ook een mars met 'tamboer- en pijper corpsen, zomede een openluchtsa menkomst op het programma staan. In de Ringen zullen enige ring- conf erenties worden gehouden en de leden van de Prov. Commissie ho pen tesamen met de districtssecro- taris alle provinciale afdelingen te bezoeken. Aan het einde van de besprekin gen werd afscheid genomen van Ds. A. de Vries, Ned. Herv. predikant te Middelburg, die naar Zeist ver trekt. Hom werd dank gebracht voor het vele werk dat hij voor het C.J.M.V. in Zeeland heeft gedaan. SPORT VOETBAL MEVO I-Sorcoskerko I 8-3 MEVO I ia de competitie niet slecht ingegaan door de kampioenen van het vorige jaar een puntje af handig te maken. De wedstrijd was meer spannend dan fraai en het vrij smalle terrein maakte open spel on mogelijk. De gasten waren in het veld gemiddeld wol sterker, maar hun voorhoede was niet bijster schotvaardig en alleen hun tweede doelpunt kwam uit een mooi, hard en zuiver gericht schot. Bovendien gaf doelman Haverhoek, die in goede vorm was, ook weinig kans. Over het algemeen kwam wel uit dat Serooskerke meer wedstrjjdrou- tino had. Koovoets won voor MEVO de op gooi en liet zijn ploeg het eerst te gen do zon inspelen en bijna oen half uur over tijd trapte Seroos kerke af. De eerste aanval was voor de thuisclub, waarbij de doelman maar net voor Hillebrand kon red den. Hierop volgden enkele weder zijdse aanvallen, waarbij MEVO enige malen in de buitenspelval liep. De gasten namen de leiding toen de MEVO-verdediging aarzelde met wegwerken en de rechtsbinnen hard onder de lat schoot, waarbij Haver- hoek's uitzicht belemmerd werd (0-1). MEVO was niet fortuinlijk toen v. d. Berg ineens over de lat schoot en Hillebrand tegen een spe- les aan. Toen bij een MEVO-aanval, geleid door laatstgenoemde, een dor Serooskerke-backs de bal tegen do hand kreeg, gaf scheidsrechter v. d. Werf een strafschop, die Koevoet» onfeilbaar benutte, waardoor de stand gelijk was (1-1). Beide doel- verdedigers moesten toen enige ma len in actie komen, waarbij. Haver hoek eenmaal de bal uit zijn doel moest schoppen. MEVO kreeg een kans toen de doelman de bal liet vallen, maar er was niemand bij om ervan te profiteren. De MEVO-backs waren af en toe langzaam met weg werken, waardoor soms gevaarlijke situaties ontstonden. Eenmaal schoot de linksbuiten net over. Een harde schuiver had Haverhoek goed. De blauwen namen opnieuw de leiding uit een snelle aanval, die do links binnen met een fraai, hard schot be sloot, waarbij Haverhoek geen kans kreeg (1-2). Toen uit een hoekschop de bal mooi werd ingeschoten was hij echter goed op zijn plaats en toen Boone de bal voor eigen doel plaatste eveneens. Uit een hoek schop voor MEVO schoot Hillebrand hard in de hoek, maar de doelman redde mooi. Toen hij echter uit een voorzet van Matthljsso lelijk miste kon de linksback nog juist corner trappon. Eon hard schot van Mat thljsso belandde tegen do paal. En kele hoekschoppen komen aan beide zijden goed voor het dool maar le verden niets op. Toen Matthljsse uit vrije positie hopeloos naast had ge schoten, kwam bij een gevaarlijke MEVO-aanval toch de gelijkmaker toen de linksback onvoldoende weg werkte na een voorzet van links en Hillebrand de bal te pakken kreeg, niet aarzelde en van dichtbij in schoot (2-2). Mot deze stond werd gedraaid. Na de rust waren de eerste aan vallen voor de gasten maar Haver hoek gaf niet thuis. Van weerszij den werd hard gewerkt voor een doelpunt en toen bij een MEVO- aanval alles naar voren was gegaan, kreeg do midvoor der gasten de bal mooi toegespeeld en met een goed schot was Haverhoek opnieuw ge passeerd (2-3). De gasten roken do overwinning en bleven geruime tijd in de aanval, maar do MEVO-verde diging hield stand en wist het spel te verplaatsen. De aanvallen waren niet ongevaarlijk en uit een snelle doorbraak mocht Matthljsse de vol doening smaken de gelijkmaker te scoren (3-3). Bij een volgende aan val kreeg v. d. Berg (die midvoor was gaan spelen) een mooie kans, maar hij werd zwaar gehinderd. Bij na hernamen de gasten de leiding toen de linksbinnen fraai inschoot, maar al zwevende wist Haverhoek de bal uit zijn doel te stompen. De hieruit ontstane hoekschop kwam goed voor het doel, maar opnieuw bracht de doelman redding. De laat ste aanvallen waren voor MEVO, doch Hillebrand en Matthljsse wa ren niet gelukkig met hun schoten en toen scheidsrechter v. d. Werf, die, behoudens enkele gevallen, goed leidde, einde blies, waren de puntjes gedeeld, waarmede uitein delijk beide partijen tevreden kun nen zijn. Burgh I-Drelschor I 0-8 Dreischor heeft Zondag het stoute stukje uitgehaald om Burgh in eigen huis een nederlaag toe te brengen. De wedstrijd begon met wisselende kansen, maar met de harde wind als voornaamste spelbreker, bloven doelpunten het eerste kwartier uit. Toch waren hot de gasten die de lei ding namen door rechtsbinnen A. v. Gastel, die de Burgh-keeper op kalme wijze het nakijken gaf (0-1). Tien minuten later schoot spil v. Schelven met een ver hard schot no. 2 in de touwen (0-2). Sterk geïnspi reerd door deze opgelopen achter stand volgde nu een kleine periode van Burgh-overwicht, maar de Dreischor-achterhoede gaf geen krimp, Na nog enig heen-en-weer getrap brak de rust aan. Na de her vatting was Burgh met de beste voornemens bezield en zij ondernam een serie gevaarlijke aanvallen, die echter bij het doel gekomen op niets uitliepen. Bovendien was het backstel Roskam-Bokelaar in prima vorm en werd deze een enkele keer toch gepasseerd, dan stond daar nog altijd' doelman de Vrieze, die ook deze middag zijn keeperstalenton ten volle ontplooide. Hoewel Burgh al het mogelijke probeerde om al thans de eer te redden, mocht dit niet geluukken, want succes kwam aan de andere zijde, toen v. Hattem togen de doelman aanschoot en Qulst de terugspringende bal in schoot (0-3). Met deze stand kwam het einde. VOETBAL KJ^.VJL District Zuid I. 3e kl.: Ons Vios-Gilze 2-1; Kor- vel-Roosendaal 0-2; Boeimeer-Gu- dok 4-0; Hero-Sarto 0-1; Hierony- mus-SCO 3-1; Zeelandia-Biervliet B-0; De "Zeeuwen-METO 0-1ODIO- Breskens 2-1; Nw. Borgvliet-Aar- denburg 0-0; RCS-Middelburg 8-1; Virtus-Clinge 2-1; Terneuzen-BSC 8-0; RIA-VES 2-4; Axel-Corn. Boys 5-3; Steen-Sluiskil 3-1. 4e kl. F: De Schut tors-Halsteren 5-3; Zundert-NSVO 0-3. Afdeling Zeeland le kL C: Burgh I-Drelschor I 0-8. Zatcrdagmiddagcompetitie 2e kl. A: Bevelanders I-Wissen- kerke I 8-0; Nieuwland I-Veere 15-2. 2e kl. B: Wolphaartsdijk II-Ka- pelle II 8-2; Rillandia U-Bevelan ders n 8-i. P.V. „De Reisduif" Noordgouwe en omstreken Wedvlucht uit Ciney op 10 Sept. C» Slager. Brouwershaven 1, 8 en 0; J. M. Kloet, id. 2, 5 en 10; A C. Priem, Zonnemaire 8; P. Plm- meJaar. Brouwershaven 4; J. Flik- weert, Dreischor 0; A J. FlikJweert, Zonnemaire 7 Cn 11. Het secretariaat van de vereniging is gevestigd: Parklaan 37, Bilthovcn Voor het toelatingsexamen van de Chr. Landbouwwinterschool „To renvliet" te Middelburg slaagden o.a, J. P.Boot te Kerkwerve, C. J. Hanse te Bruinisso en T. Boude- ling te Anna-Jacobapolder. Tot onderwijzer aan de Chr. Ulo school te Zierikzee is benoemd de heer H. Krijt te Apeldoorn. De as van wijlen veldmaar schalk Smuts zal op do plaats „Doornkloof" te Irene, bjj Pretoria, worden verstrooid, aldus heeft Jan- nie Smuts, zoon van de overledene medegedeeld. ONDERWIJS Nederlandse Schoolreisjcsvcreniglng opgericht Op een bijeenkomst te Utrecht is in principe beBloten tot oprichting van een Nederlandse Schoolreis- vereniging. Op de vergadering wa ren aanwezig vertegenwoordigers van lerarenorganisaties, van het Nijverheidsonderwijs, het Landbouw Huishoudelijk Onderwijs, de Neder landse Spoorwegen on van de fe deratie voqr het personenvervoer langs de weg. Het ligt in de bedoeling van do vereniging op de goedkoopste wijze do kindoren van de scholen voor lager onderwijs schoolvacantierelzen aan te bieden. Do ter vergadering aanwezige afgevaardigden zullen met hun organisaties overleg plegen en in October opnieuw te Utrecht bijeen komen. ELLEMF.EX Loop der bevolking, Ingekomen: J. en M. den Boer uit Alkmaar. BROUWERSHAVEN Qdboiren: 10 (te ttoorddouiwe) Heu- drlka, d, van C. v. d. Weele en N. J. Stoel; 20 (to Nooordgpuiwia) Anna Franclsca, dl van I, C. J. Catsman m C, A. Slager; 20 Jan netje, dl van Chr, Slager en G, I>. die Onide, Loiop der bevolking. Ingekomen: 25 I. A, C. EUoetaia en gezin van Zierikzee; 24 E- Hen- drikse van Rottendam NOORDGOUWE Geboren: 8 Lena Jaeoba, d. van C. J. ven Sas en L. J. de Keilzer; 4 Leenidert Cornells, z. van C. N, Steenland en J. L. van der Weijdie (te Drelsdhoir); 6 Joost Cornells en Jan Marlnns. z. van A. M, GelUIK en T. H. Deïst; 10 Hendrlka, d. Van O. v. d. Weele on N. J. StooH (te Brouwershaven)20 Anna Fran- dlsca. di van L C. J. Catsman en C. A. Slager (te Brouwershaven); 27 Bankje, d. van L. J. Bonkamp en S. Kwtstra (te Bruinlsse), Overleden: 1 Renier do Woab 40 j-, echtg. van J. P. Polderman (te Bruinlsse); 8 Anna Barrevoets, 68 J-, echtgie van D. A. de Booga (te Zierikzee); 24 Wdlhelmtaa He lena Gerarda HWfmttn, 88 j„ echtg,e van A. 'Chr. Borst (te Rotterdam); 81 Wllhelmlna Berrevoets. 89 j-, wed. van G. H. de Graat (te Zie- Hküae), Loop der bevolking. Ingekomen: 19 C. Koopman—Ge- leljnse van Serooskerke (S.); J. HnisWan van Mellssant. Vertrokken: 28 J. Wl Velltnga naar Westkapelle; 29 M. U W. Schell naar Zierikzee, DREISCHOR Geboren: Jan Marians, van L J. Hage en Wl van de KBsteeüe; Maatje Neeltje 'Lena, d. van A, A. •Lindhout en K. L. van deT Weljde: Jacobus Jlohannes, z. van1 F. J. Doogo en M. W. van Pelius. Overleden: Helena Maria Goie- tn'ans. 77 j„ wedt van AdrLaan Pla ter Goemans; Mijntje de Wit. 66 j-, echtg.e van Marlnus van dar Wierf, Loop der bevolking. Vertrokken: Maria van Leeuwen naar Serooskerke (W-); Abraham de Wijt» en gezin naar Kerkwerve. VOOR DE JEUGD Avonturen van Leen en Prop 48. Zu^wiagavoind cm echt uur zijn Prop en Leen bij Meindert, do po- litle-agent. Deze zit hulsel ijlt in zijn overhemd in de huiskamer. Zijn vrouw zet thee en de twee jongens vinden het wel gezellig bij „de po.iitie". Ze spreken af dat Leen en Prop morgen zullen gaan kijken of de drukpers nog niet terug is op de zolder bij Mulder* Is zo daar niet dan moeten zo het huis van Barend He Bloorder doorzoeken. Vinden ze daar do spullen, dan zal Borend Maandag na schooltijd op heterdaad betrapt worden I „Op heterdaad?" vraagt Prop, „Ja, vanzelf" antwoordt Leen. „Op )ie-ter-daad!/. „O, ja. Ik begrijp hot al. -Het zal er heet toe gaan. Dat is goed hoor. Boe heter, hoe boter", rijmt Prop. „Neen, stommerd, het betekent^i „Dat weet ik al. Het zal oen grote knokpartij' worden, dat betekent het". „Meindert, zijn vrouw en Leen schateren het uit. Die Prop] Wat een taalkundige. Hij moot maar pro fessor in de Nederlandse taal en letterkunde worden! MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 18 September. To taal aangevoerd 801 stuks vee, n.l. 607 vette koeien en ossen, 2 nuch tere kalveren en 292 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 2,08-2,80, f 2,48-2,08, f 2,18- 2,48; varkens (levend gew.) f 1,90- 1,80-1,80. Vette koeien en ossen: aanvoer iets ruimer, handel slepend, prijzen iets hoger; varkens: aanvoer groter, handel tamelijk, prijzen alleen voor de zware iets hoger, verder onver anderd. Granen on peulvruchten ROTTERDAM, 18 September. Bin nenlandse granen (officieuze note ringen per 100 kg franco Rotter dam). Tarwe prijshoudend, prima kwaliteit zonder vochtgeh. f 22,50- 22,85, doorsnee kwaliteit op vocht- conditie f 22,50-22,75; zomergerst bfj veel aanbocTkalmer f 28-28,50; haver flauw f 23-24,75; peulvruchten: gr. erwten f 35-42,50 met flauwe af loop, schokkers f 37-44, bruine bo nen f 70-74. ADVERTENTIES RECTIFICATIE. In de geboorte-advertentie J. M. J. Lokker stond Jacqullene. dit moest zijn JACQUELINE Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele gelukwensen en blijken van elangstelling bij onze 25-jarige echtvereniging ontvangen, als ook de buurtvereniging en het muziekgezelschap „Apollo". C. BOTBIJL J. BOTBIJL— v. Nieuwenhuize en kinderen Brouwershaven, Sept. 1950 Het adres in alle soorten Regenkleding Dames-Regenmantels, gegummeerd, kleuren eige, groen en donker blauw. Egyptisch linnen Heren-Regenjassen, aegummeerd, double- face, beige en donker blauw gabardine. Jongens-Regenjasjes, maten 70 t/m 105 Meisjes-Regenmantels, maten 60 t/m 85 Kindercapes maten 45—50—55 Firma J. LABZOWSKI Havenpark - tel. 65 - Zzee Voor de vele blijken van belangstelling bij onze 25-jarlge huweiijksherdenking, betuigen wij onze hartelijke dank. Fam. H. v. d. MEIJ Haamstede, September 1950 Het Bestuur van het cala- miteuze Waterschap Bruinlsse maakt bekend, dat in verband met de geringe breedte der polderwegen, het langs de weg deponeren van bieten, NIET kan worden toegestaan* Bruinlsse, 16 September 1950. Het Bestuur voornoemd, P. L. KREPEL, Dijkgraaf. S. A. JUMELET Az., Ontv.-Griffler. Donderdag 21 Sept. a.s. GEEN markt te Zierikzee. De gezamelijke kooplieden. oud zink, lood, koperen andere metaal afvallen Wij betalen U de hoogste prijzen I Noteert U daarom even dit adres Tel. 391 Hoek Verren.atc.-Hofferpleln -ZIERIKZEE voor uw Winterjassen, Tweedjassen. Jongensjasjes, Heren- en Jongenscostuums. U belt of schrijft en wij komen U bezoeken „DE MAGNEET" Nleuwerkerk Tel. 55 Gezocht een DEGELIJK KOSTHUIS Brieven onder letter C, bureau van dit blad. H.H. Konijnenfokkers Pluimveehouders en Jagers l Van af heden zijn wij weer in de gelegenheid om uw Konijnen, Kippen, Hanen, Ganzen, Eenden, alle soorten Wild, Geiten enz. enz. te verhandelen. Hebt U dus wat te koop, doe dan bericht en ik kom u bezoeken. CEES SNIJDERS Plulmveehandel - tel. 354 Zierikzee Per abuis verkeerde tas mee genomen uit de jaarbeursbus van v. Oeveren op 6 Sept. j.l. Wie heeft de mijne Gaarne bericht. H. E. BRABER, tel. 26, smederij, Bruinlsse. Gevraagd PEEBOTTERS. J. W. H. van Gorsel, Schuddebeurs. Gevraagd NETTE HUISHOUDSTER bij weduwnaar, werkman. Br. letter O, boekh. firma Piet Ochtman, Zierikzee. Gevraagd per 1 Nov. a.s. een NETTE HUISHOUDSTER JOH. v. d. WELLE, Zelke D 543a, Zierikzee. (1—4 regels) f 1,— per stuk Te koop: z. g. a. n. keukenkachel. W. v. d. Berge, Zandweg 37, Haamstede. 2 kalfvaarzen. L. W. Boot, Moriaanshoofd. Biggen. Boogerd, Duivendijke. Een nieuwe winterjas, grote maat. Adres J. P. v. d. Velde, Brouwershaven. Dat is Erdalmet zijn onover troffen glans. Erdal''s edele wassoorten beschermen en voeden het leer. Daarom gaan met Erdal gepoetste schoenen langer mee en blijven langer mooi. Erdal wint 't met glans. Verkrijgbaar in de hituren: zwart, bruin, wit en oxblood. 420

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1950 | | pagina 4