Noord~Koreanen zetten nieuwe aanvallen tegen Taegoe in VROEG o! LAAT Voor Churchill's „bloed, zweet en tranen" vraagt Truman „geld, arbeid en offers" Van de 129 konden er 116 gered worden hilversum l 402 m. r Amerikaanse volk moet zich beperkingen getroosten Fresident Truman heeft In een radiorede een beroep op het Ameri kaanse volk gedaan om meer goederen voor de defensie te produceren door harder en meer te werken. Hij bepleitte bekostiging van de toe genomen uitgaven voor de defensie uit hogere belastingen en kondigde de Instelling aan van een stabilisatie-orgaan, dat de prijzen in bedwang zou moeten houden en zo nodig tot prijscontróle zou moeten overgaan. De president verklaarde, dat de uitgaven voor de defensie van het huidige peil van 15 milliard dollar op een jaarlijks gemiddelde van ten minste 30 milliard dollar zullen wor den gebracht. „In hot komende be grotingsjaar zullen wij waarschijn lijk meer dan 30 milliard moeten besteden on wij mooton ons er op voorbereidon, dat wij nog volo Ja ren een zcor groot defonsloprogram moeten handhaven", aldus Truman. De president stelde In het licht, dat een dergelijk program niet kon worden vervuld op basis van do ge wone handel. „Wij allen moeten sommige dingen opgeven, die wij in normale tijden voor ons en onze ge zinnen hadden willen geven. Het ge vaar, waarvoor do vrije wereld staat is zo groot, dat wij geen genoegen mogen nemen met minder dan een uiterste Inspanning van iedereen". Drie moeilijke problemen Om onze taak te volbrengen moe ten wij drio moeilijko problemen oplossen, zo zeide Truman. „Ten eerste moeten wij het nodige voor de defensie produceren, ten tweede moeten wij het geld opbrengen om de kosten van do vergrote defen sieve inspanning te dekken en ten derde moeten wij inflatie voorko men". Truman deed een beroep op do zakenwereld om de productiefacili teiten te vermeerderen en verklaar de, dat de Verenigde Staten thans een jaarlijks gemiddelde ter waarde van bijna 275 milliard dollar produ ceerden. Het doel van 300 milliard dollar, dat hij voor 1954 had gesteld, zou zonder twijfel verre worden overschreden. Daar het onmogelijk zou zijn al het nodige militaire materieel alleen' uit de vergrote productie te verkrij gen, verklaarde Truman, dat do pro ductie van 6ommlgo consumenten- goederen voor do burger moeten ge staakt worden. Ton cindo to verzekeren, dat or ders voor de defensie absolute voor rang zouden krijgen, zo deelde Tru man mee, had hij de regeringsbu- reaux gemachtigd de nieuwe be voegdheden voor de defensie-pro ductie, waarin de Vrijdag door hem getekende wet voorzag, uit te oefe nen. Deze wet geeft de regering de bevoegdheid het hamsteren van noodzakelijke grondstoffen te ver hinderen en de productie van som mige niet-noodzakelijke verbruiks- goederen stop te zetten. Komt er een Zeeuws streekcostuum? Door de Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Zeeland, wordt gepoogd een streekcostuum ingang te doen vinden. Dat streekcostuum is niet bedoeld voor Zeeuwen, die nog de oude Zeeuwse dracht trouw zijn gebleven, want de afdeling meent de handhaving van die mooie dracht te moeten bevorderen. Er zijn evenwel vrouwen, die om veler lei redenen niet meer het oude Zeeuwse costuum dragen. Voor haar is een Zeeuws streekcostuum ont worpen, dat zij naar verkiezing da gelijks kunnen dragen of alleen op hoogtijdagen, feestavonden, dans avondjes enz. Do ontwerpster van hot costuum, die geïnspireerd is door do oude Zeeuwse dracht, is do mode-ont werpster mevr. Jo Kars te Leeuwar den. Do japon is van stevige ge bloemde stof en is iets korter dan de gebruikelijke boerinnenjapon, maar ook wijd uitstaand. De mouwen zijn kort. Het costuum is afgezet met een zwart fluwelen band. Rond de hals is een befje, dat doet denken aan de z.g. beuk van het Zeeuwse boe- rinnencostuum. Een snoer bloedko ralen rond de hals herinnert ook aan de oude Zeeuwse dracht. De kap is vervallen. De overige 13 zijn nog niet gevonden De Ingesloten mijnwerkers In Schotland RADIOPROGRAMMA Dinsdag 12 September. 7 nieuws. 7.15 gram. 7.50 dagope ning. 8 nieuws. 8.15 gram. 9 mor genwijding. 9.15 gram. 9.30 water standen. 9.35 amusementsmuziek. 10.30 voor de vrouw. 10.35 gram. 10.50 voor de kinderen. 11 amuse mentsmuziek. 11.30 voor de zieken. 12 lichte muziek. 12.30 mededelin gen. 12.33 voor het platteland. 12.40 pianoduo. 1 nieuws, l.lö causerie over maatschappelijk werk. 1.29 gram. 2 voor de vrouw. 2.15 gram. 4.30 voor de jeugd. 4.50 kinderkoor. 5.15 de stem van Amerika. 5.45 gram. 0 nieuws. 0.15 pianospel. 8.60 R.V.U, 7 orkestconcert 7.30 Brief uit Parijs 7.85 viool cn piano. 0 nieuws. 8.03 actualiteiten. 8.15 „Die roso von Stamhui", operette. 9.16 pianoreci tal 8.80 Zuid-Amerikaans orkest J.P Buitenlands overzicht. 10.15 gram, 10.30 sopraan en piano. 11 nieuws. 11.15-12 gram. DE STRIJD IN KOREA De Amerikaanse luchtmacht voerde zware acties uit Grootscheepse leger- manoeuvres in Duitsland Ongeveer 110.000 man Am'erikaaö- se, Britse en Franse troepen zijn Maandagochtend in alle vroegte de grootste militaire manoeuvres be- jjunnen. die na de oorlog in Duits land gehouden zijn, zo werd Vrij dag door het Amerikaanse hoofd kwartier te Heidelberg medegedeeld De manoeuvres worden met de benaming „regenboog" betiteld. Zij zullen tot 18 September duren. Bijna alle Amerikaanse troepen in Duits land zuilen eraan deelnemen. De JEngelsen nemen deel met 300 man 'gemotoriseerde troepen en de Fran sen met een Algerijns regiment. Afrastering stond onder stroom 10-jarigo Jongen gedood f Zondagmiddag om drio uur heeft zich op het kermisterrein aan de Maliebaan te 's Gravenhage een do delijk ongeluk voorgedaan. De 10-j. J. O. uit de Pieter Bothstraat kwam in aanraking met de afrastering van het kermisterrein, welko onder stroom bleek to staan, en is ter plaatse overleden. Uit een onderzoek, door de Haag se recherche ingesteld, is gebleken, dat de 31-jarige kermisexploitant L. C. G. uit Delft, die met zijn wagen buiten het terrein stond, clandestien een lichtaansluiting had gemaakt met een wagen die binnen het ter rein was geparkeerd. Een niet-ge- isoleerd stuk draad schijnt op de af rastering te zijn gevallen, zodat de omheining onder stroom kwam te staan. Do kermisexploitant is ge arresteerd, Ljn vvlelerstorm na een wervelstorm Vierhonderd man politio maakte gebruik van pistolen en tranngas- bommon in ccn veldslag van vior uur met 20.000 oproerige toeschou wers van oen wiolorwedstrijd to Na- roeo in do buurt van Kobe (Japan). Dezo waron verstoord over hot feit dat een „outsider" een Van do num mers won. ZIJ smeten met stenen en probeerden tweo keor het stadion In brand to stoken. Een politio-boambto cn drio lokct- melsjea liopon ornstigo verwondin gen op, Do politio opondo hot vuur mot pistolen on wierp twee trnan- gasbommon in do menigte. Na vier uur was do politio er in gonlongd do rustvorstoordors to verwijderen. Er werdon 150 arrestaties verricht. Do wodstriJdon waren georgani seerd ton bato van de slachtoffers von do wervelstorm, die een week geledon Kobo en Osaka heeft ge teisterd. 200 personen verloren het leven en 2.250,000 mensen werdon dakloop. Zondag, kort na middernacht, heeft do communistische infanterie de Amerikaanse stellingen op 13 km. ten Noordon van Taegoe aangeval len. Het schijnt dat het hier gaat om een geweldig offensief tegen de- zo stad. Van weerszijden kwam de artillerie in werking en do Ameri kaanse luchtmacht viel de vijande lijke stellingen van geringe hoog te aan. Te Taegoe kon het kanongebulder duidelijk worden gehoord. De eer ste stormloop werd uitgevoerd door slechts enkele honderden Noord- Koreanen, doch om een uur 's och tends meldde men ernstige gevech ten. De aanvallen geschiedden uit het Noorden en uit het Noordwesten Volgens waarnemers zou dit „de sterkste Noordkoreaanse aanval" zijn „waartoe men in staat is". Ook vanuit het Zuidwesten wordt een aanval op Taegoe gemeld. Een Noordkoreaanse krijgsgevangene verklaarde, dat men opdracht had ontvangen Taegoe voor zonsopgang (Maandag) te veroveren. De Noordkoreaanse „giltechniek" heeft sommige Amerikaanse solda ten uit het veld geslagen. Thans, al dus Reuter, zijn zij echter gewaar schuwd. Taegoe is voor het eerst sinds de oorlog verduisterd. De luchtmacht der V.N. valt ook in het donker aan. Gemeld wordt, dat en kele concentraties door de lucht macht uiteengeslagen zijn. De Noordkoreaanse troepen, die Taegoe aanvallen, verlegden Maan dagmorgen het zwaartepunt van him aanval naar de rechtervleugel van de Amerikaanse tweede divisie, ten Westen van de stad. Nog steeds hoge wolprijzen in Australië Op de Australische wolveilingen werden Maandag weer nieuwe re- cordprijzon betaald. Te Melbourne was do hoogste prijs 182 d. por lb. voor Morinowol van middelmatlgo kwaliteit. Dit is moer dan het dub bele van do hoogsto prijs, dio hot vorigo soizoon voor do zolfdo wol word betaald. To Forth in West Australië bracht votto wol, waarvnn de hoogsto prijs hot vorigo jaar 128% d. por lb. bc- doreg, 170 d. per lb. op. Do hoogsto prijs, dio voor Manaroonwol werd botaald, was 102 ponco per lb. voor 0 balon „A" combings. Sommige prijzen waron 40 hogor don in Juni. Naar van bovoogdo zijdo wordt vernomen, hebben do Vorenlgdo Staten Australië verzocht om oon goheimo conferentie ovor wol op hoog niveau. Volgons dezo bron hobbon do Voronigdo Staten goon redenen opgogoven voor hot vor- zock, doch waarnemers zijn van mening dat zij do instelling van con maximumprijs voor wol, vordering van do scheer door do Australlacho rogering, opheffing vnn hot veiling systeem on toewijzing van do schoor door quota, waarbij do Sowjet-Unio goon quotum zou ontvangen, wen sen. Australië zou er echter naar streven hot voilingonsysteem to hondiuwon. Amerikanen hielden stand. In een communiqué van het acht ste leger wordt gezegd, dat de Ame rikanen ondanks zwaar artillerie vuur stand houden en geen terrein yerloren. Enige Amerikanen werden ech ter ongeveer 300 meter teruggedre ven ten Noorden van de stad en ten Oosten van Waegwan. In het Noordoosten blijven^ de Zuidkoreaanse troepen aanvallen en vorderen ten Noordoosten van Ky- ongdjoe en Jongtsjon. Volgens be richten van het front zijn de Zuid- Koreanen thans bijna terug op de stellingen die zij een week geleden in deze sector bezetten voor de Noordkoreaanse doorbraak. De Zuidkoreaanse troepen had den tussen Angangni en Pohang aan de Oostkust de wig, die door de Noordelijken tussen twee Zuidelijke divisies was gedreven1 aanzienlijk verkleind. Straatgevechten te Taegoe verwacht In Taegoe bereidt men zich voor op eventuele straatgevechten. Er is voor de bevolking, wier aantal door de vluchtelingenstroom is toegeno men, een uitgaansverbod uitgevaar digd. In de straten zijn barricades van zandzakken opgeworpen. Amerikaanse bommenwerpers be stookten verbindingsmiddelen met bommen, van 600, 1000 en 2000 (Eng), pond. In een communiqué van Mac Ar thur van Maandag wordt medege deeld, dat de troepen der Ver. Na ties in de afgelopen 24 uur 2630 Noord-Koreanen hadden gedood of gewond en 43 gevangen genomen. Leger-stafchof gesneuveld. Van Noordkoreaanse zijde is Zon dag bekend gemaakt, dat de staf chef vnn het Noordkoreaanse leger, Kang Koen, Vrijdagavond „in de strijd gesneuveld" is. Koen was ook vice-minister van Oorlog. Mislukte krijgslist, Tweehonderd Noordkoreanon, in Amerikaanse waterdichte jasson en helmen, kwamon in do loop van Za terdag zomaar oon houvel, tion km. ton Noordon van Tnogoe, opwande len on voordon oon aanval-bij-ver- rasslng uit op do daar vorschansto Amorllcaanso infanteristen. Do ovor- rompoldo Amorikonon trokken oon achthonderd motor terug nnnr een vordcrop gelogen heuvel doch wis ten do Noordkoreanon toch to ver slaan, aldus oen correspondent. Do Amorikanon vorwachtton landgeno ten of Zuidkoroanon om hen af to lossen oil daarom waren zij door do nadering van do naar hot leek bc- vriondo groop militairen niet gcal- armaord. Do vormomdo Noordkoro- nnon dodon in hot gchocl geen po gingen om dokking to zockon, aldus vorhnnldo con Amorlknnnao sorgo- ont achteraf, z(J kwamon kalm nnn- gowondold hooi gowoon mot elkan der sprokond. Sommigon schroouw- don iets naar andoren on kregen antwoord. Op korto afstand van do Amori kanon gekomen, openden do vor momdo Noordkoroonon plotseling bot yuttf on stolden oaaebino#Qw&- Van de 129 mijnwerkers, die so- dert Donderdagavond in Knock- shinnock-Steenkolenmijn te Cormpck jn Ayrshire (Schotland) ingesloten zaten op een diepte van 220 meter "waren er "Zondagmorgen vroeg te Cmstredk/s 1 uur 116 gered. 88 ervan waren teen naar boven gebracht en 28 waren onderweg. Zaterdag avond slaagde men er in de eerste naar boven tp brengen. Het was een mijnwerker van 22 jaar. dio bijgebracht werd en por brancard naar een ziokenhujs werd vervoord Terstond nadat de eorste geroctde buiten was gebracht werd dit nieuws telefonisch aan de andoro ingesloten en doorgegeven, Morj heeft deze van gasmaskers voorzien, waarna zij plml. li/s kilometer moesten lopen of gedragen worden om .aan de oppervlakte te komen. Het gevaar dat aan het gebruik van gasmaskers verbonden is bestaat hierin, dat gen ongeoefende, nlenonidi door het masker to Zullen stikken, onwillekeurig het masker zou kun nen afrukken en zich aan het dode lijke gas zou kunnen blootstellen, Na de redding der 116 werltüen nog 13 mijnwerkers vermist van twle m'en zelfs niet weet iwaar ZIj zich bevinden. Men heeft de Jmop dat ook deze nog gered zouden kunnen worden opgegeven, doch er Werd een conferentie belegd van deskundigen om de plaats te be palen waar de 13 ingeslo tenen zich '/bevinden. In de Itoop van Zondag heeft uien kunnen vaststellen dat zij in drie afzonderlijke groepen (opgesloten zitten. Men was er ver» der in geslaagd een1 vloer in de taodideTkrater te leggen, waarover men de gang kan bereiken, die in de schacht leidt. Een tragisch feit is ino'g, dat tijU dens de redding een idier manschap pen van de reddingsbrigade. Waar schijnlijk door te grote spanning, plotseling is overleden. Het zoeken naar de dertien mijh- Iw'erkers wierd Maandag neg voort gezet. Reddingsploegen, diie telefo nisch mJet de oppervlakte in con tact staan, hebben Werktuigen' ge wonden, die aan die vermiste miijn- (w'erkiers behoorden. Men gelooft, dat de mannen deze hebben lateiu vallen, toen zij vluchtten voor de binnenstromende modder. Sommige leden van de reddingsploegen vre zen, dat de mannen onder de mod derstroom rijn bedoren. Geschat wordt, datde diepte van de modder in de schacht vijf me ter Is. Hevige regens heeft het opi sporingswerk gisteren onderbroken. HOOFDPBJN? <- -«5 Mijnharde Hoofdpijnpoeders. Doos 45 cn ren op. De Amerikanen moesten te rugtrekken, doch konden later in leen tegenaanval de Noordelijken terugdrijven. In de sector Jontsjon probeerden Noordkoreanen dezelfde krijgslist, doch daar mislukte zij. Elders schoten Noordkoreanen rookgranaten op Zuidkoreaanse ge- schutsstellingen om naderende straalbommenwerpers in de waan te brengen, dat daar de voor hen gemarqueerde doelen lagen. Een Amerikaanse waarnemer, die de aanval van de grond af leidde, waarschuwde de piloten, dat de Zuidkoreanen geen rookgranaten hadden en leidde de aanvallende vliegtuigen naar de Noordelijke po sities. Soldaten sprongen uit een vliegtuig om bet te redden Vier Jonge Amorikaanso soldaten zijn Zondag uit ccn volgeladen hot voor verongelukken to behoe den en kwamen met hun parachu tes ongedeerd beneden, aldus mel den de Italiaanse bladen. Het vliegtuig, dat Amerikaanse 6oldaten -van Triëst naar West Duitsland vervoerde voor de ma noeuvres aldaar, kwam behouden op het vliegveld van Udine aan. Een van de twee motoren van het toestel, dat dertig volledig uitge ruste soldaten aan boord had, sloeg kort na het opstijgen af, waarop de bevelvoerend officier degenen, die het dichtst bij de nooduitgang wa ren, bevel gaf te springen. De aan gewezenen, die alleen nog maar de theorie van het parachutespringen hadden gehad, lootten er om, wie het eerst zou gaan. Overval in restaurant te Amsterdam Bejaarde kruidenier neergeslagen en beroofd. Zaterdagmiddag (ota&treete 2 uur is -een toverval gepleegd in het Coöperatief Restaurant aan het Mo lenpad te Amsterdam, De dajdier(s) sloeg (en) de 69-jarige kassier, de heer Spijdel, neer en ging (en) efl vandoor met een bedrag van circa vijftien handend gulden aan kas geld. de kassier bewusteloos en hevig bloedend achterlatend. Er Waren tegen 2 uur geen gas ten meer in het restaurant en de kassier was bezig zijn geld op te bergen in het kantoor. Een ser veerster. die vuil© kppjes en borden opruimde' hoorde plotseling een harde slag en z!ag daarop een jon geman hard weglopen. Hij vloog haar bijina in de armen. „Wat is er gebeurd?" vroeg zij. „Er is iemand gevallen"? was het antwoord. De serveerster had de indruk, dat de jongen hulp ging halen. Toen 2&j even later in het kantoor van <dö kassier kwami, Zag zij1 deze op de 'grond liggen, hevig bloedend uit neus en oren. Naast hem op de Igrond lag een portefeuille en de ij'zeren geldkist, die hij altijd met >een ketting aan zijn stoel bevestigd had. Was open. Onmiddellijk waarschuwde ZIJ, de leiding van het restaurant die de politie VeTWfÜttigde. Toen de teer Spijdel Weer bij kwam', was züjln eerste vraag: „heb ik een klap pp mijd hoiofd gehad?" Uit het eerste onderzoek bleek, dat waarschijnlijk f1500 is meege nomen uit de geldkist Wat klein geld Was achtergebleven, evenals het geld. dat zich in de porte feuille bevond. Het staat nog niet vast pf één of HILVERSUM H. 298 M. 7 nieuws. 7.15 gymn. 7.30 gram. 7.45 morgengebed en liturgische kalen der. 8 nieuws. 8.15 gram. 9 voor de vrouw. 9.35 Lichtbaken. 10 voor do kinderen. 10.15 gram. 10.40 school radio. 11 voor de vrouw. 11.30 schoolradio. 12 Angelus. 12.03 gram. 12.30 mededelingen. 12.33 gram. 12.55 zonnewijzer. 1 nieuws. 1.20 Metropole-orkest en soliste. 2 „Ja, zo was 't...", klankbeeld. 3 kamer orkest en soliste. 3.35 gram. 4 voor de zieken. 4.30 ziekeniof. 5 voor de kinderen. 5.45 regeringsuitzending. 0 amusementsorkest. 0.20 sport- praatje. 6.30 voor de strijdkrachten. 7 nieuws. 7.15 actualiteiten. 7.25 „Dit is loven", causerie. 7.40 voor de jeugd. 8 nieuws. 8.05 Do gewone man. 8.12 Residentio-orkest en solist 0.05 fluit en piano. 0.30 viool en piano. 9.68 actualiteiten. 10.05 trio. 10.40 godsd. causerie en avondge bed. 11 nieuws. 11.15-12 gram. In de morgen zal de radio zwijgen van 7.30—9 uur In afwijking van eerder gepubli ceerde berichten, dat de zenders van de omroepverenigingen op de eer- 6te vijf werkdagen van de week zouden sluiten van 7.30-8.30 uur en van 16.30-18 uur, op de Zaterdagen van 7.30-8.30 uur, terwijl de Zon dagen buiten de beperking vallen, wordt thans medegedeeld, dat op verzoek van de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen op de weekdagen de sluitingsuren in de morgen zullen zijn van 7.30-9.00 uur. ONDERWIJS Voor het examen Waterbouwkun dig Opzichter slaag-de aan, 't Zeeuws Technisch Instituut te Goes o.a. de |heer M. J. v. d. Velde te Bruinisse. twee daders de overval hebben ge pleegd» Een voorbijganger heeft om streeks 2 uur twee jongens hard zien weglopen uit de richting van bet restaurant. De kassier zou binnenkort met pensioen gaan. Hij is reeds 55 jaar bij de Coöperatie werkzaam. FEUILLETON u door Gré do Boe* Zo begreep hem niot of zo hield zich alsof. „Dan maar op zook naar oen vrouw, dio zo heet, hé? Of zo knap is, doet or natuurlijk minder too." Opoons boog hij zich hall ovor haar hoen en zei kort en bondig: „Truus, meisje, laten we ophouden mot dat kat-cnmnuis-spel. Heb jo dan nog niot begropen, dat jij do draagster bont van dio naam? En dat ik van jo houd?" Zo sperde haar ogen wijd opch van verbazing on wist goen ant woord to goven. Maar dat antwoord was niot nodig, want hij schoof oon arm om haar hoen on drukto zacht, bohoerst oon zoon op haar lippen, die door zijn aanraking begonnon to bovon. „Truus van mo, kind, jo moeat oens woton, hoo lang ik al van jo houd. En jij ook van mij, hé? Ik hob mo niot bcdrogon, schat van mo? Ik zlo hot in Jo ogen.,,," Langhaam kwam haar arm om hoog en zo slaakto oon zucht, toon zo haar hand schuchtor op zijn schouders legdo on hom toon mot do andoro naar zich too trok. Toon beantwoordde zo zijn kus, terwijl er ccn donkerrode blos ovor haar ge zicht „Je houdt van me, Truus?" „Ja, Bert, lieve jongen van me."' Met de armen om elkaar heen, de hoofden tegen elkaar aan, zaten ze daar, geleund tegen de eikenboom, die mot zijn zware, met bladeren beladen takken hen geheel over schaduwde. „Hoo lang houd je al van me, moisjo?" vroeg hij zacht. „Ik.... ik wcot hot niet. Maar toch nl oen helo poos. Maar ik dacht dat jo niets om mij gaf. Dat jo eigenlijk helemaal niot om vrouwen gaf. Daarom was jo bekentenis voor mij oen openbaring." „En ik", biechtto Bert op, torwijl hij haar innig aankoek, „ik wist oigonlijk nooit goed, wat ik aan jo had. Daar in Amsterdam, toen ik in hot ziokonhuis lag, cn jij mo trouw iodoro Woensdag on Zondag bezocht, och, ik mnakto mo in dio dagen wijs, dat jo dit deod uit een soort plichtsbesef, hoewel ik vanaf dat ogenblik zokor nl van jo hield. Of was hot, toon wo do rit naar Gor- rodijk gemaakt hobbon? PrGcies wcot 11c hot niot meer. Soms dacht ik, dat Jo wol wat om mo gaf, Zeker, je was altijd aardig on vriondolljk togon mo, maar dat was Jo ook to gen do chauffeurs. Nooit lots aparte. En daarna hot ritjo mot do nieuwo Ford cn do rijlosson. Ik wist niet, wat ik non jo had on ik durfdo mijn govoelons nooit uiten, want, daar komt nog bij: Jij bont do dochter van mijn compagnon en ik hob maar een kloin aandeel in de zaak. Allicht «aut sbto don denkw: feil wü vtg de dochter zo langzamerhand eige naar van het hele bedrijf worden. Je vader zou kunnen veronderstel len, dat ik geen zuivere bedoelingen had, zie je? Maar dit alles is voor mij van geen betekenis. Ik wil jou alleen hebben als vrouw, omdat ik van je houd, omdat ik, eerlijk ge zegd: gek op jo bon. Maar toch durf do ik hot nlot to zeggen." „Wo hobbon elkaar dus al dio maanden min of moor voor do gek gehouden", constatecrdo zo. „Enfin, wo hebben elkaar nu. Bert, beste jongen, jo bent jo vrijheid kwijt, want ik laat jo nu niet meer los. Daarvoor houd ilc to veel van je en ik ben or blij om." „Dus jo zoudt mot mo willen trouwen?" vroeg hij. Zo knikte, zonder onigo reservo. „Ja, liovellng, dat wil ik. Ik wil jo vrouw wordon cn ik bon ervan overtuigd, dat wo heol gelukkig mot olknar zullen zijn, Ji) bent do man dio ik mo steeds godroomd hob. Wat wil ilc dan nog moor?" „Wannoor, Truus?" „Dat moot jij maar beslissen, Jon gen. Ik zou zeggon: j(j bont zovon- en-twintig on ik bon hot bijna: onzo jeugd is nl bijna voorbij. Wo moo ton maar nlot to lang moor wachton, Als vader z'n toestomming geeft on dat zal hij heus wol doen, want hij houdt heol veol van mo en hij mag jou ook graag waarom dan niot van 't najaar?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1950 | | pagina 2