Het noodlottig ongeval te Groningen VROEG of LAAT Bescherming tegen uitwerking der Waardevol geschenk van de atoombom is mogelijk 1 adn BOUWVAKVACANTIE ORANJEBOOM BIER! De West-Duitse staten nemen maat regelen tegen het communisme Amerlkaani boek geeft dlveno uiteenzetting en De Amerikaan» Commiaalo voor Atoomenergie beeft een boek ven 400 pagina'a gepubliceerd over de uitwerking der atoombom. Hierin wordt onder meer gezegd, dat het niet moeilijk zou zijn schuilkelder! te construeren, die mensenleven! zouden beschermen, zalft recht streeks onder het punt van aniploi- ting van een atoombom. De helft van het aantal doden te Hirosjima was omgekomen ten gevolge van brand en de hitte van de ontplof fing en mogelijk driekwart van alle doden en gewonden hadden hun lot hieraan te wijten. Voor rekening der radioactiviteit kwam ten hoogste 15 procent van het aantal ongevallen. De vernietiging zou abaoluut zijn in een cirkel met een straal van 600 meter met aft middelpunt bet DE POORTERSDAGEN Zo heeft Zierikzee do Poorters- dagen dan mogen beleven. Twee dagen heeft Zierikzee getracht de vreemdelingen te trekken door het aanbieden van een serie attracties, die niet allemaal even interessant waren, maar die het toch wel „de den". De vraag kan zijn of deze Poortersdagen zijn geslaagd, m.a.w. of het experiment een succes ls ge bleken. WU moeten de nuchterheid betrachten en geen hoerageroep aanheffen waar bescheidenheid past. De Poortersdagen hebben aardig wat volk naar Zierikzee getrokken, maar van een groots en welspre kend succes kan niet worden gespro ken. Dit vindt zijn oorzaak in ver schillende factoren. In de eerste plaats dient bedacht, dat het moei lijk is het publiek tot „feesten" te verloiden, als er geen motief is om te feesten. De Poortersdagen waren het aanbieden van een trits aantrek kelijke dingen aan het vreemde pu bliek. Van feesten in de eigenlijke betekenis van het woord kon en mocht eigenlijk geen1 sprake zijn. Deze tegenstelling echter gaf het ge heel iets gewrongens, waaraan wij ons niet helemaal konden onttrek ken. Veel moeilijker werd evenwel de zaak nog gemaakt, door het stel selmatig weigeren van de bevolking spontaan medewerking te geven aan dit werk. Wij begrijpen daar niets van en kunnen slechts constateren dat hier sprake was van een zekere onwil. Galgenhumor en cynische grapjes zijn er voldoende geweest over de Poortersdagen, maar van spontane medewerking is niet veel gebleken. Natuurlijk waren er voor treffelijke uitzonderingen. Deze uit zonderingen hebben de Poortersda gen gemaakt tot wat ze werden, niet volmaakt, maar toch wel goed. Intussen zal het comité zich moe ten beramen op hetgeen in de toe komst te doen staat. Wij achten het vrij zeker, dat op grond van de thans opgedane ervaringen, moet worden geconcludeerd de Poorters dagen in de toekomst, althans in deze vorm, niet meer te houden. Dat heeft het Zierikzeese publiek groot- déels onmogelijk gemaakt Er is ech ter wel een andere suggestie te doen, die o.i. zeker voor verwerke lijking in aanmerking komt. De op zet moet thans worden: ieder jaar een' openluchtspel. Wij zouden daar zeer sterk op willen aandringen. Het Zierikzeese openluchtspel kan uit groeien tot een werkelijk goede en aantrekkelijke traditie. Wordt alleen het openluchtspel voorbereid, dan heeft men het voordeel dat de pro paganda zich op één punt kan con centreren, met als gevolg dat zij sterker en daardoor doeltreffender wordt. Mits goed voorbereid en goed uitgewerkt (over het laatste behoeft geen zorg te bestaan) maakt een jaarlijks openluchtspol een kans van slagen. Hot publiek kan dit combi neren mot eon dagje naar Zierikzee of een dagje naar de duinen, maar in ieder geval met in de avond uren oen openluchtspel. Zou dit ten slotte mogelijk blijken, dan zijn de moeiten van het Poorterscomité niet voor niets geweest en kunnen de leden zeggon: „Zierikzee is gebaat met ons initiatief en ons werk". In dit verband is het interessant te vernemen, dat er plannen bestaan te geraken tot do oprichting van een plaatselijke openluchtspel-vereni ging. Zouden deze plannen slagen, dan kan de regisseur in de toekomst vast rekenen op een voldoend aan-, tal deelnemers en ook een behoor lijke tijd voor voorbereiding reseis veren. Als autoriteiten en bevolking een dergelijke vereniging steun zou den verlenen, is de kans groot dat Zierikzee toch jaarlijks iets zeer bij zonders kan aanbieden, hetgeen on getwijfeld het vreemdelingenbezoek op lange termijn gunstig zal be ïnvloeden. Dit naar wij hopen uiteindelijk resultaat van de Poortersdagen, li groot genoeg om in dit verband toch yaa een lucces to kunnen spreken. punt, gelegen loodrecht onder de plaata van ontploffing van de bom op een hoogte van 000 meter (deze hoogte zou het grootste effect bie den). Verder zou in een gebied met een straal van 1600 meter zware schade worden toegebracht, zoals het instorten van gebouwen en ..ruit- en kalkschade" zou tot een gebied met een radius van 12 frny optreden. Schadelijke radio-actieve werking over de gehele wereld ten gevolge van een ontploffing ver werpt de commissie geheel en aL Hiervoor zouden, ruw geschat, een millioen atoombommen nodig zijn, hetgeen een practische onmogelijk heid ia, aldus het rapport Inmiddels heeft de voorzitter van de Raad van samenstellers van het boek, Hirschfelder verklaard, dat de commissie door „protocolair" op treden de verschijning heeft ver traagd. Het werk aan atoomprojec ten werd vaak vertraagd door ja loersheden over volmachten en maatregelen, welke kennelijk voort kwamen uit het uitoefenen van po litieke druk. Mexicaanse politie maakte jacht op bende Zestien personen zijn gedood en 20 gewond bij' een veldslag van een gehele dag tussen militairen en po litie enerzijds en een bende ander leiding van de Spanjaard Narc&a Lozanoj. die de streek van Laresor •lana in de Mexicaanse staat Jalisco terroriseerde. Lozano en acht van züjtt bende leden. drie soldaten, twee politie mannen en twee jongefcs. die toe gekeken hadden, werden gedood. het Zuiderzeemuseum Het Zuiderzeemuseum te Enkhui- ten is een belangrijke aanwinst rij ker. Door de directeur van de Kon, Noord- en Zuid-Hollandse Redding- Maatschappij, de heer de Booy is nL een complete roel-roddingboot aan dit museum geschonken. Het is boot nr. 6, afkomstig uit Noord- wijk aan Zèe. welke werd gebou'wd jr. 1907 en reeds tal van goede dien sten heeft geboden in tijden van nood. Dezer dagen arriveerde deze mooie aanwinst in de oude hertog stad. terwijl ook de wagen, waarop de boot over het strand wordt vervoerd, aslmede de gebade invQO- taris zoals riemen, zwemvesten, reddinggordelfl. etc. zullen wor den toegestuurd. Dat de. vooral voor het Zuiderzeemuseum waarde volle gift met open armen 'werd ontvangen, spreekt vanzelf en ze zal dan ook een mooie ligplaats krijgen in of bïj het museum'. Tribune ingestort Zondagmiddag omstreeks 3 uur had tijdens de Nationale Zeepkis tenwedstrijden te Zandvoort een vrij ernstig ongeval plaats. Tijdens de prijsuitreiking biji de geregle menteerde klasse stonden1 ongeveer 80 mensen op de stelling, waarvan daan de wagentjes afreden. Juist toen de derde prijs zou uitgereikt worden, zakte de helft van de stel ling ineen, waardoor 30 personen tussen balken en planken terecht kwamen, na een val van 2% meter gemaakt te hebben. De 12-jarige A. P. C. de Rooy uit de Bilt liep een gebroken neusbeen en een hersen schudding op, terwijl de 61-jarige mevrouw W. Buring-Ficke uit Am sterdam een kniewond opliep. Er was minimale ruimte voor de trein ora ie passeren Naar aanleiding van het vrese lijke ongeval, dat Zaterdag te Gro ningen gebeurde en waarbij 6 kin deren het leven lieten, is door de politie te Grioningen een onderzoek ingesteld. Dit onderzoek is nog niet geëindigd. Vast ls komen te staan, dat een der wagons In aanrak'ng is ge komen met een provisorisch aan gebracht hek, tdat slechts met een ijzerdraad boven aan een muurtje verbonden was. Aan de grqnd haid dit hek geen steun. Wanneer men het hek wat naar binnen draait fwiordt bij qpening een rustpunt ge- Ingezonden mededeling Diverse bladen kregen een verschijningsverbod Alle elf Westduitse staten zullen bijzondere commissies instellen „voor de verdediging van de Grond wet tegen de communistische be dreiging van de veiligheid", zo is in regeringskringen te Bonn mee gedeeld. Verder zal een onderzoek worden ingesteld naar de bronnen, waaruit de communistische strijdfondsen ko men. Men gelooft, dat een groot deel van deze gelden afkomstig is van advertenties, die door grote indus triële ondernemingen in communis tische bladen geplaatst worden als een soort „verzekering" tegen het gevaar, dat voor deze ondernemin gen zou dreigen bij een communis tische overheersing van West-Duits- Land. Verbod van bladen. Het te Mannheim verschijnende communistische blad „Badisches Volksecho" is door de Geallieerde Hoge Commissie voor drie maan den verboden. Reuter tekent hierbij aan, dat dit het zevende communistische blad is dat de laatste negen dagen in Duits land is verboden. De localen van het communist!- Boerderij te Apeldoorn door onbekende oorzaak afgebrand Zondagmorgen werd brand ont dekt in de boerderij van de land bouwer H. van 't Erve te Apeldoorn. Toen de Apeldoornse brandweer na korte tijd met twee tankwagens (er ia ter plaatse geen water beschik baar) arriveerde, was het vuur, dat op de hooizolder was ontstaan, reeds door het rieten dak geslagen, zodat er geen kans meer was, de boerde rij te behouden. Wel kon worden voorkomen, dat een belendende schuur eveneens aan het vuur ten offer viel. Slechts een klein deel van de in boedel, alsmede het vee - dat trou wens grotendeels ln de weide liep kon eveneens worden behouden. De schade wordt op circa f 46.000 ge raamd en is slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. De oorzaak van de brand kon niet worden1 vastgesteld. Wel heeft een aantal jongelui op de hooizolder ge slapen, doch zij ontkennen ten stel ligste vuur te hebben gemaakt, het geen hun ook vooraf met nadruk wu verboden. sche blad „Die Wahrheit" te Hann over zijn Zaterdag door de Britse politie doorzocht en verzegeld. Het blad zal waarschijnlijk voor een pe riode van drie maanden verboden worden wegens overtreding van de Perswet, aldus meende men uit de verklaring van een Britse politie functionaris te kunnen opmaken. Reeds was aan zeven communisti sche bladen in West-Duitsland een verschijningsverbod opgelegd. In regeringskringen wordt nog meegedeeld, dat de oplaag van de verboden communistische bladen ongeveer 30.000 bedroeg. De „Neue Volkszeitung", die te Dortmund ver scheen, had echter een oplaag van 102.000 exemplaren per dag. Riskant pijproken te Aalten In verschillende dorpen heeft men nog van die ouderwetse politiever ordeningen. Zo bevat de politiever ordening van de gemeente Aalten een artikel, waarin wordt bepaald dat personen, die zich op de open bare weg bevinden met een bran dende pijp, welke niet is voorzien van een dop, een boete kunnen krij gen van f 5,—. Toen een der raadsleden Zaterdag in de vergadering van de vroede va deren hier een opmerking over maakte, verklaarde burgemeester E. S. van Veen, dat het toch wel tijd werd een nieuwe verordening te maken. Man ging op roof ln volkstuintjes Da central® recherche hoofdbu reau van politie te Amsterdam heoft na Ijverig speuren de hand kunnen leggen >op een man, «11e een grote serie diefstallen van allerlei goe deren uit huisjas bij volkstuintje^ heeft gepleegd. Da man had een deel van de gestolen goederen /ver kocht aan een familie, die ln Am- sterdamrNioord woont. Doorlat dozo familie ln verband met een andere zaak met de politie ln aanraking kwam, werden goederen gevonden en heelwel de dief zich aanvankelijk schuil wist te houden, ls het thmija gelukt hem te pakken. In zijn huis hverd nog een grote hoeveelheid goederen gevonden, afkomstig uit de volkstuin-complexen aan de Zui delijke wandelweg, aan de Sloter- iweg en ln SpaarnMam, In één kolom... de wereld om Op 18 Juni waren er in India 6.240 personen, die zonder proces gevangen werden gehouden, krach tens de wet op preventieve hechte nis, zo heeft de Indiase minister van Binnenlandse Zaken,' Patel, in het parlement verklaard. Hij wekte de indruk, dat het voornamelijk com munisten betrof. Een Italiaanse treiler, die met een lading hout uit Bari naar Grie kenland was vertrokken, is bescho ten en gedwongen naar een Alba nese haven te gaan, waar de gehele bemanning verscheidene malen on dervraagd werd en vijf dagen ge vangen is gehouden. Het onder Panamese vlag va rende tankschip „Sullys Hill" heeft per radio medegedeeld, dat het zes tien overlevenden aan boord heeft van het 441 ton metende Franse schip „Le Violent" uit Bayonne, dat als een brandend wrak was aange troffen ter hoogte van Hadramaut (Zuid-Arabië) en dat 30 Juni uit Marseille naar Saigon was vertrok ken. Duizend mensen, wier wonin gen begin vorig jaar door overstro mingen op Ceylon waren vernield, zijn Zaterdag opnieuw dakloos ge worden door een grote brand, die de voor hen gebouwde hutten alle verwoestte. De pas benJoemde ambassa deur van het communistische China in Noord-Korea, generaal Ni Tsjih- Liang is met acht leden van zijn staf in Pjongjang aangekomen. De Cubaanse regering heeft de Unicef 15.000 dollar voor hulp aan kinderen geschonken. Het geld kan worden besteedvoor de aankoop van suiker in Cuba ten behoeve van de Griekse kinderen. Dean Acheson, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft op een persconferentie ver klaard te willen dat het Congres gedesillusioneerde ex-communisten toestaat de Verenigde Staten binnen te komen om aldus twijfelaars aan te moedigen met de communistische partij te breken. Vier hoogleraren in de wijsbe geerte aan de Hongaarse universi teit te Debrecen zijn tot dwangar- beidsstraffen van zeven tot twee jaar' veroordeeld, zo wordt te Boeda pest in een communiqué medege deeld. Zij zouden een „ondergrond se samenzwering tot omverwerping van de Volksdemocratie" georgani seerd hebben. De aanklager heeft tegen deze uitspraak beroep aange tekend, daar hij' de straffen te laag vindt. vonden tegen een wissel. De name tingen hebben uitgewezen, dat het hek bij opening slechts een mini male ruimte laat voor doorlating van de trein en het behoeft dan ook slechts een klein gedeelte van de wissel af te staan zoals ia dit noodlottige geval om in aan raking te komen met een wagon- De wagon nu heeft een vrij stevige bovenstijl van het hek geraakt Dezo stijl v-ond een rustpunt op een U-balk van ide Wagon en is (daardoor loodrecht op het muurtje komen te staan, dat toen op zijn fundament is afgebroken. Dit muur tje was enkele dagen geleden af- gemetselid. Gebleken is, dat ide spe cie, welke aangebracht is tussen de bovengrondse stenen, voldoende hard was, doch dat de specie tus sen de fundering en de bovenj- gronldse eerste rij stenen sporen van vochtigheid vertoonde. De kinderen, die door dit ongeval getroffen zijn, stonden op de open bare weg op het trofttoir en ston den de doorgang van de trein niet in 'de weg. Nader vernemen wÜJ mog, dat de toestand van drie der slachtoffers nioig zorgwekkend is. Amsterdamse politie leverde slag Zaterdagavond is het in de Bin nen Oranjestraat nabij |de Haar lemmerdijk te Amsterdam^ tot een vrij ernstig verzet tegen Ide politie gekomen. Op een gegeven ogenblik waren een tiental agenten doende de be-, vrijding van een arrestant door een mensenmenigte van bijna 800 per sonen te voorkomen. Hierbij zijin enkele rake klappen uitgedeeld. Een van die agenten kreeg een •bloediende wond dpjordat hij dpjocn een steen in ide hals werd geraakt.. De aanleiding tot dit alles was een vechtpartij tussen enkele be ruchte types uit deze buurt. Hier voor iwerd assistentie ingeroepen en toen twee agenten met een auto ter plaatse arriveerden, keerden ide vechtenden ,zidh tegen de gezags drager S Een greep een agent bij Ide keel en bedreigde hem met het leven. De agenten arresteerden dez» man en stoten hem' in de wagen top: Het publiek trachtte daarna de auto te overmeesteren. Van beide zijden rukten versterkingen aan en tenslotte waren tien agenten bezig de auto, die inmiddels door het publiek onklaar was gemaakt, te verdedigen tegen 2 300 'Opgescho ten jongens en hun aanhang. Ten slotte gekikte het de agenten de auto te starten en de arrestant op het bureau af te leveren. Dodelijke val uit een raam Zaterdagmorgen is de 25-jarige Hengelo-er J. Roolvink, die te En schedé bij de familie G. aan de Haaksbergerstraat logeerde, uit een raam gevallen en op slag gedood. R. logeerde in een kamer met een zeer lage vensterbank. Op zeker ogenblik hoorden de bewoners R. in1 zijn kamer lopen, waarna buiten een doffe slag klonk. Het slacht offer is vermoedelijk tegen de lage vensterbank gelopen, gestruikeld en uit het raam gevallen. Onmiddellijk nadat men de slag hoorde gingen de bewoners kijken, doch R. bleek toen reeds te zijn overleden. RADIOPROGRAMMA Dinsdag 16 Augustus, HILVERSUM I. 402 M. 7 nieuws. 7.16 gram. 7.60 dagope- ning. 8 nieuws. 8.16 gram. 8.60 voor de vrouw. 9 gram. 9.30 waterstan- den. 9.35 gram. 10 morgenwijding. 10.15 amusementsmuziek. 10.50 voor de kinderen. 11 viool en piano. 11.30 voor de zieken. 12 gram. 12.30 me dedelingen. 12.38 voor het platte land. 12.40 kwartet. 1 nieuws. 1.16 financieel overzicht. 1.25 orgel en bas. 2 mezzo-sopraan en piano. 2.30 gram. 4.30 voor de kinderen. 6.30 Do stem van Amerika. 6 nieuws. 6.15 pianospel. 6.30 gram. 6.50 re portage. 7 fanfare-orkest. 7.30 „Hier is Londen". 7.35 gram. 8 nieuws. 8.05 de a.s. reünie van de ex-poli tieke gevangenen. 8.15 Promenade orkest, koor en solisten. 9.15 gram. 9.30 buitenlands overzicht. 9.45 ge varieerd programma, 10.30 Muset- te-orkest en' solist. 11 nieuws. 11.16- 12 gram. HILVERSUM H. 298 M. 7 nieuws. 7.18 gymn. 7.30 gewade muziek, 7,45 morgengebed. 8 nieuws 8.15 gram. 8.50 pontificale hoogmis. 10.30 gram. 11 populair concert. 11.30 gram. 11.35 Lichtbaken. 12 Angelus, y 12.03 gram. 12.30 mededelingen. 12.33 grom. 12.55 Zonnewijzer. 1 nieuws. 1.20 gram. 2 Ja, zo was 't. 3 gram. 4 voor de zieken. 4.30 lof. 5 voor de kinderen. 5.45 regerings uitzending. 6 gram. 6.20 sportpraatje 6.30 voor de strijdkrachten. 7 nieuws 7.15 actualiteiten. 7.25 Dit is leven. 7.40 amusementsorkest. 8 nieuws. 8.05 gram. 8.12 kerkkoor. 9 Concert gebouworkest en solist (in de pau ze: actualiteiten). 10.05 pianovoor dracht. 10.40 godsdienstige cause rie en avondgebed. 11 nieuws. 11.16- 12 gram. Voortrekkers bouwden een echt huis Dezer dagen is in Heeze bij Eindhoven onder vijftien dorpe lingen een complete arbeiders woning verloot. Dit huis is in de afgelopen weken gebouwd door ongeveer honderd leden van de oudste groep der Katholieke ver kennersbeweging, de voortrek kers. De woning kwam tot stand in samenwerking met vele par ticulieren, die het benodigde ma teriaal ter waarde van f 9000, hebben geschonken. De jongens hebben in ploegen van tien man dag en nacht aan de bouw ervan gewerkt. Amerikaanse vrouwen komen naar Europa Veertig vooraanstaande leden van de federatie van vrouwenclubS (Ge neral Federation of Women's Club1) in de Verenigde Staten vertrekken op 28 Augustus uit New York voor een rondreis door West Europa- Het is haar bedoeling bestaande b'fajuden Je verstevigen en nieuwe contacten te leggen met de vtou- Wönclubls in dit deel van de wereld ter bevordering van samenwerking Het gezelschap gaat Engeland. Denemarken, België, Ned a rland; West-Dui'tsLand, Zwitserland, Italöë en Frankrijk b'ezodkan. Op 8 en 9 September verblijft men in "Ne derland. De reis door Europa zal tot 8 October duren. FEUILLETON 22 door Gré de Boer „Ja, er stond een paar jaar ge leden een) advertentie in de krant, hé, van twee militairen in Indië, die corresponderen wilden met twee aardige meisjes. En toen hebben Jopie en Nel Nel was toen haar vriendin er voor de grap op ge schreven. Na een paar maanden kregen ze van de militairen een brief terug met een heleboel foto's er in. En het leken aardige jongens. De brieven waren ook leuk. Jopie en Nel schreven weer terug en deden er ook foto's bij en zo is dat aangebleven, Verleden jaar kwamen de jongens uit Indië terug en al heel gauw bleek, dat ze best met elkaar overweg konden. Koen's vader heeft een wagenmakerij on der do rook van Gorredijk ik weet niet precies meer, hoe dat dorpje heet en toen is Jopie daar eens heengegaan. Koen kwam daar na een keertje bij ons en al heel gauw verloofden ze zich. Van het voorjaar zijn ze getrouwd en ze heb ben het reuzeleuk. We zijn allemaal op de bruiloft geweest, die is daar in Gorredijk, zal ik maar zeggen, ge houden, omdat Koen zoveel familie heeft en wij betrekkelijk weinig. Koen werkt nu bij zijn vader, maar die Ju van plan om cr over oen poosje mee op te houden en dan is de zaak van Koen. En daar zit eert best stuk brood in, want je zult het zelf wel zien: ze hebben zo'n aardig huisje en zulke mooie meubelen. Ja, en Jopie is nog geen eens een-en- twintig." Bert luisterde, knikte en lachte eens ,als zo iets leuks vertelde. „Och, de leeftijd doet er weinig toe", meende hij, „als je toch van elkaar houdt. Want dat is de hoofd zaak." „Nou, dio twee zijn even gek op elkaar! Als je haar hoort, is het Koen voor en Koen na. Maar 't is ook een leuk jong. Altijd opgewekt eni vrolijk." „Hoe oud ia je broer Kees?" „Kees? Laat eens kijken, ruim twee-eni-twintig, geloof ik. Ja, dat klopt, want Henk is vier-en-twin- tig." En dan ben jij ongeveer zes-en- twintig, jongedame, rekende Bert in stilte uit, want jij bent de oudste van het viertal. „Heeft Kees ook een' vrouw uit Utrecht?" „O nee, dat is een Amsterdamse. Weet je, ik mag haar niet erg, al is ze m'n schoonzuster. Haar vader is directeur van een of ander bank bedrijf. Ja, niet zo'n groot bedrijf hoor. Maar nu verbeeldt ze zich heel wat en je krijgt, als je daar bent, altijd de indruk van: Jullie mogen wel blij zijn, dat Gé zo heet Kees' vrouw hora genomen heeft. Want eigenlijk zijn jullie beneden onze iteod. Wet «en verbeelding, hit Zie je, dat kan ik niet uitstaan, want ze kan niets. Niet eens behoorlijk eten koken. Toen ze pas getrouwd waren, hadden ez een dienstmeisje, maar Kees verdient niet zoveel, dat ze dat kunnen bekostigen. Hij is op kantoor en wil ook nog studeren om een paar diploma's te halen, ge loof ik. Nu moet ze zelf koken en ze kan er geen fluit van. Ja, Engels praten kan ze en piano spelen. En tennissen. Allemaal van die dingen, waar je als huisvrouw niets aan hebt. Ze wilde, dat Kees ook ten nissen ging leren. Hij heeft het een poosje geprobeerd, maar hij vindt er rdets aan Ja, dat is heel wat herrie om geweest. En ook om het eten. Kees is zo'n lekkerbek. En moeder kon altijd heerlijk koken. Dat was natuurlijk een tegenvaller, toen bleek dat Gé er niets van kon J*" „Maar waarom zijn ze dan met elkaar getrouwd?" „O, zo houden wel van elkaar hoor. Als Gé zo'n bui heeft, dan is Kees de beste man op de wereld. Ze is nogal wispelturig. „Henk zit in Eindhoven, hé?" „Ja, die studeert en neemt proe ven. Hij werkt bij de Rafoz, dat is een radiotoestellenfabriek. Op het ogenblik werkt hij met z'n vriend aan een uitvinding. En als dat lukt, verdienen ze allebei veel geld, zegt Henk. Volgende week komt hij van Zaterdag tot Maandag thuis. Dan zal hij wel weer heel wat te ver tellen hebben." (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1950 | | pagina 2