BERGMANS HL J. BAX Woninginrichting IZ. HAGE G» J. Scherphuis Uitbetaling Vacantiebons Goed onderhouden Woon- en Winkelhuis Vlaggen- stokken Metalen Houders Autobusdienst KLEIN MEUBELEN B. VAANE - Wijnhandel SUCCESJES LAND- EN TUINBOUW Er komt een nationaal landbouwcentrum De plannen voor het stichten van een nationaal Landbouwcentrum te Den Haag groeien. Ongeveer twin tig landelijke agrarische organisaties hebben toegezegd hulp aan de ver wezenlijking van dit plan te bieden en hun kantoren in dit centrum te gaan vestigen, aldus verneemt het A.N.P. Het landbouwcentrum zal waar schijnlijk verrijzen in hot in 1945 verwoeste Bezuidenhout. In samen werking met de dienst van We deropbouw in de Residentie zal het ingepast worden in het stedebouw kundig plan van architect Dudok. Verwacht wordt, dat binnen afzien bare tijd de werktekeningen voor de bouw van het nationale landbouw centrum gereed zullen zijn. Aan de stichting van het centrum werken boerenbonden, organisaties van landarbeiders, de Stichting voor de Landbouw als initiatiefneemster, het Landbouw-economisch Instituut, het Bedrijfspensioenfonds voor do Landbouw en dergelijke organisaties meo. Met de vestiging van een toe komstige bedrijfsorganisatie voor do landbouw in het te stichten gebou wencomplex wordt rekening gehou den, Met de gemeonto Don Haag wordt nauw overleg gepleegd om hot na tionale landbouwcentrum te con cretiseren. Door de bouw hiervan zouden vole kantoren en woonhui zen, die thans door do landbouw organisaties worden gebruikt, vrij komon. SPORT KORFBAL Burgh I-Rust Roest I 3-3 Het technisch w9 voldoende spel van Rust Roest miste voor do rust het nodigo enthousiasme en door tastendheid om het gelijkwaardige Burgh voor do rust de wapens uit handen te nemen. Burgh bepaalde voor do rust het tempo, waaraan de gasten zich zo goed mogelijk pro beerden aan te passen. Hage trachtte hierin wol verbetering te brengen, doch kon dat niet alleen. Aan weers zoden waren de dames aan elkaar gewaagd. De 3-0 voorsprong die Burgh met de rust had, verkregen door doel punten van Bolkenbaas, Blom en mej. v. Kooten, was verdiend. De eerst Rust Roest-aanval kon prac- tisch niet vrij komen. Na de rust gingen de gaston uit een ander vaatje tappen, waardoor de wedstrijd veel aantrekkelijker werd. Rust Roest verkreeg een lichte veldmeorderhcid. Wel kreeg Burgh do kans tot 4-0 uit te lopen, doch Steur miste na 7 minuten eemstraf- worp. De gasten deden dit beter, toen A. Hage na 9 minuten een strafworp in oen doelpunt omzette (3-1). Na de vakverwisseling slaag don de gasten er in door 2 schitte rende doelpunten van do Ruiter, met nog 15 minuten te spelen, gelijk te komon (3-3). Hard werd daarna aan weerszijden gestreden voor het win nende doelpunt. In de beginopstel ling werd Burgh weer sterker. In de laatste seconden kreeg Rust Roest nog een strafworp te nemen (o.i. wa3 het enige seconden na de regle mentaire speeltijd). Onder adem loze stilto werd deze door Viergever genomen; het werd geen doelpunt. Eindstand 3-3. Scheidsrechter Brou wer leidde goed. Burgh I is alzo kampioen. Deze ploeg heeft ook het meest constant gespeeld. Rust Roest speeldedn deze competitie, al naar gelang van be schikbaar spelersmateriaal, veel wisselvalliger. Al met al een mooie prestatie van Burgh, dat thans met het le en 3e twaalftal kampioen is, terwijl het 2e op het punt staat het te worden. VOETBAL RJN.VJ3. Districtswedstrijden te Goes Op Zaterdag 12 Augustus a.s. wor den te Goes districtswedstrijden ge speeld, waaraan elftallen van Sch.- Duiveland, Zuid-Beveland, Zeeuws- Vlaanderen en Walcheren deelne men. Schouwen-Duiveland komt uit tegen Zeeuws-Vlaanderen en Wal cheren tegen Zuid-Beveland. Beide wedstrijden zullen tweemaal een half uur duren, terwijl de verliezers en winnaars diezelfde dag tegen el kaar uitkomen in een wedstrijd van normale speeltijd. De tournooiwin- naar komt voor één jaar in het be zit van do Jubileumbeker van de afd. Zeeland. Hier volgt de samonstolllng der elftallen, waarbij vanzclfsprokend rekening moest wordon gehouden mot hot niot beschikbaar zijn van do in hot Zoouws elftal voor do wedstrijd togen S.V.V. gekozon spe lers. Aangozicn v. d. Schraaf (Vlis- slngen), dio aanvankelijk ln hot Zeeuws elftal word opgcstold, daar in niet zal uitkomen, wordt zijn plaats op do rechtervleugel inge nomen door do Axel-speler Jo Dey, terwijl v. d. Schraaf in hot districts elftal is opgenomen. De elftallen luiden: Schouwen-Duiveland: N. Kouwen- berg (Zierikzee) d.; J. Rossen (Zie- rikzee) en W. Flohil (Zonnemaire) a.; C. Krello (Zierikzee), L. W. Bak ker (Burgh) en F. v. d. Westen (Zie rikzee) m.; J. Mol (Dreischor), I. Haverhoek (Zierikzee), H. ten Haaf (Zierikzee), N. J. Hogenstein (Burgh) en C. v. d. Westen (Zie rikzee) v. Reserves: W. Krijger (Re- nesse), J. den Haan (Burgh), A. Sla ger (Burgh) en A. J. J. Stoel (Zon nemaire). Zuld-Beveland: A. H. Rouw (Goes) d.; H. Wijs en J. le Comto (Goes) a.; A. J. Foudraine (Robur), Th. Pee- man (Goes) en A. Wijs (Goes) m.; J. Beuns (Goes), J. Kramer (Kort- gene), J. F. v. d. Sluis (Goes), J. Foudraine (Robur) en D. Mos (Goes) v. Reserves: J. Stadhouders (Goes), G. F. M. Hopmans (Robur), J. Oost- dijk (Goes) en J. F. v. LuJJk (Robur). Zeeuws-Vlaanderen; A. Vercoute- ren (Terneuzen) d.; E. Willaert (Cllnge) en J. Bogte (Biervliet) a.; S. Jansen (Terneuzen), S. Meertens (Terneuzen) en A. de Baare (Bres- kons) m.; H. v. Overbeke (Sluiskil), A. Steljaert (Breskcns), A. v. Koo ten (Oostburg), J. Jonkman (Axel) cn J. Vcrvnet (Stoon) v. Reserves: J. Provoost (Breskcns), E. A. do Nljs (Hulst), C. Verholst (Corn. Boys) on L. v. Poucko (IJzendljke). Walchoren: M. Dellebeke (RCS) d.; H. Burgerhof (Vlissingcn) en A. Soman (Do Zeeuwen) a.; A. Loijnse (De Zeeuwen), L. Outormans (Mid delburg) on A. Schinkel (De Zeeu wen) m.; J. Keulcmans (RCS), P. Wcststrate (Vlissingen), W. Leljnso (De Zeeuwen), P. C. v. d. Schraaf (Vlissingen) en C. Adriaansen (Zee- landia) v. Reserves: J. Heijkoop (EMM), C. v. d. Weel (Zeolandia), P. Hcnderickx (RCS) on P. Koster (Middelburg). WIELRENNEN. De Tour de France Do 20o étappe, de tijdrit von St. Etienne naai* Lyon, over 98 km, is gewonnen door de Zwitser Kubler in 2 uur 29 min. 36 sec; 2e was Oc- kers (België A) in 2 uur 35 min. 9 sec.; 3e was Goldschmidt (Luxem burg) in 2 uur 30 min. 19 sec. Onzo landgenoot de Ruiter reed weer goed en waa 15e in 2 uur 41 min. 49 sec. Na deze étappe was in het alge meen klassement Kubler 1 met 129 uur 11 min. 19 sec; Ockers 2 met 129 uur 20 min. 49 sec. en Bobet (Frankrijk A) 3 met 129 uur 33 min. 38 sec. De Ruiter was 27e met 131 uur 12 min. 59 sec. In het lan- denklassement leidde België A met 889 uur 42 min. 25 sec. en stond Parijs 10e met 394 uur 25 min. 19 sec. Dupont en van Ende werden wegens tUdoverschrijdlng uit de koers genomen. De 21e étappe Zondagmorgen half 9 startten 51 renners voor de 21e étappe Lyon- Dyon (233 km). Winnaar werd Sci- ardis (West-Frankrijk) in 0 uur 42 min. 38 sec; 2e werd Baffert (Frank rijk); 3o Remy (Zuid-Oost), beide in dezelfde tijd. De Ruljter was 18e in 8 uur 47 min. 31 sec, In het algemeen klassement leidde de Zwitser Kubler nog met 135 uur 58 min. 50 sec., gevolgd door Ockers (België A) in 130 uur 8 min. 20 sec. cn Bobet (Frankrijk A) in 130 uur 21 min. 9 sec. De Ruijtor was 20e in 138 uur 30 sec. In het landcn- klassemont had België A de lei ding met 410 uur 6 sec; 2© Frank rijk A met 410 uur 38 min. 8 sec; 8e Luxemburg met 410 uur 43 min. 2 sec; laatste Parijs met 415 uur 50 min. 8 sec. De laatste étappe Maandag werd de 22o en laatste étappe, Dyon-Parijs (314 km) ver reden. Hiervoor startten de 51 ren ners te half nog en. P.V. „De Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht uit Quiévroln. Afstand 142 km. In concours 118 duiven. W. N. Pankow 1 4; C. Seljbel 2 7 20; H. ten Haaf 3 13; J. C. Rombouta 6 17; C. v. Wcstenbrugge 6; A. Bak ker 8; F. Maljs 9; Abr. Stoutjesdijk 10 14; W. P. Beijo 11; J. Heijboer 12 18; P. Flikweert 16; L. Simmers 10; L. Heijboer 19. Vrijdag inkorvem voor Landricie, met als 1ste prijs pen duiven-klok. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 7 Augustus. Totaal aangevoerd 889 stuks vee, n.l. 481 votte koeien en ossen, 3 graskalve ren, 3 nuchtere kalveren, 2 biggen, 223 varkens, 7 schapen cn lam meren. Prijzen per kg: vette koelen on ossen t 2,70-2,80, t 2,50-2,70, 1 2,20-2,50; varkens (levend gew.) t 1,60-1,84-1,80. Vette koeien en os sen: aanvoer iets kleiner, handel lui, prijzen als vorige week; varkens: aanvoer kleiner, handel strooi, prij zen hoger dan vorige week, een en kel exemplaar iets boven notering. VOOR DE JEUGD Avonturen van Leen en Prop 87. Het Is een zeer belangrijke ver gadering van ,De Club'' daar op de zolder ln het bouwvallige huis ta de polder. Prop heeft een erg verkreukelde bTlef uit zijn zak gehaald en laat aan zijn clubgenoten hot adres zien. Aan het bestuur van De Club", p/a. Do penneOmeester Leen. Die heeft Lean gekregen", zegt tie voorzitter, maar natuurlijk heelt hl] hem aan mij gegeven om jullie voor te lezen. Als je nu rpiad me komt zitten, dan zal ik de vergade ring o ponen". Als het stil lg. noemt Prop weer hot woord; Geachte medeleden", speeoht hij, ,Op dit ongewone uur open ik dezo 'bijeenkomst mlet een natte voet en een woord veto welkom aan alle aanwezigen. We moeten gewichtige besluiten nemen, deze middag en daarom vergaderen we eerst en gaan dan spoleW to plaats van om- gekeerd, zoals anders". Een daverend apptous beloont zijn welsprekondhold. Vervolgens leest hij de volgende brief voor; Beste jongens. Zoo graag wou ik lid worden van jullie cl up. Dan mogen wo wellis in do sguur van dus speelen met zijn allemaal. Zal dus wel goet wesen als ik to de clup kom, Hein. (Wordt vervolgd) II x VOOflUCHtINCSBURUU mS£(U fr» VAN DIN VOEDINGSRAAD Vacantle-maaltijden Vacantia l Dit is een woord, dat veie harten doet opengaan ook die van de huisvrouwen, die dik wijls snakken om er eens onbekom merd tussenuit te kunnen trekken en de huishouding, al is het maar voor een dagje, te vergeten. Wat zich echter niet laat vergeten, dat zijn onze magen: mee en hongerig komt men 's avonds na zo'n va- cantiedag thuis en dan smaakt een goede maaltijd wonderwel. Gelukkig zijn er vacantlema al tij den te bedenke^ die weinig werk en tijd vragen, die voor een deel al tevoren klaargemaakt kunnen wor den en daarbij toch voedzaam zijn, alle nodige voedingsstoffen bevat)- ten en smakelijk opgediend kunnen wonden. Er zijn diverse mogelijkheden. Gebakken aardappelen, tomatcnsla, rest vlees custordvla De aardappelen de vorige dag koken en in plakjes snijden. Deze kunnön na thuiskomst direct go- bakken worden. Ondertussen sla imaken van verso tomaten, door de tomaten ln plakkc/n te snijden en dezo te leggen in een Wengsel van olie, azijn, ziout. pepor en fijtngte- sneden ui of klaargekoohte sla saus. Het vlees koud geven of even warmen in de jus. De custard vla (kan de avond 'tevoren gemaakt worden of 's ochtends terwijl men oindor de hand die boterhamlmeia vaor onderweg" smioort. Rijst met tomatensaus cn blokjes kaas, Bla yoghurt De rijst 's ochtends even voorko ken en in do boodkist zetten. Do tomatensaus do avond tevoren klaar maken (van water 'met bouillon blokjes, verse tomaten of een blikje tomatenpurée, gefruite ui en bloem) Na de thuiskomst de saus warmen, de rijst vermengen toet de saus en nog eveö moe verwarmen, m blokjes gesneden kaas er door roe ten. De sla klaarmaken. De yoghurt kan met suiker gegeven worden. Gortschotel met gesmoorde soep groenten cn rest vlees fruit De gort een nacht weken, des ochtends voorkoken en in de hool- kist zotten. De soepgroenten (op 300 g. gort 250 g. soepgroenten nemen) de avond tevoren smloren in margarine, goed latera afkoelen en in een gesloten pannetje weg zetten om de geur 'te bewaren* Kort voor de maaltijd de gort ver mengen met de soepgroenten, het klein gesneden vlees en een rest Jus en het gerecht goed war-m maken. Stamppot rauwe andijvie, ei havermoutpap De aardappelen van te voren schillen en zodra men thuis is. opzetten, gaarkoken en stampen. Ondettussen de andijvie wassen (op lVa kg. aardappelen 500 g. andijvie) en klein snijden. De eieren koken. De andijvie mot gestampte aardap pelen, margarine, melk en zout ver- mengen en ©ven goed doorwarmen. De pap kan *s ochtends geko,o|k't worden of klaar gekocht Aardappelen, bloemkool, spiegelei, vruclitengruwol De aardappelen van te voren schillen en ma thuiskomst koken. De bloemkool koken. De spiegel eieren bakken in ruim margarine. De spiegeleieren uit de pan nemen en do gebruinde margarine over de bloemkool gieten. Jus van do vorige dag opwarmen. De VTUchtengruwel kan do dag te voren bereid worden. Ook kan men bloemikbol en aard appelen tevoren koken en eten als koude sla. De bloemkool wordt dan overgoten mof oen dikke slaisaus of mayonaise; de in plokjes gesneden aardappelen maakt mien als sla aalu Do politie van Saint Maxime (Frankrijk) heeft een 15-jarige jon gen .van zeer goede familie" ge arresteerd, die bekend heeft zes tien bosbranden te hebben aange stoken. Na elke brandstichting bel de hij steeds de politie op. ADVERTENTIES Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoons JOOST CORNELIS en JAN MARINUS A. M. GELUK T. H. GELUK—Deïst Schuddebeurs, 6 Aug. 1950 „Weelzicht" Ondertrouwd i N. SCHRIER en A. SMALHEER Haamstede, 4 Aug. 1950 Huwelijksvoltrekking 25 Aug. d.a. v. Toekomstig adres Zandweg 22, Haamstede In plaats van kaarten Ondertrouwd J. M. KOOPMAN Jz. en C. GELEIJNSE Pd. Huwelijksvoltrekking 18 Aug. te Serooskerke. Noordgouwe, Groeneweg A 90 Serooskerke, West weg B 16 Toekomstig adres Noordgouwe, Ring 48 Getrouwd A. H. DE GROOT en N DE KUYPER Haarlem, 2 Augustus 1950 Veenbergplein 11 rood Bij deze betuig ik mijn op rechte dank, ook namens mijn echtgenote, voor de vele be wijzen van belangstelling on dervonden, in het bijzonder de buurtvereniging „Het Vlsslop", bij mijn terugkeer uit Indonesië. C. SIMMERS. De ouden van dagen en ge nodigden van Noordwelle zeg gen hierbij hartelijk dank aan organisatoren cn aan hen die dit door hun flnandeële bij dragen mogelijk maakten, voor de prachtige dag hen op 5 Augustus geboden. Zenuwarts VRIJDAG GEEN spreekuur Gevraagd voor direct, voor seizoen of langer, NET MEISJE voor dag of dag en nacht. Hötel Prumrael, Renesse. Het Bestuur van het cala- mlteuze waterschap Brulnisse maakt bekend, dat op Dinsdag 15 Augustus 1950» des namid dags 2 uur. een Vergadering van Ingelanden zal worden gehouden ln het Hötel Storm te Brulnisse. De rekening over het dienst jaar 1949/50 ligt van beden af ter inzage ten kantore van de Ontvanger-Griffier. Het Bestuur voornoemd, P. L. KREPEL, Dijkgraaf. S. A. JUMELET AZ., Ontv.-Griffler. Brulnisse, 5 Augustus 1950. Algem. Nederl. Bouwarbeidersbond Uitbetalen Vacantiebons op Donderdag 10 Augustus, koffiekamer „Huls v. Nassau". Voor georganlseerden van 7 tot 8 uur voor de schilders van 8 tot 81/a uur voor ongeorganiseerden van 81/!} tot 91/3 uur Het Bestuur. Ncd. Chr. Bouwarbeidersbond afd. ZIERIKZEE Woensdag 9 Aug., 's avonds van 7.30—8.30 uur in het V erenigingsgebouw. Te koop aangeboden waarin gevestigd dep. C. Jamln. Te bevragen Dam B 362. Woningruil t Zeeland-R'dam Aangeb.etage, 2 gr. k. suite, 1 kl. k., 2 8laapk„ keuken met balcon, gr. zolder, uitzicht op P. C. Hooftpl., f 36 p. m. Gevr.heel h. met t. Ook be reid tot kopen. Br. aan het bureau v. d. blad onder no. 5. levert de Zonnebrillen Verrekijkers Loupen en Leesglazen Geopend van 10-18 uur en van 18-24 uur - ENTREE ft t.SO ft 0.60. Kinderen fluff geld» Nieuwstraat - Tel. 193 Zierikzee BEZOEKT per de mooie duinen van Renesse en W.Schouwen met een bezoek aan de Rijksdomeinen. (Zie dienstregeling). De ondernemer C. H. V. OEVEREN Tel. 77 Steeds de grootste keus Steeds de laagste prijzen Deelnemer Winkelweek CLUBSTELLEN DRESSOIRS THEEMEUBELS DAMESFAUTEUILS Pracht sortering Deelnemer Winkelweek Appelmarkt Telefoon 2 Voor die prijs kan men 't zelf niet maken Tot en met Zaterdag BIJZONDER GOEDKOPE AANBIEDING! Een ieder kan hiervan profiteren Een fles prima ADVOCAAT voor f2,88 (en maathoudende fles) Tel» 217 - Melkmarkt Zierikzee (14 regels) f 1,— per stuk Te koop gevraagd: l-paards balans- of wentel- ploeg. N. J. Viergever, Noordgouwe. To koop: Een 1. g. st. z. groen gelakte meisjesfiets. Tc bevr. Zand weg 22, Haamstede. Chevrolet, Sedan-Coach, in goeden staat (spoed). Te bevr. na 18 uur Straatweg 154, Ouwerkerk. Heren Landbouwers I Het is thans algemeen bekend dat er a.s. seizoen een te kort aan goed Pootgoed zal zijn. In dit verband vestigen wij Uw aandacht er op dat, het in Uw belang is thans spoedig Uw benodigd Pootgoed aan te kopen, daar de prijzen van de verschillende soorten nog steeds omhoog gaan. Momenteel kunnen wij U nog noteren voor levering a.s. Oct./Nov. N.A.K. geplombeerd. (Franco thuis) in de soorten Bintje, Meerlander, Eigenheimer, K. Blauwe, Klasse A cn AB, terwijl Alpha en Furore nog zeer beperkt worden aangeboden. Ook zijn wij kopers van grote partijen Bintje voor export Beleefd aanbevelend Selectie en Exportbedrijf P. M. KOENRAADT cn ZONEN „Hoeve Nieuwe Wetf' te KRUISLAND Vcrt. DE VRIEZE, TELF. 47, RENESSE Welke landbouwer heeft er nog te DRAINEREN I C. KWAAK, Zierikzee St.-Domusstront D 241. Koopt bij onze adverteerders

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1950 | | pagina 4