Canada en Denemarken zenden hulp naar Zuid-Korea Stad en Provincie Schouwen-Duiveland kreeg er een schare Intrekking oude munten enthousiaste bewonderaars bij Vliegtuigen en een Rode Kruis-eenheld „Oefening en Uitspanning" van Nieuwerkerk een concert geven In de Beurs alhier, onder leiding van de directeur, de heer C. Heijboer. Kamp Nationale Reserve - Haamstede Officiële publicatie De Canadese premier, Louis St. Laurent, heeft medegedeeld, dat het kabinet goedgekeurd heeft, dat een eeoad rille Canadese iange-ai- standsvliegtuigen voor de strijd der V-N. in Korea ter beschikking ge steld wordt. Het betreft hlefr transport- en geen gevechtsvliegtuigen. Het ka binet heeft voorts besloten, zo no dig, mannen onder de wapenen te roepen. Verder besliste de Cana dese regering nog; IC. Canada zal onverwijld meer geld beschikbaar stellen voor zijn landsverdediging. 2. De regering overweegt welke nieuwe stappen zij kan doen om de deelgenoten van Canada In het Noord-Atlantische verdrag te helpen. 3. Indien de Verenigde Naties zou- den overgaan tot het samenstel- Gromyko antwoordt Britse ambassadeur Volgens hot Russische persagent schap Toss heeft de Russische mi- mister Gromyko de Britse ambassa deur te Moskou van antwoord ge diend. G roomyko zei, dat vertegen woordigers van het Koreaanse volk zouden moeten worden gehoord, wanneer er over do Koreaanse kwestie zou worden beslist. Ten aanzien van hot voorlopige Britse voorstel, dat de vijandelijk heden in Korea zouden Worden be ëindigd en de Noordkoreaanse troepen zioh zouden terugtrekken tot achter do S8ste breedtegraad), zei Gromyko, dat men dit voorstel teneinde niet te ver vooruit te lopen evenals allo andere voor stellen do:or de Veiligheidsraad knoest laten beoordelen. Tweemaal een vierling De twee en dertig-jarige Marianne Lioi, een Zuid-Italiaanse boeren vrouw, heeft voor do tweede maal' in drie jaar het leven geschonken aan een vierling, thans bestaande uit jongens. De vierling kwam), even als de vorige, twee jongens en twee meisjes, tw*eo maanden te vroeg ter wereld. Moeder e© zoons tnaken het uitstekend. De oudere broertjes en zusjes, thans aille vie* twee jaar, toonden weinig geest drift, toen zij het hoorden van die broertjes. DominCa Zei slechts: „Dat npojit meer". Ernstige botsing tussen bus en goederentrein Gistermorgen kwam een bus van dé Gelderse Tramweg Maatschap pij in botsing met een goederen trein j>ij Winterswijk. D8 bus kwami met zo'n kracht tegen de locomo tief, dat deze geheel uit de rails .werd gelicht. De bus wand aan de voorzijde geheel ingedrukt en een eind meegesleept Er waren 15 gewonden. Na' voorlopig verbonden te zijn, zijn de gewonden overgebracht naar ziekenhuizen te Enschede en Ppetinchem. Het ongeval geschiedde op een niet bewaakte en niet beveiligde overweg tussen Eibergen en Neede. Zeeuwse vervoerders contra de N.O.B.-wegvervoer Motie van wantrouwen tegen het bestuur Zoals bekend hebben de Zeeuwse internationale vervoerders scherp geprotesteerd tegen de richtlijnen betreffende hot internationaal weg vervoer die de landelijke vervoers organisatie aan de minister heeft voorgelegd. Volgens deze richtliji- nen zou een zeer groot deel van de Zeeuwse vervoerders van het internationale vervoer uitgesloten worden. In verband hiermede kwamen de internationale vervoerders, die zijn aangesloten bij de N.O.B,-wegtrens port in Breda onder voorzitterschap van de heer Vogt Smit bijeen. De heer Oreel uit V]issingen sprak b(p deze vergadering namens do Zeeuw se varvoerders en diende een mo tie van wantrouwen tegen het be stuur in. Tenslotte besloot de vergadering een commissie te vormen, die gedu rende een maand de tijd zal krij gen de voorgestelde richtlijnen te herzien en eveneons de statuten van de NJLW.O., de organisatie die het vervoer naar het buitenland regelt Men besloot de minister te ver zoeken 3e voorgestelde richtlijnen voorlopig niet bindend te verkla- len van een Internationaal le gioen voor de strijd ia Korea, zal de Canadese regering onver wijld overwegen of hierbij ook een Canadees contingent zal In geschakeld worden. De Deense minister van Buiten landse Zaken, Rasmussen, heeft Trygve Lie telegrafisch medege deeld dat Denemarken bereid is een volledig bemande Rode-Krulseen- held naar Korea te zenden. Dene marken is niet in staat militair personeel naar het verre Oosten te zenden. Overwogen wordt, of de Deense regering nog bp andere wijze er aan kan medewerken do resolutie van de Veiligheidsraad (m.b.t. Korea ten uitvoer te leggen. ZIERIKZEE Reis afd. Duiveland Bond van Ned. Plattelandsvrouwen Dinsdag maakten de leden van de Botnd van Plattelandse rouwen afd). Duiveland een zeer geslaagd reisje. Met de eerste gelegenheid vfertrok tóen per bus naar Amsterdam waar een bezoek aan de versierde Kal- verstraat en een rondvaart door do grachten op het programma stond, 's Middags ging de tocht naar Zeist waar de Gerofabrieken wer den bezichtigd. Hier kreeg men enigszins een indruk wat het aan vakkennis en moderne machines kost, vóór het bekende Geropro- duot ten verkoop kan worden aan geboden. Na de warme wandeling doer de grote fabriek werd het ge zelschap een thee aangeboden en kreeg ieder een Zilveren lepeltje als herinnering aan dit bezoek. Ver volgens werd een wandeling door het mloqie Zeist gemaakt. In opge wekte .stemming verliep de terug tocht uitstekend. Het was laat ge worden vO|Or het gezelschap thuis Zeeuwse bevolking wordt onderzocht op t.b.c. In September as. zal een begin worden gemaakt met een massaal onderzoek der Zeeuwse bevolking op tuberculose-verschijnselen. Allo inwoners van zes jaar en oude* zullen in de gelegenheid worden gesteld om éénmaal per twee jaar een röntgenfoto te laten maken. Lq Zeeland berust het initiatief bij de Zeeuwse vereniging tot be strijding van tuberculose. Deze ver eniging heeft daartoe een commis sie ingesteld, waarin ook de Kruis verenigingen zijn (vertegenwoor digd. Een en ander geschiedt in samenwerking met de Ned. cen trale vereniging tot bestrijding van! tuberculose. Het bureau bevolkings onderzoek stelt een transportabel toestel ter beschikking. Mannen zagen de duinstreek op twee manieren BENESSE De gemeenteraad stelde een wijziging in de kampeerverordening vast De gemeenteraad kwam' 'deze week in spoedeisende vergadering' bijeen onder voorzitterschap ivad burgemeester par- G. F, Lunsingh T]oinökens. Afwezig de heer R. H. Blom, met kennisgeving. Ails enig punt stond op de agen da: „Wijziging kampeerverordening in verband met de legesheffing"/ Na enige bespreking stelde ida raad de voorgestelde wijziging (vast; Hierdoor zullen voortaan kampeete ders in het bezit mjoetem zijn van een kampeerkaart en zullen kam perenden pp kampeerterreinen to deze gemeente, -waarvoor een ex ploitatievergunning is uitgereikt, eveneens leges tnioeten betaep. Voorheen ,was dit niet het geval. ZONNEMAERE Met ingang van 1 Augustus a^sl' id benoemd tot le ambtenaar in tijde lijke dienst ter getóeente-seoretariief alhier de heer C. A. Heijbioec te Stavenisse. OOSTERLAND Nieuwe wijkverpleegster Was door het bedanken van on ze .wijkverpleegster, meivr. Steen- po.orte-DeurlQo, deze betrekking eni ge tijd vacant, thans is door da benoeming voor tijdelijk van zuster Visser wederom in deze vacature voorzien. Zr. Visser, welke over gekomen is uit Apeldoorn, en in het bezit is van diploma Zieken verpleging A en Wijkverpleging, heeft inmiddels haar taak in onza gemeente aangevangen. BRUINISSB Zeilen op de Schelde is niet ieders werk Zeilen pp de Zeeuwse Strotten eist zeewaardig materiaal en een goede navigatiekennis. Dat onder vond pok de eigenaar van het Bel gische regenbo.og-jachtje „Morby" uit Antwerpen. Tijdens een on weersbui veriagerde het kleine scheepje en kwam op de Krammer- plaat terecht. Gelukkig waren eni ge mosselschepen in de nabijheid aan het vissen en d© Bru 39, schip pers H. Juïnelet Sz. en C. Jumelet Wz. slaagden er in het eerst het scheepje te bereiken en weer in het rechte vaarwater te brengen, waarna het zijn reis zonder onge lukken kon vervolgen. Zaterdag zal Ido muziekvereni ging „Nu met Hope" te Bruinisse samen met de muziekvereniging RECHTZAKEN Half millioen sigaretten door werklieden gestolen De Rotterdamse rechtbank ver oordeelde de 88-jarige bankwerker J. Baartman en de 27-jarige los werkman W. C. A. de Bruin beiden uit Rotterdam tot een gevangenis straf van twee jaar en zes maan den met aftrek en de 88-jarige F- Stender, eveneens uit Rotterdam, tot een Jaar en zes maanden met aftrek. De eersten Wérden er van verdacht uit het particulier entre pot van de N.V. A. v. Herwaarden aan de West Zeedijk oen half mil- lioen sigaretten te hebben gesto len. Tegen hen was drie jaar met aftrek geëist. S. z;o,u pp de uitkijk hebben gestaan en tegen hem was twee en een half jaar met aftrek geëist Zware straf voor Zaudvoortse hamsteraar De Haarlemse Politierechter heeft de 62-jarige Zandvoorter Pieter Schipper, koopman in tweedehands schoenen, b'erecht wegens hamste ren. De veroordeelde had begin Juli bii verscheidene Zaudvoortse Winkeliers in levensmiddelen massa- Inkopen gedaain. en op de vliering van- zijn pakhuis deze voorraad op geslagen. De politie vond daar ma, 200 pond rijst 200 pond suiker, 65 pakjes thee. 220 pakjes vet, en nog ■diverse andere kruidenierswagen. De offieoier v. justitie, mr. J. Wü- arda. concludeerde uit het feit, dat de man zijn hamstervoorrad verbioii gen had, een opzettelijke overtre ding van de prijsopdrijvings- en ham- sterwet en deelde m!ede. dat voort aan zware straffen zullen worden geëist tegen volgende overtreders van de wet. Ook d© leveranciers zullen streng worden gestraft. Hij vroeg twee weken gevangenisstraf met verbeurdverklaring d'er goede-, ren. De politierechter, mr. H. Bijle- veld was van oordeel, dat het ham steren op dit tijdstip zonder enige 'grond Is aangezien er geen oorlogs gevaar voor ons land aanwezig kan worden geacht. Hij wilde rekening houden met het feit. dat de rege ring nog geen officiële waarschu wing had doen' uitgaan tegen het hamsteren en legde 500 gulden boe te pp', subsidiair 5 maanden hech tenis met verbeurdverklaring van de in b'eslag genomen goederen, (plus een maand voorwaardelijk met ©en proeftijd van twee jaar. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Garderen: B. Haver kamp, Veen (N.Br.); te Oost- en West-Souburg (2e pred.-pl.): E. Baart, Ee. Aangenomen naar Overschild (Gr.); cand. F. van Nieuwpoort, hulppred., Scheveningen. Bedankt voor Rotterdam-Vree wijk (toez.): J. A. Tammens, Vars- seveld. Geref. Kerk Aangenomen naar 's Gravenhage- O. (vac. Dr. Bouma): C. Gilhuis, Eindhoven. Geref. Kerk (art. 31 K.O.) Bedankt voor Amsterdam-Z. (vac. H. Vogel): M. J. C. Blok, Berkel en Rodenrijs. Chr. Geref. Kerk Tweetal te Middelburg: cand. G. Blom en cand. J. de Waal, beiden te Apeldoorn. Geref. Gemeente Beroepen te Kalamazoo (Michi gan, U.S.A.): F. Mallan, Bruinisse. Bedankt voor St. Annaland: F. Mallan. Bruinisso. Eigefa verslag. (Slot) De laatste grote oefening trok de mannen weg uit het kamp, dat stil en verlaten lag in de stilte van de avond. Alleen de onverstoorbare kok rommelde nog wat in de keu ken. In de tenten was het broeierig warm, want het weer had zich na onophoudelijke regens hersteld. Tero wolkennevels dreven over de duinrand en de atmosfeer was van een liefelijke intimiteit, die feitelijk geen „krijgsrumoer" verdroeg. Maar er is wel meer ongerijmds op deze soms verdrietige wereld. Uw verslaggever was lelilk ach. terop geraakt cp de hoofdmacht, die zwaar bepakt en met opvallend; veel munitie reeds was vertr.okken richting Renesse. Richting Renesse met een landschap voor de boeg. waar 'je kris kras doorheen kimt trekken is een vrij vage aanduiding, maar meer inlichtingen! waren niet ter beschikking. Op zoek naar de hoofdmacht, zwervend door nie mandsland" stonden lichtelijk ge camoufleerd vele fietsen in de blosjes langs de weg. Ddt vormde een duidelijke aanwijzing. Met ge- comfoufleerde helm gaat het dan dwars over duinweiden, langs bos jes. gebruik makend van de hobbe ligheid van het terrein, soms met een aantrekkelijke sleep kpeiefn, ach ter je aan, die altijd hun nieuwsgie righeid demonstreren als het niet te pas komt. Dan schiet plotseling een gedaan te dicht langs de grasmat. Het is ee<n „snelkruiper",, want het gaat haTd met die khaap. die misschien wel een aanval in de rug In de zin heeft. Ddt snelle flitsen dicht langs de aarde had bijna niets menselijks meer. Dat klopte pok wet want het was een hond, die onraad rook. Niet al te ver onder het vreedzame Renesse begint dad plotseling de hetófenketel. Onophoudelijk! ijlen vuurpijlen omboog en het krakerig concert van geweerkogels is b'e- gloimeh. Nu wordt het toch wel tijd bij' de hoofdmacht te komen. Die is dichtbij ingegraven ah de talrijke droge sloten, die het terrein militair-technisch gesproken ideaal maken. De mannen zijn dooidop, maar de spanning zit er in. Als opgejaagde hazen duiken ze in de b'ermen. Ergens voorop' zal' de com mandant wel zitten en idle heeft als een ,Mar ionet tehführer" zijn man nen aah een touwtje. Dat blijkt wél want geregeld gaat het sprongsge wijs vooruit. Het comfort wordt er niet beter op Dat is wel nodig, want precies a|n de tijdelijke opionthoudplaats begint de .tegenstander met mortiervuur, dat met de wederzijdse lichtpijlen de omgeving in een helder daglicht zet. Hoe dichter in het hol van de leeuw, hoe meer lawaai. Als gro teske apen springen1 de mannen dan' plotseling met niet te stuiten vaart naar voren. De talrijke „bal ken ©n sterrén" wrijven eens over hun gezicht en zetten de mannen nog tot sp;oed aan. Latojgs bermen en soms door diepe sleten gaat het verder. Het comfort wordt <ed niet beter op, maar de gordel van de eerste verdediging wordt met en thousiasme genomen. Dat is belang rijk en hoewel er „snlpervuur" uit de bosjes langs do weg komt gaat het toch voorwaarts. Krijgsgevange nen worden gemaakt en als bijna de hoofdmacht volledig in het ge- bied van Renesse lis doorgednofnlgen. wordt het einde van de oefening geblazen. Zo iets begrijp je dan niet goed, (maar heel erg vind je het niet', want ik geloof diet, dat iemand nog eed droge draad aan !het lijf bad. Na de terugmars krui pen de aanvallers als geslagen to!ar- ONDERWIJS Aan de Middelbare Ttedinfedhe School te Dordrecht slaagde vooï het diploma Scheepsb'ou wlnin'digé de heer H. Hage Jph.z. te Gopter- land. Mulo-examens te Goes Geëxamineerd van Ido Openbare ULO-school tp Zierikzee 5 vrou welijke candidafcen en 1 manlijk© éandidaai voor diploma A. Geslaagd d& dames: W(. Chr. M. Holty te Zierikzee, G. N. Kuijper te Ouwerk'erk, C. J. van Dongen to Nieuwerkerk, A. M. Hage en M. P» Heuzem te Oosterland en (de heer M- C. Verflage te Bruinisse. Van do Chr. (JLO-s'chool te Zien rikzee slaagden: me). J- A. van Beveren te Zierikzee en de heren M- O. Boot te Brouwershaven, D. J- Boot en G. Boot te Kerkwervo, motjes (van de moeheid en de slaap) naar hun strozak. De volgende dag was gewijd aan 'vreedzamer bezigheden. Schouwen- Duiveland heeft er een schare en thousiaste bewonderaars uit Zee land bijgekregen. Niet weinig droeg daartoe bij een taffo strandpartii en een wandeling door het Domein. Het is zo gemakkelijk Schouwse discipelen te kweken. De wereld Is mooier „fluitend blij en losjes" zol der bepakking en zonder een strijd \op „lever en bloedworst" met niets tiap de stilte der dalen eti |dto vreugr de deT duinhoogten met als ge luidsdécor de zee, die zich niets aantrekt van het doen en laten der (mensen. Zo zullefa de G.I.'s op Korea er ook wel over denken, maar hoe zei Truman het ook weer Het was zo: „als wij allen sterk zijn en de vredelievende landen fcie handen ineenslaan en de Almachtige .ons bijstaat en onze schreden leidt, gaat wellicht de hoop op een vreed zame wereld t.och eenmaal in ver vulling". (Dit verslag moest enige malen overstaan). SPORT WIELRENNEN De Tour de France De 6e étappe ,de tijdrit van Di- nard naar St. Brieuc (78 km) is ge wonnen door de Zwitser Ferdy Ku- bler in de tyd van 1 uur 57 min. 29 sec; 2 was de Italiaan Magni in 1.57.39; 3 de Luxemburger Gold- schmidt in 1.68.18. Hierdoor heeft Goldschmidt opnieuw de le plaats in het algemeen klassement ver overd (tyd 43 uur 8 min. 38 sec); 2. Gauthier (43.09.25); 3. Kubles (43.09.27); 4. Magni (43.11.15); Lambrecht (43.11.49), Van de Nederlanders werd in de tijdrit de Ruyter het best geplaatst en wel als 43e in 2 uur 5 min. 38 sec.; 44e was Voorting (2.5.42); Vos 77e (2.08.55); de Hoog 88e (2.09.42); Wagtmans 103e (2:11.31). In het al gemeen klassement staat de Hoog 63e, de Ruyter 89e, Vos 98e, Voor ting 102e en Wagtmans 110e (laat ste). Na de 6e étappe zijn 6 renners, die meer dan 12 van de tijd van de winnaar later dan deze binnenkwa men, uit de course genomen. Het zyn: Rol( Frankrijk, Z.O.), de Rijck (België B), Bonnet (Frankrijk Z.Ö.), Quentin (Parijs), Renaird (Parijs) en Lank (Parijs). In het landenklassement leidt thans België (129.39.22) en is Ne derland nog steeds laatst (131.46.15). Donderdagmorgen om 8 uur 55 zijn de 104 overgebleven renners, bij wie Wagtmans en Dorgebray, gestart voor de 7e étappe van St. Brieuc naar Angers (228 km). MOTORSPORT Terrcinbehendigheidswedstrijden M.C. „Sparta Op Zondag 23 Juli a.s. organi seert de M.C. „Sparta" uit Zierik zee terreinbehendigheidswedstrijden in de schitterend gelegen duinpol der van de heer v. Splunter te Re nesse voor motoren van 125 cc en groter. Deze wedstrijd is de laatste die geldt voor het kampioenschap J950 en zal dus beslissen wie kampioen in de lichte en in de zware klasse worden. Het spreekt dan ook vanzelf dat er hard gewerkt wordt om de motoren in prima staat te hebben en dat een felle kamp zal gestreden worden. Tot op heden zijn 14 inschrijvin gen voor de 125 cc klasse en 10 in de grote klasse ingekomen, onder wie enkele van buiten Schouwen- Duiveland. De bezetting is dus goed. De 125 cc rijders worden ingedeeld in twee series, ieder van 10 ronden. De beste vier van elke serie komen in de finale. In de grote klasse wor den. 2 oq 10 ronden verreden en wordt volgens puntentelling beoor deeld. Bij gunstig weer mag op grote pu blieke belangstelling worden gere kend, want ook nu kunnen motor sportliefhebbers hun hart ophalen. SCHAKEN Kampioenschap van Nederland De partijen van de 3o ronde om het schaakkampioenschap van Ne derland hadden de volgende resul taten: Groep A: Euwe-v. Scheltinga 1-0; Orbaan-Kramer 0-1; Spanjaard- v. d. Berg 0-1; Henneberke-Baren- dregt afgebr.; Donner-Cortlever Mühring-Stumpers %-%. De stand na de 3e ronde luidt: 1 .Euwe 3 p.; 2. Donner 2% p.; 3. v. d. Berg 2 p.; 4, 5, 6, 7 en 8. Kra mer, v. Scheltinga, Spanjaard, Cort- lovcr en Stumpers 1% p.; 0. Orbaan Het Ministerie van Financiën maakt bekend, dat met Ingang van 16 Augustus 1950 tot en met 15 No vember 1950 de gelegenheid zal wor den opengesteld tot inwisseling van de oude zilveren kwartjes en nik kelen stuivers en van de tijdens de Duitse bezetting uitgegeven zinken kwartjes en stuivers. De inwisse ling kan tot elk bedrag geschieden by alle postkantoren, by- en hulp kantoren der posterijen en post- stations. De nominale waarde der ingeleverde munten wordt vergoed in gangbare Nederlandse betaal middelen. 1 p.; 10. Barendregt p. 1 af gebroken party; 11. Mühring p.; 12. Henneberke 0 p. 1 afgebroken party. „De Vale Doffer", Stavenfsse Wedvlucht uit ChÊteauroux (Fr.). Jan Vermaas 1 5, Gebr. v. d. Reest 2 3, Gebr. Moerland 4. Joh.s Beeke 6 12, Abr. Geluk 7, Rien Leune 8 10, C. Stoel 9, M. Steendyk 11. Voor deze vlucht was door bakker v. d. Maas van St. Annaland een prach tige taart gratis beschikbaar gesteld. Wedvlucht met jonge duiven uit Helmond, Gelost te 145 uur. Aank. le duif 3.06.30. Uitslag: Jac. v. Dalsen 1 2 4 18, Gebr. v. d. Reest 8, Abr. Geluk 5, J. v. Haaften 6, P. G. v. d. Berg 7, D. Dorst 8, M. Steen- dyk 9 10 14 15 16, Joh. Stoel 11 12, Gebr. Moerland 13, M. v. Driel 17. Jeugdkorfbal Strandvogels-Burgh 0-2; Strandvo gels-Zeemeeuwen 2-0. Laatste berichten De ontruiming van Taedjon Bij het invallen van de duisternis (gaf de bevelvoerende generaal de laatste Amerikanen Woensdagavond bevel de stad te .ontruimen. Inmid dels naderden 20 Noord-Koreaads© tanks uit de richting J.oesottg;,. 13 km. ten Wiesten van Taedjon. Sluip schutters drongen de stad binnen om de Amerikaanse aftocht te be moeilijken. Acht N.oord-Koreaanse tanks zou den door het nieuwe Amerikaanse traketgeschut buiten gevecht zijn ge steld, toen zij de stad blnhenreden. Achter pantserwagens volgden dich te colonnes NoOTd-Koreaanse infan terie. In de verwarde gevechten •werd een Amerikaanse regiments commandant het laatst gezien toen hij zich tussen twee vijandelijke tanks bëvond en om pantservuisten verzocht. De eerste tanks, die Taed jon binnendrongen, zouden geducht huisgehouden hebben onder de in het gebied achtergebleven Ameri kaanse transportmiddelen. Truman waarschuwt tegen communistische aanvallen Rapport van MacArthur over Korea In een „Praatje bij de haard", dat dpor radio en televisie is uitgezon den, heeft pres. Truman Woens dagavond „de vrije landen" tegen onverhoedse communistische aan vallen gewaarschuwd. „Het feit, dat Communistische troepen Korea zijn binnengevallen, is een waarschu wing, dat dergelijke agressie ook in andere delen van de wereld mogelijk' is", zo zeide Trum'an. De vrije landen, aldus Trum'an, hebben de fatale lessen der derti ger jaren geleeTd en weten thans dat een- politiek van bevrediging slechts leidt tot verdere agressie en uiteindelijk tot oorlog. Tru'm'an, die het grootste deel van $jn radiopraatje wijdde aan een samenvatting van zijn 's mid dags aan het Congres voorgelegde voorstellen, las ook con rapport voor, dat hij enkele uren te voren van generaal Mao Arthur had ont vangen. In rijn rapport verldaart Maé Arthur, dat ,,ons houvast op het 'Zuidelijk deel van Korea een vei lige basis betekent. Onze kracht z-il voortdurend toenemen, torwiil die van id/e Vijand overeenkomstig! vermindert". ,)Zijn b'evoorradingslitoïe verkeert 5m gevaar. Hij heeft rijn grote kans gehad, doch haar laten voorbijgaan Wij rijn thans met een grote macht in Korea en gullen er met Gods hulp' blijven tot het grondwettelijk gezag van de Republiek igehocl is hersteld'^ aldus het rapport. Dodelijke aanrijding Donderdagmorgen werd eed milt- tair van het vliegveld Valkenburg die per rijwiel pp weg was naar Ede, pm aldaar als officier beëdigd te worden, bij Rijnsburg door eeO zwaar beladen vrachtauto gegrepen en pp slag gedoojd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1950 | | pagina 3