Vandaag verschijnt de Katholieke regering voor het Parlement De omzet van de vereniging is in 1949 belangrijk toegenomen ANJERDAG ORANJEBOOM BIER! WEK DE GAL IN UW LEVER OP Al zou de onderste steen boven staan De Belgische Koningskwestie Heftige oppositie van socialistische zijde verwacht Vandaag zal de Belgische homo geen-katholieke regering voor het parlement verschijnen en zal eerste minister Duvieusart voorlezing doen van de regeringsverklaring. Deze re geringsverklaring sou twintig blad zijden beslaan en de voorlezing er van zal ongeveer een uur in beslag nemen. De verklaring zal een regerings programma omvatten voor de grondwettelijke periode van 4 jaar. Hoewel de nieuwe regering als eerste punt op haar programma de terugkeer van koning Leopold naar België heeft staan, zouden in deze regeringsverklaring de financiële en sociale vraagstukken omstandig be handeld worden en zou ook een deel ervan gewijd zijn aan de Europese betalingsunie en de Benelux. Verwacht wordt, dat de discussie over deze regeringsverklaring waar mede waarschijnlijk onmiddellijk in de Kamer een aanvang zal worden gemaakt, minstens een tweetal da gen zal duren. Vooral van socialis tische zijde is ongetwijfeld een hef tige oppositie to verwachten. In ieder geval mag worden aangeno men, dat de debatten over de re geringsverklaring begin volgende week geëindigd zullen zijn, waarna gestemd kan worden over het ver trouwensvotum. Aangezien de C.V.P. In de Kamer over vier zetels en in de Senaat over zeven zetels meer dan de gezamen lijke andere partijen beschikt, is de C.V.P.-regering er reeds thans zeker van het vertrouwen van Kamer en Senaat te krijgen. Verenigde zitting van Kamer en Senaat De volgende stap van de regering zal dan zijn, Kamer en Senaat in verenigde zitting bijeen te roepen om de wet op het regentschap op te heffen en de koning in zijn prero gatieven te herstellen. Aangezien zo wel Kamer- als Senaatsleden het woord zullen willen voeren over het koningsvraagstuk, waarbij de link se partijen alle elementen zullen ge bruiken, die het parlementaire sys teem biedt, beloven de debatten in de verenigde zitting zeer fel te zul- De opgehouden Rijnaken te Berlijn' S. A. Dengin, de Sowj et-vertegen woordiger van de Russische contrd- lecommissie in Berlijn, heeft een bezoek gebracht aan de Britse coan- tnaudant in Berlijn, generaal Bour ne. Men besprak de kwestie van het aanhouden der aken iP ide Ber- lijnse waterwegen. Generaal Bourne heeft er in toe gestemd de Sowjet-aken vrij' te lar ten, die wegens gebrek aan papie ren door de Wiest-Berl'ijnse autori teiten werden aangehouden. Hij zei dat de bespreking in een vriend schappelijke sfeer gevoerd w-erd. Experts op het gebied van het ver voer "hillen besprekingen over de kwestie b'eginnen. Bourne zei nog, dat mondeling overleg naar zijln mening meer succes had dan hét uitwisselen van lange brievèni. Berucht Siciliaans bendeleider geeft de strijd op Eén van Sioilië's gevaarlijkste bendeleiders, de 85-jarige Franoes- do Mortillaro, die gezocht werd en besdhuldigd wordt van het plegen van 2 moorden, 28 pogingen tot moord, 16 berovingen en 4 scha kingen, heeft zidh aan de podltÖQ te Palermo overgegeven. Volgens do politie was hij leider van een bende, dlo Jaren lang hot bergach tig gebied van Cammarata ten Zui den van Palermo onveilig fieeft ge maakt. Hij wérkte vaak samen imiet G lull a no. Duvieusart over de terugkeer van koning Leopold Na zijn besprekingen met koning Leopold heeft de Belgische eersto- tnlnister, Duvieusart, to Genèvo ver klaard, dat, indien hot parlement zlah ten gunsto van de kofnlng uit spreekt, deze zo spoedig mogelijk naar Bolgl(ö zal terugkeron. Hij voogde er aan too,: ,.Er to nog niets geregeld mot betrokking tot ziljn terugkomst, doch ik moon dat hip por vliegtuig zal terugkeren'* Duvieusart zol voorts, dat wat do terugkeer van koning Leopold be treft rekening dient te worded ge houden met do algemene toestand in het land en dat cle regering met grote omzichtigheid te werk zal gaan. len zijn. Door de meerderheid van 11 zetels is de C.V.P.-regering echter zeker van haar overwinning en zal de opheffing van de wet op het re gentschap uiteindelijk worden goed gekeurd. De koning wordt hierdoor automatisch in zijn rechten hersteld en zal naar België kunnen terug keren. Over wat er precies zal gebeuren na de opheffing van de wet op het regentschap, is men het nog nietNhe- lemaal eens. Volgens sommigen zou de koning de dag na de opheffing van de betreffende wet naar België terugkeren. De laatste berichten wijzen er op, dat hij vergezeld zal zijn van zijn zoon. Of de vorst zich naar het paleis te Laeken dan wel naar dat te Brussel zal begeven, is evenmin bekend. Waarschijnlijk zal hij begeleid wor den door een escorte, aangezien de Belgische rijkswacht reeds enkele weken bezig is met escorte-oefe ningen. Amsterdamse politie deed uitstekende vangst Twee surveillerende agenten van het politiebureau Singel, die'enkele dagen geleden twee inbrekers ver rasten in het veilingbebouw Odeon te Amsterdam, toen zij bezig wa ren de brandkast, die f 23.000 bevat te, te forceren, blijken een goede vangst te hebben gedaan. De re cherche van dit bureau heeft vier dagen lang in de hoofdstad ge beurd, huiszoekingen verricht en „stille getuigen" verzameld. H)et stond voor de politie vast, dat de inbraken in de laatste maanden in de Amsterdamse binnenstad ge pleegd, idoor vaklieden waren uit gevoerd, die het op brandkasten haddien "voorzien. Elf belangrijke inbraken in Amsterdam en de over val op de kas van het veiling'ge- bouw te Bunnik zijn tot klaarheid gebracht. Ook in Bunnik, waar de kas een bedrag van 75.000 gi'd, bevatte, waren de inbrekers in hun Iwerk gestoord. Voorts is uit het onderzoek gebleken, dat een heler, die reeds in voorarrest te Utrecht zat, ook betrokken is geweest bij de oyerval te Bunnik. Bij de inbra ken is totaal voor een bedrag van duizenden aan geld en goederen ontvreemd, waarvan nog een deel kon worden achterhaald. Atd. Schouwen-Duiveland C.B.T.B. Jaarvergadering in Ned. Herv. Ver.-gebouw te Bruinisse Ingezonden mededeling Canada acht de situatie in de Pacific zeer ernstig Canadese ministers hebben bet Ca* nadese Lagerhuis meegedeeld, dat da niet uitgelokte aanval in Korea een zeer ernstige situatie heeft ge schapen, die zou kunnen noodzaken tot een Wijziging in Canada's mili taire plannen. Volgens Brooke Claxttofa, de minis ter van defensie, zou de Maandag aangenomen b'egrotifmg van 425 mil- ltoen dollar „een peuiesch.il'' zijln vergeleken bij1 hetgeen men tém (koste zou moeten leggen, ijndiem, een grote oorlog uitbrak. L. B. Pea- son, minister van buitenlandse Za ken, verklaarde, dat de regering zich bewust is van het belang van verdedigingsmaatregelen in de Stille Oceaan, doch voegde er aan toe, dat enkele vooraanstaande laladen. de V.S., Engeland en India, te kennen hadden gegeven, dat Zij' op1 dilt ogen blik niet bereid zijln deel te nemen aan een algemeen collectief vei- lighieidsstelsel in de Stille Oceaan. Uitstel indiening aangifte biljet inkomsten- en vermogensbelasting In de loop van de maanid Juni' Zijn door de meeste inspecties der belastingen de aangiftebiljetten in komstenbelasting 1949 en vermo gensbelasting 1950 (model B) aan de belastingplichtigen toegezonden. D,oor bijzondere omstandigheden kon de „Belastinggids 1950 bijl de aangiften voor het vermogensbelas- tingjaar 1950 en het inkomstemibelas» tingjaar 1949" niet voor 27 Juni 1950 verschijnen. 1 Aangezien vele belastingplichtigen van deze gi,ds gebruik plegen te maken Voor de aangifte van de Waarde en de opbrengst van huin effectenbezit heeft de minister van financiën bepaald, dat de termïjp. van inlevering vafli bedoelde aan giftebiljetten voorzover deze in de maand Juni 1950 zijn uitgereikt geacht wordt eerst pp 31 Juli 1950 te sluiten. Administrateur knoeide met waferschapsgelden In Zevenbergen Zljlh malversaties bijl een waterschap ontdekt, waarbij ongeveer f80,000 zlljh gemoeid. In verband daarmee bevindt Zich do administrateur van dit waterschap. J. do L„ i'n arrest. H1JI hooft zichzelf blij! do politie gomold en wel te Rotterdam, toen hij' daar op familie bezoek was. Do L. wist dat er een oontróio van zljjni boeken word gehouden en vermoedde derhalve, dat Zljin vorkeerde handellngdn. aen het l'ldht zouden kom on. Hij.' gaf er blijkbaar do voorkeur aan 2loh 1/n Rotterdam blji de politie to mel den. Dezo heeft hom evenwel laten overbrengen naar Zevenborgen, waar het vordoro onderzoek! in han den der Rijikspolltlo is. In hot Marlne-oploldingskam'p nabij! Hilversum is gisteren een ge val van nekkramp geconstateerd. In verband daarmede zal het kamp voorlopig een week onder quarajir taiue worden gesteld. In één kolom... de wereld om Ter gelegenheid van de vijftig ste verjaardag van het Nederlandse kortschrift „Groote" zal burgemees ter. d'Ailly op Zaterdag 1 Juli een gedenksteen onthulleU in de gevel ivan 't pand Kalverstr. 43, A'rdatn, t geboortehuis van A. B. Groote. de ontwerper van dit naar hem ge- nloemde systeem. Te Amsterdam is op 64-jarige leeftijid overleden mevrouw J. RLe- mens-Reurslag, redactrice van het •tijdschrift „Het Kind" en schrijfster van tal van kinderboeken. In de .omgeving van Breda werden de laatste tijfel herhaaldelijk inbraken gepleegd in landhuizen. Het heeft lang geduurd voordat de- po litie de daders heeft kunnen arres teren. Thans zitben zij1 echter achter Slot 'en grendel. Het zijd de 26-jarige L. van B. en de 23-jarige T. S„ bei den uit Breda. Zij' bekenden 16 inbraken te hebben gepleegd. De nieuwe Britse straaljager „P r1081" heeft de afstand Londen -Brussel (215 nüijfl) in 25 minuten af gelegd. Naar men meent was de gemiddelde snelheid meer [dan 800 km. per uur. Het toestel zal voor de luchtvaarttentoonstelling in Brus sel blijven. De officier van justitie bij! de Leeuwarder Rechtbank heeft ap'pél aangetekend van het vrijsprekend Vonnis in de zaak tegen P. de Bever te Drachten, voorzitter van de Bond van Mobllisatie-iinval iedefti. De politie in Breda heeft een Zekere J. B. uit Roosendaal gearres teerd, die niet minder dan 40 Mbrat- ken in Wiest-Bra'b'ant heeft gepleegd. Alles was van de gading van B. scheermesjes, sigaren, zaklantaarns 'en zelfs spaarpotten vatn kinderen. Een vliegtuig heeft gemeld, vlptten ontdekt te hebben met over levenden vain het superfort, dat Donderdag op weg van Okinawa naar Gjoeam Js verongelukt. Zes loverlevenden Zijfn door eetn schip •opgepikt. Zijl zijn ongedeerd. Vanuit de lucht zljin nog drie overlevenden op een vlot waargenomen. Daar do bemanning, zoals gemeld, uit elf koppen bestond, wordem mtog twee inzittenden vormiist. - Een Italiaanse chirurg heeft •een naald verwijderd uit hot hart van oen zevenjarig meisje, dat enige •tljld geloden iclozo naald hald' Inge slikt. Do chirurg vertïfouwt het meisje in levon te kunnen houden. Etxn Inbreker is b-linmemgediyyv- 'gon in Malb'ourough House, hot Londens verblijf van koningin Mary 'On hoeft een intemdante. die hom verrasta, gewtond. Do inbreker word gevat. Do Bosjosmonnon-bövolklfng in ZultwestrAfrIkaN ton getale van 0 7000, Is aan het uitsterven. Do ad ministrateur vnn Zuid west-Afrika, kol. I. P. Hoogonhout, heeft een Commissie benoemd om to onder zoeken, wat hiertegen kan wordetn gedaan. To Los Angeles hebben artsen een windbuksprojectiel uit het hart van een knaap verwijderd. Ee/ni speelgenoot had de buks afgescho ren. Maandagmiddag hield de afdeling Schouwen-lDuiveland van de Chr. Boeren- en Tuindersbond haar jaar vergadering in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw te Bruinisse. Deze vergadering wérd geleid, door de voorzitter, de heer A. M. den Baar uit Zierikzee, die een gedeelte voor las uit Deuterondmium 28 en voor ging in gebed. In zijn openingsiwoord gewaagde spreker van de rijke zegen, die het jaar 1949 had gekenmerkt. Ook 1950 belooft wat de stand der ge- twassen betreft weer een goed jaar te zullen zijn. De financiële verslagen, die ieder lid gestencild had thuis gekregen, worden zonder opmerkingen en zon- der hoofdelijke stemming goedge keurd. Besloten wordt de leden een t/a pet. provisie toe te kennen over de aan- en verkopen bij de Coö(p(. Aankoop vereniging. De omzet van de vereniging is in 1949 belangrijk toegenomen. De verschillende cur sussen, die jaarlijks gegeven wbr- den kosten nogal wat geld, van daar dat men het eerst ingeno men standpunt om geen subsidies aan de gemeenten te vragen heeft losgelaten, tterwljl men o.ok het lesgeld heeft verhoogd. Thans vol gen de verschillende verkiezingen. Als bestuurslid zijn aftredend ide heren Jph. van der Sluis, Bruinisse Friesland gaat polder van 200 h.a. indijken Nieuw land uit water Benoorden Ajnjum ligt ohgeveer ,200 ha. nieuw verworven land, eigendom van de waterschappen de Anjumer en Lieossenserpplder en de contributie zeedijken Oosbdopr Thans is een plan opgema akt voor da indijking van deze aanwas en voor de indijking van de oinjgeveer 140 ha. land. dat reeds door een zomierkade wordt beschermd. De kosten van het gehele plan bedragen circa 1.847.000 gulden. De cultuurtechnische dienst heeft een subsidie toegezegd van 75 procent. Die resterende kosten komen voor rekening van bedde gedoemde war terschappen. Door de indijking zal' aan heit onderhoud van de aanwassen "een einde komen. De hogere opbrengst der beweiding wiordt geschat op circa 58.000 gulden. Indijking is ook van betékenis voor een betere be scherming van de zeedijk van dé Anjumer en Lieossenserpolder, die, Zou de zomerdijk niet tot stand komen, t.z.t. verhoogd zp;u moeten Worden. Ook het bestuur van het water schap „Het Noorden" in Oostdonge- radeel wil overgaan tot uitbTeiding van haar gebied door indijking vafa een gedeelte kwelder, 'die reeds met een drietal tot het waterschap be horende percelen kadastraal is sa mengevoegd tot een inieuw perceel. De oppervlakte van dit laatste nieuw in te dijken gebied bedraagt 109 ha. en C. van der Bijl, Duivenfdijtóe. De heer Joh. van der Sluis stelt zidi in verband met zijn hoge leeftijid niet meer herkiesbaar. In zijn plaats wordt gekozen ide heer M. van der Sluis. De heer C. J. van der Bijl wordt herkozen. Als bestuurs lid van de Aankoopver. wordt bij acclamatie herkozen de heer L. D. Padmos, Zierikzee en als lid van de Provinciale Commissie Ide heer A. M. den Boer, Zierikzee. Als lid van de financiële oommissie wOrdt ten slotte benoemd de heer J. G. Priemus. Bezoek Proefbedrijf „Scheldemonden" De voorzitter brengt dank aan de heer van der Sluis, die zo vele jaren zijn plaats in het bestuur o|p waardige wijze heeft vervuld. Op voorstel van de heer Dalebout Wordt de heer van der Sluis toit ere-bestuurslid benoemd. Bij de rondvraag wondt aan het bestuur hulde gebracht voor het feit dat thans op Bruinisse verga derd wndit, waardoor oen bezoek aan het proefbedrijf „Scheldemon den" kan worden gebracht. Gespro- ken wlordt om het bezoek aan Ide Prov. vergaderingen te stimuleren, terwijl ook de aandelen „Stro-collu- losefabriek" op het tapijt Worden gebracht. De voorzitter neemt de gelegenheid te baat om de heer M. den Boer uit Haamstede, die even eens ter vergadering aanwtezig is, te feliciteren met zijn verkiezing tot lid van ide Prov. Staten. Nadat de heer den Boer hierop heeftt ge antwoord, sluit de heer Wi. van Hoeve uit Sirjansland ide vergade ring met dankzegging. Hierna begaf men zich naar het proefbedrijf „Scheldemonden", Waar de verschillende gewassen zeer de aandacht trokken. Op de stand dezer geWassen ko men wij nog nader terug. Ingezonden mededeling U ault '0 morgens „kiplekker" uit bod springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVBRPILLETJES om die liter gal oO te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpllletjes. RADIOPROGRAMMA Woensdag 28 Juni HILVERSUM I. 402 M. 7 nieuws. 7.15 gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8 nieuws en weerberichten. 8.15 gram. 9 voor de zieken. 9.30 waterstanden. 9.35 gram. 10.30 morgendienst 11 alt viool en piano. 11.25 lichte muziek. 12 gram. 12.30 mededelingen. 12.33 trio. 1 nieuws. 1.15 sextet. 1.45 gram. 2 reportage. 3 koor, orkest en solist 3.40 gram. 4.15 voor de jeugd. 5 ka merorkest en soliste. 5.45 regerings uitzending. 6 fanfarecorps. 6.30 lichte muziek. 7 nieuws en weerbe richten. 7.15 voordracht 7.30 gram. 7.40 radiokrant 8 nieuws. 8.05 gram. 8.15 Residentie-orkest, koor en so listen. (8.50 „Vacantielectuur"; 9.10 -9.20 gram.). 10.10 theaterkoor. 10.40 gram. 10.45 avondoverdenking. 11 nieuws. 11.15-12 gram. HILVERSUM II. 298 M- 7 nieuws. 7.15 gymn. 7.30 gram. 8 nieuws en weerberichten. 8.18 or gelspel. 8.50 voor de vrouw. 9 gram. 10 „Kinderen en mensen", causerie. 10.05 morgenwijding. 10.20 voor de vrouw. 11 gram. 12 dansmuziek. 12.30 mededelingen. 12.33 voor het, platteland. 12.38 gram. 12.55 kalen der. 1 nieuws. 1.15 orgel en dubbel- kwartet. 1.50 gram. 2 „Gesproken portret". 2.15 gram. 3 kinderkoor. 3.20 voor de jeugd. 4.30 voor de zieken. 6 voor de jeugd. 5.30 gram. 6 nieuws. 8.15 varia. 6.20 actualitei ten of gram. 6.30 voor de strijd krachten. 7 parlementair overzicht. 7.15 zang. 7.30 voor de jeugd. 8 nieuws. 8.05 politiek commentaar. 8.15 Metropole-orkest. 9 „De buiten gewone baby", hoorspel. 9.50 kwar tet. 10.10 populair wetenschappe lijke causerie. 10.25 symphoniecon- cert. 11 nieuws. 11.15-12 gram. Tweede eeuwfeest Firma J. en A. C. van Rossem te Rotterdam De tabaksindustrie van Ide firma J. en A. C. van Rossem; bestaat op 30 Juni as. tweehonderd jaar. Het Was in het voorjaar van 1750, dat in een panld pfpi die Hoogstraat te Rotterdam, drie huizen van de Stadhuissteeg af, Aldriaan van Ros sem, een jongeman van nauwelijks 20 jaar, zijn intrek nam' met het voornemen er een tabaksindustrie te drijven. Na het bescheiden begin volgde ©en voorspoedige ontwikke ling. Aanvankelijk Werd er nogal eens verhuisd, tot ten slotte op de Grote Markt do firma tot 1903 hokvast bleef. In dat jaar nl. verhuisde zij naar de Nieuwe Haven, waar de fabriek reeds lange tijid draalde. iRooktabak en pruimtabak waren voornamelijk de producten. Om streeks de eeuwwisseling ontstond een uitbreiding idoor het overne men van enige bedrijven, Zoals dat van C. W. Rijnbende en Zoon in 1890, later nog gevolgd idoor dat van Gebr. Zwartendijk in 1922. Aan de NieuWe Haven werden regelma tig belendende panden bij het be drijf getrokken, zodat het gebouw in 1940 ongeveer vier maal zogrpot Was als in 1903. Ook in het aantal tewerkgeslfel- den kwam de grootte van het be drijf tot uitdrukking. Van om streeks 50 in 1903 breidide zioh idlift namelijk uit tot meer dan 200 in 1040. In Mei 1940 werd het be drijf Wel zwaar getroffen. Van de kantoren, fabrieken en voorraden Was nagenoeg niets over en ook de gehele administratie en het uit gebreide archief van 1750 af gin gen verloren. Gelukkig had (de stadsarchivaris idr. E. Wiersum u/it dit laatste verschillende gegéviens overgenomen. Binnen een maand had men reeds •weer de beschikking gekregen over de vroegere fabriek van Van B^r- kel's Patent, die sindsdien werd uitgebouwd. Het tweede eeuwfeest zal op 30 Juni met een recöpltie Worden herdacht. Tegelijkertijd wordt dan gevierd het 40-jarig ju bileum als firmant van de heer L. van der Pol, alsmede die inge- bruikneming van het nieutwe pand. FEUILLETON Die middag liep Theo, nadat hij zijn sober twaalf-uurtje gebruikt had, de „Openbare Leeszaal" bin nen, waar hij iets in do afdeling „statistieken" wilde nakijken. Toen hij hiermee klaar was, schaarde hij zich ook aan de leestafel, zonder animo voor enig speciaal nummer; maar toevallig lag „Eigen Huls cn Hof" zó voor hom, dat zijn oog wel vallen moest op de rubriek advcr- tontles: Aangeboden en Gevraagde Betrekkingen'. Vacantiebezlghoden. Betalondo logó'6. Voor zover hij gewaar werd,, ver langde niemand een „onbotalendo logé". Och, neen, waarom ook; het was immers geen philanthropiel Nog even keek hij in „Onze Taal" en toen kreeg hij inoens een inval, zodat hij onwillekeurig voor zich hoen glimlachen moest en tot zich- zelvon zeis „Ja, voor de aardigheid zal ik dat eens proberen." In het volgend nummer van „Eigen Huls en Hof" verscheen do advertentie: „Ex-student zoekt korte tijd lo gies; biedt, in ruil, dagelijks ge bruik van zijspan-motorfiets. Brie ven nobureau van dit blad." Hij verwachtte niet, dat hij met antwoorden overstroomd zou wor den, maar toch zag hij vol verlan gen uit, naar soms een enkele aan vraag! Het zou voor het eerst zijn, sinds z(jn vader geruïneerd was, dat hij weer eens contact met de buiten wereld kreeg. Hij had gemeend, dat hij daar volkomen buiten kon in het vreugdeloos bestaan, dat hij een maal had aanvaard. Maar nu ging hij toch met belangstelling uitkij ken naar de post. Verscheidene dagen verliepen, maar er kwam nietsl Daar hij, van nature, nl niet optimistisch gezind praatte hij zich nu ook in, dat hij het eigenlijk wel geweten kon hob- bon. Maar, op een middag, toon h(j thuiskwam, vond hij een brief op zijn kamer liggen. Ja, zo waar, hot was een antwoord op zijn advcr- tontl,, die hom doorgestuurd was door do administratie van hot tijd schrift. Wat zouden ze op zijn kantoor versteld gestaan hebben, als ze do opgewondenheid haddon gezien, waarmede hij de brief openscheurde. Hij werd over het geheel beschouwd door z(Jn collega's als iemand, wien eigenlijk nllle aandoeningen vroemd waren; behalve, dat hij zich af en toe eens boos kon maken over een tekortkoming van de jongste klerk af een nalatigheid van de telefo niste. „Pastorie X. Het Gooi. Geachte Heer, We merkten uw advertentie op in het weeknummer van „Eigen Huis en Hof" en zouden gaarne nadere bijzonderheden' van u to weten komen. Het is hier oen heerlijke streek met goede wegen en in oen op wekkende lucht. Gedurende welk deel van de maand Augustus ook zouden w(j een logé kunnen heb ben; en de motorfiets zou in een ruime schuur kunnen gestald wor den. De passagiers, die graag eens zouden gebruik maken van uw zijspan zijn: vader de dominó van de gemeente alhier, en m(Jn zusje Frederiek, die pas ern stig ziek is geweest en nu veel in de lucht moet zijn, zonder dat zij zich hoeft te vermoeien. Wij kunnon u goen weelderig logies bieden, maar een frisse ka mer, met een ruim uitzicht en een voudige, maar gezonde kost. Na beleefde groeten, Hoogachtend, Mario E. Warren." (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1950 | | pagina 2