De R.T.M. in het felle licht der critiek Gemeenteraad Zierikzee Hagel richtte rondom Ossendrecht enorme schade aan Al zou de onderste steen boven staan Verbetering Karnemelksvaart. Doorstroomapparaten voor de huizen aan 't Slabberswerf. Inzake industrie komt rapport De Eaad ia voor behoud der Godskamers. (Slot) Conform het advies van de Land- bouwcommissie stellen B. en W. voor aan M. Uyl het perceel gewon nen grond rond en by de Ronde Weel voor de tijd van 1 jaar in pacht te geven, onder voorwaarde dat het perceel grond wordt onder houden en voorzien van voldoende afrastering. Nadat wethouder den Boer op een vraag van de heer Catshoek heeft medegedeeld, dat dhr. Uvjl (onderpachter) met de voorwaarden accoord gaat, verenigt da Raad zich z..h.s. met het voor stel. Ook keurt de Raad goed dat C. Berrevoets de grasetting van de Hoeveweg voor 1 jaar in pacht krijgt, op voorwaarde: le. dat hij het terrein schoonhoudt van distels, vuil enz. en 2e. dat aan de Zuidkant van de Hoeveweg geen geiten of ander vee wordt geplaatst in ver band met de beplanting aan die wegzijde. De voorzitter merkt nog op dat nu de delegatie goedgekeurd is, dergelijke transacties voortaan door B. en W. kunnen geschieden. Bijzondere rooilijn heren Nieuwenhuijsen en Over- bosch wordt er nog over gesproken dat sommige bewoners van de Blok- weg zelf een tegelpad naar de straat hebben doen aanleggen, weshalve B. en W. hun voorstel aanvullen met de clausule dat zy, die een tegelpad uit eigen middelen hebben betaald, een tegemoetkoming hiervoor krij gen, niet hoger dan voor ieder de zer twee tegelpaden wordt uitge trokken. Een ontwerp slotwtfziglng begro ting 1949 en bybegrotingen wordt z.h.s. goedgekeurd. Bij het voorstel tot vaststelling van de 2e wijziging begroting 1950 en wijziging bijbegrotingen, merkt de heer Groenendijk op, dat G.S. aanmerking maakten op do post „Straatverlichting". Spr. hoopt dat er deze winter weer geen „verduis tering" op straat zal zijn. De voor zitter antwoordt dat hiervoor geen vrees behoeft te bestaan. Ook deze wijziging ontmoet geen bezwaar. Hierna komt de rondvraag aan de orde, die onverwachts veel stof blijkt op te leveren. De heer Dan komt aan de orde een voor- Zuidzijde van de Nieuwe Haven stel van B .en W. tot vaststelling Goudzwaard vraagt hoe lang de van een bijzondere achtergevelrooi- (Westhavendijkgedeelte) nog voor lijn voor perceel Nieuwe Boogerd- stortplaats van puin zal worden ge- straat C 173. In principe was hiertoe bruikt. De voorzitter antwoordt dat in de vergadering van 15 Mei j.l. be- bij het niet weet, doch een onder- sloten. De heer Catshoek zegt het ZOek zal instellen, vreemd te vinden dat voor één per ceel een bijzondere rooilijn wordt Straten en vloedplanken vastgesteld en zou hot liever voor oen gehelo straat willen doen. *eor, Simmers bespreekt de Weth. Gerritsen antwoordt hierop badhutóarieven en vraagt naar de dat anderen het, indien nodig, ook gezinskaarten2.1. komen de tarie- kunnen aanvragen. Nadat de heer ?en voor grote gezinnen wel wat Goudzwaard nog enige inlichtingen h°°6- Weth. du Croo antwoordt dat heeft verkregen, verklaart de Raad hl de commissie wel over het sehool- zich met het voorstel accoord. baden is gesproken, wat op bezwa- Een, overeenkomstig een schrij- ren stuit en de heer v. d. Doel vult ven van Ged. Staten, voorgestelde oan df de kwestie-gezinskaarten is wijziging in art. 4 der verordening reinigingsrechten, wordt z.h.s. aan- aangehouden. Verder wijst de heer Simmers nogmaals op de treurige meente. vaard, evenals een wijziging van de toestand van de bestrating bij het jaarwedde- en loonregeling der ge- Lmt'e- waar het Ievensgevaarlyk lo- pen en rijden is. Spr. vraagt of met kleine kosten hier verbetering kan Ultbanlng woningen Blokweg komen. De voorzitter sluit zich vol- komen bij deze klacht aan. Weth. Ingekomen is een verzoekschrift Gerritsen zegt dat er jaar voor van de heren Mr. W. Nieuwenhuij- f 1300 verstraat mag worden, wat son en Mr. E. Overbosch, om hun practiscb Jg. Spr. adviseert'dhr. nmnindtm non Ho I .on Co RInLrinrprcT woningen- aan de Lange Blokweg van een behoorlijke uitbaning te willen voorzien. Gehoord de direc teur van de C.D. en de Comm. van Simmers zich tot Ged. Staten te wenden, daar deze over de begro tingen oordelen. De heer Groenen dijk meent dat G.S. by hun bezoek Fabricage, stellen B en W voor te aan Zieiikzee ook wel ge- beslulten: le, tot het in orde bren- zien bebben bQe de toestand 53 De gen van de afrastering van de wo- voorzltter toe dat g en WtZul. ning, bewoond door de heer S. Ocht- len zien wat z(j kunnen doon. Ten. man; 2e. voor alle worungon een herinnert de heer Simmers er dubbel tegelpad met kantstukken te dat bem tadertild beloofd b doen aanbrengen en 3e. voor aUe dat'aan de vloed lanken aan de womngen eenvoudige, passende draaihekken van hout te doen aan brengen. Oude Haven Z.Z; aandacht zou wor den geschonken. Niettemin is de toestand nog zoals zij was .hoewel t vueaveuiut xiuk auchö k-ij was iiiucwu Hierover ontstaat enige discussie. euvrf me, een kIeinigbeid te Op een vraag van de heer Goud- verbel ia. De v00rzitter zal de vn.oorrl nrt+mnnrrlr Ho noor 1 -rnnnon_ zwaard antwoordt de heer Groenen- ef aals wijzen. dijk dat het hek met in het bestek tw„ was opgenomen. Weth. Gerritsen De heer van Duin vestigt de aan dacht op de putten in de Lange No- - uttGiii, uy uc yuiicit jji u.o jjaiigc jliv- ïï1* a"..dttJ" .1°?L™. belstraat en aan het einde van nister uit het eerste bestek is ge- z j. Vrije en zegt dat er in vele kei- stek is geschrapt moeten worden uit ders van buizen de Biokweg nog financiële overwegingen. De Karnemelksvaart water staat. Weth. Gerritsen beves tigt dit laatste, doch deelt mede dat aan de C.D. reeds is opgedragen dit Voorts zou spr. zo spoedig moge- jji orde te laten brengen. Vermoe- lijk een beslissing genomen willen delijk wacht de aannemer met af zien inzake een groot gedeelte van werken tot de laatste termijn betaald de Karnemelksvaart, waar de be- iSi De heer Hoek zegt nog dat ook woners niet in huizen kunnen ko- 0p de Karnemelksvaart in vele kei- men wegens de vele modder en rom- ders grondwater staat. De voorzitter mei. Daar het hier openbare weg Zegt in een en- ander onderzoek toe. betreft, moet er apart in voorzien worden. Puin strooien zou volgens Hulzen Slabberswerf spr. dtS toestand al veel verbeteren. Do heer Linders ontraadt dit laaste De heer Groenendijk informeert en zou ineens een afdoende vorbete- naar de reparaties aan do huizen ring tot stand willen gebracht zien aan het Slabberswerf en de kosten door b.v. tegelaanlog bij do voor- daarvan. Weth. Gerritsen geeft hier- deuron. De heer Simmers sluit zich over uitvoerige inlichtingen, waar- hierbij aan en zou er voortaan by uit biykt dat de trekschakelaars huizenbouw rekening mode willen zijn aangebracht, doch stankafslul- gehouden zien, dat de huizen be- ters nog niet te bekomen zijn. In hoorlijke toegangen hebben. Weth. de gemeentewoningen zijn douche- Gerritsen merkt op dat de be- cellen, waarvan sommige echter nis grotlng krap ls en ziet als enige aardappelbewaarplaats worden ge- vluggo oplossing puin storten. De bruikt. Voor gobruik zijn echter heer Hoek adviseert in dat geval doorstroomapparaten nodig, welke er met een wals over heen te laten de bewoners niet voor eigen relco- gaan. Weth. Gerritsen, de heer Groe- ning kunnen laten aanbrengen. Vol- nondljk en de voorzitter zouden het gens berekening van de directeur uiteindelijk aan de C.D. willen over- van de gasfabriek komen deze op laten, mits maar spoedig verbetorlng f 200 per woning en gaan zij 10 komt. De hoer Catshoek zou heggen jaren mee. Spreker zou daarom Voor afscheiding, oen tegelpad naar voor willen stellon do bewoners 50 de voordeuren en hekken aange- cent per week te laten betnlon als bracht willen zien. No nog enige ge- zij zo'n apparaat wensen, zodat dan - dachtenwissellng wordt een voor- in 10 jaar die som bereikt is. Na stol-Gerrltson, overgenomen door B. enige bespreking gaat de Raad hier- on W., z.h.s. aanvaard, om de C.D. mede accoord. opdracht te geven tot spoedig ver- Do heer Groenendijk informeert beteren van do Karnemelksvaart op^ verder nog.*éens naar het commlsslo- do meest economische on practische bezoek aan hot Slabberswerf, wqt, wijze. aldus Weth. Gerritsen, zal geschie- Inzake het verzoekschrift van de den door Fabricage plus do voor zitter van de Woonruimtecommis sie. Dan vraagt de heer Groenendijk nog aandacht voor de Wandeling, waar het plantsoen bij de Achter weg veel van de jeugd te lijden heeft en voor het trottoir aan de zijkant van de Grachtweg, waar de voetballende jeugd vaak stenen uit breekt. De voorzitter zal beide za ken in B. en W. bespreken. De Poorteredagen De heer Brouwer vraagt naar de overdracht van het sportpark, waar op Weth. du Croo antwoordt dat de commissie hierover spoedig zal ver gaderen. Verder vraagt de heer Brouwer of tijdens do Poortersda- gen tentjes e.d. rond het Havenpark mogen worden geplaatst on of die vrijgesteld kunnen worden van pre cariorechten en stedelijke belasting. Verder zou het comité gratis affi ches willen laten aanplakken. De voorzitter antwoordt dat dit laatste van de gemeente kan uitgaan, doch dat hij het eerste zal bekijken. Weth. den Boer zegt te hopen dat het Ha venpark die dagen niet te veel te lijden zal hebben als daar tentjes staan. De heer van Leeuwen informeert hoe het met het zwembad „Het Stel letje" gesteld is. De voorzitter ant woordt dat er weer gezwommen schijnt te worden en. Weth. du Croo dat de contributie geïnd is. Dhr. Catshoek bespreekt de nieuwe woningen in het Beddeweeg, waar achter geen afheiningen meer zijn. Spr. vraagt of dat zo zal blijven. De heer Goudzwaard meent dat hier te voren voor dient te worden ge zorgd en de heer Brouwer is van oordeel dat de gemeente dit niet be hoeft te doen. De heer Hoek wijst er op dat achter de huizen op de Karnemelksvaart totaal geen af scheiding is en vraagt hoe daarin kan worden voorzien. De voorzitter antwoordt de heer Hoek dat dit uni form moet geschieden in overleg met de C.D. Voorts vraagt de heer Hoek naar het schoolgebouw in de Nieuwe Boogerdstraat. Hierop ant woordt Weth. den Boer dat Ged. Staten aan een vereenvoudigd plan zullen medewerken en dat de^e zaak urgent is verklaard. Het veer Anna Jacoba-Zijpe Dan bespreekt de heer Hoek nog het krantenbericht inzake het be zoek van meer dan 1000 vrouwen aan Zierikzee, die moeilijkheden met het overzetten door de R.T.M. hadden gehad. In het belang van het vreemdelingenverkeer acht spr. normale overtocht op Zijpp. nood zakelijk. De R.T.M. zou in ciaze op de vingers getikt moeten worden, zegt spr. De heer v. d. Doel herinnert er aan hoe het met de Eeuwfeesten ging en hoe de R.T.M. het vreem delingenverkeer torpedeert. Ook nu weer was er tevoren afspraak ge maakt, doch desondanks liep het weer fout. De heer Brouwer sluit zich by de vorige sprekers aan en vraagt hoe lang de concessie der R.T.M. nog loopt. In het door dhr. Hoek besproken geval had de R.T.M. er een boot bij moeten nemen. Spr. wil de veerkwestie wel eens in Prov. Staten ter sprake brengen-, maar wil tevens een protest indienen waar het behoort. In belang van stad en eiland zou of Zierikzee alleen of in samenwerking met de andere ge meenten een actie moeten voeren. De heer Hoek meent gehoord te heb ben, dat Ged. Staten besprekingen over het veer hebben gevoerd. De heer Groenendijk zegt informaties ingewonnen te hebben en deelt me de dat er extra-trams waren om de mensen naar Zierikzee te brengen, maar dat niet allen daarvan gebruik wilden maken en persé per bus naar Zierikzee wilden. Felle critiek Weth. Gerritsen geeft hierop in krasse bewoordingen zijn oordeel over de R.T.M. te kennen* aan wie het z.i. te wijten is dat de verbin ding zo Biecht is, o.m. daar zij een boot met koplading heeft tegenge houden en de belangen van 't eiland aan de hare opoffert. De Raad mag zich hierbij z.i. niet neerleggen en moot en bloc naar het Dop. van Waterstaat gaan om verbetering te verkrijgen. De hoer Simmers vor- klaart, mode in het belang vnn de middenstand, gaarne mode te zul len gaan. De heren Hoek en Brou wer dringen op gezamenlijke actie aan, waarop Weth. Gerritsen op merkt dat de buitengemeenten zich or niet veel voor interesseren, daar h.i. Zierikzee er het meeste belang bij heeft. De heer v. d. Doel zegt het ook verkeerd te achten dat allo burgemeesters van het eiland vrij- kanrtjes krijgen. De heer Brouwer vindt dat als do andero gemeenten niet willen meedoen, Zierikzee hot alleen moet doen en zie)} zowel tot de minister als tot Ged. Staten moet vronden. Tuinbouw en vruchtenteelt zwaar getroffen Naar eerst thans vernomen wordt is door de hevige slaghagel welke vorige week o.m. Ossendrecht heeft geteisterd, zeer veel schade aange richt, Het noodweer heeft het zwaarst gewoed over een strook van 800 m. breedte en ongeveer 4 km. lengte, lopende van de Schelde- grensscheiding over Calfven in de richting Jagersrust. Aan land- en tuinbouwgewassen in deze strook is zeer zware schade toegebracht, terwijl tuinbouw en vruchtenteelt op enige bedrijven to taal zijn vernield. B(j de vruchten teelt doet zich nog de omstandig heid voor dat ook het nieuwe zg. vruchtenhout geheel vernield is zo dat ook voor het volgend jaar geen of slechts zeer geringe opbrengst kan worden verwacht. De gewassen in de schadestrook geven een troos teloze aanblik. Ofschoon de schade nog niet precies is te noemen wordt deze thans globaal geschat op 250- Industrleterreln en Godskamers De heer Hoek vraagt vervolgens of er hier nog een commissie is die tracht industrie in Zierikzee te krij gen en zo niet of die er dan komen kan. De voorzitter antwoordt dat die er geweest is, doch dat B. en W. eerst het rapport van de E.T.I. af wachten. Weth. Gerritsen bespreekt enige afgesprongen onderhandelin gen eni wyst er op dat niet alleen de gemeente eisen kan stellen. Ter rein is er wel, maar de gemeente kan geen uitgaven doen zonder dat er vraag is. De voorzitter zegt dat B. en W. in deze steeds diligent zijn. Weth. Gerritsen verklaart ten slotte gaarne een uitspraak van de Raad te willen horen inzake het be houd van de „Godskamers". Er zijn n.l. onderhandelingen gevoerd tus sen de gemeente en de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente over aankoop ervan, doch alvorens die voortgezet worden, zou spr. gaarne het oordeel van de Raad vernemen. De heer Groenendijk zegt behoud ervan als monument wel op prijs te stellen. De heer van Duin zou de huisjes willen laten opknappen en ter be zichtiging opengesteld willen zien. De heer Brouwer zegt ze wel behou den te willen zien, doch zou er niet te veel kosten voor willen doen ma ken. Weth. Gerritsen zou al of niet aankoop aan B. en W. willen over laten, die t.z.t met een voorstel bij de Raad kunnen komen. De heer Catshoek zegt geen prijs op behoud te stellen, ook niet om er vreemde lingen heen te leiden. Als er andere huizen voor in de plaats komen, kunnen, de gevelstenen daarin wor den gemetseld. De heer van Duin merkt nog op dat de huisjes op de monumentenlijst staan. Als de voor zitter vraagt welke raadsleden op behoud prys stellen, blyken 10 zulks te doen en 3 (de heren Catshoek, Hoek en Linders) niet. B. en W. zullen nu nader hun houding be palen. Niets meer aan de orde zijnde volgt hierna sluiting der vergade ring. 300 duizend gulden. En daar men vrijwel niet tegen hagelschade ver zekerd is, betekent dit voor de be trokkenen een grote ramp. De mees te schade is toegebracht aan de bie ten, mais, aardappelen, tarwe, rog ge, herst, haver, koolzaad, Blauw maanzaad, bonen, erwten, papaver, uien, tuinbouwgewassen en boom gaard. Van de komende weersomstandig heden zal het nog grotendeels af hangen of de minder zwaar getrof fen gewassen zich nog goed zullen herstellen. Ongeveer 30 land- en tuinbouwers uit Ossendrecht zijn hiermee ernstig gedupeerd. Door het gemeentebe stuur zijn inmiddels stappen gedaan bij de verschillende instanties om voor de getroffenen schadevergoe ding to krijgen. Roodslaarlenkolonie in kerk In de nieuw gebouwde kerk van Veulen heerst een opgewekte bouwactiviteit. Niet minder dan acht roodstaartenpaartjes hebben er aan de balken nesten gebouwd en hun gezang wedijvert in wel luidendheid' met dat van de zan gers, die bij de diensten op het koor plaats nemen. De vogels schijnen overigens wel aan te voelen, welke plaats zij uitver koren hebben: zij nemen een op merkelijke properheid in acht, waardoor er van hun verblijf weinig hinder wordt ondervon den. Aengiftebiljet Een Burgher onser Stad Kreeg 't Aengiftebiljet je; 't Lag op de Voordeurmat Dat fel gehaet Pamfletje. Ofschoon hij vlot hanteert De Griffel met het Leijtje, Stond hij, hoe seer geleerd, Toen voor een vies Karweijtje. Vanaf het eerste Uur Dat hij het Vod sag sweeven, Had hij nóch Rust nóch Duur; 't Vergalde hem het Leeven. Het sarde hem schier dood; Het spoockte door sijn Droomen. Totdat hij cloek besloot: „Daar sal een Eijnd aen koomen". Wie telt der Uuren Tal; Wie sal het nae gaen meeten, Hoe hij op het Gheval Geswoegd heeft en gesweeten. Ellende met suur Bier Heeft hij er om geleeden; Hij heeft met dat Vampier Geworsteld en gestreeden. 't Dient tot sijn Eer gesegd, In 't Eijnde mocht hij slaagen. Hoe hij 't heeft aangelegd Daer moet Ghy niet naer vraagen, Cortom, het werd volbragt; Hy kan het Stuck gaen posten. En wat hem thans nog wagt Is 't Briefje met de Costen. POORTER. RADIOPROGRAMMA Dinsdag 27 Juni. HILVERSUM I. 402 M. 7 nieuws. 7.15 gram. 7.45 morgen gebed en kalender. 8 nieuws en y weerberichten. 8.15 gram. 9.30 wa terstanden. 9.35 „Lichtbaken". 10 voor de kinderen. 10.15 gram. 11 voor de vrouw. 11.30 radio-philhar- monisch orkest en solist. 11.50 gods dienstige causerie. 12 Angelus. 12.03 gram. 12.30 mededelingen. 12.33 gram. 12.55 zonnewyzer. 1 nieuws. I.20 lunchconcert. 1.40 zang en piano. 2 „Ja, zo was 't.klank beeld. 3 koperkwartet. 3.35 kamer orkest. 4 voor de zieken. 4.30 zieken- lof. 5 voor de jeugd. 5.14 idem. 5.45 amusementsorkest. 0.20 sportpraatje. 6.30 R.V.U. 7 nieuws. 7.15 actuali teiten. 7.25 „Dit is leven". 7.50 lichte muziek. 8 nieuws. 8.05 Do gewone man. 8.12 omroeporkest en solist, (in de pauze: actualiteiten). 9.25 strijkkwartet en altviool. 10.15 or gelconcert. 10.40 godsdienstige cau serie en avondgebed. 12 nieuws. II.15-12 populair concert. HILVERSUM II. 298 M. 7 nieuws. 7.15 gymn. 7.30 gram. 7.50 dagopening. 8 nieuws en weerbe richten. 8.16 gram. 8.65 voor do Js vrouw. 9 gram. 10 morgenwijding. 10.15 gram. 10.60 voor de kinderen. 11 sopraan en piano. 11.30 voor de zieken. 12 semi-klassieke muziek. 12.30 mededelingen. 12.33 voor het platteland. 12.40 cowboy liedjes. 1 nieuws. 1.15 financieel weekover zicht. 1.25 Metropole-orkest. 2 cau serie over Groningen. 2.15 piano duo. 2.45 gram. 4.30 voor de kin deren. 5.30 pianospel. 5.45 rege ringsuitzending. 6 nieuws. 6.15 re portage. 6.30 voor de strijdkrachten. 7 dansmuziek. 7.30 Brief uit Parijs. 7.35 Mezzo-sopraan en piano. 8 nieuws. 8.05 actualiteiten. 8.15 Pro menade-orkest en soliste. 8.45 „Tien kleine negertjes", hoorspel. 9.45 gram. 10.15 buitenlands weekover zicht. 10.30 kamerkoor en -orkest. 11 nieuws. 11.15-12 gram. Amerikaans vliegtuig geraakie in een onweer 55 personen verloren het leven Zaterdag werd gemeld dat e«n^ vliegtuig van de „North West Air lines" op weg van New York naar Seattle vermist werd. Een grote olievlek en drijvende wrakstukken, die in hètMichigan- meer werden opgemerkt, hebben thans blijkbaar alle twijfel wegge- 'nomen over het lot van het vlieg tuig, dat sedert Zaterdag vr,oeg was verdwenen. De „Northwest Airlines'* unakbn een lijst b'ekend van 55 slacht- offers^ veelal inwoners vam de streek van New York en studenten van de kuststreek van de Stille Oceaan, die met vacantie naar huis keerden. Het toestel had een b'e- jmanning van drie koppen. Het was volledig geladen, waardoor 't waar schijnlijk onmiddellijk gezonken is. Men meent, dat het in Zwaar on weer geraakt is. De wrakstukken werden 20 kin, ten Noordwesten van St. Joseph (Michigan) aangetroffen. Ook dele® van twee lijken, een fragment van een logboek en verschillende de kens met de initialen „N.W." wer- den gevonden. FEUILLETON ,De motorfiets was het enige wat hem nog herinnerde aan zijn „goe de jaren". Het was het laatste ver jaarscadeau van zijn vader geweest. Hoe duidelijk herinnerde hij zich nog, met welk een- illusie hij de ma chine had mogen uitkiezen en hoe hij er opzettelijk een met een zij span had genomen, dat hij vader ook eens zou kunnen laten genie ten van enkele tochtjes. Nu, hij had dan ook heel wat ple zier gehnd van zijn motorfiets, die hem nog nooit in de steek gelaten had. Het merk mocht nu wat ver ouderd zijn, de motor bleef uitste kend dienst doen' en bracht hem iedere dng geregeld van zijn kamers naar zijn werk. Op Zntordagmlddagcn trok hij er wol eens op uit; maar do laatste t(jd had hij dit al niet dikwijls meer ge daan, omdat hl,i zich lichamelijk to moe had gevoeld voor dlo inspan ning. Bovendien, het eind van zo'n tochtje was altijd zo saai; ja, hij kwam op zijn kamers terug; maar een bepaalde thuiskomst kon men het toch niet noemen. Zijn vacantie zou in de tweede helft van Augustus vallen; zijn oor spronkelijk plan was, dat hij in do eersto helft van die maand zou gaan maar dit had hij opgegeven om oen ander ter wille to zijn. Hij telde de weken al, zo vol ver langen 'zag hij uit op deze korte tyd van vrijheid; toen zyn luchtkas teel droevig ineenstortte! Eind Juli kwam hy 's avonds laat van kantoor, toen hy, op zyn ka mer, een brief vond van z(jn stief moeder. Nu schreef mevrouw van Stralen hem nooit anders, dan wan neer zy hem nodig had. Hy zette zich dus al schrap, eer hy de brief opendeed. Het speet haar heel erg; ze kwam hem niet graag met klachten aan over de zorgen, die haar kwelden, maar de doktersrekening van het afgelopen jaar was juist binnenge komen en die was belacheRjk, of liever bedroevend hoog! Als zy had geweten, dat hy zo veel zou ge rekend hebben, om de kinderen door de mazelen heen te helpen, dan had zy zich do weelde wel ont zegd, om zich, by de voorjaars-uit- verkoop, togen heel billijke prys, een wandelpakje aan te schaffen Maar dat gaf nu niet veel moer, want, in ieder geval, moest do re kening voldaan worden: te eniger tyd zouden ze weer do hulp van dokter Bever nodig hebben, en het had er heel voel van, of dit niet eens zo lang meer zou duren, want de kinderen hoestten zó verschrik kelijk, dat er, waarschyniyk, kink hoest uit zou voortkomen. Het was een vreselijke bezoeking, om van zo'n klein traktement te moeten le ven! In de dagen van weelde had zo zich niet kunnen indenken in zo'n toestand. Nog anderhalve bladzydo van do- ze geiyke jeremiades volgden en in een postscriptum stond het bedrag van de doktersrekening, in ronde cyfers genoemd. Waarschyniyk had mevrouw van Stralen er, voor par ticulieren uitgaven, nog wel wat bovenop gelegd. De volgende ochtend, vóór kan- toortyd, werd het bedrag al afge zonden. De begeleidende brief was maar kort; mevrouw van Stralen zou 'm „bokkig" noemen! Theo hoefde nu niet meer de da gen te tellen tot zyn vacantie, want die verviel eenvoudig- Hy zou die nu maar in bed door brengen besloot hy grimmig. Dat was toch nog de rndicaalsto vorm van rustkuur! Ja, een rustkuur! En dat zeker met die melkboer, die voor dag cn dauw belde en dat kleine mormel van daarnaast, dat èl z'n best jank- to en de lulde gramofoon van de buren aan de andere kant, en die radio's, overal om zich heen Neen, dan boging hy zeker nog moord en doodslag! En wat moest hy nu zeggen tegen de buitenwacht, dat hy ineens van zyn vacantie-uit- Btnpje afzag? Dat hy er geen be hoefte oan had? Maar dat was to mal om alleen te lopen! Ze hadden dadciyk op kantoor gezegd: „Nu, als iemand het nodig heeft, don ben jy 't man! Jo kunt wel met de konijntjes door de tralies eten!" Had hy er dan ook maar de mond over gehouden! HU voelde, dot hU steeds zwygzamer zou worden, want al wat een mens van zlchzelven sprak en vertelde, was toch eigen- ïyk maar uit den boze! (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1950 | | pagina 2