„Goed nieuws van Engelse zijde" Prinses Wilhelmina op interkerkelijke voerde het woord jeugdbijeenkomst Helaas wint het witte boord het nog van monteurspak en lasbril GEEN ROZEN ZONDER DOORNEN HET PLAN-SCHUMAN De Franse minister van Buiten landse Zaken, Robert Schuman, heeft op een persconferentie ver teld, dat hijj tot zijn genoegen kon (meedelen, goed nieuws van En gelse zijde t© hebben ontvangen wat het plan tot# samenstelling van de Europese kolen- en staalindus trie aangaat, aldus bericht het Fran se persbureau AFP. In diplomatieke kringen te Lon den nodnyt men aan, dat het ..goe de nieuws" int Engeland bestaat in een door middel van de Britse anv bessado te Praijs gegeven verzeke ring, dat EngeLand geen tegenvoor stellen zal indienen bij de aanvang van de conferentie over het plaji- Schuiman op 20 Juni aanstaande. Het Britse gezichtspunt zou te zij1- ner tijd tijdens de conferentie uit eengezet worden. Publieke opinie ln Engeland gunstig Van Britjse zijde acht men het waarschijnlijk, dat de Britse OEES- deskundige Sir Edward Hall-Patch de taak zal krijgen om het contact te onderhouden. Anderzijds wordt uit Parijs ge meld. dat Schuman met zijn ge zegde. dat hij goed nieuws van de Engelse zijde" had, slechts doel de op een ontwikkeling ten gunste van het plan-Suhuman bij' de Britse publieke opinie, zenveJ in de bladen als in regeringskringen. Doze ont wikkeling werd. aldus zeide Schu man in antwoord op vragen van journalisten, (met grote belangstel,- ling en waardering door de Franse autoriteiten gevolgd. Schufobn zou niet gezinspeeld hebben op een be paald voorstel van Britse zijde. Invalidenmotorrijwiel botste tegen luxe auto Op de Rijksweg Amersfoort Apeldoorn, onder de gemeente Stoutenburg reed Maandagmorgen ben driewielig motorrijwiel voor in validen tegen een luxe auto. De bestuurder van de driewieler en zijn vrouw werden op de weg ge slingerd. De 61-jarige 'mevrouw J. S. S. uiit Rotterdam! was op slag dood. Haar 63-jarige echtgenoot J. S. is 'in ernstige toestand naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort vervoerd. Belde voer tuigen werden zwaar beschadigd. Het ongeval zo,u zijn veroorzaakt. doordat het motorrijwiel op eery gegeven mbment begon te slingeren en de luxe auto. een aanrijding niet oneer kon voorkomen. Een ernstig woord tot het hart van de jeugd Mijnwerkers beleefden hachelijk avontuur In een mijn te Fenain, nabij Douai, in Noord-Oost-Frankrijk, heeft eon ongeluk plaats gevonden, waardoor zeven mijnwerkers van de uitgang werden afgesneden. Een tunnel, die zich op vyfhon- derd meter diepte bevond, stortte in, toen de mijnwerkers juist bezig waren zich naar de uitgang te be geven. Het nieuws van het ongeluk verspreidde zich als een lopend vuurtje door het dorpje Fenain. Ge zinsleden van de ingesloten mijn werkers groepten angstig bij de in gang van de mijn samen. Een reddingsploeg slaagde er in een pijp voor de toevoer van verse lucht aan te brengen. Later hoorde men, dat er door de aangebrachte luchtpijp werd geroepen. De zeven ingesloten mijnwerkers zijn Zondagochtend aan de opper vlakte gebracht. Zij waren onge deerd. Autobrand dupeerde 17000 krantenlezers Zeventienduizend krantenlezers moesten het Maandagmorgen zon der het Zondagsnieuws stellen, om dat de auto van 't dagblad „Trouw", die couranten naar het Noorden van ons land zou vervoeren, ongeveer ter hoogte van het paleis Soestdijk te circa vijf uur in brand is gevlo gen. De chauffeur, die toevallig om zag hij had nog niets bespeurd kwam tot de ontdekking dat zyn 'Ia- ding reeds in brand stond. Tiendui zend „Trouw"-lezers en zevendui zend abonné's van de „Volkskrant" bleven dientengevolge van hun och tendblad verstoken. Koningin en Prinsesjes bij operette-uitvoering Tot grote verrassing van de vele bezoekers heeft de Koningin met de drie oudste prinsesjes in Alphen aan de Rijn een opvoering bijge woond van de kinderoperette „Sprookjesmelodie" welke ten bate van het Rode Kruis door het jeugd- zangkoor van de Nederlandse Pro testantenbond in het Nutsgebouw aldaar werd gegeven. Deze operette, waarvan het libretto is geschreven door mevr. W. J. Bos-Swart en de muziek door de heer C. Verruyt Jr., beiden uit Alphen aan de Rijn, heeft in deze plaats reeds vüf opvoerin gen beleefd. Openbare les Ambachtsschool „Schouwen-Duiveland" Maar de technische richting biedt de beste mogelijkheden Radar beschermt de jas Verleden jaar regenden 3000 gediplomeerden van de universi teit te Champaign in Illinois doornat, toen zij in optocht trok ken naar de plechtigheden ter gelegenheid van de promotiedag der universiteit. De regerings autoriteiten van Waterstaat zul len thans enkele uren vóór het begin der plechtigheden een ra darscherm bij do universiteit op stellen, dat clko naderendo bul roglstroert. Jeugdig zwemmer werd door boot overvaren Zaterdagmiddag is ln hot Ka- naai van Zuid-Beveland. ter hoogte van de zogenaamde Postbrug tussen Kapelle en Yeraekc de zestienjarige C. Meijer uit Kapello door eon Ba- zeler-Boot overvaren en verdron ken. De jonge man, die 't kanaal was overgezwommen, wilde weer terug- keren en trachtte do boot voorlangs te passeren. Dit mislukte echter on met ontzetting zagen do talrijke ba ders hoe de jongen door het schip werd gegrepen. Het lichaam ver dween in het kokende schroefwa- ter en zonk daarna. De politieboot Wemeldinge 4 was spoedig ter plaat se en begon terstond met dreggen. Zondagmiddag werd het stoffelijk ov^rncbnf van rj** jongen opgedregd. (Van onze redacteur) Behalve het feit dat elk meent zijn uil een valk te zijn, is er ook nog zo iets als een volkse minach ting voor een paar vuile handen en een overall, waarin een flinke dosis zweet en olie is getrokken. Wij le ven in een technische wereld waar het alles industrialisatie is wat de klok slaat. Niettemin prevaleert de kantoorheer in (schijnbare) belang rijkheid boven de man aan machine en draaibank. In onze tijd, die schreeuwt om mensen die een vak verstaan, wint het witte boord het nog altijd van monteurspak en las bril Dat is een van de onbegrijpelijke hardnekkigheden van het Neder landse volk, waar wij ten platte lande vrolijk aan mee doen, die wel nooit een redelijke verklaring zullen vinden. Wij behoeven niet eens te rug te gaan tot de tyd der gilden, toen een schrijnwerker in hoog aan zien stond, om 's mans belangrijk heid aan te tonen. Zonder ons schul dig te maken aan een goedkope simplificatie van de arbeidsverhou dingen, moet het toch duidelijk zijn, dat een „producent" in velerlei op zichten belangrijker is dan een kan toorheer. Niemand zal iets tegen kantoormensen hebben. Zij zijn on ontbeerlijk, maar wel blijft het een nationaal vergrijp als ouders uit eén geprononceerd gevoel van eigen waarde hun kinderen willen zien opgroeien tot kantoorheer coüte que coüte, waaraan geen behoefte be staat de eerste tien jaar, of tot jon getjes met algemene ontwikkeling, waar niemand raad mee weet en die straks voor een vulgair salarisje er gens blij veil lummelen. In honder den van deze de verkeerde weg op gedrongen jongelui steken goede vakmensen, die nodig zijn voor een nationaal industrialisatieprogram ma of die in den vreemde een goede boterham kunnen verdienen, alleen omdat ze vakman zijn. Het is hoog tijd dat zeer velen in dit opzicht van de dwalingen huns weegs terugke ren en hun kinderen een technische opleiding geven, waar ze heel hun leven plezier van hebben. Gespecialiseerd nijverheidsonderwijs Wij brengen deze dingen ter spra ke naar aanleiding van de komende „openbare les" van de Ambachts school hier ter plaatse, op Woens dag aanstaande. Die „openbare les" is zo maar niet een grapje van „kom eens kijken wat de jon gens aardig kunnen werken". In tegendeel, de openbare les moet ouders en belangstellenden ccn in druk geven van de mogelijkheden die er voor hun jongens liggen ln de technische richting. Het nijver heidsonderwijs is steeds meer ge specialiseerd en de opleiding is in Nederland dusdanig, dat prima vak mensen worden afgeleverd, In dit opzioht neemt Nederland een voor aanstaande plaats-ln in vergelijking met andere landen. In het buiten land kent men do ambachtsschool in Nederlandse zin niet. Een jongen komt er direct in de praktijk en met verschillende aanvullende cur sussen moet zijn gebrek aan kennis dan worden aangevuld. Het zal dui delijk zijn, dat deze weg niet de juiste is. De jongelui moeten eorst loron werken op school, om daarna in do praktijk mot hot geloerde te woekeren en hot eventueel aan te vullen. Aan de verhouding school-prnkt- tijk zit intussen nog een moeilijke kant. De jongens die de ambachts school verlaten, zijn feitelijk nog te jong om volop mee te kunnen doen ln fabriek en werkplaat/* of wbpx dan ook technici worden gevraagd. Dit wordt ondervangen door prac- tische avondcursussen, waar de jon gelui gelegenheid krijgen zich ge heel te bekwamen op hun toekom stige taak in het bedrijfsleven. Zo maar een „gewone timmerman" Met het accentueren van de be langrijkheid van het nijverheidson derwijs moeten wij echter ook weer niet naar de andere kant doorslaan, mogelijk wel door de menselijke lis tigheid om het door de voordeur verwijderde kwaad binnen te laten door de achterdeur. Een jongen met neigingen tot bouwkundig tekenaar in een verre toekomst, moet op de ambachtsschool heel nederig begin nen. Hij moet heel gewoon net als de andere jongens leren timmeren, om dit publiek-gesmade woord nu maar eens te gebruiken. Wie zo begint heeft daar later veel gemak van. Hij kent het praktische klappen van de zweep en mochten zijn bouw kundige plannen later illusoir blij ken te zijn, dan komt hij altijd nog op het solide niveau van timmer- .man, een uitgesproken eerzaam, nuttig en financiële mogelijkheden gevend beroep, zo oud als de we reld. Het bovenstaande is natuurlijk m'aar een voorbeeld. Ouders en voogden, die het geluk hunner kin deren zoeken, zullen deze dingen echter moeten overwegen. Een car rière (dat is geen spectaculaire von kenregen van daverende levenssuc cessen), ook of juist een technische carrière moet heel zorgvuldig van de grond af worden opgebouwd. Wie zulks doet geeft zijn leven in houd en blijft de broodvraag de baas. School speelt bemiddelende rol Een der meest aantrekkelijke „bij komstigheden" van de ambachts school ten plattelande is tenslotte de bemiddelende rol, die zij speelt wanneer de leerling zijn studie vol tooid heeft. Zomin als een wat zwakkere leerling aan zijn lot wordt overgelaten, zomin laat men een leerling „visvangen" als hij eenmaal eindexamen heeft gedaan. Dan be gint de school eerst goed actief te worden naar buiten. Het is n.l. zo dat de school beschikt over uitge breide contacten en relaties met grote en kleine bedrijven, met ma-l chinistenscholen, scheepswerven, machinefabrieken enz. Zodra voor een klas weer het tijdstip van af zwaaien nadert, komen deze con tacten goed van pas. Het is dan ook al zeer vole malon mogelijk geble ken afgestudeerde jongelui een be hoorlijke betrekking met vooruit zichten te bieden. Dit geeft aan de ambachtsschool iets intiems, of als dit niet duidelijk de bedoeling weer geeft, dit maakt do school tot een gemeenschapsschool. De ambachtsschool is er op uit op haar speciale wijze de gemeenschap te dienen. Natuurlijk.... vele jon gelui zijn bestemd voor oen andere richting. Het z(jn de theoretische bollebozen, die straks het studen- dentenleger vormen. Nog veel meer jongelui horen evenwel thuis op de ambachtsschool, waar zij een duw ln de goede richting krijgen, die bepa lend is voor hun verdere loven. L Hot internatlonalo .gezagsor gaan voor het Ruhrgebicd heeft met algemene stommen besloten het plan-Schuman te steunen en „on voorwaardelijk zijn ervaring in dienst van de verwerkelijking er van te stellen". De Britse gedele geerde heeft dus eveneens zijn stem aan dit besluit gegeven. Zaterdag, de laatste dag van de Zc ai week een week van actie, op touw gezet door de gezamenlijke Christelijke kerkgenootschappen te Apeldoorn is in het openlucht- itheater Berg en Bos 's namiddags een Jeugdsa-nenkcmst gehouden. Kv aar aan enkele duizenden jonge ren hebben deelgenoanen. Ook Prinses Wilhe tmma, die, ver gezeld döcr Jkvr. A. Quaries van Uffcrd, haar twede particuliere se cretaresse, de bijeenkomst van be gin tot einde bijwoonde, heeft daar in het woord tot de jeugd gericht. In haar toespraak stelde de Prin ses de jongelieden deze vraag: „Wat betekent Jezus Christus voor jullie?" Je leert Heon. niet kennen doc-r je verstand, door te redene ren over Hem, zeide zij. De weg tot Hem lcopt recht door ons hart. Tot Jezus mogen wij' gaan als tot een grote vriend. Je mloet Hem zien als je grote vriend, je oudere broeder, die je naar God onze Vair der wil 'brengen. Je grote Vriend verandert je leven en wordt je gelukkig, dat heb ik zelf ervaren getuigde de Prinses, die voorts be toogde. dat somberheid bij' een Christen niet te pas komt, watnt een Christenleven is een feest, waar op alles miag, behalve het kwade. Volhardt in het volgen ,.Al liotnen er moeilijkheden, vol hardt in het volgen v.an deze vriend, V.A.R.A. vierde zilveren jubileum met groot feest Tienduizenden togen nqqr Hilversum Pompeus en groots van opzet is Zondag het VARA-feest gevierd, ter gedegenheid van het vijf en twintig-jarig bestaan van deze om roepvereniging te Hiiiviersum. Tien duizenden hebben dit feest bezocht uit al'le delen van het land. Zeer vele autoriteiten, vv.o. de minister president en vele prominente figu ren uit de radio-wereid waren aan wezig. Na een concert van sooia- llistisohe liederen, gezongen door een zevental koren, sprak de voor zitter van de VARA, mr. J. A. ,Wi. Burger een openingsrede uit, waar in hij de ontwikkelingsgang schet ste en bijzonder stil stond bij het destijds genomen initiatief tot op richting van een socialistische ra diovereniging. In die miidldaguren werd het grote spel „25 jaar VA RA" opgevoerd. In wijf perioden' van vijf jaren werd hierin de his torie van de omroepvereniging ge schetst. Na het spel verkreeg de minister-president, dr. Wu Drees, het woord, die die grote plaats schetste die de VAiRA inneemt on der het socialistisch volksdeel. Het jubileumgeschenk der leden be stond uit een aanzienlijke vermeer dering van dit aantal ledlen, dat thans is gestegen tot 230.139. Aller lei attracties waren verder nog aan deze dag verbon/den. Zo wenden postduiven opgelaten en kleine bal lonnetjes, terwijl ook dhr. Boes man met zijn ballon voor de ogen van de tienduizenden het wijde' Hudhtruim koos. Als slot' van het festijn werd een programma afge werkt op vier kleinere podiums; waarvan de blijivers nog konden genieten. Eerst na zessen was het VARA-feest teil einde. die nooit teleurstelt. Zet je geloof en vriendschap om in daden eu je zult een wondere kracht ont vangen, dat heb ik ook ervaren. „Als men de goede weg kieslt", zo zeide de Prinses verder nog. is iedere daad van behulpzaamheid voor een ander voor Heim gedaan. Laten we riiet maar de mensen 'kijken en naar ons zelf, maar naax Hem. Dan ontdekken wijl, dat het niet alleen oon wat goede daden gaat maar dat het hele leven éèn goed© daad wondt". Na af Loop van de samenkomst bezichtigde do Prinses nog de zen dingsauto, welke van een luidspre kerinstallatie "is voorzien en ge, durend© de afgeloepn week voort durend voor propaganda op straat is gebVuikt. Prins Bernhard ontving gedenkboek van de „7 December-divisie" Gistermorgen heeft Z.K.H. Prins Bernhard in zyn hoofdkwartier in „De Zwaluwenberg" te Hilversum een deputatie van de „7 December- divisie" ontvangen, die aan de prins een speciaal exemplaar overhan digde van het gedenkboek, dat over deze divisie is verschenen: het boek werk „Wij werden geroepen", ge schreven door Alfred van Sprang. De deputatie van de „7 December- divisie" bestond uit de oud-com mandanten generaal H. J. J. W. van Dürst Britt, majoor Engels, voorts luitenant Epke en korporaal de Bruyn, beide laatsten dragers van de Militaire Willemsorde. Generaal-majoor van Dürst Britt bood het boekwerk, dat voorzien is van de handtekeningen van het be stuur van de Bond van oud-strijders dezer divisie, met enige toepasse lijke woorden aan, waarna Prins Bernhard het met een korte toe spraak aanvaardde en vervolgens met belangstelling van de inhoud kennis nam. Aan Koningin Juliana en aan Prinses Wilhelmina zullen binnenkort exemplaren van dit boekwerk worden geoffreerd. Zwemghenot Als de Soomer is in 't Land Soeckt de Mensch den Waterkant; Gaet hij, net als Bijen, swermen Naer de Blommen op de Bermen Van den Dijck, waer 't Waater wagt En de Schaare teghenlagt. 't Is dan op den warmen Dijck Net een Kerremis ghelijck. Schoqwt die Druckte, hoort 't Ghesnaater Van de Lieden in het Waater; Wat al Blijheijt, wat al Vreught: Zwemmen doet den Burgher Deught. Onlanghs had het allen Schijn, Dat het leelijck mis sou zijn Tusschen 't Zwembad en de Heeren Die in 't Polderland regeeren. En men vreesde selfs 't Gebot: ,,'t Zwembad gaet voorgoed op Slot." Boose Buij om Averij Ging, ghelukkig, weer voorbij. Zwemmers, wilt Ghy Ceet voor- koomen? Dan de Raed in acht genomen: „Gheef van goede Vormen blyck; „Wees een Heer, óóek aan den Dijck." POORTER RADIOPROGRAMMA Dinsdag 13 Juni HILVERSUM I. 402 M. 7 nieuws. 7.15 gram. 7.45 morgen gebed en kalender. 8 nieuws. 8.15 gram. 9 voor de vrouw. 9.30 water standen. 9.35 Lichtbaken.10 voor de kinderen. 10.15 amusementsor kest. 10.40 schoolradio. 11 voor de vrouw. 11.30 Utrechts stedelijk or kest en solist. 11.50 godsdienstige causerie. 12 Angelus. 12.03 lunch concert (12.30-12.33 mededelingen). 12.55 zonnewijzer. 1 nieuws. 1.20 Promenade-orkest en soliste. 2 piano en zang. 2.30 gram. 3 schoolradio. 3.30 Metropole-orkest. 4 voor de zie ken. 4.30 ziekenlof. 5 voor de kinde ren. 5.15 felicitaties. 5.45 amuse mentsorkest en soliste. 6.20 sport- praatje. 6.30 Radio-Volksuniversi teit. 7 nieuws. 7.15 actualiteiten. 7.25 „Dit is leven". 7.40 gram. 7.45 lichte muziek. 8 nieuws. 8.05 De gewone man. 8.12 radio-philharmonisch orT kest. 10.32 actualiteiten. 10.40 gods dienstige causerie en avondgebed. 11 nieuws. 11.15-12 omroeporkest en solist. HILVERSUM II. 298 M. 7 nieuws. 7.15 gymn. 7.30 gram. 7.50 dagopening. 8 nieuws en weerbe richten. 8.15 gram. 8.55 voor de vrouw. 9 herhaling hersengymn. T 9.25 gram. 10 morgenwijding. 10.15 populair concert. 10.50 voor de kin deren. 11 Radio-Volksuniversiteit. 11.30 voor de zieken. 12 kwintet. 12.30 mededelingen. 12.33 voor het platteland. 12.40 cowboyliedjes. 1 nieuws. 1.15 financieel weekover zicht. 1.25 tenor en orgel. 2 voor de vrouw. 2.30 sopraan en gitaar. 2.50 gram. 4.30 voor de jeugd. 5.30 gram. 5.45 regeringsuitzending. 6 nieuws. 6.15 pianospel. 6.30 voor de strijd krachten. 7 viool en piano. 7.30 Brief uit Parijs. 7.35 „Vijf eeuwen Kal- verstraat", klankbeeld. 8 nieuws. 8.05 actualiteiten. 8.15 thealerorkest. 8.45 „Tien kleine negertjes". 9.45 strijkorkest. 10.15 buitenlands over zicht. 10.30 kamerkoor, instrumen taal ensemble en solist. 11 nieuws. 11.15-12 gram. Franse politie boekt succes in de strijd tegen de misdaad In October j J. heeft ihet hoofd der Parijse politie, Roger Leonard een organisatie ter bestrijding van de misdaad in Frankrijk gesticht, die werkt volgens de methoden van de Amerikaanse „G-men". Uit een rapport over de resultaten van deze ,,JLmenne"-organisatie gedurende de eerste negen imaanden vap haar be- s(taan blijkt dat zij goede resul taten im'et haar werk heeft geboekt. Slechts twee gevaarlijke „groot-mis dadigers" en een m'an, die ervan wordt verdacht de hand te hefo'ben gehad im vele roofovervallen, be vinden Zich nog op vrije voeten. Tussen October 1949 en April 1950 werden 11.331 misdadigers gearres teerd. Alleen reeds in Mei j.l. zijd er 1828 ingerekend. Onder de arres tanten bevinden zich Paul Deïlapina, „gentlem'an-inbreker" van het def tige NeuiUy, Jean Joyet, naaste me dewerker" Ejnile Buisson. bijge naamd „de doder" en die 'b'eken'd staat als „Frankrijk's stjaa%vijand nummer een" en Gabe Stebe, die een grote bankoverval op touw had gezet. De enige -twee werkelijk gevaar lijke Franse misdadigers, die zich nog op- vrije voeten bevinden zijn Buisson en Tomasini, helper van de gearresteerde Dellapini. Het ge- rucht giaat dat Buisson dood is. De Franse politie neemt evenwel geen risico en zoekt nog steeds naar hem. FEUILLETON 17 „Ja, maar daar zullen de mensen toch niet van te overtuigen zijn, kind! Diefstal is diefstall Als je toch eons wist, hoe het mij leed doet van dit geval te horen 1 Maar hij kan je niet aan je woord houden, Je vader zou er niet Jn toestemmen. Als zijn schuld bewezen wordt, dan kan je niet met hom trouwen. Vloleen antwoordde niet, maar na een poos gezwegen te hebben, nam ze een kussen en ging aan tnnto's voeten zitten en vlijde het hoofd op de gezellige schoot, terwijl ze aandrong: „Vertelt U mij nu eens de hele geschiedenis van Hope, tantelief?" HOOFDSTUK V Miss Vaughon zwoog enkele mi nuten, Violoen steeds zacht het haar strelend. Do schemering was al in- gevullon, maar zo wilde nog geen licht maken, Bevallig wiegden do blauwe ran ken van de blauwe regen, in rhyt- mische beweging op en neer boven de openstaande balkondeuren. „Er valt niet veel te vertellen", begon ze eindelijk. „Het is gebeurd, lang voor mijn tijd, toen ik nog een kind was en verreweg de meesten in Brookbank zullen het vergeten zijn- Je natuurlijk, dat we Naar het Engels daar oorspronkelijk vandaan komen. De ouderen hebben wij er soms wel over horen spreken en dan luister den we too en begrepen er nog niet alles van. Maar zo langzamer hand gingen we verbond brengen tussen het een en ander, waardoor ik je dus het volgende kan mode- delen: George Hope was kousen wever ln Brookbank. Er is oen tijd geweest dat hij veel verdiende en hij moot een zeer respectabel mens zijn geweest, die vrij ontwikkeld mocht heten. Nu, er volgde een pe riode dat het heel slap was met zijn verdiensten, terwijl het voodsel erg duur was. De handelaar ln geweven goederen, voor wie George werkte, had een wrok tegen hem opgevat en betrok het artikel kousen van eon ander. George en zijn vrouw werden ziek en zo teerden zijn spaarduitjes al heel gauw in. In leder- geval hadden ze hot heel ar moedig en op een goede dng mifltl een boer daar uit de omtrek oen schaap, George Hope was geen be rustend mens en hij had zijn tegen spoed niet in stilte gedragen. Hij had herhaaldelijk op ontevreden toon betuigd, dat hij toch net zo goed het recht had om te leven; en op de avond, nadat het schaap ver- pi'st werd, heo*i iemo"d zich de moeite gegeven om door een reet van de keuken te kijken en daar zag hij een grote pan op het vuur staan. George zei, dat er enkel wat beenderen in waren, die hij een dag tevoren in Sevenhills was gaan kopen, maar er werd geen geloof geslagen aan zijn woorden en toen hij gearresteerd was, werden er heel wat schnpenbeenderen in zijn tuin opgegraven. Hij protesteerde, dat hij er niets van wist, maar hij werd veroordeeld wegen schapendiefstal en word naar Australië overge bracht. Intussen is hij steeds zijn onschuld blijven betuigen en hij was dan ook enkel gevonnist naar aanleiding van dit twijfelachtig be wijs van de opgegraven beenderen en van hetgeen de man had gezegd, die in de keuken binnengluurde en die ook verteld had, dat oen lange man in het holst van de nacht met oen schaap op dc schouders was gezien in de hoofdstraat van Brookbank. Joe Smedley heette do zegsman en zijn zoon, die al heel oud is, woont nog in het stadje. Ik herinner m(), dat Ik als kind groot vader dikwijls heb horen zeggen, dat Ben Smedley de waarheid wist van het geval van die arme Hope, Er waren er heel wat, die hem ook niet voor schuldig hielden". „Maar waarom zou die man ge zegd hebben dat hij mr. Hope het schaap had zien dragen, als het niet zo was?", vroeg Violeen. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1950 | | pagina 2