BLUE BAND Gevitamineerde margarine móet nu 20 l.E.-vitamine A per gram bevatten Wandeltocht D.S.S. Sfed en Provincie Blue Band geeft U deze hoeveelheid al langl lang de margarine die reeds de „zonneschijn" vitaminen A en D bevat NIEUWERKERK Zaterdag ZB April a.s. Afstanden 15-20-30 k.m. om van de school het beste te ma ken wat mogelijk was. Alles was echter gedaan voor het onderwijs, dat niet genoeg heeft aan de om schrijving van artikel 2 der Lager Onderwijswet, doch dat mede op de voorgrond stelt de kennis van Gods Woord. De toestand ln 1903 De secretaris van de sc-holenb'ond; afdeling Schoirwen-Duiveland, dhr. C. L. de Jonge, herinnerde er aan, hoe hJj ln 1903 hier aan de Chr. Schooi aan de Kerkstraat, was ge komen. Een droevige toestand in een school, die beter betiteld kon worden als een vunzig hok. Ge lukkig had hij slechts een jaar daar gewerkt, omdat men in 1904 over ging naar een beter gebouw aam de Poststraat. Zijn schoonvader wij len het hoofd der School, de he&r Bastmeijer had daar echter 30 jaar, van de 445 die hij op Bruinigs© doorbracht, versleten. HIJ herinnerde aan de groei vam het dhr. onderwijs, tengevolge vam \de wet Kudjper ln 1905, toen de fccholem te Bruinisse em Zierikzee, die lange tijd de enige waren op Schoirwen-Duiveland nog 6 andere scholen naast zich kregen, op on derscheidene plaatsen van 't eiland. De heer de Greef, hoofd der Ghjr. School te Rotterdam-Vreewijk, her innerde aan de 20 jaar lange pret tige samenwerking met de heer v. d. Knaap aan genoemde school. Hij wenste personeel en leerlingen in 'de nieuwe school Activiteit en Ar beidsvreugde toe. De heer de Jonge sloot niet dank zegging. Do schoolkinderen zongen daarna enige verren van psalm 105, waar na velen gebruik maakten de nieu we school te bezichtigen. Aan de kinderen werden tenslotte versnaperingen uitgedeeld. ZIERIKZEE Benoeming bij gemeente-polifie Ter voorziening van een vacature bij de gemeente-ipoiitie hebben zich zestien sollicitanten aangemeld. Be-< noemd werd die heer S. C- Busé, agent van politie te Roosendaal. KERKWERVE Het bestuur van de Oranje-vereni ging heeft besloten de leerlingen van de beide in ideze gemeentel aanwezige scholen een feestje aan te bieden ter gelegenheid van die verjaardag van H.M. de Koningin. Dit feest zal pilaats hebben in de Cantine op het dorp op Maandag middag 1 Mei a.s. Een en ander is mogelijk omdat én de Oranjever eniging én het Gemeentebestuur hiervoor de gelden voteren. Een en ander zal plaats vinden met de medewerking van het onderwijzend! personeel van de beide scholen. Tocht met ouden van dagen Reeds nu is de Commissie van voorbereiding, die telken jare een tocht organiseert voor de ingezete nen boven de 65 jaren, in verga dering bijeen geweest. In principe is besloten een tocht te maken op Donderdag 20 Juni a.s. De bedoeling is de tocht niet te beperken tot ons eiland, doch via Zijpe-Anna Jacoba het land in te gaan per autobus. Evenais andere jaren zal ook nu de animo weer groot zijn. Speciaal is de datum van 29 Juni genomen, aangezien dan Z.K.H. Prins Bernhard verjaart en dan op reis genoten kan worden van de vlag gen tooi door dorpen en steden. De vergadering stond oni'er leiding van de burgemeester, W. Baas. Reisvereniging opgericht Dank zij het initiatief van enkele heren uit onze gemeente, zal wor den voorzien in een reeds lang ge voelde behoefte. Dezer dagen na melijk is een Qomité opgericht, dat fclch ten doel stelt te komen tot oprichting van een Reisvereniging. Met optimisme wordt begonnen en verwacht mag worden, dat velen zuiden toetreden. Het comité be staat uit de heren: L. H. van Dijk, G. van den Hoek, M. de Jonge, P. Kooman en Cl. Rijnberg. Indien er zich voldoende leien opgeven, zal 'n vergadering worden gehouidlen. Ver wacht wordt, dat velen zich opge ven. Het streven verdient alle lof. De vereniging zal de naam dragen van: ,,Leer uw land kennen". ELKERZEE Ook onze dorpsgenoot soldaat N. M. Tullen 8-6*3 R.I. wordt omstreeks 1 Mei as. aan boord van de „Ge neraal R. L. Howze" uit Indonesië ln het vaderland terugverwacht. DUIVENDIJKE Benoemd tot Ingenieur bij de Pro vinciale Waterstaat ln Noord-Bra bant, standplaats 's-Hertogenbosch, Ir. J. L. van Oost c.L, geboren alhier. NIEUWERKERK Ook soldaat W. P. van Tlggele 6-6-8 R.I., wonende te Kapelle, jh<>rvpt ornst-eeks 1 Mei. as. tan "Diue Band was het regeringsvoorschrift, dat zojuist ingaat, al weken en weken vóór. Reeds in begin Maan werden aan ieder pakje Blue Band 5000 I.E. vitamine A toegevoegd. Dat is dus 20 I.E. per gram. Alweer een bewijs,, dat Nederlands populairste margarine niet toevallig aan de spits staat. Moeiten noch kosten worden er gespaard om de kwaliteit superieur te houden. Daardoor munt Blue Band steeds uit door hoge voedingswaarde, zuiverheid en vorstelijke smaak. Binnenkort zal elk pakje Blue Band het opschrift „bevat 20 I.E. vita mine A per gram" dragen. Daar het echter om millioenen pakjes gaat, is het drukken niet een-twee-drie gebeurd. Koop echter met een gerust hart Blue Band zonder dat opschrift. De vitaminen die U en Uw kinderen zo nodig hebben, zitten er gegarandeerd in. Blue Band is onbetwistbaar het beste wat U voor Uw goeie geld kunt krijgen. Laat U dus nooit met een kluitje in het riet sturen, maar vraag met nadruk om BLUE BAND. Uw gezin heeft er recht op. boord van de „General R. L. HowZe" uit Indonesië te repatriëren. BRUINISSE Motorschip ln moeilijkheden Door het motorimjosseivaartuig Bru 18, schippers Gebrs. Jumeiet W-Dz., werd Maandagmorgen op lie Gre- veiingen alhier opgepikt, het mo torschip. „Wouter" uit Papendrecht, schipper de Koning. Het schip was met een lading riet op weg naar Ouddoip. Door .de harde wind ging de deklast aan het schuiven, waar door het schip zoveel slagzij maak te, dat de schroef boven water kwam en het schip op de Kram- merpiaat dreigde te veria geren. Gelukkig dat de Bru 18 het hoig op sleeptouw kon nemen, waarna het in de Vluchthaven te Zijjpe bin nengebracht werd. Mechanische transportband in het oesterbedrijf Doior de fLrm'a D. van den Berg en Zoon, een der oudste oester- en mosseikwekersfirma's uit Zeeland, werd de transportband in gebruik genomen, waardoor in het vervolg de schepen met oesters en oester- schelpen moohamlsCh zullen wor den gelost. Deze transporteur begint in het ruim van het schip waar drie men- sen de handen vol hebben om lie band die romiddraait met een snel heid van een meter per seconde vol te scheppen, en elndlfft iin de oester- loods, waar men niets anders te doen heeft dan manidien aan en weg te drogen, die vanzelf voülopenl.' Do band kan ook in omgekeerde richting draaien, waardoor oesters of schelpen weer vanuit de loods naar het schip worden getranspor teerd. Behalve do rubberband, tile uit Engeland moest worden geïm|por- tord, Is alles vervaardig)! door de firma P. Maaskant, machinefabriek en 'herstel/plaats van fcrotoren al hier, die aoor idiit degelijke werk stuk opnieuw weer heeft getoond een prima vakman te zijn. 1 Dat de*e mechanisatie een ©nor- mo workbesparlng geeft, behooft natuurlijk niet meer te worden ge zegd. i De heer W. A. Jumeiet Mz. alhier ontving een aanstelling als jongste knecht bij de Vlsserljpollti© van Het Bestuur der VUeerljên pp de Zeeuwse Stromen. Hij Werd ge detacheerd op het m.s. „Valk". Het ieesseizoen is weer beëin digd en 'die kist met boeken van de Reizende Bibliotheek ging weer terug naar het kantoor vanwaar zij in October arriveerde. Dat de boe ken van de Reizende Bibliotheek voor de uitreiking waarvan door de leden der C.JJM.V. wordt ge zorgd, nog steeds in een behoefte voorziet, moge blijken uit het 'feit, dat het aantal uitgegeven ïeeskaar- ten weer vermeerderde vergeleken bij een jaar tevoren. ANNA-JACOBAPOLDER De Zangvereniging heeft moeilijkheden Vorige week kwam de zangver eniging „Zang Veredelt" in jaarver gadering bijeen onder voorzitter schap van de heer J. P. van Dijk. Uit het jaarverslag van de secre taris 'bleek, dat het ledental sterk is gedaald, wat o.a. tot gevolg heeft gehad dat de vereniging niet aan het concours op 26 Mei 1949 kon deel- hemen en geen uitvoering kon ge- yen. Uit het flnaniceel verslag 'bleek dat er èen batig saldo over 1949 is ad f62.67. Boeken en bescheiden werden ln orde bevonden. Het be stuur bestaat thans uit de heren J. P. van Dijk, voorzitter, M. Ne- ilsse Jr., secretaris-penningmeester en M. Moerland, commissaris. P.T.T. Telegrammen aan militairen op weg naar huls Mot de Nederlandse troepen, die met het Britse troepenschip „Dun- dalk Bay" worden vervoerd, kunnen radio-brieftelegrammen worden ge wisseld vla het Nederlandse kust- station Scheveningen-Hadio, tegen hetzelfde tarief als geldt ln het ver- koer met Nederlandse schepen. SPORT korfbal Strandvogels I-Volocltns I 4-8 Strodvogels telde 1 Invaller; voor C. speelde M. Vorsoput. De gasten, bij wie het damoszestal oveneena een goede Indruk achterliet, waren volledig. Voor de rust, met de felle wind ln de rug, waren de meeste Aanvallen ynor d» thuisclub. De minder talrijke aanvallen der gas ten waren evenwel door betere op zet gevaarlijker. Ruststand 0-0. On tegenzeggelijk startten de bezoekers na de rust met de beste papieren. Met de wind mee kon men de ballen practisch ineens van verdediging naar aanval zenden. Velocitas kreeg een veldmeerderheid, maar de duin bewoners zetten hun aanvallen nu beter op met resultaat dat Vasseur twee keurige doelpunten maakte met verre schoten (2-0). De gasten werden heer en meester. Het ram melde bij de thuisclub geducht, doch eerst werd het 3-0, bij een uitval, een doelpunt door Verboom la Lenstra voorbereid en door mej. Kappers ingeschoten. Een ongeken de weelde gezien de spelverhouding. Geen veilige voorsprong. Stoel zorgde voor 3-1, na een prachtige aanval C. de Rijke voor 3-2. Liefe lijk lachte Vrouwe Fortuna de duin bewoners in hun inzinking toe: een uitval, een vrije kans voor Wandel en raak (4-2). Direct daarop maakte Straaijer 4-3. Dit alles speelde zich in 29 minuten af. Langzamerhand hervond Strandvogels zich; het mid denvak, waarin vooral Verboom uit stekend speelde tegen de wind, kon de balans in» evenwicht brengen. Aan beide zijden deden zich nog kansen voor, maar het bleef 4-3. Scheidsrechter Malepaard leidde al leszins voldoende, vóór de rust zelfs goed. SOHEEPVAARTBERICHTEN „Bantam", Rotterdam-Djakarta, 24/4 van Aden naar Belawan; „Ce lebes", Amsterdam-Balikpapan, pas seerde 24/4 Guernsey; „Dundalk Bay". Djakarta-Rotterdam, 24/4 van Port Said, 4/5 te 8 uur te Rotter dam verw.; „General R. L. Howze", Djakarta-Amsterdam, 24/4 160 mijl Oostelijk Malta; „Gneral M. B. Ste wart", 22/4 van Sydnoy naar Dja karta; „Indrapoera", Rotterdam-Dja karta, passeerde 24/4 Kaap Flnister- re; „Johan van Oldonbarnev-elt", Djakarta-Amsterdam, 24/4 te Co lombo; „Kota Inton", Rotterdam- Djakarta, 28/4 te Palombang; „Sa- poroea", Djnkarta-Amstordam, pas- Boerde 24/4 Algiers; „Slbajak", Rot- terdam-Austrnllë 24/4 vtin Port Said; „Sumatra", Djakarta-Amatordam, 24/4 van Singapore naar Belawan; „TaWnta", Djakarta-Amsterdam, 28/4 te Colombo; „Waterman", Rot- tf.rdam-pjakartq* .14/4 van, A4ca: „Weltevreden", Djakarta-Rotterdam 24/4 van Belawan; „Willem Ruys" 25/4 te 7.30 uur te Southampton, 26/4 te 8 uur ontscheping te Rotter dam; „Crescendo", 23/4 te Kiel; „Venus,, 23/4 te Delfzijl; „Helder" 22/4 van Buenos Aires naar Mon tevideo; „Nelly", Djakarta-Rotter dam, 24/4 360 mijl Oostelijk van Malta; „Roebiah", Amsterdam-Ma kassar, 24/4 van Djeddah naar Aden MARKTBERICHTEN Coöp. Veilingsvereniging Zierikzee Veiling van 24 April Appel, standaard f 54, idem huis houd I £25; peren, standaard £36, idem huishoud I 27; spinazie £27- 31; andijvie £26-36; stoofsla £32-35; postelein £61; rabarber £16-24; as perges 139; rode kool £6; olies per 100 kg. Kropsla 6-19; bloemkool £46-90; radijs 7-8; alles per 100 stuks en bos. Veemarkt ROTTERDAM, 25 April. Totaal aangevoerd 5037 stuks vee, w.o. 850 vette koelen en ossen, 837 stuks ge- brulksvee, 268 graskalveren, 1906 nuchtere kalveren, 91 varkens, 662 biggen, 249 paarden, 7 veulens, 86 schapen en lammeren, 116 zuiglam- meren en weldelsmmeren, 66 bok ken en gelten. Prijzen per stuk; kalf- en melk koeien 975-875-775; vare koelen 660-690-500; vaarzen 860-580-425; pinken 640-440-350; graskalveren 1 325-250-150 nuchtere kalveren 42-38-36; biggen 40-36-33; per kg: vette koeien cn ossen 2,58-2,75, 2,38-2,58, £2,18-2,38; slachtpaarden f 1,85-1,75-1,60; lammeren f 2,30- 2,10-1,90. Vette koeien en ossen: aanvoer Iets korter, handel stroef, prijzen als vo rige week; graskalveren; aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen onveranderd; nuchtere kolveren: eanvoer Iets kleiner, handel tame lijk, prijshoudend; biggen: aanvoer Iets korter, handel lui, prijzen on veranderd; slachtpearden: aanvoer als vorige week, hendel kelm, prij zen Iets lager; lommeren: aenvoer Iets minder, handel redelijk, prijzen constant; kalf- en melkkoeien; aen voer korter, handel matig, prijzen Iets lager; vare koelen: aanvoer als vorige week, hendel zeer traag, prij zen onveranderd; vaarzen en pin ken: aanvoer kleiner, handel traag, rdijt cehaa) trijabnijdked. ADVERTENTIES Vrijdag 28 April a.s. ho pen onze geliefde ouders behuwd- en grootouders M. MOL en J. MOL-BIJNAGTE hunne 45-jarige echt vereniging te herdenken Hun dankbare kinderen, behuwd- en klein kinderen Oosterland, 26 April '60 m yjtUJÊ^JkMÈUJki-Jkd-JkMÊUA. Op Zaterdag 29 April a.s. hopen onze geliefde ouders W. C. DEN BOER en A. L. DEN BOER DE VISSER hun 25-jarige echtver eniging te herdenken. Dat z\j nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dank bare kinderen: IMAN CORRIE Zierikzee Bettewaerde B 55 Zaterdag 29 April ho pen onze geliefde ouders behuwd- en grootouders U. NEELE NEELE-HENDRIKSE hun 40-jarige echtver eniging te herdenken. Dat ze nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dank bare kinderen, behuwd- en kleinkinderen Kerkwerve, April 1950 ïeou Heden overleed in het zie kenhuis te Noordgouwe, tot onze diepe droefheid, onze geliefde vader, be huwd- en grootvader, broe der, zwager en oom WILLEM MARTINUS NORTIER weduwnaar van E. A. v. d. Sande in de ouderdom van bijna 73 jaar Nieuwerkerk, 24 April 1950 Uit aller naam, Nieuwerkerk, J. C. de Braal-Nortier Joh. de Braai Jo en Betsy Pijnacker, J. A. Nortier P. A. Nortier-Kesteloo Elza Mede namens mijn ouders, broers, zusters en andere fa milieleden zeg ik allen har telijk dank voor de blijken van medeleven, betoond ge durende myn verblijf *n Indo nesië en bij mijn behouden thuiskomst. Speciaal de mu ziekvereniging „Apollo" van Brouwershaven S. J. DE FEITER Kerkwerve, Lokken K 9 Hiermede betuigen wij onze oprechte dank voor de talrijke bewijzen van deelneming, ont vangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze ge liefde en zorgzame man en vader, broeder, zwager en oom MATTHIJS STOUTEN Wed. M. STOUTEN-BAKKER en kinderen Oosterland, 24 April 1950 Dr. TEN GATE Maagdarm-, rheum.- en zenuw ziekten, is vanaf 28 April weer te consulteren. Rotterdam, Eendrachtsweg 65' Start 2 uur n.m.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1950 | | pagina 3