^SenL^HTBN De stilte van het voorseizoen accentueert de schoonheid van de duinstreek Stad en Provincie ZIEIilKZEE De heer A. Schout sprak voor A.-R.-Staten-Centrale Vrijdagavond sprak, uitgaande van de A.R.-Staten Centrale, de heer A. Schout, iid van GedeiP'uteerde Sta ten. 3pr. leidde het onderwerp in „Nu de stembus roept". Na higo- leid te zijn door die burgemeester van Nleuwerkerk, de heer A. A. van Eeten, verkreeg de heer Schout het woord. In de aanvang van zijn betoog wijst $pr. er op, hoe de zelfstandige tpolitiekvoerlng van Ne derland, na Mei 1940 was afgelo pen. Ook ons land wordt thans beheerst door buitenlandse politie ke machten, waaraan geen gering gevaar is verbonden. Sprekend in de taal van het hooggebergte merk te de heer Schout op „de dooiwind waalt", hetgeen lawinegevaar met zich brengt. Sipr. ging hierna dieper in op controverse Oost—West, waarmede ons land evenzeer heeft te maken. Nederland als door de bezettter leeggeroofde natie, „kreu nend" onder de belastingen. Ingaan de oip de politiek van >die A.R. merkt sipr. op, dat de beschuldiging van kapitalistisch en reactionnair te zijn 'onjuist is. Betwist wordt het alleen recht van de P.vld-A. t.a.v. progres siviteit. Veel meer dan reactionnair te zijm, baseert de A.R.-partij zich op do realiteit, zoals deze in de wereld valt waar te nemen, waarbij de H.S. als leidend beginsel dient. Opvallend in de verkiezingslectuur in het algemeen is de stilzwijgend heid aangaande Indonesië. Kennelijk zijn er groepen, die deze affaire thans niet naar voren willen schui ven. De A.R. durft evenwel over In donesië te spreken. Met behulp van uitspraken o.m. van gouverneur-ge neraal Idenburg (1901—190q), dr. Colijn toonde spreker aan, dat de Ant. Rev. partij geen koloniale politiek heeft voorgestaan. Zo had dc koninklijke rede van 1942 de volle Instemming. De wijzigingen hadden evenwel plaats moeten grij pen onder voorwaarde van gezag en vrijheid. Spr. ried niet slechts te letten op die kleine dingen, maar vooral de in Gods Woord gegeven grote lijnen In het oog te houden. In dit licht dient ook ieder straks zijn stem uit te brengen. De voor zitter bracht spr. dank voor zijn hei der b etoog, waarna deze eindig de met dankzegging. HAAMSTEDE Naar men ons meedeelt, zal het fruit uit deze streek deze zomer haar de veiling fin Rotterdam ver voerd worden door de groep „Weg transport", welke bij de gehouden aanbesteding de laagste inschrijver was. Oliewinning in de Oosterschelde Het verluidt dat door de aard oliemaatschappij verzocht is de peil schaal te Burghsluis enkele malen gedurende een paar dagen af te lezen, wat wellicht verband houdt met boringen naar olie in de Oos terscheid e. Vergadering Oranjevereniging Wanneer de Oranjegezindheid van de burgerij afgemeten moest wor den naar het aantal bezoekers van de Donderdagavond gehouden le denvergadering, zou het er maar droevig uitzien, want slechts drie leden waren, behalve het bestuur eo de oorrespondent aanwezig. Het was dan ook geen wonder, dat de voorzitter, de heer M. O. Hanse. over een dergelijke slechte opkomst zijn afkeuring uitsprak, hetgeen voor het bestuur niet stimulerend werkt, waardoor weer mindere belangstel ling van de leden het gevoCg is. Deze ring dient doorbroken te wor den en is het naar onze mening in de eerste plaats aan de leden om het bestuur tot groter activi teit te prikkelen, door op verga deringen aanwezig te zijn en daar mot voorstellen te komen, die het bestuur dient uit te werken. In zijn openingswoord releveerde de voorzitter in het kort wat de vereniging in 1949 gepresteerd heeft, n.l. op 30 April ter gelegenheid van de verjaardag van de Konin gin een schoolfeest en ringrijderij, waar toch voer het eerst ook de tweede wisselbeker verreden werd, welke laatste door de Oranjever eniging naast die van Burgemeester Röell beschikbaar is gesfce&d. De waarnemend secretaris, de heer H. v. Groeningen werd, na enige be spreking, definitief tot secretaris gekozen, waarna de voorzitter de aftredende secretaris de heer P. J. v. d. Berg, dankte voor hetgeen hij voor de vereniging gedaan heeft. De rekening sloot met een goed slot van f286.39, welke na een gunstig rapport van de financiële commissie goedgekeurd werd. Aan de penningmeester werd decharge van zijn gehouden beheer verleend. Hierna werd het voorstel van het bestuur besproken, om op de ver jaardag van de Koningin, welke op Maandag 1 Mei zal herdacht worden, enkele festiviteiten te or ganiseren. Nadat met do schoolkin- De tuinen hebben weer een prachtige make-up reedhesa worden gebracht. Te Re- nesse zijn daar enkele welsprekende voorbeelden van. Wil men hiertoe niet overgaan, dan zou het aanbe veling verdienen de bij de bouw gebruikte stenen voor verlies te be hoeden. Het lijkt niet economisch ook dit materiaal te laten onder- stuiven. (Van onze redacteur) Rechts Schouwen, nog wat bleek jes na de lange winter, vooral door de witte uitgedroogde aardhopen, die binnen het raam van het grote ontwateringsplan als modder op de kanten der sloten zijn gegooid. Links de zee, waar op deze prille Lente dag duizenden lichtjes schitteren, dansende goudvonken tot ver aan de horizon op. het kobaltblauwe wAter. De koeien zijn door de warmte in de luwte van de dijk al wat traag geworden en zij vermalen het verse gras met een stoïcijnse kalmte. Zo is de tocht naar Schouwen's Westhoek, waar thans de Lente in al haar opbruisende kracht is open gebroken. Tussen het sappige don kere groen, pieken overal de helle kleuren van bloemen in velerlei soorten. In de lanen en langs de weggetjes zijn de bomen reeds over al met een groen waas overtrokken. De tuinen zijn pijnlijk nauwkeurig verzorgd. Met rood van tulpen en geel van narcissen hebben zij een prachtige make-up gekregen. Op weg naar de „punt van Schouwen", waar de vuurtoren op wacht staat met verblekende camouflage-kleu ren als flauwe herinnering aan moei lijke tijden, lichten de helle flanken der duinen op. Voor de bungalows en hier en daar voor de huizen prijkt een bouquet van overdadige peren of appelbloesemweelde. In de bosjes langs de weg is er de stage begeleiding van de vogelzan gers, die vooral 's morgens vroeg hun welluidend tonenprogramma door deze gebenedijde dreven doen klinken. Strakjes zijn de goMJjnen in de verschillende landhuisjes dichtgetrokken. Dit wijst er op, dot het seizoen nog niet is begonnen. In de wat warrige voortuintjes staan vele bloemen in een onbegrijpelijke verkwisting te verbloeien. Wie eenmaal de duinen b(j de vuurtoren heeft betreden, kan er wel op rekenen alleen te zijn. Het zand is door een stijve wind glad ge blazen en er zijn heel flauwe ver waaide voetsporen. Door een diepe „slenk" komt men bij de zee. Eigenaardig hoe hier de wind ter rasvormige inkepingen heeft gefor meerd, die de duinrand iets rots achtigs geven. Een enkele op het strand geworpen boei accentueert de eenzaamheid en uitgestrektheid van dit panorama. Aan de vuurtoren is het strand ongeschonden en van een gelijkmatigheid, die doet denken aan de blanke kust van Miami, zo als men het wel op filmstroken ziet. Natuur sterker dan de mensen Verder op in de richting van Wes- tenschouwen stonden grote beton nen bunkergevaarten op de duinen. Inderdaad „stonden", want de na tuur blijkt sterker dan hetgeen ho vaardige mensenhanden hier neer zetten. Ondanks hun soliditeit blij ken de bunkers „huizen op zand grond gebouwd". Bij een flinke storm en een hoge vloed storten de bunkers van de top der duinen omlaag en komen in grote brok stukken. aan de voet terecht. Nog enkele hoge vloeden en ook deze brokstukken verdwijnen, omdat ze eenvoudig door de afgaande stroom in zee worden gezogen. Zo houdt de natuur opruiming onder de schcn- nende monsters, die helaas talrijk zijn in de duinen. Dieper in de dui nen speelt bij het opruimen der bun kers uiteraard het zand een grote rol. Vele zijn reeds ondergestoven. Niettemin kan hot verbazen, dot nog niet op grote school bunkers (die er nu toch eonmaol stnon) voor be woning tijdens het seizoen in ge- Bloemen en bloesems Het duingebied als belangrijk re creatiegebied voor het Schouwse achterland heeft het voorjaarskleed weer om de schouders gedrapeerd. Er is nu een opeenvolging van schoonheid. In de voorzomer slaat hier de nachtegaal en de fitis en vele andere zangers, die schuilen in de bloeiende Meidoornhagen. De hondroos bloeit er en dé egelantier, terwijl straks ook de goudgele brem afsteekt tegen de blauwe lucht en de kamperfoelie haar verlokkende geuren verspreidt. Het water moge dan verdwenen zijn uit de duinpan nen, er is toch nog voldoende vocht om een veelsoortige flora mogelijk te maken. Dan komen weer de prachtige orchideeën, w.o. de wes penorchis. Het koninginnekruid zal een bonte vlinderpracht tot zich trekken. En dan het „paradepaard der botanici", Parnassia, de plant met het eigenaardige meeldraden- systeem, om hier van de vogels nog maar te zwijgen. De boomgaarden wachten nu op de volle bloesemoverdaad. Dat is maar een kwestie van uren meer. De bloesems houden een belofte in voor welvaart, die zal worden voort gezet. Totdat de rijpe vruchten als goud flonkeren tussen het herfst- groen is nog een lange tijd. Maar die tijd komt zeker. In die tijd zullen weer duizenden genieten van Schou wen's Westhoek, het boeiend re creatiegebied, waar oen natuurlijke romantiek hand in hand gaat mot een schoonheid, waarmede niet elk hoekjo van onze grote aardbol is go- zogond. deren om 9 uur een aubade voor het gemeentehuis zal zijn gebracht, zullen in de voormiddag enkele kin derspelen georganiseerd worden. Na de middag zal dan weer de ring rijderij aan do Duinkant plaatsheb ben, waar behalve de twee wissel- bekers ook nog enkele prijzen ver reden zullen worden. De$ avonds zuilen dan nog enkele volksspelen feehouden worden, o.a. een wedstrijd- op gemotoriseerde rijwielen en een wedstrijd met hindernissen voor fiet sen, met o.a. een stoelen race. Voor de avond zal de medewerking van ide Harmonie gevraagd worden. Dit 'programma werd na enige bespre king met algemene stemtoon aan vaard. Voor de Nationale feestdag 5 Mei zal de Sportvereniging „De Zeemeeuwen" gevraagd worden of zij* op die dag iets kan prestereD terwijl voor de avond de medewer king van de Harmonie weer ge vraagd zal worden. Ingezonden mededeling Rheumatlsche pijnen tergen de mens tot levensmoewordens toe. Maar met Kruschen keerde voor millioenen de levenslust weer. En toch is Kruschen geen wonder middel. Het is alleen maar een na tuurlijk geneesmiddel, samengesteld uit die zes minerale zouten, die het gestel nodig heeft om goed fe kun nen functioneren. Die natuurlijke middelen mankeren veelal aan het gewone dagelijkse voedsel, dat zelfs soms wel Uw kwaal in de hand werkt. Met de dagelijkse dosis Kru schen, elke morgen na het opstaan, brengt gij het evenwicht weer in stand en geeft ge Uw bloedzuive rende organen precies die kleine do sis opwekkende kracht, nodig voor de functies, die het lichaam er van verwacht. Waarom zoudt ge Uzelf geen ander mens maken: vlot, fit, welgemoed en veerkrachtig? In plaats van door te tobben met stramheid en pijn en lusteloosheid en humeurigheid, die daarvan het gevolg zijn. Kruschen is verkrijg baar bij alle apothekers en dro gisten. NOORDGOUWE Het stembureau voor de op Woensdag a.s. te houden verkie zingen voor de Provinciale Staten is als volgt samengesteld: des morgens, voorzitter wethouder C. M. Janse; leden de raadsleden L. J. van Gastel en N. J. Viergever; tdes middags: voorzitter, burgemees- ter Z. Cornells; leden wethouder A. N. Geluk en het raadslid Wi. Adriaanse. Reserves zijn de raads leden A. C. Visser en I. Rijnberg. Tot onderwijzer in tijdelijk dienstverband is benoemd aan de O.L. School alhier, in verband met zekteverlof verleend aan de tijdelijk onderwijzer de heer Knalsf tr St- Philipsland, de heer J. W,. Veülinga te Groningen. Voor het schriftelijk gedeelte van het te Eindhoven afgenomen examen gemeente-aidministratile slaagde dezer dagen de heer L. Hoogenboom, ambtenaar ter secre tarie, gemeente-ontvanger dezer ge meente. NIEUWERKERK Eindles 4-jarige landbouweursus Vrijdagnamiddag werd in de La gere Landbouwschool alhier de eindi- ies van de vierjarige landbouweur sus gegeven. Do heer J. A. van Nieiu- wenhuyze opende met een welkoms- woord aan de zeer vele aanwezigen waarna het hoofd der schooi, de heer Eveleens, met zijn cursisten een laatste repetitie gaf van het ge leerde. Achtereenvolgens werden behandeld: bemestlnglieer, rassen- kennis, /plantenziekten, veekennfis, boekhouding en economie. Ui(t de antwoorden bleek voldoen/die, dat de leerlinge/n met vrucht het onder wijs hadden gevolg) i. Diploma's werden uitgereikt aan: L. van Po- Ip'cring, H. A. Geluk, L. J. van den bi os, N. PI Ik weert Jz., P. Braam, Jao. van Ast, J,. C. Hanso, J. Goud zwaard, J. II. KInnsso, P. van Drloi, C. H. Kuytper, J. C. Breit ei mans, L. Hcndrikso, G. van den Hodk en M. Flik weert, t Ir. Versteeg, direoteur der Larudi- bouwschool to Goes, welke do di ploma's uitreikte, feliciteerde do leerlingen dia do lesson met vrucht hebben gevolgd on met het Ldoor hen bchnnido .succes. Hot is ccil mijlpaal in hun lovon. Dit moot niet tot govojg hobbon dat do boeken worden fllchtgosiagon, Intogenidicei men mogt nu het geioorüo in do iprnotljk brengen. Ook do heer Evelccns wordt door hem gelukge wenst met het behaalde succes om oor do voortreffelijke wijze waar- ppi hij de lessen geeft. Ook de Com missie an Toezicht en hot bestuur der Z.L.M. feliciteert hij met do vorderingen die in dieze school ge maakt zijn. De heer Eveüeems dankt Ir. Versteeg voor de vriendelijke woorden tot hem gericht en feliai- teert ook zijn leerlingen. De heer G. van den Hoek dankt de heer Eveleens namens zijn mede-leerlin gen voor het genoten onderwijs on Ingexoaden mededeling •mei garantie ceililictiat der aanbieding van een cadeau. Mr. Schiingemann dankte de heer Eveleens namens het bestuur der Z-L-M. voor diens onderwijs en suc ces. Terloops doelde hij mode dat ernstige plannen in overweging zijn om een permanente school hier te krijgen. Het gegeven onderwijs Is een beter gebouw waardig. De heer Moermond noemde de heer Eveleens een leerkracht met grote werklust die overal kans toe ziet. Hij hoopt dat hij nog lang in het be lang van de landbouw hier mag werkzaam zijn. Hij spoorde de ge slaagde cursisten aan zich aan te sluiten bij „Blijvend Contact". De burgemeester onderstreepte ten volde de vele gelukwensen aan het hoofd en de leerlingen, voor de laatste hoo[pt hij dat zij een goed bestaan in de landbouw zufllen vinden. Met genoegen vernam hij het (plan voor de nieuw te bouwen iandouwschool. De heer J. A. van Nieuwenhuyze dankt daarop de leerlingen, ir. Ver steeg, het bestuur 'der ZJL-M., de heer Eveleens en de aanwezigen, waarna deze eindles werd gesloten. Uitvoering Zierikzeese Muziekschool In het Verenigingsgebouw gaf Vrijdagavond de Zierikzeese Mu ziekschool acte de présence bij ge legenheid van de vierde openbare uitvoering, bedoeld als peilschaal waarop het muzikaal niveau der leerlingen valt af te lezen. Het valt ieder jaar weer op, dat dank zij een zorgvuldige muzikale educatie de leerlingen er in slagen een schotel van goede muziek aan het publiek voor te zetten. Weliswaar met dui delijk sprekende individuele ver schillen, maar toch zo, dat het ge heel spreekt van het nuttig opvoed kundig werk dat binnen de muren van de Muziekschool wordt ver richt. Dit kon nauwelijks duidelijker worden gedemonstreerd dan met het optreden van het schoolorkest en de kinder-muziekklasse A. Het schoolorkest, dat de muzikale stof zoekt in het serieuse genre, is sa mengesteld uit een aantal violen, blokfluiten en een accordeon. Niet de meest ideale samenstelling, maar een schoolorkest is afhankelijk van de door de leerlingen bespeelde in strumenten. Welluidend en be schaafd mogen niettemin de adjec tieven z(jn, die wij met betrekking tot het schoolorkest willen gebrui ken. Het speelde o.m. een wals van Mozart en een dans van L. v. Beet hoven. Dan verder de kinder-muziekklas se A, waar de kleintjes de eerste muzikale melk krijgen gepresen teerd. De directeur der school, de heer J. M. Luykenaar, past met suc ces de methode van het handlezen toe, waardoor de leerlingetjes niet alleen snel noten leren, maar ook goed leren treffen, maat houden en zelfs heel eenvoudigjes compone ren. De klasse toonde haar kunnen op de uitvoering geheel onvoorbe- de toegepaste methode reeds thans reid, waarbij het duidelijk werd dat opvallende resultaten oplevert. Over de leerlingen, die hun zorg vuldig ingestudeerd werkje, hetzij op de piano, het harmnonium en een enkele op de blokfluit ten gehore brachten moeten we kort zijn. De Muziekschool telt veel leerlingen en anderzijds gedoogt de sportieve wed ijver het noemen van namen niet. Er waren solisten, die hun toontjes wat aarzelend opzetten en nog te bedeesd waren, anderen brachten reeds wat coloriet aan op basis van een reeds behoorlijke techniek. In het algemeen echter moet gezegd, dat het op de school verrichto werk ieder jaar opnieuw weer vruchten afwerpt, die op hot muziek-arme Schouwon-Dulveland niot genoeg gewaardeerd kunnen worden. Do directeur deelde nog mode, dat do lcindorklasse in de voorzomer een uitvoering in de Concertzaal zal go- ven van „Sneeuwwitje", waarbij dc kinderen eerst recht gelegenheid zullen krijgen te laten zien wat ze geleerd hebben. Een mot al mag de Zierikzeese Muziekschool op eon goslangdo uitvoering torugzion, dlo overtuigend bowoos dut hot work dor muzlkolo opvoodlng in dezo strook zekor niet moodontnomend is. Repatriërende militairen De volgende militairon uit onze omgeving hopen de eerstkomende weken te repatriëren. Mot do „General C. C. Ballow" (plm. 30 April te Amsterdam): korp. S. Roos, 2, Cie Gew. Vcrv., uit Burgh; korp. J. Vroegop, 1 K.S. Tmi, uit Scherpenisse. Met de „General R. L. Howze" (plm. I Mei te Amsterdam): serg. J. J. den Haan, Staf 5-3 R.I.; sold. A. Dorst3-5-3 R.I.; sold. J. Brou wer, 4-5n3 R.I., allen uit Nieuwer- kerk; sold. Ie kl. M. v. d. Heest, Staf 5-3 R.I., sold. Ie kl. A. Felius, 4-5-3 R.I., beiden uit St. Philipsland; sold. S. M. van Almkerk, Ost. Cie. 5-3 R.I., uit Zonnemaire; sold. J. Bil, Ost. Cie 5-3 R.I., sold. J. Kosters, sold. Ie kl. J. Legemate, 2-5-3 R.I., sold. L. Jonker, 3-5-3 R.I., sold. M. J. Enzlin, 4-5-3 R.I., sold. Ie kl. J. M. van Westen, 1-5-7 R.I., sold. Ie kl. J. J. Snijders, 2-5-7 R.I., allen uit Zierikzee; sold. F. v. d. Heide, 3-5-3 R.I., serg. D. H. J. v. Rijn, 3-5-3 R.I., sold. D. F. Bentschap Knook, sold. C. van Haaften, sold. D. C Kaashoek en sold. J. I. Wielaard, alle Ost. Cie. 5-3 R.I. uit St. Maartens dijk; sold. A. H. Horst, Ost. Cie. 5-3 R.I. uit Renesse; sold. Ie kl. L. F. Lagaaij, Ost. Cie. 5-3 R.I., sold. N. P. Remijn, 3-5-3 R.I., sold. Ie kl. J. A. Heijboer, 4-5-3 R.I.. allen uit Oud-Vossemeer; korp. P. C. J. Steendijk, Ost. Cie. 5-3 R.I., sold. Ie kl. J. Moerland, 5-7 R.I., sold. Ie kl. J. Moerland, 2-5-7 R.I., allen uit Stavenisse; sold. J. Boot, 2-5-3 R.I. uit Haamstede; sold. Ie kl. J. K. v. d. Linde, 2-5-3 R.I. uit Dreischor; sold. L. de Jonge, 3-5-3 R.I. uit Dui- vendyke; sold. J. C. Bal, 4-5-3 R.I. uitBruinisse; sold. J. M. van 't Hof, 4-5-3 R.I. uit St. Annaland; sold. Ie kl. J. de Wit, 4-5-3 R.I. uit Kerk- werve; sold. Ie kl. A. Janssens, 1-5-7 R.I. uit Poortvliet. Met do „Dundalk Bay" (plm. 6 Mei te Rotterdam): sold. Ie kl. H. C. Verkerke, 7/8 I.B.W. uit Scher penisse; sold. Ie kl. C. M. G. van Hekke, 9/10 I.B.W. uit Zierikzee. Met de „Nelly" (plm. 4 Mei te Rotterdam): sold. C. J. Bevelander, 5e V. Hosp., sold. A. Lindhout, Fr. Det. Z. Surn., beiden uit Poortvliet; serg.-maj. A. de Graaf, H. C. Pr. uit Stavenisse; sold. M v. Haaften, Tpn. Co. Bdg. uit St. Maartensdijk; sold. F. A. Hommel, Sub. Bdg. uit Oud- Vossemeer. SPORT KORFBAL S.D.K.B. Ie kl.: Rust Roest I-Zeemeeuwen I 1-10; Strandvogels I-Velocitas I 4-3; Burgh I-OWK I 7-2. 2e kl.: Zonnemaire I-Die Gouwe I 1-3; Stormvogels I-DES I 4-1; DOSKO I-RODA I 2-1. VOETBAL K.N.V.B. Kampioenschap van Nederland Blauw Wit-Limburgia 3-3; Ensch. Boys-Ajax 0-2; Heerenveen-Mau- rits 2-2. Prom./Degr. le/2e klasse Distr. West II: NeptUnus-UVS 4-0. Distr. Oost: Quick-Vitesse 3-0; Rheden-Tubantia 0-3. Distr. Noord: Zwartemeer-LSC 0-0 Distr. Zuid I: Kerkrade-Baronie 1-2. Competitiewedstrijden Distr. Zuid I. Ie kl.: Sittardse Boys-VW 0-3. 2e kl. Ej: Vlissingen-HERO 5-1; SET-Alliance 4-2; Rood Wit-De Zeeuwen 0-1. 3e kl. D: MOC-Nw. Borgvliet 3-2; Middelburg-RCS 0-0; BSC-Roosen- daal 0-1; Steenbergen-Zeelandia uit gesteld. Res. 2e kl. D: Goes II-Zierikzee II 0-0; Breskens II-DOSKO II 0-2; Middelburg II-De Zeeuwen II 5-0; Terneuzen II-RCS II 0-5. K.N.V.B.-beker Zierikzee-Goes 0-3. Z.V.B.-beker Zierikzee III-Hansweertse Boys 12-2 SCHEEPVAARTBERICHTEN „Bali", Djakarta-Amsterdam, pas seerde 22/4 Lissabon; „Barumun", Amsterdam-Djakarta, passeerde 21/4 Kaap Carbon; „Crescendo" 21/4 te Gothonburg; „Vcnus", 21/4 te Os- tende; „General C. H. Muir", Dja karta-Rotterdam, passeeerde 21/4 Kaap Flnistorrc; „Johan van Olden- barnevclt", Djakarta-Amsterdam, 21/4 van Belawan naar Sabang; „Kota Inten", Rotterdam-Djakarta, 21/4 voor anker te Belawan; „Nel ly", Djakarta-Rotterdam, 21/4 te Su ez; „Sibajak", Rotterdam-Australië, pnssoerdo 21/4 Kaap Bon; „Camc- ronla", Djokovta-Amstordam, 21/4 780 mijl O.Z.O. Knap Guardafui; „Dundalk Bay", Djakarta-Rotter dam, 23/4 to Suez vorw.; „General C. H. Muir", Djakarta-Rotterdam, 24/4 to 5 uur te Hock van Holland verw.; „General S. D. Sturgis", ca. 1/5 met troepen van Djakarta naar Rotterdam; „Kota Agoeng", Rotter dam-Djakarta, 20/4 van Ports Wet- tenham; „Phrontis", Amsterdam- Djakarta, 20/4 van Padang; „Skau- gum", Djakarta-Rotterdam, passeer de 21/4 Kaap Guardafui; „Tabinta", Djakarta-Amsterdam, 21/4 1000 mijl Z.O. Dondrahead; „Zuiderkruis", Djakarta-Rotterdam, 21/4 600 mijl Z.O. Dondrahead; „Indrapoera" 22/4 vau Rotterdam naar Djakarta,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1950 | | pagina 3