Adverteren in Dagbladen brengt zijn geld In April wordt waterstofbom in de Stille Oceaan tot ontploffing, gebracht ARBEID VOOR ONVOLWAARDiGEN Geen adhaesie aan het voorstel Dreischor inzake de waterleidingkwestie Een Spinster v De bom heeft vijftigvoudige uitwerking van atoombom In April zullen Amerikaanse des kundigen op de atol Enlwetok, in de Stille Oceaan, proefnemingen doen met een waterstofbom, zo wordt. In doorgaans goedingellchto kringen vernomen. De waterstofbom zou on geveer vijftig maal zo sterk zijn als de atoombommen, die thans in de Verenigde Staten geproduceerd wor den. A.F.P. meldt verder nog: „In de loop van de maand April zal voor de eerste maal een in de Verenigde n. Wanneer hot mogelijk zou blijken de idee van de arbeidsverstrekking aan onvolwaardigcn ingang te doen vinden, dan zou bij het ontstaan van een vacature iedere werkgever zich moeten afvragen: „is het mogelijk, dat de betrekking kan worden ver vuld door een invalide arbeider?" Indien dit inderdaad het geval blijkt te zijn, dan zou redelijkerwijs ver wacht mogen worden, dat inderdaad de onvolwaardige reflectant de be trekking krijgt. Uiteraard slaat de onvolwaardigheid op de lichame lijke gesteldheid van betrokkene. Door het min of meer ongelukkige woord „onvolwaardig" wordt n.l. wel eens ten onrechte de suggestie gewekt, als zou de persoon in kwes tie zijn werk slechts half of geheel onvoldoende kunnen doen. Dit kan inderdaad voorkomen, maar geens zins behoeft dit regel te zijn.-Erzijn blinden, die een telefooncentrale met even grote accuratesse bedienen als iedere willekeurige telefonist, die zijn vak verstaat. Een moeilijk punt bij de verstrek king van werk aan onvolwaardigen vormt de z.g.n. onderbetaling. Deze zaak heeft twee kanten. Enerzijds moet de invalide worden beschermd dat hij de genade van het aangeno men-zijn, niet door grote loonbe- snoeiing dubbel en dwars betalen moet, maar ook mogen de valide arbeiders niet benadeeld worden. Wanneer een onvolwaardige arbei der hetzelfde werk presteert als de volwaardige, dan is het onlogisch dat de eerste met minder salaris ge noegen moet nemen. Terecht kun nen dan de valide arbeiders dit uit leggen als onderkruiperij, waarme de hun sociale positie in gevaar komt. Al deze factoren in aanmer king genomen, is het wel duidelijk dat de individuele werknemer niet gemakkelijk er toe over gaat, op eigen initiatief zich met deze mate rie in te laten. De A.V.O. nu is er, om ten aanzien van deze belang rijke kwestie wegbereidend werk te verrichten, waarmede uiteinde lijk de schare van onvolwaardige arbeiders is gediend. Wat Schouwen-Duiveland betreft, ligt het in de bedoeling plaatselijke afdelingen van de nationale vereni ging te stichten, bestaande uit ver tegenwoordigers van sociale zaken, 'artsen, gemeenteraadsleden e.d. De ze A.V.O.-kernen houden nauwkeu rig een lijst van eventueel ter plaat se aanwezige onvolwaardige arbei ders bij, zodat er te allen tijde een beeld gevormd kan worden van de toestand, hetgeen van groot belang is. tot oplossing van het vraagstuk. In de eerste plaats tracht men de werkgevers van de sociale noodza kelijkheid te overtuigen om invalide arbeiders in dienst te nemen. Ver der wordt getracht onvolwaardigen te helpen aan oen eigen zelfstandige broodwinning, o.m. in de vorm van ontheffing vestigingswet, kapitaal verstrekking e.d. Waar tenslotte geen enkele mogelijkheid overblijft en werk ontbreekt, tracht do A.V.O. werkgelegenheid te creëeren o.m. in de vorm van het stichten van werk plaatsen. De briefschrijver uit Brulnlsso ziet ook een oplossing in een „verbod" op gecombineerde functies, ongeveer in do bijbelse zin van,,wie twee bo- trekklngon hoeft, geve er een aan die er geen heeft". Inderdaad ls dit een oplossing, maar een erg idealis tische, zo goed trouwens nis al hot werk van do A.V.O. idealistisch ls. Immers, men kon nog zo overtuigd zijn vnn de onbillijkheid, dat een en dezelfde persoon verschillende funo- tles bek loodt, het feit ligt er nu een maal. De democratie mag niet zover worden doorgevoerd, dot hem een functie wordt ontnomen ten behoeve van een onvolwaardig® werknemer. Iets anders is alweer, dat de werk gever bij het ontstaan van een va cature oplet, dat de betrekking niet wordt gegeven aan iemand, die roods dl verso andere bnnntjes hooft. Geheel in hetzelfde vlak ligt de ar beid van do gehuwde vrouw. In lan den als Amerika on Zweden is het werken door gehuwde vrouwen ge meengoed geworden. Afgezien van mogeiyke morele bezworen, schaadt die vrouwenarbeid geenszins, om dat er werk in overvloed ia. In Ne- Staten vervaardigde waterstofbom worden beproefd", aldus luidt het bericht dat Maandag j.l. door een doorgaans goed ingelichte atoomdes kundige aan 't nieuwsbureau A.F.P. verstrekt. De proef zou, evenals de vorige, op de atol Eniwetok in de Stille Oceaan worden uitgevoerd. De technisch bijzonderheden zouden streng geheim worden gehouden, maar de commissie voor de atoom energie zou voornemens zijn later een verklaring uit te geven, waarin de voornaamste resultaten van de proef zullen worden medegedeeld. Volgens deze deskundigen bestaan er in de Verenigde Staten reeds ver scheidene waterstofbommen en de Amerikaanse geleerden begrypen niets van de verklaring van Molotof, volgens welke de waterstofbom niet zou bestaan. De technici zyn van mening, dat deze bom betrekkeiyk eenvoudig kan worden vervaardigd, daar het hier een toepassing van de atoombom betreft. „De waterstof bom" ,zo verklaren deze technici, „wordt gevormd door een gewone atoombom, die als raket dient voor een massa „waterstof drie" of tri tium en „waterstof twee" of deute rium. Prins Bernhard bracht ver slag uit in de ministerraad Z.K.H. Prins Bernhard heeft in de ministerraad van Maandag verslag uitgebracht over de ervaringen op de reis, waarvan Zijne Koninklyke Hoogheid Zondag terugkeerde. Met bevestiging van de daarover reeds in de pers verschenen berichten bleek daarby, hoe uitermate belang rijk deze reis met name ook door het bezoek aan Suriname en de Ne derlandse Antillen, voor ons land is geweest. Op zeer ruime schaal, speciaal ook op economisch terrein, heeft Zijne Koninklijke Hoogheid zich tydens de reis doen informeren. De prins heeft door deze vermoeiende doch voor onze verhouding tot de be zochte gebieden zeer waardevolle reis te willen maken, Nederland bij zonder aan zich verplicht. De minister-president heeft dan ook aan het einde van de bespre king aan Zijne Koninklijke Hoog heid de dank der natie overgebracht. Zijne Koninkiyke Hoogheid werd ontvangen en uitgeleide gedaan door dr. J. Prinsen, secretaris van de mi nisterraad. Joego-Slavië begeert tourislen uit het Westen Joego-Slavië zal binnenkort spe ciale goedkope tarieven vooir bui tenlandse toeristen invoeren, zo •wordt uit gewoonlijk betrooiwfbare bron te Belgrado vernomen. De bezoekers zouden in speciale hötejs voor toeristen hun intrek kunnen neme-n tegen een speciaal, laaggesteld tarief van ongeveer 150 dinar per dag, alidius werld ver klaard. Het merendeel van deze hótels zou gelegen zijn in de bij toeristen In trek zijnde plaatsen langs de kust vain Dalmatië. Vacan- tiegangers zouden 'tegen een ver laagd tarief naar het toeristenge bied kunnen reizen. Men verwacht, dat het schema alleen zal gelden voor toeristen uit het Westen, daar de landen van de Kominform het toeristenverkeer naar Joego-Si avië verboden, nadat zij in 1948 maarschalk Tito uit hun midden stootten. Oost-Duitse politie zou luchtmacht krijgen Volgens het West-Berlijnse blad „Sozial Demoikrat" hebben de Sojwu jot-Russische autoriteiten do Oost- Duitse politie toestemming verleend een eigen luchtmacht in te stel len. „Deze luchtmacht zal een on derdeel vormen van ide grenspolitie, do toestellen zullen als kenmerk Sbwjet-sterren drogen en alleen be trouwbare communisten zullen tot bestuurder opgeleid lwior|dein", al dus het blad. Vnn andere zijde Was ven dit bericht geen bevestiging te krij gen. derland ls dit echter niet hot geval. Inderdaad kan het voorkomen, dat een gehuwde vrouw de plaats in neemt van een manneiyke werkne mer in caBU een invalide, die met het baantje goed zou zyn geholpen. Intussen is het niet gemakkeiyk voor deze materie algemene regels op te stellen. De idee van arbeid voor onvolwaardigen moet groeien, zo goed als elke sociale gedachto tyd nodig heeft om wortel te schie ten. De hoop kan echter bestaan, dat men in deze streek overtuigd wordt van de nuttigheid van dit streven. Er moet voor de 80 onvol waardige werknemers in Zeeland tooh een oplossing zijn. Seretse Khama blijft nog wat in Engeland Seretse Khama,. het 27-jarige hoofd van de Afrikaanse negerstam der Bamangwato's, die door de Brit se regering niet meer als stamhoofd wordt erkend, omdat hij met een blanke vrouw in het huwelyk is ge treden, doch wien wel vergunning werd verleend een tydelyk bezoek aan Beetsjoeana-land te brengen, omdat een blijde gebeurtenis aan staande is, heeft onverwacht afge zien van zyn aanvankelijk geuite voornemen om het voorstel der Brit se regering aan te nemen en zich voorlopig naar Beetsjoeanaland te begeven. In plaats van te vertrek ken, begaf Seretse Khama zich naar het Lagerhuis, om aldaar met Britse parlementsleden te overleggen. Seretse Khama stelde het Britse ministerie voor Gemenebestbetrek kingen ervan in kennis, dat hij in elk geval te Londen zal biy ven, tot dat het witboek, dat de Engelse re gering over zbn zaak zal uitgeven, is verschenen. Men verwacht dat dit vandaag het geval zal zyn. Invloedrijk Canadees blad dringt aan op intensivering immigratie Nederlanders blijven welkom bij den voortduur Een van Canada's invloedrijkebl a- den, „The Globe and Mail", schrijft •naar aanleiding van Prins Bernhards bezoek aan Canada, waarin hij een beroep deed op de Canactfezen om jaarlijks tienduizend Nederlandse boeren en landarbeiders met hun gezinnen in Canada toe te laiten, dat de Canadese regering :d)e immi gratie van Nederlandse boeren moet aanmoedigen. Het blad wijst op het ffeLt, dat hét vorig jaar slechts zevenduizend Nederlandse boeren in Canada werden toegelaten en dait sedert 1947 in totaal slechts 17.000 Nederlandse boeren toestemming kregen Canada binnen te komen. Het blad verwijt de regering, dat zij niet een meer actieve immigra tiepolitiek heeft gepropageerd -en besluit: „Canada heeft nimmer enige reden gehad om de vestLging van Nederlandse boeren in dit lanidl te betreuren. Zij zijn op de hoogte van de methoden voor intensieve land bouwproductie, die alle phasen van het boerenbedrijf bestrijken. Zij zijn vlijtig en vindingrijk, ordelievend en bereid tot samenwerking. „Hot zou nog jaren duren aleer de Ne derlanders, immigranten na ar andere landen van hun kansen in Canada z'oiuiden kunnen beroven. Intussen zo raadt het blad, zou men, in het belang van Canada, er goied aian doen nieuwe Canadezen te maken v,an deze mensen met zulk een groot aanpassingsvermogen". GEMEENTERAAD HAAMSTEDE Nieuw Raadslid toegelaten Stembureau* samengesteld - Schenking voor onderhoud graven Vrijdag kwam de gemeenteraad onder voorzitterschap van burge meester Jhr. Röell in openbare ver gadering bijeen. Eén vacature. Na opening stelt de yoorzitter aan de orde het onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw be noemde raadslid, de heej- J. Du van Nieuwenhuize. Na 'het onder zoek stelt de ^commissie van onder zoek bij monde van de heer de Bruine voor, om de heer van Nieu wenhuize als raadslid toe te laten, waartoe zjijs. besloten wordt. Hierna worden de leden van de stembureaux voor de verkiezing van de Prov. Staten benoemd. Stem bureau I: voorzitter de burgemees ter; leden de heren T. L. Jonker en J. Goudzwaard. Stembureau II: voorzitter wethouder M. aen Boer en leden de heren J. C. de Bruine en J. van Waveren. Algemene re serves voor belde bureaux: de he ren P. Slager en J. D. van Nieu wenhuize. Men kan nu per bus naar het Zuiden van Europa In tegenwoordiheid van een groot aantal belangstellenden uit de krin gen ven het verkeer en het toe risme, werd Maandag aan de Plaats no. 16 te 's-Gravenhage het kantoor geopend van de „Netherlands Transeuropean Buslines". Deze on derneming wordt door de N.V. Gel derse Tramweg-Maatschappij in sa menwerking met de N.V. Autobus onderneming Maarse en Kroon ge leid. Ir. H. Vis, directeur der Gelderse Tramwegen, deelde in zijn ope ningswoord mede, dat [de onderne- mng zich ten doel stelt een aantal buslijnen met een toeristisch ka rakter in West-Europa to.t ontwik keling te brengen. Als eerste stap in deze richting opent de „Transbus" met ingang van 8 April een wekelijkse dienst van ons land naar Rome, waarbij over België, Luxemburg en de Fran se Rivièra op1 de heenreis en over Oostenrijk en Duitsland op de te rugreis wordt gereden. Hij merkte op, dat de waarde Van deze onderneming voor bet stimuleren van het vreemdelingen verkeer in Nederland groot is, daar ons land hiermee ook geschikter wordt gemaakt om „imvalspoiort" voor Amerikaanse toeristen in Euro pa te zijln. Toeristen van andere dan Neder landse nationaliteit mogen alleen met dollars of „harde valuta" het reisgeld betalen. Een schenking van de heer W. L. Blindenbach, groot f1500, onder voorwaarde dat de gemeente het onderhoud van 5 graven op de algemene begraafplaats alhier voor haar rekening neemt, wordt met algemene stemman aanvaard, on der nadere goedkeuring van Gedl Staten. De waterleidingkwestie Komt aan de orde het bekende adres van de raad idler gemeente Dreischor, om aan de N.V. Water leiding-Maatschappij Schouwen-Dui veland een publiekrechtelijke vorm te geven. De voorzitter deelt mede. dat bezwaar bestond om alle raads leden toegang te verlenen tot de door Prof. Krul over deze materie gehouden lezing. Een stenografisch verslag van deze lezing is echter .aan alle raadsleden toegezonden. B. en W. zouden een beslissing niet langer willen uitstellen en stellen) dan ook voor de N.V.-vorm voor lopig aan te houden, echter onder voorwaarde, dat meer openbaarheid inzake het gevoerde beheer wordt gegeven. Aanhouding gevraagd De heer de Bruine merkt op, dat bij onbevredigd van de vergadering in Zierikzee is vertrokken. Hij is voorstander van de publiekrechte lijke vorm. Hij zou niet willen me dewerken aan de betaling van een hoge vennootschapsbelasting, doch aangezien de mogelijkheid bestaat dat binnenkort de wet deze zaak nader zal regelen, stelt hij voor met een beslissing te wachten tot na de wetswijziging. Discussies De heer Slager zou zich met het voorstel van B. en W. kunnen ver enigen, indien zekerheid gegeven kan worden, dat meer openbaarheid zal worden gegeven door de Raad V8n Beheer. De (heer de Bruine zegt, dat deze zekerheid niet be staat, bet is Van de :Raad van Beheer geheel vrije wil om dit wd1 te doen. De voorzitter gel|ooft wel. dat de Raad van Beheer lering getrokken heeft uit [het voorgeval lene; de drang is zo groot, dak het-die richting uit moet. De heer de Bruine zegt echter dat dit alles geen zekerheid .geeft en zou om die reden de beslissing dan ook willen' uitstellen. De heer Goudzwaard vindt dit een zeer ..moeilijke zaak om een le- slissing te nemen; desnoods zou hij willen wachten'. De heer van Wa- RADIOPROGRAMMA Woensdag 20 Maart HILVERSUM L 402 M. 7 nieuws. 7.18 gram. 8 nieuws en r weerberichten. 8.18 gram. 8.50 voor de vrouw. 9 gram. (9.30-9.35 water standen). 10 „Kinderen en mensen". 10.05 morgenwyding. 10,20 voor de vrouw. 11 Radio-Volksuniversiteit 11.30 gram. 12 orgelspel. 12.30 mede delingen. 12.33 voor het platteland. 12.38 gram. 12.55 kalender. 1 nieuws. I.15 dansorkest. 1.50 gram. 2 gespro ken portret. 2.15 jeugdconcert. 3 kin derkoor. 3.20 voor de kinderen. 3.50 cello en piano. 4 vragenbeantwoor- ding. 4.30 voor de zieken. 5 voor de jeugd. 5.30 pianospel. 5.45 regerings uitzending. 6 nieuws. 6.15 varia. 6.20 gram. 6.30 Radio-Volksuniversiteit. 7 parlementair overzicht. 7.15 gram. 7.30 voor de jeugd. 8 nieuws. 8.05 feest-varia. 8.15 nieuws. 8.20 ope rette. 9.20 „De keizer is een dief", hoorspel. 10.05 gram. 10.20 zang, alt viool en orgel. 10.45 populair-we- tcnschappciyke causerie. 11 nieuws. II.16-12 gram. HILVERSUM n. 298 M. 7 nieuws. 7.15 gymn. 7.30 gram. 7.45 y gewyde muziek. 8.45 gram. 9 voor de zieken. 9.30 gram. 10.30 morgen dienst. 11 „Een meisje als Lientje", hoorspel. 12.30 mededelingen. 12.33 koorconcert. 1 nieuws. 1.15 koor zang. 1.20 mandolinemuziek. 1.50 gram. 2 Promenade-orkest. 2.30 blaaskwintet en piano. 3 jeugdcon cert. 3.45 gemengd koor. 4.15 voor de jeugd. 5.30 zang en piano. 5.45 voor de jeugd. 6 fanfarecorps. 6.30 voor de strydkrachten. 7 nieuws. 7.15 boekbespreking. 7.30 sportcom- mentaar en gram. 7140 radiokrant. 8 nieuws. 8.05 commentaar familie competitie. 8.15 sopraan en orgel. 8.30 Lydensoverdenking. 9 gram. 9.15 Concertgebouworkest. 10 vraag gesprek over de Voorjaarsbeurs. 10.15 strijkorkest. 10.45 avondover denking. 11 nieuws. 11.15-12 gram. veren meent ook, dat het hier in hoofdzaak gaat om de kwestie van de wijze van beheer, waardoor een zekere oppositie tegen de Raad van Beheer is ontstaan. Ook hij is van mening, dat de te 'Zierikzee gehouden vergadering op dit punt weinig vertrouwen voor de toe komst geeft. Wethouder den Boer zegt. dat hij na de lezing te Zie rikzee er van overtuigd is, dat de N,.V.-vorm behouden moet blijven, echter onder voorwaarde, dat -meer opening van zaken gegeven wordt. De heer de Bruine dringt er nog maals pp aan geen beslissing te nemen, doch af te w'achten tot de wettelijke regeling er is. Dit voor stel ondervindt echter geen stein. 'waarna het voorstel van B. en W,. wordt aangenomen miet 5 tegen 1 stem (de heer de Bruine). (Slot volgt)- In één kolom de wereld om Volgens het officiële Ameri kaanse blad in Duitsland, de „Neue Zei.ung", zal het Oostduitse depar tement van staatsveiligheid oplei dingsscholen voor saboteurs instel len. De daar opgeleide saboteurs zullen naar West-Berlijn worden ge zonden. Van wie stamt de bekende zin; „To be or not to: be, that is th'e question" (Shakespeare) luidde de vraag aan Duitse studenten teStrau- blng (Beleren). „Van Adolf Hitler" was het antwoord van éé'n. Engelse en Franse schooljon gens zullen gedurende korte tijd van school wisselen om een beter inzicht te verkrijgen in het school leven van do wederzijdse landlen. Zo zullen b.v. een twintigtal leer lingen van Jwilly College In Frank rijk omruilen met twintig jongens lult parallelklassen van Diover Col lege, Engeland. Van iedere school zal een leraar In de moderne talen do jongens naar hot buitenland be geleiden om daar tevens ,als plaats vervanger van zijn collega enLge tijd lies te geven. Giovanni Manclni, een conoier- ge te Rome, heeft eon beloning van 1.600.000 'Ure voor het terugbezor gen van een ncletns met 16 mlllloon lire van de hand gewezen. „Geld geeft te ve®l zorgen", zol Manclni. De artlkelenschrljver Drew Pearson heeft vorklaard, dat de Amerikaanse luchtmacht bezig lsoon bommenwerper van hot type B-36 te ontwerpen, die, met eon grotere snelheid dan 'het geluld, „zomdjar tussenlanding1 van do V,S. naar Rus land en terug zou kunnen vliegen"* Het Westdultae ministerie van arbeid maakt bekend, dat het aantal werklozen In Wosldultsland ln do eerste holft van Maart mot 88.218 Is gedaald tot 1.948.690. In do twee de helft van Februari was hot aan tal werklozen mot 86.000 gedaald Hot Is gebloken, dat het voor malige vliegdokschlp „Independen ce" nog steeds radio-actief ls, na dat het ruim drie en een half Jaar geleden bij do atoomexperlment©n bij Bikini overspoeld is geweest met door een atoombomontplpffing gelnfeoteard water. Ingezonden mededeling FEUILLETON 29 in de Zon naar het Engels van Myrtle Reed „Noen, maar dat komt, omdat u er nooit naar uitgekeken heeft! Habt u ooit een boom gezien, die in het voorjaar geen groene blaadjes droeg, tenzij hy door de bliksem getroffen of door ouderdom uitgeput wqb? Wanneer een roos bloeit en slapen gaat, wacht zy dan langer dan een Jaar van knop tot knop, van bloem tot bloem, van vrucht tot vrucht? Op deze wyze toont God ons, dat oen jonr van dulBternlB genoeg 1b, tenminste voor oen tijdl" De stem van de fluitist klonk heel teder, het hondje lag stil ann zyn vooten. Zy stond geleund tegen de afbrok kelende muur en hield haar geslui erd gelaat afgewend. „Het ls ons niet gegeven, om ge lukkig te zyn, zondor dat wy or zelf naar trachten, zo min als een boom vrucht mag dragen, zonder zich in gespannen te hebben I Al de schoon heid en de vreugde op de wereld zyn het resultaat van werken; wer ken voor elkaar en in onszelve! Als u een vlinder over een veld met klaver ziet vliegen, dan ia dit, om dat ze zich uit haar cocon gewerkt heeft: ze was er niet mee tevreden, om in haar sluier te blyven." „Veronderstel nu eens", zei Miss Evelina, met nauw hoorbare stem, „dat ze er niet uit kon komen?" „O, maar ze kón well We kunnen overal uitkomen, als we het maar proberen. Ik bedoel niet door er uit te ontsnappen, maar door er uit to groeionl Legt u maar oens een eikel in een spleet van een rots. Hij heeft geen vleugels, dus kan hy er niet uitvliegen. Niemand zal hem er uit halen. Maar hy groeit, de eikel splitst de rots, ja trekt or zelfs voed sel uit voor zyn wortel." „Maar wy zijn toch geen eikels en vlinders? We zyn toch niet onder worpen ann dezelfde wetten?" „Waarom niet? God heeft ons al len geschapen, en ik vool hot zo, dat wy allen broeders en zusters zyn. Ik voel my niet verheven bovon Laddle, omdat hy een hond 1b on ik een mens bon. Het zaad, dat ik hier in m(1n hand heb, beschouw ik ook als myn broeder. Wanneer ik het plant, hot water geef en er hot onkruid van weghoud, zal het my bloesems terug geven." „Hebt u nooit gehoord van ke tens?" „Aai! Ketens van ons eigen maak sel! 't Is als by do Oudon in myn veel-gelezen boek: als de een de an der doodde, dan ketende ze de dode aan de levende, zodat hy gedwon gen was, steeds zyn eigen zonde voort te slepen." „Ik ben geketend", riep Evelina, op innig-droeve toon, „maar niet aan myn eigen zonde." „Toch moet er dan iets niet in or de zyn en ik denk dat er ergens een losse schakel is die er afgescho ven kan worden." „Die kan ik niet vinden", snikte zy. „Al vyf een twintig jaar heb ik er in het duister naar gezochtl" ,Och, armet Dat komt zeker van de duistcrnisl Van hot spinnewiel van de eeuwigheid neemt u uw le vensdraad, maar u zit in de nacht en God had bedoeld dat u een spinster in de zon zoudt wezen I A1b de dag voor u aanbreekt, dan zult u do losse schakel vinden, die u bevry- y den zall" „Als do dag aanbreoktl" herhaal de Evelina fluistorend. „Er is geen dagl" ,0, Ja! Ik ben gekomen, om u daarhoon te leiden. We zullen sa men hot licht vinden on de draad weer goed laten lopen." „Wie is u?" riep Evelina ineens, ton zeerste ontsteld. De fluitist lachte, nam zyn gryzo hoed af en boog op ridderiyke wy ze, terwyi de rode veer de grond makte. „Uw dienaar, Tom Barna- by, in do wandeling geheten „flui tist Tom". Dat komt door de fluit die ik in het bos steeds bespeel! Ik ken de techniek van het spel niet, maar ik houd van de klank van het instrument." (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1950 | | pagina 2