Finland's eerste minister schiet uit gw.bezoeken en verder nog 343 naar de communisten tussen jeugd van twee kanten Hoge Commissaris schildert „rooskleurig beeld" van Amerikaanse zone Hij beschuldigt hen van hoogverraad kraambezoeken. Bij monde van de heer S. van Klinken, als lid van de financiële commissie, werd geadviseerd de re kening van de penningmeester goed De Finse eerste minister, Karl Fa- regering zodanig zouden zijn, dat te keuren met de volgende cijfers: gerholm, beschuldigde in een rede zij het land en de werkende klassen gewone uitgaven f 1981.03, wijk- te Aabo de Finse communistische ten voordeel zouden strekken. verplegLng f 1703.37, totaal f 3684.40. partij van hoogverraad. Fagerhoim Een groep communisten begroette Inkomsten f 4002.93. Alzo een batig verklaarde, dat de communisten Fagerhoim met gejoel en gefluit saldo van f 318.53. Als subsidie door hun herhaalde aanvallen tegen toen hij het gebouw binnentrad, moeöt daarboven nog een bedrag de regering de onafhankelijkheid en waar hij het woord zou richten tot van f400 worden ontvangen. Het politieke positie van het land had- 'n socialistische vergadering. De de- bouwfonds bedraagt thans f 2085.61. den geschaad. Ondanks het feit, dat monstranten merkten Fagerhoim Bij de bestuursverkiezing werd de regering volledig antwoord had pas op het laatste ogenblik op, daar de heer Johs. Flikweert herkozen, gegeven op eisen en vragen, welke zij verwacht hadden, dat hij per terwijl in de vacature van de heer de Sowjetrussische regering stelde, auto zou arriveren. Fagerhoim J- J. Stols werd gekozen de heer en ofschoon deze antwoorden dui- kwam echter te voet en alleen. De J- H. van de Zande. delijk maakten dat de Sowjetrus- politie maakte snel een einde aan Tot lid van de financiële oommis- sische protesten sloegen op de ac- de demonstratie en verrichtte en- ste wesd benoemd de heer Jaa tiviteit van de voormalige regering, kele arrestaties. Kik Az. De begroting voor 1,1950' hadden de communisten de onbe- werd vastgesteld tot een bedrag schaamdheld gehad, de kwestie in van f2775— In inkomst en uitgaaf het parlement aan de orde te stellen, qi j -rj rondvraag raadde de bur-* aldus Fagerhoim. ulaU 6il ïi OVlilClc gemeester het bestuur aan om naar De eerste minister legde er de na- renesse middelen uit te zien om in de druk op, dat de sociaal-democra- naaste toekomst tot de bouw van tische partij gaarne wilde deelne- Onze dorpsgenoot, soldaat le klasse 0en wijkgebouw te komen. Het be- men in een coalitie-regering met de L. van der Velde 33—A.A.T., wordt stuur zal een en ander nader ondeir conservatieven en liberalen, doch omstreeks 24 Maart a.s. aan boord h0t °°g z'en* Met dankgebed slojot niet onvoorwaardelijk. De socialis- van de „Waterman" In het vader- daarna de voorzitter de vergadering ten wensten de verzekering, dat de land terugverwacht samenstelling en het program der DUTVENDIJKE De heer M- L. Hoogenbotom heeft bedankt voor zijn benoemLng tot lid van de Raad dezer gemeente. In zijn plaats heeft de voorzitter van het Centraal Stembureau be- Donderdagmiddag alhier de nieuwe versumse voetbalclub „Donar" is noem.d verklaard, de heer L. Bak- kapperszaak van de heer A. van den „zoek". Er Is namelijk uitgelekt. ker? die deze benoeming heeft aan- Ber8e Dz- geopend. Deze zaak is het dat hij een dienstweigeraar en des- genomen. tweede zakenpand, dat in de nieuwe wege onderduiker en zijn werke- herbouw van vier winkelpanden in lijke naam W. v. d. K. is. Deze week zal de gemeente van Korte Ring wordt geopend. Op de officiële rullformulleren beplanting zijn voorzien. In verband Namens het gemèentebestuur van de K.N.V.B. stond ook steeds hiermede verzoekt de burgemeester Sprak de heer C. H. van der Linde, de naam W,. v. d. K. ingevuld, ep mot nadruk aan een leder de be- gemeentesecretaris, die de onderne- hlj J\ad ook geheel volgens de regie- planting zoveel mogelijk te ontzien. mer feliciteerde met zijn nieuwe mer.ten .overschrijving van do le opdat beschadiging ervan worde pand, waarbij hij een vergelijking Een nieuwe Lente een nieuw geluid Dit nieuwe geluid moet de leze ressen van de Zierikzeese Nieuws bode wel als muziek in de oren klin ken, want met ingang van heden openen wy de rubriek MODEPRAATJE verzorgd door Atelier Croon, Bea- trijsstraat 4, Rotterdam, alwaar ook de patronen kunnen worden afge haald. Wat de pasvorm betreft, daar aan behoeven wij niets toe te voegen, dit is U van voor de oorlog nog zeer zeker bekend. Dus dames, nu maar aan de slag en veel succes. Omdat het nog vroeg In het voor jaar is, openen wij het seizoen met een vlot blousje. Juist tussen zomer en winter, als de jumpers een beetje gaan vervelen, is zo'n leuk gestreept blousje, gezellig en sportief. krijgen over een aan de eisen be antwoordend gebouw. Over de wen selijkheid van meer speelruimte en zandbakken zal een adres aan de gemeente worden gericht. Verzocht zal tevens worden enige mestvaal ten in de buurt der school op te ruimen. De heer de Koning sloot met dankzegging. H.M.'de Koningin Dinsdag terug Naar het A.N.P. meldt, zal Hart Majesteit Koningin Juliana met Haar drie dochtertjes In de loop van morgen (Dinsdag) in het vaderland terugkeren. BRUINISSE Voetballer bleek onderduiker Middenvoor Brouwer van de Hil- Nieuwe kapperszaak geopend Onder grote belangstelling werd maakte met het oude door oorlogs geweld bijna geheel vernielde pand, terwijl het tot vreugde stemde, dat opnieuw een wonde van de oorlog in het dorpsschoon wordt geheeld. Do heer S. W. Blok uit Zierikzeo, klasser .uit de A.V.B. „Vespucclf voorkomen, te Amsterdam, naa* Donar" In BROUWERSHAVEN Hilversum aangevraagd en verkre gen. Daaruit bleek dat de naata Oud-burgemeCSter Brouw er .eon schuilnaam moest zijn, Uit een en ander is toen aan het; uvrueueii licht gekomen, dat Brouwer inder- Te Middelburg Ijs op 7d-Jarl)ge leef- directeur der zangvereniging, sprak daad v. d. K. heette en een onder- 0-verleden Jhr. H. J. van Adrl- als huisvriend en als iemand die de- gedoken dienstplichtige was, die cheir Boogaert, die van 1909—1913 zelfde liefhebberij beoefende als zich niet voor de dienst had gemeld, burgemeester diezer gemeente was. kapper van den Berge, n.l. de zang- Tegen het bestuur van ,JDonar" jngang van 1 October 1913 kunst. Namens de plaatselijke mid- had hij gezegd onder de jiaaim werd jhr> van Adrichem Boogaert denstandsvereniging, afd. van de Brouwer te willen spelen, omdat benoemd tot griffier van do polder K.N.M.B., sprak de heer A. de Ko- <le .ouders van zijn meisje er op >(Walcheren" te Middelburg, welke ning, voorzitter van de afdeling. Na- tegen waren, dat hij op Zondag fUtncti© hij tot 1 Januari, 1945 be- mens de Centrale Dienst voor We- voetbalde. J-Iij had geen dienst ge- Reedde. deropbouw en Volkshuisvesting te welgerd.om politieke redenen, doch Zierikzee sprak de heer Kloet, om zijn moeder te sparen, die reeds 4 NIEUWERKERK Het nieuwe pand is een fraaie sterk getroffen was, omdat twee TaontarnciHorinn aanwinst voor de gemeente. Het mo- broers .naar Indonesië als mllitafr JaarvcrgaUcring derne interieur van de zaak werd vertrokken waren. Zodra dit be- „GPOCnC Kruis"| geheel vervaardigd door de firma zwaar ,zou zijn opgeheven en een R. J. V alhier. De Korte Ring her der broers In het vaderland zou, Donderdagavond werd in „Reho- neemt zo ]angzamerhand weer zijn i_rv'rtrn" no ioamrorffonOmn'ff iron rIP oude rechten als winkelstraat. zijn teruggekeerd ëên is er in- b°th" de Jaarvergadering van de middels reeds op de boot naar afdeling van het Groene Krulis al- Nederland was v. d. K. voor- hier gehouden; de opkomst was1 iwmens .zich te melden. door verschillende omstandigheden Er Is reeds een huiszoeking ver- slechts gering. Door de voorzitter, richt aan zijn Hilversums adres. Ds. Westerhof,werd de vergade- doch hl) werd daar niet aange- rtalg «tel gehad en welkomstwoord troffen en blijft nog zoek. geopend. Uit het jaarverslag van de secre- taris blijkt dat de vereniging 52C - De Amerikaanse douane heeft telt'„1f maal een lading bommen vastgehouden, verpleegartiketen gebruikt. De wijk- dle op weg was van een Duitse zusJer heeft totaal 3683 zlekenbe- schroothandelaar bij Neurenberg «Kfam gebracht ta 83 gezinnen., naar een Poolse handelsfirma in Katowice. De bommen van 500 pond waren compleet doch zonder lading OOSt- en WeSt-Berlijn en ontsteking. Zij schenen met wa- Jaarvergadering Veren. Kleuterschool Vorige week hield.de Ver, tot in standhouding van een kleuterschool te Bruinisse haar jaarvergadering in het gebouw Johanna. Nadat de heer A. de Koning was voorgegaan in gebed, nam de vice-voorzitter der vereniging de leiding en memoreer de hoe het de negende jaarvergade- ter gpvuid. Een onderzoek Js mg*, Bakstenen vormden munitie in gevecht De politie ruimde alles netjes op De vroegere kroonprins van Oostenrijk, Prins Otto, heeft ver klaard, dat de vliegende schotels 5owj et-Russische cartografische in strumenten zijn. De Sowjet-Unie zou zeer nauwkeurige kaarten van de Op de grens van de Amerikaanse Gerhard Eisler in de Russische sec- J?eblb'®n' en de Russische sector von Berlijn 't>r trachtte to overstemmen. Op do Rijksweg tussen Den A_ Toen loden van de oinder coimmu- Oever en Wieringerwerf Is een ,s 1101 tot tfGVGoh gcl{0imerl tUfl' nis tische leiding staande vrije Duitse melkauto van de firma van der socialistische en communistische j^gd ^ich naar het gevechtsterrein Kooy uit Makkum het spoor bijster jeugd,. spoodiden, werden zij door idiö so- geraakt en in de berm terectotge- clalistische jeugd, die zich tn een komen- De melktanks met een ge- Het gevecht begon rondom een gebombardeerd huls had verscholen, Izamenlljke Inhoud van 12.000 liter mtdspreker der sociaaldemocraten. met een regen van bakstenen be sloegen los en bijna alle melk Is Idle van de Amerikaanse kant der groet verloren gegaan. sectorgrens een redevoering van Schot in do lucht Een Wiest-Berlijnse politie-agent, die in de verwarring omver gelopen was. vuurde een schot In de lucht. De communistische jeugd Het ziich niet onbetuigd en wierp terug met bakstenen, een munitie, die Jin het gebombardeerde Berlijn in over vloed aanwezig is. Nadat de leiders van de vrije Duitse jeugd hun volgelingen had den bevolen de strijd te stoken, ruimden West- en Oost-Borlijnse po litic-agenten tesamen de honderden bakstenen van do straten weg. Eisler had In zijn rede verklaard, dat „wij een volledige lijst bijhou den van allen, die zich In "Westr Berlljn non de vervolging van de mocraten" schuldig maken. Hij ver docht de West-Borlljnors mtet te vergetenidlat zij in het midden van die „Duitse democratische repur bliek" wonen- Hij vroeg om een bedrag van 30 millioen dollar De democratische senator Ellen der verklaarde tegenover journalis ten, dat John McCloy, do Ameri kaanse Hoge Commissaris in Duits land, op een besloten vergadering van de toewijzingscommissie van de Senaat „een rooskleurig beeld" van de toestand in de Amerikaanse zóne had geschilderd. McCloy logde voor de commissie getuigenis af ter ondersteuning van een verzoek van het ministerie van Buitenlandse Zaken, om 30 millioen dollar voor de uitvoering van een program op het gebied van onder wijs en voorlichting in Duitsland voor het begrotingsjaar dat 1 Juni begint. Volgens Ellender had de Hoge Commissaris getuigd, dat goede vor deringen waren gemaakt wat betreft de unificatie van het Duitse volk in de door de geallieerden bezette zd- nes. De republikeinse senator Know- land, lid van de commissie, zeide be grepen te hebben, dat 18 millioen van de 30 millioen dollar besteed zou worden voor een program van onderwijs en „democratisering" on der de Duitsers en de rest voor kos ten verbonden aan de instandhou ding van het bureau van de Hoge Commissaris en de uitvoering van het program van onderwijs. Naar men meent te weten, zou het democratiseringsprogram o.m. voor zien in de uitzending van Duitsers naar de V.S., om een studie te ma ken van de levenswijze der Ame rikanen. OUD-VOSSEMEER Soldaat le klasse Pipping 33A.A.T. van her, hoopt omstreeks 24 Maart a.s. aan boord van het troepentransportschip „Waterman" uit Indonesië te repatriëren, U heeft er niet veel stof voor no dig, 1.50 tot 1.75 m van 90 cm breed is wel voldoende. Ook hebben wij er een modern rokje by, met over slag en knoöpsluiting van achtererf. Daarvoor heeft U maar één lengte nodig van 130 cm. De voorradige maten zyn 40-44-48. De px-ys ls voor de blouso f 0,40 en voor de rok f 0,30. Patronen te bestellen aan: Atelier Croon, Beatrysstraat 4, Rotterdam, door storting op giro 271291, door zending van postwissel of toezen ding per brief, waarin het verschul digde bedrag aan 5-cents postzegels (niet opplakken s.v.p,). Duidelyk naam, adres, nummers en maat op geven. ring was hoewel de school op 1 Sept. j.l. 10 jaar had bestaan. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer Huibers, bleek, dat het gebouw en de schoolmeubelen gron dig waren opgeknapt. Een ernstige tegenslag was de ziekte var het hoofd der scHool, mej. van Dijke. Gelukkig was het mogelyk gebleken de school te doen doorgaan, daar mej. Kik als assistente van mej. Capelle werd benoemd, zodat weer twee leerkrachten aan de school verbonden bleven. Het ledental daalde van 127 tot 90. Aan het einde van het vorige jaar waren op de school 78 leerlingen; door vertrek naar de grote scholen daalde dit tot 58, om weer geloideiyk op te klim men tot 76 leerlingen. Het 10-jarig bestaan der school op 1 Sept. werd feesteiyk herdacht. Zy die de school verlieten, kregen eveneens de laatste middag nog een aandenken en versnaperingen, ter- wyi men verder feesteiyic byeen was op St. Nicolaas en Kerstmis. Het bezoek van St. Nicolaas kostte niets daar het comité Jeugdzorg dit financierde. Het verslag van de penningmees ter, do hoor A. de Koning, vermold- do aan uitgavon f 3394,05. Het to- lcort bedroog dit jaar ruim f 350, doch redenen tot ongerustheid hier- ovor waren er niet, daar do vereni- ning nog over fondsen beschikt. Tot voorzitter werd daarna geko zen dr. P. Quaak. Do beido aftre dende bostuurBledon, de horen A. Kik en A. do Koning, werden her kozen, torwyi in de vacature ont staan door hot bedanken van de hoer J. A. van 't Levon, werd ge kozen de heer C. H. van der Linde. In de pauze bestond gelegenheid de door do kinderen gemaakte werk stukjes op het gebied van vouwen, knippen, vlechten en plakken te zien, waarvan natuuriyk druk ge bruik werd gemaakt. Na de pauze vertoonde de heer van Weele een serie lantaarnplaa tjes, „Tien bewogen jaren", onge veer dezelfde jaren dat de kleuter school bestond, doch in beeld bren gend de laatste regeringsjaren van H.M. Koningin Wilhelmina. Verschillende spiekers hadden er reeds hun vreugde over uitgespro ken dat mej. van Dyke weer als gast op deze avond aanwezig kon zyn, doch zy kon het niet laten ook als gastvrouw op te treden, door nog een onderwerp voor te lezen, waar in zy een groot aantal bezwaren die tegen de kleuterschool worden in gebracht, weerlegde. By de rondvraag sprak mej. van Dyke de wens uit, dat de kleuter school nog eens de beschikking zou Geval van vogelpest in Zeeland BIJ de landbouwer H. Plkavet te Clinge (Z.V.) ls door de dierenarts Colsen uit Hulst een geval van vo gelpest geconstateerd. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Heerhugowaard-Ven- huizen: cand. G. Wiltink, Nymegen. Bedankt voor Delft (toez.): J. Zwynenhurg, Huizen (N.H.); voor Maasbommel-Alphen (toez.): W. Leegsma, legerpred., Deventer; voor Sprang (toez.): C. Streefkerk, Ernst. Geref. Kerk Beroepen te Kommerzyi: R. J. de Jong, legerpred., Leeuwarden; te Dryber: cand. D. J. Roos, Aerden- hout. Bedankt voor Maastricht: D. van Swigchem, Haamstede. dPÜKl DAMKUBKILK Damredacteur: PH. J. HAM, Veelzigtotr. 9 B, Rotterdam-W. Ook voor de huisdammers! Ais verzorger dezer nieuwe dam- rubrlek ben ik -de Directie en Hoofd redactie der Zierikzeese Nieuwsbode zeer -erkentelijk voor hetgeen zij daardoor voor de dammers id'oen. Maar.... omder dammors versta ik niet alléén de clubspelers, doch ook al diegenen, -dio in do huise lijke kring of op andero manier dam spelen, zond-or ooit mot club- spelers 'jn aanraking te zijn ge weest. Deze categorie belangstellenden is groter -dan velen denken en behoeft doorgaans andere voorlichting dan de clubdammers. Nu kunnen wij de rubriek niet uitsluitend voor be ginners inrichten, doch wiel rekening met hen houden. Daarom beginnen wij met onder staand voorbeeld, hoe de numnxe- jeop uajAi *si pjoquiep' ;aq uba 3u]j er goed aan, dit voorbeeld uit tei knippen en altijd te bewaren. De genummerde velden stellen de donkere ruiten van het bord1 voiör en zij worden genummerd van 1 tot en met 50. zwakt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 wit Het spelreglement Vel-o hu/s-dammers spelen volgerij ouderwetse spelregels, dio in do officiëlio idamb'ond reeds lang ver anderd zijn. Zo kont men het z.g. „blazen" al lang niet meer; ook ido regel „damslag -gaat voor" ls niet m-eer In zwang, doch olloetnj -r.eerslflg hoeft reglementair voor- rong, terwijl men bij gelijk aantal stukken naar verkiezing mët dam of schijf mag slaan. Iedereen, lid of geen lid yan een idam-clulb, rad-en wij aan, zich 'hot reglement van hot -damspol on verwijld aan te schnff-en. Hij1 kan dan alles inouwkourig nagaan, wat hij niet weet. Meningsverschillen tussen twee spelers kunnen erdoor worden beslecht of voiorkomen. Men dient nan d-o damrodacteur 1 post zegel van 10 cent en 1 vainl 2 cent (oi. gebruikt -en niet vastgeplokltl) In -een brief toe te zenden, Dan ont vangt men als drukwerk toegezon den hot officlöel spelreglement van -do Nederlandse Dambond. Tevens wordt bijgevoegd -een uitvoerige toe lichting over de noitatie. Dit is het opschrijven van de zetten op het dambord met cijfers, aan do hand van bovenstaand voorbeeld. Daardoor kan ledereen leren dam men en o-ok naspelen, wat wij voort aan In deze rubriek hopen ulteeu te 'zetten over het spel. Om het persoonlek kampioenschap van Nederland Voor het persooniyk damkampi oenschap van Nederland zyn te Am sterdam twee partyen gespeeld, waarvan de uitslagen luiden: (9e ronde) B. Dukel-W. Rustenburg 1-1; (10e ronde) G. E. v. Dyk-P. Roozen- burg 0-2, Vergadering N.-Atlantisch pact in Nederland De derde vergadering van het N. Atlantische Defensiecomité zal op 1 April 1950 plaats vinden in Den Hang, waar op uitnodiging van de Nederlandse regering de onderteke naars van het Noord-Atlantisch pact byeen zullen komen. Bovendien zul len deze maand in Den Haag twee andere belangryke byeenkomsten worden gehouden over aangelegen heden betreffende het Noord-Atlan- tich pact. Generaal Omar Bradley, voorzit ter van de Amerikaanse verenigde chefs van staven, heeft hot Noord- Atlantisch militaire comité by een geroepen voor een vergadering op 28 Maart a.s. en op 24 Maart 1950 zal de Noord-Atlantische militaire voorzieningsraad in Den Haag ver gaderen, onder leiding van Hubert E. Howard, voorzitter van de be- wapeningsraad. De uitslagen van de resterende party en uit de 9e ronde luiden: P. Roozenburg-F. Gordyn 1-1; G. E. v. Dyk-R. C. Keiler 1-1; C. Suyk-H. de Jongh 0-2; J. Metz-J. H. Vos 1-1; A. Ligthart-D. v. d. Staay 2-0. De uitslagen van de resterende 8 partijen der tiende ronde luiden: F. Gordyn-R. C. Keiler 1-1; H. de Jongh-B. Dukel 2-0; C. Suyk-J. Metz 1-1; A. Ligthart-J. H. Vos 1-1; D. v. d. Staay-W. Rustenburg 1-1. De stand na de 10c ronde luidt thans: 1, Roozenburg 15 p.; 2, van Dijk 13 p.; 3/4, Gordon on Keller 12 p.; 5, do Jongh 11 p.; 6, Metz 10 p.; 7/8, Ligthart cn Vos 0 p.; 0, Rus tonburg 8 p.; 10/12, v. d. Staay, Suyk on Dukel 7 p. Voorwedstrijden persoonlijk dam kampioenschap van Nederland 1951 Vry dagavond werden te Utrecht vier partyen in de 10e ronde van de voorronde gespeeld. De uitslagen luiden: Doornbos-Westra 1-1, Jurg- de Ren 1-1, Onnink-Haasdonk 1-1, Veenstra-v. Aalten 0-2. Te Utrecht zyn 7 partijen in de 9e ronde gespeeld. De uitslagën lui den: Doornbos-v. Aalten 2-0; Veen- stra-Westra 1-1; Laros- Baas 1-1; Drenth-Onnink 1-1; Ham-Jurg 1-1; Anderson-de Ren 2-0; Bergsma- Haasdonk 1-1. Van 3 partijen uit de 10e ronde luiden de uitslagen: Baas-Anderson 1-1; Bergsma-Laros 1-1; Ham- Drenth 1-1. De stand na de 10e ronde luidt thans: 1/2, Haasdonk en Jurg 14 p.; 3, Bergsma 13 p.; 4/6, Laros, Onnink en v. Aalten 11 p.; 7, Dohrnbós 10p. en nog 1 te spelen party; 8, Ham 10 p.; 9/11, Drenth, Anderson en Westra 9 p.; 12, Baas 7 p.; 13. Veen- stra 6 p.; 14, de Ren 4 p. en nog 1 te spelen party. VOETBAL K.N.V.B. Uitslagen van 12 Maart Distr. West I. le kl.: Sparta-KFC 2-1; VSV-Feyenoord 1-0; Hermes DVS-B1. Wit 2-2; Haarlem-DOS 0-3. Distr. West II. le kl.: HBS-Ajax 2-4 (Ajax kampioen); DWS-SVV 1-2; Xerxes-RCH 1-4; EDO-Neptu- nus 2-1; De Volewyckers-'t Gooi 2-0. Distr. Oost. le kl.: AGOVV-Zwol- so Boys 2-2; Enschedé-Quick 2-3; Hornclcs-Ge Ahoad 0-1; NEC-Ensch. Boys 1-2; Wageningen-Hongelo 0-1; (Quick onderaan). Distr. Zuid I. Ie lel.: Brabantia- VVV 2-2; MW-Limburgia 2-2; NOAD-Sittardso Boys 1-2; Kerk- rade-PSV 1-4. 2e kl. B: Vlissingon-SET 1-1; DOSKO-Goes 2-1; Rood Wit-RKTVV 2-0. 3e kl. D: ODIO-Zierikzee 2-1; Zee- landla-RKFC 4-4; Steenbergen-RCS 2-1; BSC-METO 3-3. Res. 2o kl. D: Zierikzeo II-Axel 11 1-3; Middelburg II-DOSKO II 1-0. Distr. Zuid II. le kl.: Bleyerheide- LONGA afgek.; Juliana-Willem II 2-1; TSC-Maurits 2-5; NAC-SC Em ma 2-1; BVV-Eindhoven 3-0. Distr. Noord, le kl.: Friesland- Achllles 0-1; HSC-GVAV 3-1; Sneek- Heerenveen 1-4; Frisia-Be Quick 6-1 Velocltas-Leeuwardon 2-1. Afdeling Zeeland 2e kl, E: Burgh II-Dreischor II 4-3. SGIIAKEN Competitie Z.S.B. Terneuzcn-Zierikzeo 8%-3% (Ter- neuzen kampioen). DUIVENDIJKE Sold, le kl. J. A. Kloet, 4-R.J., van hier wordt omstreeks 24 Maart a.s. aan boord van de „Waterman" in het vaderland terug verwacht. V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1950 | | pagina 3