ÏJQG NIET TE LAAT Midden-Oosten wordt geteisterd door felle koude Onze regering treft alle maatregelen ter bestrijding van vogelpest Jeruzalem geïsoleerd door sneeuw Volgens berichten, die Jeruzalem bereiken, zijn militairen opgeroe pen om de mensen te Horna In Syrië ia helpen bij het afslaan van aan vallen van hongerige wolven. De temperatuur in dit deel van het Midden-Oosten is vijftien gra den onder nul. De verbindingen tus- icn Bagdad en Damascus zijn ver broken do or sneeuw. In Palestina is voor de eerste maal sinds mensenheugenis sneeuw ge vallen in het gebied van Tiberias. Jeruzalem is door sneeuw geïso leerd. De sneeuw ligt zestig centimeter hoog op de wegen. Ook het tele- l .aafv.rkeer met de rest van het land is verbroken. Muren van hei- Rusland zou ook al li-bommen hebben Kenneth id)© Courcy, hoofdredac teur «van idle in het Engels gestelde nietofficiële Intelligence Digest", heeft (vierklaajid', dat de Soi .jjelt- ':.o reeds drie i waters tof bocranen ivcrvaardliigd, '..aarvan er een O. ontploffing is gebracht. De tourcy heelt oerdier 'verklaard,, dat er in ^de Sovjet-Unie een ikvLede aiocanbom tot ontploffing was ge bracht, i.velk bericht, zo zeitdle hij, juist iwias gebleken. De So,vijet-Russische atoomener gie maakte snelle 'vondJeringen. Drie ou' ivïer Maart zou volgens idp plan nen een nieuwe atoomontplofiing ,v\ o-r-den veroorzaakt, welke ontplof fing door pim. lOnieuA^expertowin- ten zO'u worden gevolgd, zeUe hij in een persverklaring. De ontplof fing zou plaats «vinjdlen in het ge bied) mn de Toerkestans-MongooJse grens. De proefnemingen, alidlus da Courcy, hielden verband met het hoogste geheime „plan-Datvidlof", fwaarvan bijzomdërheden in de „In- tejliigenoe Digest" gepubliceerd! joa- dlen worden. Skymasler gleed uil bij de slarl en verbrandde Drie :van die 46 passagiers loepen 1 IvJ-.e verkondingen op doordat ren Sky master van die ,,Elal" bij ca start op de bevroren startbaan v. a het vliegveld Lydda (Israël) uitgleed en in brand raakte. Ook de bemanning kon het vliegtuig verla ten, 'd)Ooh alle bagae ging verloren. De Skymaster zou naar Parijs vliegen. Aan boord bevond zich eon Israëlische regerrngsidietegatie, die naar Rome zou gaan om daar luchtverkeersproblesmen met de Ita liaanse regering te bespreken. Typhus tengevolge van de droogte in Argentinië Volgens een bericht van de cor respondent van de „Daily Tele- giapn" is in de Argentijnse provin cie Cordoba, waar een gebied van ongeveer duizend vierkante mijl tengevolge van de aanhoudende droogte zonder drinkwater is, een typhusepidemie uitgebroken. Men organiseert thans aanvoer van drink water door middel van een groot aantal tankwagens. Ook het vee en da oogst te velde worden door de droogte bedreigd. Men verwacht algemeen, dat het land dit jaar.mais zal moeten im porteren inplaats van het te kun nen uitvoeren. Ook is men reeds moeten overgaan tot het slachten van melkvee. lige plaatsen in de oude stad zijn onder het gewicht van de sneeuw bezweken. Arabische vluchtelingen kwamen hierdoor om het leven, al dus meldt radio-Jordanië. Te Cairo is de temperatuur ge daald tot twee graden boven nul. Beiroet en andere Libanese steden zijn geïsoleerd en de verbindingen met Damascus zijn verbroken. Zal Rusland Ho Tsjl Min le hulp komen? Dr. Philip Jessup, die een onder zoek instelt naar de toestand in het Verre Oosten, ter voorbereiding van de conferentie van Amerikaanse af gezanten te Bangkok, welke volgen de week wordt gehouden, heeft te Singapore verklaard, dat de Sow jet- Unie en de regering te Peking waar schijnlijk materiële hulp en troepen zullen sturen naar Indo-China, om dr. Ho Ttsji Minh, de Indo-Chinese autonomistische leider, te helpen bij zijn poging Vietnam onder zijn con trole te verkrijgen. Hij voegde er aan toe, dat de houding, die in ver klaringen van deze regeringen werd aangenomen en een algemene ana lyse van de toestand, suggereren, dat een dergelijke actie zou kunnen worden ondernomen. De Chesapeake and Ohio Rail way" heeft verklaard, dat reeds ver scheidene duizenden employé's zon der werk zijn tengevolge van de staking. ITALIë Spoorwegarbeiders weigeren wapen vervoer De spoorwegarbeiders van Bolog na, dat ligt in Italië's „rode provin cie" Emilia, hebben verklaard, dat zij aullen weigeren treinen te doen rijden welke wapens vervoeren. Zij zeiden, dat hun besluit „mo rele en materiële hulp" zou geven aan Italiaanse en Franse havenar beiders, die geweigerd hebben sche pen met wapens te lossen. In- en doorvoer van pluimvee uit buitenland verboden Drie Engelse, families op avontuur Het gebeurt niet elke dag, dat emigranten zich inschepen met al him hebben en houden, inclusief huis en werkplaats. Toen de „Em press of France" vorige week Woensdag Liverpool verliet op weg naar Halifax (Canada), wa ren er drie Engelse families aan boord, die naar Nieuw-Zeeland wensen uit te wijken. Daar zij geen rechtstreekse passage kon den boeken, besloten zij een om weg via Canada te maken. In een vrachtschip, dat tegelijkertijd Li verpool verliet, zijn drie huis- caravanen en een mobiele meu belmakerij. Wanneer de drie fa milies de reis hebben volbracht, met inbegrip van de negenhon derd mijl lange treinreis van Ha lifax naar Vancouver, vanwaar zij naar Nieuw-Zeeland afreizen, zullen zij hun intrek nemen in hun meegebrachte woningen. Voorwaar een origineel idee om zich bij voorbaat van een woonplaats te verzekeren, wan neer men naar een land gaat, waar net als hier woning nood geleden wordt! Minder treinen kunnen rijden in V.S. Drastische beperkingen in het Amerikaanse spoorwegverkeer Zijn gelast, of worden voorgesteld, naar aanleiding van de staking van de 300.000 mijnwerkers in de vetkool- mijnen. Het totale aantal vetkool- mijnwerkers is 400.000. De „New York Central Railway heeft 45 passagierstreinen uitge schakeld met ingang vlafn 7 Fe/biruari middernacht. De maatschappij beeft thans voor een week kolen in voorraad. De vorige maand onttrok de maatschappij 147 treinen aan het verkeer. In één kolom de wereld om Senator Tydings, de voorzitter van de commissie voor de strijd krachten, heeft in do Amerikaanse Senaat een 'resolutie ingediend, waarin een beroep wordt gedaan op president Truman om een We reldontwapeningsconferentie bijeen te roepen. Veertien „Liberators" van de Chinese Nationalisten, welke op Formosa gestationneerd zijn, heb ben Sjanghai gebombardeerd met bommen van 500 pond. Er was een voltreffer op een fabriek. De door de Perzische regering Ingestelde commissie „voor zuive ring en corruptie" heeft alle pa triotten, die hervormingen wensen, uitgenodigd gevallen van corruptie bij leidende regeringspersonen aan te geven. Geheimhouding werd ver zekerd. Een niet met name genoemde industrieel uit Milaan heeft een bod van 180,000.000 Lire gedaan op de „Rondanini Piëta" van Michel Angela. Men meent echter, dat dit bod niet voldoende zal zijn, daar experts het 390 jaar oude beeld) op 150 OpO Pond Sterling schatten. Wegens stormweer heeft het Engelse reuzenschip „Queen Mary" een uiterst moeilijke overtocht ge had*Tijdens de reis werden 53 per sonen licht gewond. De meest ver wondingen waren van lichte aard, doch drie personen braken lede maten, Mevrouw Tsjiang Kai Sjek heeft op 3 km. afstand van de communistische gesJhu.sposides Na- tioi.aiisiisehe Chinese troepen op het eiiand Quemoy geïnspecteerd. Haar vlucht naar het eiland ginig over communistisch gebied» Het eers.e Contingent voor de handhaving van de orde in Somalie- land bestemde Italiaanse troepen, ter sterkte van 600 man, heeft bevel tot inscheping gekregen. De voormalige plaatsvervan gende leider van Mussert en Inspec teur-Generaal van de Landwacht, C. van Geelkerken, zal op 2 en 9 Maart a.s. voor de Bijzondere Straf kamer van de Utrechtse Arrondisse mentsrechtbank-terecht staan. Offi cieer van Justitie is mr, L. W. M Drabbe. De verdachte wordt ver dedigd door mr. J. K. M. Mathuisen Straaljager boven Friesland verongelukt Omstreeks drie uur Maandagmid dag vloog, zoals wel meer ge beurt, een „Meteor"-straaljagier over Leeuwarden. Enige ogenblikken La ter was de jager boven Jelsum, een De Nederlandse regering, in het bijzonder het ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoorzie ning, heeft een open oog voor het grote gevaar, dat de vogelpe6t voor de Nederlandse pluimveehouderij vormt. Teneinde smetstof uit ons lsnd te weren, is de in- en door voer van pluimvee uit het buiten land verboden» Diegenen, die zullen trachten kip pen, kalkoenen, ganzen, eenden en ander door een beschikking van de Minister van Landbouw aan te wijzen pluimvee, in ons land in te voeren, zullen streng worden ge straft. De douane met haar wijd vertakte grensbewaking, alsmede het controlerend personeel van de luchthavens, hebben instructie ge-- kregen nauwlettend toe te zien, dat geen pluimvee ons land wordt binnengesmokkeld. Wanneer zich in de eerstvolgende weken plotseling sterfgevallen onder het pluimvee voordoen, dan is de eigenaar ge houden hiervan onmiddellijk de bur gemeester van de gemeente, waar hij woont, in kennis te steilen. Zon der enig uitstel zal dan door deze de inspecteur van de veeartsenij- kundige dienst worden gewaar schuwd en door de rijksseruminrich- ting te Rotterdam zal dan een nader onderzoek worden ingesteld. Blijkt nu, dat vogelpest op een bedrijf in ons land is uitgebro ken, dan moet met alle mogelijke middelen worden getracht uitbrei ding van ziekte tegen te gaan. Al het op zo'n met vogelpest besmet bedrijf aanwezige pluimvee zal wor den gedood en verbrand, de ter reinen en hokken worden .ontsmet en het bedrijf geïsoleerd. De schade, die hieruit voor de eigenaar voort vloeit, zal op redelijke wijze door de regering worden vergoed. Andere wettelijke bepalingen Verder zullen nog andere wet telijke bepalingen in geval van een uitbraak van vogelpest in ons Land onmiddellijk van kracht zijn. Deze bepalingen komen in het kort hier op neer: schorsing van markten, keuringen, tentoonstellingen en ver kopingen voor pluimvee. Het plaat sen van waarschuwingsborden, zoals men die ook wel kent voor bijvoor beeld mond- en klauwzeer en waar op vermeld zal worden: besmette lijke vogelziekte, besmet terrein. (Deze borden zullen aan de ingan gen van het besmette bedrijf wor den geplaatst). Een vervoersverbod voor pluimvee en nader aan te wijzen voorwerpen in de omgeving, ol in de gemeente, waar het be smette bedrijf zich bevindt. Voorts bepalingen omtrent ontsmetting van terreinen en gebouwen, waarin de zieke dieren hebben vertoefd. Ex wordt thans overwogen, het pluim vee op bedrijven, die grenzen aan een besmet bedrijf, in te spuiten mei eer. entstof, die dieren ongevoe lig maakt voor een besmetting met' vogelpest Deze entstof kan in een voor ons land voldoende hoeveel heid aan de Rijksseruminrlchting te Rotterdam worden geproduceerd. Een voorraad voor 50.000 dieren is voor verzending gereed. Beswaren tegen Inenting Het inspuiten van deze entstof heeft echter onaangename bezwa ren, omdat de enting de ei-pro- ductie gedurende 4 tot 5 weken sterk nadelig beïnvloedt en 2/m 4o(» 6 pet. van de ingespoten kippen na de enting verlamd geraken. Maar hier staat tegenover, dat de ongevoeligheid van de dieren .ten opzichte van de pestsmetstof, welke ons land thans bedreigt, na de enting zeer goed is. De dieren be houden deze ongevoeligheid zeer lang, waarschijnlijk zelfs gedurende het gehele leven. Den kippenhouders wordt tenslot te aangeraden, o.a. aan alle voor werpen, die ontvangen worden, in het bijzonder pluimvee-verpakkings materiaal te ontsmetten me(t; 2 pet natronloog of creoline, zoveel mo gelijk vreemd bezoek van het be drijf te weren, vooral van diegenen waarvan 'bekend is, dat Zij op markt en andere pluimveebedrijven (komen. RADIOPROGRAMMA Woensdag I Februari HILVERSUM L 101 M. 7 nieuwe. 7.15 gymn. 7.30 gram. 7.41 Een woord voor de dag. 8 nieuwe en weerberichten. 8.15 gewade muziek. 8.45 gram. 9 voor de zieken. 9.30 gram. 10.30 morgendienst. 11 gram. 11.05 „Het Huis Lauernesse". 12.10 omroepkoor en -orkest en soliste, 12.30 mededelingen. 12.33 Slavische muziek. 1 nieuws. 1.15 koorzang. 1.20 trio. 1.45 kamermuziek. 2.16 gram. 3 Kon. Militaire kapel 4 padvin ders-orkest. 4.16 voor de jeugd. 5.30 gram. 8.48 voor de jeugd. 8 orkest concert. 6.30 voor de etrijdkrachtap 7 nieuwe. 7.18 boekbespreking. 7.30 sportcommentaar en gram. 7.40 ra diokrant. 8 nieuws. 8.05 commentaar familiecompetitie. 8.15 omroeporkest omroepkoor en solist. 9 „De ideaal staat van Plato". 9.20 strijkorkest. 9.50 gram. 10.10 orgelconcert. 10.45 avondoverdenking. 11 nieuws. 11.15- 12 gram. HILVERSUM n, 415, 245 en 1878 m. 7 nieuws. 7.18 gram. 8 nieuws en weerberichten. 8.18 gram. 8.50 voor de vrouw. 9 gram. (9.30-9.35 water standen). 10 „Kinderen en mensen". 10.05 morgenwijding. 10.20 voor de vrouw. 11 gram. 12 orgelspel en zang. 12.30 mededelingen. 12.33 voor het platteland. 12.38 Hawaiianmu- ziek. 12.55 kalender. 1 nieuws. 1.15 Metropole-orkest. 2 gesproken por tret. 2.15 jeugdconcert 3 kinderkoor. 3.20 voor de kinderen. 3.50 viool en piano. 4 vragenbeantwoording. 4.30 voorde zieken. 5 voor de jeugd. 5.30 orgelspel. 5.45 regeringsuitzending. 6 nieuws. 6.15 varia. 6.20 reportage. 7 parlementair overzicht. 7.15 ma drigaalkoor. 7.30 voor de jeugd. 8 nieuws. 8.05 actualiteiten. 8.15 nieuws. 8.20 cabaret. 8.50 gram. 9 symphonie-orkest, koor en solisten. 10 „Mijnheer Potiphar vindt onder dak", hoorspel. 10.30 kwartet. 10.45 populair-wetenschappelijke cause rie. 11 nieuws. 11.15-12 gram. dorp zëven kilometer benoorden Leeuwarden. Het toestel vloog zeer laag en dook plotseling Een botsing met de grond was niet meer te vermijden en «de jager drong in de aarde van een weiland. De straaljager vloog onmiddellijk in brand. Binnen weinige minuten was er van het toestel slechts een, hoop verwrongen metaal over Ogenblikkelijk rukte de Rode Kruis wagen met manschappen van de vliegbasis Leeuwarden uit maar dei plaats van het ongeval, maar er Viel helaas niets meer te redden De „Meteor", een toestel van het 821ste squadron, had zich voor hel grootste deel in de grond geboord. De piloot, vaandrig B. G, de Ruy- ter, uit Breda, moet op slag zijn gedood. Het weiland werd dooi manschappen van de marechaussee afgezet. Brits archeóloog bekeek R.A.F.-foto's van Italië Toen zag htf voor-historische woningen De 31-jarige Britse archeoloog John Bradford heeft voor een Lon- dens genootschap van geleerden verklaard, dat hij bij het bestude ren van boven Italië genomen R.A.F.-foto's sporen gevonden had yan voorhistorische woningen. Brad ford, die zelf bij de R.A.F. heeft ge diend, is twee jaar later terugge keerd naar de plaatsen waarvan de foto's werden genomen en heeft een ongeveer 2000 jaren voor Chris tus gebouwd dorp uit het steentijd perk, het grootste van dat soort ont dekt. Dit dorp ligt nabij Foggia, aan de Adriatische kust. Zeiltochtje duurde een week Deens echtpaar belandde in het ziekenhuis De 25-jarige Deense timmerman Jensen en een 23-jarige vrouw zijn jdoor een Amerikaans schip in Do lver aan land gezet, nadat zij een week in hun 6-meter lange boot ,op "de Noords© hadden rondgedreven. Zij waren op 28 Januari voor 'een zeiltochtje van een paar dagen llangts de Deens kust in Zee. gesto- Ikan, doch toen een sterke wind opstak hadden rij de boot niet lan ger onder controle en dreven de Noordzee ,op. Zij zagen dagen lang |geen schip en moesten spaarzaam .•rijn met hun voedsel, omdat zij Het aantal radioluisteraars in Nederland Het aantal aangegeven radiotoe stellen in Nederland bedroeg op 1 Februari j.l. 1.353.896 tegen 1.337.312 op 1 Januari Op 1 Januari j.l. waren er 501.463 aangeslotenen op het Rijksradiodi- tributienet, tegen 504.519 op 1 De cember 1949. niet wisten hoe lang rij nog moes ten blijven rondzwalken. Beide onfortuinlijke zeelieden zijn thans in een ziekenhuis in Dover opgenomen, daar rij te laiug aan het ruwe, koude weer zijn blootgesteld. Het Amerikaanse schip dat hen liafd gered had nog getracht de zeilboot op sleeptouw te nemen, doch het scheepje zonk. „Armlastige" liet een ton na De tvoorknaJ ige Britse minister Clynes, die in 1947 om! hulp in zijn „zeer «moeilijke financiële omstan digheden" had verzocht, heeft, naar heden iwordt gemeld, 98.000 gulden nagelaten. Zijn echtgenote, die in November jl. .gestorven iwtas, liet 180.000 na. Ovd-Winister Qynes, 80 jaar gea orden i«, verkïwrde in 1947. dat hij geen ander .inkomen, had dan 'een pensioen van zijn vakverbond. Parlementsleden zamelden toen geld *voor hem' in. De jongste zoon van Qynes ver- kaarde, dat de 98.000 die rijn vader nalaat, otver is van 'die nailatenr schap van zijn moeder. Spanjaarden keken in de Gaat Koning Faroek van Egypte zijn auto van Amerikaan huwelijksavontuur toch doorzetten? Ce Spaanse autoriteiten hebben <02 auto van een Amerikaanse con sul, «die op iwieg was van Tetou-an naar Tanger aangehoudian en door zocht. Hetzelfde gebeurde aan de grens van het Franse protectoraat rract «die auto van de Argentijnse o c J cn een Franse dipLcanaat ie Rabat. Men 'kent de redenen «van deze maatregelen niet; in clfie pJotmatieike kringen hebben zij be roering iverlvekt. De Amerikaanse gezant te Tanger heeft p rot test aangetekend). <- Voetbalwedstrijd werd gevolgd door bombardement en schietpartij Na .een voetbaJrvedstrijd in het Zuiidi-Italiaanse plaatsje Caro.Cno, Idlie «door de gasten met 2—0 ge wonnen Iwas, hebban die bewmers van Carovino eeti hinderlaag ge.e> id voor de bussen van de over .vinmed- idie ploeg. Bij de veohtpartij, die wo-Jgde, (werd een persoon gedood, en 50 gd ond' van wie één ernstig. Toen de bussen in de hinderlaag met stenen roerden bekogeld, ant- j.oordüen de supporters van dt winnende ploeg «met piitooLvtiu?, Hij zal nog meet aan prestige inboeten FEUILLETON Vodgens ,die correspondent Seffcom Delmer van ,d/e „Daily Express" zou 'koning Faroek van Egypte op zijn verjaardag, elf Februari, met Nar- riman Sadek willen trouwen. Delmer schrijft In zijn artikel, dat Narriiman Sadék 1 thans in de grootste afzondering leeft en dage lijks onderricht wiordt in de hof- eitikette. De huwelijksplechtigheid zou, geheel als privé-plechtighéldj, in tegen ivoor,diighe-jd van slechts en kele intieme «vrienden van kotning Faroek .voltrokken wor.djen. „De geheje Britse strategie in het midden-Oosten zou de weerslag «van drit huwelijk kunnen ondervinden al- ,dius DelTner, w«ant om zijn positie te versterken, geziien zijn toenemen de impopulariteit, heeft Faroek rijn sterkste politieke tegenstanders, na melijk Nahas Pasja en ,de Waïd- p ar tij, voor zich moeten winnen, daar «deze anders wel eens gepoogd zouden kunnen hebben heW aan da kant te zetten". Het aan de macht komen van Nahas Pasja, al dus gaat DeJmer verder, de staats man ,d)ie in 1936 het verdrag met Engeland sloot, maakt het mogelijk dat Egypte over een nieuwi ver drag zal gaan onderhandelen. Politieke gevolgen Uit ,door Faroek en rijn regering gedane stappen zou men de con clusie getrokken hebben, dlat zij ide in 1946 gestelde els om evacuatie van ,de Suezkanaalzöne door de Britten, voordat onderhandelingen begonnen .worden, hebben laten varen. Volgens Delmier zou „het presti ge/verlies .van Faroek in verband miet zijn nieuw, huwelijksavontuur" reperoussies hebben in ,de overige Arabische wereld). Het pilan van Irak en Syrië tot vereniging onder ,de Iraakse Hasjemietische dynastie zou thans waarschijnlijk tot uitvoe ring gebracht worden zonder dat nog rekening gehouden zo«u wor den met Faroelcs critiek entegen kanting en «dit zou betekenen dat Israël een machtiger nabuur zou krijgen. 46 Het was een vreemde samenloop van omstandigheden, die Loes met haar diamanten juist daarheen ge leid had, waar nu mevrouw Dale- stein bleef staan kijken. Toen zij de winkel verliet, was zij in het bezit van de ketting. Ze riep een taxi aan en reed naar het adres, dat de juwelier haar genoemd had. Het was een armelijk huis, in een armelijke straat; maar toch zag het er gezellig uit in de kleine kamer, waar mevrouw Dalestein werd bin nengelaten. Een jonge dame trad haar tege moet, die wel Loes Carstens moest wezen. Het zonlicht viel juist op haar goudblond haar, zodat dit een stralenkrans leek en mevrouw Da lestein onwillekeurig riep: „Kind, wat ben je mooi! Geen wonder, dat Arnold Metz je lief heeft en nu hy ziek is en zo naar je verlangt, ben ik gekomen om je naar hem toe te brengen." Loes vatte de hand van de bezoek ster en zei: „O, wat bedoeelt u met die woor den? Is hij waarlijk nog in le ven?.... Wat ben ik dankbaarl Ik dacht het wel, maar ik heb al zo lang naar hem gezocht!" Met trillende vingers haalde me vrouw Dalestein het collier te voor schijn en deed het Loes om de hals. „Dit sieraad is het middel geweest dat mij tot je gebracht heeft, kind; nu moet je er ook nooit meer van scheiden! Eens was het bestemd voor een andere vrouw, maar die was nóch zo mooi, nóch zo trouw als jij, en dus na vele jaren kan ze dankbaar zijn, dat het nog niet te laat is voor Arnold Metz, om ge lukkig te worden. Met vrouwelijke intuïtie zal Loes wel begrepen hebben de zelfopoffe ring die er sprak uit deze woorden; althans ze sloeg de armen om de de hals van de oudere dame en kuste haar innig en teder. Toen Arnold Metz maar eenmaal weer het gezichtje van Loes had gezien, nam zijn beterschap hand over hand toe. Zij was als een zon nestraal in de ziekenkamer en, als zij er weg was, bleef Metz steeds vervuld van ieder woord dat zij ge- zgd had; van iedere liefkozing die zij hem gegund had. Mevrouw Dalestein bleef op Mal ta, tot de huwelijksplechtigheid zou zijn voltrokken; waarna „haai' werk haar weer riep", zei ze. Tegen de zomer keerde het pas gehuwde paar terug naar „Welge legen" en hier begon een heerlijk leven voor hen. Ze verdiepten zich in het wel en wee van hun omge ving en brachten heel wat verbete ringen aan van allerlei aard. Jan Zaaier was tot portier ge maakt en woonde dus met zijn gezin vlak bü het huis van zijn werk gever. Juffrouw Visser verheugde zich iedere dag in het geluk van de „jon geheer" en zij voelde voor Loes ook de grootste genegenheid. De naam van Karei Vester werd nooit meer gehoord, en alleen Metz wist, dat hij als invalide woonde op kamers in Amsterdam, waar hij verzorgd werd door Jacob; de financiële schikking daarvan was genomen door de man die hij zo meedogen loos en misdadig uit de weg had willen ruimen. Ida Brugmans, die trouw op de hoogte was gehouden van de staat van zaken, beloofde in het najaar haar vriendin in Holland te komen opzoeken. Nu alles zo gelopen was, had ze er in het minst, geen spijt van, dat ze met Kerstmis haar vriendin niet onmiddellijk had kunnen meenemen naar Californië. EINDE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1950 | | pagina 2