Overdenking Stad en Provincie De economische vooruitzichten voor de landbouw t 1 ....hy ging zijn weg met blijdschap. Hand. 8 39b Dit wordt gezegd van de kamer ling uit Morenland. Hij ia afkomstig uit Ethiopië. Dat kun je wel zien; h\j ia een echte neger. Hij ia een voornaam porsoon in zijn land zo iets als minister van financiën. Hij ia naar Jeruzalem geweest en keert nu terug naar zijn vaderland. Onderweg, in zijn reiswagen, leest hij in een boekrol, die hij uit Jeru zalem heeft meegebracht. Maar ais hy daar aankomt langs de weg en bezig is te lezen (vóór dat hy Filippus de evangelist heeft ontmoet), is er helemaal geen blijd schap in zijn hart. Hij is diep teleur gesteld. Het bezoek aan Jeruzalem heeft hem niet gegeven wat hy zocht. En van de profetie, die hij leest, begrijpt hij ook al niets. Is er dan nergens orde en zekerheid te vinden? Met heel veel mensen is het net zo gesteld als met de kamerling. Mis schien zoeken ze niet zo goed als de kamerling, maar hun gemoeds toestand is dezelfde: geen blijd schap. Nu moeten we blijdschap vooral niet verwarren met een pretje of met een avondje plezier. Echte blijd schap is meer. Echtf blijdschap raakt je hart. Die blijdschap heeft de kamerling tenslotte gevonden. Filippus was een eindje met de wagen meegelopen. Hy hoerde de kamerling lezen uit Jesaja 53, het hoofdstuk van de lijdende Knecht des Heren. Hij trok de stoute schoe nen aan eu vroeg: „Verstaat gij wat gij leest?" Begrijpen, dat is toch in de eerste plaats nodig, om er iets aan te hebben, als je de Bijbel leest. Even later zit Filippus nuast de kamerling in het rijtuig. Filippus verklaart do profetie. Filippus ver telt van de Here Jezus. Hoe lang dat heeft geduurd, weten we niet. Maar de kamerling heeft gevonden wat hij zocht. En nadat hij gedoopt was, ging hy zijn weg inet blijdschap. Biydschap.omdat hy mag gelo ven in Jezus Christus, de Redder van de mensenwereld. Omdat hy zo door Jezus Christus vrede heeft ge vonden en zekerheid. Wat is het leven op die manier ènders geworden! Met blydschap in het hart slaan we ons door de moei lijkheden en teleurstellingen heen. Met blijdschap in het hart doen we ons werk met plezier. Als we de echte blijdschap missen, als we zoeken naar vrede en ze kerheid, dan is daar iedere keer weer de prediking van Jezus Chris tus. Wie in Hem gelooft, heeft ge vonden wat hij zoekt; en kan blij zyn. Dan gaat alles niet vanzelf, als van een leien dakje. Op de levens weg zijn vast en zeker moeilijkhe den en teleurstellingen. Maar: De kind'ren Gods zijn blijden, blyd' ook onder stryd en plicht, 't Leven heeft zijn donk're z(Jde, maar hun ziele heeft het licht. Weer verdwijnt een kermis In de pas verschenen begroting van de gemeente Bols wand komt geen raming voor van staanplaat sen van kermiskramen en -attrac ties. Bij informatie bleek, dat de raad zioh inderdaad te beraden heeft over de door B. en W. voor gestelde afschaffing van de ker mis te Boisward, di<e in roeger jaren in de eerste week van Sep tember als Boiserter merke" ver maard was. In de eerste helft van de 19e eeuw maakte de Friese volksdich ter dr. Eeltje Halbertsma zelfs op deze „merke" een lied, dat nog steeds door de Friezen als een volkszang in ere wordt gehouden- De afschaffing van die kermis wondt op enkel zakelijke motieven voor gesteld. Was de „merke" voor heen vrijwel de enige amusaments- geiegeniieid, thans zijn deze gele genheden er volop. Daar de „mer ke"' viel na de vacanties ging ze reeds van jaar tot jaar In beteke nis achteruit. Samen op stap Twee jeugdige avonturiers, „stu- Arum (Fr.) en resp. 3 en 4 jaar oud Arum en resp- 3 en 4 jaar oud brachten hun oudters in grote on gerustheid doordat zij het plan op vatten een voetreis te maken naar „pake" en „beppe" in Assen. Deze ongeveer 90 km. lange reis werd echter maar ten dele vol bracht, de ene tippelaar bracht het tot Brakke zijl, <±e andere tot het dorp Pingjum. ZIERIKZEE Onze* stadgenoot, le Luitenant P. A. E. Hoity St. C. Div., -wordt omstreeks 24 Januari as. aan boord van het troepentransport- schip „CamerOnia" in het vader* (and terug verwacht. Bij de op 15 December jj. te Rotterdam gehouden examens voor het Groot Chauffeursdiploma slaag de o.a. de heer A. de Vos, buschauf feur bij de onderneming C. H. van Oeveren te Zierikzee. BROUWERSHAVEN Dezer dagen slaagden de heren M- M. Geeihoetd en K. Quist al hier, beiden chauffeur bij -de N.V. R.T.M., voor het groot-chauffeurs- diploma. Het totaal aantal kg. suikerbieten verscheept in de haven van Brou wershaven bedraagt 19.381j.961, "waarvan naar Puttershoek 12.778.210 kg., naar Dinteloord 5.579.003 kg. en naar de Centrale Suikermaat schappij 1.024.748 kg. ZONNEMAIRE De bevolking in 1949 Het zielental onzer gemeente nam in het afgelopen jaar toe met L Op 31 December 1948 bedroeg het aantal ingezetenen 793 (401 m- en 392 vr.) Dit aantal vermeerderde door geboorte met 13 (6 m. en 7 vr.) en door vestiging met 23 (11 nr. en 12 vr.) Het verminderde door overlijden moï 8 (6 m. en/ 2 vr.) en door vertrek met 27 (13 m. en 14 vr.) Op 31 December 1949 bedroeg het Inwonertal dus 794 (399 m. en 395 vr.) In 1949 werden 3 huwelij ken voltrokken. SCHARENDÏJKE Filmavond Rode Kruis Hedenavond zal de Rode-Kruis- fiim „Van mens tot mens" worden vertoond in café Kotoman- In deze film wordt het leven verbeeld van de oprichter van het Rede Kruis, Henri Dunant, de pionier, die de strijd aanbond tegen de mensonte rende toestanden op de slagvelden. Deze film en het Rode Kruis zij"n wel de volle belangsteling (waard van het publiek. NOORDGOUWE De SIMAVI-coilecte in onze ge meente heeft Opgebracht f 26,63. NIEUWERKERK Aan boord van het troepentrans- portschip „Cameronia" dat |0<m- strceks 24 Januari a.s. te Amster dam wordt verwacht, hoopt ook onze. dorpsgenoot, de Sergeant Ma joor Instructeur van de K.N.LL., J. Kik, met gezin te repatriëren. BRUINISSE Voor het te Rotterdam" gehouden examen voor het Groot-Diploma chauffexur slaagde <xa. de heer W. de icoo alhier. Noordooslpolder-pionier beloond Deze week is aan een 75-tal ge gadigden voor een boerderij in de Noord-Oostpolder een toewijzing voor een boerderij gegeven. Tot de gelukkigen uit ruim' 200 sollicitanten behoorde ook de heer Jacob Jonker Bz„ geboren te Bruinisse. De heer Jac. Jonker vertrok in 1941 als „pionier" naar deze polder en heeft van 'die tijd af, het zijne er toe bijgedragen om deze nieuw© grond te ontginnen en bouwrijp te maken. Hij was daar thans werk zaam als opzichter en hij ziet de moeilijke jaren, die hij als „pio nier" heeft moeten doormaken thans beloond met de toewijzing van een boerderij van 37 RA. "Hij is naar wij menen de eerste boerenzoon op Schouwen-Duiveland aan wie een boerderij is toege wezen. De mossellevering bevredigend In mosselkwekerskringen bestond bij het begin van het mosselseizoen enige ongerustheid dat een aantal kwekers niet aan de levering zou kunnen deelnemen, omdat hun mos selen niet de vereiste mininmum- maat zouden halen. Voor velen is deze vrees thans opgeheven; enige verruiming in de leveringsvoorwaarden, benevensde groei van de mosselen in do maan den October en November heeft er toe geleid, dat de meeste twekers wel hun basisleveringscijfèr zullen leveren. De vrees, die bij sommigen jbestond, dat er dit jaar van een tekort aan consumptie-mosselen sproke zou zijn is dan ook geheel weggenomen. Ook het Aan- en Ver koopkantoor deelde in het begin van het seizoen wel de mening, dat er een tekort zou komen. De verzending baar België en Frankrijk blijft redelijk, de kwaliteit der mosselen is nog steeds goed en het Is te hopen dat de winter geen spaak in -het wiel komt steken. Aan alle aanvragen om levering van genoemde landen zal dan ook wel tot het einde van het seizoen kunnen worden voldaan. T'» ivCT Z.V.U. Piano-recital Theo Bruins Onder auspiciën van do Z-V.U. hoopt de pmnist Theo Bruins Dins dag 17 Jan. a^. een piano-recital te geven in de Concertzaal, Dit betekent voor Schouwen-Dulvetaiul een unieke kans kennis te maken met deze jeugdige kunstenaar, die reeds op 18-jarige leeftijd mat ver bluffend succes het concertpodium betrad. Theo Bruins is thans 20 jaar. Hij begon zijn pianostudie reeds pp negenjarige leeftijd, ld 1947 behaalde hij het diploma Staatsexamen M-O., theoretisch ge deelte, in 1948 het practisch ge deelte. Ter verdere voltooiing van zijn studie vertoeft hij de laatste tijd te Parijs. Het is blijkbaar een specimen van onze tijd, dat zeer jeugdige kunstenaars rijp en vol dragen werk ten gehore brengen, hetgeen reeds vele prominente criti ci zowel heeft verbaasd, als ont roerd. Het lijkt intussen boter dit verheugend feit met een dankbaar hart te accepteren, dan naar de oorzaak er van te zoeken- In ieder geval behoort Theo Bruins mede tot degenen, die reeds jong met de toverstaf der Muze •werden beroerd. Theo Bruins la feitelijk als oen „st6r" ontdekt, het geen wij niet vermeiden uit hoof de van eon zeker© zucht naar ro mantische sensati©, maar om te duidelijker het gebenedijde kunste naarschap van dit jonge talent te Illustreren. Bruins spoelde twee jaar ge;eden op een huisconcert (ma het behalen van hel laatste deel van rijn diploma) bij burgemeester ■d' Aiily van Amsterdam. Vele pro minent© figuren, onder "w-io v-eie goed© muziekkenners waren bij dit concert ,^en petit ooroité" aanwe zig. Zijn optreden werd een vol slagen openbaring, die het karak ter van een ontdekking kreeg loen de pianist in de zomer van 1948 het 4e pianoconcert van Beethoven (met .het Concertgebouworkest) met enorm succes ten gehore bracht. Thans viert hij triomf-en te Parijs en cnuziekminnend Sehoinw en-Dus'- veiand. kan de Z.V.U. dankbaar zijn, dat zij haar in de gelegenheid stelt met deze allesbelovende kunste naar kennis te makem. Theo Bruins zai werken spelen van Scarlatti, Beethoven, Beja Bartok, Claude De bussy en na de pauze Chopin- P.T.T. Zeepost voor Oost en West Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden, de data waarop de correspondentie uiter lijk ter post moet zijn bezorgd staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld- In donesië ©n Nieuw Guinea m.s. „Si- bajak" ^16 Jan.); Antillen sjs. „Baarn" (14 Jan.); Suriname m.s. „HersÜia" (18 Jan.). KERKNIEUWS Generale Synode Gereformeerde Gemeenten In de op 11 en 12 Januari te Utrecht gehouden Generale Synode van de Ge ret Gemeenten in Neder land, is o.a. besloten: Ds. R. Kok te Veenendaal als leraar voor een half jaar te schorsen, omdat hy vast houdt aan zyn standpunt inzake de reeds eerder gebleken leergeschil- len, onder meer: de vereenzelviging van de beloften met het aanbod der genade. Voorts besloot de Synode het besluit van de vorige Synode omtrent Veenendaal, gezien de ont wikkeling der zaken, inzoverre te herzien, dat de instituering der ge meente Veenendaal door Ds. M. van de Ketterij, alsnog wordt erkend, zodat ze in het verband van de Ge reformeerde Gemeenten is opgeno men. Mede gezien de ontwikkeling der zaken werd besloten in dit bijzon dere geval, Ds. van de Ketterij, hoe wel zijn handeling in strijd was met de Dordtse Kerkenordening en het besluit van een meerdere vergade ring, te vergeven, doch uitdrukke lijk wérd vastgesteld, dat daarmede geen vrijheid wordt gegeven om van de Dordtse Kerkenordening en be sluiten der meerdere vergadering af te wijken. Tenslotte werd een commissie benoemd tot afwikkeling der zaken, uit de schorsing van Ds. Kok voortvloeiend, die ter Synode verslag zal uitbrengen, waartoe de Synode wordt verlengd. Landelijke samenkomst van Oecumenische Jeugdraad Uitgaande van de Oecumenische Jeugdraad zal er op Zaterdag 4- en Zondag 5 Februari a'.s. een laiide- lyke samenkomst gehouden worden in het Hervormd Lyceum te Am sterdam. De conferentie vangt aan om 16.00 uur 's Zaterdagsmiddags. Het hoofdonderwerp van het pro gramma is het onderwerp „De plaats van de Bijbel in de Oeeumenie", welk onderwerp ingeleid zal wor de*». door D». H. v. d. Linde, secre- Lanti- en tuinbouw Amerika heeft de grootste taak op dit gebied In de vergadering van de Chris telijke Boeien- en Tuindersbond, afdeling Holland Brabant In do Stadsdoelen te Delft, sprak Ir. C. Staf, directeur-generaal van de* Landbouw over de economische vooruitzichten voor de landbouw. De grootste taak op economisch' gebied op dit ogenblik wegge-i legd aan -Amerika. In vrijwel d© gehele wereld neemt liet deel met' grote kapitaalinvesteringen zoals het plan-Marshall en de huip aan min der ontwikkelde gebieden. Dank zij' het pion-Marshall is de economische situatie In Europa gunstig te noe-> men, maar het is slechts een adem pauze. Het vnlutaprobleem De grootste moeilijkheid is thans' het valutaprobleemi. Tegenover de hogero productie van het bedrijfs* leven staat tevens een hogere con-' sumptie. Vooral fruit en melk wor den meer gebruikt dan voor de oorlog. Dit Is een gunstige omstm-> digheid, omdat wij deze in voldoen-' de hoeveelheden kunnen voortbren-' gen. Ook suiker, oliën en vctteri worden meer geconsumeerd. Deze artikelen moeten worden Ingevoerd' en kosten deviezen. Als wij del hatlonalo economie van ons land bezien dan Is het dringend nodiig, dat er evenwicht komt in onze be talingsbalans. Hoewel het plan- Marshall reeds veel heeft gehoh pen, is cr th'ans nog een tekort van 700 millioeai. Onze invoer wordt voor 72 pet. door uitvoer gedekt. Streven naar vrij handelsverkeer Daar ieder land met dezelfde moeilijkheden heeft te maken is er een streven naar vrijmaking van het handelsverkeer- Met Duitsland is dit reeds het gevaL Wanneer dit vrije handelsverkeer in Europa ver der wordt doorgevoerd, zal de landbouw meer afzetgebiced kun nen vinden. Om met het buitenland te kunnen concurreren, zuilen on ze producten goedkoper moeten worden. In dit Verband is spreker van mening, dat het aantal arbeids krachten in de landbouw niet mag worden opgevoerd Daarnaast is noodzakelijk een actieve emigratie- politiek van de regering. Als middelen om de productie-' kosten te drukken noemde spr. o.a. opvoering van de productlo van d© veestapel, vorder doorgevoerd© rationalisatie en het zelf verbou-, wen van veevoeders. Voorts kan in het bedrijf worden bezuinigd op paardentractie door Aanschaffing van tractoren, die goedkoper zijn. Meer aandacht zou spreker ook willen zien besteed aan de verbouwing van hoogwaardiger grassen, Veibetcriag ypcstape'. De kwaliteit van de veestapel is reeds veel verbeterd, maar op dit geoied kan nog veel worden be reikt. Zo spoedig mogelijk zalmen moeten komen tot TBC-vrij vee. Dit zal naar schatting honderd mil-i Hoen kosten. Maar de voordelen Voor onze export zijn zoor groot. Wanneer niet gestreefd wordt naar grotere afvloeiing van de aanwas van do landbouwbevolking naar an dere bedrijven zal werkloosheid In de land't>ouw onvermijdelijk zijn De arbeidsproductiviteit van c£o land bouw kan volgens spreker nïet 80 procent worden opgevoerd, o.a, door scheuring van meer voor de landbouw geschikt grasland. Om al deze richtlijnen in practljk te bren gen zullen grote investeringen no dig zijn. Het is daarom' nuttig, zo zeicle spr„ dat een crcdieivoorzie- ning in foei leven wordt geroepen Op dit terrein ligt een taak voor de organisaties. taris van de Oecumenische Raad. Voorts is Ds. J. Blauw, secretaris van. de Ned. Zendingsraad, uitgeno digd om een causerie te houden over „En wat zeggen de kerken in Indo nesië....?". De sluiting is een Lof- dienst, die door I.K.O.R. zal wor den uitgezonden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Vreeswijk: C. van Dop, Ameide en Tienhoven te Ede (4e pred.-pl.): J. v. d. Velden, Hil versum; te Nieuw Weerdinge: J. C. Koolschijn, legerpred. Ommen; te Woubrugge: J. van Dijk, legerpred. Rotterdam. Aangenomen naar Opende (Gr.): L. M. J. S. Herfkens, Amersfoort; naar Ried: J. Oosterhuis, Heeren veen-Terband. Bedankt voor Soesterberg (als hulppred.): L. ML J. S. Herfkens, Amersfoort. Geref. Kerk Beroepen te Hijken: cand. H. D. Bruggeman, Bilthoven. Aangenomen naar Den Bommel: Dr. J. H. Becker, reservelegerpred. Haarlem. Geref. Kerk (art. 31 K.O.) Tweetal te Enschedé (5e pred.- pl.): J. O. Mulder, Hattem en H. Vogel, Amsterdam-Z. Beroepen te Zutphen: cand. K. Brüning, Zwolle; te Enschedé (vac. H. Meulink): G. Visée Jr., Kampen. Burgerlijke stand van Zierikzee Geboren: 9. Adriana Cornelia, d. van M. C. de Smidt en E. Faasse; 10. Petrus Johannes Cornells, z. van A. van der Straten en P. Q. Berrevoets, wonende te Nieuwer- kerk Z-; 12. EngeUna, d. van B. de Zeeuw en A. Klink; 13. Bartholo- meus, zl van C. J. Droog en C. Verkaart. Overleden: 6. Johannte Verton, echtgenoot van P. Aleman, 72 j.; 4. Pieter Marinis Mol, echtgenoot van J. Hoekman, 73 j., overleden fe Bergen op Zoom. HOOGWATER TE ZIERIKZEE over de maand Januari 15. 12.33 v.m. vn.m. 16. 1.14 v.m. 13.44 n.m. 17. 2.18 v.m. 14.48 n.m. 18. 3.14 v.m. 15.43 n.m. 19. 4.06 v.m. 16.33 n.m. 20. 4.49 v.m. 17.14 n.m. 21. 6.28 v.m. 17.51 n.m. Laag water 6 uur later. Springtij 20 Jtuaucri, doodty 23 Januari. Predikbeurten Zondag 15 Januari Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk, 10 uur Ds. Huizing, zeven uur Ds. ?L J. Meijer uit Wissenkerke; Verenigingsge bouw ('t Vrije), 10 uur Ds. Pyn- acker Hordijk. Xerkwerve: 10 uur Ds. v. d. Grift. Serooskerke: 2 uur Ds. v. d. Grift. Buxgh:. 10 uur ps. Enklaar. Haamstede: 10 uur Ds. v. Vliet (H.D.). Renesse: 7 uur Ds. Cra mer; Evangelisatie: 10 en 7 uur dhr. Bolyn. Noordweflc: 10 uur Da. Cra mer. Eikerzee: 2.30 uur Ds. Cramer. Brouwershaven: 8.45 uur Ds. Ecken- hausen (jeugddienst), 10 uur idem. Zonneinaire: 7 uur Ds. v. Vliet. Noordgouwe: 7 uur Ds. Enkiaar. Dreischor; 7 uur Ds. Huizing. Ouwerkerk: 6 uur Ds. Moerman. Nieuwerkerk: 9.30 uur Dg. Wester hof. Ocsterland: 11 uur Ds. Wester hof, 2.30 uur Ds. H, W. Waarden burg uit Rotterdam. Sirjansland: 10 uur Ds. Moerman. Bruinisse: 11 en 5 uur Ds. H. W. Waardenburg uit Rotterdam (H.A. en dankz.). St.Phi- iipsland: 10 en 2.30 uur de heer A. P. de Jong, g.o. te Rotterdam-Z. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur Ds. N. J. Pabon uit Den Haag. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur Ds. Greving. Haamstede: 10 en 3 uur Ds. van Swigchem. Scharendijke: 10 eri 2.30 uur Ds. D. A. Vogel uit Geleen (L.). Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur de heer A. Vingerling uit Goes. Zon- nemaire: 10 en 2.30 uur Ds. KL van Anken, em.-pred. te Delft. Nieuwer kerk: 10 en 2.30 uur dhr. A. Vreug- denhii. Oosterland: 10 uur Ds. Brem- mer, 2.30 uur Ds. Greving. Bruinisse 1.30 en 6.30 uur Ds. Bremmer. Anna- Jacobapolder: 10 en 2.30 uur Ds. Arntzen (H.A.). Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 11.15 en 3 uur Ds Kouwenhoven. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur Ds. D. Henstra uit Broek op Langendijk, 6 uur Ds. v. cL Klis. Kerkwerve: 3 uur Ds. D. Hen stra uit Broek op Langendijk. Haam stede: 10 uur Ds. v. d. Klis (H.A.), 3 uur idem (nabetrachting H.A.). Geref. Gemeente Zierikzee: 9.30, 2 en 6 uur lees- dienst. Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst Nieuwerkerk: 10, 2,30 en 6 uur leesdienst. Oosterland; 10, 2.30 en 6 uur leesdienst, Bruinisse: 9.30 en 3.30 uur Ds. Mallan. St. Phi- lipsland: 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst. Oud-Gercf. Xeik Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 11 en 5 uur lees dienst, St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Leger des Hcils Zierikzee: 10 uur Heiligingsdienst, 3.30 openluchtsamenkomst, 7.30 ver lossingssamenkomst. Dinsdagavond: soldatensamenkomst. Donderdag.' gezinsbond alles o.l.v. de kapiteins NIEUWS „Klein Duinkerken" in de Thamesmouding Er kUu tekenen van leven Een driehoekige roodblauwe vlag, op een vlot bevestigd en hovig wap perend in de wind, duidt de pl&uta uan waar de Britse onderzeeboot „Truculent" op de bodem van de Theemsrnondirtg ligt, met nog 68 mannen aan boord. Een speciale correspondent, die boven dc plek vloog, verklaarde, dat het duar een „klein Duinkerken" leek. Schepen van allerlei grootte en vorm bewogen zich om hot vlot met de vlag. In de nevelige verten waren overal in het rond nog meer silhouetten van vaartuigen te on derscheiden. Een onderzeeboot)ager en corvetten van de marine lagen als grbze schaduwen tussen klei nere boten, terwyi sleepboten dikke witte rookkolommen omhoog bliezen in de mist, Voor het overige was «r aan de*u stêno echter weinig be- weejilijiihaid In behpuUi ün, Nog en kele andere vliegtuigen ocheerdon laag over het wateroppervlak, op zoek naar overlevenden. Signaal- lichten aan de toppen van de mas ten brachten de meldingen ovor de voortgang van het reddingswerk over van schip tot schip. De schijn bare werkeloosheid van dc schepen in het uitzichtbelemmerendo mist wekte een benauwende sfeer zoals rond eon kolenndjn die door eon ramp is getroffen. Duikers, die klopsignalen gaven op de wand van de gezonken duik boot, hebben van de Ingeslotenen antwoordseinen ontvangen. Men hoopt, dat do duikers via hei be schadigd gedeelte van de duikboot naar binnen zullen kucuen komen. De bemanning van vijf vaa een Lancaster-bommenwerper, die tegea middernacht van het luehtmacht- vllegveld Kinloss was opgestegen om duikers op te halen uit Rosyth, die zouden gaan zoeken naar over levenden van de „Truculent", Is om gekomen, doordat het vliegtuig vlak na de start verongelukte. Pop verbrand Donderdagavond heeft op de brug Admiralengra'-ht-Jan Fvevtsea- straat te Amsterdam een straat- brand gewoed-. TScp 'die een oude jas aan had welke overgoten was met een brandbare stof, brand de hevig. Bij de pop was een bord gehajugefn waarop geschilderd sfend „Montgomery". De brandende over blijfselen zijn dooi* een agent van de waterpolltle in het water van de gracht geworpen. De. daden rijn onbekend. Zoals bekend bevindt Montgomery zioh thans in Amster dam. Waar gaaf U heen? Films van de week: „De gevel- tourist" (14 j.), „Brief Encounter" (18 j.). Dinsdag 17 Jan., Concertzaal, 8 J uur: Z.V.U., piano-recital Theo Bruins. Donderdag 19 .Tan., Concertzaal, 8 uur: „Erief Encounter" (18 j.>. Vrijdag 20 Jan., Concertzaal, 8 uur: Nut van 't AJgemeen; Ge zelschap Willem van Cappelleou SPORT VOETBAL Zierikzee IH-Zonnemaire I In de opstelling van Zierikzee III voor de wedstrijd van Zondag as. is op de spilplaats A. Th. de Vin vervangen door J. W. v. Staveren Maandag 16 Januari, des mor gens omstreeks 11 uur, zal te Atrecht namens de Franse regering de plechtige overdracht geschieden van de stoffelijke resien van 50 •Nederlandse militairen en verzet strijders, die in de jaren 1040—45 in Frankrijk zijn gesneuveld of ge fusilleerd. Op hun voetreis naar Rome heb ben de heren Stempihert en Zijlstra uit Groningen Brabants hoofdstad aangedaan. Zij brachten o.a. een bezoek aan de bisschop van 'sHer- togenbosdh. de Commissaris der Koningin en de burgemeester. Per dag vorderen dj 30 40 km. Zij hopen half Maart Rome te bereiken, ADVERTENTIES Verloofd BEP HEFTING en H. WARNAU Zierikzee, Driekoningenlaan A 119m Nunspcet. Wlnckelwcg 10 ThuisDrlekonlngeniaan. 27. Jan, 1950, van 15.30-17 u. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1950 | | pagina 3