Znewiooène NOG NIET TE LAAT Een groet vanuit de lucht voor het Nederlandse smaldeel De zuivelorganisatie8 vragen vrije prijs voor consumptiemelk Er zijn veel zeezieken aan boord Nadat eerst een vliegtuig we gens een storing had moeten terug keren steeg Dinsdagochtend een ,,MU<iieU"-bommenwerper van de Marine Luchtvaartdienst van het vliegveld 'Valkenburg op om een laatste groet uit Nederland aaoj het Nederlandse smaldeel te bren gen, dat de tocht naar de Weet ie begonnen. De weerberichten waren niet be paald gunstig te noemen. Het weer in de omgeving waar het smaldeel zich zou moeten bevinden, moest al zeer ongunstig zijn. •'Daar de situatie echter ieder ogenblik ver anderde besloot men toch maar op te stijgen. Inderdaad was het weer vooral in de Straat van Doveit uiterst slecht. Nadat echter East-! bourne aan de Engelse Zuidkust was bereüüt, klaarde het aanmer kelijk op. Als positie van het smal** deel was opgegeven: enkele mijlen ten Zuiden van Bournemouth. Na dat de .Mitchell" het eiland Wight was overgevlogen, duurde het dan ook niet lang, of aan de hiorizton ontdekte de piloot de trotse „Ka- red Doorman". Spoedig kwamen qok de „Jacob van Heemskerck" en de „Johan Maurits van Nassau" in Zicht. Van het vliegtuig uit te zien was het enthousiasme over het ver schijnen van een Nederlands vlieg tuig, aan boord van de schepen groot In een ogenblik tijd was het dek van do „Karei Doorman" zwfrrt van de manschappen, die en- Geestelijken over de kampen in de Sow|et-zóne Evenals Ds. Grüber, hebben dr. Otto Dibnlius, de protestantse bis schop van Berlijn en Brandenburg, cn mgr. Tkotsch, de katholieke bis schop coadjutor van Berlijn, over hun bezoeken met Kerstmis aan con centratiekampen in de Sowjetzóne verklaringen afgelegd. Al geven zij toe, dat de levens voorwaarden in het kamp van Sach- senhausen minder onmenselijk zijn dan ten tijde van Hitier, legde dr. Dibelius toch er de nadruk op, dat er buiten de honderden gedetineer den, met wie de bisschoppen konden spreken om hun de communie uit te reiken, er nog duizenden zijn, die zij niet hebben kunnen zien. „Deze mensen", zo zeide hij, „zijn van de overige wereld afgesneden." Mgr. Tkotsch verwonderde zich er over, dat jongens, die thans 15 of 16 jaar oud zijn, sedert bijna vijf ja ren in de kampen worden vastge houden. De katholieke bisschop on derstreepte de vreugde van de ge vangenen, die met hem in contact hadden kunnen treden. Hij had met hen slechts over godsdienstige kwes ties kunnen spreken. Communistische pers opent vuur tegen Finse president Zoals gemeld, is de gematigd-so cialistische regering van Finland er in een Sowjetrussische nota van be schuldigd asyl te verlenen aan 300 oorlogsmisdadigers. De communis tische pers is thans een felle cam pagne begonnen tegen de Finse pre sident, de 79-jarige dr. Juho Paasi- kivi. Paasikivi is door de Finse so cialistische, liberale en conservatieve partijen en door de Zweedse volks partij tezamen candidaat gesteld voor de op 15 Januari a,s. te houden presidentiële verkiezingen. De drie communistische leden van de parlementaire commissie voor buitenlandse betrekkingen hebben de voorzitter verzocht de commissie bijeen te roepen, opdat men kon be ginnen met de bespreking van de Sowjetrussische nota, waarin Fin land beschuldigd wordt van het her bergen van oorlogsmisdadigers. De nota wordt thans door de commissie voor buitenlandse aangelegenheden van het kabinet bestudeerd, die slechts sociaal-democratische leden heeft. Veelwijverij in Belgische Congo verboden Volgens het Belgische blad „Mé- tropole" heeft de Koloniale Raad van de Belgische Congo besloten, de polygamie te verbieden met ingang van 1 Januari 1950. Het decreet zal niet van terugwerkende kracht zijn, zodat vroeger aangegane verbinte nissen hun geldigheid zullen behou den. Anders zou de uitwerking op de inlandse gemeenschap te ingrij pend zijn. Geconstateerd was, dat de poly gamie neiging tot uitbreiding ver toonde in die lagen der maatschap pij, die door economische samen werking met de blanken aan aan zien cn rijkdom winnen, ten koste van het zwarte proletariaat van de Congolese steden, dat vaak in on gunstige voorwaarden leeft' aldus de „Métropole". thouéiast naar de machine zwaai den. Ook de marconist van het smaldeel bi eek verrast over het bezoek. Tussen zakelijke uitwisse ling van gegevens door, werd! even vlug verteld, dat alles aan boord uitstekend was. Er was een behoorlijke golfslag. Doordat er nogal wat nieuwelingen op de schie pen zijn waren er vrij veel zeezie ken. Nadat enkele malen over het smaldeel was gecirkeld, koerste het „Mitchell" weer In de richting van de Engelse kust en vandaar naar de basis in Nederland. Ingezonden mededeling SPIERPIJN, SPIT... 't Loert overal. De welda dige warmte van de pijn stillende Thermogène ver drijft de anerpende pijn. Baltische vluchtelingen zoeken hun toevlucht in Canada Zoals gemeld, zijn ruim 300 vluchtelingen uit het thans van de Sovjet-Unie deel uitmakende Oost zeegebied meer idan drie maanden geleden, via Zwed-en, met hun uiterst onzeewaardige vaartuig „Vic tory" te Cork, in Eine aangeko men. De vluchtelingen wilden naar Canada gaan- In afwachting van een immigratie-vergunning van de Canadese autoriteiten werden de uitgewezen Baiten in een kamp in de nabijheid van Cork onderge bracht. Thans is door de Canadese autoriteiten medegedeeld, dat aan 39 Baiten geen vergunning voor vestiging In Canada is verleend. Aan 282 andere uitgeweken Bal ten zijn Immlgratle-vargunningen uitge reikt. 73 van hen zijn reeds naar Canada vertrokken. Er is nog niet beslist wat zal gebeuren met 'die 39 Baiten, die niet in Canada zullen warden toe gelaten. Verliezen In Indonesië De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerap porteerd: Kon. Landmacht Soldaat J. van Dijk uit Steen bergen (N.Br.); soldaat A. van 'Jden uit Rotterdam. Kon. Ned. Indisch Leger Geen verliezen. Te Havelte werden hunne bedden hersleld De Humnebediden in Havelte zijn -weer in tact. De Duitse weermacht, •die het heideveld om Havelte ge schikt achtte voor het aanleggen ■van een vliegveld, heeft aan idit natuurreservaat grote schade toege bracht. Grote trechters werden ge graven en de kolossale steenbrok- ken van 'het eeuwenoude Hunnebed ■verdwenen in de diepte. Thans, 4 jaar na de bevrijding, zijn de ste nen in hun oude staat herrezen. Na een nauwkeurige studie wer den de twee en vijftig stenen ge merkt en systematisch op eikaar gestapeld. De tien grote dekste- nen rusten zoals -vroeger weer op dertig kleinere veidkeien. De ove rige twaalf liggen weer In een krans om het geheel verspreid- Brandkasten-diefstal opgehelderd In de morgen van 28 December ontdekte de landbouwer L. H. te Bergsenhoek, dat in de nacht inbre kers zijn woning waren binnenge drongen en een brandkast met een inhoud van ongeveer f 10.000 had den meegenomen. Onmiddellijk werd de plaatselijke Rijkspolitie gewaarschuwd, die, ge assisteerd door de districtsrecherche en een speurhond, het onderzoek met kracht ter hand nam. Nog in de loop van dezelfde dag werd de brandkast met inhoud terug gevon den, Deze was in afwachting op het verdere vervoer, zolang verstopt in een hooischuur. Bovendien slaagde de politie er in een drietal mannen te arresteren, die van deze inbraak verdacht worden. Zij zijn voorlopig in het Huis van Bewaring te Rotter dam opgesloten. Gecompliceerde aanrijding liep goed al Op de Echteldsedlijk! nabij Tiel is Dir.sdagmidd'ag een gecomplLeerde aanrijding gebeurd. Uit do richting Tiel kwam een vrachtauto met aan hangwagen en uit de richting Bflh- te'Id kwami eveneens een vracht auto met aanhangwagen. Achter dit laatste vehikel reed een personen auto, waarin zich vier personen be vonden. Door nog onopgehelderde oorzaak! raakte de vrachtauto uit TJeJ de aanhangwagen van zijn tegenligger, die van de 8 meter hoge dijk be gon te glijden. De chauffeur van deze vrachtauto probeerde nog op de weg te blijven door naar links te zwenken maar reed toen tegen de personenauto aan, die aan de andere zijde van de dijk naar be neden rolde. De aanhangwagen was intussen al zover afgegleden, dat ook de vrachtauto van de dijk vieüL Een van de inzittenden van de personenauto liep vrij ernstige ver wondingen op. Alie andere inzit tenden van de personenauto en de vrachtwagen kwamen met de schrik vrij. In een kolom... de wereld om Vrachtauto's met dranken en levensmiddelen zijn Dinsdag ver trokken naar Goldbridge, een dorp je met 1500 inwoners ten Noorden van Vancouver, dat sinds Zaterdag avond volledig is ingesneeuwd!. In een'ziekenhuis te Rome is een arts er in geslaagd een hart wond dicht te naaien. Hij heeft op deze wijze het leven gered van een persoon, die getracht had zelfmoord te plegen. De heelkundige bewer king werd in een recordtijd uitge voerd. Na een bloedtransfusie had de patient weldra een vrijwel re gelmatige polsslag. Missies, welke bestaan uit drie leden van de West-Duitse Bonds dag, zullen binnen enkele weken naar Londen, Parijs en Stockholm vertrekken om de parlementaire systemen aldaar te bestuderen. Men hoopt, dat zij bij haar terugkeer ideeën zullen hebben voor verbete ring van het West-Duitse parle ment, daar iedereen het er over eens is, dat er verbetering nodijg is, Een spoorwegarbeider te Bari vernam in bed, dat hij de eerste prijs in de door de staat gecon-r troleerde voetbalpool had gewon nen. Hij brak drie ribben, toen hij in zijn verrsasing uit bed viel. -- Werkloze arbeiders Ln het bouwbedrijf te Carrara zijn het „omgekeorde van een staking" be gonnen door aan het werk te gaan aan een openbaar gebouw, waar aan niet mocht worden gewerkt, omldat de regering nog geen mach tiging had gegeven. De politie heeft de arbeiders nog niet van het werk afgehouden. De regering van de Oost- Duitse provincie Mecklenburg heeft alle cabarets en variété's gesloten, aldus het West-Duitse Persbureau D.P.A. De minister van onderwijs, die deze sluiting heeft bevolen, noemde deze cabarets en variété's „overblijfselen van het kapitalisme" In de drie dagen rondo'ml Nieuwjaar zijn in de VJS. 269 per sonen om het leven gekomen bij verkeersorgelukken, 54 bij branden en 101 bij andere ongevallen. De hoofden van" de scholen in Württemberg-Baden zullen in het vervolg het recht hebben de post van hun leerlingen te openen om het „morele peil" van de inhoudt te onderzoeken. Een desbetreffen de order van het ministerie van onderwijs werd uitgevaardigd, na dat verscheidene uitgevers in brie ven aan leerlingen reclame haddten gemaakt voor „onbehoorlijke litte ratuur". Volgens de met Amerikaanse licentie verschijnende „Ta gesspie- gel" zijn in het laatste half jaar meer dan twaalfhonderd- arbeiders in de uraniummijnen van de Sowj et- Russische Zóne in Duitsland om het leven gekomen. Verder zouden nog 3467 arbeiders een amputatie hebben moeten ondergaan. 11.376 zijn gevlucht en 534 op beschuldi ging van sabotage gevangen gezet. Duitsland heeft in de periode van September 1945 tot September 1949 hulpgoederen ter waarde van 52 mil li oen Zwitserse francs ontvan gen, door bemiddeling Van het In ternationale Rode Kruis Do index van de kosten vam het levensonderhoud in Frankrijk is, wanneer men, 100 als basis neemt in December 1938, voor voedsel ge stegen tot 1.937, voor brandstof en licht tot 1.379 ón voor algemene kosten tot 1.920. Vo|or het eersjlj sinds de oorlog vertoonde de al gemene index de laatste maand ech ter ieen lichte daling. Bij Egersund (Noorwegen) heeft men meer dan 15 ton boter in zee drijvende gevonden, vermoe delijk .afkomstig uit Duitse wrak ken. De boter is niet mieer eetbaar, maar zal aan zeepfabrieken ver-, kocht worden. In Argentinië herdenkt men dit jaar het feit, dat 100 jaar geleden generaal San Martin overleed, dio bevrijder van Argentinië. President "eron heeft in een plechtigheid het jaar aan San Martin gewijd. De regering van Ecuador heeft "haaf Instemming hiermee betuigd. Landbouw en Veeteelt Bezwaren tegen de huidige regelingen Do Centrale Zulvelcommi«le ge vormd door de Algemene Nederi landse Zuivelbond, de Vereniging voor Zuivelindustrie en melkhygië ne, alsook de Bond van Kaasprodu- centen, heeft in een brief aan Minis ter Mansholt bezwaren geuit tegen de tegenwoordige regelingen op zuivelgebied. Het voornaamste bezwaar geldt de prijs van consumptiemelk, die in verhouding tot de melk, die tot zuivelproducten wordt verwerkt, naar het oordeel van de commissie te laag is. Aangezien alle zuivelp rijzen, af gezien van de verbruikersprijs van consumptiemelk, vrijgelaten zijn, ko men naar het oordeel van de com missie de consumptiemelkbedrijven, in 't gedrang omdat zij doorgaans aan de boeren niet zonder verliezen de melkprijzen kunnen betalen, die door de me Ik verwerkende industrie warden gegeven. De toeslag op con sumptiemelk acht men .onvoldoende compensatie. Gevraagd wordt de prijs van consumptiemelk vrij te laten. Lage prijs noodzakelijk Indien de regering een bepaalde consumentenprijs wil handhaven, dan kan dit geschieden, aldus de commissie, door subsidie aan de melkdistributiebedrijven te geven. Dit zou niets meer kosten, zo meent men, dan de tegenwoordige rege- Drie volledige KJN.I.L. compagniën naar het leger van de R.I.S. Op Bali zijn Maandagmorgen 3 volledige compagniën van bet KN 1L, die dteel uitmaken van de z.g. prajoda's ien die geheel bestaan uit Baliërs, door de terrijtoriaial commandant, overate G. J. Wulf horst, aan de vertegenwoordiger van de minister van defensie van de RJ.S., overste Askari, overgia- dragen. De manschappen, het kader en de commandant hebben eenstem mig besloten over te gaan tot het nieuwe leger van de RIS. Van de zijde van bet KNIL was o«a. de chef staf, generaal-majoor D. R. A. van Langen, aanwezig. Generaal-majoor Van Langen ver klaarde tegenover Aneta: „Het besluit van deze mannen is zeer verheugend en niet alleen van zeer grote betekenis als voor beeld, maai* ook omdat hierejepr de eigen mensen op Bali blijven". Bij de plechtigheid werd het woord gevoerd dcor overste Wulf horst en overste Askar a, Het hoofd van de Daerah, Anak Agung Gde Oka, zeide in een persoonlijk woord tot overste Wulfhorst: „Ik heb U leren kennen als een oprecht sol daat van H.M. Koningin Juliana, ook onder deze moeilijke politieke omstandigheden. Ik begrijp wat er in Uw hart omgaat en juist daarom heb ik bewondering voor Uw hou ding. U bewijst hiermede ook Uw eigen land een grote dienst, want deze houding zullen wij niet ver geten en ik bid, dat dezelfde hou ding, welke U aannam' als soldaat van de koningin, zonder rekening te houden met persoonlijke gevoe lens. ook door onze officieren zal worden aangenomen tegenover de regering en het volk". ling, terwijl een zware druk van de bedrijven zou zijn weggenomen. ln zulvelkringon ia men zich be wust van de noodzaak van een lage prijs voor consumptiemelk. Dat echter deze 6ooialo maatregel op een sector van het Zuivelbedrijf of zelfs vrijwel uitsluitend op het zui velbedrijf wordt verhaald, acht men onjuist Indien, zo betoogt men in deze brief aan de minister, de regering de prijs voor het belangrijke voed sel melk laag wenst te houden, dan zou men een systeem van va riabele toeslag, afhankelijk van de aankoopprijzen bij de boeren, kun nen vaststellen. Dit zou voor de zui velindustrie een belangrijke verlich ting betekenen, zonder dat het Lundbouw-egallsatiefonds voor gne- tere uitgaven zou komen te staan. De huidige toeslag op consump tiemelk van 21/2 procent vet be draagt op het ogenblik ongeveer 9 cent per liter De Niwin heeft interesse voor de kolenloeslag Zo-als bekend is wiordt met be trekking tot die verhoogde Ikioien- prijzen per hoofd van de bevol king een gulden terugbetaald. De ministerraad (heeft goedgevonden, diat zij; die dit bedrag kunnen en wil'Jen missen voor sociale werken, dez)d bon kunnen afstaan aan de Niwin. De betaling zal dezer dager beginnen waarschijnlijk aan dc postkantoren. De alsnog aan te wij zen bonnen, die door het publiek ter beschikking van de Niwin -wor den gesteld, kunnen in een onge- frankeerde enveloppe wonden ge zonden aan de Niwin Den Haag, machtiging 1917. Slachtoffer van elecirische stroom De 34-jarige sergeant G. H. Scher pen uit Schoonebeek (Dr.), die met verlof thuis was, is tijdens het aan leggen van een antenne door de electrische stroom getroffen en ge dood. Hij laat een vrouw en drie kinderen na. RADIOPROGRAMMA Donderdag 0 Januari HILVERSUM L 801 M. 7 nieuws; 7.15 morgengebed en li turgische kalender; 7.30 sluiting; 8.30 nieuws; 8.40 gram.; 9 weerbe richten; 9.03 gram.; 10.15 morgen-K dienst 10.45 orgelconcert; 11 voor de rieken; 11.45 zang en piano; 12 An gelus; 12.03 lunchconcert (12.30-12.33 mededelingen); 12.55 zonnewijzer; 1 nieuws; 1.20 trio; 2 Promenade orkest cn solist; 2.45 voor de vrouw; 3.30 gram.; 3.45 bijbellezing; 4.30 sluiting; 5.30 gram.; 5.35 voor de jeugd; 6 gram.; 6.15 land- en tuin- bouwpraatje; 6.30 voor de strijd krachten; 7 nieuws; 7.15 muziek voor de jeugd; 7.40 radiokrant; 8 nieuws in 't kort; 8.05 Steravond en spraakwaterval; 9 familiecom petitie; 9.35 populair concert; 10.05 gram.; 10.15 buitenlands overzicht; 10.35 gram.; 10.45 avondoverden king; 11 nieuws; 11.15 trio; 11,45-12 gram. HILVERSUM H. 410 M. 7 nieuws; 7.15 gram.; 7.30 sluiting; 8.30 nieuws; 8.40 radio-ochtendblad; 9 weerberichten; 9.03 gram.; 10 mor genwijding; 10.15 populair concert; 10.50 voor de kinderen;; 11 lichte muziek; 11.30 gram.; 11.45 „Van de hak op de tak"; 12 Musette-orkest; 12.30 mededelingen; 12.33 In 't spi onnetje; 12.38 piano en orgel; 1 nieuws, 1.15 populaire muzigjg; 1.45 gram.; 2 voor de vrouw; 2,30 piano concert 3 voor de zieken; 4 caba ret; 4.30 sluiting; 5.30 kaleidoscoóp; 5.50 regeringsuitzending; 6 nieuws; 6.15 sportpraatje; 6.30 Metropole orkest; 7 voor de kinderen; 7.05 Radio-Volksmuziekschool; 7.35 or gelspel; 7.45 „Enkeling en gemeen schap"; 8 nieuws; 8.05 mededelin- 'gen; 8.10 actualiteiten; 8.20 radio opera; 8.55 Ronde tafel-discussie; 9.30 strijkkwartet en piano; 10.25 'orkestconcert; 11 nieuws; 11.15 re portage; 11.30-12 gram. Markies de Rochefort Lucay js te Buenos Aires waar hij reeds jaren woonde, overleden. Hij wterd in 1861 te Parijs geboren en ves tigde het eerste radiostation in Ma rokko. In 1911 bracht hij de eerste verbinding per radio tot stand tus sen Frankrijk en Zuid-Ameriika. Dinsdagmorgen heeft zich in de steenkolenmijn van Fohnsdorf bij Gra-z in Stiermarken een ont ploffing voorgedaan, welke door ko lendamp werd veroorzaakt. Er zijn op zijn minst 6 idoiden te betreuren. Ingezonden mededeling RHEUMIN/k^.' 20 TABL. 35 CTS Een rijdend politie-bureau le Haarlem De Haarlemse politie zal in de to,ek!omst bdj ernstige verkeerson gelukken en misdaden uitrukken met een „rijdend politiebureau", een auto waarin zich bevindt een com plete installatie voor fotograferen, - ontwikkelen en afdrukken, een dactyloseopische inrichting en een aocomiodatie voor het maken van gipsafdrukken etc. De wagen zal bovendien voorzien zijn van sterke schijnwerpers en tal van instru-' men ten zoals zagen, bijlen, afzet- hekken en andere voorwerpen, die op „de plaats des onheils" nodig kunnen Zijn.' Bovendien is de wagen voor zien van een mobilofoon, waardoor de bemanning in contact blijft met de verkeersbrigade in het hoofdkan toor. Een tank voor zestig liter wa ter, een wasinrichting en een dy namo voor het opwekken van stroom bij storingen vervolmaakt de uitrusting van deze wagen, die in overleg met de Haarlemse po litiedeskundigen is gebouwd door een Haarlemse carosseriefabriek op een Ford-chassis. Er kunnen zes personen in de wagen een plaats vinden. Drieling geboren 4 Ook 's Gravendeel heeft thans een drieling. Mevr. P. Middelhoek-van der Stel aldaar schonk n.I. het leven aan drie dochtertjes, resp. wegende 3%, 4 en 4Vz pond. Moeder en kin deren maken het goed. FEUILLETON Vt De heer Metz was wel enigszins van kleur verschoten, en vroeg stroef: „Waarom zouden ze nu precies tot de soort horen, met wie ik niet wilde omgaan? Je moet ook niet denken, dat ik deze vraag geheel buiten beschouwing heb gelaten. Ik heb zelfs informaties ingewonnen bij juffrouw ten Have; maar, behalve het feit, dat haar schoolgeld altijd geregeld betaald werd, door een zaakwaarnemer, weet zij niets, daar zij nooit enig familielid van juf frouw Carstens heeft gezien, of hun namen heeft gehoord. Loes is als kind van vijf jaar bij haar geko men." „Maar hebt u bij de zaakwaar nemer dan niet geïnformeerd?" „Ja, ik heb hem ook geschreven en hy heeft geantwoord, dat hij zijn best zou doen, om iets te weten te komen van de antecedenten van juf frouw Carstens. Zijn vader is on langs gestorven; hij is er vrij vreemd vóór gekomen en had tot nog toe de naam van „Brugmans" in het geheel niet in de boeken ge vonden." „Dat klinkt geheimzinnig, maar tenslotte worden dergelijke zaken in de regel toch opgehelderd en ik hoop van harte dat de verwantschap van Loes tot geen wrede ontgoocheling leidt. En welke schikkingen neemt u nu voor üw huwelijk, oom Arnold? Want warom zoudt u het langer uitstellen dan de tijd dat juf frouw Carstens nodig heeft, om haar uitzet te kopen? U moet in deze ln het minst geen rekening houden met mijn gevoelens. Wat het aange naamst is, zal m ij ook zo wezen. Wees daar verzekerd vanl" „Ik zal er morgen met Loes over spreken. Ik hoop ook, dat zij mij niet lang op mijn geluk zal laten wachten." „En nu ga ik naar bed, oom", zei Karei. „Zit u maar niet te lang te denken over de blauwe ogen van Loes!" Lachend ging hij weg en naar zijn slaapkamer, ofschoon- het nog lang duurde, eer hij de slaap kon vatten, zó zeer was h(j vervuld van allerlei moeilijkheden en gevaren, die hem te wachten stonden. Hij had name lijk een onderneming voor, die zeer veel beleid eiste en die hem Loes' heldere blik deed vrezen. Maar hij had niet veel keus, want hij wist, dat Jonker Dalestein niet iemand was, die ooit zou zijn af te brengen van een avontuur, waar hü eenmaal zijn zinnen op gezet had. In verband met het gesprek van die vorige avond was het wel eigen aardig, dat de heer Metz de vol gende ochtend een brief ontving, in een zeer lelijk handschrift en op een grof velletje papier geschreven. Nadat hij die eens vluchtig had doorgekeken, trok hij zich in zijn studeerkamer terug. Op het ogenblik, dat hij zich, on der het voorwendsel van zaken te moeten behandelen, naar dat ver-# trek begaf, was Karei in druk ge-# sprek met Loes en mevrouw Paters. D heer Metz zou eigenlijk haast niet kunnen verklaard hebben, waarom hij eigenlijk zo alleen had willen zijn, maar hy voelde dat iets, dat zijn verloofde raakte, een zaak van de grootste zorg en oplettend heid moest wezen. Aan het hand schrift en de spelling te oordelen, moest de schrijver van dit episteP niot zeer beschaafd zijn. De heer Metz zou eigenlijk haast de eerstvolgende trein naar Amster dam te gaan en zelve een onder zoek in te stellen, vóór hij Loes' ge moedsrust verstoorde, door haar het schrijven te laten zien. De brief bevatte een mededeling dat de schrijver de geschiedenis van juffrouw Louise Carstens kende en dat hij bereid was de heer Metz die tot in de kleinste bijzonderheden te vertellen, op voorwaarde, dat hij die volgende dag met hem zou sa menkomen in een huis in een van de obscure straten van de stad en ook, dat hij die afspraak strikt ge heim zou houden. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1950 | | pagina 2