De werkloosheid in Nederland neemt weer toe Stad en Provincie Te weinig belangstelling voor het leren van een beroep Wanneer men Nederl&nd'a werk loosheidscijfer* van het laatste Jaar bekijkt, blijken deze een langzaam stijgende tendenz te vertonen. Ston den eind September 1948 ruim 24.000 mannen als werkloos bij de arbeids bureau^ geregistreerd, einde Sep tember 1949 was dit aantal opgelo pen tot rond 41.000. Een stijging dus van rond 17.000 man. Nadien ■teeg het cijfer tot eind November van dit Jaar tot circa 82.500, vooral door het naderen van het winter seizoen. Opgemerkt zij, dat het hier niet steeds dezelfde personen betreft, doch dat er evenals in het bedrijfs leven het geval is, een voortdurende wisseling plaats vindt. Naar de in dit verband heersende omstandigheden heeft het A.N.P. te bevoegder plaatso geïnformeord. Men dealde het volgende mede: De toeneming van het aantal ge registreerde werklozen wordt ten dele veroorzaakt door het feit, dat in de periode September 1948 t/m September 1949 circa 2000 man als werkloos werden geregistreerd, die voordien wel reeds werkloos waren, doch zich nog niet bij de arbeids bureau^ hadden laten inschrijven. Het grootste deel van deze 2000 man wordt gevormd door een aantal min der-validen, die zich gezien de bij zondere aandacht welke de arbeids bureau^ thans aan de tewerkstel ling van minder-validen schenken, niet als werklozen lieten inschrij ven. In feite is de werkloosheid dus met 15.000 man toegenomen. Sterke stijging der beroepsbevolking Hoewel deze toeneming van het aantal werklozen op het eerste ge zicht reden tot ongerustheid zou ge ven, dient echter niet uit het oog te worden verloren, dat anderzijds de totale werkgelegenheid in het bedrijfsleven niet onbelangrijk is toegenomen, zodat de oorzaak van de stijging der werkloosheid niet zo zeer gezocht moet worden bij het be drijfsleven, doch bij andere factoren, te weten de steeds toenemende be roepsbevolking in Nederland. Dit wordt duidelijk, indien men be denkt, dat in de periode October 1948 t/m September 1949 84.000 jeugdige mannen voor het eerst hun intrede in het arbeidsproces deden, terwijl aan de andere kant slechts 48.000 personen door het bereiken van de 65-jarige leeftijd, sterfte en andere redenen de arbeidsmarkt verlieten, zodat 36.000 personen méér tot het arbeidsproces toetraden dan er uit verdwenen. Daarnaast vertrokken 5000 mannelijke be roepsbeoefenaren naar het buiten land, teneinde daar een nieuw be staan op te bouwen. Daar de werkloosheid, zoals reeds werd betoogd, in feite met 15.000 man is toegenomen, moet gezien de emigratie van 5000 mannelijke be roepsbeoefenaren, de werkgelegen- Japan aan het einde van 1949 Visie van McArthur Generaal Douglas MacArlhur, ge allieerd opperoevelhebber in Japan*, heelt in een Nieuwjaarsboodscnap verklaard, dat de dag spoedig zal komen, waarop „politieke rijpheid, sociale rechtvaardigheid, en de mo gelijkheid tot zelf verzorging Japan zuilen maken tot een krach dg, hooj"- geacht lid der gemeenschap van vrije naties". Mede door de hulp der V.S. nadert Japan snel het eco nomisch ideaal: vrije partilculicie concurrerende onderneming, aldus MacArthur. De export in 1949 was bijna verdubbeld, de productie vsn steenkool en andere belangrijke grondstoffen van de Industrie na derde langzamerhand het vooroor logs niveau. Slechts twee vraagstukken blij ven nog onopgelost en geven aan leiding tot bezorgdheid: 1. „De ideologische strijd ts Japan dicht genaderd door de communisti sche overmeestering van China"; 2. „Het internationale procedure geschil" veroorzaakt nog uitstel van een Japanse vredesconferentie. Tenslotte verdedigde de bevel hebber het feit, dat Japan bij de grondwet heeft afgezien van oor logvoering en gewapende ve llf hyd, hetgeen echter niet uitgelegd (kan worden als „de volledige ontken ning van hel onvervreemdbare recht tot zelfverdediging tegen een niet- ultgelokte aanval"v held ln het bedrijfsleven in Neder land gedurende bovengenoemde pe riode voor 16.000 man zijn toegeno men. De vraag ligt voor de hand, in welke sectoren van het bedrijfsle ven deze vermeerdering van het aantal arbeidsplaatsen heeft plaats gehad. De Industrie trekt Het antwoord hierop is: de indu strie. Immers, aan de hand van de ieder kwartaal door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubli ceerde industriestatistiek kan wor den aangetoond, dat in de periode eind September 1948 tot eind Sep tember 1949 in de circa 9800 indu striële bedrijven (waarbij de bouw nijverheid buiten beschouwing ge laten wordt), die hiertoe regelmatig worden geënqueteerd en waarvan verondersteld wordt, dat zij regel matig meer dan 10 arbeidskrachten in dienst hebben. Het aantal daarin werkzame mannen in deze periode steeg van 538.000 tot 564.000, of wel met circa 26.000 dus met 10.000 meer dan de netto-aanwas van het aantal arbeidsplaatsen voor het gehele be drijfsleven bedroeg, zodat de sector industrie ook uit andere sectoren van het bedrijfsleven mannelijke ar beidskrachten heeft aangetrokken. De industrie blijkt dus nog steeds meer arbeidskrachten op te nemen dan zij uitstoot. De krachten die thans door haar worden ontslagen, zijn vrijwel uitsluitend ongeschool den en minder-vakbekwame krach ten, terwijl zy er naar streeft ge schoolde en bekwame krachten tot zich te trekken. Afname administratieve krachten en landarbeiders De vraag rijst uit welke sectoren de arbeidskrachten, die naar de in dustrie overgaan, afkomstig zijn. In de eerste plaats dient er dan op te worden gewezen, dat belangrijke aantallen administratieve krachten door reorganisatie of opheffing van overheidsdiensten werkloos zijn ge worden, terwUl daarnaast in de landbouw, de Invloed van de mecha nisatie een belangrijke rol speelt, hetgeen ook zijn weerslag heeft op andere groepen ala veenarbeiders en losse arbeiders, die tijdens de oogst veelal werk vonden in de land bouw. De vraag naar arbeidskrachten van de zijde van het bedrijfsleven richt zich allereerst op geschoolde krachten. De thans bU de arbeids bureau^ ingeschreven arbeidskrach ten betreffen voor een belangrijk deel ongeschoolde en minder-vakbe kwame krachten, daarnaast neemt hei aantal ouderen onder hen toe. Scholing van de hiervoor in aanmer king komende personen geschiedt daarom zoveel mogelijk, niet alleen uit het oogpunt van voorziening van het bedrijfsleven met arbeidskrach ten, doch tevens kan hlerdooj ar beidsvreugde aan velen worden ver schaft. Helaas moet echter worden gecon stateerd, dat momenteel niet die be langstelling voor opleiding voor een vak bestaat, als met het oog op de industrialisatie van Nederland wen selijk zou zijn. Dit tekort aan be langstelling wordt enerzijds veroor zaakt door overwaardering, welke in de huidige maatschappelijke op vattingen voor de administratieve beroepen aanwezig is, anderzijds zijn het vaak de aanvangslonen voor be paalde groepen jongeren, zoals loop jongens, die remmend werken op de wil een vak te leren. Ook de ouders dienen hun verant woordelijkheid in deze te beseffen, daar de ongeschoolde arbeider veel meer met werkloosheid te kampen heeft en zal hebben, dan hy, die een beroep heeft geleerd. In het Noordelijk deel van Michigan is uraniumerts ontdekt. Het is nog niet bekend, of de hoe veelheid zodanig is, dat het de moeite van delven loont. —•Bob Hope is de fiimspeler, die in 1949 de filmmaatschappijen en •de bioscopen het meeste geld op gebracht heeft. Vijf jaar Lang was Bing Crosby de populairste film- speler. Israëlische regeringsinstanties blijven te Jeruzalem pe regering van Israël heeft in een brief aan de voorzitter van de Trustso.napsraad medegedeeld, dat zij weigert het parlement en de ministeries, die onlangs te Jeruza lem zijn ondergebracht, uit deze stad terug te trekken. Deze mededeling is bedoeld ais antwoord op de resolutie van de Trustschapsraad, waarbij tegen de vestiging van de Israëlische rege ringsinstanties te Jeruzalem gepro testeerd; werd- Trygve Lie over de kansen op oorlog Trygve Lie. de secretaris-generaal van de V.N., heeft in een V,N> radio-uitzending veritlaard: „Ik ge loof, dat de meerderheid van de. staatslied-en en van de voiikeren tot de conclusie is gekomen, dat oorlog in onze moderne wereld, spoedig uit de tijd zal geraken en wel door d-e vooruitgang van onze wetenschap, vanwege de atoombom en het bacteriologische wapen, wel ke niemand de overwinning kun nen bezorgen doch alleen chaos kunnen veroorzaken. Missch en staan we voor nog vele jaren van poli tieke spanningen, economic.he, phy- chologische en zelfs culturele oor log, doch dit zijn, naar mijn opvat ting, manierën van oorlogvoering dia onder con'.rdle gehouden kunr.en worden door vreedzaam internatio naal optreden". De tweede dislributieslam- kaart builen gebruik Bonkaarten bewaren! Het Ointraal Distributiekantoor deelt mede, dat in verband met de intrekking van die tweede dlstrl- butie-stamksar'.'enbesc.iLkking 1946 geen uitgifte van nieuwe stamkaar ten meer zal plaats hebben. Inlevering van stamkaarten be hoeft voortaan eveneens niet meer te geschieden. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat de gel dende bonkaarten van kracht blij ven -en dus moeten worden be waard. De distributie van koffte en kolen geschiedt thans zonder gebruikmaking van de tweede dis tributiestamkaart. Merkwaardige brand Teen de lardbouwer van Z. Don derdagavond bij het pompstation. van de garagehouder B« te Doe- tindkem een aantal vaten met benzine wilde laten vullen, schoot plotseling een steekvlam in de rich ting van het ene vat, dat reeds half gevuld was. Een hevige knal werd gehoord en in een oogwenk stond de gehele wagen in lichter laaie. Het paard sloeg op hol en reed met de brandende wagen, waarop van Z. zat, door Doetinchems straten. De ledige benzinevaten lagen her en der verspreid; langs de weg. De bestuurder trachtte de leidsels van het paard los te snijden, hetgeen hem niet gelukte, greep het paard doch kwam onder de wagen terecht en liep enkele blessures op. Toen de brandweer ter plaa'se verscheen, was de vuurzee reeds gedoofd. In memoriam J. C. v. d. Kreke, directeur N.V. Bank voor Schouwen-Dui- veland, overleden op 21 ApriL J. C. Lunenberg, gep. commies ter secretarie te Zierikzee, over leden op 22 Juli. W. G. Boot, oud-burgemeester der gemeente Burgh, overleden op 24 December. Fruit als Nieuwjaarsgeschenk voor gewonde militairen 1100 kg uit de Hoekse Waard •Ter gelegenheid van de jaarwis seling hebben de fruitkwekers uit Oud-Beijeriand honderden 'kilo's fruit gestuurd naar de patiënten in de twee Utrechtse militaire hospita len. Bovendien brachten de bur gemeester van Oud-Beijerland en de directeur van de fruitveLling van de Hoelkse Waard een bezoek aan de patiënten van beide inrich tingen, die zich zeer dankbaar toon den voor de goede wensen en vbjor het fruit, dat hun, vergezeld van een gedrukte nieuwjaarswens, reeds was uitgereikt. De Veilingsvereniging „Oud-Beij erland" (fruitveiling Hoekse Waaid) ontketende onlangs onder de Oud- Beijerlandse fruitkwekers een actie ami goed fruit af te staan voor de verpleegden ln de militaire hospi talen te .Utredd en Amersfoort en het militair sanatorium te Amers foort. Er is spontaan fruit van het allerbeste soort, dat voor de Kerst- velling wa bestemd, afgestaan. Ten slotte had met 1400 kg. appels, pe ren on druiven hijeen. Vrijdag ge schiedde de uitreking. In het mi litair hospitaal te Amersfoort is het fruit gebracht door de burgemeester van Oud-Beijerland, de heer Ham mer, en door een deputatie van het Velllngbestuur. Burgemeester Hammer sprak de patiënten daarbij toe. De veldprediker ds. W. Rijns- burger begroette de deputatlo op do ziekenzalen en ste.de vast, dat de zieken blijkbaar niet meer tot het vergeten deel van het Neder landse leger behoren. Overal uit de burgerij komt het medeleven met de zieke militairen tot uiting, zo zelde hij. Bij de uitreiking was ook de directrice van het hospitaal, zuster J. G. Holst oanwezlg. Door de patiënten wordt het initiatief van de Oud-Beijerianders zeer gewaar deerd. In het mTitafre sanatorium te Amersfoort gebeurde de uitrei king eveneens op deze wijze. Willemstad rlchl ere-lterkhof ln De gemeente Willemstad gaat een ertkerkhof inrichten langs het Hol lands Diep, ter vervanging van <5e provisorische begraafplaats voor de Belgische militairen, die omkwamen bij een scheepsramp voor Willem stad, toen zij in 1940 door de Duitsers in krijgsgevangenschap ge voerd werden. De .gemeente Willemstad heeft opdracht gegeven tot het vervaar digen van 'n passer.d monument. Dit gedenkteken zal op 29 Mei a/i. waarschijnlijk worden onthuld door de Belgische minister van Binnen landse zaken. Kunstenaar nam uildaging aan Enkele maanden geleden werd gemejd' dat de HUversumse kunst schilder Gerard van Wyland de uit daging van zijn kunstbroeder Char les Eyck had aanvaard om een schilderij van de inhuldiging van Koningin JuJiana te vervaardigen, d'at naar het oordeel van de jury beter zou vol deen dan het werk van van Eyck, dat deze in opdracht van de negering maakte. Na maanden van ingespannen ar beid, die onder grote moeilijkheden meest geschieden omdat de kun stenaar slechts foto's van de plech tigheid' tot zijn beschikking had, is van Wyland er thans in geslaagd dit werk te voltooien. Het doek zal van 18 Januari tot en met 5 Februari bij „Arti et Amioltiae" te Amsterdam worden geëxposeerd. Vorst op komst Het K.N.M.I. deelt mede: In de afgelopen dagen is een zo danige ontwikkeling in de algemene weerstoestand gekomen, dat thans een spoedig invallen van de vorst moet worden verwacht. Na de ontwikkeling van een krachtig hogedrukgebied boven N.- Rusland, is een zeer koude, uit Si berië afkomstige lucht over geheel Rusland gestroomd. In Moskou daal de de temperatuur Donderdag tot 25 graden onder nul. In de laatste 48 uur ontstond bovendien een ge bied van hoge luchtdruk boven Scandinavië, dat nu nog in betekenis toeneemt. Na het wegtrekken van een kleine depressie boven Polen stroomt de koude lucht uit Rusland thans midden-Europa binnen. Zater dagmorgen om 3 uur was deze lucht tot ongeveer op 600 km ten Oosten van ons land doorgedrongen. Waar schijnlijk zal Zondagavond de koude lucht ons land bereikt hebben en het daaropvolgende etmaal het hele land overstromen. Voordien zal de tem peratuur tijdens opklaringen des nachts reeds even onder het vries punt kunen dalen. Er bestaat een grote kans dat na Zondag de vorst verder zal gaan toenemen en dat de temperatuur dan ook overdag be neden het vriespunt blijft. De eer ste paar dagen is geen sneeuwval van enige betekenis te verwachten. Haarlem gaai modelhus bouwen Landelijk wordt het verloot De Haarlemse stichting voor de bevordering van het vreemdelingen verkeer „Haarlems Bloei" heeft een enquête onder de huisvrouwen van de Spaameitad. gehouden a's onder deel van een plan, in Haarlem een mode huis te bouwen, dat aan de gemiddelde eisen van de huisvrou wen voldoet. Dit huis, dat. gedeelte lijk gefinancierd zal worden door da gemeented.'e tevens het financi ële risico draagt, zal door middel van .een loterij worden toegewezen aan de gelukkige, wiens lot het ge wenste getal vermeldt. De verloting zal een landelijk karakter hebben. Er zal voor het Haarlemse model huls propaganda in heel Nederland! worden gemaakt. Het zal worden gebouwd op een punt nabij de Haar'envmeihout. We ke wensen koesteren de huis vrouwen ln deze tijd van woning nood en befkromren huisvest'ng, ten aanzien van het huis hunner dro men? De enquête vermeldt een aan tal practls:he zowel als acs'hetische wensen: een kap over het gehele Zij die gingen Ds. F. W. J. v. d. Poel, die op 6 Juni zbn 40-jarig ambtsjubileum mocht herdenken, nam 26 Juni af scheid van zijn gemeente Zierikzee wegens verkregen emeritaat per 1 Juli. Z.Eerw. vertrok naar Andyk (N.H.) als hulpprediker. Op 90 Juni ging de heer J. Cats- hoek te Kerkwerve, chef-machinist van het gemaal „Schouwen", met pensioen. Op 10 Juli nam Ds. A. C. W. ten Cate, Ned. Herv. pred. te Noord- gouwe, afscheid van zijn gemeente wegens vertrek naar Cadzand. Op 17 Juli nam Ds. M. H. Knijff, Ned. Herv. pred. te Zierikzee, af scheid van zijn gemeente wegens vertrek naar Arnhem. Op 25 September nam Ds. C. L. van den Broek, Ned. Herv. pred. te Oosterland, afscheid van zijn ge meente wegens vertrek naar Zwam- merdtm. Op 16 October nam Ds. G. H. J. Marsman afscheid van zijn gemeente Bruinisöe, wegens vertrek naar Z. Afrika. Op 23 October nam Ds. G. Aal- bersberg, Geref. pred. te Zonne- malre, afscheid van zijn gemeente wegens vertrek naar Indonesië als legerpredikant. Op 20 October ging de heer I. Pol- lie, wachtmeester der Rijkspolitie te Dreischor, met pensioen. Op 28 October nam de heer F. Naerebout, gemeente-secretaris te Zierikzee, afscheid van zijn werk, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Op 16 November verkreeg de heer J. Nieskens, gemeente-grafdelver te Zierikzee, pensioen. Op 1 December legde de heer W. H. Scholder het burgemeestersambt van de gemeenten Renesse, Noord- welle en Serooskerke neer, wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Op 1 December vertrok de heer A. Schipper, hoofdcommies ter ge meentesecretarie te Zierikzee en ge meentesecretaris van Ouwerkerk, wegens benoeming als burgemees ter der gemeente Kattendijke. Op 3 December nam de heer S. Ochtman afscheid als directeur van het P.T.T.-kantoor te Zierikzee, we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Op 22 December nam de heer D. C. Steur afscheid als hoofd der O.L.S. te Noordwelle, wegens ver trek naar Domburg. 25 jaar ullvoi-rdc-r bij de Ned. Heide-Mlj. Heden (Maandag) 2 Januari her denkt de hoer J. Quist alhier dag. dut hij voor 25 jaar als uil voerder in dienst trad bij de Ned. Heide-Mij. De hvor Quist was Iwj dlve>*e belangrijke Zee uwe# werkobjouten betn kktfii, waarvan wij noemen de aanleg van een Industrleierrcln aan het Kanaal te Middelburg, de ontwatering en de kunstwerken van de polder „Wakhoren", de Inpol dering van 60 ILA. echorgrond in de „Abri-ham Wlssepoddr' leAnna- Jacobapolder, de verzwaring van de Noordidijk te Anna-Jacobapo'der, diverse ega isa-.c.s op Schouwen- Duivelend en opname en uitvoering van r.g. „Boeren- en Cultuurtech nische werken op S houwen-Duive- land". Ongetwijfe'd zal het de heer Quist op deze dag niet aan belang stelling ontbreken. BURGH Dc stierenheudersveronlging „Voor uitgang zij om streven", hield Don •derdagavotnd in „Westenschouwen'a Welvaren" een goed bezochte Ie- denvörgadering, ter bespreking van •dis medewerking tot het oprichten van een vereniging voor Kunatma- tige Inseminatie bij het rundvee op Schouwen-Dulveiand. Nadat de voorzitter een en ander nader toe- gelicht had, besloten alle aanwezi gen tot toetreding en werd door allen hot contract, waarbij zJJzich -voor twee jaar verbinden, gete kend1. Do voorzitter deelde nog mee dat ook zo goed als alle veehou ders in de gemeente Haamstede be sloten hebben tot deze vereniging toe te treden, waarmee dus do Westhoek -van Schouwen een good voorbeeld geeft voor de rest van het eiland, waar men schijnbaar het nut van een dergelijke ver eniging nog niet voldoende inziet NOORDGOUWE Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben het onderhoud van de pro vinciale wegen op Schouwen en Duiveland, gedurende het jaar 1950 opgedragen aan D. 1 tentier, alhier, voor zijn inschrijvingssom van f 31696.— BRUÏNISSE Naar aanleiding van een in de Nederlandse pers verspreid A.N.P.- bericht, als zouden 4 vissersschepen door de Belgische zeepolitie zijn „opgebracht", kunnen wij berichten dat dit geen schepen uit Bruinisse doch uit Breskens betreft. L0dVjLDg"aTSch«idTlsdhoofdrd« Twee dodelijke ongelukken Bijzondere school te Nieuwerkerk. huis van rode pannen, verzinkte staten raamomlijsingen, grote lage ramen met brede vensterbanken, w-aaronder bergruimte ikan worden aangebracht Eet- en conversatie boekjes, lichte kleuren, ruime ge zellige keukens e.d. De bouw van dit model-huis zal in Mei van 1950 moeten beginnen, nadat Ged. Staten hun goedkeuring zullen hebben verleend aan het raadsbesluit waarbij de gemeente raad zich financieel garant steJt Onder de slagzin „In Haarlem staat een huis", zal in den lande de aandacht op dit ideale woonhuis gevestigd worden, wanneer het is afgebouwd en ingericht Het zal geheel gemeubileerd en gestof feerd worden met goederen die af zonderlijk als prijzen voor de huis loterij zullen dienen. bij „De Schelde" Vlissingen te ZIERIKZEE Weer een binnenbrand Vrijdag werd de politie verwit tigd van een binnenbrand in de •woning van W- R. in de Raveav straat. Een groep van de brand weer Ward gealarmeerd. De poli tie toog op weg met een schuiro- VrijdagSnAdkJag i op de v/?rf van de NA. Koninklijke Maat schappij „De Sche.de" te Vlissingen twee dodelijke ongevallen voorge komen. Bij het lossen van ijzeren pla'-efl is een v«n de platen omgevallen en terecht gekomen op de 27-ja.v e pas gehuwde Vlissing.se arbek r P. K.ap. Deze werd ernstig aao het hoofd en het onderlichaam ge wond. In het ziekenhuis wc d ope ratief ingrijpen noodzakelijk pl acht. maar ödort daarna is Klap toch overleden. Een uur later is de 39-jarige ar beider Z. Büiraba in het rvtfin van he' in aanbouw zijnde motor schip „Carimare" gevallen. Terwijl uit het ruim na'erlaai werd gehe sen door middel van een hijskraan, wierp hij een touw los en gooide dit naar beneden, maar een lus van dal touw wend zich om zijn been. Daardoor verloor hij het even wicht en stortte van een hoogte van 13 imieter. Hij was op slag docd. Bukraba was een Pool, die behoord heeft tot de Poolse troepen, die ons land hebben bevrijd. Hij werkte sinds 1947 op de Schelde. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Lexmond: P. M. van bJusappiaraat. De brand was ont- Galen, Brakel. staan in de schoorsteen, maar het Bedankt voor Rijssen (2e pred.- vuut kon spoedig worden geblust, pl.): N. Kleermaker, Genemuiden. Geref. Kerk Aangenomen naar Laren (voor de geestelijke verzorging der Geref. in Zwitserland): L. Oranje, 's Graven- hage. Onlhulsle stroper De oudejaarsdag eindigde slecht voor een stroper, die middels het zetten van strikken wilde trach ten een nieuwjaarsboutje in de pan te krijgen. Reeds eender was de politie ter ore gekomen, dat Ln de omgeving van Zierikzee stro persactiviteit was opgemerkt. Za terdagmorgen ging de agent W. A. Bceke op onderzoek uit iop een perceel bouwland' aan het Poort- bi ok. Hij trof d'aar de op bout be luste wildstroper bezig met het stel len van strikken. De stroper werd dius om het officieel te zeggen „op heterdaad betrapt", zodat ontken nen niet baatte. In leder geval blijft zijn braadpan leeg en zijn pop- te monnaie wellicht ook. P.T.T. Do benoeming van de heer J. M. van der Vlugt te Wasseneer tot di recteur van het P.T.T.-kantoor te Zierikzee gaat in per 16 Jan. a s. Burgerlijke stand van Zierikzee Overleden: Nlcolaas den Heten, 6 maanden, z. van P. den Heten «n M. Klost.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1950 | | pagina 3